» »

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

Origin - načini plačila_Navadna bančna kartica?

kickboxerka ::

Živio.

Že nekaj časa imam Origin račun, ker znjim igram Plants vs Zombies. Danes sem opazila, da imajo veliko akcijo in sicer imajo tudi
Plants vs. Zombies Garden Warfare za 17.49Eur.

Nikdar nisem nobene igre kupovala po spletu pa me zanima ali lahko z navadno NLB Kartico(brez limita) kupim igro na Originu?
PayPala nimam - tudi nevem kako poteka. Verjetno moraš imet kartico katero dobiš ko imaš redno prelive(plačo) :S

GTX970 ::

https://www.paypal.com/be/topup/ je dovolj da "napolniš" PP račun.
Drugače dobiš predplačniško kartico Visa electron na NKBM ali Banki Koper za 10 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

kickboxerka ::

Sem uspešno naredila PayPal račun. Sedaj mi kaže da imam stanje 0.00Eur.

Kako aktiviram denar katerega imam na bančni kartici?

hojnikb ::

Kako aktiviram denar katerega imam na bančni kartici?

ga ne. It doesn't work like that.
Ti ko kupiš kej preko paypal, ti paypal bremeni direkt kartico. Stanje boš mela več kot 0€ takrat, ko boš napolnala paypal račun z kakim paypal topup
#brezpodpisa

kickboxerka ::

Ali moram dati tam ko piše Status: Unverified - Get verified

hojnikb ::

kickboxerka je izjavil:

Ali moram dati tam ko piše Status: Unverified - Get verified

Ne. Ti morš povezat eno kompatabilno bančno kartico z paypal. Šele potem pride na vrsto verifikacija.
#brezpodpisa

kickboxerka ::

Na originu sem hotela kupiti igro. Kot način plačila sem izbrala PayPal in je šlo vse skozi dokler ni Origin nekaj časa mlel in mi vrgel rdeč kvadratek z X-om

We were unable to process your order with this payment method.
Use a difrent payment method or try again later.

hojnikb ::

še enkrat... maš sploh kako kartico povezano z paypal ?
#brezpodpisa

kickboxerka ::

Nerazumem ravno najbolj tega PayPala. Malo prej sem naredila PayPal račun. In sedaj nemorem nič kupiti kljub temu da imam denar na bančni kartici.

Sem morda kaj pozabila? Je potrebno na frišnem PayPal računu kaj poklikat, da se omogi nakupovanje?

hojnikb ::

Ti morš povezat svojo bančno kartico z paypal. Paypal pač nemore sam od sebe jemat dnar...
#brezpodpisa

kickboxerka ::

hojnikb je izjavil:

Ti morš povezat svojo bančno kartico z paypal. Paypal pač nemore sam od sebe jemat dnar...


Mi prosim poveš kako povežem bančno kartico in PayPal?

Saj sem že na začetku morala vpisati vse svoje podatke in nato še številko kartice ter mesec in leto do kdaj je veljavna. Ko se je vse to zaključilo sem še na mailu potrdila PayPal račun.

Mar ni to dovolj?

Sedaj sem šla po Profile Add/Edit Bank Account in zahteva IBAN


Je to morda to? Pač vpišem SI56 XXXX XXXX XXXX XXX in lahko kupujem?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Saj sem že na začetku morala vpisati vse svoje podatke in nato še številko kartice ter mesec in leto do kdaj je veljavna. Ko se je vse to zaključilo sem še na mailu potrdila PayPal račun.

Mar ni to dovolj?

Ne. TI si sicer povezala kartico z paypal, ampak potrdila še pa nisi. Paypal ti vzame € z kartice in na izpisku od kartice je napisana koda, katero morš potem vpisat v paypal. Ko imaš to narejeno, potem lahko plačuješ.

IBAN je nekaj druga.
#brezpodpisa

Magic1 ::

Kot prvo brez vise/mastercarda ne bo šlo ravno hitro.
Lahko tudi naložiš denar na paypal preko plačilnega naloga, vendar denarja ne bo gor pred sredo..
Magic

kickboxerka ::

hojnikb je izjavil:

Saj sem že na začetku morala vpisati vse svoje podatke in nato še številko kartice ter mesec in leto do kdaj je veljavna. Ko se je vse to zaključilo sem še na mailu potrdila PayPal račun.

Mar ni to dovolj?

Ne. TI si sicer povezala kartico z paypal, ampak potrdila še pa nisi. Paypal ti vzame € z kartice in na izpisku od kartice je napisana koda, katero morš potem vpisat v paypal. Ko imaš to narejeno, potem lahko plačuješ.

IBAN je nekaj druga.


Kako to naredim ?

Kliknem Get verified, si morda to mislil:

After you click Continue, we'll charge the card €1,50 EUR (or equivalent in other currency) to make sure it's yours. We'll refund the money into your PayPal account within 24 hours after you confirm your card (check your card history, find the charge, log in to your PayPal account and enter the 4-digit code that appears next to the charge).

bajsibajsi ::

Visa, MasterCard in American Express so (razen prvic) instantne. Z bancnim racunom pa lahko traja tudi do sedem dni. Tretja moznost je, da ti nekdo drug nakaze denar na tvoj PP racun. Ce si kje v blizini Ljubljane, mi lahko prineses denar in ti jaz nafilam PP za enako vsoto.

Nekateri zgoraj nimajo prav, v kolikor ne gre za omenjene kartice. Kartica v povezavi s PP racunom potrebuje CVV kodo. Se pravi pridejo v postev zgoraj omenjene kartice.

Zgodovina sprememb…

kickboxerka ::

Nisem blizu Lj.

Jaz imam anvadno bedno Maestro. Druge verjetno nemorem dobiti? Kakšni so sploh pogoji za VISO in MASTERCARD?

Nevem niti zakaj mi piše Slovakia

hojnikb ::

z maesto nebo šlo... Rabiš viso ali pa greš po poti paypal topup
#brezpodpisa

hamez66 ::

Magic1 je izjavil:

Kot prvo brez vise/mastercarda ne bo šlo ravno hitro.
Lahko tudi naložiš denar na paypal preko plačilnega naloga, vendar denarja ne bo gor pred sredo..


Srede? Če zjutraj nakažem preko top-upa, imam popoldne denar ponavadi že na paypalu.

Sicer gre pa top-up postopek takole:

1. Prijaviš se v svoj paypal račun.
2. Klikneš Add money instantly.
3. Izbereš banko in vsoto denarja, ki jo želiš nakazati.
4. Paypal ti pokaže podatke, ki jih moraš napisati na položnico (UPN). Plačaš položnico (preko spleta ali pa osebno na banki ali pošti) in počakaš. Najverjetneje do ponedeljka, saj se je ravno začel vikend.

kickboxerka ::

Potem sem zastonj delala PayPal račun :S Ni čudno da še vedno vse kupim z plačilom ob prevzemu oz. v trgovini ko je vse tako zakomplicirano :(

hamez66 ::

Lahko ti tudi kakšen, ki že ima paypal račun, posodi teh 17 eur, pa mu jih vrneš osebno. Vsaka stvar je lahko zakomplicirana, ko jo počneš prvič. Ni pa komplicirano, ko zadevo že nekajkrat uporabiš.

bajsibajsi ::

Kaksen prijatelj/znanec, ki zivi blizu tebe in ima PP, ti naj nakaze denar na tvoj PP racun, ti mu pa neses denar.

Assass1n ::

Ni sam 5 minut si morš vzet, da si prebereš :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

kickboxerka ::

hamez66 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kot prvo brez vise/mastercarda ne bo šlo ravno hitro.
Lahko tudi naložiš denar na paypal preko plačilnega naloga, vendar denarja ne bo gor pred sredo..


Srede? Če zjutraj nakažem preko top-upa, imam popoldne denar ponavadi že na paypalu.

Sicer gre pa top-up postopek takole:

1. Prijaviš se v svoj paypal račun.
2. Klikneš Add money instantly.
3. Izbereš banko in vsoto denarja, ki jo želiš nakazati.
4. Paypal ti pokaže podatke, ki jih moraš napisati na položnico (UPN). Plačaš položnico (preko spleta ali pa osebno na banki ali pošti) in počakaš. Najverjetneje do ponedeljka, saj se je ravno začel vikend.


Tole bom preizkusila. Hvala.

Zakaj pa imam Slovakia? 100% sem izbrala Slovenia. Se da to spremeniti? Našla sem samo za spremembo naslova.

hamez66 ::

To verjetno misliš za podatke od top-up firme?

TRUST PAY, A.S.
315/1 ZA KASARNOU
83103 BRATISLAVA

Firma za top-up je prijavljena na Slovaškem, v Sloveniji ima pa bančni račun, da nakazila potekajo hitreje. Ni pa s tem nič narobe, nakazilo bi moralo delovati brez težav.

BigSexy ::

Velika akcija. Tule je za 15.99 EUR - http://www.kinguin.net/category/7611/pl...
To Infinity And Beyond !

kickboxerka ::

BigSexy je izjavil:

Velika akcija. Tule je za 15.99 EUR - http://www.kinguin.net/category/7611/pl...


Tukaj ne potrebujem PayPala oz VISE/Mastercarda?

GTX970 ::

Spodaj na strani imaš navedene načine plačila.

kickboxerka ::

Ker mi v bodoče za kupovanja preko spleta ne preostane drugo kot PayPal Top-Up bi vas prosila za preprosto razlago kako to naredim?

Moram imeti NLB klik al kako? Teh kompliciranih zadev res ne razumem :S

GTX970 ::

http://pay-pal-slovenija.blogspot.com/p...
kar ti je že uspelo https://slo-tech.com/forum/t629135/p463...

Denar na račun naložiš preko topup oz plačaš ob nakupu preko donane kartice https://slo-tech.com/forum/t629135/p463..., kar ti je že bilo pojasnjeno v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Izi ::

Ne vem kaj komplicirate. Enkrat se odpravi osebno na banko in si nabavi Visa kartico.
Edini strošek je letno plačilo nekaj manj kot 20 €. Ne računajo nobenih provizij ali kakšnih mesečnih stroškov za upravljanje.
Pa mesečni limit imaš omejen na nekaj 100 €, kar je zelo pametno za poslovanje preko interneta, da ti nihče ne more pobrati milijonov iz tvojega računa ;)

S to Visa kartico lahko potem direktno plačuješ preko interneta, ampak bolj varno in pametno je, če jo vpišeš na PayPal in potem plačuješ preko PayPal, ki ti direktno bremeni tvojo Visa kartico. Nikoli ne potrebuješ nič denarja na PayPal računu.

kickboxerka ::

GTX970 je izjavil:

http://pay-pal-slovenija.blogspot.com/p...
kar ti je že uspelo https://slo-tech.com/forum/t629135/p463...

Denar na račun naložiš preko topup oz plačaš ob nakupu preko donane kartice https://slo-tech.com/forum/t629135/p463..., kar ti je že bilo pojasnjeno v tej temi.


Sem kliknila Top up Pay Pal now in mi je tole ven vrglo:

Add Funds is Not Available


PayPal does not currently offer the ability to add funds from your bank account.

When you make a payment, PayPal charges the buyer's credit card and instantly credits the seller's PayPal account.

Po domače?

Izi je izjavil:

Ne vem kaj komplicirate. Enkrat se odpravi osebno na banko in si nabavi Visa kartico.
Edini strošek je letno plačilo nekaj manj kot 20 €. Ne računajo nobenih provizij ali kakšnih mesečnih stroškov za upravljanje.
Pa mesečni limit imaš omejen na nekaj 100 €, kar je zelo pametno za poslovanje preko interneta, da ti nihče ne more pobrati milijonov iz tvojega računa ;)

S to Visa kartico lahko potem direktno plačuješ preko interneta, ampak bolj varno in pametno je, če jo vpišeš na PayPal in potem plačuješ preko PayPal, ki ti direktno bremeni tvojo Visa kartico. Nikoli ne potrebuješ nič denarja na PayPal računu.


Pa so kakšni posebni pogoji, da dobiš VISA kartico? Uradno sem namreč brezposelna oseba.. žal na črno..

Zgodovina sprememb…

kickboxerka ::

Obstaja kakšna banka pri kateri bi lahko odprla račun z VISA kartico in ne gnjavijo z rednimi prilivi po nevem koliko EURov?
Verjetno bolj težko kajne

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Izi ::

kickboxerka je izjavil:

Pa so kakšni posebni pogoji, da dobiš VISA kartico? Uradno sem namreč brezposelna oseba.. žal na črno..

Ne nobenih pogojev ni, saj gre vendar za tvoj denar ne pa za kakšen kredit.
Če imaš na taisti banki že odprt osnovni račun, potem gre vse zelo hitro in brez problema.

VISA ni kreditna kartica, ampak plačilna kartica. Posluješ samo s tistim denarjem, ki ga imaš na svojem osnovnem računu. Torej ne odpiraš novega računa, ampak dobiš samo mednarodno plačilno kartico, ki je vezana na tvoj osnovni račun na banki.
Računati moraš samo to, da je na začetku treba vezati toliko denarja, kolikor boš imela limita na kartici. V enem mesecu lahko posluješ samo v okviru tistega vezanega limita.
Ta vezani denar je seveda še vedno tvoj ampak do njega nimaš več dostopa, dokler imaš to kartico
Mesečni limit si moraš sama izbrati. Par 100 € ponavadi več kot zadostuje. Limit se da kasneje tudi spremeniti.

Magic1 ::

Najlaže je če vzameš predplačniško viso pri banki Koper:
http://www.banka-koper.si/Fizicne_osebe...
Izdelava stane 10EUR, letnih stroškov ni. Napolniš prek okenca ali položnice in točno toliko je potem tudi limit. Lahko jo uporabljaš vsak dan, lahko pa enkrat na leto, ni razlike. Ne rabiš imeti osnovnega računa pri njih za to. Najbolj izi.
Samo en problem zna bit, da verificiraš paypal zna trajat. Paypal ti trga 1.5EUR in v informacije transakcije ti napiše kodo za verifikacijo paypal računa in vise. Informacije transakcij visa računa pa dobiš na mail enkrat na mesec. Lahko pa greš na banko, da ti povejo, po telefonu ti nočejo povedat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Alamar ::

Najlažje je, če ti kdo nakaže na paypal račun in mu potem vrneš preko nakazila na banki ali na roko. Če rabiš, me kontaktiraj preko zs.

kickboxerka ::

Živio.


Sem v torek potem odprla predplačniški VISA račun na Nova KBM. Povsem brez komplikacij :)
Najlepša hvala vam za pomoč. Če se mi bo pa še kje kaj zalomilo pri nakupih pa se oglasim v tej temi.

Alamar je izjavil:

Najlažje je, če ti kdo nakaže na paypal račun in mu potem vrneš preko nakazila na banki ali na roko. Če rabiš, me kontaktiraj preko zs.


To bi načeloma tudi šlo vendar sedaj ko bom imela VISO bom večrat kaj kupila tudi na ebayu, ravno gledam neke ovitke za telefon ;)

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

kickboxerka, lahko si nabaviš tudi paysafe na Petrolu ali trafiki. So pa omejeni na 10, 25, 50 in 100EUR, poljuben znesek ni mogoč pri nabavi paysafe-a.
https://www.paysafecard.com/sl-si/izdel...
Plačilo je pa zelo enostavno, lažje kot pa pri kreditnih karticah.

Zgodovina sprememb…

kickboxerka ::

Pa sem nazaj :)

Rabim pomoč pri nakupu Etuija za Sony Xperia S (LT26i) in za Samsung Galaxy S4 preko Ebaya. To je moje prvo nakupovanje in mi ni jasno zakaj mi najde malo morje rezultatov.

Verjetno je najbolje če bom gledala za oglasi z FreeShiping(zastonj poštnina?) in pa iz Evrope. Iz drugih kontinentov se bom verjetno kar načala predn bom dobila izdelek.

chucki ::

Kitajci so najcenejši in velikokrat imajo skladišča v evropi, tako da ne plačaš davka. Vedno glej iz kot pošiljajo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

RejZoR ::

kickboxerka je izjavil:

Pa sem nazaj :)

Rabim pomoč pri nakupu Etuija za Sony Xperia S (LT26i) in za Samsung Galaxy S4 preko Ebaya. To je moje prvo nakupovanje in mi ni jasno zakaj mi najde malo morje rezultatov.

Verjetno je najbolje če bom gledala za oglasi z FreeShiping(zastonj poštnina?) in pa iz Evrope. Iz drugih kontinentov se bom verjetno kar načala predn bom dobila izdelek.


Ni nujno. Zadnjič sem naročil pašček za uro iz amerike in sem ga dobil v manj kot enem tednu. Pa brezplačna poština ni vedno faktor. Včasih plačaš recimo 3 dolarje za poštnino kar ni skor nič, pa dobiš paket izjemno hitro. Ni pa nujno seveda, ker še vedno ni priority paket.

Če ti cena odgovarja samo še poglej kakšen je trgovec, če ima solidne ocene. Če ima, go for it.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kickboxerka ::

chucki je izjavil:

Kitajci so najcenejši in velikokrat imajo skladišča v evropi, tako da ne plačaš davka. Vedno glej iz kot pošiljajo.


Kako pa to preverim?

RejZoR je izjavil:

kickboxerka je izjavil:

Pa sem nazaj :)

Rabim pomoč pri nakupu Etuija za Sony Xperia S (LT26i) in za Samsung Galaxy S4 preko Ebaya. To je moje prvo nakupovanje in mi ni jasno zakaj mi najde malo morje rezultatov.

Verjetno je najbolje če bom gledala za oglasi z FreeShiping(zastonj poštnina?) in pa iz Evrope. Iz drugih kontinentov se bom verjetno kar načala predn bom dobila izdelek.


Ni nujno. Zadnjič sem naročil pašček za uro iz amerike in sem ga dobil v manj kot enem tednu. Pa brezplačna poština ni vedno faktor. Včasih plačaš recimo 3 dolarje za poštnino kar ni skor nič, pa dobiš paket izjemno hitro. Ni pa nujno seveda, ker še vedno ni priority paket.

Če ti cena odgovarja samo še poglej kakšen je trgovec, če ima solidne ocene. Če ima, go for it.


Se pravi moram plačati še 3$ za paket? To se mi skoraj ne splača. Če je etui 4$+3$ poštnina je na koncu skoraj isto kot če bi pri nas kupila :S

Zgodovina sprememb…

kickboxerka ::

Tale prodajalec se na veliko ukvarja z Etuiji:


http://www.ebay.com/usr/e4deal_uk

Mi prosim poveste zakaj so take razlike v ceni? Od 1.50-6$ Je tudi tukaj treba plačati 3$ poštnine?

http://www.ebay.com/sch/e4deal_uk/m.htm...

Gledala sem te dva:

http://www.ebay.com/itm/GRIP-S-LINE-SIL...


http://www.ebay.com/itm/Silicone-Skin-S...

To vse štima? Mislim cena manj kot 2$ za etui? Al je kakšna caka

Zgodovina sprememb…

Oktan ::

Pozdravljeni,

Malo si bom sposodil temo. Želim kupiti igro FIFA 16 preko Origina, za plačilo izberem PayPal na katerega sem preko Paypal Topup naložil več denarja kot stane igra. Na Paypal strani mi denar pokaže. Vse OK. Problem nastane ko mi pri plačilu na originu odpre potrditev za plačilo z paypalom, in na vsak način hoče da plačam oz. povežem z kartico. Veliko sem kupoval preko ebaya pa še nikoli ni bil to problem in glede na poste v tej temi tudi na originu ne bi smel biti.

PS: Je lahko problem ker sem uporabil postopek za plačilo preko Hola (za mehiški VPN- igra je pol cenejša)? Hvala za pomoč. lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734617 (17648) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134275 (14239) igi82m
»

Ebay-Paypal-Top up (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7614388 (8518) dales
»

PayPal brez kreditne kartice

Oddelek: Loža
3110398 (7959) SaXsIm

Paypal

Oddelek: Loža
202117 (1803) Tilen

Več podobnih tem