» »

*sodobna* glasba

*sodobna* glasba

«
1
2

Ikspe ::

Včasih je bila glasba melodična, polna glasbenega kontrasta. 90ta so bila višek.
Danes pa v uglavnem pojejo z enoličnim glasom, z nekoliko povišanim tonom, ponavadi še elektronskim spremenjenim glasom da je slišat rahlo umetno-robotsko.
Bobni štancajo v stalnem ritmu od začetka do konca. To niso pravi bobni ampak elektronsko štancanje. Zraven mogoče slišiš še orgle brez zvena.
Je zmanjkalo idej za pravo muziko?

aerie ::

Ježešna. V dobi interneta si ne veš poiskat novo musko, ki ti paše?

vostok_1 ::

Mainstream glasba je res šla po gnoju. Ampak imaš tolk niche ustvarjalcev da si dober za kako stoletje, če se daš poslušat.

RejZoR ::

http://www.veelamusic.com
https://soundcloud.com/veelabeats

Jezst sem odkril en nov talent. No, odkril sem jo že zelo dolgo nazaj in iz neznanega razloga pozabil nanjo (še zdej ne vem zakaj, ker je sedaj ne morem nehat poslušat). Ime ji je Veela, mlada kanadčanka z neverjetnim smislom za glasbo. Sama piše besedila, sama skrbi za vokal, sama kompozira glasbo. Ima pa nek poseben elektro pop stil s sicer "čudno" strukturo besedil, ki pa jih začuda vseeno upesni v neverjetno glasbeno obliko. Če komade poslušaš samo kot glasbo so izjemno melodični in se ti dobesedno zasidrajo v spomin, ko pa slediš besedilu, pa vidiš, da ti dejansko pripoveduje celotno zgodbo, ki ni sestavljena iz petih besed, ki se nato ponavljajo čez cel komad, kot to delajo praktično vsi glasbeniki. In najbolj posrečena mi je s komadi, ki se navezujejo na igre. Recimo "Shade" govori o Thieves Guild iz Skyrima in "Killings" govori o mestu Rapture iz Bioshocka. How fuckin cool is that. Al pa se samo men zdi, ker sem pač gamer. Vseeno, prečekirajte, mogoče bo komu tko všeč kot je men.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

vostok_1 ::

RejZoR je izjavil:

http://www.veelamusic.com
https://soundcloud.com/veelabeats

Jezst sem odkril en nov talent. No, odkril sem jo že zelo dolgo nazaj in iz neznanega razloga pozabil nanjo (še zdej ne vem zakaj, ker je sedaj ne morem nehat poslušat). Ime ji je Veela, mlada kanadčanka z neverjetnim smislom za glasbo. Sama piše besedila, sama skrbi za vokal, sama kompozira glasbo. Ima pa nek poseben elektro pop stil s sicer "čudno" strukturo besedil, ki pa jih začuda vseeno upesni v neverjetno glasbeno obliko. Če komade poslušaš samo kot glasbo so izjemno melodični in se ti dobesedno zasidrajo v spomin, ko pa slediš besedilu, pa vidiš, da ti dejansko pripoveduje celotno zgodbo, ki ni sestavljena iz petih besed, ki se nato ponavljajo čez cel komad, kot to delajo praktično vsi glasbeniki. In najbolj posrečena mi je s komadi, ki se navezujejo na igre. Recimo "Shade" govori o Thieves Guild iz Skyrima in "Killings" govori o mestu Rapture iz Bioshocka. How fuckin cool is that. Al pa se samo men zdi, ker sem pač gamer. Vseeno, prečekirajte, mogoče bo komu tko všeč kot je men.


https://soundcloud.com/veelabeats/feint...

Niice. Zakon zadevca. tnx

blackbfm ::

Včasih je bila glasba melodična, polna glasbenega kontrasta.


jaz bi temu rajš rekel selektiven spomin:)

je blo včasih lih tok ene krep glasbe kot danes..danes tut če je glup komad je pa vsaj produkcija dobra..napredek:)

aerie ::

Kaj ti bo selektivni spomin, če pa je vse posneto, datirano in na dosegu ušesa? Rabiš le _nekaj_ časa, da skonzumiraš in ti je kojci vse jasno. Ali pa tudi ne.

jest10 ::

blackbfm je izjavil:

Včasih je bila glasba melodična, polna glasbenega kontrasta.


jaz bi temu rajš rekel selektiven spomin:)

je blo včasih lih tok ene krep glasbe kot danes..danes tut če je glup komad je pa vsaj produkcija dobra..napredek:)


Stara slaba glasba je utonila v pozabo, ostali so le hiti. To še dodatno proizvaja občutek, kako je bilo včasih vse super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Ziga Dolhar ::

jest10 je izjavil:


Stara slaba glasba je utonila v pozabo, ostali so le hiti. To še dodatno proizvaja občutek, kako je bilo včasih vse super.


This.

Pojdi poslušat recimo celotno diskografijo Beatlov. Ob vseh znanih hitih najdeš precej komadov, ki so šrot primerljiv današnjemu.

Boš pa tudi med novejšimi izdelki našel dragulje, le da jih ponavadi ne vrtijo na radijskih postajah.
https://dolhar.si/

RejZoR ::

Sej to je tisto. Ker nas dan za dnem posiljujejo z generičnim mainstreamom je zelo majhna verjetnost, da boš ujel kaj novega in zanimivega, mogoče celo kaj kar masam sicer ni všeč, tebi bi pa bilo. Običajno je fajn bit subscriban na kanale kakšnih DJ-jev, ki mixajo muziko in na tak način spoznavaš zanimive ustvarjalce, ki pridejo pod njihove roke al pa visiš na Youtubu in mal spremljaš kaj ti ponuja pod podobne zadeve. Recimo na tak način sem jezst najdu Veelo. Ne boš je zasledil na nobenih lestvicah, na nobenih glasbenih oddajah, na tuje ali naše radijske postaje lahko totalno pozabiš. Ampak obstaja in vsaj za moj okus dela odlično glasbo, ki je po vseh definicijah dokaj nišna indie scena, ampak to ne pomeni nujno, da je zaradi manjka velike produkcijske hiše v ozadju kakorkoli slabša. Ok, sam finish mogoče res ni up there saj sem pri parih komadih opazil, da ima npr avtoradio precejšnje probleme z basom, ker pač nima multimiljonskega studija ampak še vedno pa na sposobnem setu zvočnikov na računalniku in orenk receiverju od Yamahe zveni odlično. Ampak me sploh ne moti, ker je glasbenica skromna in enostavno dela kako bi se temu izrazil, iskreno glasbo. V lajfu še nisem nikoli doniral nobenemu glasbeniku, sem samo kupil kakšen komad al pa album, njej pa sem edini doniral brez da bi karkoli želel v zameno. Mi je že polepšala prenekatere dneve z glasbo, ki jo ponuja brezplačno, tko da se mi je to zdelo edino pošteno.

Skratka naredi kot sem ti svetoval zgoraj in če najdeš sebi všečnega avtorja ga ne pozabi podpret. Mogoče jim s tem pomagaš, da si lažje privoščijo boljšo snemalno opremo al pa zgolj za vzpodbudo, da vidijo, da je njihova glasba kljub vsemu cenjena in jim daš zagon, da bojo še naprej ustvarjal s samosvojim unikatnim stilom.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Roadkill ::

Devetdeseta so bila res glasbeni presežek:

LINK
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Apofis ::

Roadkill je izjavil:

Devetdeseta so bila res glasbeni presežek:

LINK

No, men noben od teh komadov ni (bil) všeč. Torej zame devetdeseta niso bila presežek. Pač vsak ma svoj okus...

Kenpachi ::

Zaraki Kenpachi.

GrimReaper ::

Tisti, ki poslušamo metal nimamo teh problemov, ker še vedno, po 40 letih, velja za najbolj kvalitetno zvrst. In tudi ne kaže da se bo v naslednjih 100 letih kaj dosti spremenilo.
Seveda je enako kot povsod 80% šrota, ampak zato imaš recimo Metal Storm.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Matako ::

Apofis je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Devetdeseta so bila res glasbeni presežek:

LINK

No, men noben od teh komadov ni (bil) všeč. Torej zame devetdeseta niso bila presežek. Pač vsak ma svoj okus...


Oho. Po tej lestvici so bila devetdeseta desetletje Spajsic!

Drugače pa je mnogo let nazaj celo sam Jean-Michel Jarre rekel "moderna glasba dostikrat ni niti moderna.. niti glasba." ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

aerie ::

Pop glasba se od Beatlov do danes ni spreminjala:


Metal je nekaj podobnega kot zgoraj.

V bistvu je važen frontman oz. njega vokal. Recmo spodnja ni nič posebnega z vokalom pa je bomba:
https://soundcloud.com/ipecacrecordings...

Pol pa obstaja še Muzika, kot recimo tale:

blackbfm ::

Tisti, ki poslušamo metal nimamo teh problemov, ker še vedno, po 40 letih, velja za najbolj kvalitetno zvrst.


v tvoji glavi:)) vsak bo za "svojo" musko reku enako... si pa dober da lahko samo eno in isto zvrst poslušaš cel čas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

black ice ::

OP: a s' ti na glavo padu? :)
Za začetek preveri temo Trenutno poslušam.

Ziga Dolhar je izjavil:

Boš pa tudi med novejšimi izdelki našel dragulje, le da jih ponavadi ne vrtijo na radijskih postajah.

Odvisno od tvojega nabora radijskih postaj.

Unknown_001 ::

V bistvu sem se isto spraševal kot ti OP, pa sem na koncu pogruntal to kar so mi ostali rekl. Stran od komercialnega radia pa iskat zvrsti ki so ti všeč. Men je blazno všeč starejši Rock, New wave, Synthpop, od novejših pa kakšen Tehno, tudi nekaj Heavy metala in podobnega se najde :D Pač poslušam vse živo sam da je OK.

Drgač če se ti pa po Cheezy muziki toži imaš pa tu en primer novejše skladbe skomponirane v starejšem slogu.



Pač pop-rock v obliki 70ih ali 80ih let s tem da je že mal kičast ampak všečen komad.

Sicer ni nekaj takega:


ampak dober približek. :)

Pa recimo tale komad je genialen, čeprav je bil namenjen za reklamo za GO-PRO kamerce.


TU imaš še primerek nove muzike ki ni samo prazni avtotune.


Primerek nove muzike starejšega izvajalca, ki se že počasi poslavlja ampak komad je razmeroma nov.


Pa recimo:
Že 8 let staro ampak to niso več tvoja opevana 90a


Pol mam en kup tehno izvajalcev, pa kakšen novejši pop ipd. sam je tega se tolk nabralo, da sem raje izpostavil nekaj primerov ki so mi prvi padli na pamet.

še en primer...

Samo išči pa boš našel muziko, ki je tebi všeč. Pa ti ne bo treba čakat da čas naredi selekcijo. Have fun discovering music!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Zelo dobro tak za občutek:



Kaj bi šele rekel na Hatsune Miku ;P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Phantomeye ::

Razlika je, da je zdaj več vsega. Veliko slabe glasbe in veliko dobre glasbe. Samo znat moraš iskat.

m0LN4r ::

Moji kolegi, katerim noben lokal "noče" plačat za en špil, ker "ni" denarja.
Do zdaj so igrali na lentu v udarnkiku in velikokrat igrajo tudi v centru mesta:



Ni ga čež naravno, nepredelano glasbo, ki ni "perfekt" za vsako.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

murmur ::

Ikspe je izjavil:

Včasih je bila glasba melodična, polna glasbenega kontrasta. 90ta so bila višek.
Danes pa v uglavnem pojejo z enoličnim glasom, z nekoliko povišanim tonom, ponavadi še elektronskim spremenjenim glasom da je slišat rahlo umetno-robotsko.
Bobni štancajo v stalnem ritmu od začetka do konca. To niso pravi bobni ampak elektronsko štancanje. Zraven mogoče slišiš še orgle brez zvena.
Je zmanjkalo idej za pravo muziko?


Glasba, ki sem jo poslusal v 90tih ni bila melodicna na tvoj nacin. Sploh pa nihce ne poje. Danes je ta ista nemelodicna glasba na tvoj nacin samo se nadgradnja 90'. Skratka, glasba, ki jo poslusam v 2010' je blizu popolnosti. Po moje poslusas napacno glasbo.

jype ::

aerie> Pol pa obstaja še Muzika, kot recimo tale:

Mhm, pa v Kinu Šiška so imeli awesome koncert

Poleg tega je cel kup muzike, ki je nihče ne pozna - sodobne in uiber stare

m0LN4r ::

Pa tole, does it offend you?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

radmannsdorf ::

radio europa 05 - slovenski radio za zahtevne poslušalce
http://www.radioeuropa05.si/

jype ::

"poskuša osvojiti srca starih rokerjev" ?

To niso zahtevni poslušalci.

Evo, še radio za nezahtevne: http://radionula.com/

Nikec3 ::

jype je izjavil:

"poskuša osvojiti srca starih rokerjev" ?

To niso zahtevni poslušalci.

Evo, še radio za nezahtevne: http://radionula.com/

Odvisno.

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jype ::

Nikec3> Odvisno.

Tam piše "legende". To je sicer OK glasba, ni pa poslušanje enih in istih reči ves čas "zahtevno".

black ice ::

Začnimo v Sloveniji.

Komad, ki je ne tako dolgo nazaj v Guardianu bil izbran za top 10 na svetu, seveda izmed nepoznanih avtorjev.


http://zars.bandcamp.com/track/zemlja-t...





DIY album, vokali posneti v omari






16 letni Mariborčan, predizvajalec na letošnjem koncertu Gramatika v LJ


http://kaparecords.bandcamp.com/track/p...





Letošnji klubski maratonci
https://soundcloud.com/klubski-maraton/...











Tole nekako ne spada k zgornjemu izboru, pa vseeno.


In to je zgolj en delček izključno novejše slovenske glasbe. Kje je še cel svet.

GrimReaper ::

blackbfm je izjavil:

v tvoji glavi:)) vsak bo za "svojo" musko reku enako... si pa dober da lahko samo eno in isto zvrst poslušaš cel čas

Saj ravno to je čar metala, ni samo ena zvrst, saj so si podzvrsti precej različne. Pa ne samo to, že samo v enem komadu imaš lahko neverjetno veliko raznolikosti. Seveda pa obstajajo tudi komadi kjer se v glavnem ponavlja samo refren, pač tako kot povsod drugje je treba prebrat solato od plevela.
Izven metala pa sploh nikoli nisem iskal, ker ni potrebe za časa mojega življenja, 500 let bi komot preživel samo s tem kar je do sedaj izšlo. Pa brez da bi iskal že sedaj vem, da bi se v katerikoli drugi zvrsti precej dolgočasil, sam v prvi vrsti poslušam glasbo ravno zaradi kratenja časa. Sploh v avtu si ne predstavljam da bi poslušal komercialno glasbo, potem imam že raje zvok samega motorja, imam že od prvega dne 7 let nazaj radio na USB.
Drugače pa tudi mislim da je zvrst glasbe zapisana v genih, ker sam odkar se spomnim poslušam rock in kasneje metal, in si ne predstavljam da bi lahko na kakšen način to spremenil.

Pa nisem neki true, samo res mi pa ne paše počasna glasba, enako kot vozim (ali avto ali kolo ali bilokaj) nikoli ne počasi, čeprav metalske balade so kakšne tudi zelo kvalitetne. Recimo:
(ni ravno balada, ampak za metalske pojme dost počasen komad, pa zelo je opazna omenjena diverzificiranost)


Od tega kar se vrti na radiu je pa tud kaj dobrega najt, ravno danes je bil en komad slovenske pevke, seveda bolj rock, ker pop sranja pa res ne trpim.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

garamond ::

jype je izjavil:

aerie>Poleg tega je cel kup muzike, ki je nihče ne pozna - sodobne [...]
Nihče? No, tole od Young Men Dead imam jaz kar na seznamu predvajanja.
Bo treba dat kakšen posnetek z manj kot 10000 ogledi!

Se je pa treba potrudit, da najdeš dobro glasbo, kar vzame tudi veliko časa. Bi prilimal kakšen posnetek, samo jih je preveč ... pa tudi preveč različnih zvrsti xD

jype ::

garamond> Nihče? No, tole od Young Men Dead imam jaz kar na seznamu predvajanja.

Nihče! Ne moreš slišat v javnih občilih!

m0LN4r ::

Jaz pa mam CD in še v živo sem imel srečo slišati tole:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

black ice ::

GrimReaper je izjavil:

Drugače pa tudi mislim da je zvrst glasbe zapisana v genih, ker sam odkar se spomnim poslušam rock in kasneje metal, in si ne predstavljam da bi lahko na kakšen način to spremenil.

Samo čas si moraš vzeti, to je vse. Sem bil podobnega mnenja nekje do konca srednje šole, v zadnjem desetletju pa sem odkril toliko super glasbe, da sem si moral začeti zapisovati jagodni izbor.

Seveda sem se pa naučil poslušati tudi za drek glasbo. Zakaj? Ker preden začneš ceniti dobro glasbo moraš imeti tudi nekaj kilometrine s slabo, da veš kakšna je razlika.

Roadkill ::

@black ice: respect za par zanimivih slovenskih komadov

GrimReaper: poslušaš par let stare stratovariuse in si domišljaš, da nivo metala ne upada? Glavo si iz riti potegni. Fak model... stratovariuse poslušaš. Še luca turilli ti manjka, pa si zaključil.
Metal je v kurcu zadnjih 20 let. Je pomojem samo ene 5 let za punkom kar se umiranja tiče. :)

V svojem prejšnjem postu sem premalo smajlijev napisal pa me je folk resno jemal... :(
Ü

Heavy ::

Metal zadnje 5 let pospešeno umira. Vse postaja bolj emo-core. Samo "sodobno" Metallico poslušajte, pa se boste šli v kot jokat kaj je nastalo iz nje. St. Anger začenja dobro zveneti v primerjavi z novodobnimi kreacijami.

SimplyMiha ::

Sodobna glasba? Mislite to histerično udrihanje po vsem, kar oddaja zvok, in tuljenje zraven na prazgodovinskem nivoju?

Nič skrbet, življenje je cikel in prej kot slej se bo pojavil kak nov Mozart, naveličan rompompoma.

JanK ::

blackbfm je izjavil:

Včasih je bila glasba melodična, polna glasbenega kontrasta.


jaz bi temu rajš rekel selektiven spomin:)

je blo včasih lih tok ene krep glasbe kot danes..danes tut če je glup komad je pa vsaj produkcija dobra..napredek:)


Ravno produkcija je, kar se mene tice, bistveno slabsa v primerjavi z glasbo izpred nekaj desetletij. Posledica "loudness wars" je, po besedah glasbene legende, Boba Dylana: "You listen to these modern records, they're atrocious, they have sound all over them. There's no definition of nothing, no vocal, no nothing, just like—static."

Ravno pred pol ure sem poslusal Rainbow Rising banda Rainbow. Vsak instrument se slisi, je tocno definiran v prostoru, slisis vsak udarec bobna. V veliki vecini danasnje glasbe pa imas wall of sound - za moj okus precej manj poslusljivo.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

black ice ::

Heavy je izjavil:

Metal zadnje 5 let pospešeno umira. Vse postaja bolj emo-core. Samo "sodobno" Metallico poslušajte, pa se boste šli v kot jokat kaj je nastalo iz nje. St. Anger začenja dobro zveneti v primerjavi z novodobnimi kreacijami.

Dokler bodo avtorji tipa Steven Wilson in Švedi tlačili zemljo se prihodnosti ni za bati. Zadnje čase opažam trend naraščanja stoner metal bandov.

Tale komad se bo nekaterim mogoče zdel emo, a brez skrbi, Steven zna tudi zažagati. Na splošno zanimiva podobnost z Opeth.


Švedi, 3x


OK, tale mogoče res ne spada v metal kategorijo, a se mi zdi vreden omembe.




Domači stonerji


Tile so nažalost že razpadli, pred kakšnimi sedmimi leti smo jih imeli priložnost videti tudi pri nas.


Norveška
https://arabrot.bandcamp.com/album/rabr...

Zopet bolj znani bendi.

marS ::

ahh debate...glasba je subjektivna, stvar okusa, naj se o tem ne bi razpravljalo...bolj poslušalo :))
evo nekaj starega


pa še kaj


pa nekaj novejšega




pa neki skoraj frišnega (avgust letos)


nove glasbe je veliko...ma tudi sranja je full....iz bilo katerega pointa gledaš
...no more heroes...
https://ilbis.com/

black ice ::

Roadkill je izjavil:

@black ice: respect za par zanimivih slovenskih komadov

Hvala :)

user-pass ::

Moram prilepiti dva komada res dobrega slovenskega benda: Revolver. Plata je iz leta 1997.





Pa se en komad od Niowt, iz leta 2001.

Roadkill ::

Heavy je izjavil:

Metal zadnje 5 let pospešeno umira. Vse postaja bolj emo-core. Samo "sodobno" Metallico poslušajte, pa se boste šli v kot jokat kaj je nastalo iz nje. St. Anger začenja dobro zveneti v primerjavi z novodobnimi kreacijami.


St. anger je izšel več kot 10 let nazaj. Metal je imel pa probleme že pred tem.
Ü

user-pass ::

Ce Metallica dela zanic plate zadnjih par let (ok, od leta 1991 dalje), se ne pomeni, da ima metal s tem kaksne tezave. "Tezave" ima edino tistih par ljudi, ki odloca, kaj je v metalu mainstream in kaj ne. Siceer nimam casa, da bi sledil dogajanju na resni metal sceni ampak sem popolnoma preprican, da je ogromno dobrih bandov, ki pa imajo problem biti slisani na globalni ravni in ne na primer na underground sceni v vecjih evropskih mestih - ki je imho na zelo visokem nivoju.
Bottom line: ne da se posplosevat.

blackbfm ::

Ravno produkcija je, kar se mene tice, bistveno slabsa v primerjavi z glasbo izpred nekaj desetletij. Posledica "loudness wars" je, po besedah glasbene legende, Boba Dylana: "You listen to these modern records, they're atrocious, they have sound all over them. There's no definition of nothing, no vocal, no nothing, just like--static."


Produkcija je sigurno boljša ampak poglej večja kot je dinamika večji mir in boljšo opremo rabiš za poslušanje, danes pa folk večinoma posluša na poti, na telefonih, v avtih, na žurih.

Sicer pa dinamika sama po sebi ne naredi komada dobrega, in kontra. Bolj kot greš v katerkol ekstrem, težje je poslušat.

vostok_1 ::

Klipanje kolikor se spomnem so prenehali zlorabljat že hmal po novem tisočletju.

Drgač pa, "klasika"

Tezaab ::

Ne spomnim se, kje sem to zasledil, ampak se mi zdi izjava na mestu. "Danes za glasbene lestvice glasuje short-attention-span mularija, ki kupuje komade po 1$, vcasih si pa moral dati 20$ za en album in si prekleto premislil, kaj kupiti. Valda si kupil le najboljse."

Edit: btw, hvala ReJZoR za tist link. Dobra je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

napsy ::

Kaj je narobe, ce komad stane 1 dolar?
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

jest10 ::

Roadkill je izjavil:

Heavy je izjavil:

Metal zadnje 5 let pospešeno umira. Vse postaja bolj emo-core. Samo "sodobno" Metallico poslušajte, pa se boste šli v kot jokat kaj je nastalo iz nje. St. Anger začenja dobro zveneti v primerjavi z novodobnimi kreacijami.


St. anger je izšel več kot 10 let nazaj. Metal je imel pa probleme že pred tem.


No ja, najprej bo treba definirati, kaj je zate Metal;)
Pod metal pač spada en kup različnih slogov. Enim trenutno popularnost pada, drugim raste. Zgleda pada tistim, ki so tebi všeč in sedaj subjektivno jamraš, kako Metal umira
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno poslušam (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5400518643 (328) Scaramouche3
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9812993 (11370) Machete
»

Hard rock / metal / heavy metal bendi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10240181 (33664) Nissan_GTR
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221196 (18397) Jerry000

Več podobnih tem