» »

Je Nexus 5 še vedno najboljši nakup?

Je Nexus 5 še vedno najboljši nakup?

Fukomuko ::

Ker je trenutni telefon šel v večna lovišča, kupujem novega. Že dalj časa imam nagledanega Nexusa 6, ampak zaradi vsega zavlačevanja, visoke cene in velikostjo zaslona nekako nisem več najbolj navdušen. Po drugi strani pa aktualni flagship telefoni niso ravno poceni (kupil bi ga pri Telekomu ali rabljenega). Trenutno se zato še najbolj nagibam k rabljenemu Nexusu 5, ki bi ga dobil za okoli 250 €. Je v tem trenutku ali v bližnji prihodnosti morda še kak konkurenčen telefon, vreden nakupa? Xperia Z3 compact se mi tudi zdi kar zanimiva, ampak je neprimerno dražja in se mi zato ne zdi, da je ravno najboljši nakup.

galu ::

Če daš kaj na baterijo, vzemi G2 (16GB model je ~300€, ampak ti ga ne bi priporočal) in ga flashej, če hočeš meti stock android.
Tako to gre.

Fukomuko ::

Kako pa teče Lollipop na G2 v primerjavi z Nexusom, glede na to, da še ni uradne posodobitve?

medenko ::

galu tebi matematika dela probleme?
320 + ptt je nekako 335-340 ranga se ti ne zdi? :=)

radmannsdorf ::

adapipika, sej je napisal kateri model je okoli 300€. nauči se brati :P
http://geizhals.at/lg-electronics-g2-d8...

Dosan ::

Fukomuko je izjavil:

Kako pa teče Lollipop na G2 v primerjavi z Nexusom, glede na to, da še ni uradne posodobitve?


Najbrž ne preveč dobro če še ni uradne posodobitve, huh? En Google klik stran ti pokaže XDA stran kjer je edini trenutno napol delujoč ROM od CM, v opisu pa piše tole :

What doesn't work (as of November 17):
Video recording
CM features (yet to be ported)
Data/Mobile Network on LS/VS980 report roaming incorrectly sometimes
GPS for some people


Source

galu ::

medenko je izjavil:

galu tebi matematika dela probleme?
320 + ptt je nekako 335-340 ranga se ti ne zdi? :=)


... še ena nadpovprečna snežinka.

@OP
Android L, kot je Dosan povedal, še ne deluje prav na G2. Bo pa verjetno okoli novega leta uraden update na L, hitro za tem pa verjetno tudi konkretnejši ROM-i.
Tako to gre.

Zoga ::

Nexus 5 je še vedno najboljši nakup.
Sploh ni debate tle.

Fukomuko ::

Dosan je izjavil:

Fukomuko je izjavil:

Kako pa teče Lollipop na G2 v primerjavi z Nexusom, glede na to, da še ni uradne posodobitve?


Najbrž ne preveč dobro če še ni uradne posodobitve, huh? En Google klik stran ti pokaže XDA stran kjer je edini trenutno napol delujoč ROM od CM, v opisu pa piše tole :

What doesn't work (as of November 17):
Video recording
CM features (yet to be ported)
Data/Mobile Network on LS/VS980 report roaming incorrectly sometimes
GPS for some people


Source

Nisem pričakoval, da dela tako slabo, glede na to, da imam pravkar v rokah Galaxy S1, na katerem dela 4.4.4 prav solidno. Poleg tega pa ima G2 na las podoben hardware Nexusu 5 in sem mislil, da ga bodo enostavno portali.

Dosan ::

Glede uradnega updejta za G2, ne da hočem biti pesmist, ampak upoštevajte da naj bi G3 dobil update do konca tega leta (trenutno ga samo kakšen srečen Poljak dobi). To je sicer samo moj občutek, ampak se mi zdi da se bodo malce vlekli glede updejta za G2, tako da ne 100% računat da bo že recimo v prvi polovici januarja (in potem pizdit če ne bo). Le ni več flagship in si znajo vzeti nekaj časa.

neboben ::

Če rabiš telfon takoj, si poglej tole: Jolla phone. Če pa lahko počakaš kak mesec ali dva pa bo zagotovo zanimivo videti kaj bosta ponudila Bq in Meizu. Imela naj bi Ubuntu touch OS. V torek bo Bq objavil kaj bo z njhovimi telfoni, novica bo najbrž objavljena na Omgubuntu. Meizu pa bo najbrž izdal MX4.

Dosan ::

neboben je izjavil:

Če rabiš telfon takoj, si poglej tole: Jolla phone. Če pa lahko počakaš kak mesec ali dva pa bo zagotovo zanimivo videti kaj bosta ponudila Bq in Meizu. Imela naj bi Ubuntu touch OS. V torek bo Bq objavil kaj bo z njhovimi telfoni, novica bo najbrž objavljena na Omgubuntu. Meizu pa bo najbrž izdal MX4.



Človek se odloča med 2 spodobnima Android telefonoma, s svojim renomejem, ti mu pa ponudiš xy telefon, ki nikjer ne omenja podpore za GPlay Store in najbrž nima slovenske garancije (če bi bilo OP-ju vseeno za to bi nabavljal v tujini kjer je "vse" ceneje). To da "lahko" laufa Android appe ne pomeni da je to enostavno ali priročno kot je z GPlay.

OP, kupi LG ali N5, samo ne Jolla.

Tr0n ::

Go Nexus5, itaq. :)

Trololololol ::

Kaj točno pomeni slovenska garancija ?
IMO garantiranje, da naprava deluje 1 leto. To ponujajo tudi v tujini, baje z boljšo podporo kot pri nas.

Dosan ::

Trololololol je izjavil:

Kaj točno pomeni slovenska garancija ?
IMO garantiranje, da naprava deluje 1 leto. To ponujajo tudi v tujini, baje z boljšo podporo kot pri nas.


To da jo povprečna oseba nese v štacuno in pride iskat ko je popravljeno in se ji ni treba z ničemer drugim ukvarjat. 2 leti slovenske je pa baje tudi več kot 1 leto od Jolle.

Trololololol ::

Ne od Jolle, od EU določene garancije. Stroški pošiljanja so ti vrnjeni, drugo napravo pa verjetno prejmeš tudi v krajšem času kot pa pride telefon z našega servisa, vsaj glede na sloves.

Dosan ::

Trololololol je izjavil:

Ne od Jolle, od EU določene garancije. Stroški pošiljanja so ti vrnjeni, drugo napravo pa verjetno prejmeš tudi v krajšem času kot pa pride telefon z našega servisa, vsaj glede na sloves.



Še vedno imaš 2leti > 1 leto garancije. Pa LG servis pri nas je načeloma precej pohvaljen, tudi meni so brez ugovora menjali nov telefon ker se mi je ekran zdel preveč rumenkast.

Fukomuko ::

Hvala vsem, po tehtnem premisleku sem se odločil za Nexusa 5. Malenkost boljša kamera in baterija pri G2 mislim, da kljub temu ne odtehtata izredne XDA podpore za Nexusa 5. Lollipop se res odlično obnese, sploh v navezi s Franco kernelom :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674548046 (170077) zk_eu
»

lg g2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13517141 (10376) Mare3
»

LG Optimus G2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8714526 (8860) matjash
»

Kje kupiti Nexus 5 32GB (črn)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
264353 (3677) klinker
»

LG G2 vs Nexus 5 vs HTC ONE

Oddelek: Mobilne tehnologije
367326 (6178) first_line

Več podobnih tem