» »

Nokia ostaja, prehaja na Android

1
2
3

njyngs ::

Mislim, da je par let prepozno za tole potezo...

sensei ::

Nokia nima več proizvodnih kapacitet, zato teh tablic ne proizvajajo oni, ampak foxconn. Foxconn ima tudi čez prodajo in podoporo za te nokia tablice. Zgledajo pa kot ipad.

kpkp ::

Saj vse tablice s tem ekranom zgledajo kot iPad, če jo narediš še iz aluminija pa si pečen. Bi se res moral potrudit, da temu nebi bilo tako in na koncu bi najverjetneje dobil slabši produkt.

sensei ::

Sej podobnost z ipadom je plus, ne minus, namreč oblika ni slaba.

PrimozR ::

Jackass je izjavil:

Nisi razumel. Znamka Nokia ima določeno vrednost, ker je nekoč izdelovala dobre telefone (izdelke). Ampak to se lahko kaj hitro spremeni. Če bodo lepili znamko Nokia na cenene izdelke tujih proizvajalcev, bo znamka izgubila vrednost.

Natanko s tem razlogom se je MS odločil za svojo proizvodnjo. Preprosto to posojanje znamke ni bilo konkurenčno Applu, ki prodaja celosten izdelek/storitev. MS surface je nekaj povsem drugega kot tisto kar ponujajo drugi proizvajalci tablic z Win 8. Tudi Google bo verjetno prej ali slej prešel na lastno proizvodnjo naprav.

Torej če bo nalepljeno NOKIA na izdelku, ki je 90% kopija druge znamke in naslednjič nalepljena znamka NOKIA na nekem izdelku spet drugega podjetja pri čemer se ne bodo ujemali ne dizajn ne nič, bo to znamki precej škodilo. Znamka je vedno sinonim za nekaj. Podjetja investirajo milijone in milijarde v razvoj znamke - da ta pri potrošnikih zbuja točno določene reakcije, občutke itd. In za dosego tega je potrebno delovati po strogo začrtani poti, ne pa kar tako malo. Del znamke prodajo za cenene naprave, del znamke dajejo v najem spet tretjemu proizvajalcu.. Nokiin pristop je prej pot v uničenje znamke kot pa kaj drugega.

Če bodo lepili. Če. N1 je unibody aluminijasto ohišje z lepljenim Retina zaslonom in dobrim procesorjem. In z ne-skinanim Androidom. Tole je meni POPOLNO nasprotje cenenosti, heck, še NExus tablice niso bile nikoli tako dobro izdelane (še najbližje, tudi po form factorju, pride Nexus 9, ki ima pa ponekod težave s kakovostjo izdelave).

MS se je pač želel zazihrati, da bo edini/največji proizvajalec še naprej ostal na njihovi platformi. Prehod na svoj brand so pa naredili ker imajo čas za uporabo branda Nokia omejen. Bolje prej kot kasneje. Pa Surface do zdaj ni bil pretiran finančni uspeh. Microsoft more pač pokazati svoje (mehke) izdelke v najboljši luči, četudi na ta račun nekaj denarja izgubijo. Strojni partnerji morajo pač delati plus povsod, ker z dobrimi izdelki ne bodo prinesli noter na storitvah, kot MS.

Googlu je pa po eni strani popolnoma vseeno, kaj se dogaja z Androidom, dokler se dobro prodaja. Več ko je naprav v svetu z (uradnim) Androidom, več reklam prikažejo, več denarja poberejo. Pa kot ti je bilo rečeno, Motorolo so imeli, pa so jo prodali.

sensei je izjavil:

Sej podobnost z ipadom je plus, ne minus, namreč oblika ni slaba.

This.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

issak ::

Tole je ena izmed 4 tablic ki jih lahko kupiš zdele z Lollipopom gor ane?

Sicer je pa tole Foxconn tablica, ki celo plačuje Nokii za uporabo imena. Nokia ni naredila te tablice, le pregledala je in potrdila da je vredna njihovega imena.
http://www.gsmarena.com/nokia_is_licens...

Design je men hud, čeprav je tale aluminij malo preveč mehek za take velike table, že 5" telefoni se radi zvijajo. Moti me edino 4:3 razmerje, ki ni nič kaj uporabno za filme gledat, je pa sicer zato za vse ostalo...

pixelzgaming ::

Če bi Nokia prešla iz Symbian na Android bi še mogoče pomislil o nakupu, sedaj pa sem izgubil vso zaupanje v njih.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

kpkp ::

Ljudje od Nokie pravojo, da so jo oni dizajnirali in da se z N1 ukvarjajo že od aprila.

issak ::

pixelzgaming je izjavil:

Če bi Nokia prešla iz Symbian na Android bi še mogoče pomislil o nakupu, sedaj pa sem izgubil vso zaupanje v njih.


Hardware je še zmeraj super, mamo enepar Lumij doma, pa so vse okej (razen moje, ki je že drugič na servisu). Software je bolj problem, kar pa ni glih stvar Nokie - ga ne delajo oni. Zdej je več al manj vseen, večino ljudi so odpustili, mogoče bojo Microsoft Lumie enako dobre ali boljše kot zdej, ampak zaenkrat ni še nič novega. Bi pa nokia sigurno uspela z Androidom že veliko prej, ampak tako pač je ko ljudje gledajo samo nase in sprejemajo podkupnine (ne vem kaj druzga bi lahko bilo).

Ampak ja, nokie ni več, zdej pač kupiš Sony Xperio.

PrihajaNodi ::

pixelzgaming je izjavil:

Če bi Nokia prešla iz Symbian na Android bi še mogoče pomislil o nakupu, sedaj pa sem izgubil vso zaupanje v njih.



To vsi govorijo. Realno pa je trg Androidov prevelik. Samsung je bil takrat šef, sedaj sta tu Lenovo, Xaomi in Huawei. Boljše poteze kot prodati svoje ime ina patente MS ne bi mogel izvesti. Trg potrebuje alternativo in MS je alternativa.

S temle izdelkom se ne bo zlizal.

kpkp ::

PrihajaNodi je izjavil:

To vsi govorijo. Realno pa je trg Androidov prevelik. Samsung je bil takrat šef, sedaj sta tu Lenovo, Xaomi in Huawei. Boljše poteze kot prodati svoje ime ina patente MS ne bi mogel izvesti. Trg potrebuje alternativo in MS je alternativa.

Samsung je postal "šef", ker je Nokia trmasto vstrajala z nekonkurenčnimi OS-i in naspluh zelo počasi prehajala na touch.
Boljša poteza kot, da obupaš je nemogoča (btw: patente in ime licencirajo, prodali so "le" mobilno divizijo)?
Počakaj, saj ravno (Elop) Microsoft je še zmanjšal alternative, torej je MS del problema in ne rešitve (s te perspective).

boolsheat ::

Issak,kaj pa je problem v softwaru?

PrihajaNodi ::

issak je izjavil:

pixelzgaming je izjavil:

Če bi Nokia prešla iz Symbian na Android bi še mogoče pomislil o nakupu, sedaj pa sem izgubil vso zaupanje v njih.


Hardware je še zmeraj super, mamo enepar Lumij doma, pa so vse okej (razen moje, ki je že drugič na servisu). Software je bolj problem, kar pa ni glih stvar Nokie - ga ne delajo oni. Zdej je več al manj vseen, večino ljudi so odpustili, mogoče bojo Microsoft Lumie enako dobre ali boljše kot zdej, ampak zaenkrat ni še nič novega. Bi pa nokia sigurno uspela z Androidom že veliko prej, ampak tako pač je ko ljudje gledajo samo nase in sprejemajo podkupnine (ne vem kaj druzga bi lahko bilo).

Ampak ja, nokie ni več, zdej pač kupiš Sony Xperio.


Sony Xperio? Se norca delaš? 99% uporabnikov zajebava recimo sony xperai go. Sam sem lastil xperio p, ki je bil takrat srednji razred. Katastrofa. Sony-u pa dobiček pada nenormalno.

Sem imel tudi sam problem z lumio 620, so jo zamenjali in sedaj dela. Doma imamo pa še 3. Vse delajo brez problemov. Ti pa kar kupi sony xperie, priporočam. Not:P

kpkp je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

To vsi govorijo. Realno pa je trg Androidov prevelik. Samsung je bil takrat šef, sedaj sta tu Lenovo, Xaomi in Huawei. Boljše poteze kot prodati svoje ime ina patente MS ne bi mogel izvesti. Trg potrebuje alternativo in MS je alternativa.

Samsung je postal "šef", ker je Nokia trmasto vstrajala z nekonkurenčnimi OS-i in naspluh zelo počasi prehajala na touch.
Boljša poteza kot, da obupaš je nemogoča (btw: patente in ime licencirajo, prodali so "le" mobilno divizijo)?
Počakaj, saj ravno (Elop) Microsoft je še zmanjšal alternative, torej je MS del problema in ne rešitve (s te perspective).



Ne, samsung bi tako ali tako postal šef. Sedaj vidimo kaj se dogaja z njim. Enako je s sonyem. Ok, večinoma tudi zato ker so kitajci aka Lenovo, Huawei, Xaomi postali močni ampak kljub temu trg potrebuje cenejšo alternativo appla in to je WP. Da ne omenja vsega blootwara in touchwiz od Samsunga, skupaj s trokiranjem na androidu in zapiranje aplikacij. Aja pa še to WP bo že tretje leto zapored izdal posodobitev, kaj pa bo z Galaxyem s 3? Uporabniki bodo ostali bodo praznih rok:)
Microsoft se bori za svoj delež in stranke in počasi mu bo uspelo.

Je pa res da so na začetku zajebali z Lumio 800 ki ni dobil polne posodobitve na 8.1 zaradi spremembe procesorjev v novih aparatih.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Ko sem pred tremi leti napisal, da bo na Nokiah Android, ste me pa vsi popljuvali...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

feryz ::

Uauu! Glavni argument so spet updejti!
Koliko uporabnikov smartfonov v Slo sploh ve, kaj je to Ice cream, KitKat, Jeally Bean, IOS, Windows Phone 7.5 etc?
In ne, Slo-tech-ovci ne predstavljate omembe vrednega odstotka populacije!
Torej? 5%, 3%, pod 1%?

FlyingBee ::

meh, updati so za geeke, vsi ostali lahko s 2.3.3 živimo normalno .. skratka, prilakovano in zaželjeno je updatane, ampak to kot glavni argument je otročje
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrihajaNodi ::

V čem je potem sploh razlika med no name kitajcem in Galxy s4 ali sony xperia žnji črki? Ni potem še najboljši stock android oneplus one varianta? Kateri je sploh super duper android? Moto G? Je to vse kar premorejo?
In da, WP ne šteka, brez heca.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

issak je izjavil:

Tole je ena izmed 4 tablic ki jih lahko kupiš zdele z Lollipopom gor ane?

Sicer je pa tole Foxconn tablica, ki celo plačuje Nokii za uporabo imena. Nokia ni naredila te tablice, le pregledala je in potrdila da je vredna njihovega imena.
http://www.gsmarena.com/nokia_is_licens...

Design je men hud, čeprav je tale aluminij malo preveč mehek za take velike table, že 5" telefoni se radi zvijajo. Moti me edino 4:3 razmerje, ki ni nič kaj uporabno za filme gledat, je pa sicer zato za vse ostalo...

Ne, ker je ne moreš kupiti zdaj.

Zdajle pravzaprav z Lollipopom lahko kupiš samo in le Nexus 9, vsaj pri Googlu (Nexus 7 je bil vzet iz prodaje).

FlyingBee ::

Nokia 630 je super za 170 EUr, ampak 512mb rama ... cmon, kakšna bedarija
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::

feryz je izjavil:

Uauu! Glavni argument so spet updejti!
Koliko uporabnikov smartfonov v Slo sploh ve, kaj je to Ice cream, KitKat, Jeally Bean, IOS, Windows Phone 7.5 etc?
In ne, Slo-tech-ovci ne predstavljate omembe vrednega odstotka populacije!
Torej? 5%, 3%, pod 1%?

Kaj pa je važno, koliko % ljudi to ve? Važno je, da so na najnovejši verziji, ki ima popravljenih ogromno varnostnih lukenj in je združljiva z modernimi aplikacijami, da razvijalci lahko delajo moderne appe s podporo svežim tehnologijam, ne pa nekaj zastarelega, kar izgleda, kot da je prišlo s Symbian S60. To je pa možno le z modernimi API-ji, ki pridejo v novih verzijah OS-a.

Če so updejti tako zelo nepotrebni, zakaj na PC-ju ne uporabljaš MS DOS?

FlyingBee je izjavil:

meh, updati so za geeke, vsi ostali lahko s 2.3.3 živimo normalno .. skratka, prilakovano in zaželjeno je updatane, ampak to kot glavni argument je otročje

Ej, živjo tut teb v leto 2012 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrihajaNodi ::

FlyingBee je izjavil:

Nokia 630 je super za 170 EUr, ampak 512mb rama ... cmon, kakšna bedarija



Zdej pa nehi. Iamš Lumio 535 za 120€ z 1 GB rama

FlyingBee ::

ja, ampak kot eden izmed glavnih argumentov, ajde da ne pretiravam z 2.3, ampak 4.4 z 5.0 zamenjat kot nekaj enkratnega, se mi zdi kot otročje natolcevanje

PrihajaNodi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Nokia 630 je super za 170 EUr, ampak 512mb rama ... cmon, kakšna bedarija



Zdej pa nehi. Iamš Lumio 535 za 120€ z 1 GB rama

ne bom nehal, 1gb tudi ni ne vem kaj, 1,5 ali 2.0 hočem, drugače je samo zajebancija
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Če ne zaradi drugega zaradi večjega števila aplikacij? Pa saj ravno v manjko aplikacijah je argument android uporabnikov, zakaj WP ne uspeva. Sam pogrešam samo še USB on the go.

Btw na Androidh je že here drive+ al zadeva še šepa?

FlyingBee je izjavil:

ja, ampak kot eden izmed glavnih argumentov, ajde da ne pretiravam z 2.3, ampak 4.4 z 5.0 zamenjat kot nekaj enkratnega, se mi zdi kot otročje natolcevanje

PrihajaNodi je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Nokia 630 je super za 170 EUr, ampak 512mb rama ... cmon, kakšna bedarija



Zdej pa nehi. Iamš Lumio 535 za 120EUR z 1 GB rama

ne bom nehal, 1gb tudi ni ne vem kaj, 1,5 ali 2.0 hočem, drugače je samo zajebancija


potem pa kupi kitajca, okta core z 4 GB rama za 100EUR. Nihče te ne sili da kupiš karkoli od WP. Ne pa mutit da 512 ali 1 gb na wp ni dovolj. Je.

Navajen si androida kjer na 512 rama ne dela niti telefon.
Sicer pa lahko kupiš 1520 nokio z 2 gb.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

FlyingBee je izjavil:

ne bom nehal, 1gb tudi ni ne vem kaj, 1,5 ali 2.0 hočem, drugače je samo zajebancija

Čak, a ti si master troll al misliš resno? V mid range telefonu HOČEŠ 2 GB RAM-a, po drugi strani pa praviš, da je jeben Gingerbread, ki je celo deloval okej na 512 MB RAMa (sem bil tam), še povsem v redu? The fuck dude?!?

Pa 4.4 je v primerjavi s 5.0 en navaden drek. Preizkusi in potem govori da ni res. Trusted devices, trusted places in delujoč face unlock so že sami več kot vredni nadgradnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

PrimozR je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ne bom nehal, 1gb tudi ni ne vem kaj, 1,5 ali 2.0 hočem, drugače je samo zajebancija

Čak, a ti si master troll al misliš resno? V mid range telefonu HOČEŠ 2 GB RAM-a, po drugi strani pa praviš, da je jeben Gingerbread, ki je celo deloval okej na 512 MB RAMa (sem bil tam), še povsem v redu? The fuck dude?!?

Pa 4.4 je v primerjavi s 5.0 en navaden drek. Preizkusi in potem govori da ni res. Trusted devices, trusted places in delujoč face unlock so že sami več kot vredni nadgradnje.

ok, geek si, ampak ne bluzi zdaj s trolanjem, če pa sam dobro veš kaj pomeni premal rama, tako da ja, cena opraviči, izkušnja pa ne
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrihajaNodi ::

Kaj in kako si opazil da je wp z 512mb rama presibak? Verjamem da je android z 512 rama uporaben kot cigla ni pa to enako pri wp.

issak ::

boolsheat je izjavil:

Issak,kaj pa je problem v softwaru?


Z vaskim updateom je manj tekoč OS, Music app je polomija in poden, Skype so približno zrihtali zdej, ampak manjkajo featurji, ni nobene pametne podpore za SIP, vpn je samo IKE2V, ni ovpn, pptp...
Nastavitve (meni) je neurejeno skropucalo, hubov ni več... Imam Lumio 925, pa sem bil skoraj bolj zadovoljen z Amber kot pa s Cyan, čepram so novi dodatki v 8.1 precej kul, so veliko dobrih stvari umaknili (zakaj nevem)

Poleg software je pa moja lumia že drugič prišla s servisa zaradi iste napake (zunanji mikrofon neha delat). Je pa backup dobro zrihtan (za OS in tiste aplikacije ki ga podpirajo), tako da je bil telefon po restoru kot pred njim v pol ure (kolikor je pač trajal download).

Tisti live lock screen ki so ga tako obljubljali poleti je počasen in neuporaben, ni nobene aplikacije ki bi omogočala poslušati zvok IP kamere v ozadju.

Sicer je pa še zmeraj bolj tekoč OS kot pa lollipop na Nexus 7 (2012).

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj in kako si opazil da je wp z 512mb rama presibak? Verjamem da je android z 512 rama uporaben kot cigla ni pa to enako pri wp.


Če primerjam svojo 925 (1gb) in od žene 720 (512mb), se pri njej malo dlje odpirajo aplikacije, predvsem ko šaltaš med njimi, nasploh je več 'loading' zaslonov, ko pa si enkrat v aplikaciji pa ni razlike. In pa tistih 5 iger ki niso optimizirane za 512MB ne dela (večinoma so vse)

PrimozR je izjavil:

issak je izjavil:

Tole je ena izmed 4 tablic ki jih lahko kupiš zdele z Lollipopom gor ane?

Sicer je pa tole Foxconn tablica, ki celo plačuje Nokii za uporabo imena. Nokia ni naredila te tablice, le pregledala je in potrdila da je vredna njihovega imena.
http://www.gsmarena.com/nokia_is_licens...

Design je men hud, čeprav je tale aluminij malo preveč mehek za take velike table, že 5" telefoni se radi zvijajo. Moti me edino 4:3 razmerje, ki ni nič kaj uporabno za filme gledat, je pa sicer zato za vse ostalo...

Ne, ker je ne moreš kupiti zdaj.

Zdajle pravzaprav z Lollipopom lahko kupiš samo in le Nexus 9, vsaj pri Googlu (Nexus 7 je bil vzet iz prodaje).


Sem opazil potem da pride čez par mesecev, ampak bo po mojem še vedno med prvimi. Nisem vedel da so ga vzeli s prodaje... V bigbangu se pomojem še zmeraj dobi 7 in 10 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

issak ::

PrihajaNodi je izjavil:

issak je izjavil:

pixelzgaming je izjavil:

Äe bi Nokia preĹĄla iz Symbian na Android bi ĹĄe mogoÄe pomislil o nakupu, sedaj pa sem izgubil vso zaupanje v njih.


Hardware je ĹĄe zmeraj super, mamo enepar Lumij doma, pa so vse okej (razen moje, ki je Ĺže drugiÄ na servisu). Software je bolj problem, kar pa ni glih stvar Nokie - ga ne delajo oni. Zdej je veÄ al manj vseen, veÄino ljudi so odpustili, mogoÄe bojo Microsoft Lumie enako dobre ali boljĹĄe kot zdej, ampak zaenkrat ni ĹĄe niÄ novega. Bi pa nokia sigurno uspela z Androidom Ĺže veliko prej, ampak tako paÄ je ko ljudje gledajo samo nase in sprejemajo podkupnine (ne vem kaj druzga bi lahko bilo).

Ampak ja, nokie ni veÄ, zdej paÄ kupiĹĄ Sony Xperio.


Sony Xperio? Se norca delaĹĄ? 99% uporabnikov zajebava recimo sony xperai go. Sam sem lastil xperio p, ki je bil takrat srednji razred. Katastrofa. Sony-u pa dobiÄek pada nenormalno.

Sem imel tudi sam problem z lumio 620, so jo zamenjali in sedaj dela. Doma imamo pa ĹĄe 3. Vse delajo brez problemov. Ti pa kar kupi sony xperie, priporoÄam. Not:P


Xperia ja, kaj pa je narobe? Ta nove Z so ĹĄpica. Imam doma Arc S ki ĹĄe vedno dela (uporabljam ga za gledat ip kamero v otroĹĄki sobi), in moj ata ima xperia ray, ki je en izmed najstareĹĄih androidov med njegovimi sodelavci, veÄina ostalih (samsung, htc...) je crknilo (ali pa jih ljudje po tleh meÄejo, res ne vem).
Poznam veÄ ljudi z Xperiami Z, Z1, pa so vsi zadovoljni.

Äe bi zdajle menjal telefon bi kupil Z3 compact brez zadrĹžkov.

Imam pa 925 ki je bila Ĺže dvakrat na servisu v zadnjih dveh mesecih. Toliko o tem. Je tudi odvisno od modela, ne samo firme.

PrimozR ::

issak je izjavil:

Sem opazil potem da pride čez par mesecev, ampak bo po mojem še vedno med prvimi. Nisem vedel da so ga vzeli s prodaje... V bigbangu se pomojem še zmeraj dobi 7 in 10 :)

Ne verjamem da, razen če imajo nekaj stare zaloge. Kar pri njihovih obupnih cenah ne bi bilo presenečenje. V Evropi je 10ka praktično neobstoječa, za 7ko je pa huda umetnost dobiti zalogo. Dobi se še, itak, ampak jasno je, da je prodaje bolj ko ne konec, je samo še pucanje zalog.

Xperie so pa v generaciji Z1 in Z2 imele baje hude probleme z napihovanjem baterij, pokanjem zaslonov in zadnjih šipic zaradi tega, precej rade baje crkujejo, itd. Sej hardwersko so lepe pa imajo dobre specse, ampak je pa res precej jamranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrihajaNodi ::

@Isaak Stare generacije xperij aka ray, arc so,bile odlicne. Pri z seriji so pa pokali ekrani in napake niso priznali. Suicer pa uveljavljal stvarno ce ti l 925 nagaja. Meni so jo na telerayu menjali 620 insedaj je ok.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

issak, valid points. Kako je pa z VPN podporo, ki je integrirana v sistem v WP8.1, je omejena zadeva?

kpkp ::

Nvidia ima tablico s 5.0 in to zelo solidno tablico.

issak ::

PrimozR je izjavil:

issak je izjavil:

Sem opazil potem da pride čez par mesecev, ampak bo po mojem še vedno med prvimi. Nisem vedel da so ga vzeli s prodaje... V bigbangu se pomojem še zmeraj dobi 7 in 10 :)

Ne verjamem da, razen če imajo nekaj stare zaloge. Kar pri njihovih obupnih cenah ne bi bilo presenečenje. V Evropi je 10ka praktično neobstoječa, za 7ko je pa huda umetnost dobiti zalogo. Dobi se še, itak, ampak jasno je, da je prodaje bolj ko ne konec, je samo še pucanje zalog.

Xperie so pa v generaciji Z1 in Z2 imele baje hude probleme z napihovanjem baterij, pokanjem zaslonov in zadnjih šipic zaradi tega, precej rade baje crkujejo, itd. Sej hardwersko so lepe pa imajo dobre specse, ampak je pa res precej jamranja.


Res že dolgo nisem bil v bigbangu, ampak se mi zdi da se N10 ni neki dobro prodajal, ker ljudje samo na specse gledajo (dual core pa 16GB za 350EUR, pa jade)

Uno steklo na telefonih je pa res hudič, ne vem kaj to tja tlačjo, sej to na vseh poka. Na splošno so vsi novejši telefoni bolj krhki od tistih izpred par let, tudi nove Lumia 930 niso perfect.

boolsheat je izjavil:

issak, valid points. Kako je pa z VPN podporo, ki je integrirana v sistem v WP8.1, je omejena zadeva?


Vse kar sem gor povedal je iz izkušenj, imam Lumio že dobro leto, pa prej jo je imela žena še par mesecev prej, tako da WP poznam dobro, android pa tudi, ker ga uporabljam že od Galaxy Spice naprej. Oba OSa imata nekatere stvari rešeno super, nekatere pa čisto faljeno, noben ni NAJBOLJŠI NA SVETU OSTALI SO ZANIČ!!!!11FANBOIII! :)
Omejena je na IKEv2, se pravi če postavljaš doma, postaviš to, če pa ti povejo 'tukaj imamo openvpn dostop' pa nimaš kaj narest. Nisem pa še probal če dela, kar nimamo nikjer IKEv2 postavljen ampak samo OVPN in pptp. Ko bom mel čas bom doma postavil IKEv2 na raspberry pi, pa ti lahko takrat povem če dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

PrimozR ::

Mah, pri BigBangu je bolj problem cena, kdor je gladek Nexusa kupi drugje (v tujini). Pa v BigBangu verjetno bolj proivajo navadne Samsunge.

Stekla so boljša, Gorilla Glass 3 je že zelo konkreten, štirka naj bi bila še boljša, safirno je pa skoraj neuničljivo.

hojnikb ::

Stekla so boljša, Gorilla Glass 3 je že zelo konkreten, štirka naj bi bila še boljša, safirno je pa skoraj neuničljivo.

je sploh kak telefon, ki uporablja safirno stelko ?
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Stekla so boljša, Gorilla Glass 3 je že zelo konkreten, štirka naj bi bila še boljša, safirno je pa skoraj neuničljivo.

je sploh kak telefon, ki uporablja safirno stelko ?

zopo

PrimozR ::

Ne. iPhone 6 bi moral, pa je padlo v vodo. Težko je zaenkrat narediti tako velike panele safirnega stekla brez napak, vsaj z dovolj visokim izkoristkom.

No, od iPhone 5 se safirno steklo uporablja na fotoaparatu, od 5S naprej pa na TouchID gumbku.

hojnikb ::

pa je ta safir res toliko boljši od recimo gorilla glass ?
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Že gorilla glass je neuničljiva, kar se moje uporabe tiče.

hojnikb ::

neuničljiva ni, če ima telefon bližnje srečanje z betonom :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

heh, tole naj bi bil bojda ip6 safir (ki pa jasno ni prišel do uporabnikov zaradi gt tech.)


8-O8-O
#brezpodpisa

gddr85 ::

boolsheat ::

Safir je drugi najtrši poznani material, prvi je diamant, kar pomeni, da safir lahko popraska samo diamant ali safir in nič drugega.

GG lahko popraska precej več stvari, recimo pesek, popraskan GG postane šibek in se ob padcu lahko prelomi, GG je tam pač meril njihovo steklo v idealnih okoliščinah, ki jih v praksi ni.


Ta telefon ima safir mimogrede:
http://www.digitaltrends.com/mobile/ver...

gddr85 ::

ah čakej, potem na svetu ni popraskanih ročnih ur s safirnim steklom?

boolsheat ::

Seveda so, samo jih je manj kot popraskanih telefonov z GG. 8-)

Seveda sem to napisal precej poenostavljen, vmes so še drugi materiali, tu imaš obsežnejšo tabelo:
Mohs scale of mineral hardness @ Wikipedia

Torej npr. v mivki je en od teh materialov 7 moh in naprej, npr. quartz je pogost, ti bo GG popraskalo safir pa ne, ta pa podleže pri drugih redkejših(?) materialih, 9 in naprej.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

neuničljiva ni, če ima telefon bližnje srečanje z betonom :)


Moja uporaba ne vključuje fuzbala po betonu ;)

hojnikb ::

Tudi moja ne. Pa kjub temu kdaj po nesreči pade iz žepa ali rok.
#brezpodpisa

GTX970 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Že gorilla glass je neuničljiva, kar se moje uporabe tiče.

Pojdi na peščeno plažo in namaži ekran s peskom :)).

IL_DIAVOLO ::

GTX970 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Že gorilla glass je neuničljiva, kar se moje uporabe tiče.

Pojdi na peščeno plažo in namaži ekran s peskom :)).


In zakaj bi to delal..pol najboljse it z brusnim papirjem cez njega, da bo ziher.

Ste eni talenti.

GTX970 ::

Si na plači, nevede dobiš nekaj peska v žep, kamor daš potem telefon.
Problem ?

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia in Apple se spet tožita

Oddelek: Novice / Tožbe
114822 (3240) Dr_M
»

Prihodnje leto se vračajo telefoni Nokia

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
1426627 (23841) erunno
»

Tablica Nokia N1 prvi dan razprodana (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7521268 (16004) rand
»

Nokia ostaja, prehaja na Android (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10940104 (32214) boolsheat
»

Jolla razvija tablico s Sailfish OS 2.0

Oddelek: Novice / Android
2712624 (10141) lopov

Več podobnih tem