» »

CPU bottleneck

CPU bottleneck

Netrunner ::

imam eno vprašanje in sicer...

Lastim si 6 jedrni CPU phenom x6 1090t in grafično ati radeon 6850

Za grafično razumem da je že malo outdated, čeprav še vedno zelo dobro služi svojemu namenu. Kakorkoli zasledil sem pri podobnih konfiguracijah da za prvi upgrade je treba zamenjati grafično in če se le da še CPU

Kao da je CPU "bottleneck" zaradi katerega se moderne grafične ne morejo najbolje izkazati.... pa nevem če sem že kdaj obremenil vseh 6 jeder.

Mi lahko kdo razloži zakaj je tako ? ..


hvala

hojnikb ::

Velik jeder se ne pomeni velik performance.
#brezpodpisa

Mesar ::

Your turn to burn!

pegasus ::

Nehaj poslušat forumske "experte" in si sam ustvari lastno mnenje z lastnimi meritvami. Priporočam likwid ("Like I knew what I am doing").

hojnikb ::

Menji grafo in testiraj. Takrat bos najbol vedel, ce je proc bremza.
#brezpodpisa

Mesar ::

Maš benche na netu, kaj ti tisti podatki smrdijo?

Pa tudi če greš benchat pa dobiš nek score, kaj boš s tem? Sam podatek ti nič ne pomeni v primerjavi z drugimi... razen če maš še par box doma da na vseh pobenchas pa narediš primerjavo... kar pa dvomim.
Your turn to burn!

Netrunner ::

hojnikb=> Vem da št. jeder ne pomeni da je performance boljši... če app koristi 4 jedra potem extra 2 so samo za lepo videt. Nimam na razpolago grafične da bi kar zamenjaj in sprobal. Pa se mi ne zdi smiselno kupit neko grafično katera ne bo izkoriščena zaradi CPUja.

Ne spoznam se kaj extra za te zadeve zato sprašujem če mi zna kdo na simple povedat v čem je fora in koliko zna to res biti problem.

Sem gledal razne teste, pa primerjave z drugimi CPUji mi kaj dosti ne povedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

hojnikb ::

Kot receno, nabavi in testiraj. Z bolso grafiko bos gotovo pridobil, ker je ta res svoh.
#brezpodpisa

Netrunner ::

ja to je res .. samo recimo ne bi rad dal npr 400€ za grafično katera bo delala na 80% zaradi CPUja .. v takem primeru se mi bolj splača kupit eno za 350€ in da dela 100%.

druga opcija pa je menjava komplet. cpu + grafična kar pa trenutno ne pride v poštev

gddr85 ::

odvisno od aplikacije, špila....pač stvari niso dobro napisane za multicore

lonewolf_ ::

Meni tale 2core v večini iger bolje poganja kot pa mi je fx8150. Je pa res, da ne v vsaki igri.

Lahko pa vzameš kakšen i5 pa rabljeno grafiko, ranga gtx 770 ali r9 290 pa bo :)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Netrunner ::

V bistvu če se ne motim so trenutno aktualni 8 jedrni procesorji katere pa se itak ne splača vzet ker imajo 4-6 jeder preveč (če ne upoštevam redkih izjem ki uporabljajo prigrame ki koristijo vsa jedra) ... čudna logika.

hojnikb ::

Niso samo igričarji trg za hitre proce..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Na kakšni resoluciji igraš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Netrunner ::

D3m je izjavil:

Na kakšni resoluciji igraš?


Monitor imam 24" 1920x1200 ... na kateri resoluciji igram je pa odvisno od posamezne igre koliko je kaj zahtevna. Vedno pa dam resolucijo minimalno 1200x....

D3m ::

Grafična 6850 bi morala vsaj na medium/high goniti igre, če izklopiš AA, ker že resolucija ga dobro pogliha.

Na tej resoluciji CPU ni več bottleneck ampak GPU.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj pride do t.i. "bootleneck-a" med CPU in GPU-jem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13016790 (12337) Netrunner
»

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13925167 (22566) klkkkkkkkkkk
»

"Gaming" računalnik! - 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8516978 (15255) amagr
»

Nov procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
547522 (6136) PNG
»

Dober računalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17658604 (55557) Meizu

Več podobnih tem