» »

Problem z RAMom

Problem z RAMom

DonKlemen ::

Zdravo.. Imam sledeč problem...Kupil sem nove RAMe DDR2 4x2gb 800mhz DS...Matična plošča je ASUS P5E in podpira take rame. Računalnik se zažene normalno...problem je ta da ko računalnik zaženem se na monitorju ne naredi nič, se pravi da gre v sleeping mode. Tud piska nič.. Mogoče kdo ve kaj o tem al sm pa še en neum...na tej strani :P

OZZY ::

probaj uporabit v biosu load bios defoults. Nato bootaj.
Če ne gre probaj samo z eno palčko da vidiš, če sploh gre s temi rami.

Sicer ti pišeš, da si nabavil 4x po 2gb rama. Si nabavil 4x palčke?? Ali 2x 4gb palčke? Je ram bi kupljem kod dual channel paket?
Go with the flow.

DonKlemen ::

Imam 4 palčke po 2gb in so vsi enaki...Kupil sem jih na bolhi..
(http://www.ebay.com/itm/NEW-4GB-2x-2GB-...
Tudi prejšne rame ki jih imam od patriota so vsi enaki...4 ploščice po 1gb (modri z hladilnikom)

Ne mormem priti nikamor v bios ker nimam na rač slike :(

hojnikb ::

bootaj samo z eno palčko novih ramov, da izločiš slab modul.
#brezpodpisa

OZZY ::

Če maš 4 palčke pomeni, da ti delajo 2x v dual chennel načinu. Če niso bile kupljene kot komplet in testirane za tako delovanje lahko pomeni samo da ne delajo v DC načinu stabilno oz. niso med sabo kompatibilne. To ne pomeni, da je en modul defekten. Lahko samo ne dela v DC načinu z drugimi.
Lahko se reši zadeva, da se malo prilagoditi tajminge ter voltaža rama. to je najlažje narediti, ko je ena palčka notri. Pač povečš tajminge na ramu in volatžo. pa pazit, da ni izbrana opcija 1T za rame ampak 2T.

pa še to.. si uporabil clear cmos opcijo ko si jih inštaliral.. najlažeje je dat baterijo pa spet notri ko rame inštaliraš.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

DonKlemen ::

Probou sem samo z enim modulom in se nič ne zgodi...na ekranu tema...tud v bios ne morm :(
S prejšnimi rami sem v biosu pogledal za nastavitve in je vse uredu..z voltažo se ne grem igrat ker nisem nek profi za to..
Bom probou še na drugih compih... :)

DonKlemen ::

Sem probal pri prijatelju in rami delajo...ima pa matično Asrock N68c-gs ucc...
Ima možnost tako ddr2 in ddr3..

..tudi resetiral sem bios pa nič...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252219 (1048) Mitja358
»

Uporabno samo 50 % RAM računalnika

Oddelek: Strojna oprema
274757 (3958) solo5
»

RAM ne dela v dual channel načinu

Oddelek: Strojna oprema
101464 (1418) hojnikb
»

Rami 8gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
241882 (1559) Xserces
»

Nova kišta - bsod

Oddelek: Strojna oprema
442614 (1737) Toomy

Več podobnih tem