» »

html5 in medijske hiše

html5 in medijske hiše

highlander84 ::

A ve kdo kdaj mislijo te naše medijske hiše rtvslo in poptv nardit prehod iz flasha na html5 pri objavi video vsebin?

technolog ::

Bo treba prej napisat par sto tisoč eur vredno javno naročilo.

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

A boš ti kdaj naredil prehod iz opla na ferrarija?

highlander84 ::

Na ferrarija verjetno ne ampak tako slabo mi pa tudi ne gre da bi se mogu z oplom vozit.

popster ::

ored leti se je govorilo da bo youtube šel na html5, uporabljam zadnji ubuntu kjer je flash slabo zastopan pa mi youtube še vedno predvaja v njem :8)

highlander84 ::

popster je izjavil:

ored leti se je govorilo da bo youtube šel na html5, uporabljam zadnji ubuntu kjer je flash slabo zastopan pa mi youtube še vedno predvaja v njem :8)


Sej yiutube lepo dela z html5 če imaš flash pa ti še vedno predvaja v flashu vsaj pri meni je tako na ubuntu 12.04. Problem je nastal pri xubuntu 14 katerega nameščam na manj zmogljive računalnike ki jih folk potrebuje za brskanje po netu. Tam ni na voljo zadnja verzja flasha ker jo je adobe ukinil youtube lepo dela video na rtvslo in 24ur pa ne.

jype ::

technolog> Bo treba prej napisat par sto tisoč eur vredno javno naročilo.

Sploh pop tv!

pinkopalinko> Na ferrarija verjetno ne ampak tako slabo mi pa tudi ne gre da bi se mogu z oplom vozit.

Men gre tok slabo, da se morm s kolesom, ampak html5 pa vseen podpiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

techfreak :) ::

Kaj oni pridobijo s tem? Cisto nic.

Pri Flashu imas standarizirano zadevo, ki deluje na vseh OSih/brskalnikih enako (spustimo zdaj mobilne naprave, kjer so druge alternative). Pri HTML5 je video tag sicer standarden, samo streamanje vsebine ter DRM pa nista (vsaj kolikor vem). Zadeva je razlicna med brskalniki in OSi in tudi produkti niso tako razviti.

Ce pogledas npr. YouTube, se vseeno ni njihov HTML5 playback na nivoju Flasha, pa so prvi ki so se spustili v to. Ce pa pogledas strani za streamanje, pa mislim da ima tako samo Netflix urejen HTML5, pa moras vedeti da so najvecji provider filmov/serij na svetu (ali pa vsaj v ZDA).

Zgodovina sprememb…

highlander84 ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj oni pridobijo s tem? Cisto nic.

Pri Flashu imas standarizirano zadevo, ki deluje na vseh OSih/brskalnikih enako (spustimo zdaj mobilne naprave, kjer so druge alternative). Pri HTML5 je video tag sicer standarden, samo streamanje vsebine ter DRM pa nista (vsaj kolikor vem). Zadeva je razlicna med brskalniki in OSi in tudi produkti niso tako razviti.

Ce pogledas npr. YouTube, se vseeno ni njihov HTML5 playback na nivoju Flasha, pa so prvi ki so se spustili v to. Ce pa pogledas strani za streamanje, pa mislim da ima tako samo Netflix urejen HTML5, pa moras vedeti da so najvecji provider filmov/serij na svetu (ali pa vsaj v ZDA).



Sej tudi jaz mislm da bo kr večina še naprej flash furala pa če tudi je adobe ukinil razvoj za nekatere operacijske sisteme. Sej tudi naša javna uprava(v moji občini) še vedno xp-je fura čeprau so že aprila ukinl podporo. Pač ni keša dokler dela dela.

AndrejS ::

Lahko pa se jim ponudiš in jim zastonj preurediš stran.

techfreak :) ::

Problem je da to ni 5 minut dela. Prenoviti morajo tako client-side kot tudi server-side, po moznosti pa se kaj prekodirati. Poleg vsega pa zadeva se ni izpopolnjena in bi verjetno prinesla vec nevsecnosti kot pa jih resila.

mirancar ::

popster je izjavil:

ored leti se je govorilo da bo youtube šel na html5, uporabljam zadnji ubuntu kjer je flash slabo zastopan pa mi youtube še vedno predvaja v njem :8)

https://www.youtube.com/html5
tukaj aktiviraš html5, priporočam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štekanje youtube full hd...pomoč?

Oddelek: Pomoč in nasveti
364252 (3210) KTr1sk
»

"slab zvok" na prenosniku....

Oddelek: Pomoč in nasveti
81051 (850) egamad
»

Firefox bo privzeto blokiral vse vtičnike razen Flasha (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5219047 (16593) gendale
»

Nove različice Flasha za Linux bodo na voljo le za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
4110110 (7930) enadvatri
»

SlideShare nadomešča Flash s HTML5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5114604 (12021) Gandalfar

Več podobnih tem