» »

zaključevanje ocen

zaključevanje ocen

noob96 ::

zanima me nekaj glede zaključevanja ocen. Ali lahko imam prav dober uspeh če ima 6 štiric 5 trojk in 1 dvojko. Vem da je tu neko pravilo da mora podati nekdo predlog, ampak ali je teoretično mogoče?
to je 3. letnik gimnazije.

hojnikb ::

za pravdober uspeh ti manjka kaka štirica...
#brezpodpisa

lebdim ::

za prav dober uspeh moraš imeti več kot polovico predmetov 4, ostale pa vsaj 3. tako da, če imaš eno dvojko, pozabi na prav dober uspeh ...

SeMiNeSanja ::

Včasih se mi zdi, da je bilo možno z eno dvojko biti pravdober, če te je razrednik predlagal. Ampak to se je do danes lahko že bistveno spremenilo.

Toda tudi če bi bilo možno - če bi imel vsaj eno petico, morda dve, bi bil tak predlog upravičen. Ti pa nimaš nobene?

Potrudi se in poskusi popraviti tisto dvojko na trojko.

lonewolf_ ::

Ne vem zakaj ne, pri nas je bil z eno 5 več kot 4 ter z eno 3 pa je bil vseeno odličen... Sicer ok, je imel status......
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

pa tudi če gre predlog z 2ko skos, še vseeno nemoreš bit pravdober, ker povprečje zakjučenih ocen ni za 4.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

lonewolf_ je izjavil:

Ne vem zakaj ne, pri nas je bil z eno 5 več kot 4 ter z eno 3 pa je bil vseeno odličen... Sicer ok, je imel status......


Status pri uspehu nima veze!!!

Jaz sem imel letos zaključeno tako da je blo povprečje 3.9, ena dvojka sicer, ampak en ukor(izposodil sem si učb iz knjižnice) in nisem bil pravdober.

Pisal ministrstvu, ravnatelju ipd.

hojnikb je izjavil:

pa tudi če gre predlog z 2ko skos, še vseeno nemoreš bit pravdober, ker povprečje zakjučenih ocen ni za 4.

Povprečje se sploh ne gleda!

Povprečje torej ni pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

lebdim ::

Janac, mislim da ministrstvo za šolstvo nima naloge, da bi ugotavljalo uspeh posameznega dijaka ... to je na ravni same šole.

Janac ::

lebdim je izjavil:

Janac, mislim da ministrstvo za šolstvo nima naloge, da bi ugotavljalo uspeh posameznega dijaka ... to je na ravni same šole.


Vem ja.

Ni njhova naloga da nadzoruje delovanje šole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

lebdim ::

ne, mislim, da je to naloga prej kakšnih inšpekcij ... samo njih ne zanima, ali si bil npr. ti oškodovan (namesto prav dobrega uspeha si bil dober), ampak njih zanima, če je vse v skladu z zakoni, ki jih postavljajo na ministrstvu ...

pa tudi samo zaključevanje ocen mislim, da ne spada ravno v kategorijo "nadzorovanja delovanja šole" ... ministrstvo za šolstvo je v zakonih dalo jasne kriterije, na kakšen način dosežeš določen uspeh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

fosil ::

Včasih je bilo tako, da je mejne primere razrednik lahko dal na glasovanje učiteljskega zbora, ki je potem odločil.
Torej ni dovolj samo predlog, ampak mora biti predlog tudi uspešno izglasovan.
Ne vem pa ali je danes še vedno tako.
Tako je!

Janac ::

fosil je izjavil:

Včasih je bilo tako, da je mejne primere razrednik lahko dal na glasovanje učiteljskega zbora, ki je potem odločil.
Torej ni dovolj samo predlog, ampak mora biti predlog tudi uspešno izglasovan.
Ne vem pa ali je danes še vedno tako.


Ja je.

NLight ::

Za 4 moraš imet več kot polovico ocen 4 ali več, ostalo je lahko tri in največ ena dvojka... V tem primeru se glasuje za uspeh... Mislim da je možno tudi 50/50 torej polovica ocen štiri in pet, druga polovica pa trojke in ena dvojka... Vendar moraš v prvi polovici imeti tudi petke, drugače je povprečje pod 3.5...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NLight ()

Janac ::

NLight je izjavil:

Za 4 moraš imet več kot polovico ocen 4 ali več, ostalo je lahko tri in največ ena dvojka... V tem primeru se glasuje za uspeh... Mislim da je možno tudi 50/50 torej polovica ocen štiri in pet, druga polovica pa trojke in ena dvojka... Vendar moraš v prvi polovici imeti tudi petke, drugače je povprečje pod 3.5...


Povprečje se ne gleda...

Shegevara ::

Malo me firbec matra, kakšna je (pravna) logika oz. pravna podlaga v ozadju pravilnika, da v primeru, ko ima učenec povprečje ocen, ki zadostuje za oceno odlično 5 (recimo povprečje ocen: 4,6), vendar se mu zaradi dvojke v redovalnici pri kakšnem predmetu ali pri dveh predmetih zaradi tega ne prizna končne ocene: odlično 5 ?

Ko sem hodil v šolo se spomnim, da je takrat razredničarka omenjala neke takšne kriterije, morda (iskreno upam) pa le niso več upoštevani, ker so skregani z logiko. Bilo bi totalno butasto, da če bi se to dejansko zgodilo (morda zaradi kakšnega tečnega učitelja, ali kaj podobnega), da se kljub povprečju 4,6 ali več zaključi navzdol zaradi kakšne dvojke oziroma trojke.

Janac ::

Shegevara je izjavil:

Malo me firbec matra, kakšna je (pravna) logika oz. pravna podlaga v ozadju pravilnika, da v primeru, ko ima učenec povprečje ocen, ki zadostuje za oceno odlično 5 (recimo povprečje ocen: 4,6), vendar se mu zaradi dvojke v redovalnici pri kakšnem predmetu ali pri dveh predmetih zaradi tega ne prizna končne ocene: odlično 5 ?

Ko sem hodil v šolo se spomnim, da je takrat razredničarka omenjala neke takšne kriterije, morda (iskreno upam) pa le niso več upoštevani, ker so skregani z logiko. Bilo bi totalno butasto, da če bi se to dejansko zgodilo (morda zaradi kakšnega tečnega učitelja, ali kaj podobnega), da se kljub povprečju 4,6 ali več zaključi navzdol zaradi kakšne dvojke oziroma trojke.


Jaz sem mel 3.9 in bil dober ;)

tomaz_cro ::

Če imaš povprečje 3,5 ali več imaš lahko eno dvojko in si pravdober.
Če imaš povprečje 4,5 ali več imaš lahko eno trojko in si odličen.

Lahko imaš vse predmete 5, športno pa glasbo pa 2 in zaradi tega nisi odličen. No ja, mogoče v današnjih progresivnih časih, kjer se glasuje za vsak prdec in morajo biti vsi revčki otročki čimbolj razvajeni in negovani. Tudi v mojih časih je sošolec jokal, da ima zaradi nenapovedanih testov diarejo. :))

Shegevara ::

tomaz_cro je izjavil:

Če imaš povprečje 3,5 ali več imaš lahko eno dvojko in si pravdober.
Če imaš povprečje 4,5 ali več imaš lahko eno trojko in si odličen.

Lahko imaš vse predmete 5, športno pa glasbo pa 2 in zaradi tega nisi odličen. No ja, mogoče v današnjih progresivnih časih, kjer se glasuje za vsak prdec in morajo biti vsi revčki otročki čimbolj razvajeni in negovani. Tudi v mojih časih je sošolec jokal, da ima zaradi nenapovedanih testov diarejo. :))


No vidiš, to ni nikakor povezano s tem, da se crklja otroke. Razpršenost ocen nima veze, važna je aritmetična sredina.

lebdim ::

danes je pri starših problem, ker zahtevajo za "svoje sončke" same petke in odličen uspeh, ne glede na kakovost njegovega znanja, pa čeprav veš, da dotični otrok nikoli ne bo znal za 5. starši se po moje preveč vmešavajo v ocenjevanje in strokovno delo učiteljev. v razredu 25 otrok NE MORE BITI 80% odličnih, upam, da je to jasno ...

butters81 ::

tomaz_cro je izjavil:

Če imaš povprečje 3,5 ali več imaš lahko eno dvojko in si pravdober.
Če imaš povprečje 4,5 ali več imaš lahko eno trojko in si odličen.

Lahko imaš vse predmete 5, športno pa glasbo pa 2 in zaradi tega nisi odličen. No ja, mogoče v današnjih progresivnih časih, kjer se glasuje za vsak prdec in morajo biti vsi revčki otročki čimbolj razvajeni in negovani. Tudi v mojih časih je sošolec jokal, da ima zaradi nenapovedanih testov diarejo. :))


Tako ja, z eno dvojko in 3.5 povprečjem si lahko pravdober, z eno trojko 4.5 pa odličen. V vsakem primeru greš na glasovanje učiteljskega zbora. Da ne vlivam lažnega upanja OP, ampak se mi zdi, da pri nas se je za tak primer šlo vseeno na glasovanje (čeprav ne znese 3.5). Pri nas so vsi, ki so šli na glasovanje dobili uspeh navzgor. Tako da ne vem koliko se moraš zameriti profesorjem, da ti s povprečjem 3.9 ne odobrijo pravdobrega uspeha. Pa smo ga tudi mi sral v srednji, prav tako sem imel skoraj vsako leto eno 2, ostalo bolj 4/5, kakšna 3. Pa sem bil vedno pravdober. Kdaj mora dijak tudi biti bolj "pameten" od profesorja in kaj požreti, saj so tudi oni ljudje in se kdaj zmotijo. Pri nas so vseeno imeli profesorji avtoriteto. Če je pa kakšen drug razlog, se pa opravičujem Janac. Poznam tudi primere, ko se dijaka ni "maralo" zaradi starih zamer prof/starši (in ne, ne govorim o Harryju Potterju). Ampak to je že druga zgodba.

Janac ::

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Gladi ::

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...


aja se ti zdi da jih?

Shegevara ::

Janac je izjavil:

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...


aja se ti zdi da jih?


dej ne prbiji, to že ni celotna zgodba. Opomin... to še ne rečem.

Verjetno si imel kako nepogrešljivo knjigo pri sebi zelo dolgo, ali pa nisi hotel plačati kakšne zamudnine.

Janac ::

Shegevara je izjavil:

Janac je izjavil:

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...


aja se ti zdi da jih?


dej ne prbiji, to že ni celotna zgodba. Opomin... to še ne rečem.

Verjetno si imel kako nepogrešljivo knjigo pri sebi zelo dolgo, ali pa nisi hotel plačati kakšne zamudnine.


Opomin ali ukor igra popolnoma enako vlogo pri zaključevanju... šlo je za učbenik, dogovor je bil da si ga ne sposojamo iz knjižnice.

Gladi ::

Janac je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Janac je izjavil:

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...


aja se ti zdi da jih?


dej ne prbiji, to že ni celotna zgodba. Opomin... to še ne rečem.

Verjetno si imel kako nepogrešljivo knjigo pri sebi zelo dolgo, ali pa nisi hotel plačati kakšne zamudnine.


Opomin ali ukor igra popolnoma enako vlogo pri zaključevanju... šlo je za učbenik, dogovor je bil da si ga ne sposojamo iz knjižnice.

Sicer vem da si ful_of_S*it, ampak prilimaj obvestilo, ki si ga dobil ob ukoru na dom(seveda brez osebnih podatkov).

Shegevara ::

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Janac je izjavil:

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...


aja se ti zdi da jih?


dej ne prbiji, to že ni celotna zgodba. Opomin... to še ne rečem.

Verjetno si imel kako nepogrešljivo knjigo pri sebi zelo dolgo, ali pa nisi hotel plačati kakšne zamudnine.


Opomin ali ukor igra popolnoma enako vlogo pri zaključevanju... šlo je za učbenik, dogovor je bil da si ga ne sposojamo iz knjižnice.

Sicer vem da si ful_of_S*it, ampak prilimaj obvestilo, ki si ga dobil ob ukoru na dom(seveda brez osebnih podatkov).


INB4 ... rekel bo da ga je založil, oz. ga nima

Janac ::

Seveda ga mam. Zakaj bi založil tak dokument? Dobite kmalu.

Janac ::

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Janac je izjavil:

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Heh, bil sem popolnoma pri vse izbirnih/prostovoljnih zadevah, imel sem en ukor. Nikoli nisem razumel, ker v pravilih točno piše da se upošteva vse...

Ukor sem dobil, ker sem si izposodil učbenik iz knjižnice.

Buče drugje prodajaj...


aja se ti zdi da jih?


dej ne prbiji, to že ni celotna zgodba. Opomin... to še ne rečem.

Verjetno si imel kako nepogrešljivo knjigo pri sebi zelo dolgo, ali pa nisi hotel plačati kakšne zamudnine.


Opomin ali ukor igra popolnoma enako vlogo pri zaključevanju... šlo je za učbenik, dogovor je bil da si ga ne sposojamo iz knjižnice.

Sicer vem da si ful_of_S*it, ampak prilimaj obvestilo, ki si ga dobil ob ukoru na dom(seveda brez osebnih podatkov).



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

borut_p ::

takega razrednika je potrebno po zdravju vprašat. kakšen dogovor pa je lahko sklenil med dijaki?! zakaj pa ni pravilno da si ga izposodiš iz knjižnice če je to opcija. dobi mogoče razrednik kakšne procente od založbe?

menjalnik ::

Kontaktiraj inšpektorat za šolstvo pa jih povprašaj kako je glede tega izposojanja in tvoje kazni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaključevanje ocen (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6517666 (15330) DOOM_er
»

Splošni uspeh

Oddelek: Šola
214128 (3412) lebdim

Izpiti za izboljševanje zaključenih ocen

Oddelek: Loža
161880 (1147) Janac
»

Neopravičene ure.

Oddelek: Šola
277277 (6337) Malajlo
»

Uspeh [gim]

Oddelek: Šola
181745 (1246) steev

Več podobnih tem