» »

Nakup in montaža HDD

Nakup in montaža HDD

lolipop2 ::

Pozdravljeni.

Zaradi pomanjkanja prostora na čarunalniku bo potrebno v nakup dodatnega HDD. Odločam se za WD 3TB, --> WD HDD 3TB SATA6GB/S 64MB ali pa WD Purple 4 TB

Moj računalnik ima to opremo:
matična plošča ASUS MAXIMUS III GENE
I7-860 Sockel 1156 boxed
Corsair Modular Power Supply 650W
Intel Postville 160GB SATA SSD 6,4cm 2.5Zoll 34nm MLC Retail box
Geforce GT 610
2TB Samsung green

Sedaj pa vprašanja:

- ali je ta HDD primeren oz. bo kompatibilen z obstoječo opremo? (je 3TB problem?)

- ali je montaža za nekoga, ki se ne spozna na računalnik zahtevna? Je potrebno kaj nastavljati v BIOSu ali pa se samo priklopi disk in ga računalnik sam prepozna in sam nastavi črko pogona (v mojem priemeru bo verjetno E)

- bi bil kateri drugi disk bolj primeren?

- kje bi bil najugodnejši nakup takšnega HDD? Kaj pa enaka serija, le da je 4TB? red ali purple? Bo to kompatibilno brez zapletov?

Najlepša hvala
  • spremenil: lolipop2 ()

Opkow ::

Velikost diska ni problem.
Priklopis ga na prave kable (sata, power).
V Windowsih izvedes format diska in to je to.

Za storage bi jaz vzel red serijo, velikost pa po zelji. Oz vzami takega, pri katerem dobis najvec za eur - EUR/GB.

lolipop2 ::

Se pravi, da bi bila 4TB red serija OK. A ni nobenega problema, če piše pri disku, da je namenjen za NAS sisteme? Ne vem, kaj to pomeni....

Ta tu je nagledan: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

tista razlika v EUR ni tak problem. Rad bi čimveč prostora, da rešim težavo.

Se pravi vklopim prave kable na pravo mesto in zaženem računalnik. Potem pa v explorerju desni klik na disk in naredim format ? Bo tako OK?

hvala za pomoč

Opkow ::

Cca leto nazaj ko sem kupoval 3 TB WD disk, sem povprasal kolega, ki se bolj poglablja v te malenkosti, mi je priporocil RED serijo za storage zadeve. Sej mi je razlagal razlike med purple, blue in red, sam sem ze pozabil, oz po resnici povedano, me ni niti prevec zanimalo. :)

Ko bos sel v windowse, disk se ne bo imel dodeljene crke pogona.

Pojdi v Disk Management in tam bos videl disk, ki bo bil obarvan v crno in brez crke pogona.
Z desnim klikom na njega izberes format in tako dalje.

lolipop2 ::

aaaha! Superca. Potem grem pa dans kar v nakup red verzije. 4 TB bo kar dovolj za en čas. A potem, ko v disk management izberem format in verjetno spet z desnim klikom poimenujem enoto, bo ob naslednjem zagonu vse tipitopi?

A kable oz. sam disk je težko montirat v kišto?

Hvalaaa za info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk za NAS

Oddelek: Strojna oprema
386082 (2051) Likalnik
»

izkušnje z WD RED diski?

Oddelek: Strojna oprema
141598 (1046) njyngs
»

Kateri zanesljiv HDD za v NAS za backup?

Oddelek: Kaj kupiti
365554 (4846) Red_Mamba
»

Zanesljivost diskov tretjič: 4 TB najbolje, Seagate Barracuda katastrofalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10629605 (22540) Miha 333
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213518 (12012) SanAndreas

Več podobnih tem