» »

WORDPRESS - Izdelava foruma z bbpress

WORDPRESS - Izdelava foruma z bbpress

Aleks1 ::

Pozdravljeni,

tole je moja prva objava na vašem forumu, zelen sem tudi na področju računalništva in ker se mi je pri izdelovanju spletne strani zataknilo že precej zgodaj, bi vas prosil za pomoč.

Naj na kratko opišem ozadje in za kako spletno stran sploh gre:

Izdelujem medicinsko spletno stran katere jedro bosta blog in forum:

1.) Najprej me zanima, kako lahko izraze na forumu (npr. Search, username, remember me...) prevedem v slovenščino ?

2.) Dalje, tovrstna estetika foruma (http://tlakbp.com/forum/) mi sploh ni všeč, najbrž obstaja kakšen ugoden vtičnik s katerim ga lahko 'polepšam' ?

3.) Če se izkaže, da je stvar aktualna bi forum nadgradil z opcijo 'piši zdravniku'. Npr, imel bi predstavljene zdravnike, ki bi jim kot registriran uporabnik lahko poslal direktno sporočilo (zasebno) in dobil prav tako zaseben odgovor. To za wordpress najbrž ni prezahtevno ?

4.) In za konec: Gostujem prek Hostgatorja, tam sem moral tudi inštalirati wordpress, dobil sem geslo in username, ki ju kot admin uporabim pri prijavi. Pred leti pa sem si ustvaril račun na wordpress spletni strani zarad enga bloga in potrebujem za vstop drugo uporabniško ime in geslo ? To sta torej ločeni zadevi ?

Nestrpno pričakujem odgovore.

Hvala & lep pozdrav,
a

Aleks1 ::

Očitno sem postavil v en post preveč vprašanj. Popravljam prejšnjo obbjavo in tokrat naprošam, če bi mi lahko odgovorili najprej le na vprašanje 1.) ?

Hvala in lp
aleks

Gandalfar ::

Snami si slovenski Wordpress, pa bo ze prevedeno - http://sl.wordpress.org/

garamond ::

1) Išči za "bbpress translation". Uporabljaš namreč zelo razširjene izdelke in že mnogo ljudi se je srečalo z istim problemom.

Na prvem zadetku so navodila kako to spremeniti, nekje pa se najde tudi slovenski prevod. Mislim da se boš moral naučiti FTP ali kaj podobnega za nalaganje datotek.

Aleks1 ::

Gandalfar, hvala. Prenesel sem slovenski Wordpres. Zdaj imam datoteko na namizju vendar si še vedno ne znam pomagati z njo :/ Kako sploh lahko začnem uporabljati slo wordpress ?

garamond, kaj pa je FTP ?

Res sem začetnik in mi tudi osnove osnov očitno še ne grejo

Hvala obema,
aleks

Aleks1 ::

garamond, na računalnik sem prenesel FileZilla... Nato sem po navodilih nekega tutoriala iz mape public.html izbrisal vse in vanjo vstavil mapo slovenskega wordpressa. Nato pa nisem mogel dostopati več do svoje spletne strani. Na zaslonu se izpiše:

Napaka pri vzpostavljanju povezave s podatkovno zbirko

Zanima me če to pomeni, da sem vse kar sem do sedaj na spletni strani napisal izgubil, saj prav tako ne morem dostopati, če vpišem naslov strani/admin ?

Kaj svetujete ?

hvala
aleks

GALINTECH ::

Aleks1 je izjavil:

garamond, na računalnik sem prenesel FileZilla... Nato sem po navodilih nekega tutoriala iz mape public.html izbrisal vse in vanjo vstavil mapo slovenskega wordpressa. Nato pa nisem mogel dostopati več do svoje spletne strani. Na zaslonu se izpiše:

Napaka pri vzpostavljanju povezave s podatkovno zbirko

Zanima me če to pomeni, da sem vse kar sem do sedaj na spletni strani napisal izgubil, saj prav tako ne morem dostopati, če vpišem naslov strani/admin ?

Kaj svetujete ?

hvala
aleks

Wordpress mapo naložiš preko FTPja na tvojo domeno, ustvariš MySQL bazo, namestiš Wordpress
http://galintech.si/

Aleks1 ::

Hvala za nasvete a sem še daleč od rešitve problema.

Na strezniku sem odstranil angleški wordpress, izbrisal mapo public.html z namenom da začnem znova in tokrat naložim slo wp.
Ko kliknem: wp-admin/install.php se mi odpre okno na katerem piše: Izgleda, kot da ste že namestili WordPress. Za ponovno namestitev počistite vaše stare tabele v podatkovni bazi.

Česar ne razumem saj sem izbrisal vse podatkovne zbirke in userje na cpanelu ?

Galintech ali naj ne bi naredil v tem zaporedju: ustvarim MySQL bazo, naložim wp mapo preko FTP in namestim wp ?

Zelo hvaležen bom za nasvete.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preklop internet strani - kako?

Oddelek: Izdelava spletišč
51172 (888) Gandalfar
»

prenos wordpress strani na drug strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
101733 (1421) p1nky
»

Prenos spletne strani na novo lokacijo

Oddelek: Izdelava spletišč
91394 (1042) neoserv
»

migracija strani

Oddelek: Izdelava spletišč
61082 (995) neoserv
»

Kako izbrisati spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
101935 (1543) Vice

Več podobnih tem