» »

Velik padec dobička v Samsungu

Velik padec dobička v Samsungu

Samsung - Korejski Samsung, Applov veliki rival in poosebljenje Androida, je v tretjem letošnjem četrtletju zaradi slabše prodaje pametnih telefonov in povečane konkurence utrpel enega največjih padcev dobička v zadnjih letih. V skladu z napovedmi se je dobiček skrčil za polovico.

Prihodki niso ekstremno upadli in so s 45 bilijoni vonov (36 milijard evrov) za 20 odstotkov nižji kot v enakem obdobju lani. Opazneje pa se je znižal dobiček, ki je upadel za 49 odstotkov na 4,2 bilijona vonov (3,2 milijarde evrov). Glavni problem je prodaja mobilnih naprav, ki ustvari približno polovico Samsungovih prihodkov in se krči.

V zadnjih treh mesecih je Samsung prodal 78-81 milijonov pametnih telefonov, medtem ko so jih v enakem obdobju lani 88 milijonov. Dodaten pritisk na Samsung poleg nižje prodaje povzroča tudi drsenje cen, ki ga povzroča čedalje hujša konkurenca v tem segmentu, zlasti s strani kitajskih proizvajalcev cenejših telefonov. Na Kitajskem je na primer Xiaomi že prehitel Samsung. Tako se je Samsungov dobiček v tem segmentu več kot razpolovil, in sicer je padel s 6,7 na 1,8 bilijona vonov (1,3 milijarde evrov), prihodki pa so upadli za tretjino.

Samsung v zadnjem četrtletju ni izdal nobenega pametnega telefona višjega cenovnega razreda, zato je bil prisiljen tekmovati v nižjem cenovnem segmentu, kar mu ni šlo najbolje od rok. Samsungov podpredsednik Kim Hyun-joon je ob predstavitvi rezultatov povedal, da se nameravajo aktivno odzvati na rast trga telefonov srednjega in nižjega cenovnega razreda ter s tem nekaj zaslužiti. Robert Yi je dodal, da bodo v tem četrtletju izdali nekaj novih telefonov srednjega razreda.

Samsung v Južni Koreji ustvari približno petino BDP-ja in ima trenutno za okrog 50 milijard evrov denarnih rezerv. Še vedno zelo dobro posluje njegov drugi del, ki se ukvarja s proizvodnjo čipov in pomnilnika. Tam so beležili celo rast prihodkov in dobička.

85 komentarjev

«
1
2

smash ::

Samsung v zadnjem četrtletju ni izdal nobenega pametnega telefona višjega cenovnega razreda...


Kaj pa je potem Note 4?

kpkp ::

poosebljenje Androida
Kaj naj bi to pomenilo?

smash je izjavil:

Kaj pa je potem Note 4?
Finance so za Q3, Note 4 pa je bil ravno izdan, tako da se prodaje ne poznajo na bilancah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Blazz ::

bodo stavili na rk3288 oz. pač temu nekaj podobnega? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

harmony ::

MS je s svojimi lumiami ocitno vplival na trg. Pa Samsung je postal cisto dolgocasje ze. Ravno pred parimi dnevi sem dobil nov sluzben telefon Samsung Galaxy S5 in v njem ne vidim nicesar, kar ze nisem npr. videl pri svojem prvem Note 1.

Boring je ratal tale Android nasploh...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kpkp ()

PrihajaNodi ::

Samsung v zadnjem četrtletju ni izdal nobenega pametnega telefona višjega cenovnega razreda, zato je bil prisiljen tekmovati v nižjem cenovnem segmentu, kar mu ni šlo najbolje od rok. Samsungov podpredsednik Kim Hyun-joon je ob predstavitvi rezultatov povedal, da se nameravajo aktivno odzvati na rast trga telefonov srednjega in nižjega cenovnega razreda ter s tem nekaj zaslužiti. Robert Yi je dodal, da bodo v tem četrtletju izdali nekaj novih telefonov srednjega razreda.


Tole je malo kontradiktorno. Tekmoval je v nižjem in srednjem razredu, sedaj pa se ima namen "odvzati" na trg srednjega in nižjega razreda. Saj so samo štancali in sedaj se imajo namen kako točno odvzati, še več štancja in še več Galaxy Ace poflna in ostalih Alpha, Note, Galaxy žnj serij...Skratka kitajci jih bodo povozili z nižjim in srednjim rangom, ker one + one je pomojem mnenju solidna zadeva, da o Motoroli ne bi (ki je tudi visoko kvalitetna, skupaj z Lenovo mobilnim telefoni. Apple ima višji razred, potem pa so tu še Nokije in WP platforme, ki znajo prav tako povzročati škodo. Kupci pač želijo spremembe in kdor je sit Androida, Appla pa si ne more privoščiti bo sigurno odšel na WP platformo. BB alternativa ne pride v poštev.

harmony je izjavil:

MS je s svojimi lumiami ocitno vplival na trg. Pa Samsung je postal cisto dolgocasje ze. Ravno pred parimi dnevi sem dobil nov sluzben telefon Samsung Galaxy S5 in v njem ne vidim nicesar, kar ze nisem npr. videl pri svojem prvem Note 1.

Boring je ratal tale Android nasploh...


Si me prehitel. Touchwiz je pa prav tako skropucalo. MS. daje še onedrive poleg. Kar je ok ker se ti vse synca in ni treba skrbeti za prostor. Kar pogrešam pri WP je zaklepanje in odklepanje zaslona z potegi (al kako se že temu reče).

Zgodovina sprememb…

NubCake ::

kpkp je izjavil:

poosebljenje Androida
Kaj naj bi to pomenilo?


Mislim, da so s tem ciljali na to, da ima Samsung "monopol" pri Android napravah (80% mogoče? Nisem prepričan koliko procentov).

Drugače sem pa srečen, da se jim to dogaja (sam imam Galaxy S 3), ker sem veliko bral, da so postali "evil" in niso več tako prijazni kot so včasih bili, upam, da se še nekaj podobnega zgodi Apple-u z iPhone-i :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubCake ()

PrihajaNodi ::

Ko enkrat pades je tezko priplezati nazaj. Noki\lumia bi bila potopljena ce bi sla na Android, ker jih je enostavno prevec in je trg zasicen z njimi. Samszng bi moral delati bolj na kvaliteti in updejtih. Enkrat na dve leti udari s superiornim telefonom pa je.

Se zna zgoditi da bo sel samy po poti nokie izpred par let nazaj ce se ne bo konkretno odvzal.

Zgodovina sprememb…

killzone ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se zna zgoditi da bo sel samy po poti nokie izpred par let nazaj ce se ne bo konkretno odvzal.


Samsung ne proizvaja samo telefonov.

kpkp ::

harmony je izjavil:

MS je s svojimi lumiami ocitno vplival na trg.

Bolj slabo je MS uplival na trg:

Predvsem Kitajska je zaskrbljujoča, da nimajo naših zahodnih sosedov....

Je pa zato Xiaomi in v manjši meri LG bistveno bolj vplival na to.

mtosev ::

ja, apple kr lepo odžira delež samsungu pri smartphonih. sn včeraj gledal na CNNu, da je edini razlog za takšno masovno povečjanje prodaje kriv izključno večji ekran pri applu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MuadDib ::

killzone je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Se zna zgoditi da bo sel samy po poti nokie izpred par let nazaj ce se ne bo konkretno odvzal.


Samsung ne proizvaja samo telefonov.


Nokia tut ne ;)

PrihajaNodi ::

kpkp je izjavil:

harmony je izjavil:

MS je s svojimi lumiami ocitno vplival na trg.

Bolj slabo je MS uplival na trg:

Predvsem Kitajska je zaskrbljujoča, da nimajo naših zahodnih sosedov....

Je pa zato Xiaomi in v manjši meri LG bistveno bolj vplival na to.




Alternativa Androidu je wp. Apple je predrag wp pa dovolj ugoden da se preselta nanj ko se androida navelicas. Casa je se dovolj. Trg pa je, kot receno zasicen z androidi. Ko bo wp izpiljen bo prava konkurenca.

zez ::

Samsung je rahlo podcenjeval konkurenco. Celo sami so priznali, da jih je npr. presentil uspeh iPhona 6 Plus in so zato njegovo splavitev prestavili na zgodnejši datum in celo v nekatrih državah znižali začetno ceno za 100$.

""The positive reaction from consumers to those two Apple devices prompted us to launch the Note 4 earlier than previously scheduled," said a top Samsung official in an interview with The Korea Times."

kpkp ::

@MuadDib Nokia sploh ne*
@PrihajaNodi isto teorijo lahko potem uporabiš tudi za npr. Windows in Linux.

Trololololol ::

Xiaomi, the smartphone of choice in China, just had a really good few months selling phones. According to Strategy Analytics, it reckon the new phone maker is now the third largest smartphone maker in the world, trailing only Samsung and Apple. Its shipments have tripled in the space of a year, now up to 18 million in Q3 2014, while its share of the smartphone has also more than doubled, shifting from 2.1 to 5.6 percent. Those sales also make it the 5th largest phone manufacturer (including cheaper feature phones). While Samsung (24.7 percent) and Apple (12.3 percent) still dominate, LG's recent good run, selling a record number of phones, has also moved it to fourth. Barring making it big in India, we're looking to see what Xiaomi's going to do next.

Engadget.com

Tudi Lenovo si iz leta v leto veča tržni delež med mobilnimi napravami.

kpkp ::

Nakup Motorole s strani Lenova je bil pravkar odobrljen, tako da je zdaj Lenovo na tretjem mestu, ta tabela je že "old news" :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

detroit ::

se ne čudim in hvala bogu
suits them well:D
Skero

Nummy ::

Upam da jim čimprej propade mobile divizija in ostanejo pri izdelovanju elektronskih delov za druge, ki vedo kako stvari narediti kvalitetno in zadovoljivo.

RejZoR ::

Problem Samsunga je da štanca mobitele kot zajci mlade. Pol pa je pol stvari slabo stestiranih, šlampastih in z neobstoječo podporo. Razen če kupiš njihov flagship kjer se celo neki brigajo za zadovoljstvo kupcev.
Res ne vem kaj je treba 50 naprav v vsakem segmentu. Nepotrebno komplciranje proizvodnje, podpore, prenasičenost trga z modeli med katerimi se folk ne zna odločit itd.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

RejZoR je izjavil:

Problem Samsunga je da štanca mobitele kot zajci mlade. Pol pa je pol stvari slabo stestiranih, šlampastih in z neobstoječo podporo. Razen če kupiš njihov flagship kjer se celo neki brigajo za zadovoljstvo kupcev.
Res ne vem kaj je treba 50 naprav v vsakem segmentu. Nepotrebno komplciranje proizvodnje, podpore, prenasičenost trga z modeli med katerimi se folk ne zna odločit itd.


Tocno to.
Namesto 5 izpiljenih modelov, vsak v svojem cenovnem razredu, jih je pitaj boga kolko in vse skupaj je kar je. Note se mi zdi v bistvu edini njihov kolko tolko kulturen produkt.
Kot zgubljene ovcke v gozdu.
Na tak nacin pac ne morejo konkurirat najboljsim in tudi PR ne pomaga vec, ce nimas nobene kvalitete v hisi.

joebanana ::

Najbolj ironično je, da mu posel odžira Android in ne iphone ter wp.

klinker ::

iPhone mu bo tezko, ker ne dilajo naprav za par 100EUR, pravtako ne WP, ki je takoreceno se bolj mladicek. Androida je ko dreka v vseh okusih za vsak denar. Pravtako je Samsungov ko dreka v vseh okusih in za malo vecji denar.
Pri nas si prodajalci pri operaterjih celo dovolijo pametovanja. Zadnjic sem mulo na simobilu gladko nekam poslal. Zakaj WP, me vprasa...a hoces svoji sestri slabo?!!! Android je boljsi!
Podobno se je tastu na tusmobilu zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrihajaNodi ::

kpkp je izjavil:

@MuadDib Nokia sploh ne*
@PrihajaNodi isto teorijo lahko potem uporabiš tudi za npr. Windows in Linux.



Not really, nazadje ko sem poskusil linux, nisem dobil driverjev za svojh hp tiskalnik. WP. je po svojih zmožnostih popolnoma funckionalen.Imam dve l 920 in l 1520, oba delujeta brez problemov. Brez zatikanja. Mimogrede kdo pa Sony- u odžira delež?

klinker je izjavil:

iPhone mu bo tezko, ker ne dilajo naprav za par 100EUR, pravtako ne WP, ki je takoreceno se bolj mladicek. Androida je ko dreka v vseh okusih za vsak denar. Pravtako je Samsungov ko dreka v vseh okusih in za malo vecji denar.
Pri nas si prodajalci pri operaterjih celo dovolijo pametovanja. Zadnjic sem mulo na simobilu gladko nekam poslal. Zakaj WP, me vprasa...a hoces svoji sestri slabo?!!! Android je boljsi!
Podobno se je tastu na tusmobilu zgodilo.



No to je pa bolano, da dajejo take izjave.

Zgodovina sprememb…

kpkp ::

PrihajaNodi je izjavil:

Not really, nazadje ko sem poskusil linux, nisem dobil driverjev za svojh hp tiskalnik...

Jaz nisem dobil appa za mojo banko....

PrihajaNodi ::

Uf sorry. Pac se ni tako dalec in bos moral se malo pocakati. Vazn da men ne zmrzne ko rabim osnovno funkcijo, klicanje. Za razliko od gs3. Pa se 1 update dobimo, poleg ze dveh.

Zgodovina sprememb…

Nummy ::

RejZoR je izjavil:

Problem Samsunga je da štanca mobitele kot zajci mlade. Pol pa je pol stvari slabo stestiranih, šlampastih in z neobstoječo podporo. Razen če kupiš njihov flagship kjer se celo neki brigajo za zadovoljstvo kupcev.
Res ne vem kaj je treba 50 naprav v vsakem segmentu. Nepotrebno komplciranje proizvodnje, podpore, prenasičenost trga z modeli med katerimi se folk ne zna odločit itd.

Od kje pa teb ta ideja, da se brigajo za kupce?
Dobiš telefon poln napak in bug-ov, jim pišeš pa te ne jebejo 5%. Qrc pa tak support.
Update-i so pa itak praktično skoraj ob svetem nikoli.

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Problem Samsunga je da štanca mobitele kot zajci mlade. Pol pa je pol stvari slabo stestiranih, šlampastih in z neobstoječo podporo. Razen če kupiš njihov flagship kjer se celo neki brigajo za zadovoljstvo kupcev.
Res ne vem kaj je treba 50 naprav v vsakem segmentu. Nepotrebno komplciranje proizvodnje, podpore, prenasičenost trga z modeli med katerimi se folk ne zna odločit itd.

Ampak to počnejo z razlogom. Samsung je veeeeelika firma in si lahko prvoš štancnat 50 modelov. Nekaj od teh se jih bo gotovo prjel.
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:


Ampak to počnejo z razlogom. Samsung je veeeeelika firma in si lahko prvoš štancnat 50 modelov. Nekaj od teh se jih bo gotovo prjel.

Kar samo pomeni da je njihov razvojni oddelek zanič. Brez vizije ...

Streljajo s šrotarco, pa upajo da bodo kaj zadeli.

Ko so hoteli sceno konkurirati Applu, so pa popušili celo na domačem terenu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Samsung vsepovsod hoce bit zraven, nikjer pa ne dominira...to je samo dokaz, da nimajo perspektive.

MuadDib ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Samsung vsepovsod hoce bit zraven, nikjer pa ne dominira...to je samo dokaz, da nimajo perspektive.


Samsung (je) dominira(l) na podrocju monitorjev in televizorjev. Ne gre pozabit da dominira na podrocju mobilne telefonije! Koneckoncev pa je v samem vrhu pri izdelavi prenosnikov (vsaj zame).

Apple pa nocem niti omenjat, ker pri taksni lopovski politiki, kot jo ima, bi morali ze vsem izdelkom prepovedat prodajo (saj ne recem da samsungu pa ne). Sam uporabljam mobilni telefon francoskega proizvajalca in sem cisto zadovoljen z njim, saj je soliden telefon za soliden denar (140EUR).

bambam20 ::

A mislijo, da bodo ljudje vsako leto kupili nov model ali kaj. Kupiš telefon in ga imaš par let.

PrihajaNodi ::

Ga prej zamenjas ker zacne trokirat.

zez ::

Samsung ima zame res preveč modelov. Razumem, da jih ima v različnih cenovnih razredih, ne razumem pa, da ima npr. 5 modelov v enem cenovnem razredu, ki se med sabo skoraj ne razlikujejo. Po eni strani je to prednost, ker lahko eksperimentirajo in kdaj naredijo kakšen "nor" telefon, kot je bil npr. prvi Note. Če jim uspe super, če ne imajo še milijon drugih modelov. Ker npr. Apple, ki ima dejansko enega oz. dva modela ne more it v ene skrajnosti, ker če se ta en model ne izkaže, "propade" celotna mobilna devizija.

zmaugy ::

Dobra novica.

MuadDib ::

zez je izjavil:

Samsung ima zame res preveč modelov. Razumem, da jih ima v različnih cenovnih razredih, ne razumem pa, da ima npr. 5 modelov v enem cenovnem razredu, ki se med sabo skoraj ne razlikujejo. Po eni strani je to prednost, ker lahko eksperimentirajo in kdaj naredijo kakšen "nor" telefon, kot je bil npr. prvi Note. Če jim uspe super, če ne imajo še milijon drugih modelov. Ker npr. Apple, ki ima dejansko enega oz. dva modela ne more it v ene skrajnosti, ker če se ta en model ne izkaže, "propade" celotna mobilna devizija.


V mojih oceh se se noben apple model ni izkazal... apple je pac za tehnicno nepismene, kar pa dandanes ne mores vec biti (in seveda tiste ki se hocejo bahat da imajo nekaj pod palcem). Apple je pac "prestizna" znamka, ki omogoca tocno to, kar so nakradli od drugih.

To, da pa Samsung dela vec modelov je pa enostavno zato, ker imajo vec narocnikov in prilagodijo izdelek na prodajalca.

Je pa en velik minus applu, da ne izdela telefona z dvema SIM!

McMallar ::

Hoces reci, da sem tehnicno nepismen, ker imam iPhone in da je moj brat genij, ker ima Androida? Zanimivo...

Verjemi, ni se mi treba bahati s telefonom. Je nekdo zgoraj lepo napisal: androida vzames ce rabis/zelis konfigurirati vse v najmanjse detajle. Sem probal in mi ni bilo vsec. Sedaj sem probal iPhone (moj prvi - 5s). Je boljsi, ima pa tudi svoje butaste omejitve, ki mi niso vsec. WP se nisem probal, mi pa je bil dejansko do sedaj najbolj vsec BB 10 OS... Nekaj vmes med androidom in iOS, kar se konfigurabilnosti in prijaznosti tice...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Invictus ::

Najboljši so bili stari blackberriji.

Dober telefon za klice, smse in emaile. Kar rabiš za poslovni svet.

Še kaka poslovna aplikacija, recimo za potovanja, in si tam.

Vse ostalo so relativno nepotrebne stvari in balast ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Enako kot sedanje lumije, kjer zadeva dela out of the box in brez stekanja.

zez ::

@MuadDib Jaz imam Androida in so mi ene rešitve super všeč. Po drugi strani pa, sestra ima iPhona, jaz Androida, oba izdana isto leto kot flagship telefona proizvajalcev. Sestra je dobila iOS 8, teče ji gladko, brez "lag-anja", jaz lahko na svojem telefonu o posodobitvah samo sanjam in gladkost delovanja mu tudi ni ravno prva briga, ampak sem potrpežljiv in še nekako gre. (glede delovanja ga vsaj na videno vseeno zmaga WP, sestra ga ima 4 leta in to takrat niti ni bil najboljši mobitel v ponudbi in dela kot urca). To da je Apple za tehnično nepismene, poglej meni osebno in tudi nekaterim drugim se ne da ukvarjat z rootanjem, nalganjem rom-ov in podobnimi stvarmi. Imam prijatelje ki v tem uživajo, meni se pa s tem ne da ukvarjat. Če že plačam telefon, hočem, da dela kot je treba ko ga vzamem iz škatle v roko in basta. Ko se bom odločal za naslednji telefon bo to bodisi Nexus (ker imaš vsaj kolikor toliko dobro zagotovljene posodobitve - čeprav najnovejši je res kar malo (pre)velik), iPhone ali pa Lumia.

klinker ::

MuadDib je izjavil:

zez je izjavil:

Samsung ima zame res preveč modelov. Razumem, da jih ima v različnih cenovnih razredih, ne razumem pa, da ima npr. 5 modelov v enem cenovnem razredu, ki se med sabo skoraj ne razlikujejo. Po eni strani je to prednost, ker lahko eksperimentirajo in kdaj naredijo kakšen "nor" telefon, kot je bil npr. prvi Note. Če jim uspe super, če ne imajo še milijon drugih modelov. Ker npr. Apple, ki ima dejansko enega oz. dva modela ne more it v ene skrajnosti, ker če se ta en model ne izkaže, "propade" celotna mobilna devizija.


V mojih oceh se se noben apple model ni izkazal... apple je pac za tehnicno nepismene, kar pa dandanes ne mores vec biti (in seveda tiste ki se hocejo bahat da imajo nekaj pod palcem). Apple je pac "prestizna" znamka, ki omogoca tocno to, kar so nakradli od drugih.

To, da pa Samsung dela vec modelov je pa enostavno zato, ker imajo vec narocnikov in prilagodijo izdelek na prodajalca.

Je pa en velik minus applu, da ne izdela telefona z dvema SIM!


Ti pa nimas vec od 15 let sklepam, ker take izjave dajajo froci na partisu.
Za tvoj info, imam kup frendov z iPhone-i in so tehnicno se kako podkovani.
Kot drugo...ko gledam folk zunaj z Androidi, pa vecina niti ne ve kaj pomeni root, custom rom, flash, amoled, lcd, gorilla glass, itd...ko jim omenis da ta fon ima to pa ono te samo debelo gledajo 8-O
Pac, sama masa je vsa tehnicno nepodkovana, ne glede na to kak fon ima v zepu, tolko v vednost.

Invictus ::

MuadDib je izjavil:


V mojih oceh se se noben apple model ni izkazal... apple je pac za tehnicno nepismene, kar pa dandanes ne mores vec biti (in seveda tiste ki se hocejo bahat da imajo nekaj pod palcem). Apple je pac "prestizna" znamka, ki omogoca tocno to, kar so nakradli od drugih.

To samo pišejo tisti, ki so dovolj tehnično nepismeni da ne morejo zaslužiti za Iphone ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smash ::

minus da nima dveh SIM? sem mislu da je minus ker nima tri SIM 8-O

Utk ::

To samo pišejo tisti, ki so dovolj tehnično nepismeni da ne morejo zaslužiti za Iphone ...

Meni je ravno to fascinantno...kako si lahko bedak, ki čaka polnoč pred trgovino, da bo lahko kupil iPhone, sploh privošči iPhone.

gruntfürmich ::

harmony je izjavil:

MS je s svojimi lumiami ocitno vplival na trg. Pa Samsung je postal cisto dolgocasje ze. Ravno pred parimi dnevi sem dobil nov sluzben telefon Samsung Galaxy S5 in v njem ne vidim nicesar, kar ze nisem npr. videl pri svojem prvem Note 1.

Boring je ratal tale Android nasploh...


ne moreš verjet. generacija hitrih in instant geđetov odrašča?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

blackbfm ::

Od kje pa teb ta ideja, da se brigajo za kupce?
Dobiš telefon poln napak in bug-ov, jim pišeš pa te ne jebejo 5%. Qrc pa tak support.
Update-i so pa itak praktično skoraj ob svetem nikoli.


Hah, support..pri applu gre pa tako, če ti kaj ne dela dobiš nasvet v smislu rebootaj / restoraj telefon..to je to. To je vse kar lahko narediš. Razen menjave telefona.

klinker ::

blackbfm je izjavil:

Od kje pa teb ta ideja, da se brigajo za kupce?
Dobiš telefon poln napak in bug-ov, jim pišeš pa te ne jebejo 5%. Qrc pa tak support.
Update-i so pa itak praktično skoraj ob svetem nikoli.


Hah, support..pri applu gre pa tako, če ti kaj ne dela dobiš nasvet v smislu rebootaj / restoraj telefon..to je to. To je vse kar lahko narediš. Razen menjave telefona.


Ker pri Androidu ali WP pa???

Nummy ::

blackbfm je izjavil:

Od kje pa teb ta ideja, da se brigajo za kupce?
Dobiš telefon poln napak in bug-ov, jim pišeš pa te ne jebejo 5%. Qrc pa tak support.
Update-i so pa itak praktično skoraj ob svetem nikoli.


Hah, support..pri applu gre pa tako, če ti kaj ne dela dobiš nasvet v smislu rebootaj / restoraj telefon..to je to. To je vse kar lahko narediš. Razen menjave telefona.

Ne, če ti reboot / rstore telefona ne dela, preprosto neseš na servis in ti drugi zrihtajo telefon.
Pri androidu se moraš pa sam dneve j***t da pol ugotoviš, da je samsung ali google zajebu en znak v enem bednem XML-ju!

blackbfm ::

Pri androidu se moraš pa sam dneve j***t da pol ugotoviš, da je samsung ali google zajebu en znak v enem bednem XML-ju!

jaz sem se tut cel dan j***l na iphonu recimo z battery drainom, kriv je bil pa location services-cell search..kako lahko tako bedno stvar zajebejo pri applu

Ker pri Androidu ali WP pa???

nič bistveno drugače ni..vsi približno enako ignorirajo probleme

Nummy ::

blackbfm je izjavil:

Pri androidu se moraš pa sam dneve j***t da pol ugotoviš, da je samsung ali google zajebu en znak v enem bednem XML-ju!

jaz sem se tut cel dan j***l na iphonu recimo z battery drainom, kriv je bil pa location services-cell search..kako lahko tako bedno stvar zajebejo pri applu

Ker pri Androidu ali WP pa???

nič bistveno drugače ni..vsi približno enako ignorirajo probleme


Bistvena razlika med apple-om in ostalimi je v tem, da za določene stvari odpravijo napake oz. naredijo odpoklic naprav in jih brezplačno popravijo/zamenjajo. 5-ka je dobila že menjavo polnilcev, baterij in on/off/sleep gumba na nekaterih serijah. Samsung ni nikoli niti priznal napake na pisalu, pa so bili VSI telefoni istega modela falirani. Pri samsungu se jim dobesedno jebe za stranke, ko enkrat kupiš in plačaš jim dol visi al teb dela ali ne in ali si zadovoljen.
Potem pa tu še system update, ki je pri samsungu enkrat na leto, pa še ta ponavadi ni na voljo za vse telefone, apple podpira svoje vsaj za 2 leti nazaj (ponavadi še kaj več), pri samsungu po enem letu telefon outdated in totalno neuporaben. Pa verjetno še pri kakem drugem proizvajalcu.
In še ena dobra lastnost pri apple-u: če bo veliko folka našlo neko napako in jo bodo prijavili jo bodo tudi zelo verjetno popravili. Pri samsungu nima veze koliko folka in kdo prijavi napako, nima niti veze, če jim poveš točno v kateri vrstici kode je napaka in kakšen je fix (vse kar bi morali narediti je samo compile in redistribute patch). DOL JIM VISI. Taka ignoranca, kot si jo je samsung privošču na svojem support-u je pripeljala do tega padca, ter seveda kilavi produkti, ki so bili vedno korak za konkurenco.

Pri apple-u skrbijo za stranke, no vsaj trgovina od apple-a. Od njih vsake par mesecev dobim darilo (trenutno že 2 priročnika), poklicali so me tudi, ko sem imel problem z monitorjem in so mi predlagali zamenjavo kabla in me je model poklicu iz trogvine, da me je vprašu če je kabel OK in ali če želim zamenjati oz. da prinesem nazaj da mi vrnejo denar. Imam tudi možnost nadomestne naprave ali računalnika, če se mi kaj pokvari oz. mora na servis. Kaj dobiš drugje? V najboljšem primeru ti dajo en mobitel za 20€, tak da je samo klic/SMS na voljo. Potem pa imaš še praktično telefonsko linijo, kjer imaš support če ga rabiš nujno.
TO TI JE F****ING SUPPORT! Da se trudijo za stranko, ne pa da pišeš, prosiš, težiš, rešuješ zadeve namesto njih, zgubljaš živce,... samsung pa lepo /ignore vsem.
Ni vse samo v znamki, je tudi potem poprodajna storitev. Korejci niso naredili domače naloge in dobili so iskani rezultat. In se tudi ne bo spremenilo, dokler ne bodo začeli drugače poslovat.

Če bi pri applovih telefonih odkril spet kak kritičen bug ali napako na kaki seriji, bi v enem mesecu najkasneje dali ven popravek ali vpoklic. Pri samsung-u? Je napaka, folk reporta, samsung ignorira, čakaš pol leta, pride ven update, ugotoviš da niso nič popravili, spet težiš, čez pol leta nov update, kjer na koncu celo nekaj popravijo ampak na drugem koncu sesujejo druge stvari... In potem se zgodba ponovi...

Podobno pri avtomobilskih prodajalcih, ko sva s punco kupovala avto sva hodila naokoli gledat. Pri Renault-u, Peugeot-u in Hyundai-ju so me čez kak dan ali dva poklicali domov in me vprašali če želim kaj več od ponudbe, če želim testno vožnjo, še kake info, financiranje,... (ok Seat je pisal mail), ostali pa NIČ! NADA! Kot da jim sploh ni za prodajo in samo čakajo, da jim bom prnesu keš tja...
Pri peugeot-u mi je celo ponujal family popust pa čeprav še nimam otrok (so imeli akcijo za družine, ki so kupovale avto dodatnih -15% na vse skupaj poleg ostalih popustov).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719544 (16431) louser
»

Galaxy Note7 ni pohrustal vsega dobička

Oddelek: Novice / Rezultati
147642 (5925) next3steps
»

Samsung ponovno ujel veter v jadra

Oddelek: Novice / Rezultati
169511 (7714) mdural
»

Samsungov dobiček in tržni delež padla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5129262 (26846) zmaugy

Več podobnih tem