» »

Težave s prednaročili OnePlus One pomenijo ponovitev

Težave s prednaročili OnePlus One pomenijo ponovitev

OnePlus One je na spletu med popularnejšimi telefoni zaradi dobrih specifikacij in ugodne cene

vir: Android Central
Android Central - V ponedeljek je bilo mogoče prednaročiti mobilni telefon OnePlus One brez vabila, o čemer smo že pisali. Izkaže se, da vsi ugodnega, a zmogljivega telefona željni kupci niso uspeli priti na svoj račun, saj je bilo povpraševanje izjemno. Težava ni v količini prednaročil in številu telefonov, povedali smo namreč, da se OnePlus One izdeluje v serijah, ki sledijo povpraševanju in ne obratno, kot je v industriji običajno. Težava se je pokazala v količini telefona željnih kupcov, ki so želeli obiskati strežnike podjetja OnePlus.

V pričakovanju prednaročil so podvojili svoje strežniške kapacitete, a to kot kaže ni zadostovalo. Dovolj velik del kupcev je imel težave, da bodo prednaročila brez povabil ponovili tri tedne po prvem dogodku, v ponedeljek, 17. novembra ob 15. uri po srednje-evropskem času. V prvih 24 urah po prejšnjem valu prednaročil so dodobra pregledali vse sisteme ter našli vse težave, ki so se pojavile prejšnji ponedeljek. V prihajajočih dneh nameravajo težave odpraviti in pripraviti nekoliko večjo zalogo mobilnih telefonov. Prednaročila iz preteklega ponedeljka naj bi že v kratkem izpolnili za nekaj deset tisoč srečnežev.

Je komu v ponedeljek uspelo naročiti OnePlus One?

64 komentarjev

«
1
2

Nesta ::

OPO ali pa Droid turbo, To je sedaj vprasanje :D

oemdzi ::

Zgleda da je ekskluzivnost res tisto kar napali kupce. Če že ne čakajo v kilometerskih vrstah po nekaj dni, pa naj vsaj to počno v elektronski obliki preko povabil.

Je komu v ponedeljek uspelo naročiti OnePlus One?

Ne, ker si ga ne želim, že zgolj iz principa in pa tudi sicer...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

nekikr ::

Sem isto razmišljal. Ko stojijo v vrstah so ovce, ko se drenjajo, da bi to storili elektronsko, so pa borci za pravico... pa bodi pameten.

NubCake ::

Pa se ga je dalo sploh naročit v Sloveniji? Ker jaz sem šel za foro gledat tja, pa je blo samo enih par držav za izbrat (nisem ga nameravo naročit, zanimalo me je samo kolko stane pa kak zgleda to prednaročilo), med njimi najbljižje Avstrija.

MrStein ::

Kake pa so cene?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

technoboy ::

A ima kdo sploh kak invite? :D

Blazz ::

hmm precej čudno, tale naval... invajti so se po spletu talal zastonj, na ebayu so šli vn pod 10 dolarjev, pa tudi po 1 dolar etc.. :)

kronik ::

Če ga kdo želi, prodam 64Gb model za 300 eur. :D
Da nebi kdo slučajno koval v zvezde ta telefon, že drugi dan je odpovedal touch screen oz. se odziva z zamikom 10s pa še to ne vsakič. Flashanje ne pomaga, support ne obstaja, kablibracija tudi ne.

Bellzmet ::

OK če prav razumem jih moraš "prosit", da dobiš telefon, ki ga moraš plačati!?

Koliko pa ta zadeva sploh stane in koliko stane po specifikacijah primerljiv HTC/Samsung?

BlueBerry ::

Dost folka iz s-t-ja ga je naročil odvisno kok si mel sreče čakaš 1-6 tednov.

Glede telefona si lahko pogledate:
http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

Ni nobena fora vrste, če bi bil ta isti telefon 600 eur ga ne bi nobeden čakal, pač za tak denar trenutno ne dobiš boljšega.
Take firme kot je ta samo pokažejo kakšne so marže pri ostalih znamkah kar sicer ne bi bilo prav nič narobe, če bi ta denar krožil ne pa, da stoji v trezorju, ampak to je že druga zgodba.
Telefon ima recimo isti proc kot Galaxy S5, boljšo baterijo, je malo manjši, 1GB več rama, 3MP slabšo kamero...
Itak se pa ve, da ni vse v specifikacijah ampak, če gledam samo price/specs. potem se skrijejo ostali, bomo videli.

Me pa zanima kaj je s temu TurboDroid kdaj bo in po kakšni ceni?


@Kronik
Jah itak se zgodi na tok pa tok kosov, da crkne nobena zadeva ni 100% zato je vedno treba gledat statistiko, ki pa pravi:
- večjih težav ni, največji problem je rahlo rumenkast zaslon spodaj (če daš na polno brightness)
- gumb za home ima baje lag cca. 0.5s traja

Ostalo naj bi delovalo kot more (govorim statistično, kar itak edino šteje), pa še ti dve napaki naj bi baje bili popravljeni z update-i.



lp

Zgodovina sprememb…

klinker ::

kronik je izjavil:

Če ga kdo želi, prodam 64Gb model za 300 eur. :D
Da nebi kdo slučajno koval v zvezde ta telefon, že drugi dan je odpovedal touch screen oz. se odziva z zamikom 10s pa še to ne vsakič. Flashanje ne pomaga, support ne obstaja, kablibracija tudi ne.


Pac, dobro delujoc Android je itak lahko samo Nexus. Ne vem kaj ste pricakovali od nightly CM produkta, ker se stable verzije so dalec dalec od stable.
Ko sem Nexus 4 sesu me je ta malo zamikal, ma sem se hitro premislu po 10min googlanja za problemi. Polizdelek za pol cene, nic takega.
Za 400€ se najdejo kvalitetnejsi produkti, ceprav po specsih slabsi.

BlueBerry ::

Pa daj kaki link, da si še ostali ogledamo te probleme in jih potem potrdimo, ovržemo iz prve roke.

Pa javi kateri so ti modeli za 400 boljši, da vidim, ča pa ti res nimajo nobenih problemov na spletu oz. občutno manj.

lp

Zgodovina sprememb…

NubCake ::

Bellzmet je izjavil:

OK če prav razumem jih moraš "prosit", da dobiš telefon, ki ga moraš plačati!?

Koliko pa ta zadeva sploh stane in koliko stane po specifikacijah primerljiv HTC/Samsung?


http://www.gsmarena.com/oneplus_one-632...

Po specifikacijah je enak/boljši od drugih telefonov, stane pa 300€.

kratos ::

Haha, na začetku sem bil enako skeptičen kot večina vas. Nekje mora biti catch, ker ni šanse da je taka mrcina tako poceni a ne ? Wrong. Sem bil prepričan da mora biti neka fora za tako nizko ceno, vendar po nekaj tednih konstatne uporabe še nisem "odkril" nobenega minusa, nekateri sem slišal da imajo probleme kar je logično ob vsakem elektronskem produktu, vendar je 99% problemov povezanih s software opremo ki se redno posodablja saj je cleoten cyanogen team za tem telefonom.

Pač če imate denar ter imate telefon zaradi znamke ter kažete prek tega navidezen socialni status, potem ta telefon definitivno ni za vas, za vse ostale pa je to top izbira in za ta denar še zdaleč nima konkurence.

klinker ::

BlueBerry je izjavil:

Pa daj kaki link, da si še ostali ogledamo te probleme in jih potem potrdimo, ovržemo iz prve roke.

Pa javi kateri so ti modeli za 400 boljši, da vidim, ča pa ti res nimajo nobenih problemov na spletu oz. občutno manj.

lp


Sej znas googlat.
Ce pa mislis da moram tebi kaj dokazovat, se pa motis. Jst gledam zase in dokazujem sebi in pac tega fona ne bi nikoli kupu.
No sej, za te ki orgazmirate na specse je zadeva the shit, samo ze dolgo ne spadam vec v ta krog. Je vsaj meni vse drugo precej bolj pomembno kot omg cpu, ram in grafa v napravi.

WamPIRe- ::

Nisem naročil, ker sem ga kupil 1 mesec nazaj z invitom. Z napravo sem več kot zadovoljen.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

mat3 ::

Tipična slovenceljska fovšija in škodoželjnost vsepovsod... Vsaka stvar ima svoje + in -. Enim je to ok, drugim pa nekaj drugega. Zato pa je tako široka ponudba. In ja, sem se prebil do naročila. Zdej bomo pa videli...
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

BlueBerry ::

Daleč od tega klinker, ti si se tu javno izpostavil in podal izjavo, da gre za šrot.
Vsak lahko nabija počez brez argumentov in to se v SLO prepogosto dogaja, zato smo tu kjer smo, žal.

Sem mislil, da boš zadevo argumentiral. Jaz telefona še nimam in nisem ničesar napisal kar bi govoril na pamet, bom pa z veseljem priznal, če je telefon zanič, da sem se krepko nategnil, ker sem hotel privarčevat a se ni izšlo.


Pa saj sploh ni panike vsak ima kar si sam želi in kupi, privošči. Ne mislim tu karkoli pametovat, pozval sem te zato, ker sem zadnji čas kar dosti preiskal za te telefone in vedno najdeš nekoga, ki je proti in nekoga za, zato pravim, da če je teh napak res veliko potem jih lahko šele vzameš v zakup.



Jaz sem svoje argumente proti telefonu (bugi) + tisti iz siola (nima SD-ja, baterija je zacementirana) podal. Tudi argumente za, ki so dobre številke, nizka cena ter nenazadnje tu na forumu obstaja nekdo, ki jih je naročil že 4+, sedaj že 7 kosov, po njegovih besedah ni šlo za resell ampak za frende + poslal preko 10 invajtov, če se ne motim.



Da ne bo pomote, nisem slepo zaljubljen v to zadevo, niti ne mislim izzivat, rad bi le, da se pogovarjamo argumentirano ne nekaj na pamet, če kdo ima kak boljši telefon za 350 eur bom z veseljem pogledal in hvaležen za povezavo.


Kajti sam nimam pojma o telefonih.

PrimozR ::

Nesta je izjavil:

OPO ali pa Droid turbo, To je sedaj vprasanje :D

Živiš v ZDA? Droid Turbo namreč deluje samo na Verizonovemu omrežju in je tudi dobavljiv samo z naročnino. Žal.

oemdzi je izjavil:

Zgleda da je ekskluzivnost res tisto kar napali kupce. Če že ne čakajo v kilometerskih vrstah po nekaj dni, pa naj vsaj to počno v elektronski obliki preko povabil.

Je komu v ponedeljek uspelo naročiti OnePlus One?

Ne, ker si ga ne želim, že zgolj iz principa in pa tudi sicer...

Torej nisi niti poskušal. Vprašanje je letelo na tiste, ki so poskusili.

Pa tukaj se ne gre toliko za ekskluzivnost kot za drugačen postopek izdelave in zalaganja končnih izdelkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

klinker ::

A sem kje napisal srot? Polizdelek, kar pa ne pomeni srot.
Pa o kaki fousariji vi to? Imam doma 3 vsaj se 1x drazje fone, tako da me ne gane.
Pac, po prebranem po spletu je precej moznosti da fases kak defekt, ipd...in glede na to da ga v slo uradno ni za dobit, je support z en k in pol so jebe za stvar posiljat nazaj, itd itd.
Sploh pa imam s CM precej izkusenj na precej napravah in ceprav sem CM sprobal res dosti krat, ker ga eni kujejo v zvezde, se je vedno pojavu nek glitch, ki me je raspi...u in sem ga ruknu dol.
Zal, v Android taboru samo se Nexuse gledam, saj me je vse ostalo razocaralo na SW nivoju ker je povsod nek kiks, pa ceprav je na papirju ogromno boljsih naprav z znj funkcijami. Sem pa z 6ko tudi tega nehal gledat, ker 6" ciglov tudi ne prebavljam.
Pa da ti odgovorim glede boljse naprave za 400€. Zame je to ze kaka Lumia 9xx ali pa rabljen iPhone 5, 5S in tudi nov Nexus 5, pa ceprav na papirju OPO ne pridejo bkizu. Ti bos verjetno reku da temu ni tako, samo jst drugace gledam na te naprave, ker me HW ze dolgo ne gane vec. Sem sprobal prevec sranja, da bi gledal karkoli drugega razen Nexusa, Lumie ali iPhone-a.

Bobr123 ::

BlueBerry je izjavil:

Daleč od tega klinker, ti si se tu javno izpostavil in podal izjavo, da gre za šrot.
Vsak lahko nabija počez brez argumentov in to se v SLO prepogosto dogaja, zato smo tu kjer smo, žal.

Sem mislil, da boš zadevo argumentiral. Jaz telefona še nimam in nisem ničesar napisal kar bi govoril na pamet, bom pa z veseljem priznal, če je telefon zanič, da sem se krepko nategnil, ker sem hotel privarčevat a se ni izšlo.


Pa saj sploh ni panike vsak ima kar si sam želi in kupi, privošči. Ne mislim tu karkoli pametovat, pozval sem te zato, ker sem zadnji čas kar dosti preiskal za te telefone in vedno najdeš nekoga, ki je proti in nekoga za, zato pravim, da če je teh napak res veliko potem jih lahko šele vzameš v zakup.



Jaz sem svoje argumente proti telefonu (bugi) + tisti iz siola (nima SD-ja, baterija je zacementirana) podal. Tudi argumente za, ki so dobre številke, nizka cena ter nenazadnje tu na forumu obstaja nekdo, ki jih je naročil že 4+, sedaj že 7 kosov, po njegovih besedah ni šlo za resell ampak za frende + poslal preko 10 invajtov, če se ne motim.



Da ne bo pomote, nisem slepo zaljubljen v to zadevo, niti ne mislim izzivat, rad bi le, da se pogovarjamo argumentirano ne nekaj na pamet, če kdo ima kak boljši telefon za 350 eur bom z veseljem pogledal in hvaležen za povezavo.


Kajti sam nimam pojma o telefonih.


That would be me.

Noben od kolegov ni imel in nima težav z aparati (hvala bogu, ker je garancija vezana na eStore account, tako da bi jo mogel jaz uveljavljati v njihovem imenu).

In ja. Z OnePlusom se ukvarja trenutno celotna "Creme de la creme" scena Android razvijalcev.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

PrihajaNodi ::

Zato pa sam jemlje samo se wp. ki dela za zihr. Sem se odlocaled tem in lumio 1520 pa sem vzel slednjega.


Kaksna je kamera? Sony vem da jih dela za njih.

Me pa jasno mika preiskusit to zadevo. Ga pa pote prodas tezko ker ni servisa v slo. Garancija je verjetno 1 leto...itd.

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Garancija je 2 leti. V primeru njihove napake (ko telefon pobereš iz škatle), vse pošiljanje krijejo oni. V primeru tvoje napake (razbita šipca ipd.) poštnino kriješ sam.

MrStein ::

Bobr123 je izjavil:

V primeru tvoje napake (razbita šipca ipd.) poštnino kriješ sam.

Kaj pa stroške? Ker redkokdaj garancije krije napake uporabnika.
Razen če misliš "napake, ki se pokažejo pozneje".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrihajaNodi ::

Kakšna je kamera? Ste kaj testirali z ostalimi telefoni, ali splošni vtis? Se lahko primerja z l 930 ali xperi z1 compact, če je kdo imel možnost primerjati?

Bobr123 ::

MrStein je izjavil:

Bobr123 je izjavil:

V primeru tvoje napake (razbita šipca ipd.) poštnino kriješ sam.

Kaj pa stroške? Ker redkokdaj garancije krije napake uporabnika.
Razen če misliš "napake, ki se pokažejo pozneje".


Razumljivo. V kolikor je napaka nastala iz malomarnosti tega garancija ne pokriva (tako kot povsod).

PrihajaNodi je izjavil:

Kakšna je kamera? Ste kaj testirali z ostalimi telefoni, ali splošni vtis? Se lahko primerja z l 930 ali xperi z1 compact, če je kdo imel možnost primerjati?


Teste različnih kamer dobiš na OnePlus subredditu in forum straneh.

Primer: https://forums.oneplus.net/threads/comp...

Night test:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

Ajnstajn` ::

Boljši polovici sem kupil ta telefon z invajtom pred kakim mesecem. Telefon je super, do sedaj brez napak.
Super je, ker ga lahko rootaš, brez da bi zgubil garancijo.
Kamera je nora.
Dobro je telefon prvo zrootat in ga nadgradit na v38 verzijo.
Morate pa vedeti da vse verzije niso stabilne. Do sedaj najboljsi sta v25 in v38.
//

Bwaze6 ::

Jaz moram kar potrkat na les, razen res rahlo rumenkastega spodnjega roba zaslona (cirka 15mm, ne bi opazil če ne bi iskal) nimam nobenih napak, ki jih pogosto omenjajo pri Oneplus. Stvar pa leti, ga je res veselje uporabljat.

BlueBerry ::

@Bobr123
Sem upal, da se boš kaj oglasil in pokomentira, super novica je to, ker 7 kosov pa je že nekaj.

@Klikner
Zadnje kar je bil moj namen je izzivat ali se kregat tu. Razumem, da imaš raje tisto in to spoštujem, to je to.
Super je, da si lahko privoščiš kar ti paše in si želiš.


To je to, peace.

Zgodovina sprememb…

Bobr123 ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz moram kar potrkat na les, razen res rahlo rumenkastega spodnjega roba zaslona (cirka 15mm, ne bi opazil če ne bi iskal) nimam nobenih napak, ki jih pogosto omenjajo pri Oneplus. Stvar pa leti, ga je res veselje uporabljat.


Računati moraš da so prodali že cca 1.000.000 kosov naprave in da tisti, ki so zadovoljni, ponavadi ne pišejo o tem na forum. Tam vidiš nekaj 10 takih, ki so imeli z aparatom težave. To je pri taki nakladi čisto normalno.

BlueBerry je izjavil:

@Bobr123
Sem upal, da se boš kaj oglasil in pokomentira, super novica je to, ker 7 kosov pa je že nekaj.

@Klikner
Zadnje kar je bil moj namen je izzivat ali se kregat tu. Razumem, da imaš raje tisto in to spoštujem, to je to.
Super je, da si lahko privoščiš kar ti paše in si želiš.


To je to, peace.


Trenutno smo na osmih komadih. Kaj pa veš, mogoče bo še koga zamikalo. Kolegi in kolegice me kličejo OnePlus dealer Slovenije ;)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

deleted ::

Čakam, da lansirajo kak OnePlus One "Compact" :)

RejZoR ::

Sem ga gledal, ker je za to ceno superioren, pa se mi enostavno ne da zafrkavat s tem prednaročanjem in lovljenjem nekih ur za prednaročila. Nakoncu sem si naročil Huawei Ascend P7, ki je sicer proti OnePlus One dokaj bogi iz strojne plati ampak izgleda pa 100x lepši in za moje potrebe več kot dovolj zmogljiv. In dobim ga lahko takoj brez zajebavanja...

Škoda, ker tale OPO, če bi se ga dalo dobit brez problema bi pomoje podrl vse prodajne rekorde imo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Bobr123 ::

RejZoR je izjavil:

Sem ga gledal, ker je za to ceno superioren, pa se mi enostavno ne da zafrkavat s tem prednaročanjem in lovljenjem nekih ur za prednaročila. Nakoncu sem si naročil Huawei Ascend P7, ki je sicer proti OnePlus One dokaj bogi iz strojne plati ampak izgleda pa 100x lepši in za moje potrebe več kot dovolj zmogljiv. In dobim ga lahko takoj brez zajebavanja...

Škoda, ker tale OPO, če bi se ga dalo dobit brez problema bi pomoje podrl vse prodajne rekorde imo...


Jaz pa mislim, da je ravno zaradi tega postal tako poznan (beri: medijsko opevan).

Sam sem kupoval nov telefon, saj je 4 leta stara Nokia N8 umirala, tako da je splavitev OnePlus One prišla ravno prav. Veliko pa jih je telefone nabavilo samo zaradi te "ekskluzivnosti". En tak je bil tudi eden izmed mojih kolegov, ki je zamenjal popolnoma delujočo niti leto staro S4 za OnePlus One. Taki se potem postavljajo v silu: "Imam nekaj kar ti ne moreš imeti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

PrimozR ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz moram kar potrkat na les, razen res rahlo rumenkastega spodnjega roba zaslona (cirka 15mm, ne bi opazil če ne bi iskal) nimam nobenih napak, ki jih pogosto omenjajo pri Oneplus. Stvar pa leti, ga je res veselje uporabljat.

Kako dolgo ga imaš? Rumenkast displej ponavadi pomeni slabo zaktivirano UV aktivno lepilo za zaslon, torej se bo sčasoma na soncu zaktiviral in razrumenel. Načeloma.

dice7 ::

neka makina ravno ni, precej primerljiv z nexus 5

PrimozR ::

deleted je izjavil:

Čakam, da lansirajo kak OnePlus One "Compact" :)

To bi bil prvi korak k resni všečnosti :)

RejZoR ::

Bobr123 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sem ga gledal, ker je za to ceno superioren, pa se mi enostavno ne da zafrkavat s tem prednaročanjem in lovljenjem nekih ur za prednaročila. Nakoncu sem si naročil Huawei Ascend P7, ki je sicer proti OnePlus One dokaj bogi iz strojne plati ampak izgleda pa 100x lepši in za moje potrebe več kot dovolj zmogljiv. In dobim ga lahko takoj brez zajebavanja...

Škoda, ker tale OPO, če bi se ga dalo dobit brez problema bi pomoje podrl vse prodajne rekorde imo...


Jaz pa mislim, da je ravno zaradi tega postal tako poznan (beri: medijsko opevan).

Sam sem kupoval nov telefon, saj je 4 leta stara Nokia N8 umirala, tako da je splavitev OnePlus One prišla ravno prav. Veliko pa jih je telefone nabavilo samo zaradi te "ekskluzivnosti". En tak je bil tudi eden izmed mojih kolegov, ki je zamenjal popolnoma delujočo niti leto staro S4 za OnePlus One. Taki se potem postavljajo v silu: "Imam nekaj kar ti ne moreš imeti".


No ja, čeprav neki posebej lep pa ni. Lepa sta Ascend P7 pa Xperia Z1 al pa iPhone 4S s steklenimi paneli na obeh straneh in kovino ob straneh. Al pa HTC-jevi v celoti iz aluminija in stekla. Zato pa mi Galaxy-ji neglede na vse funkcije in zmogljivost delujejo kot ena cheap jajca s svojim plastičnim ohišjem, ki je na otip precej cenen. Ker ko enkrat držiš telefon iz samega stekla in kovine je izkušnja in občutek čist drugačen.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

boolsheat ::

Eh, za podobno ceno dobiš Lumio 830 pa imaš pravi support, priročnejšo velikost, brezžično polnjenje, boljšo kamero, daljšo baterijo,... Aja, ni te strah, da jo raznese. :))

PrihajaNodi ::

Kamera je, glede na to kar sem videl kar švoh na 1+1. Žal.

Bobr123 ::

boolsheat je izjavil:

Eh, za podobno ceno dobiš Lumio 830 pa imaš pravi support, priročnejšo velikost, brezžično polnjenje, boljšo kamero, daljšo baterijo,... Aja, ni te strah, da jo raznese. :))


Ne vem s čim s ti primerjal, a očitno ne z OnePlus One.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Support: Smetana android razijalcev se ukvarja s tem telefonom, tako da če ga rootaš (kar ne uniči garancije), lahko izbiraš med nešteto android modi z dnevnimi updati.

Priročnejšo velikost: To je stvar navade. Tudi sam sem prešaltal iz Nokie N8 na OnePlus One in mislil da se na velikost ne bom nikoli navadil. Wrong. Po enem tednu uporabe, mi je bila velikost že čisto domača. V žep lepo paše, tako da ne vidim problemov. Sploh pa sandstone cover pripomore k enostavnejši "one hand" uporabi, kot pri marsikaterem manjšem telefonu, ki sem ga poizkušal.

Brezžično polnjenje: To se lahko modificira če ti je v tem želja in seveda znanje, da omenim kar tukaj še tvoj komentar o eksplozivni bateriji. Eksplodirala je laiku, ki je opravil to modifikacijo in nobenemu drugemu.

Boljšo kamero: Če so ti jasne osnove fotografije (skoraj popolnoma prilagodljiva kamera), bodo fotografije tukaj neprimerno boljše. Da ne omenim, da je z zadnjim updatom prišel v igro še RAW format, kar ti omogoča še dodatno software-sko editanje.

Daljšo baterijo: Meni je 2 dni baterije in 5-8h Screen On Time več kot dovolj (zmerna uporaba - balanced nastavitve). Za teste sem ga dal v varčen mode in dobil cca. 12h Screen On Time z 10% baterije left. To je več kot marsikateri telefon danes na tržišču.

Malo si preberi fakte preden kvasiš nevoščljive neumnosti.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bobr123 ()

BlueBerry ::

Lepa Bobr, toj to ARGUMENTI ljudje, ne pa bluzenje v prazno.

Itak je vse izdelano v PRC, ko se bodo Kitajci enkrat naveličal delat za amerikanote in ostali svet, bo še zanimivo...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Prej bo obratno, Kitajci bodo postali predragi. Vprašanje kaj bo potem z njimi, saj svojega razvoja praktično nimajo.

Back on topic, navadiš se marsičesa, a res ne vidim potrebe po več kot 4,7" telefonu, ki ga še ravno lahko uporabljam z eno roko. Modificiranje za Qi je pa tudi ravno to, modificiranje, enako za ROM. Naj zadeva dela kot mora iz škatle, kot Nexusi :) Moje želje so pač takšne, na vrhu je pa še AOSP-like ROM, kar CyanogenMod je.

boolsheat ::

Bravo bober, torej nič ne deluje iz škatle, ampak moraš zaupati kitajskim hekerjem za delujoč sistem, sr hecati z ROMi, QI si moraš sam zmodificirati (in tvegati eksplozijo),.. Lej, to, da neki tipi hekajo telefon ni support. Skratka za 300€ dobiš dober HW, ostalo je pa jalovo. Hvala, ampak ne hvala.

Bobr123 ::

boolsheat je izjavil:

Bravo bober, torej nič ne deluje iz škatle, ampak moraš zaupati kitajskim hekerjem za delujoč sistem, sr hecati z ROMi, QI si moraš sam zmodificirati (in tvegati eksplozijo),.. Lej, to, da neki tipi hekajo telefon ni support. Skratka za 300€ dobiš dober HW, ostalo je pa jalovo. Hvala, ampak ne hvala.


Se strinjam ni za amaterje.

Lp

kumer ::

Ali mislite da bomo droid turbo oz moto x play kdaj videli v EU?

SKoda da google ni nadaljeval poceni nexus naprav ampak je z nexus 6 vrgel na trg ogromen tel za visoko ceno.

PrimozR ::

Moto X Play Edition ne obstaja. Droid Turbo, kot sem rekel, podpira smao omrežje Verizon, torej Droid Turba ZAGOTOVO ne bomo videli izven ZDA. Morda nekaj identičnega (enake specifikacije, drug radio čip), ampak ne verjamem. Motorola namreč v tem rangu prodaja Moto X.

aerie ::

Bobr123 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Bravo bober, torej nič ne deluje iz škatle, ampak moraš zaupati kitajskim hekerjem za delujoč sistem, sr hecati z ROMi, QI si moraš sam zmodificirati (in tvegati eksplozijo),.. Lej, to, da neki tipi hekajo telefon ni support. Skratka za 300€ dobiš dober HW, ostalo je pa jalovo. Hvala, ampak ne hvala.


Se strinjam ni za amaterje.

Lp

 Only for professionals

Only for professionals

kumer ::

http://www.gsmarena.com/a_global_versio...

Morda pa bo droid turbo postal droid maxx ??

kratos ::

Jaz kot amater sem ostal na stock romu in mi dela brez problema in ne vidim razloga da bi zamenjal obstoječi rom ker deluje tako kot mora, razen če jaz česa ne opazim ? Sicer pa popolnoma razumem ljudi ki blatijo opo češ da je polizdelek brez da bi ga testirali, saj bi bil jaz tudi jezen če bi kupil za 800€ podoben high end telefon medtem ko so drugi kupili podobno stvar za več kot pol manj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prizadeven kitajec OnePlus 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8128234 (22296) bojany
»

OnePlus 2 nadaljuje po stopinjah predhodnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5424498 (16607) PrimozR
»

OnePlus One bo na voljo brez povabil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5220288 (15143) kronik
»

Težave s prednaročili OnePlus One pomenijo ponovitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6423840 (20207) Uporabnik

Več podobnih tem