» »

Investitor

Investitor

1
2
»

jest10 ::

m0LN4r je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Evo, to je že prva selekcija "ideje". Če zadeve ne upaš podrobno predstaviti na slo-techu, je ideja zanič.

Razen, če nekdo s podobnimi idejami in interesi prebere to podrobno predstavitev, ki ima teh 30k viška in mu po predstavitvi ideje kapne, da lahko on to hopa cupa naredi brez njega.

In kaj ovira "potencjalnega investitorja", da naredi popolnoma enako, ko izve za kaj se gre?

Gandalfar ::

Vedno se investira v team/človeka in ne samo v idejo. Nekdo pride in reče, da bo začel na tem trgu nekaj počet in se potem izkaže, da iz raznih razlogov to ne gre skozi. Dober podjetnik bo znal it na naslednjo iteracijo ideje/trga. Če pa samo slepo gledaš idejo pa ne moreš kaj dosti.

technolog ::

jest10 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

GGGGG je izjavil:

Evo, to je že prva selekcija "ideje". Če zadeve ne upaš podrobno predstaviti na slo-techu, je ideja zanič.

Razen, če nekdo s podobnimi idejami in interesi prebere to podrobno predstavitev, ki ima teh 30k viška in mu po predstavitvi ideje kapne, da lahko on to hopa cupa naredi brez njega.

In kaj ovira "potencjalnega investitorja", da naredi popolnoma enako, ko izve za kaj se gre?


NDA, ki jo podpiše pred predstavitvijo, mogoče?

jest10 ::

Če je ideja tolk fajn, ga bk za NDA>:D Še posebno, ker se gre za nekoga, ki denarno pomoč išče po forumih.

m0LN4r ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@pirat - načeloma imaš prav.
Veliko je 'norih idej', ki bi resnim investitorjem zgolj kradle čas, če bi se z njimi ukvarjali, da bi na koncu morali kandidatu dokazovati, da se dejansko gre zgolj in samo za 'noro idejo'.

Po drugi strani pa ni nujno, da je ideja res 'nora' - lahko je tisti, ki mu je ideja kanila na pamet zgolj preveč neizkušen, da bi lahko sploh razdelal odgovore, ki si jih ti želiš od njega - pa zato sama ideja kot taka morda sploh ni tako slaba. Dobesedno se tu manjka tisti povezovalni člen, ki bi neizkušenemu lahko ponudil roko, mu pomagal idejo dozoreti do nekakšnega poslovnega načrta, od koder bi potem lahko štartal.
Sem pa potem tudi spada zaščita same ideje.

Mislim pa da je treba tudi ločiti med takimi, ki iščejo zgolj 'financerja' in tistimi, ki iščejo PARTNERJA za nek določeni projekt.
Ravno pri 'partnerjih' se je že nič kolikokrat pokazalo, da je na koncu potencialni partner ukradel idejo in zamisel speljal sam. Tega se pri nekomu, ki želi zgolj donosno naložiti denar, ni toliko za bati.

V gostinstvu kakšnih hudo revolucionarnih idej ne moremo več pričakovati, vsaj po moje ne. Je pa na področju informatike in mobilnih tehnologij še ogromno prostora za dobre ideje.
Res pa je, da je žalostno, če nekdo ima dobro idejo in ne ve, kam se obrniti, kje dobiti ustrezne partnerje, da se jo realizira, brez da bi ga nategnili. Dejansko se na vsakem sestanku s potencialnimi partnerji podaja v rizik, da mu idejo ukradejo. Sam pa nima niti najosnovnejših pogojev, da bi jo vsaj delno uresničil in si pridobil neko vsaj minimalno prednost pred potencialnim copycat-om.
Tako se ni za čuditi, da marsikatera dobra ideja ostane v glavah snovalcev in se jih niti ne poskuša realizirati. Pa se to dogaja že pri idejah, za katere bi bilo treba samo kakšnih 10.000EUR vložka, kaj šele pri zares 'velikih idejah', ki bi za resen zagon potrebovale najmanj 1M EUR.

In potem imaš ameriko, kjer obogatiš z vsako "noro" idejo. Prinas pa je ničvredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:


In potem imaš ameriko, kjer obogatiš z vsako "noro" idejo. Prinas pa je ničvredna.

Neumnost. Nicvredne ideje tudi v Ameriki ne uspejo. Ni vse tako kot v filmih.

GGGGG ::

NE. Ne obogatiš z vsako idejo. Ne govori neumnosti no, pa pojdi kdaj pogledat v živo, kako delujejo poslovna okolja v USA.

Med tem, ko tukaj sanjate o idejah in investicijah, ki padejo z lufta, po silicijevi dolini, bostonu, LAu itd. ljudje delajo po 16+ ur na dan, brez plačila, da pridejo do pravih kontaktov, mentorjev, da razvijajo idejo... Ljudje za pripravo na VC pitche porabijo več časa in vložijo več dela kot povprečen slovenski študent v 4 letih faksa.

Za ilustracijo si poglej kakšno epizodo Shark tanka, kjer podjetnike na mrš naženejo z odra, če ne pridejo 100% pripravljeni.

SeMiNeSanja ::

NORA ideja ni nujno NIČVREDNA ideja!

NORA je lahko že samo zato, ker imaš ti na računu -5000$, za uresničitev ideje pa bi potreboval 2M$.

NORA je lahko zato, ker si sam samcat, za uresničitev ideje pa bi potreboval team 50-100 sodelavcev.

Pa zato je ideja lahko še vedno briljantna in se razvije v nekaj letih v miljardni posel.

Koneckoncev so tudi oni 'mandlci', ki so osnovali Google začeli z NORO idejo. Pa danes lahko vsakdo vidi, da ni bila ravno ničvredna.

Reality show-e tipa 'Shark tank' pa ne mešat sem, ker so do zadnjega detajla zrežirane predstave in nimajo nič skupnega z realnostjo.

GGGGG ::

Nima veze kakšna je ideja. V vsakem primeru je ničvredna, dokler je ne razviješ v nekaj več. Ko enkrat narediš plan kako zbrati ta 2 milijona in kako pritegniti team 100 sodelavcev smo že bližje.

Uni mandlci, ki so ustanovili Google so imeli pa za sabo predvsem dobro tehnologijo. Praktično narejen produkt, kar je svetlobna leta od ideje.

Reality show-e tipa 'Shark tank' pa ne mešat sem, ker so do zadnjega detajla zrežirane predstave in nimajo nič skupnega z realnostjo.


Zadeva je precej omiljena verzija tistega, kar se dogaja v realnosti. Oni na shark tanku te morajo poslušati pa show naredijo iz tega, da ti dajo lekcijo, tapravi investitorji te pa po 5 minutah enostavno pošljejo domov, če klatiš bedarije.

SeMiNeSanja ::

Cel kup 'investitorjev' se je že tolklo po glavi, ker so nekoga po 5 minutah poslali domov...

Če investitor sluti, da bi neka ideja ob pravem vodenju lahko postala uspešnica, sploh ni pomembno keri lolek je prišel na dan s to idejo - bo pač postavil svojo ekipo mentorjev in lastnega managerja. Oni tip z idejo pa bo lahko gledal in se učil, kako se to dela.

Kaj misliš, da so pravi investitorji tako nori, da bi odlično idejo izpustili iz rok, samo zato, ker se jo je spomnil en lokek, ki ne ve, kje se ga drži rit, kje pa glava?
Drugo je seveda, če je tisti lolek tako tup, da hoče vse niti držati v svojih rokah in se nebi zadovoljil z manjšinskim deležem v celotnem projektu. V takem primeru se pa res ne rabi meniti več kot 5 minut.

m0LN4r ::

Eni tu ne morte ven iz silicijeve doline in megalomanskih projektov. Obogatiš lahko tudi z eno faking metlo ma masi. Obogateti pomeni tudi do 1M posel za nekatere, ampak če nimaš ne za team, ne za material, ne za prostor, za nič potem pač neboš in ni razlog da šenkaš tako stvar naokoli.
In take ideje se kradejo ravno takim "lolekom" kot je SeMiNeSanja povedal.

Kraja idej je že resen problem od pamtiveka. Za e-stave so jo v okviru pospeševanja idej, ukradli sovrstiku na faksu kjer jo je predstavil, razložil kako deluje, ter ga odklonili.
Zadeva je bila čez pol leta postavljena in kaj zdaj? Nič. Spet en ki je imel le "idejo" drugi pa so jo izkoristili.

GGGGG ::

Spet en ki je imel le "idejo" drugi pa so jo izkoristili.


Točno to. En je imel idejo, pa še 10000 drugih je imelo enako idejo. Nekdo drug je imel pa jajca in znanje, da je zadevo pripeljal od brain farta do biznisa.

Invictus ::

Niso jo ukradli, ker ideje niti zaščitil ni.

Gobcati o idejah znajo vsi ob piru. Sestaviti ekipo in jo narediti kje pa nekaj drugega.

Potem preprosto investitor vidi da se je ne "splača" ukrasti, ampak jo raje odkupi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SeMiNeSanja ::

Ne tako zaničevalno govoriti (koliko takih projektov si pa sam izpeljal?) - niso samo 'jajca' in znanje tu pomembna, drugače nebi bilo cel kup bogatašev z IQ-jem blizu temperature vode, s katero se tuširam.

Veliko vlogo tu igra tudi sreča, kdaj si imel to idejo in poznanstva, ki jih imaš.

jype ::

Evo, jaz mam idejo, ki mi jo lahko ukradete:

Narediti sistem za pritrditev GoPro kamer na samokolnice.

Dobil sem jo med ogledom tega posnetka.

Kaj čakate? Obogatite že enkrat!

SeMiNeSanja ::

Glih vsako idejo se ne da patentirati - to pa je tudi edina efektivna zaščita, ki se je jaz lahko spomnim iz glave.

@jype - mi govorimo o RESNIH idejah, ki v pravih rokah, z določenim denarjem lahko postanejo uspešnice, ti pa tle trollaš o šajtrgah in držalih za GoPro....

m0LN4r ::

jype je izjavil:

Evo, jaz mam idejo, ki mi jo lahko ukradete:

Narediti sistem za pritrditev GoPro kamer na samokolnice.

Dobil sem jo med ogledom tega posnetka.

Kaj čakate? Obogatite že enkrat!

Tudi z egg crackerjem je nekdo lepo zaslužil ja. Pa je idejo dobil, na tajskem ko je po ulici videl brezdomca s prototipom v roki. Mu dal 1$ zanj in adijo.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Ne tako zaničevalno govoriti (koliko takih projektov si pa sam izpeljal?) - niso samo 'jajca' in znanje tu pomembna, drugače nebi bilo cel kup bogatašev z IQ-jem blizu temperature vode, s katero se tuširam.

Dovolj da lepo živim :).

Sam tukaj vsi nekaj gobcajo kako imajo super idejo za milijon, naredili pa še niso nič.

Evo, še ena moja ideja za mobilni app ... Simulator dr***** ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

SeMiNeSanja> @jype - mi govorimo o RESNIH idejah, ki v pravih rokah, z določenim denarjem lahko postanejo uspešnice, ti pa tle trollaš o šajtrgah in držalih za GoPro....

What :(

Moja ideja je vredna par milijonov, ti jo pa takole vnemar jemlješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

Simulator dr***** to ne rabiš, ker:


Lahko pa skombiniraš to pa ja.
Tudi to je bila nekoč ničvredna ideja, brisača al kajkoli že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

garamond ::

Zadnji hit je nenavadna igra, simulacija, kako izgleda življenje kruha. Prej je bilo življenje koze in njeno fijakanje po naselju in delanje zgage. Komercialno zelo uspešna igra.

m0LN4r ::

Ideja: Kaj če bi bila igra v kateri skačeš z kozo? Eh brezveze to nebo noben igral, predrago vseskup itn.
Če nimaš denarja in teama dobiš: nič
Če imaš team in denar dobiš uspešen produkt: goat simulator
Ni da ni.

Tilen ::

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SebyDiamant ::

No jaz pa moram rečt da je dobra ideja veliko vredna.Sem že nekaj ljudem pomagal do lastnega podjetja, pretežno s svetovanjem in motiviranjem da naj probajo. In nekaterim tud z kapitalom. Ravno 2.11. sem bil zraven, ko je preko eVem odprla podjetje. Sem solastnik. Vložek kapitala je bil minimalen, ideja njena, moj koncept. In ideja bo laufala 100%. Saj človek ne rabi biti ravno milijonar. Par tisoč za spodobno življenje je čisto dovolj ;)
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

bambam20 ::

Mmm kaj pa dišeči kondomi :D

Pomislite, kako so večina nadležni s tistim vonjem po latexu :).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Investitorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
526184 (3032) kriptobog
»

Komu prodati idejo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476662 (4374) blackbfm
»

Kje dobim nekoga, da mi zastonj postavi spletno trgovino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539862 (6665) BigD
»

Kako najti investitorja?

Oddelek: Loža
466947 (5552) Fave

Več podobnih tem