» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
73 / 91
»»

Bolt ::

Se oproščam, na zadnjem SW pa res nisem preizkušal. Če so pa še to zasrali potem jim pa ni več pomoči. Zaprejo naj štacuno.
Sem bil tudi zelo proti šaomijem toda očitno so jih prehiteli po celi črti. Res da ne prenesem njihovega OSa in da me ne zanima nič razen flagshipov, ki pa jih pri nas ni za dobit ali pa zelo težko.
Upam da se bo na tem področju kaj spremenilo.

m0LN4r ::

Dimnik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

pingvinka je izjavil:

Hello, razmišljam o nakupu novega telefona in je med možnimi izbirami tudi Samsung S21 Ultra, ampak sem začela raziskovati baterijo in res nočem telefona, ki zdrži manj časa kot moj skoraj 3 leta star Huawei P30 Pro. Vendar pa so ta poročila o slabi bateriji stara že slabo leto in me zanima, kakšne so izkušnje sedaj? Je baterija kaj boljša? Počakala bom še, da pokažejo nove S22 telefone - ali je možno podobne začetne težave z baterijo pričakovati tudi pri letošnjih telefonih?

Dolocene stvari je treba vedeti.
Telefon rabi cas, da se nauci profil uporabe aplikacij in optimira porabo v ozadju.

Ce hoces vec baterije, kupis manjsi ekran, ker ekran je najvecji porabnik. Temnejsi, manjsi ekran in pocasnejsi telefon bosta porabila manj.
Ce ne rabis takr velikosti in hude tele kamere ipd. Lahko razmislis o S21 FE.
Ima 0,6 inchev manj in 4500mah baterijo.


Spet eno nabijanje molnara....baterija je na samsungu za en k.rac. Ti pa greš palamudit o manjšem ekranu in počasnejšem. imam s20+ pa ni šans, da bi zvozil en dan...tam okrog 16ure je max, se otroka in moja kar norčujejo iz mene, ker sem vedno priklopljen na kabel....mah jaz se pa norčujem iz samsunga,,, ma še kakšno leto, potem pa da več ne slišim za samsung telefon. Oneplus ali xiaomi.

Mili amperji so mili amperji in poraba je pobara, tu nima veze ali je samsnung ali chinchong. Moji zeni zdrzi vsaj 3 dni. Vem, nemogoce, ker je samsung.
Ce imas garancijo in si mnenja, da je degradirana, jo daj menjati. Vse se da izmeriti.
Mi je pa zanimivo, ko clovek misli, da bo 7" telefon z 4500mah baterijo in vec featurjev zdrzal enako, kot majhen telefon z enako baterijo in manj featurji. Cestitam.
Se jebeni Flip 3 z 3300mah meni zdrzi vsaj 1 dan v sluzbene namene.

Ce rabis telefon za nabijanje igric, obstajajo temu primernejse igrace. Res je.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Morison je izjavil:

theStranger je izjavil:

kaksen pa je kriterij za uporabo pamtenega telefona? prazna baterija na koncu dneva?

Opiši kaj počneš s telefonom čez dan, koliko si na netu, imej vedno vklopljene mobilne podatke, wifi, BT, povezano še kakšno napravo uro... potem pa povej kakšna bo poraba.
Jaz imam prakticno vklopljen google asistant povezan z uro preko BT cel dan, nonstop merjenje utripa, kar se prenasa na telefon.
Socasno laufa gor Knox sluzbeni in privat sistem, pa dostop do sharepointa, NFC uporabljam nonstop, kamero tudi, ker z njima skeniram, mejle in obvestila razlicnih appo v minutnem taktu in in in. Vsaj 4 appi za chat laufajo nonstop, 5ti laufa obcasno, instagram, fb, tiktok prakticno cel social medija kar obstaja. Office, tiskalnik, app za skladisce, za pakete za interni dostop do spletne trgovine, samsung health, youtube studio, store manager.

Statistika baterije mi pravi, da je najbolj pozresen porabnik tiktok, nato google services, oba z skoraj 20% s tem da 20% pri tiktoku pomeni kaj 15 minut?

Jaz tudi ne igram igric.

Das instagram in snaptchat v standby, zbrises tiktok, pa bo tudi s20+ zdrzal zelo dolgo. Ce pac visis po cele dneve na tiktoku in igras igre, bos spraznil bilokateri telefon v nekaj urah, celo pa ce si kupil rabljenega. @dimnik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Kodrnusa je izjavil:

Ok pol pa naj tvoje mnenje folk sprejme. Edino je tekoč software? A baterija ni ok mogoče? A je kamera zanič? Kaj danes imajo telefoni da izstopajo? Vazn je software, baterija in kamera.
Pa nisem noben funboy al karkol ze to pomen. Se pa strinjam da so cene za 900 ali jurja za katerikoli telefon u ibr predrago. Se pa tak telefon splaca za 570€. To je bil in ostaja moj komentar. Ti pa napis kaj je boljse za ta denar pol, ne da sam pluvas, in pametujes. Sej sem napisal easy s tableti...

Definiraj software. Bloatware je relativna stvar, o tem se ne splaca diskutirat, ker za tebe je mogoce bloatware, za kaksno mamico srednjih let pa fura ves ta bloatware, ker ji je kul in ga uporablja.

Zame je bloatware definicija, ko ti operater nalozi en kup sranja. Ce telefon kupis v prosti prodaji, tega ni.

Upam edino, da ne primerjas 5 let stare zadeve z novimi. Telefon se uporablja z vsem, kar ponuja. Od jebene aplikacije za zdravje, pa vse do sluzbenega profila.
Ze ko clovek napise S1, je treba izkusnje vzeti z rezervo. Nekako se pricakuje, da bo nov, novejsi telefon boljsi od 10 let starega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kodrnusa ::

Zame je vse kar ni nujno potrebno bloatware. Vse tiste samsung in google aplikacije, ki jih imas gor, naj bodo v google playu in se vsak sam naj odloci kaj rabi.. Jaz si rootam telefon, in tudi nalozim custom rom ce je potrebno. Tudi youtuba nocem gor ker si instaliram vanced. Google services si odstranim na minimum mozno, ker ce je kdo probal kdaj telefon brez googla, bo vedel, da najvec baterije pozre prav google (pa ekran seveda).
Zal smo brez googla mrzli danes :) (zaenkrat se)
Ce ti google services zre 20% je veliko prevec.
Meni so google services na 3%. Imam pa tudi adblocker namescen in vse appe ki niso potrebni zablokirane da ne tecejo v ozadju. Baterija mi zdrzi cel dan z 8 ur SOT-a, ce ne visim na telefonu imam zvecer se kake 60% baterije, bluetooth prizgan, lokacija izkljucena, podatki prizgani, pac odvisno kok uporabljam.
Mam kolege ki imajo samsunge S serije (20, 21, ultra...) so nasplosno zadovoljni, malo jamrajo cez baterijo, pa ko pogledam med appe vidim 20 samsung appov. Me kr strese...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

Bolt ::

Kodrnusa je izjavil:

pa ko pogledam med appe vidim 20 samsung appov. Me kr strese...

To da imaš ti ali tvoji kolegi "20" samsung appov je nesposobnost ali pa pač to želijo imet.
Samo ne potem obsojat, da je samsung kriv za tvojo ali njihovo nesposobnost.
Od teh "20" appov se jih da 19 odstranit ali onemogočit, tako da nehaj s tem tvojim trolanjem, ker samo izpadeš bedak in se brukaš, kar se vidi iz vsakega tvojega posta. Pusti ljudem svoje, ne pa jim nekaj vsiljevat, če si sam nesposoben.
Zraven pa primerja S1 isto kot če bi jaz primerjal op1, ostale nove telefone je pa videl samo od daleč od svojih kolegov, taki so potem najbolj pametni in vse vedo kako in kaj. Če pa mu kdo kaj reče čez njegovega opota je pa ves užaljen. Sam pa praviš, da jih rootaš, custom rom in ne vem kaj še vse, ja halo, če to narediš na Samsungu bo šel ko raketa itak bo hitrejši z vso to predelavo. Naloži na opota vso to šaro pa bomo potem primerjali tvojo hitrost.
Mene strese, ko berem tvoje neumnosti.
Ne rečem da je Samsung idealen, baterije bi bile res lahko bolj vzdržljive, toda konec koncev kdo in na katerem telefonu si pa to ne želi. Čisto odvisno od uporabe. Vse ostalo kot komplet povprečje je pa še vedno najboljši.
Žal ni nekaj boljšega pa če si še tako želimo. Pri določenih so kakšne malenkosti boljše, so pa druge toliko slabše tako da potem še vedno raje izberem to. Res so pa cene šle v nebo, za to smo pa sami krivi, ker kupujemo te precenjene napravce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

Dimnik ::

m0LN4r je izjavil:

Morison je izjavil:

theStranger je izjavil:

kaksen pa je kriterij za uporabo pamtenega telefona? prazna baterija na koncu dneva?

Opiši kaj počneš s telefonom čez dan, koliko si na netu, imej vedno vklopljene mobilne podatke, wifi, BT, povezano še kakšno napravo uro... potem pa povej kakšna bo poraba.
Jaz imam prakticno vklopljen google asistant povezan z uro preko BT cel dan, nonstop merjenje utripa, kar se prenasa na telefon.
Socasno laufa gor Knox sluzbeni in privat sistem, pa dostop do sharepointa, NFC uporabljam nonstop, kamero tudi, ker z njima skeniram, mejle in obvestila razlicnih appo v minutnem taktu in in in. Vsaj 4 appi za chat laufajo nonstop, 5ti laufa obcasno, instagram, fb, tiktok prakticno cel social medija kar obstaja. Office, tiskalnik, app za skladisce, za pakete za interni dostop do spletne trgovine, samsung health, youtube studio, store manager.

Statistika baterije mi pravi, da je najbolj pozresen porabnik tiktok, nato google services, oba z skoraj 20% s tem da 20% pri tiktoku pomeni kaj 15 minut?

Jaz tudi ne igram igric.

Das instagram in snaptchat v standby, zbrises tiktok, pa bo tudi s20+ zdrzal zelo dolgo. Ce pac visis po cele dneve na tiktoku in igras igre, bos spraznil bilokateri telefon v nekaj urah, celo pa ce si kupil rabljenega. @dimnik.


Molnar še enkrat...nimam ne tiktok, ne snapchat, ne fb, ne twiter, itd.
Delam vse na telefonu od banke, mailov, brskanje po internetu včasih bluetot, podatki npnstop, včasih kaka igra. Enako sranje je bilo z s9+, baterija ni fuč, ampak je za en kurac samsung, telefon kupljen nov.
Sem dal skozi od huawei, xiaomi, lenovo, lg, samsung in ja samsung je porazen v bateriji.
Primer dva kolega jamrata da z s10 ne dosežeta niti 3ure sot, moj sin ima starega mi8lite in drka igrice, pa drži baterija dlje. Molnar, najprej moraš dat par znamk skozi, pa boš ugotovil stanje z baterijami, ne na pamet hvalit in zagovarjat samsung

Masayoshi ::

Kodrnusa je izjavil:

Zame je vse kar ni nujno potrebno bloatware. Vse tiste samsung in google aplikacije, ki jih imas gor, naj bodo v google playu in se vsak sam naj odloci kaj rabi.. Jaz si rootam telefon, in tudi nalozim custom rom ce je potrebno. Tudi youtuba nocem gor ker si instaliram vanced. Google services si odstranim na minimum mozno, ker ce je kdo probal kdaj telefon brez googla, bo vedel, da najvec baterije pozre prav google (pa ekran seveda).
Zal smo brez googla mrzli danes :) (zaenkrat se)
Ce ti google services zre 20% je veliko prevec.
Meni so google services na 3%. Imam pa tudi adblocker namescen in vse appe ki niso potrebni zablokirane da ne tecejo v ozadju. Baterija mi zdrzi cel dan z 8 ur SOT-a, ce ne visim na telefonu imam zvecer se kake 60% baterije, bluetooth prizgan, lokacija izkljucena, podatki prizgani, pac odvisno kok uporabljam.
Mam kolege ki imajo samsunge S serije (20, 21, ultra...) so nasplosno zadovoljni, malo jamrajo cez baterijo, pa ko pogledam med appe vidim 20 samsung appov. Me kr strese...


Eh no, na Samsungih se da brez rootanja povsem enostavno preko ADB ves samsung in google bloat prav tako odstraniti če to želiš. Tule imaš en script recimo: https://forum.xda-developers.com/t/root...

feryz ::

Bolt je izjavil:

Poka tebi v glavi.
Ti maš vedno ene posebne probleme, ki jih živ bog nima.
Na treh vogalih je ekran popokan, brez da je kadarkoli padel po tleh.
Bo vsaj kot nov, ko ekran menjam. Ohišje je brezhibno. Če odštejemo, da je barva zguljena zadaj okrog kamere.

Masayoshi ::

feryz je izjavil:

Bolt je izjavil:

Poka tebi v glavi.
Ti maš vedno ene posebne probleme, ki jih živ bog nima.
Na treh vogalih je ekran popokan, brez da je kadarkoli padel po tleh.
Bo vsaj kot nov, ko ekran menjam. Ohišje je brezhibno. Če odštejemo, da je barva zguljena zadaj okrog kamere.


Ja, tebi poka ko telefon samo pogledaš...

Dimnik ::

feryz je izjavil:

Bolt je izjavil:

Poka tebi v glavi.
Ti maš vedno ene posebne probleme, ki jih živ bog nima.
Na treh vogalih je ekran popokan, brez da je kadarkoli padel po tleh.
Bo vsaj kot nov, ko ekran menjam. Ohišje je brezhibno. Če odštejemo, da je barva zguljena zadaj okrog kamere.



Ehh, fanboji ne bodo priznali, ker samsung je topšit roba, pa nima veza al je baterija za kurc, pokajo stekla na kamerah, itd..

Masayoshi ::

Ja, da nas dimnikar ne bi zmerjal s fanboyi moramo lagat da nam najmanj steklo poka in da je baterija za nikamor.

m0LN4r ::

Kodrnusa je izjavil:

Zame je vse kar ni nujno potrebno bloatware. Vse tiste samsung in google aplikacije, ki jih imas gor, naj bodo v google playu in se vsak sam naj odloci kaj rabi.. Jaz si rootam telefon, in tudi nalozim custom rom ce je potrebno. Tudi youtuba nocem gor ker si instaliram vanced. Google services si odstranim na minimum mozno, ker ce je kdo probal kdaj telefon brez googla, bo vedel, da najvec baterije pozre prav google (pa ekran seveda).
Zal smo brez googla mrzli danes :) (zaenkrat se)
Ce ti google services zre 20% je veliko prevec.
Meni so google services na 3%. Imam pa tudi adblocker namescen in vse appe ki niso potrebni zablokirane da ne tecejo v ozadju. Baterija mi zdrzi cel dan z 8 ur SOT-a, ce ne visim na telefonu imam zvecer se kake 60% baterije, bluetooth prizgan, lokacija izkljucena, podatki prizgani, pac odvisno kok uporabljam.
Mam kolege ki imajo samsunge S serije (20, 21, ultra...) so nasplosno zadovoljni, malo jamrajo cez baterijo, pa ko pogledam med appe vidim 20 samsung appov. Me kr strese...

Ja no, kaj pol diskutiras, ce nisi povprecen uporabnik, ampak bolj posebne sorte.
Zakaj bi bilo 20% google servicov prevec, ce jih clovek uporablja, ker so uporabne stvari za nekatere. Jaz se ze z google asistantom zbudim, ta je povezan na lucko, mi prebere kaksno bo vreme, zaspila eno muzko na spotify in pove ali je guzva na poti do sluzbe ali ne in ce imam kaksne termine.
Pa to je samo ena stvar. Mam pa se en kup stvari samo vklopljenih od googla, da vem ob kolkih je guzva pri frizerju, da vem koliko km sem prevozil kdaj, ni da ni.
Pac, ce za tebe nekaj ni uporabno ali ne uporabljas se ne pomeni, da drugi ne.

Meni se recimo dopade, ko mi samsung galerija sortira slike glede na kak dogodek, vsebino, highlight, zdrzuzuje podobne, predlaga izbris slabih, dvojnih, ni da ni. To ljudje dejansko uporabljajo, mogoce ne vsi, ampak uporabljajo.
Uporabljajo tudi jebeno carobno palcko, ki ti polepsa sliko...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Dimnik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Morison je izjavil:

theStranger je izjavil:

kaksen pa je kriterij za uporabo pamtenega telefona? prazna baterija na koncu dneva?

Opiši kaj počneš s telefonom čez dan, koliko si na netu, imej vedno vklopljene mobilne podatke, wifi, BT, povezano še kakšno napravo uro... potem pa povej kakšna bo poraba.
Jaz imam prakticno vklopljen google asistant povezan z uro preko BT cel dan, nonstop merjenje utripa, kar se prenasa na telefon.
Socasno laufa gor Knox sluzbeni in privat sistem, pa dostop do sharepointa, NFC uporabljam nonstop, kamero tudi, ker z njima skeniram, mejle in obvestila razlicnih appo v minutnem taktu in in in. Vsaj 4 appi za chat laufajo nonstop, 5ti laufa obcasno, instagram, fb, tiktok prakticno cel social medija kar obstaja. Office, tiskalnik, app za skladisce, za pakete za interni dostop do spletne trgovine, samsung health, youtube studio, store manager.

Statistika baterije mi pravi, da je najbolj pozresen porabnik tiktok, nato google services, oba z skoraj 20% s tem da 20% pri tiktoku pomeni kaj 15 minut?

Jaz tudi ne igram igric.

Das instagram in snaptchat v standby, zbrises tiktok, pa bo tudi s20+ zdrzal zelo dolgo. Ce pac visis po cele dneve na tiktoku in igras igre, bos spraznil bilokateri telefon v nekaj urah, celo pa ce si kupil rabljenega. @dimnik.


Molnar še enkrat...nimam ne tiktok, ne snapchat, ne fb, ne twiter, itd.
Delam vse na telefonu od banke, mailov, brskanje po internetu včasih bluetot, podatki npnstop, včasih kaka igra. Enako sranje je bilo z s9+, baterija ni fuč, ampak je za en kurac samsung, telefon kupljen nov.
Sem dal skozi od huawei, xiaomi, lenovo, lg, samsung in ja samsung je porazen v bateriji.
Primer dva kolega jamrata da z s10 ne dosežeta niti 3ure sot, moj sin ima starega mi8lite in drka igrice, pa drži baterija dlje. Molnar, najprej moraš dat par znamk skozi, pa boš ugotovil stanje z baterijami, ne na pamet hvalit in zagovarjat samsung

Ja nevem, pol imamo ostali ocitno boljse baterije notr, kot ti in tvoji kolegi.
Zakaj bi dal par znamk skozi, ce sem zadovoljen in nisem se imel problemov? Pa tudi tisti, ki jih poznam so zadovoljni. Cudno.
No glej moj bogi Flip z 3300mah je tak:
Zjutraj se zbudim, dam filat eno uro, grem na pot. Pridem domov, ko grem kuhat ga dam polnit, ga polnim ca. eno uro odvisno kdaj ga vzamem v roke. To je to. Castna, da ga ne filam vec, razen ce grem na kako daljso pot in imam nazgano navigacijo na maks performance 4 ure, pa se snemam vmes, ampak pol ga imam itak na kablu.
Deep sleep tudi lepo opravlja svoje delo.

Evo od vceraj imam se 18% zdaj dam filat prvic od vceraj zjutraj. Bom filal for fucks sake samo eno uro pa se ti cez dva dni javim, kako pa kaj.

feryz je izjavil:

Bolt je izjavil:

Poka tebi v glavi.
Ti maš vedno ene posebne probleme, ki jih živ bog nima.
Na treh vogalih je ekran popokan, brez da je kadarkoli padel po tleh.
Bo vsaj kot nov, ko ekran menjam. Ohišje je brezhibno. Če odštejemo, da je barva zguljena zadaj okrog kamere.

Moj najstarejsi telefon niti ni S model ampak A model in nima niti praskice. Pa zascitnega stekla se v lajfu nisem dal gor.
Ce si bolj storaste sorte priporocam: https://www.spigen.com/
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Badwolff ::

Edit
Novejši test, presodite sami

https://www.phonearena.com/news/PhoneAr...


Star test SOT, ampak Samsung se ni odrezal slabo

https://highonandroid.com/highonandroid...

Listed in order of highest-to-lowest SOT(Screen-On-Time)

Samsung Galaxy S7 Edge (Exynos) - 11 hours 34 minutes on stock Android 6.0.1 Marshmallow - See Test [KING of SOT]
LG V30 (pre-production) - 10 hours 7 minutes on stock Android 7.1.2 Nougat - See Test
Samsung Galaxy S7(Exynos) - 9 hours 10 minutes on stock Android 6.0.1 Marshmallow - See Test
Huawei Mate 9(Kirin) - 8 hours 57 minutes - See Test
Samsung Galaxy S7 Edge (Qualcomm) - 8 hours 48 minutes on stock Android 6.0.1 Marshmallow - See Test
Samsung Galaxy S8 Plus (Qualcomm) - 8 hours 47 minutes on stock Android 7.1.2 Nougat - See Test
Pixel - 8 hours 46 minutes on Android 7.1 Nougat - See Test
Pixel XL - 8 hours 16 minutes on Android 7.1 Nougat - See Test
Samsung Galaxy Note 8 (Qualcomm) - 8 hours 15 minutes on stock Android 7.1.2 Nougat - See Test
Samsung Galaxy S5(Qualcomm) - 6 hours 50 minutes on stock Lollipop - See Test
Huawei Mate 8(Kirin) - 6 hours 50 minutes on stock Android 6.0.1 Marshmallow - See Test
Samsung Galaxy S6(Exynos) - 6 hours 42 minutes on stock Android 6.0.1 Marshmallow - See Test (Note: Marshmallow has much improved battery life over Lollipop on this device)
Samsung Galaxy Note 5 - 6 hours 38 minutes on stock Android 5.1.1 Lollipop - See Test
LG G6(pre-production) - 6 hours 23 minutes on stock Android 7.0 Nougat - See Test
LG V20 - 6 hours 20 minutes on stock Android 7.0 Nougat - See Test
Huawei P9 - 6 hours 14 minutes on stock Android 6.0.1 Marshmallow - See Test
Galaxy Note 4(Qualcomm) - 6 hours 10 minutes on stock Lollipop - See Test, 6 hours 7 minutes on stock Lollipop - See Test
Galaxy Note 3(Qualcomm) - 6 hours 10 minutes on stock Lollipop - See Test
Nexus 6 - 5 hours 53 minutes on stock Android 5.1 Lollipop - See Test
OnePlus One - 5 hours 53 minutes on stock Android 5.0.2 Oxygen firmware - See Test
Nexus 6P - 5 hours 50 minutes on stock Android 6.0.1 firmware - See Test
Nexus 6P - 5 hours 22 minutes on stock Android 7.1 firmware - See Test  (After 11 months)
Galaxy Note Edge (Exynos) - 5 hours 28 minutes on stock Android Lollipop - See Test
LG G Flex 2  - 5 hours 25 minutes on stock Android Lollipop - See Test
Samsung Galaxy S6(Exynos) - 5 hours 20 minutes on stock Lollipop (with 5% battery left) - See Test
LG G3 - 5 hours 11 minutes on stock KitKat - See Test
HTC One M9 -4 hours 20 minutes on stock Android 5.0.2 Lollipop - See Test
LG V10 - 4 hours on Android 5.1.1 Lollipop - See Test


Pa recimo tole, kjer sonovejši telefoni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

m0LN4r ::

Badwolff je izjavil:

Edit
Novejši test, presodite sami

https://www.phonearena.com/news/PhoneAr...

Ah boknedaj, pazi 3,2,1 bo prisel dimnik in povedal
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kodrnusa ::

Bolt je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

pa ko pogledam med appe vidim 20 samsung appov. Me kr strese...

To da imaš ti ali tvoji kolegi "20" samsung appov je nesposobnost ali pa pač to želijo imet.
Samo ne potem obsojat, da je samsung kriv za tvojo ali njihovo nesposobnost.
Od teh "20" appov se jih da 19 odstranit ali onemogočit, tako da nehaj s tem tvojim trolanjem, ker samo izpadeš bedak in se brukaš, kar se vidi iz vsakega tvojega posta. Pusti ljudem svoje, ne pa jim nekaj vsiljevat, če si sam nesposoben.
Zraven pa primerja S1 isto kot če bi jaz primerjal op1, ostale nove telefone je pa videl samo od daleč od svojih kolegov, taki so potem najbolj pametni in vse vedo kako in kaj. Če pa mu kdo kaj reče čez njegovega opota je pa ves užaljen. Sam pa praviš, da jih rootaš, custom rom in ne vem kaj še vse, ja halo, če to narediš na Samsungu bo šel ko raketa itak bo hitrejši z vso to predelavo. Naloži na opota vso to šaro pa bomo potem primerjali tvojo hitrost.
Mene strese, ko berem tvoje neumnosti.
Ne rečem da je Samsung idealen, baterije bi bile res lahko bolj vzdržljive, toda konec koncev kdo in na katerem telefonu si pa to ne želi. Čisto odvisno od uporabe. Vse ostalo kot komplet povprečje je pa še vedno najboljši.
Žal ni nekaj boljšega pa če si še tako želimo. Pri določenih so kakšne malenkosti boljše, so pa druge toliko slabše tako da potem še vedno raje izberem to. Res so pa cene šle v nebo, za to smo pa sami krivi, ker kupujemo te precenjene napravce.


Prvo malo manir. Bedak si edino ti tukaj. Če jaz onemogočim app ni enako kot odstranim. Izobrazi se malo kaj je bloatware. Pa jaz ne vsiljujem nobenega oppota ampak samo izražam moje subjektivno mnenje... Pa kje sem napisal, da sem imel samo S1? Imel sem dosti s serij, če pa ne sem jih pa komu flešal, rootal, nalagal custom rome.... Tako, da vem kaj ima samsung gor. Kolega ma s 21 ultra in je gor ne vem kok nekih samsung appov. Lahko jih zamrznes ne mores odinstalirat. Ce odklenes bootloader, ti pri samsungu garancija ne velja vec, tako da root in ostale stvari na samsungu odpadejo. Za povprecnega cloveka seveda to ni ok in se s tem ne bo zafrkaval. Samsung je se zmeraj fajn telefon, meni osebno ni vsec da je software bloatan (pretezek), raje imam vanila android in si sam priredim po svoje. Kot je zgoraj eden napisal da mu google services zrejo 20% baterije to ni ok. In o temu govorim. Software je prevec pozresen in zato so baterije na samsungih povprecne. Jaz zagovarjam price/performance in trenutno so to xiaomiji in oneplusi. Res so kitajci ampak so price/performence pred Samsungom. Je pa res da oneplus ce kupis preko uradne stacune stane ke malo manj kot samsung tako da se tudi ne izplaca vec. Kupis na aliexpresu flagship za 570€ in he to to. Ko ne bos vec dobil oneplusa poceni verjemi da ga ne bom zagovarjal. Za telefon pa dat 1000 je pa seveda neumnost zame, ampak vsak zase ve kaj hoče in rabi, in zakaj je pripravljen dati denar.

Masayoshi ::

Lol, kodrnusa, ti gor napišem da jih lahko z adb odstraniš, ne rabiš nič odklenit bootloaderja, ti linkam celo skript, ti pa še kar nabijaš svoje traktate. Se moraš očitno ti mal izobrazit ;)

Kodrnusa ::

Da se vse, vendar to se zmeraj ne pomeni, da ni software od Samsungov požrešen in počasen, oziroma se s casom upocasni. Da ne govorim da so v evropi Samsungi S z exynos procesorji, ki so seveda slabši od Snapdragonov, vsaj kar se varčnosti tiče.

Masayoshi ::

Ti si očitno ostal kar ene 5 let za časom. Samsung ui je bil takrat res požrešen. Že kar nekaj let ni več. Kar se tiče pa Exynos proti Qualcom je pa to debata res samo za totalne geeke, ker samo "največji" izmed njih v realnem delovanju opazijo razliko...Sem bil na začetku na samsungih in sem nezadovoljen prešaltal na nexuse in pixle, zadnjo leto sem pa zopet na samsungu in moram rečt da sem bolj zadovoljen kot prej na pixlu...

m0LN4r ::

Imel sem dosti s serij, če pa ne sem jih pa komu flešal, rootal, nalagal custom rome....
Tega normalni vsakdanji uporabniki ne delajo, ker ni potrebe. Ne zato, ker se nebi stem zafrkavali, ampak res ni nobene potrebe delati tega. Ce nimas Samsung racuna ti itak nic ne dela, razen nujnih stvari.
Kolega ma s 21 ultra in je gor ne vem kok nekih samsung appov.
Kaj tocno je z njimi narobe? Oz. s katerim tocno imas tezave?
Kaj tocno te moti, ker brez S racuna ti prakticno ostane kaj? Samsung budilka, kalkulator, pac vsakdanje stvari ali kaj tocno?
Kupis na aliexpresu flagship za 570€ in he to to
Itak. Ker uveljavljanje garancije pri nekemu kitajcu za 500-600 eurov gre en dva tri. Po vecini se niti anglesko ne ve normalno. Kake kvasite.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zoro3 ::

Pozdravljeni, kupujem S21+ se splača ali priporočate kaj drugega?

m0LN4r ::

S21 FE je 620eur na coolblue oz. 650 na mindfactory, S21+ pa je na mindfactory 790.
Premisli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zoro3 ::

Gledam rabljenega tam cca 600€ se prodajajo. Sedaj imam Oneplus 7T ampak oxygenos ni več to kot je bil včasih, da spet malo preklopim na samsung. :)

Bolt ::

Zoro3 je izjavil:

Pozdravljeni, kupujem S21+ se splača ali priporočate kaj drugega?

Če se ti ne mudi pride drug mesec ven serija S22 tako da bodo S21 padle cene še za kakšen €.

megason ::

Kateri budget mobitel priporočate za nakup ??
Mobitel se bo uporabljal le za brskanje po spletu, odgovarjanje na maile, YouTube,....itd. Cena do 150EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: megason ()

klemenSLO ::

Telekom ima še do konca mesca akcijo : če prineseš staro napravo iz serije S ti dajo 250EUR popusta na novo serijo S . TO je pe že dobr deal.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

megason ::

Katerega izbrati Xiomi Redmi 9A ali Ulefone Note 12 P ?

Apofis ::

megason je izjavil:

Katerega izbrati Xiomi Redmi 9A ali Ulefone Note 12 P ?

Težko rečt kolk hitr laufa ulefone irl, sam boš zarad minimalnega rama z redmijem zih živce zgublju

megason ::

Apofis je izjavil:

megason je izjavil:

Katerega izbrati Xiomi Redmi 9A ali Ulefone Note 12 P ?

Težko rečt kolk hitr laufa ulefone irl, sam boš zarad minimalnega rama z redmijem zih živce zgublju


Tudi za nezahtevno uporabo, sta mobitela slaba ? V mislim imam le brskanje po spletu.

Apofis ::

Novodobno brskanje po spletu je ratalo kr naporno za mobilnike...mogoče ma kdo izkušnje z uletom, ta redmi pa jst zih nebi izbral

Egidij88 ::

Dodaj se nekaj keša in kupi nekaj pametnega.

@Zoro3: in kaj točno fali OnePlusu 7T? Ta telefon imaš komot še kakšno leto ali dve.

kanarin ::

@Megason Ulefone Note 12 P je glede na specifikacija nekaj zmogljivejši kot Redmi 9a samo pozor, gre za res velik telefon, malo si oglej mere in predvsem težo.

Redmi-ju 9a se glede na svojo ceno (dobi se ga že za 90EUR) težko kaj dosti očita, se je pa treba zavedati da gre za današnje pojme za res osnoven telefon s specifikacijami iz 5 let + nazaj (recimo ima še vedno micro USB). Za res povsem osnovno in nezahtevno uporabo pa bo mogoče vseeno zadostoval. "Mogoče" predvsem zato ker danes je 2 GB RAM pa res zelooo malo oz pod "higienskim minumumom" (kot bi se izrazil en znan podcastar/novinar).

Pred časom je bil v tem low-end segmentu odličen deal recimo Redmi Note 9 (dalo se ga je dobiti za okoli 100EUR) žal se ga ne da več dobiti, sam sem pred par meseci za nezahtevno uporabnico (upokojenko) nabavil Redmi Note 10 (za 150EUR) in tak nakup lahko samo priporočam. Žal pa je dejstvo, da so se telefoni v zadnjem obdobju kar občutno podražali - kar se pozna tudi v tem najnižjem cenovnem rangu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

SmeskoSnezak ::

A zna kdo pomagati, kje najti seznam vseh Ulefone telenov, in kdaj so bili izdani? Rad bi primerjal Ulefone 6E z zadnjimi, a nimam pojma kateri so tocno ti zadnji modeli. Ima ze kak telefon IP69, ali so vsi IP69K?
@ Pusti soncu v srce... @

cyberlev ::

up0101 ::

Iščem manjši soliden android telefon (okoli 14-14.5 cm višine), max 550e. S težavo mi je uspelo najti 3 naprave - Samsung s10e, pixel 4a, pixel 5. Bi mi pomagali pri izbiri? Katerega bi vi izbrali in zakaj? Sem katerega spregledal, je še kakšen kandidat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: up0101 ()

Motion ::

Samsung s21 Fe morda. Na bolhi se novi prodajajo za okrog 500e.

ZveeZ ::

up0101 je izjavil:

Iščem manjši soliden android telefon (okoli 14-14.5 cm višine), max 550e. S težavo mi je uspelo najti 3 naprave - Samsung s10e, pixel 4a, pixel 5. Bi mi pomagali pri izbiri? Katerega bi vi izbrali in zakaj? Sem katerega spregledal, je še kakšen kandidat?

Asus zenfone 8

MrStein ::

V Nemčiji rebuy.de prodaja obnovljene telefone, z garancijo in vsem.
Pošiljajo sicer samo v Avstrijo in Nemčijo.

Tak za info.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

OK.d ::

Zato pa je pri naših trgovcih toliko veliko refurbished telefonov v prodaji:)
LPOK.d

gusto ::

Kateri telefon za očeta? To bo njegov prvi smartphone, uporaba ne bo zahtevna, pač da kakšno fotko naredi in jo pošlje/sprejme, prebere mail pa kakšno novico na netu. Ne sme biti prevelik (višina pod 150 mm), naj ima neke solidne specifikacije, fajn bi bilo, da je neka bolj "uveljavljena" znamka, ne kitajci, budget je cca 300€, raje manj kot več, se pa lahko raztegne, če je upravičeno. Hvala za kakšen predlog.
Have you tried turning it off and on again?

Motion ::

150mm in 300e budget bo težka, V ta velikostni razred padejo galaxy s naprimer, ma stanejo dosti več kot 300e.

OK.d ::

gusto je izjavil:

Kateri telefon za očeta? To bo njegov prvi smartphone, uporaba ne bo zahtevna, pač da kakšno fotko naredi in jo pošlje/sprejme, prebere mail pa kakšno novico na netu. Ne sme biti prevelik (višina pod 150 mm), naj ima neke solidne specifikacije, fajn bi bilo, da je neka bolj "uveljavljena" znamka, ne kitajci, budget je cca 300€, raje manj kot več, se pa lahko raztegne, če je upravičeno. Hvala za kakšen predlog.

https://www.gsmarena.com/results.php3?n...
LPOK.d

Meiniken ::

gusto je izjavil:

Kateri telefon za očeta? To bo njegov prvi smartphone, uporaba ne bo zahtevna, pač da kakšno fotko naredi in jo pošlje/sprejme, prebere mail pa kakšno novico na netu. Ne sme biti prevelik (višina pod 150 mm), naj ima neke solidne specifikacije, fajn bi bilo, da je neka bolj "uveljavljena" znamka, ne kitajci, budget je cca 300€, raje manj kot več, se pa lahko raztegne, če je upravičeno. Hvala za kakšen predlog.


Samsung galaxy a41 je v cenejšem cenovnem segmentu eden redkih, ki ni ravno (pre)velik.
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy...

Cena pa je tam nekje 200+ eur če se ne motim.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

gusto ::

Samsung A41 mi je na papirju res ok, samo se ga težko dobi. Prosim za kak link, če ima kdo.
Have you tried turning it off and on again?

Twixz ::

S22 Ultra je 100€ dražji od Note 20 Ultra.
What the actual f=%k, Samsung??? :D

m0LN4r ::

Mogoce je to samo trik, da kupis S22 ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gogo ::

Kakšen predlog za telefon 11-letnici? Socialni mediji so prvi, potem pa dolgo nič. Kamera naj bo tudi ok in baterijo seveda. Japko odpade ker ne zna paziti na telefon. Budget max 200€.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

kanarin ::

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE. Sicer je nekaj nad zastavljenem budgetom (dobiš ga že za okoli 240€) ampak vseeno priporočam. Govorim pa iz prve roke, saj sem ga nedavno nazaj kupil moji boljši polovici. Ključna prednost - čeprav telefon ni majhen je prav blagodejno lahek in tudi tanek - za današnje standarde. Pa tudi performančno gledano ni nikakor podhranjen.

OK.d ::

LPOK.d
««
73 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021322 (2291) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810148 (7895) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798079 (55958) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315679 (13903) boris82

Več podobnih tem