» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
70 / 91
»»

bmwwww ::

facepalm je izjavil:

bmwwww je izjavil:

Sem tik pred nakupom, odločitvijo drugega telefona (moj Poco f1 se je po skoraj slabih 3 letih razbil) in sicer gledam:

1. Realme GT 5G,
2. Pofo F3 in
3. Xiaomi Mi 11 Lite 5G.

Uporaba oz. je za vsakodnevno rabo. GPS in BT sta konstantno vklopljena, tu pa tam kaka igrca ostalo pa itak klici in smsi. Torej kaj bi mi priporočali?

Oneplus nord 2 5g 8/128gb za 399€ @ amazon.it.


Sem točno tega sem naročil včeraj na amazon.de :D Sem bil v dilemi na koncu med realme GT in Oneplus, pa sem oneplus naročil. Sej če nebi še kitajci dali davka, bi vrjetno realme GT kupil :D

bmwwww ::

Amazon pa je počasen... 29.7. oddano naročilo, pisalo da pride 3.-4.8., a se niti ni odposlano. Izgovor: covid :))

schrack ::

Bmwwww, si gledal Nord 2? Jaz se nagibam k njemu. Poco nima ois-a.

Frgazor ::

Danes sem dobil norda 2 kot zamenjavo za pokojnega pixla 4a

Prvi vtisi:
- že na otip neskončno bolje narejen kot pixel (4a je enostavno zanič narejen cenen kos plastike in konec debate), pa tudi velik in težak
- 65w polnjenje res frči
- ekran je zelo lep
- dela hitro in tekoče
- na hitro fotke kar ok... potem, ko izklopiš popolnoma neuporabno in ogabno HDR fukcijo. Ki je seveda ob naslednjem zagonu kamere spet vklopljena :S
- nedoslednosti pri dizajnu softvera (izbrano imam temno temo z modro barvo pa še vedno ponekod v appih in nastavitvah seka privzeta rdeča - očitno hardcodana)

MrStein ::

Kaj je razlika med A52 in A52 5G, razen 5G podpore?

120Hz ekran napram 90Hz.
5G nima FM radija?
Pa malo hitrejši CPU/GPU.

Še kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

stevemcq_ ::

MrStein ::

Ja, samo papir je eno, praksa pa včasih drugo.

Sicer A52 ni več skoraj nikjer za dobiti, tako da je vprašanje bolj akademsko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m0LN4r ::

Non 5G modeli bodo konc leta EOL.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

MrStein ::

Support imajo baje 4 leta, tako da to ni issue.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bmwwww ::

schrack je izjavil:

Bmwwww, si gledal Nord 2? Jaz se nagibam k njemu. Poco nima ois-a.


Dobil, je super.

TheBlueOne ::

Kaj je Android konkurenca iPhone 12? Bi se izognil iPhonu ampak za ca. 700€ ne najdem dobrih android konkurentov. S21 me moti, ker pri nas ni z Snapdragonom, je pa najbolj vazno, da je velikost nekje v tem rangu. Kaksen Samsung FE zal odpade, ker je prevelik.

Kodrnusa ::

Oneplus je top. Jaz mam 7 zena 9 pro. Telefoni so as good as it gets... Mas na aliju oneplus 9 pro za cca 700EUR.

EUR 707,23 26%OFF | Global ROM OnePlus 9 Pro, 128GB / 256GB ROM, Snapdragon 888 5G Mobile Phone, 6.7'' 120Hz AMOLED 50W Wireless Charging
https://a.aliexpress.com/_mL9C4Zz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

TheBlueOne ::

Preveliki... Sem narocil Pixel 5, da malo potestiramo googlove konkurente. :) Tnx vseeno...

otago ::

Kakšen predlog za telefon do 250eur, max. 300?

Išče se zamenjava za S5/S7, torej temu primerna velikost (cirka 5.1inča?? Android z Google Play, bilijoni pikslov-multi kamere niso pomembne.

Najbolje do jutri, ko se ni zloglasni PCT odlok v veljavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Motion ::

5.1" težko če ne nemogoče. Morda dobiš kaj okrog 6". Samsung A22 morda.
Glede zunanje velikosti pa glej zunanje gabarite bolj kot velikost zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

atomc ::

Pozdravljeni,

kupujem nov telefon, pa me zanima kaj priporočate A52s ali Nord 2.

leeon ::

nord 2. se bolje realme gt explorer master edition

atomc ::

leeon je izjavil:

se bolje realme gt explorer master edition


mi lahko pošlješ link za Global varianto v Evropi

m0LN4r ::

Jaz sem partnerki kupil s21 5g pri mediamarkt.de z 15% popusta. Solidno za ta dnar. Kamera top, display top, izdelava robustna itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Morientes ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj je Android konkurenca iPhone 12? Bi se izognil iPhonu ampak za ca. 700€ ne najdem dobrih android konkurentov. S21 me moti, ker pri nas ni z Snapdragonom, je pa najbolj vazno, da je velikost nekje v tem rangu. Kaksen Samsung FE zal odpade, ker je prevelik.


Poleg Pixel 5 bi ti lahko predlagal še Sony Xperia 5 II, mogoče je malo raztegnjen proti Pixlu, ampak meni je začudo to nekaj najboljšega od ostalih 18:9 telefonov.
Primerjavo maš na gsmarena. Pa brez punch hole. Čeprov tut Pixel 5 ni slab.

Nebomgabiksa ::

Počasi bo babi zamenjala telefon... in kar takoj, ***ne rabi*** kakšnega DORO, ampak nekaj pametnega.
Do zdaj je imela Mi A2, ampak je bil že kot nov malo 'podhranjen'. Tako da lag danes, je za moje pojme nesprejemljiv (~2s).

Kaj dela? Klici, sms, viber, kakšna fotka (idelano OIS), simpl igrce.
Kaj ne dela? Uporaba browserja, e-maila ali facebooka (to dela na PC-ju)
Idealno? Dokaj velik OLED zaslon in dolgotrajajoča baterija.
Kolk dnarja? Idealno 200€, se stegnemo do 300€...

stevemcq_ ::

OLED zaslon se dobi že v tem cenovnem rangu ?

facepalm ::

Lazje kot OIS :)

Nebomgabiksa ::

Lej(ta), trenutno nima ne enega ne drugega, tako da če kaj dobi bo pač plus.
Raje OIS, da so slike vnukov lepe :-)

Kolikor sem gledal ima oboje Samsung Galaxy A52; samo cena je nekih 400€.
Lahko je tudi malo rabljena zadeva (kakšno leto / generacijo).

MrStein ::

A52 je tam 340 EUR, se pa težko dobi. Razen tega se nadomešča z A52s, ki je tam 420 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ressurection ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Lej(ta), trenutno nima ne enega ne drugega, tako da če kaj dobi bo pač plus.
Raje OIS, da so slike vnukov lepe :-)

Kolikor sem gledal ima oboje Samsung Galaxy A52; samo cena je nekih 400€.
Lahko je tudi malo rabljena zadeva (kakšno leto / generacijo).


Da ma to vse lohk kupiš s10+ rablenga mislm da so na ebayu ene tolk. Drgac maš pa redmi note 10 pro.

leeon ::

redmi note 10 pro bo najboljsa izbira

Motion ::

leeon je izjavil:

redmi note 10 pro bo najboljsa izbira

Če ne trofneš takega s problemi. Vsaj mene odvrača nakup ravno zaradi dosti jamranja na netu čez razne probleme. Perdvsem z MIUI 12.5.
Sam hardware je pa fantastičen za ceno.

Motion je izjavil:

leeon je izjavil:

redmi note 10 pro bo najboljsa izbira



Me pa zanima kako je z drugimi xiaomiji. Predvsem Mi 11 lite, raznimi pokoti in pa z prejšnjo generacijo (Mi 10 in redmi 9 če se ne motim) teh midrangerjev od xiomija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

leeon ::

drugje dobiš boljši procesor, bo pa vse ostalo (kamera, zaslon) slabše. boljši procesor bo prišel do izraza pri igricah, kar pa je tvoji noni verjetno vseeno

facepalm ::

Motion je izjavil:

leeon je izjavil:

redmi note 10 pro bo najboljsa izbira

Če ne trofneš takega s problemi. Vsaj mene odvrača nakup ravno zaradi dosti jamranja na netu čez razne probleme. Perdvsem z MIUI 12.5.
Sam hardware je pa fantastičen za ceno.



Se vedno mi ni jasno kaksne (pogoste) tezave ima rn10pro?
Imam doma 2 in se kolegu sem enega nabavil.
Razen upocasnitve sistema s prehodom iz miui12 na miui12.5, problemov ni.

Egidij88 ::

120hz dela dobro?

facepalm ::

Egidij88 je izjavil:

120hz dela dobro?

Jp. Afaik so imeli probleme "pro max" modeli, s superAMOLEDom. Global (pro s 108mpx) ima "non super" amoled drugega proizvajalca.
V glavi imam info, da SAMOLED panele v rn10 seriji proizvaja Samsung, ostale pa LG. Nisem pa preverjal, ce to 100% drzi.

Toll Track ::

Since 1980 probleemloos pakketten en grote dozen ontvangen via VG&L en de latere http://tolltracking.com
Nog nooit één probleem gehad. Bij twee chauffeurs kon ik de klok gelijk zetten, zo punctueel!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Frgazor ()

Apofis ::

Oj. Kater telefon za manjše ženske roke do 300 eur? Zdej ma huaweja p9 in ji je kul. Moj redmi note 9pro ji je absolutno preveli. Thx

TheBlueOne ::

Skesiral se bos, ti garantiram. Tocno ta problem imam jaz. Najcenejsi so kaksni Pixli z a na koncu, morda iPhone R. Potem pa imas pri 600€ Zenfone 8, nasledji iPhone 12mini, ki ga znas dobiti tam za 650€. Potem pa pridejo iPhone 12, sedaj 13ke, Galaxy S21 itn.

Skratka vse kar je majhno je drago.

Meiniken ::

Med manjšimi in cenejšimi je samsung A41 (okrog 200 eur).
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Mitjaa24 ::

CAT ga zmaga :) sploh če je kdo zelo neroden im mu telefon skozi pada na tla in pa seveda če si veliko v prahu itd... :)

m0LN4r ::

Ali pa enostavno: https://www.spigen.com/
Pa ima lahko zenska normalen telefon s solidnimi specsi. Nas projektleiter ima na gradbiscu Iphone 13 v though armor ohisju z kvalitetno folijo, pa ga z veseljem mece po tleh, da kaze kak robustno je. Zaenkrat mu ni nic, pa sem ze tudi jaz cvignil, ko ga je fuknil namerno po tleh.

CAT so preteklost, za na gradbisce, pa se to niso nic kaj posebnega. Proti prahu je ze vsak telefon odporen, ce pa ima spredaj steklo namesto plastike, pa se razbije ravnotako (vem ker sem imel). Specsi so pa taki, da je telefon uporaben boljkone kot kalkulator.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Apofis ::

Kake so variante dobiti pixla 5a?? thx

TheBlueOne ::

Jaz sem Pixel 5 poslal nazaj. Sem bil nekoliko skepticen pred narocilom, ker sem bral o pomanjkljivi kakovosti ampak se je zal pri meni potrdila. Klicatelji so imeli odmev, neglede na to kako klicejo. Lahko preko IP, lahko preko klasicnih omrezij.

Ce ga kje najdes glej, da je dober prodajalec in ga lahko vrnes, ce kaj ne bo OK.

Sem pa poklikal tudi support na samem aparatu, direkt pri Googlu in so mi zeleli nov telefon zamenjati za refurbished.

rini ::

Kako je z varnostjo androida? Mobitel pogogosto uporabljam za shranjevanje službenih dokumentov, zato si želim zagotoviti čimboljšo varnost, v primeru če bi ga izgubil ali pa da mi ga celo ukradejo. Pomembna mi je še dolgoživost baterije.

Imam iPhone SE 128gb, ki je po 4 letih odslužil svoje, vmes sem imel še krajše obdobje Motorolo moto g9 za uporabo v prostem času, ki se mi je kmalu po nakupu razbila.

Jesenican2 ::

Kupujem telefon, ki ga bom imel naslednja 3 leta. Prisel sem do izbire med RN 10 Pro in iPhone XR. Do sedaj vedno na Androidu, pa me malo mika se jabolko. Uporablja se vecinoma za brskanje, klici in SMS-e. Kaj od teh dveh je bolje vzeti?

OK.d ::

rini je izjavil:

Kako je z varnostjo androida? Mobitel pogogosto uporabljam za shranjevanje službenih dokumentov, zato si želim zagotoviti čimboljšo varnost, v primeru če bi ga izgubil ali pa da mi ga celo ukradejo. Pomembna mi je še dolgoživost baterije.

Imam iPhone SE 128gb, ki je po 4 letih odslužil svoje, vmes sem imel še krajše obdobje Motorolo moto g9 za uporabo v prostem času, ki se mi je kmalu po nakupu razbila.

Preko Find my device, lahko upravljaš s telefonom na daljavo - brišeš.
Drugače uporabljaš dvostopenjsko avtentifikacijo.
LPOK.d

TehDucky ::

Za ženo iščem nov telefon, sedaj ima Huawei p20 lite, torej 3 leta staro nižjega ranga. Malo se upočasnuje, hkrati pa dela slabe fotografije, včasih na meji neuporabne in pa tudi po 5 sekund fokusira in zajema sliko.

Malo sva gledala, pa se ji dopade Oneplus Nord 2 5G ali pa Xiaomi Mi 11 Lite 5G (sploh ker je mint barva, ki je njena najljubša).
Samsung A52s ji pa ni všeč.

Glede Nord vidim tukaj da ste kar zadovoljni, tudi nekaj vprašanj glede Mi11 sem videl, ampak nič oprijemljivega. Pri Nord 2 je meni sicer vse všeč, Mi11 pa ker je lažji, ampak baterija drži manj časa ter moraš imeti srečo z zaslonom (ker sta dva tipa OLED na temu mobitelu in je en občutno slabši).


Ceni sta malo različni, torej Mi11 dobim za cca 340 eur, Nord2 pa bi kar direkt vzel za 409 eur.

kanarin ::

Kaj pa ji ni všeč pri Samsung A52s? A govorimo (samo) o barvah ? Pod 300€ se da dobiti Redmi Note 10 Pro, ki je tudi odlična opcija v tem segmentu. Ima občutno zmogljivejšo baterijo od obeh omenjenih modelov, pa še klasični vhod za slušalke ima ;)

TehDucky ::

Ni ji všeč zadaj kako so kamere postavljene. Tukaj jaz potem ne sprašujem več naprej.

Redmi Note 10 Pro zgleda sicer super telefon zame, bo pa njej že prevelik, noče cegla.

facepalm ::

Ce bos kupoval nord2, ga vzami na amazonu (.de/.it) saj ga lahko vrnes v roku enega meseca, ce ne bo ok.

Neon87 ::

Rad bi naročil Xiaomi 11 lite nekje iz EU warehouse pa ne najdem.. od kod vi naročate in da je zanesljivo?
Ali je tole ok ponudba
https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

NeSeKregat ::

Neon87 je izjavil:

Rad bi naročil Xiaomi 11 lite nekje iz EU warehouse pa ne najdem.. od kod vi naročate in da je zanesljivo?
Ali je tole ok ponudba
https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob...

https://www.goboo.com/ev/xiaomi-mi11-li...

BeerBelly ::

Neon87 je izjavil:

Rad bi naročil Xiaomi 11 lite nekje iz EU warehouse pa ne najdem.. od kod vi naročate in da je zanesljivo?
Ali je tole ok ponudba
https://www.mobileshop.eu/si/xiaomi/mob...


Imaš tudi official store v Sloveniji:
https://mi-store.si/collections/mi-11-l...
««
70 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021324 (2293) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798087 (55966) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315681 (13905) boris82

Več podobnih tem