» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
65 / 91
»»

ressurection ::

Glede na izkušnje s telefoni samsung bi priporočal samo S in note serije. Še to bolj za uporabnike ki ne uporabljajo telefonov za gaming ampak samo za kakšna družabna omrežja, fotografiranje ipd. Večina pravi, da je S7 biu zadnji soliden samsung (zdaj so te skor usi na iphonih :/) in se tudi spomnim da so mel usi neke probleme z frame drop-i, pregrevanjem in slabo baterijo pa so meli S serije večinoma (jaz nisem imel nikoli nobenega od teh problemov pa mam kitajski telefon lol). Z A serijo pa še nekateri najbolj nezahtevni uporabniki niso bli zadovoljni (A50/A70), da o garanciji ne govorim. Samsung ima odlično kamero ostalo pa ni nič posebnega po mojem mnenju. Kupiš premijski telefon od oneplus/pixel/xiaomi/samsung/asus/sony/oppo/poco pa si good to go. Če pa nočš dat tolk keša maš pa razne realme/xiaomi/poco pa si isto kul. Res nevem zakaj eni priporočajo telefone od ene same znamke glede na to da je usak drugačen uporabnik in da ima svoje specifične zahteve.

m0LN4r ::

Pri garanciji se telefoni v Sloveniji srecajo pri eno in istih dveh pooblascencih, problem je tam. To pa vam, ne glede na znamko predlagam, ce imate moznost uveljavljati v tujini preko proizvajalca AT/DE, emonagr... ipd. to so vse eno in isti mutibarici.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

ressurection je izjavil:

Glede na izkušnje s telefoni samsung bi priporočal samo S in note serije. Še to bolj za uporabnike ki ne uporabljajo telefonov za gaming ampak samo za kakšna družabna omrežja, fotografiranje ipd. Večina pravi, da je S7 biu zadnji soliden samsung (zdaj so te skor usi na iphonih :/) in se tudi spomnim da so mel usi neke probleme z frame drop-i, pregrevanjem in slabo baterijo pa so meli S serije večinoma (jaz nisem imel nikoli nobenega od teh problemov pa mam kitajski telefon lol). Z A serijo pa še nekateri najbolj nezahtevni uporabniki niso bli zadovoljni (A50/A70), da o garanciji ne govorim. Samsung ima odlično kamero ostalo pa ni nič posebnega po mojem mnenju. Kupiš premijski telefon od oneplus/pixel/xiaomi/samsung/asus/sony/oppo/poco pa si good to go. Če pa nočš dat tolk keša maš pa razne realme/xiaomi/poco pa si isto kul. Res nevem zakaj eni priporočajo telefone od ene same znamke glede na to da je usak drugačen uporabnik in da ima svoje specifične zahteve.


Jah, verjetno bom kupu rabljenega Note 20 ULTRA 5G, cena 300€ manj, samo zato ker je bil prižgan. :)

Nazadnje ko sem kupil kaj rabljenega je bil Mate 7, ki bi ga imel še danes če mi ga ne bi en ukradel :)

ressurection ::

Twixz je izjavil:

ressurection je izjavil:

Glede na izkušnje s telefoni samsung bi priporočal samo S in note serije. Še to bolj za uporabnike ki ne uporabljajo telefonov za gaming ampak samo za kakšna družabna omrežja, fotografiranje ipd. Večina pravi, da je S7 biu zadnji soliden samsung (zdaj so te skor usi na iphonih :/) in se tudi spomnim da so mel usi neke probleme z frame drop-i, pregrevanjem in slabo baterijo pa so meli S serije večinoma (jaz nisem imel nikoli nobenega od teh problemov pa mam kitajski telefon lol). Z A serijo pa še nekateri najbolj nezahtevni uporabniki niso bli zadovoljni (A50/A70), da o garanciji ne govorim. Samsung ima odlično kamero ostalo pa ni nič posebnega po mojem mnenju. Kupiš premijski telefon od oneplus/pixel/xiaomi/samsung/asus/sony/oppo/poco pa si good to go. Če pa nočš dat tolk keša maš pa razne realme/xiaomi/poco pa si isto kul. Res nevem zakaj eni priporočajo telefone od ene same znamke glede na to da je usak drugačen uporabnik in da ima svoje specifične zahteve.


Jah, verjetno bom kupu rabljenega Note 20 ULTRA 5G, cena 300€ manj, samo zato ker je bil prižgan. :)

Nazadnje ko sem kupil kaj rabljenega je bil Mate 7, ki bi ga imel še danes če mi ga ne bi en ukradel :)


Sej je dost solidna opcija če ga dobiš za poceni.

kanarin ::

ressurection je izjavil:

Res nevem zakaj eni priporočajo telefone od ene same znamke glede na to da je usak drugačen uporabnik in da ima svoje specifične zahteve.


Zato ker sam ne poznam nikogar (razen tistih, ki se s tem poklicno ukvarjajo) ki bi dosedaj imel oz sprobal vse znamke (da ne govorim vse modele pri vsaki znamki). To je pač normalno, da so nekatere znamke bolj uveljavljene in priljubljene, ljudje pa pišejo in priporočajo predvsem na podlagi svojih lastnih izkušenj. In če s s svojimi telefoni zadovoljni res ne vem zakaj jih ne bi priporočali tudi ostalim. Sam sem imel dosedaj samo Samsunge, Xiaomije in (službeni) iPhone, tako da ne morem govoriti recimo o Oneplusih, Huaweijih, Pixlih in ostalih. To je logično. Ko/če me bo s čim prepričal nek model druge znamke ga mogoče nabavim pa bom potem lahko govoril oz primerjal tudi to znamko.

ngc2392 ::

saj sedaj se bo tudi s20 fe 4g prodajal z snapdragon procesorjem. za isto ceno. zunaj, pri nas tega filma verjetno ne bomo videli. drugače, razlika pri temu modelu je bolj kot ne 1 ura dlje delovanja. če ne dlakocepiš, razlike ne opaziš. večino testirancev toplote ni omenjala. in ne, nimam ga omenjenega modela. ga pa gledam in spremljam kritike...
United We Stand, Divided We Fall

m0LN4r ::

Tudi snapdragon je topel, ce snemas v 4K/60 z HDR in 90mbps+, kdor to ne kapira si je sam kriv. Polek HW encoderja in proca se greje se spomin in disk.
To so samo first world problems. Ko je mrzlo je fajn, da mal rokice pogreje.

Ni to tak, kot pri Sony, ko se zaradi pregrevanja dobesedno prekine snemanje in zapre aplikacija po 5-10 minutah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

Za 700 evrov se mi je ponudil Note 20 Ultra 5G z garancijo do oktobra 2022. Brez praske, formatiran. Should I take the offer? :D

facepalm ::

Torej 7 mesecev rabljen.. sam pri sebi ves;)

rejven ::

Ja kupujem neke low mindrange telefone ( če dva na leto s preklopno torbico ne razbijem nisem vesel:)) ), Mel xiomije, vsi ok noben presežek,honor podobno, zdej A52 tudi vse dela. Se pa vidi, da je vsak naslednji v podobnem cenovnem razredu boljši Oz nudi več. Če ne bo neke revolucije se bo razlika med migrange in top se bolj zmanjšala.
Upam, da se razer varianta bolj prime.

Twixz ::

facepalm je izjavil:

Torej 7 mesecev rabljen.. sam pri sebi ves;)


Jah, pa 400 evrov ceneje. Če je čuvan tako da nima niti mikropraske potem rabljenost glih nima nekega vpliva.. se mi zdi? :D

m0LN4r ::

Twixz je izjavil:

Za 700 evrov se mi je ponudil Note 20 Ultra 5G z garancijo do oktobra 2022. Brez praske, formatiran. Should I take the offer? :D
Poklici na *#0*# in stestiraj
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ressurection ::

Twixz je izjavil:

Za 700 evrov se mi je ponudil Note 20 Ultra 5G z garancijo do oktobra 2022. Brez praske, formatiran. Should I take the offer? :D


Za ta keš dobiš novega s20ultra ali pa še bolše kaj iz s21 serije, ki ma bolš battery life.

polozweii ::

Kateri telefon do 300€, z Android 11 in velikostjo max.14cm da bo za v žep ( 5 - 5.5 colski) ?

Naj ne bo kitajski. Nagibam se k Samsungu in podobnim. Apple ne.

Meiniken ::

Misija nemogoče.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

acookook ::

polozweii je izjavil:

Kateri telefon do 300€, z Android 11 in velikostjo max.14cm da bo za v žep ( 5 - 5.5 colski) ?

Naj ne bo kitajski. Nagibam se k Samsungu in podobnim. Apple ne.

Še najbližje je Pixel 3(a).

kanarin ::

Majhnih telefonov (pod 5,5") razen redkih izjem enostavno ni (več). Očitno je realno zanimanje (čeprav ga nekaj obstaja) vseeno premajhno, da bi se kateremu proizvajalcu splačalo ponuditi tak model na trgu. Druge razlage pač nimam. Naj povem lastno izkušnjo - sestra je imela dolga leta Samsung A3 2015, mama Samsung A3 2016 - obe sem stalno spodbujal da si nabavita nove, modernejše in dandanes pač skoraj neizogibno - večje - telefone. Želja obeh pa je bila - da ne bi bil prevelik (najrajši podoben obstoječima oz le malenkost večji). Zdaj ima sestra Samsung A41, mama pa Redmi Note 10 - in ne slišim prav nobene pritožbe glede velikosti novih telefonov. Štekate poanto ?

Frgazor ::

jaz sem zaradi velikosti prav namenoma kupil pixel 4a, samo je bil pa res nekaj čez 300EUR

je še malenkost manjši kot je bil stari huawei p10 s klasičnim 5" zaslonom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frgazor ()

polozweii ::

Govorili so da je na 5G več sevanja. Iz specifikacij teh dveh telefonov je sevanje zelo podobno.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

No pri teh je razlika že večja.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&...

Ahim ::

polozweii je izjavil:

Kateri telefon do 300€, z Android 11 in velikostjo max.14cm da bo za v žep ( 5 - 5.5 colski) ?

Naj ne bo kitajski. Nagibam se k Samsungu in podobnim. Apple ne.

Samsung A41 je ravnokar dobil Android 11 in novi OneUI. Bi bilo boljse sicer da ga ne bi ... z*bali oz. naredili grse so nekaj prej uporabnih stvari (npr. widget za vreme, prikaz aplaakcij ki trenutno tecejo, okno z namescenimi aplikacijami ...), izboljsav pa ni videti nobenih.

Ce ga se kje dobis, je cena precej pod tvojo ciljno, velikost pa ravno na meji tega kar isces.

Rias Gremory ::

polozweii je izjavil:

Kateri telefon do 300€, z Android 11 in velikostjo max.14cm da bo za v žep ( 5 - 5.5 colski) ?

Naj ne bo kitajski. Nagibam se k Samsungu in podobnim. Apple ne.

Jaz sem par dni nazaj dobil Xcover 5 in mi je všeč. Je pa bolj rugged telefon in so telefoni v enakem cenovnem rangu mogoče bolj zmogljivi.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

polozweii ::

Samsung Galaxy A52...če kdo najde slo ponudnika s ceno pod 350€ naj mi javi

ressurection ::

polozweii je izjavil:

Samsung Galaxy A52...če kdo najde slo ponudnika s ceno pod 350€ naj mi javi


Če gledaš samo v slo pol je v linksih pomoje najceneje, sploh če gledaš te večje trgovine v BTC.

polozweii ::

Počakam na črno barvo.

Matevz96 ::

Počasi iščem zamenjavo za mojega Samsunga S8, ima kdo kakšen predlog za telefon podobne fizične velikosti (148.9 x 68.1 x 8 mm), vse kar najdem je zame že tablica. Se sploh še najde telefon ki gre normalno v žep.
#hooldthedoor

Meiniken ::

Samsung A41, Pixel telefoni.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

facepalm ::

Asus Zenfone 8

ressurection ::

Matevz96 je izjavil:

Počasi iščem zamenjavo za mojega Samsunga S8, ima kdo kakšen predlog za telefon podobne fizične velikosti (148.9 x 68.1 x 8 mm), vse kar najdem je zame že tablica. Se sploh še najde telefon ki gre normalno v žep.


Pixel 4a/5, zenfone 8, xperia 10 ii/iii to je to kar je dobrega pa da je mal manjše. No kak iphone bi se še našel.

m0LN4r ::

Matevz96 je izjavil:

Počasi iščem zamenjavo za mojega Samsunga S8, ima kdo kakšen predlog za telefon podobne fizične velikosti (148.9 x 68.1 x 8 mm), vse kar najdem je zame že tablica. Se sploh še najde telefon ki gre normalno v žep.

Note 10: 151mm x 71.8mm
S20: 151.7mm x 69.1mm
S21: 151.7mm x 71mm
tiste 3 milimetre pa res ne bos opazil.

Jaz temu recem, da so vsi plusminus 150x70, tvoj stari pa milimeter manj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D

m0LN4r ::

Po cem pa ocenjujes, da je telefon za 5 let? Rabis 8k kamero z 23fps? Rabis 100x zoom? Ce ne potem brezveze jemat tako drag telefon.
Razlike pri vsakdanji rabi so minimalne, v ceni pa abnormalne.

Seveda je Note10 star, ampak zato pa se ga dobi za 399.- Vprasaj se kaj rabis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

m0LN4r je izjavil:

Po cem pa ocenjujes, da je telefon za 5 let? Rabis 8k kamero z 23fps? Rabis 100x zoom? Ce ne potem brezveze jemat tako drag telefon.
Razlike pri vsakdanji rabi so minimalne, v ceni pa abnormalne.

Seveda je Note10 star, ampak zato pa se ga dobi za 399.- Vprasaj se kaj rabis.


Edino kar me vleče k Note 20 je 12 GB rama, 120 hz ekran in S-pen :)

ressurection ::

Twixz je izjavil:

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D


Sj tut note 20u dvomim da bo delal 5 let brez problemov. Znanci opažajo razlike v performancu že na S10 sploh pa gretje naprave, ki je pa itak tudi vzrok za performance drop(govorimo o srednjih uporabnikih). Pa to na telefonu ki je star 2 leti in si tudi ne predstavljam kaksen bo telefon v 5ih letih ce ma ze dj probleme. Za kakšnega light userja verjamem da bi zdržal tut 5 let recimo. Da ne govorimo o bateriji, ki degradira tudi če ni v uporabi in star čip.

karmiee ::

Hej.

Se še jaz vrinem.. menjala bi telefon, predvsem zaradi kamere. Imam Honor 8x, drugače še dela OK, ampak sm verjetno postala mal bl zahtevna glede kamere.

Gledala sm
Xiaomi Poco x3 pro in
Xiaomi redmi note 10 pro.

Pomagajte. Kaj bi blo boljše vzet?
Vzela Poco, ker je cenej in Redmi, ker ima boljšo kamero. Kakšne so še prednosti enega in drugega? Vi ki se bolj spoznate..

Ali svetujete mogoče kaj tretjega bl v tem cenovnem rangu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karmiee ()

facepalm ::

karmiee je izjavil:

Hej.

Se še jaz vrinem.. menjala bi telefon, predvsem zaradi kamere. Imam Honor 8x, drugače še dela OK, ampak sm verjetno postala mal bl zahtevna glede kamere.

Gledala sm
Xiaomi Poco x3 pro in
Xiaomi redmi note 10 pro.

Pomagajte. Kaj bi blo boljše vzet?
Vzela Poco, ker je cenej in Redmi, ker ima boljšo kamero. Kakšne so še prednosti enega in drugega? Vi ki se bolj spoznate..

Ali svetujete mogoče kaj tretjega bl v tem cenovnem rangu?
Ce ti je kamera prioriteta, vzami rn10pro. Je pa poco obcutno hitrejsi.
Lahko pogledas se v smeri Samsunga A52.

Twixz ::

ressurection je izjavil:

Twixz je izjavil:

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D


Sj tut note 20u dvomim da bo delal 5 let brez problemov. Znanci opažajo razlike v performancu že na S10 sploh pa gretje naprave, ki je pa itak tudi vzrok za performance drop(govorimo o srednjih uporabnikih). Pa to na telefonu ki je star 2 leti in si tudi ne predstavljam kaksen bo telefon v 5ih letih ce ma ze dj probleme. Za kakšnega light userja verjamem da bi zdržal tut 5 let recimo. Da ne govorimo o bateriji, ki degradira tudi če ni v uporabi in star čip.


Jst bi menjal zgolj zaradi baterije trenutnega telefona ki sicer dela super. Bi ga pa podaril sinu ki ima telefon trenutno za klice, pa da se malo modernizira. :)
Sem pa skeptičen ker je baterija v Note 20 Ultra baje še kar slaba oz. hitro dotraja.

Rad delam kako dobro sliko, pogledam kak posnetek, itd. Otroci se igrajo na njemu. Uporabljam ga tudi za šport, za kaj zapisat itd.
Zato se mi zdi Note 20 Ultra pravi, samo še zmeraj kolebam. Do julija se odločim, če ga ne kupim pa nevem, mogoče kaj od Huaweija vzamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

ines123 ::

Kateri telefon do cca 300€ izbrati, če je glavni kriterij solidna fotografija? Pa 128gb spomina ne bi bilo slabo.
Hvala za idejo. :D

Goody ::

A52 samsung galaxy

m0LN4r ::

Twixz je izjavil:

ressurection je izjavil:

Twixz je izjavil:

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D


Sj tut note 20u dvomim da bo delal 5 let brez problemov. Znanci opažajo razlike v performancu že na S10 sploh pa gretje naprave, ki je pa itak tudi vzrok za performance drop(govorimo o srednjih uporabnikih). Pa to na telefonu ki je star 2 leti in si tudi ne predstavljam kaksen bo telefon v 5ih letih ce ma ze dj probleme. Za kakšnega light userja verjamem da bi zdržal tut 5 let recimo. Da ne govorimo o bateriji, ki degradira tudi če ni v uporabi in star čip.


Jst bi menjal zgolj zaradi baterije trenutnega telefona ki sicer dela super. Bi ga pa podaril sinu ki ima telefon trenutno za klice, pa da se malo modernizira. :)
Sem pa skeptičen ker je baterija v Note 20 Ultra baje še kar slaba oz. hitro dotraja.

Rad delam kako dobro sliko, pogledam kak posnetek, itd. Otroci se igrajo na njemu. Uporabljam ga tudi za šport, za kaj zapisat itd.
Zato se mi zdi Note 20 Ultra pravi, samo še zmeraj kolebam. Do julija se odločim, če ga ne kupim pa nevem, mogoče kaj od Huaweija vzamem.
Baje baje baje. Uporabljaj pocasno polnenje, adapter 5v 1a pa bo bistveno manj dotrajalo.
Namrec zaradi tega hitrega polnenja dotrajajo baterije, nima veze o katerem telefonu se pogovarjamo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

m0LN4r je izjavil:

Twixz je izjavil:

ressurection je izjavil:

Twixz je izjavil:

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D


Sj tut note 20u dvomim da bo delal 5 let brez problemov. Znanci opažajo razlike v performancu že na S10 sploh pa gretje naprave, ki je pa itak tudi vzrok za performance drop(govorimo o srednjih uporabnikih). Pa to na telefonu ki je star 2 leti in si tudi ne predstavljam kaksen bo telefon v 5ih letih ce ma ze dj probleme. Za kakšnega light userja verjamem da bi zdržal tut 5 let recimo. Da ne govorimo o bateriji, ki degradira tudi če ni v uporabi in star čip.


Jst bi menjal zgolj zaradi baterije trenutnega telefona ki sicer dela super. Bi ga pa podaril sinu ki ima telefon trenutno za klice, pa da se malo modernizira. :)
Sem pa skeptičen ker je baterija v Note 20 Ultra baje še kar slaba oz. hitro dotraja.

Rad delam kako dobro sliko, pogledam kak posnetek, itd. Otroci se igrajo na njemu. Uporabljam ga tudi za šport, za kaj zapisat itd.
Zato se mi zdi Note 20 Ultra pravi, samo še zmeraj kolebam. Do julija se odločim, če ga ne kupim pa nevem, mogoče kaj od Huaweija vzamem.
Baje baje baje. Uporabljaj pocasno polnenje, adapter 5v 1a pa bo bistveno manj dotrajalo.
Namrec zaradi tega hitrega polnenja dotrajajo baterije, nima veze o katerem telefonu se pogovarjamo


Kakšen vpliv ima pa wireless polnjenje na baterijo? :)

ressurection ::

Twixz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Twixz je izjavil:

ressurection je izjavil:

Twixz je izjavil:

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D


Sj tut note 20u dvomim da bo delal 5 let brez problemov. Znanci opažajo razlike v performancu že na S10 sploh pa gretje naprave, ki je pa itak tudi vzrok za performance drop(govorimo o srednjih uporabnikih). Pa to na telefonu ki je star 2 leti in si tudi ne predstavljam kaksen bo telefon v 5ih letih ce ma ze dj probleme. Za kakšnega light userja verjamem da bi zdržal tut 5 let recimo. Da ne govorimo o bateriji, ki degradira tudi če ni v uporabi in star čip.


Jst bi menjal zgolj zaradi baterije trenutnega telefona ki sicer dela super. Bi ga pa podaril sinu ki ima telefon trenutno za klice, pa da se malo modernizira. :)
Sem pa skeptičen ker je baterija v Note 20 Ultra baje še kar slaba oz. hitro dotraja.

Rad delam kako dobro sliko, pogledam kak posnetek, itd. Otroci se igrajo na njemu. Uporabljam ga tudi za šport, za kaj zapisat itd.
Zato se mi zdi Note 20 Ultra pravi, samo še zmeraj kolebam. Do julija se odločim, če ga ne kupim pa nevem, mogoče kaj od Huaweija vzamem.
Baje baje baje. Uporabljaj pocasno polnenje, adapter 5v 1a pa bo bistveno manj dotrajalo.
Namrec zaradi tega hitrega polnenja dotrajajo baterije, nima veze o katerem telefonu se pogovarjamo


Kakšen vpliv ima pa wireless polnjenje na baterijo? :)


Ja razumem zmerej je en kompromis pr telefonih. Huawei je vredu sploh ce si das gor Gappse sam nevem pa kako bo kaj z os supportam.

Pomenbni "pojmi" ki jih je treba upoštevat za battery life pa so:
1. Baterija degradira s tem da se ciklirajo polnjenja
2. Hitro in brezžično polnenje pomeni segrevanje baterije ki proces degredacije samo še pospeši (gretje povzroča tudi čip in nekatere ostale stvari)
3. Pomenbno je tudi koliko stara je celica oz. celice sploh če ni pravilno skladiščena saj mora biti napolnjena nekje na polovici, da ni dolgo časa pod stresom oz. v primeru da je premalo nafilana (recimo pod 20%) lahko nastanejo med litijskimi ploščami stiki kar pa pomeni manjšo kapaciteto v ekstreminih primerih tudi fail (če je baterija stala dolgo časa pod 2V recimo). Nazivna napetost v večino primerih (LiPo) je 3.7V, max 4.2V in min 3V sam nevem ce je to lih pomenbn podatk pr tej temi.
4. Zadnje je še katera firma je baterija. Samsungove&LG so kar solidne sam so recimo panasonic sanyo velik bol. Na panasonic nivoju so tudi sunwoda kar se tiče LiPo baterij večinoma za telefone.
5. Zeloo pomenbno je tudi koliko energije kuri telefon, kar pa posledično vpliva na 1. točko ki sem jo napisal.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Twixz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Twixz je izjavil:

ressurection je izjavil:

Twixz je izjavil:

A ni Note 10 že prestar?

Jst še zmeraj ne najdem telefona ki bi bil za 5 let vsaj. Edino Note 20 ultra, katerega gledam že 3 mesece :D


Sj tut note 20u dvomim da bo delal 5 let brez problemov. Znanci opažajo razlike v performancu že na S10 sploh pa gretje naprave, ki je pa itak tudi vzrok za performance drop(govorimo o srednjih uporabnikih). Pa to na telefonu ki je star 2 leti in si tudi ne predstavljam kaksen bo telefon v 5ih letih ce ma ze dj probleme. Za kakšnega light userja verjamem da bi zdržal tut 5 let recimo. Da ne govorimo o bateriji, ki degradira tudi če ni v uporabi in star čip.


Jst bi menjal zgolj zaradi baterije trenutnega telefona ki sicer dela super. Bi ga pa podaril sinu ki ima telefon trenutno za klice, pa da se malo modernizira. :)
Sem pa skeptičen ker je baterija v Note 20 Ultra baje še kar slaba oz. hitro dotraja.

Rad delam kako dobro sliko, pogledam kak posnetek, itd. Otroci se igrajo na njemu. Uporabljam ga tudi za šport, za kaj zapisat itd.
Zato se mi zdi Note 20 Ultra pravi, samo še zmeraj kolebam. Do julija se odločim, če ga ne kupim pa nevem, mogoče kaj od Huaweija vzamem.
Baje baje baje. Uporabljaj pocasno polnenje, adapter 5v 1a pa bo bistveno manj dotrajalo.
Namrec zaradi tega hitrega polnenja dotrajajo baterije, nima veze o katerem telefonu se pogovarjamo


Kakšen vpliv ima pa wireless polnjenje na baterijo? :)
Ja nic, pol pa filaj vsak dan superfast in wireless, samo ne jamraj potem cez 2-3 leta, da je baterija degradirala. Temperatura, napetost, cikli. Vse ima svojo ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

Sem se odločil da ne bom vzel Note 20 Ultra. Bil bi butast nakup, simple.

Z malo brskanja sem se odločil za Poco F3 :)
Glavni razlog je Snapdragon procesor. S-pen pa ne prevaga da bi kupil Exynos verzijo Note-a. Nisem niti zasledil da bi kdo v Sloveniji prodajal Snapdragon verzijo Note 20 Ultra.

So that's that. Javim kako mi bo všeč, jutri grem ponj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

m0LN4r ::

Dobre specifikacije za kitajski samsung, vazn je samo da je snapdragon notr, pa magari je vse ostalo "standard", za dve leti bo cist okej (@11:30 naprimer):


Zanimivo, da nobenga ne zanimajo recimo materiali, zvocniki, gps, software, pa samo na megapiksle in megaherce gledamo.

Jaz sem mislil, da isces dobro kamero.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Verjetno ga je srecal common sense in bo sklenil nekaj kompromisov pa obdrzal 600€ na racunu z nakupom Pocota.

m0LN4r ::

Ja ga je, naj poroca kak snapdragon prispeva k slabim kameram, povprecnim zvocnikom, hitrosti prenosa na USB 2.0 - lol
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

facepalm je izjavil:

Verjetno ga je srecal common sense in bo sklenil nekaj kompromisov pa obdrzal 600€ na racunu z nakupom Pocota.
Sicer nevem kako si to racunal, ampak Note 10 ne stane niti tolko, kolko si rekel da prispara, pa ce se ne motim dela boljse slike, ima boljse zvocnike, boljso izdelavo, pa USB 3.1 kljub temu, da je 2 leti starejsi model v primerjavi z Poco F3.
Aja ni "snapdragom" !! Torej ce je snapdragon, je lahko vse ostalo za drek?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Twixz ::

m0LN4r je izjavil:

Ja ga je, naj poroca kak snapdragon prispeva k slabim kameram, povprecnim zvocnikom, hitrosti prenosa na USB 2.0 - lol


Če uporabljaš bluetooth slušalke potem zvočniki nimajo kake veze.

Slaba kamera je res minus ampak 700€ prišparat je pa plus. Plus kamera je recimo temu nek medium. Kar ni spet tako slabo.

Hitrost prenosa pa meh. Vsaj 8 GB rama od stock 6 v tem rangu dobim :D

m0LN4r ::

Kako si to racunal? 256GB Poco F3 minus Samsung Note 10 256GB (450eur) = 700 eur?

Vsaj 8 GB rama od stock 6 v tem rangu dobim
Ja saj sjaomijev softwer ga tut popapca tolk, ker zapiksla mal ko snema ane.

Ah sory, sem te zamesal z Matevz96, ki isce nadgradnjo za svoj S8.

Če uporabljaš bluetooth slušalke potem zvočniki nimajo kake veze.
Pa imajo koncno normalen prenos z Aptx HD al se vedno LL?
Supports aptX but doesn't support aptX TWS+
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

facepalm ::

m0LN4r je izjavil:

facepalm je izjavil:

Verjetno ga je srecal common sense in bo sklenil nekaj kompromisov pa obdrzal 600€ na racunu z nakupom Pocota.
Sicer nevem kako si to racunal, ampak Note 10 ne stane niti tolko, kolko si rekel da prispara, pa ce se ne motim dela boljse slike, ima boljse zvocnike, boljso izdelavo, pa USB 3.1 kljub temu, da je 2 leti starejsi model v primerjavi z Poco F3.
Aja ni "snapdragom" !! Torej ce je snapdragon, je lahko vse ostalo za drek?

On je omenjal note 20 ultra (cca 900€) in pocota F3 (cca 300€).
««
65 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021324 (2293) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810149 (7896) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798085 (55964) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315681 (13905) boris82

Več podobnih tem