» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
46 / 91
»»

klinker ::

Ce ji ni prevelik, imas Samsung A70 za 15€/mesec. Odlicen telefon.

gusto ::

Huawei P20 Pro, Huawei P30?

Freezy ::

A se dandanes splača kupiti Galaxy S7 za 200 eur? Kaj je še kaj dobrega za ta denar?

SumTingWong ::

Dobiš S8 za 30€ več. Pa se One UI ima S8.

Freezy ::

Imaš link do novega S8 za toliko?

gusto ::

Pomoje je imel v mislih rabljenega...

SumTingWong ::

Niti pomislil nisem na novo S7, ko pa na bolhi prodajajo rabljene S7 za 150-200€.
Meni je to prevec denarja za mobitel iz leta 2016, pa tudi ce je bil flagship takrat.

Hoden ::

Pozdravljeni,

za očeta kupujem telefon, kateri mora biti robustne narave. Kaj si mislite o tem:

https://www.mimovrste.com/robustni-tele...

Glede speficikacij mi ne gre nič zameriti. Kako pa se obnaša v praksi?

klinker ::

300€ za to zadevo je way to much.
Kupi nek normalen fon in en armor case pa je.

Minion1994 ::

Zdravo,

na telemach-u (paket še več) izbiram nov telefon do 20€/mesec +-2€. Trenutno so mi v oko padli naslednji telefoni:

1. Huawei P20 pro (20€/mesec)
2. Samsung Galaxy S9+ (22€/mesec)
3. Mate 20 Pro (23€/mesec)
4. P30 Pro (23€/mesec)

Nisem nek heavy user. Pomembno mi je zgolj da telefon deluje tekoče, da mi vredu kamero in vredu baterijo.

Katerega priporočate, da vzamem in zakaj? :)

Hvala

MrStein ::

Leclerc ima od 12 do 23 junija Xiaomi A2 4GB/64GB za 219 - x = 179 EUR
(x vrnejo na kartico)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

Ni vreden. Za ta denar dobis na amazonu RN7 ali Mi8lite, kateri nimajo emmc buga:)
A2 je redek primer telefona kjer je lite verzija boljsa od "polne".

gusto ::

Minion1994 je izjavil:

Nisem nek heavy user. Pomembno mi je zgolj da telefon deluje tekoče, da mi vredu kamero in vredu baterijo.

Glede na tvoje potrebe jaz nebi jemal flagshipov, bi vzel recimo Samsung A50 (12,91€), Samsung A70 (14,91€), Huawei Mate 20 Lite (8,91€) ali Huawei P30 Lite (12,91€). Vsi imajo zelo solidno kamero in dobro baterijo.

Minion1994 ::

gusto je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

Nisem nek heavy user. Pomembno mi je zgolj da telefon deluje tekoče, da mi vredu kamero in vredu baterijo.

Glede na tvoje potrebe jaz nebi jemal flagshipov, bi vzel recimo Samsung A50 (12,91€), Samsung A70 (14,91€), Huawei Mate 20 Lite (8,91€) ali Huawei P30 Lite (12,91€). Vsi imajo zelo solidno kamero in dobro baterijo.


Kakšen pa je kaj ta Xiaomi Pocophone F1 v primerjavi s temi ki si jih naštel zgoraj?

gusto ::

Strojno (cpu & gpu) je boljši, kamera nekje tam tam, baterija primerljiva, nima NFC, če ti kaj pomeni, je dokaj težek, ko ga primeš v roko, Xiaomijev Android pa na Youtubu poglej, če se ti dopade.

hotig ::

@Hoden
- Vprašanje je, kako robusten mora biti oz. kakšne specifikacije dejansko potrebuješ, kje ga bo uporabljal?
- Sicer je tvoj model res iber klasa pa še vedno kar ugodna cena za to kar dobiš. Jaz osebno že nekaj mesecev uporabljam model BV5800 (cena okoli 150€) in sem z njim kar zadovoljen. Parkrat sem ga čist tako za poizkus izpustil iz rok na višini cca 1,4m da je padel na laminat v kuhinji pa na tepih nad parketom v sobi in je bilo vse ok. Niti praske :). Tu pa tam pade nanj kakšen kemik, ključ, očala, podrgne se z miško ali računalnikom pa je še vedno kot nov. No ja, upam da do dejanskega preizkusa vzdržljivosti v naravi nebo nikoli prišlo. Res je malce težek ampak to pride zraven robustnosti. Ni pa tak telefon za vsak žep ali pa za žensko torbico :) Torej, najprej definiraj kje in v kakšnih pogojih ga bo oče uporabljal. Meni je moj čisto dovolj in zadostuje zahtevam.
- Pred odločitvijo preglej še kakšen test na internetu, kjer boš mogoče našel dodatna pojasnila glede vzdržljivosti posameznega modela. Na koncu je vse odvisno od zahtev in potreb uporabnika ter seveda denarja, ki ga je za to posameznik pripravljen odšteti.

klinker ::

Minion1994 je izjavil:

gusto je izjavil:

Minion1994 je izjavil:

Nisem nek heavy user. Pomembno mi je zgolj da telefon deluje tekoče, da mi vredu kamero in vredu baterijo.

Glede na tvoje potrebe jaz nebi jemal flagshipov, bi vzel recimo Samsung A50 (12,91€), Samsung A70 (14,91€), Huawei Mate 20 Lite (8,91€) ali Huawei P30 Lite (12,91€). Vsi imajo zelo solidno kamero in dobro baterijo.


Kakšen pa je kaj ta Xiaomi Pocophone F1 v primerjavi s temi ki si jih naštel zgoraj?


Kamera je z en drek, pa se nekaj bugov ima. Pogooglaj.
Ce velikost ni ovira je A70 top za svoj denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Dimnik ::

Daj klinker nehaj nabijat s temi tvojimi samsungi...

klinker ::

Ojoj, a panetnejsega komentarja nimas?
Sej ti noben ne brani predlagat kaj drugega ;)

facepalm ::

Jaz bi predlagal obrocno kreditno kartico in nakup proper telefona v trgovini. Ceneje in neomejena izbira.

Tilen88 ::

Kaj bi blo vredu za 300-350€ ? Kako xiaomi? Mogoče p30 lite?

XLapse ::

Tilen88 je izjavil:

Kaj bi blo vredu za 300-350€ ? Kako xiaomi? Mogoče p30 lite?

s8+?
alien technology

klinker ::

Tilen88 je izjavil:

Kaj bi blo vredu za 300-350€ ? Kako xiaomi? Mogoče p30 lite?


Lite verzij bi se sam izogibal, raje "navaden" P20 kot P30 Lite.
A70 raje od S8+, razen chipseta je A70 boljsi v vseh pogledih.
Od Xiaomi kaj od Mi serije, Poco ni bas nesto, ce izvzamemo chipset.

Apis ::

Katerega vzeti: Samsung A50 ali Xiaomi Redmi note 7? V vsakem primeru 4/64. Prosim za nasvet, sploh v kombinaciji s Telemach omrežjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Apis ()

BojanE ::

Pri nakupu telefona je najbrž ključno, kaj sploh potrebuješ in kako gledaš na tehniko.
S fotoaparati na telefonih je pa tako ... vložiti 300 ali 400 € več za telefon zaradi fotoaparata po mojem mnenju ni ekonomično. Bolje je kupiti telefon srednjega razreda in še vedno ostane za recimo Canona EOS M 100, ki je nekaj razredov boljši in ergonomičnejši od vsakega telefona. Vsak telefon srednjega razreda je dovolj dober za priložnostno fotkanje, če pa želiš kakovostni zajem slikovja, pa zmaga spodoben fotoaparat (na poceni kompakte smo že pozabili). Pri svetlobi ni moč goljufati fizike, ki temelji na premerih leče, velikosti tipala in kakovosti leč.
Skratka, pri nakupu je treba slediti svojim potrebam, osebnim interesom in ekonomiki.

BojanE ::

Ti pojma nimaš. Kdo si ti da boš govoril kaj je komu prioriteta in kaj je boljše. Katere telefone in fotoaparate si pa preizkusil da lahko take ven mečeš. Po tvojem pisanju nimaš pojma o telefoniji in o fotografiranju. Tako da se takega klobasanja lahko v bodoče vzdržiš.

Vse povsod sem poudaril - po mojem mnenju in nikakor nisem govoril, kaj je komu prioriteta ali kaj mora biti. Nikogar nisem žalil, napadal ali omenjal podrobnosti, ničesar nisem metal ven, ker menim, da mora tehnika služiti potrebam uporabnika. Lepo sem poudaril, da vsak naj pri nakupu sledi svojim potrebam, interesom in ekonomiki. Še vedno stojim za tem - osebne potrebe naj definirajo nakup. Danes je trg tako nasičen, da je skoraj nemogoče priporočiti samo en telefon in najbrž odločajo, znova poudarjam, osebne preference. Hvala bogu za konkurenco in ponudbo.
O fotografiji pa nisem nek analfabet, saj se s tem že kar dolgo ukvarjam in nekaj vem o tem ...

Gagarin ::

@BojanE, ne sekiraj se, preberi par njegovih postov, tip ima po mojem mnenju (;)) resne težave...

legion ::

Ogledujem si za nov telefon. Poleg odzivnosti mi je pomembna predvsem dobra kamera. Sam izgled in velikost telefona sta v tretjem planu. Xiaomi in podobni proizvajalci me ne motijo. Imate kakšne predloge za manj kot 500€? Hvala za pomoč.

facepalm ::

Mene me v tem price rangeu, trenutno najbolj mika Asus Zenfone 6:
https://m.gsmarena.com/asus_zenfone_6_z...

starboi ::

legion je izjavil:

Ogledujem si za nov telefon. Poleg odzivnosti mi je pomembna predvsem dobra kamera. Sam izgled in velikost telefona sta v tretjem planu. Xiaomi in podobni proizvajalci me ne motijo. Imate kakšne predloge za manj kot 500€? Hvala za pomoč.


V tem cenovnem rangu bo najboljša izbira Google Pixel 3a in njegov večji brat ( XL )... stock android in odlična kamera.

legion ::

starboi je izjavil:

legion je izjavil:

Ogledujem si za nov telefon. Poleg odzivnosti mi je pomembna predvsem dobra kamera. Sam izgled in velikost telefona sta v tretjem planu. Xiaomi in podobni proizvajalci me ne motijo. Imate kakšne predloge za manj kot 500EUR? Hvala za pomoč.


V tem cenovnem rangu bo najboljša izbira Google Pixel 3a in njegov večji brat ( XL )... stock android in odlična kamera.


hvala super predlog! samo še najt moram kje se ga splača kupit, najraje s paypalom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()

starboi ::

legion je izjavil:

starboi je izjavil:

legion je izjavil:

Ogledujem si za nov telefon. Poleg odzivnosti mi je pomembna predvsem dobra kamera. Sam izgled in velikost telefona sta v tretjem planu. Xiaomi in podobni proizvajalci me ne motijo. Imate kakšne predloge za manj kot 500EUR? Hvala za pomoč.


V tem cenovnem rangu bo najboljša izbira Google Pixel 3a in njegov večji brat ( XL )... stock android in odlična kamera.


hvala super predlog! samo še najt moram kje se ga splača kupit, najraje s paypalom


Preveri na strani geizhals in pa amazon.de ... tam jih imajo kar nekaj po finih cenah .

facepalm ::

Zgleda da se nisi kupoval preko Amazona.. Customer support je top.

BojanE ::

Za manj kot 500 € so tudi Samsungi A40, 50 in 70 in vsi imajo spodobne kamere. Tast si je omislil A40 in kar fino izpade, kar posname. V roki sem imel A50 in je kar spodobna zadeva. Ob takšnih kamerah v telefonu se potreba po namenskem fotoaparatu pokaže le redko.
Seveda je dobrih naprav še precej. Osebno stvari kupim, ko jih potipam, malce potežkam, se z njimi poigram.
Če kupuješ v paketu z mobilnim paketom, zna vse skupaj priti dovolj ugodno.

aborko ::

Če kupuješ v paketu z mobilnim paketom, zna vse skupaj priti dovolj ugodno.

To misliš ugodno za operaterja? Ker tile telefoni pri operaterjih so redko ugodni. Ponavadi jih za enako ceno dobiš na bolhi ali iz tujine in si potem brez vezave. Potem si lahko zbereš tudi poceni paket - kak bob ali hot za ~9€ mesečno.

klinker ::

A70 je na Telekomu 12€/mesec, A50 pa 10€/mesec. In da grem ob takih cenah gledat zbugane kitajce :))

aborko ::

Lepo se sliši - sej je sam 12€ na mesec. Pa je res? Kaj pa naročnina? Vsaj 95% ljudi več kot kak bob ali hot za 9€ mesečno ne rabijo - koliko pa plačaš pri telekomu? Plus vezava, vmes podražijo paket, si totalno nefleksibilen. TCO fantje, dolge luči užgat in spreglejte že enkrat.

klinker ::

Ja je res, narocnina pac ne spada pod ceno telefona, ampak s tem placujes storitve. Ne vem kaj eni vlacite narocnino sem not.
Ce pa gres delat narocnino samo zaradi nakupa telefona, si ba debil, se strinjam. Bob ipd pa je dovolj starcem, ja...jst z unim nimam kaj delat.
Poleg tega imam cel famili na telekomu in je na koncu vse skupaj precej bolj ugodno, ker samo nosilna stevilka ima polno ceno paketa, ostale pa 10€, pa storitve delajo u nulo. Ker ko poslusam sparovne sodelavce, ki so na A1, Hot itd imajo stalno neke tezave, predvsem s signalom, meni pa 4G lovi v kleti, katera je 3/4 pod zemljo. Telekom je res nekaj drazji, a zadeva dela in ce so ze kake tezave jih odpravijo res zelo hitro.
Da se bom za 2 malce/mesec ukvarjal z nekimi tretjerazrednimi ponudniki in zajebaval kje dobit cim ugodneje aparate ipd, ne hvala. Nekoc sem se in ni sans da bi se spet. So prevec poceni udobje in razni bonusi, ki ga nudi narocnina pri dobrem ponudniku.

aborko ::

Ne vem kaj eni vlacite narocnino sem not.

Ker ti plačaš paket za naročnino in telefon. A ti misliš, da če dobiš telefon za 1EUR, da le ta res tudi operaterja stane 1EUR? Telefon pač operater subvencionira na račun višje naročnine, zato se vlači naročnina v izračun.
ki so na A1, Hot itd imajo stalno neke tezave, predvsem s signalom, meni pa 4G lovi v kleti, katera je 3/4 pod zemljo

Hehe zanimivo, jst sem na A1 ker mi ravno Telekom ne lovi in to ravno v pisarni( ki je ravno tako pod nivojem zemlje). Te stvari so precej odvisne od lokacije (mikrolokacije). Pa tudi sicer nimam nobenih težav s signalov, ne v Slo, ne v tujini. Udobje in razni bonusi so pa ponavadi pesek v oči, vsaj takšne imam sam izkušnje. Večkrat ti ponudijo zadeve, ki jih ne izrabiš (primer povečevanja količin podatkov v paketu, po možnosti skupaj s povečanjem naročnine) oz. ponujajo ugodne nakupe naprav (ki TCO gledano to niso). S temi bonusi te zavežejo k sebi, da niti ne upaš pogledati drugam. Hvala lepa za takšno udobje in bonuse. Zame je npr. udobje, da v minuti s parimi kliki spremenim naročniško razmerje v tako brez naročnine, ko več kot pol leta delam v avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

Dimnik ::

Klinker, ti si zbugan v glavi ne kitajci....saj se ti vidi, samsung in telekom, oboje dražje od konkurence. In res, drugo ne pišeš samo o samsungih, daj si jih nabavi par komadov in daj mir...

MrStein ::

Fantki, številke na plan in tiho, ne se že milijontič "sabljati"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

klinker ::

aborko je izjavil:

Ne vem kaj eni vlacite narocnino sem not.

Ker ti plačaš paket za naročnino in telefon. A ti misliš, da če dobiš telefon za 1EUR, da le ta res tudi operaterja stane 1EUR? Telefon pač operater subvencionira na račun višje naročnine, zato se vlači naročnina v izračun.
ki so na A1, Hot itd imajo stalno neke tezave, predvsem s signalom, meni pa 4G lovi v kleti, katera je 3/4 pod zemljo

Hehe zanimivo, jst sem na A1 ker mi ravno Telekom ne lovi in to ravno v pisarni( ki je ravno tako pod nivojem zemlje). Te stvari so precej odvisne od lokacije (mikrolokacije). Pa tudi sicer nimam nobenih težav s signalov, ne v Slo, ne v tujini. Udobje in razni bonusi so pa ponavadi pesek v oči, vsaj takšne imam sam izkušnje. Večkrat ti ponudijo zadeve, ki jih ne izrabiš (primer povečevanja količin podatkov v paketu, po možnosti skupaj s povečanjem naročnine) oz. ponujajo ugodne nakupe naprav (ki TCO gledano to niso). S temi bonusi te zavežejo k sebi, da niti ne upaš pogledati drugam. Hvala lepa za takšno udobje in bonuse. Zame je npr. udobje, da v minuti s parimi kliki spremenim naročniško razmerje v tako brez naročnine, ko več kot pol leta delam v avstriji.


Ne razumes. Jst bi narocnino imel tako al tako. To da kupim se telefon ceneje je samo bonus. Ce pa ti delas narocnino za kupit telefon, pa si precej mimo, ja.

Dimnik je izjavil:

Klinker, ti si zbugan v glavi ne kitajci....saj se ti vidi, samsung in telekom, oboje dražje od konkurence. In res, drugo ne pišeš samo o samsungih, daj si jih nabavi par komadov in daj mir...


Vidim v temah o kitajcih, ja.
Drazje ja, ker je boljse. A ni logicno?
Ce tebi par desetakov mesecno pomeni problem, je tvoj problem.
Si se mlad, pa bos ze pocasi dojel, da pretirano sparat ni lih dobro na dolgi rok. Ti imas cas debugat in se jebat z nesposobnezi, jst pa ta cas raje porabim za svoj narascaj in se mi za unih par desetakov enostavno jebe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

SumTingWong ::

Naročnino je potrebno šteti, v kolikor je treba paket zamenjati, zato da dobiš mobitel po nižji ceni.
Sem se zanimal za S10+ pri A1, pa bi moral za paket dajati 4€ mesečno več, da bi potem prišparal 50€ na mobitelu.

klinker ::

A1 je itak nategun, zato sem se jih losal. Je pa treba pohvalit njihove prodajalce, vsaj te s kerimi sem imel opravka tu na obali. Tu se pa telekom gladko skrije.

Dimnik ::

Uhh klinker, zelo se motiš...pred leti se je to delalo ja, zdaj pa vzameš telefon iz škatle in gas, z manj navlake kot na samsungu. Glede starosti pa nebi s tabo, imam že otroka enega proti koncu in enega proti sredini oš, pa vsi furamo kitajce brez problemov, zakaj bi dajal več denarja in imel manj...tisti denar raje porabim za hišo in ostale stvari

facepalm ::

Vsak kupi kar mu pase. Ce se v druzinskem proracunu ne opazi 300€ razlike za nakup telefona, ne vidim razloga zakaj bi se zadovoljil s slabsim telefonom.
Nekateri ne opazimo dodatne vrednosti (amoled, superioren fotoaparat) in kupimo telefone za 200€.

klinker ::

Dimnik je izjavil:

Uhh klinker, zelo se motiš...pred leti se je to delalo ja, zdaj pa vzameš telefon iz škatle in gas, z manj navlake kot na samsungu. Glede starosti pa nebi s tabo, imam že otroka enega proti koncu in enega proti sredini oš, pa vsi furamo kitajce brez problemov, zakaj bi dajal več denarja in imel manj...tisti denar raje porabim za hišo in ostale stvari


Jup, vidim v temi o vasih kitajcih, kako so 3x boljsi za 2x manjso ceno :))

BojanE ::

Naročnine so takšne in drugačne. Kolikor denarja, toliko glasbe, saj ni zastonj kosila. Če je nekaj nenavadno poceni, zagotovo ni zato, ker je ponudnik tako čudovito dobrodelen.
Verjetno vsi na tem forumu vemo, kaj nam je prioriteta in zagotovo je v SLO vsaj en ponudnik, ki ustreza potrebam.
Kupiti telefon v paketu z naročnino pa ... vzameš v roke digitron in si izračunaš. Običajna "amortizacijska doba" je 24 mesecev. KO si enkrat poročen z določenim ponudnikom, težko preideš na drugega. Ni ga čez udobje.
Sam imam v naročniškem paketu vse komunikacije za vse člane družine. En trajnik za vse (ki vlada vsem). Udobje pred morebitno maksimalizacijo razmerja cena/kakovost. Za ukvarjanje z računi si vsak mesec vzamem natanko 5 minut, da preverim račun. Mobitel pa menjam, ko staremu crkne podpora.
Morebiti še kaj o ponudnikih ... ni vse v količini GB v paketu, temveč je najbrž še pomembna pokritost s signalom, da lahko te GB porabiš. Za A1 in Telekom je bolj ali manj kar dobro poskrbljeno (pri tastu so zavezani Telekomu, mi imamo A1), za druge pa ne vem, zato ne bom ocenjeval.

bajsibajsi ::

klinker je izjavil:

A70 je na Telekomu 12EUR/mesec, A50 pa 10EUR/mesec. In da grem ob takih cenah gledat zbugane kitajce :))


Raje imas Samsung A70 za 288 eur + vezava in A50 za 240 eur + vezava, kot pa npr. Xiaomi Mi 9 za 329 eur ali Pocophone F1 za 236 eur + postnina? Zanimivo, raje imas 2x pocasnejsi procesor.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

jaz imam raje pocasnejsi procesor in ekran brez notcha
pocasnejsi soc skoraj ne vpliva na tekoce delovanje. notcha se pa ne mores resit:)
««
46 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543193228 (7164) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021530 (2499) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810278 (8025) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798603 (56482) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315827 (14051) boris82

Več podobnih tem