» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
68 / 91
»»

golaki ::

facepalm je izjavil:

Sklepam da zivis v blizini meje z Italijo, ce gledas Unieuro?
V tem primeru, bi se na tvojem mestu registriral na amazon.it in takoj sklenil prime narocnino (free prvi mesec in pol prekines - 0 stroskov).
Tam imas 128gb za 320€ ali 256gb za 360€.
Za naslov dostave izberes amazon locker (npr Brico ali pa pri diskontu na meji). Tako imas 0€ za dostavo + dobis v roku dneva, dveh.




Ja, imam pa tudi mazazon in prime, je pa enaka cena v Unieuru 256 in imam 10 min do tja.
Očitno ima poco f3 težave pri fotkah v premikanju...

mi 10t pro sem gledal, ker naj bi imal kao ddobro kamero po ocenah na dxomark

sedaj pa res ne vem več kaj bi :)

Enega rabim v rangu cca. 400 € zame in enega v rangu 200 € za sina.

facepalm ::

mi 10t pro ima boljsi senzor + ois. za proper slike pa bi verjetno vseeno rabil gcam.
za 200€ veliko izbire nimas. s trenutnimi cenami bo verjetno poco x3 pro best buy.

broken/link ::

no vidiš, točno do tega hočem pridet in točno to osvetlit.
iz "xiaomi je drek" in "naredi selfi in se ti bodo smejali" smo prišli do tega, da ima točno določen model težave v točno določenih okoliščinah.
namesto nekega brezveznega posploševanja se bi lahko pogovarjali o točno določenih modelih in izpostavili pozitivne in negativne izkušnje s tulifonom.

Hydros ::

m0LN4r je izjavil:

Staticna slika pod optimalnimi pogoji, much wow, si me preprical.

Realnost F3 Pro, boknedaj, da se kaj premika na sliki pa je mal vecji razpon svetlobe in senc. No ampak potem pa to gledas na navadnem 6 zoll LCDju itak, da ne vidis razlike. Ko pa to jaz odprem na OLEDu in primerjam z mojimi slikami, pa se samo prekrizas lahko.






Nevem no, telefon je 2021, meni so te slike za drek. Pa 2021 pac ne kupim telefona brez OLED in z USB 2.0
Aja tle pa imas 4K video Poco F3 Pro:


Nice ane?


Če bi rad najboljšo kamero ni poti mimo iPhone 12 pro max / S21 Ultra / Mi11 Ultra pogojno še kak 1+ 9 pro.
Že če pogledaš specifikacije od F3 ti mora biti jasno da nekega presežka od kamere ne moreš pričakovat, ker je main senzor enak kot v telefonih za 150€.

Skylord ::

Meiniken je izjavil:

Zakaj se nekateri sploh obešate na firmo? Xiaomi, samsung, sony,... Če je specifičen telefon slab nima veze od koga je. Samo zato, ker je kuhar znan po odličnem kuhanju še ne pomeni, da se mu nikoli ne ponesreči. Velja tudi v obratni smeri (kar je bolj izjema kot pravilo, a vseeno).

Vcasih (recimo do nekje 2015-16) si bil skoraj prisiljen placati 400-500€ za normalno delovanje.


Kaj pa vem... Moj OnePlus One je bil okol 300 eur pa je bil špica. Dokler ni lansko leto izdihnil je super delal (res pa je da sem lavfal custom rom gor).

Pa naredi selfi z Pocojem, pa saj se ti bodo smejali.

V tem primeru te naj bolj skrbi s kakšnimi ljudmi imaš opravka, če tako vrednost dajejo eni ušivi sliki.

Se strinjam. Meni osebno firma ne pomeni nič. Če sem enkrat zadovoljen z določenim telefonom bom tistega hvalil, priporočal in tudi v bodoče kupil. Če bo Xiaomi enkrat dal ven par modelov, ki so vredni mojega zanimanja ga bom tudi kupil, toliko časa pa...
Ko imam enkrat telefon star eno leto, ki mu je prodajna vrednost 600-800€, kaj po vašem naj grem potem kupit nov telefon za 300-500€ LOL
Dodam po vašem 200-300€ in imam nov telefon in to telefon, ki se mu reče telefon, ne pa neka kinder jajčka.
Sem bil full zaintresiran, da vzamem Mi11 ultra, dokler ni izšel in se je izkazalo, da je spet vse skupaj samo en kup enga nakladanja. Če je ta super duper Xiaomijev flagship ultra sranje kaj potem so šele njegovi telefoni za 300€ in manj.
Če že kaj takega vzamem potem vzamem za mojo, ker kot sem že rekel za kure je hitro dobro. Pa še to sem ji vzel kitajca Huaweia P30 PRO, ki je en razred višje kot vsa ta Xiaomijeva jajčka.

m0LN4r ::

Hydros je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Staticna slika pod optimalnimi pogoji, much wow, si me preprical.

Realnost F3 Pro, boknedaj, da se kaj premika na sliki pa je mal vecji razpon svetlobe in senc. No ampak potem pa to gledas na navadnem 6 zoll LCDju itak, da ne vidis razlike. Ko pa to jaz odprem na OLEDu in primerjam z mojimi slikami, pa se samo prekrizas lahko.






Nevem no, telefon je 2021, meni so te slike za drek. Pa 2021 pac ne kupim telefona brez OLED in z USB 2.0
Aja tle pa imas 4K video Poco F3 Pro:


Nice ane?


Če bi rad najboljšo kamero ni poti mimo iPhone 12 pro max / S21 Ultra / Mi11 Ultra pogojno še kak 1+ 9 pro.
Že če pogledaš specifikacije od F3 ti mora biti jasno da nekega presežka od kamere ne moreš pričakovat, ker je main senzor enak kot v telefonih za 150€.

Kdo govori o najboljsi?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

golaki ::

Hydros je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Staticna slika pod optimalnimi pogoji, much wow, si me preprical.

Realnost F3 Pro, boknedaj, da se kaj premika na sliki pa je mal vecji razpon svetlobe in senc. No ampak potem pa to gledas na navadnem 6 zoll LCDju itak, da ne vidis razlike. Ko pa to jaz odprem na OLEDu in primerjam z mojimi slikami, pa se samo prekrizas lahko.






Nevem no, telefon je 2021, meni so te slike za drek. Pa 2021 pac ne kupim telefona brez OLED in z USB 2.0
Aja tle pa imas 4K video Poco F3 Pro:


Nice ane?


Če bi rad najboljšo kamero ni poti mimo iPhone 12 pro max / S21 Ultra / Mi11 Ultra pogojno še kak 1+ 9 pro.
Že če pogledaš specifikacije od F3 ti mora biti jasno da nekega presežka od kamere ne moreš pričakovat, ker je main senzor enak kot v telefonih za 150€.



Se pravi, da vmesne varuiante ni, ali dat 150 €, če pa želiš bolšo kamer 1k+ ???
Ne rabim najboljšo kamero iščem neko solidno srednjo varianto (seveda če obstaja).

m0LN4r ::

Poskusi odpreti tole povezavo

Jaz osebno cakam na izid M52
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ressurection ::

m0LN4r je izjavil:

Staticna slika pod optimalnimi pogoji, much wow, si me preprical.

Realnost F3 Pro, boknedaj, da se kaj premika na sliki pa je mal vecji razpon svetlobe in senc. No ampak potem pa to gledas na navadnem 6 zoll LCDju itak, da ne vidis razlike. Ko pa to jaz odprem na OLEDu in primerjam z mojimi slikami, pa se samo prekrizas lahko.






Nevem no, telefon je 2021, meni so te slike za drek. Pa 2021 pac ne kupim telefona brez OLED in z USB 2.0
Aja tle pa imas 4K video Poco F3 Pro:


Nice ane?


Kva maš ti proti LCD-jem? En NVT LCD prikaže bolj naravne slike kokr pa oled pa še slika je bolj "ostra". Rajši glej na večjem ekranu k se piksli malo razpotegnejo.
Aja pa te tvoje slike še FHD niso, k je kompresirano use. Če bi imel x3 pro/F3 bolšo kamero kokr telefon za tok keša bi bla res sramota za samsunga že tako je glede performanca pa baterije velika razlika. Cena nota 10 je okoli 550€ kar pomeni da bi ga lahko že primerjal z mi11. Pa ne mi z bolho prosim k nikol neves kaj bos dobu oz kok ma še garancije. Drugače pa firma je firma uprašanje je samo, če je telefon dober, kakšen je za ceno in kaj pričakuješ. Ni nujno da so vsi samsungi dobri prav tako ne xiaomiji.

Še vseeno ni pravično, da samsung prodaja drage telefone, ki majo bolj slabo baterijo in čipe ki niso na nivoju konkurence. Rajši izberem kakšnega Pixla oz. Oneplusa, ki ima poleg omenjenih stvari tudi boljši ROM brez prednaloženega s***a, cena pa ista oz. še nižja. Pri xiaomiju pa dobiš veliko za ceno zato ga tudi veliko ljudi kupi, čeprav mogoče nima lih tok dobre programske opreme kakor pixel in op.

m0LN4r ::

Pa ne mi z bolho prosim k nikol neves kaj bos dobu oz kok ma še garancije.
Sj ne. Tu imas:

Dalec od bolhe. Mindfactory, di-tech, saturn, mediamarkt, computeruniverse, alternate. Jebiga, si pac zamudil.

Zavrti na 11:00, beseda "schrott" je sinonim za srot ali sranje:

Ignoriramo:


glede performanca pa baterije velika razlika.
Konkretneje? Kaj je narobe z A52 ali M51? Aja nekdo je rekel, da snapdragon hitreje spila igrice, to je zelo pomembno pri slikanju, pa magari se posnetku spikslajo.

Aja pa te tvoje slike še FHD niso, k je kompresirano use.
Imas tam gori orginal. Zaradi tega se ni nic boljse. Tisto zapikslano pa je orginal posnetek, ni youtube nic kompresiral, ampak je drek v startu.

IPS LCD lepsa slika kot AMOLED? Pa ti se nisi videl AMOLED od blizu, kaj sele HDR posnetek na njem, ampak tak je to.
Brezveze jaz posljem tebi HDR posnetek posnet z mojim telefonom na youtubu, ce ga bos gledal na IPSLCDju v SDR.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Ok, ampak kaj pa ponuja Samsung v cenovnem razredu pocota F3, da je sploh primerljiv?
A52?;)))))

Hydros ::

m0LN4r je izjavil:

Zavrti na 11:00, beseda "schrott" je sinonim za srot ali sranje:

Z tem reviewom se strinjam, kamera bi bila boljša če bi bil samo en senzor pa vsaj ta dober.
Ampak če vzameš za primer Samsung A52 ima isti problem. Ima dve 5MP kamere ki so popolnoma nepotrebne in neuporabne. In tako je pri večini mid range telefonov, skoraj vsi imajo en ali dva 5MP/2MP senzorja.

ressurection ::

m0LN4r je izjavil:

Pa ne mi z bolho prosim k nikol neves kaj bos dobu oz kok ma še garancije.
Sj ne. Tu imas:

Dalec od bolhe. Mindfactory, di-tech, saturn, mediamarkt, computeruniverse, alternate. Jebiga, si pac zamudil.

Zavrti na 11:00, beseda "schrott" je sinonim za srot ali sranje:

Ignoriramo:


glede performanca pa baterije velika razlika.
Konkretneje? Kaj je narobe z A52 ali M51? Aja nekdo je rekel, da snapdragon hitreje spila igrice, to je zelo pomembno pri slikanju, pa magari se posnetku spikslajo.

Aja pa te tvoje slike še FHD niso, k je kompresirano use.
Imas tam gori orginal. Zaradi tega se ni nic boljse. Tisto zapikslano pa je orginal posnetek, ni youtube nic kompresiral, ampak je drek v startu.

IPS LCD lepsa slika kot AMOLED? Pa ti se nisi videl AMOLED od blizu, kaj sele HDR posnetek na njem, ampak tak je to.
Brezveze jaz posljem tebi HDR posnetek posnet z mojim telefonom na youtubu, ce ga bos gledal na IPSLCDju v SDR.


Primerji povprečno ceno ne neki kr je znižan enkrat v neki štacuni. Veš tudi ostali telefoni so lohk znižani, sm vidu enkart znižane za 70% sam je blo sam 5 kosov na zalogi in so šli v sekundi.

Js ne igram neki ful igrc na telefonu sam sploh ni fora o hitrosti kot sem ze povedu ene 100x dj. Fora je da se čip greje, preveč je požrešen(posledično), baterija pa tut ni najbolša. Sm že reku da je baterijo na samsungh po dveh letih treba filat "sam" 2x na dan :). A serija ne pride v upoštev ker bi meu telefon k dela usaj ene 3 leta normalno pa da ni tok f*king krhek (dejansko poznam dost ljudi ki so mel probleme z temi telefoni).

Odvisno kakšen amoled in kakšen lcd. Sploh nebom pisov kj več k je itak brezveze. Sm sprobov amoled od samsunga in ja barve so močnejše sam je tale nvt ips velik bl točen (glede barv) pa če je hdr al sdr poleg tega da je bolj oster in obstojen. Edina resna prednost amoledov je črna barva.

Drgač mi je vseeno kera firma je telefon sam da je dober in obstojen. Imam rajš take telefone k jih ni treba menjat usak let zarad baterije.

jabe ::

edini telefoni, ki so mi delali normalno 3 elta, so bili sonyjevi flagshipi. potem pa za foro enkrat kupila kitajca. pa da ga vržem v smeti, če bo treba ali pa naprej dam. se ne bi kaj dosti sekirala... ga imam dobro leto zdaj.

uporabljam za:
- mobilno bančništvo
- browsanje po netu
- t2togo/netflix/hbo go
- oddaljeno namizje za službo - kaj pogledati, ne delati
- brezžična kontrola zadev doma, ki se jih preko wirelessa upravlja
- viber
- karte špilat
- domačo pisarno, ki je tak ali tak sinhronizirana z googlom
- še par nezahtevnih aplikacij tipa shoping liste ipd

lista je kratka in povečini gre za nezahtevne stvari, pa ipak da "rabim" za bistveno več stvari, kot marsikdo, ki brez flagshipa renomirane znamke ne more živeti.

in telefončič, ki mi tole pelje že eno leto brez glitcha in laga, ki se praktično povsod sčasoma pojavi je redmi note 9 pro. 200 ali koliko evrov sem zanj dala. ne moreš verjeti. moti me pa res naslednje:
- ekran bi lahko bil boljši na soncu
- fotkič tudi, ampak tako redko rabim, da ni neki deal brejker
- motijo me reklame, ki se vrtijo med nalaganjem kakega appa z google playa npr. tega prej ni bilo in vem, da me je sprva zelo negativno presenetilo. Čeprav je pa še vseeno bistveno manj nadležno, kot v kakih zastonjskih appih, ko ni druge ko čakat pol minute, da se zadeva odrola

tako, da mrbit si spet upim kdaj kako bolj renomirano znamko, ampak bo flagship, ker srednji rang kakega samsunga je slabši kot tole

feryz ::

Ne flancaj. Razlika je kot noč in dan. Če nimaš denarja ali si preškrt, sta pa res oba enaka in oba dovolj dobra.
Moja mat ima S20 ultra, pa ga še odkleniti komaj zna. Kaj šele bančništvo in te fore. Navsezadnje ima sedmico spredaj pri letnici. Kako bi se muhvala z nekimi cenenimi jajci, rajši niti ne pomislim. Verjetno bi prej obupala, kot ga obvladala.

jabe ::

Moja mati ima tudi 7ko spredaj, skoraj 8ko, pa obvlada mobilno bančništvo, internet, cajtnge prebere sicer na čip šit tablici, ker je ekran večji, ampak če gori voda... pa vse to lahko počne na xiaomiju. Je bila pa ona tista, ki ji je s6 ven metalo med klici non stop. Tega pač telefon ni znal - telefonirat. Ji niso znali popraviti, so rekli, da če je tok komplicirana naprava, kot je s6 takrat bil, da je za pričakovati da ne bo vse 100%. Pa to je osnovna funkcija bože mili. Je pa lepe fotke delal, je rada vnučke slikala pa snemala.

S telefoni se duvajo najstniki pa ljudje na minimalcu, ker tam do jurja se gre na obroke. Za ene in druge. Pa ljudje ki so mentalno tam ostali. Telefon že 15+ let ni noben statusni simbol

Drugi vržemo, če ne dela tekom dneva kot je treba ali ga pač pustimo živeti dalje, dokler zmore normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

jojw ::

feryz je izjavil:

Ne flancaj. Razlika je kot noč in dan. Če nimaš denarja ali si preškrt, sta pa res oba enaka in oba dovolj dobra.
Moja mat ima S20 ultra, pa ga še odkleniti komaj zna. Kaj šele bančništvo in te fore. Navsezadnje ima sedmico spredaj pri letnici. Kako bi se muhvala z nekimi cenenimi jajci, rajši niti ne pomislim. Verjetno bi prej obupala, kot ga obvladala.

Kaj sploh želiš povedati? Pač nekateri ljudje so bolj tehnično pismeni, kot drugi..

feryz ::

Da je laž, da ni razlik.
Da so flagšipi boljši v popolnoma vsakem pogledu, vsakem detajlu. In je zato tudi rokovanje z njimi lažje.
Tu se pa prodajajo zgodbe, da je isti šmorn. Navsezadnje, vse zgoraj našteto zmorejo tudi kitajska jajca za 50 evrov. Pa dajmo vsi to kupovati. Ker je itak vseeno.

Skylord ::

jojw je izjavil:

feryz je izjavil:

Ne flancaj. Razlika je kot noč in dan. Če nimaš denarja ali si preškrt, sta pa res oba enaka in oba dovolj dobra.
Moja mat ima S20 ultra, pa ga še odkleniti komaj zna. Kaj šele bančništvo in te fore. Navsezadnje ima sedmico spredaj pri letnici. Kako bi se muhvala z nekimi cenenimi jajci, rajši niti ne pomislim. Verjetno bi prej obupala, kot ga obvladala.

Kaj sploh želiš povedati? Pač nekateri ljudje so bolj tehnično pismeni, kot drugi..

Hotu se je pohvalt, kakšen super duper telefon ima njegova mati, nč druzga.
Ja res razlika v S20 al pa A22, kako se odklepa pa telefonira. Dobr da ima še ULTRA, če ne pa ga res ne bi znala odklent.
LOL

feryz ::

Sem že povedal izkušnjo naše, ki je šla iz S10+ na S20FE. Razočarana do konca. Pa je zelo izi uporabnik, celo neuka bi človek rekel. Ampak celo taki ugotovijo, da je rang nižji telefon, navaden pogreb.

In ja, gre tudi za hvala. Tako kot se siromak hvali s sirotinjo in to zagovarja, se preseratorji s tistim kar imajo.
Btw, telefon je dobila od mene, ker nisem imel kaj z njim in jih že preveč po predalih leži. Je pa nad prejšnjim obupala. Ena jajca so ji poturili s paketom. Neki hu nekaj ali kdo ve kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

jabe ::

Važno da mami zna zdaj notri priti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

kanarin ::

A se lahko prosim preselite v temo "Kateri bicikel (za bogataše)" ? Tu je namreč govor o telefonih.

SoulMan ::

Kupujem telefon do 400€... Kaj predlagate... Nagledan imam Huawei p30 pro 256/8gb in pa Oneplus nord 256/12 gb... Kamera mi niti ni toliko pomembna.

facepalm ::

Norda bi odsvetoval. Je na papirju dosti hitrejsi kot v praksi. vsaj 8/128gb model.

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Ne flancaj. Razlika je kot noč in dan. Če nimaš denarja ali si preškrt, sta pa res oba enaka in oba dovolj dobra.
Moja mat ima S20 ultra, pa ga še odkleniti komaj zna. Kaj šele bančništvo in te fore. Navsezadnje ima sedmico spredaj pri letnici. Kako bi se muhvala z nekimi cenenimi jajci, rajši niti ne pomislim. Verjetno bi prej obupala, kot ga obvladala.


Vsak klasični telefon na tipke za 50 evrov bi ji bolje ustrezal od precenjenega samsunga za 1000 evrov. Ja, cenena jajca bi obvladala še preden bi prijela v roke.

Pač večen problem današnje populacije, ki kupujejo tehnologijo, ne pa uporabnosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SoulMan ::

facepalm je izjavil:

Norda bi odsvetoval. Je na papirju dosti hitrejsi kot v praksi. vsaj 8/128gb model.



Mogoče kakšen drug predlog?

Meiniken ::

Kdo uporablja kakšen telefon firm OPPO ali RealMe? Ne vem če sem zasledil tu koga, ki bi kdaj priporočal (ali pa uporabljal) njihov telefon.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

-ninja-91- ::

Jz imam Realme 7 Pro. Nimam pripomb, dela bp, slike so ok (za ta rang, bil je tut pohvaljen na gsmareni), top mi je predvsem 60W polnjenje. Kadar zjutraj rabim se med zajtrkom nafila in potem spet dva dni ne razmisljam o bateriji.

m0LN4r ::

ressurection je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa ne mi z bolho prosim k nikol neves kaj bos dobu oz kok ma še garancije.
Sj ne. Tu imas:

Dalec od bolhe. Mindfactory, di-tech, saturn, mediamarkt, computeruniverse, alternate. Jebiga, si pac zamudil.

Zavrti na 11:00, beseda "schrott" je sinonim za srot ali sranje:

Ignoriramo:


glede performanca pa baterije velika razlika.
Konkretneje? Kaj je narobe z A52 ali M51? Aja nekdo je rekel, da snapdragon hitreje spila igrice, to je zelo pomembno pri slikanju, pa magari se posnetku spikslajo.

Aja pa te tvoje slike še FHD niso, k je kompresirano use.
Imas tam gori orginal. Zaradi tega se ni nic boljse. Tisto zapikslano pa je orginal posnetek, ni youtube nic kompresiral, ampak je drek v startu.

IPS LCD lepsa slika kot AMOLED? Pa ti se nisi videl AMOLED od blizu, kaj sele HDR posnetek na njem, ampak tak je to.
Brezveze jaz posljem tebi HDR posnetek posnet z mojim telefonom na youtubu, ce ga bos gledal na IPSLCDju v SDR.


Primerji povprečno ceno ne neki kr je znižan enkrat v neki štacuni. Veš tudi ostali telefoni so lohk znižani, sm vidu enkart znižane za 70% sam je blo sam 5 kosov na zalogi in so šli v sekundi.

Js ne igram neki ful igrc na telefonu sam sploh ni fora o hitrosti kot sem ze povedu ene 100x dj. Fora je da se čip greje, preveč je požrešen(posledično), baterija pa tut ni najbolša. Sm že reku da je baterijo na samsungh po dveh letih treba filat "sam" 2x na dan :). A serija ne pride v upoštev ker bi meu telefon k dela usaj ene 3 leta normalno pa da ni tok f*king krhek (dejansko poznam dost ljudi ki so mel probleme z temi telefoni).

Odvisno kakšen amoled in kakšen lcd. Sploh nebom pisov kj več k je itak brezveze. Sm sprobov amoled od samsunga in ja barve so močnejše sam je tale nvt ips velik bl točen (glede barv) pa če je hdr al sdr poleg tega da je bolj oster in obstojen. Edina resna prednost amoledov je črna barva.

Drgač mi je vseeno kera firma je telefon sam da je dober in obstojen. Imam rajš take telefone k jih ni treba menjat usak let zarad baterije.
Aja, jaz nesmem omenit, da je telefon v akciji. Vi pa lahko omenjate neke kitajske import stacune in akcije. Saj tudi tist, k je rekel da se dobi poco z 256gb za 250 iz italije, se je zlagal.

Sem pa bil v trgovini in primerjal A52 in Pocota F3 256GB vceraj. Saj Poco je cist soliden, ampak stvari, ki jih ne mores napisati na papir, se pac opazi, da je cenejsa izdelava.
F3 256GB je res dobra alternativa, ce gledas samo CPU specse, ampak ko pa sem uporabljal in otipal telefon, pa so malenkosti, zaradi katerih bi rajsi izbral A52, ker tist neopazen performance gap pri vsakdanji uporabi ne odtehta design in izdelavo.
Seveda govoriti o cenah pa je vsak dan druga zgodba, ker cene samsungov grejo vsak dan visje zaradi povprasevanja in premalih zalog.

Sm že reku da je baterijo na samsungh po dveh letih treba filat "sam" 2x na dan :).
Jaz jo filam 1x na dva dni, na enotedenskem dopustu sem jo filal 3x vseskupaj. Gretje je relativno, dokler ne primes oba v roko in pocnes znjim iste stvari. Sherlock, ce se snapdragon v A72 ohisje bolj greje od F3, pomeni da boljse odvaja toploto. Thermal design. Po tvojem je boljse, ce se toplota zadrzuje v telefonu, ampak ker si pac tako slisal na internetu, baba cula baba rekla, bo ze nekaj na tem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: V trgovini laufajo telefoni z istim DEMO softwerom od stacune cel dan, v toploti ni bilo nobenih razlik, tak da ne gnjavi. Sosedi sem kupil Pocota, smo znjim slikali psa pa malo sprobali, ampak hvaliti ga ne morem nikjer, razen to da je poceni. Ne samo to, da so vse slika psa meglene in ima neko cudno barvno paleto oz. LUT, se display je spran.
In ja, ce si s takim zadovoljen, je vredno razmisliti o rabljenem flagshippu raje. Kjer bo vsaj ena od 10 slik ostra in normalna.

Aja, pa upam, da ne primerjate telefone od slovenskih ponudnikov. Tam je ponavadi software res nabloatan, v prosti prodaji tega ni. Ampak predvidevam, da to soforumasi veste.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dimnik ::

Molnar ne nabijaj.....
Samsung se segreva preveč, polnit ga je potrebno 1x na dan in potem spet zvečer, pa se gre o s20+

jshadlsa232 ::

Dimnik je izjavil:

Molnar ne nabijaj.....
Samsung se segreva preveč, polnit ga je potrebno 1x na dan in potem spet zvečer, pa se gre o s20+

Te debate so najboljse, kot tiste gostilniske komu kak avto pije. Ob tem pa se pozabi razlike:

- v st. namescenih appov, njihovimi aktivnostmi v ozadju,
- konfiguracijo sleepa aplikacij,
- geografski lokaciji in s tem signalom (telefon, LTE),
- vzorcu uporabe telefona (short bursts of usage vs. long).

Brez neke konsistence je debata brezpredmetna.

Meiniken ::

Moj poco x3 se fila 1x na 5-7 dni :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

m0LN4r ::

Vec konjev, vecja poraba, vecji thermal dissipation. ZKP. Greje se pa Video Encoder oz. graficni del, ko snemas ali igras igre. Zdaj pa pokazi kak xiaomi, ki se pri snemanju v 4K/60 ali 8K ne bo grel. Sicer to se lahko tudi pametno omeji s slabsim bitrejtom, slabso post procesiranjem itn.
- v st. namescenih appov, njihovimi aktivnostmi v ozadju,
- konfiguracijo sleepa aplikacij,
- geografski lokaciji in s tem signalom (telefon, LTE),
- vzorcu uporabe telefona (short bursts of usage vs. long).

Brez neke konsistence je debata brezpredmetna.

Ja, tocno tako. Samsungi delujejo po 3 tednih uporabe, ko se ustvari vzorec uporabe, povsem drugace kot prvi dan, ampak to je ze visek omenjati na forumu.

Meiniken je izjavil:

Moj poco x3 se fila 1x na 5-7 dni :))
Ja pac. Jaz A7ke v predalu nisem filal ze 3 tedne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dimnik ::

jshadlsa232 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Molnar ne nabijaj.....
Samsung se segreva preveč, polnit ga je potrebno 1x na dan in potem spet zvečer, pa se gre o s20+

Te debate so najboljse, kot tiste gostilniske komu kak avto pije. Ob tem pa se pozabi razlike:

- v st. namescenih appov, njihovimi aktivnostmi v ozadju,
- konfiguracijo sleepa aplikacij,
- geografski lokaciji in s tem signalom (telefon, LTE),
- vzorcu uporabe telefona (short bursts of usage vs. long).

Brez neke konsistence je debata brezpredmetna.


Ok, nisem napisal....primerjava z poco f2, enake aplikacije, enaka uporaba, enako omrežje in lokacija

Molnar tvoj tritedenski cikel, si lahko veš kam.....telefon je v uporabi 6 mesecev, no pa pred kaknimi tremi tedni je potreboval reset, ker so se že začele težave

facepalm ::

Lahko se prepucavate kateri je boljsi, dejstvo pa bo ostalo, da absolutno boljsega ni, ker je razlika v prioritetah.
Lahko pa recemo tako.
Sem revez, danes mi je padel telefon po stopnicah in rabim novega asap. Kupil/narocil ga bom DANES.
Vec kot 300EUR ne morem nameniti (ajde naj bo 320 skupaj s postnino in vsem).
Svetujte mi kaj kupiti z argumenti. Go!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

m0LN4r ::

Dimnik je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Molnar ne nabijaj.....
Samsung se segreva preveč, polnit ga je potrebno 1x na dan in potem spet zvečer, pa se gre o s20+

Te debate so najboljse, kot tiste gostilniske komu kak avto pije. Ob tem pa se pozabi razlike:

- v st. namescenih appov, njihovimi aktivnostmi v ozadju,
- konfiguracijo sleepa aplikacij,
- geografski lokaciji in s tem signalom (telefon, LTE),
- vzorcu uporabe telefona (short bursts of usage vs. long).

Brez neke konsistence je debata brezpredmetna.


Ok, nisem napisal....primerjava z poco f2, enake aplikacije, enaka uporaba, enako omrežje in lokacija

Molnar tvoj tritedenski cikel, si lahko veš kam.....telefon je v uporabi 6 mesecev, no pa pred kaknimi tremi tedni je potreboval reset, ker so se že začele težave
Glede na to, koliko reklamacij imamo, spadas med tist 0,01% - se zgodi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

facepalm je izjavil:

Lahko se prepucavate kateri je boljsi, dejstvo pa bo ostalo, da absolutno boljsega ni, ker je razlika v prioritetah.
Lahko pa recemo tako.
Sem revez, danes mi je padel telefon po stopnicah in rabim novega asap. Kupil/narocil ga bom DANES.
Vec kot 300EUR ne morem nameniti (ajde naj bo 320 skupaj s postnino in vsem).
Svetujte mi kaj kupiti z argumenti. Go!
To: https://www.amazon.de/dp/B08XKD94M2
al pa: https://www.amazon.de/dp/B08XJT8TG7

Samsungi so razprodani po evropi. Ostajajo samo se kitajci za razumne cene.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dimnik ::

m0LN4r je izjavil:

Dimnik je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Molnar ne nabijaj.....
Samsung se segreva preveč, polnit ga je potrebno 1x na dan in potem spet zvečer, pa se gre o s20+

Te debate so najboljse, kot tiste gostilniske komu kak avto pije. Ob tem pa se pozabi razlike:

- v st. namescenih appov, njihovimi aktivnostmi v ozadju,
- konfiguracijo sleepa aplikacij,
- geografski lokaciji in s tem signalom (telefon, LTE),
- vzorcu uporabe telefona (short bursts of usage vs. long).

Brez neke konsistence je debata brezpredmetna.


Ok, nisem napisal....primerjava z poco f2, enake aplikacije, enaka uporaba, enako omrežje in lokacija

Molnar tvoj tritedenski cikel, si lahko veš kam.....telefon je v uporabi 6 mesecev, no pa pred kaknimi tremi tedni je potreboval reset, ker so se že začele težave
Glede na to, koliko reklamacij imamo, spadas med tist 0,01% - se zgodi.


Zanimivo.....enako oz še večje sranje je bilo z s8+,
In še enkrat zanimivo....pri lenovo, huawei, honor, xiaomi lg, teh težav ni bilo pa so bli modeli od lite do pro. Kupiš dva nova samsunga in evo ga veselje
Osel gre enkrat na led, jaz bedak pa dvakrat

m0LN4r ::

Ja pac posamezne izkusnje nesrecnezev, najboljsa statistika
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ressurection ::

m0LN4r je izjavil:

ressurection je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa ne mi z bolho prosim k nikol neves kaj bos dobu oz kok ma še garancije.
Sj ne. Tu imas:

Dalec od bolhe. Mindfactory, di-tech, saturn, mediamarkt, computeruniverse, alternate. Jebiga, si pac zamudil.

Zavrti na 11:00, beseda "schrott" je sinonim za srot ali sranje:

Ignoriramo:


glede performanca pa baterije velika razlika.
Konkretneje? Kaj je narobe z A52 ali M51? Aja nekdo je rekel, da snapdragon hitreje spila igrice, to je zelo pomembno pri slikanju, pa magari se posnetku spikslajo.

Aja pa te tvoje slike še FHD niso, k je kompresirano use.
Imas tam gori orginal. Zaradi tega se ni nic boljse. Tisto zapikslano pa je orginal posnetek, ni youtube nic kompresiral, ampak je drek v startu.

IPS LCD lepsa slika kot AMOLED? Pa ti se nisi videl AMOLED od blizu, kaj sele HDR posnetek na njem, ampak tak je to.
Brezveze jaz posljem tebi HDR posnetek posnet z mojim telefonom na youtubu, ce ga bos gledal na IPSLCDju v SDR.


Primerji povprečno ceno ne neki kr je znižan enkrat v neki štacuni. Veš tudi ostali telefoni so lohk znižani, sm vidu enkart znižane za 70% sam je blo sam 5 kosov na zalogi in so šli v sekundi.

Js ne igram neki ful igrc na telefonu sam sploh ni fora o hitrosti kot sem ze povedu ene 100x dj. Fora je da se čip greje, preveč je požrešen(posledično), baterija pa tut ni najbolša. Sm že reku da je baterijo na samsungh po dveh letih treba filat "sam" 2x na dan :). A serija ne pride v upoštev ker bi meu telefon k dela usaj ene 3 leta normalno pa da ni tok f*king krhek (dejansko poznam dost ljudi ki so mel probleme z temi telefoni).

Odvisno kakšen amoled in kakšen lcd. Sploh nebom pisov kj več k je itak brezveze. Sm sprobov amoled od samsunga in ja barve so močnejše sam je tale nvt ips velik bl točen (glede barv) pa če je hdr al sdr poleg tega da je bolj oster in obstojen. Edina resna prednost amoledov je črna barva.

Drgač mi je vseeno kera firma je telefon sam da je dober in obstojen. Imam rajš take telefone k jih ni treba menjat usak let zarad baterije.
Aja, jaz nesmem omenit, da je telefon v akciji. Vi pa lahko omenjate neke kitajske import stacune in akcije. Saj tudi tist, k je rekel da se dobi poco z 256gb za 250 iz italije, se je zlagal.

Sem pa bil v trgovini in primerjal A52 in Pocota F3 256GB vceraj. Saj Poco je cist soliden, ampak stvari, ki jih ne mores napisati na papir, se pac opazi, da je cenejsa izdelava.
F3 256GB je res dobra alternativa, ce gledas samo CPU specse, ampak ko pa sem uporabljal in otipal telefon, pa so malenkosti, zaradi katerih bi rajsi izbral A52, ker tist neopazen performance gap pri vsakdanji uporabi ne odtehta design in izdelavo.
Seveda govoriti o cenah pa je vsak dan druga zgodba, ker cene samsungov grejo vsak dan visje zaradi povprasevanja in premalih zalog.

Sm že reku da je baterijo na samsungh po dveh letih treba filat "sam" 2x na dan :).
Jaz jo filam 1x na dva dni, na enotedenskem dopustu sem jo filal 3x vseskupaj. Gretje je relativno, dokler ne primes oba v roko in pocnes znjim iste stvari. Sherlock, ce se snapdragon v A72 ohisje bolj greje od F3, pomeni da boljse odvaja toploto. Thermal design. Po tvojem je boljse, ce se toplota zadrzuje v telefonu, ampak ker si pac tako slisal na internetu, baba cula baba rekla, bo ze nekaj na tem.


Aja, jaz nesmem omenit, da je telefon v akciji. Vi pa lahko omenjate neke kitajske import stacune in akcije. Saj tudi tist, k je rekel da se dobi poco z 256gb za 250 iz italije, se je zlagal.

Ti lohk omenjaš kokr češ sam ne morš primerjat redne pa akcijske cene. "Med F3 pa note 10 je sam 100€ razlike" poleg tega je pa tut import ce si ga kupu iz de.

F3 256GB je res dobra alternativa, ce gledas samo CPU specse, ampak ko pa sem uporabljal in otipal telefon, pa so malenkosti, zaradi katerih bi rajsi izbral A52, ker tist neopazen performance gap pri vsakdanji uporabi ne odtehta design in izdelavo.

Ja dj vem kako je na A52 crap plastika F3 je iz šipe pa frame iz ALU. Glede filanja pa nevem kok časa maš ti ta tvoj telefon sam če ga maš že 2 let pol lažeš al pa tko telefona skor nc ne uporablaš, k vem kako je pr frendih k so mel te samsunge. Velik folka upgrejda na huawei/iphone/xiaomi/oneplus, ker niso bli zadovolni z samsungam v preteklosti oz. ker je cenejša alternativa.

Sherlock, ce se snapdragon v A72 ohisje bolj greje od F3, pomeni da boljse odvaja toploto. Thermal design. Po tvojem je boljse, ce se toplota zadrzuje v telefonu, ampak ker si pac tako slisal na internetu, baba cula baba rekla, bo ze nekaj na tem.

Ker si ti debil, važn je kok se čip segreva ne kolk se ohišje. Kroglce pod čipam pa lohk razpokajo medtem ko sam čip ne bo kr tako crknu, če je recimo edn sd, exynos, kirin. Plastičn ohišje se ne stopil ker maš še useen varovala da ti manjša frekvenco "termal throttle". Steklo bolše prevaja toploto kokr plastika zato se čip hitreje shladi na F3 kokr na temu tvojmu A72.

jabe ::

jabe je izjavil:

Saj tega sem že malo gledala. sem vzela ta večjo verzijo. bo malo zraven dal, pa bo...


No, je prišel. Torej poco x3 pro 8/256mb. Mali je zadovoljen, posledično tudi jaz. Samsunge si lahko kupuje sam, jaz imam na to znamko veto. Ena izmed 0,01%. Bog pomagaj, ne bo jih konec...

Grizzly ::

Torej iščem pametni telefon, ki ustreza kriterijem:
- znamka Huawei ali Samsung
- velikost 15 x 7 cm (toleranca 0,5 cm)
- čim boljši akumulator (ne bi rad že novega polnil vsak dan)
- čim več spomina in delovnega pomnilnika
- cena naj ne presega 500 EUR

Sedaj imam že 4 leta Huawei P Smart (3 GB, 64 GB, Android 9). Sem z njim zadovoljen, vendar baterija ne zdrži dolgo... ob minimalni uporabi ga filam vsak drugi dan, ker pa ga uporabljam tudi službeno, ga včasih spraznem tudi čez dan. Nov telefon bom uporabljal tako za zasebne kot službene potrebe, zato bi rad, da dela tekoče tudi ob večjem številu aplikacij. Predvsem pa naj bo zanesljiv - nočem tehničnih težav ob kakšnem zelo pomembnem klicu. Kaj priporočate?

facepalm ::

Pixel 4a :))

m0LN4r ::

Porabniki baterije so pac, velikost ekrana, 120hz, zmogljivost in srot aplikacije v ozadju. Jaz lahko iz Folda izstisnem 2x tolko, ce dam na 60hz, energy saving, izklopim 5G, BT, pa tiste aplikacije, ki skos neki muckajo v ozadju blokiram.
Tak da nek kompromis, med vsem tem bos moral najt.

Jaz imam Folda izkljucno zaradi sluzbe, ker je kar se tice velikosti displaya in delom z tekstom, slikami, grafi, maili, excel, pdf, teams meetingi, najbolj pregledna stvar ever. Sem bil zelo proti temu in bashal stvar nonstop, pa so mi ga sluzbeno uturili, zdaj pa vec na normalnem telefonu nic ne "vidim" ampak nazalost druga cenovna liga.

Zato jaz osebno cakam na M52, ker M51 se pac nikjer vec ne dobi, razen v romuniji. Ta stvar ima 7000mah baterijo, pa lahko caras kolko hoces, 7000 je pac 7000 in M51 je zdaj na koncu sla cena iz 399 gor naD 600 eur ravno zaradi tega. Neki sem bral da okol 14.julija bo predstavitev.

Zdaj pri telefonih z plusminus 3500-4000mah bos plusminus dobil isto.

Xiaomi Mi Note 10 ima 5260mAh baterijo. Bogi pixel pa samo 3000. M52 pa bo imel 2x tolko.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Skylord ::

m0LN4r je izjavil:


Zato jaz osebno cakam na M52, ker M51 se pac nikjer vec ne dobi, razen v romuniji. Ta stvar ima 7000mah baterijo, pa lahko caras kolko hoces, 7000 je pac 7000 in M51 je zdaj na koncu sla cena iz 399 gor naD 600 eur ravno zaradi tega. Neki sem bral da okol 14.julija bo predstavitev.

Zdaj pri telefonih z plusminus 3500-4000mah bos plusminus dobil isto.

Xiaomi Mi Note 10 ima 5260mAh baterijo. Bogi pixel pa samo 3000. M52 pa bo imel 2x tolko.

M52 bo imel baterijo 5000mAh (4860mAh) ;)

lonewolf_ ::

V kratkem bom objavil oglas za 1+7, če koga zanima. Zelo lepo ohranjen, mislim, da ni prask. Star dobro leto nekje.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

m0LN4r ::

Skylord je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Zato jaz osebno cakam na M52, ker M51 se pac nikjer vec ne dobi, razen v romuniji. Ta stvar ima 7000mah baterijo, pa lahko caras kolko hoces, 7000 je pac 7000 in M51 je zdaj na koncu sla cena iz 399 gor naD 600 eur ravno zaradi tega. Neki sem bral da okol 14.julija bo predstavitev.

Zdaj pri telefonih z plusminus 3500-4000mah bos plusminus dobil isto.

Xiaomi Mi Note 10 ima 5260mAh baterijo. Bogi pixel pa samo 3000. M52 pa bo imel 2x tolko.

M52 bo imel baterijo 5000mAh (4860mAh) ;)
To pa je slaba novica, ce bo res. Mogoce potem res vzamem rajsi M51 iz romunije.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ressurection ::

m0LN4r je izjavil:

Skylord je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Zato jaz osebno cakam na M52, ker M51 se pac nikjer vec ne dobi, razen v romuniji. Ta stvar ima 7000mah baterijo, pa lahko caras kolko hoces, 7000 je pac 7000 in M51 je zdaj na koncu sla cena iz 399 gor naD 600 eur ravno zaradi tega. Neki sem bral da okol 14.julija bo predstavitev.

Zdaj pri telefonih z plusminus 3500-4000mah bos plusminus dobil isto.

Xiaomi Mi Note 10 ima 5260mAh baterijo. Bogi pixel pa samo 3000. M52 pa bo imel 2x tolko.

M52 bo imel baterijo 5000mAh (4860mAh) ;)
To pa je slaba novica, ce bo res. Mogoce potem res vzamem rajsi M51 iz romunije.

Itak da m51 ni prov velik v EU, če je namenjen biu bl za indijo v originalu pa še telefon je str en let tko da itak ni čudno da gre iz trga. A serije so namenjene za globalno zato tut zalog ne zamnjka kr tko.

m0LN4r ::

Amazon je imel ekskluzivno M51 telefon za 379.- Evronov za DACH regijo od samega zacetka (Gelistet seit 31.08.2020, 16:39), prakticno na zalogi do maja letos, fino bi bilo videti naslednika z enako mocno baterijo.
Ampak glede na to, da cene cipov in baterij grejo v nebo ze 3-4 mesce, bo to zelo tezka. Imam feeling, da bodo telefoni letos jeseni za isti denar celo slabsi, kot pred enim letom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
68 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021329 (2298) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813269 (9942) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810153 (7900) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798092 (55971) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315682 (13906) boris82

Več podobnih tem