» »

WIZ zdravje - nateg?

WIZ zdravje - nateg?

solatjek ::

Pozdravljeni,

zadnje čase opažam reklamo na TV za dodatno zdravstveno zavarovenje preko spleta WIZ. Zanima me, kako je sploh s temi zdravstvenimi zavarovanji, krijejo vsa isto, neglede na to ali je vzajemna, triglav ali adriatic (WIZ)? Kot drugo ugodnost sem prebral na netu, da če skleneš za vsaj 3 leta, dobiš takoj na TRR 40€. Je za pričakovati kakšno skrito nategancijo? Ker plačujem zavarovanje za 2 osebi je to 80€, kar pa ni tako malo in za ta denar bi se prestavil iz vzajemne, če seveda ni kakšne pasti. Pozna kdo?

Hvala in lp
Matjaž

drooer ::

Če je wiz zdravje+ (Nadstandardno zdravstveno zavarovanje, ki nudi organizacijo, izvedbo in plačilo stroškov pomoči na domu in prevozov v primeru poškodbe ali bolezni. Vključuje tudi nezgodno zavarovanje, ki v hudih primerih trajne invalidnosti zaradi nezgode nudi oprostitev plačevanja premije WIZ Zdravja) pri ostalih ponudnikih vključeno v osnovno ceno potem če si preračunaš si tam tam

fosil ::

da če skleneš za vsaj 3 leta, dobiš takoj na TRR 40€

Je pa zato zavarovanje 70 centov dražje, torej boš v treh letih za teh 40 EUR "prihranka" plačal 54 EUR več premije.
Sicer pa boš naslednji mesec pri vzajemni plačal 15 eur manj.

Drugače pa ti vsak ponudnik nudi kakšno dodatno ugodnost. Odvisno katera ti najbolj ustreza.
Tako je!

solatjek ::

A res, 15€ manj, zakaj pa to, o tem nič ne vem?

fosil ::

Res.
Tako je!

2x'=2 ::

Ker majo preveč dobička.

mat xxl ::

Vsi teli so eni nateguni največji pa Adriatic. Imam vse živo zavarovano tudi doplačilo zdravil, ki mi letno krije do cca 200 eur in ja izkoristim , se razume in dobim od njih ponudbo ciljano na moje ime, naj grem na 500 eur letno, in jasno rečem DA, grem oni mi pa čez 3 tedne , to zavrnejo, kao, da odstopajo, ker ne gre, ker že sedaj letno pokurim 200 eur in ko jih pokličem in nap.... mi pojasnijo, da če bi letno pokuril do 70 eur bi oni sprejeli, tako pa ne, pa jih vprašam, PA KAJ HUDIČA MI POTEM NA MOJE IME SPLOH POŠILJATE PONUDBO IN PROVOCIRATE, pa rečejo pošljemo vsakemu, potem, pa one, ki so ZA preverimo ali gremo v to ali ne. Skratka pri meni so zgubili prav vse pike, sedaj ko mi kakršno koli ponudbo pošljejo zahtevam, da vnaprej potrdijo, da je zavezujoča za njih če se odločim, sicer je to ničvreden kos papirja in leti samo v smeti.

namko ::

fosil je izjavil:

da če skleneš za vsaj 3 leta, dobiš takoj na TRR 40€

Je pa zato zavarovanje 70 centov dražje, torej boš v treh letih za teh 40 EUR "prihranka" plačal 54 EUR več premije.
Sicer pa boš naslednji mesec pri vzajemni plačal 15 eur manj.


Hmm, kako si pa prišel do teh 54 EUR več premije?

0,70 EUR/mesec (razlika v premiji) x 12 mesecev x 3 leta = 25,20 EUR

Četudi upoštevaš razliko zaradi 15 EUR manj, še vedno ne ugotovim kako si prišel do 54 EUR več.

fosil ::

Pojma nimam, kako je prišlo ven teh 54, verjetno se je kalkulator zmotu :P
Tako je!

Matija82 ::

Kakšne nove izkušnje v teh šestih letih z Wizom?

CORIS mi za leto tujine naračuna 500EUR, Vzajemna 300, WIZ pa 70 (v vseh primerih za kritje 100K, in na prvi pogled isti pogoji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Utk ::

solatjek je izjavil:

Pozdravljeni,

zadnje čase opažam reklamo na TV za dodatno zdravstveno zavarovenje preko spleta WIZ. Zanima me, kako je sploh s temi zdravstvenimi zavarovanji, krijejo vsa isto, neglede na to ali je vzajemna, triglav ali adriatic (WIZ)? Kot drugo ugodnost sem prebral na netu, da če skleneš za vsaj 3 leta, dobiš takoj na TRR 40€. Je za pričakovati kakšno skrito nategancijo? Ker plačujem zavarovanje za 2 osebi je to 80€, kar pa ni tako malo in za ta denar bi se prestavil iz vzajemne, če seveda ni kakšne pasti. Pozna kdo?

Hvala in lp
Matjaž

40 evrov je res "nateg". Jaz imam tam zavarovan avto in so mi ponudili 140 evrov, če podpišem za 3 leta še zdravstveno. Za to se pa že res splača...70 je pa nekje standard, da dobiš pri avtu če podpišeš zdravstveno. S tem da so pri avtu že tako najcenejši.

LeQuack ::

A niso včasih te sumljive zavarovalnice prodajale zavarovanja, da si lahko skočil mimo vrste do zdravnika.
Quack !

#000000 ::

LeQuack je izjavil:

A niso včasih te sumljive zavarovalnice prodajale zavarovanja, da si lahko skočil mimo vrste do zdravnika.


Nisi šel mimo vrste, si pa bil takoj na vrsti pri specijalistih KI JIH ONI DOLOČIJO, mislm imajo pogodbe z nekimi klinikami, in če rabiš recimo ortopeda nujno ne boš šel v KC ampak nekam kjer imajo oni pogodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

nina123 ::

Matija82 je izjavil:

Kakšne nove izkušnje v teh šestih letih z Wizom?

CORIS mi za leto tujine naračuna 500EUR, Vzajemna 300, WIZ pa 70 (v vseh primerih za kritje 100K, in na prvi pogled isti pogoji).


Pozdravljen Matija82,
pri celoletnem zavarovanju moraš paziti, da gledaš enake ponudbe. Načeloma t.i. "celoletno zavarovanje za tujino" omogoča večkratna potovanja do 90 dni kadarkoli v tistem letu, za katerega skleneš zavarovanje. Če pa si celo leto v tujini (vseh 365 dni zunaj Slovenije) pa je cena veliko višja, ker si za vsak dan posebej zdravstveno zavarovan. Pri WIZu je moč skleniti samo prvo verzijo celoletnega zavarovanja (za večkratna potovanja do max 90 dni - to je ta cena, ki jo omenjaš), celoletno zavarovanje za 365 dni pa lahko skleneš le na šalterju Adriatica Slovenice (WIZ je spletna prodajna točka ASa). Cena za Tujino AS za 365 dni za višino 100.000 je 323,71 € (preverjeno danes).
Pa srečno pot :)

XLapse ::

Js sm lani naredil neko brezvezno življensko, pred bolezni zavarovanje in morm plačevat 70€ lol. Hotel sem skenslat , pa mi agentka pravi da ne morem do Junija, ko bo 1 leto odkar sm to sklenil. Fuck off vzajemna, jaz bi rad prekinil če hočem. Zdej sm pa ful zavarovan k pa sm se premislu.
alien technology

buttcrack ::

Letno turistično se najbolj splača pri grawetu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212358 (1392) kixs
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012541 (7717) BCSman
»

Vzajemna, Triglav ali Adriatic Slovenica?

Oddelek: Loža
102905 (1200) Utk
»

Zavarovanje v tujini (coris)

Oddelek: Loža
122201 (1718) lonewolf_

Več podobnih tem