» »

imam 266 kako na 300

imam 266 kako na 300

dejc2 ::

Zdravo imam osnovno ploščo Intel AL440LX MOTHERBOARD in procesor pentium II 266. Zanima me če se da navit procesor na 300 MHz in če se da prosim če mi nekdo razloži do potankosti kako se to naredi. :\

Binji ::

Ja najprej poglej v BIOS in ce je tam kasna opcija SoftMenu ali SoftSpeed, jo izberi. Tam je sedaj nastavljeno tako, da je mnozilnikXfrekvenca=266MHz. No sedaj pa to spremeni na 300MHz (mogoce se bos moral malce igrati s kalkulatorjem) in se masina zbudi imas 300MHz comp! Ce se pa ne pa probaj malo zvisat voltazo (MALO!).

Aja pa se prej je dobro znizat PIO mode disku zaradi izgube podatkov...

Lucio ::

Na bo tako lahko, saj Intelove matične plošče tega ne dovolijo. Potrebno bo prebarvat 21 PIN na procesorju in nato nastavit višji FSB.

Točno kako se to naredi je pisalo že veliko krat, tako da se mi ne da še enkrat pisat.

Samo za informacijo pa ti povem, da je moj Celeron 266 lepo delal na 448 (112FSB), vendar je bla plata Abit BX6.

yoystick ::

Tudi jaz sem imel to plato in sem po dolgem in vstrajnem iskanju ugotovil,da ne bo nič, kajti ta plata al440lx NE temelji na osnovi bx čipovja s katerimi se da OC, ampak je predhodnik. Sam sem imel P2 233mhz na tej plati. Nastavitve v biosu pa so uporabne samo ob zamenjavi procesorja, (plata mi je podpirala do 466 z nadgrajenim biosom) v ta del biosa, kjer lahko to spreminjaš pa prideš z premikanjem jumperja CBJ8 (ne spomnim se če je točno ime) iz 1-2; na 2-3; ki leži v spodnjem levem kotu plate. Za normalno delovanje jetreba postaviti potem jumper v prvotno stanje. Če ti to kaj pomaga pol je kul, drugače pa za overclockanje so res najbolj primerne abit, epox, msi

dejc2 ::

Kje pa lahko nadgradim bios mi napišeš stran da ga bom lahko dol potegnu.0:)

yoystick ::

Jaz sem ga potegnil dol iz uradne intelove strani, če ga pa ni tam, bom pa še pogledal mogoče ga imam na kakšni disketi kje?:D

dejc2 ::

Dj probi najdet pa mi pol pošelj na tale naslov kos.dejan@siol.net:\:\

Dalmatinc ::

Jah; kaj pa HCKAN BiOS
>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclockanje PII 300

Oddelek: Navijanje
191487 (1202) imott3791
»

Overclockanje P2 233Mhz

Oddelek: Navijanje
9887 (783) kalcek16
»

Celeron 266 @ ???

Oddelek: Navijanje
151044 (921) webcreator
»

jumper

Oddelek: Navijanje
71140 (1008) MadMax
»

overclockanje

Oddelek: Navijanje
101344 (1069) yoystick

Več podobnih tem