» »

Baterija

Baterija

FX6300B ::

eno vprašanje "home-made" baterije sol,voda,dve kovini; bi se to dalo izkoristit na morju sepravi da bi dal dve kovini v vodo in bi imel elektriko ali je preveč umazana voda itd in ali je škodljivo za organizem v vodi hvala

5er--> ::

Kam boš pa dal elektrolitski ključ?

FX6300B ::

ključ?

mirator ::

Ne

FX6300B ::

lahko kdo malo bolj razlooži?

hojnikb ::

Take baterije so samo za ultra low power uporabnike. Think preprosta lcd ura.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Cervantes ::

5er--> je izjavil:

Kam boš pa dal elektrolitski ključ?

V elektrolitsko ključavnico, seveda.

FX6300B ::

samo bi pa dejansko šlo ?

hojnikb ::

Kot rečeno, da bi s tem napajal kej več od lcd ure, ne. Enostavno prevelik notranji upor, da bi lahko napajal karkoli uporabnega. In seveda elektrolitski kjuč (če bi imel vsaj osnovnošolsko fiziko, bi vedel da rabiš dva ločena člena, ki jih povezuje elektrolitski kjuč).
#brezpodpisa

FX6300B ::

verjemi mi sem ravno 1. letnik pa se še nismo pogovarjal v bateriji oz elektrolitu tudi v osnovki ne komaj da smo povedali kaj je elektrika aja fiziko sem imel pa 4 lahko bi bla 5 samo površnost :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

negotiator ::

Če imaš dovolj veliko anodo in katodo, lahko dobiš tudi več toka, glede na to, da imaš v morju praktično neomejeno elektrolita. Recimo alu in bakrena plošča, obe 1m^2, bi dali ven dosti več toka, kot 1dm^2. Problem pa se pojavi, ker boš imel lahko samo eno celico (cca. 0.7V), če ne boš ločeval celic med sabo (da bo vsaka celica imela svojo morsko vodo).

hojnikb je izjavil:

Kot rečeno, da bi s tem napajal kej več od lcd ure, ne. Enostavno prevelik notranji upor, da bi lahko napajal karkoli uporabnega. In seveda elektrolitski kjuč (če bi imel vsaj osnovnošolsko fiziko, bi vedel da rabiš dva ločena člena, ki jih povezuje elektrolitski kjuč).



Vse, kar bo elektrolitski ključ (slani most oz. salt bridge) naredil je to, da bo drastično zmanjšal zmožnosti celice. Ne vem, kdo za vraga je rekel, da ga rabiš, to je uporabno le za določene namene, za namen baterije je pa nič drugega, kot ovira.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

FX6300B je izjavil:

verjemi mi sem ravno 1. letnik pa se še nismo pogovarjal v bateriji oz elektrolitu tudi v osnovki ne komaj da smo povedali kaj je elektrika aja fiziko sem imel pa 4 lahko bi bla 5 samo površnost :D

Jaz sem imel fiziko v srednji 2 in sem skoraj vse znal.
Ko smo zamenjali profesorja sem jo imel 4 in nisem mel pojma o čem se gre.

Ocena ti ne pove pol pizde mrzle vode!

In ja, elektrolitskega ključa ne rabiš.
V najboljšem primeru dobiš ven ~3V če uporabiš plato iz zlata in drugo iz aluminija.
http://eoet1.tsckr.si/plus/eOet1_07_02_...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Karkoli że, s te baterije nebo nič uporabnega....
#brezpodpisa

FX6300B ::

ok hvala sej sam tko teorija me je zanimala

Brane22 ::

MIslim, da je nekaj takega obstajalo v varianti za vojsko. Dobil si kanto, ki si jo vrgel v morje in ti je med delom pridelala par W tekom nekaj ur/(dni?) in je bila namenjena zasilnemu pogonu radia.

Detajlov se ne spomnim.

FX6300B ::

hvala samo še kako pa bi kapaciteto take baterije izmeril in pa kako bi se dalo narediti homemade accumulator ali je to vbistvu to (ta "baterija") ker če bi priklopil na štrom bi se po moji logiki začela elektroliza

FX6300B ::

Imam še eno vprašanje moj butasti sošolec je razbil tablico ker mu nekaj ni delalo (transformer star 1 mesec) budalo pač
in mi dal še delujočo baterijo zdaj me pa zanima kako bi jo lahko polnil dobro vem da rabim napetost malo višjo kot je na bateriji samo nevem kako bi lahko kontroliral in da bi samodejno izklopilo ko je napolnjena še mal več o bateriji 3,8v 31Wh in 7900mAh Li-polymer oz kako bi vedel koliko časa jo filat dobr če je čist prazna je logično samo pol pa da bi blo krmljeno to edit : mislil sem akumulator da nebo pomote :d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

hojnikb ::

za tako baterijo boš rabi namenski polnilec.
recimo kak imax b6 je super stvar za male pare.
#brezpodpisa

FX6300B ::

aha hvala

hojnikb ::

še se boš preveč hecal, bo nastal tole https://www.google.si/search?q=li+polym...
#brezpodpisa

FX6300B ::

you think this ? https://www.google.si/search?q=li+polym...


?

sam zakva jo lahk raznese ? predolgo polnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

menjalnik ::

Da

negotiator ::

Tudi, če jo s prevelikim tokom polniš, jo lahko v sekundah/minutah raznese, ni nujno, da se predolgo polni, zato raje kupi primeren polnilec za to.
All easy problems have already been solved.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje glede kondenzatorjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
406269 (3602) mirator
»

Boost konverter - pazljivost

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
212578 (1820) gumby
»

Napajalnik izven ohišja ?

Oddelek: Strojna oprema
201564 (1101) DarwiN
»

Pregreta grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
8593 (489) s6c-gEL
»

Baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91323 (1233) SkIDiver

Več podobnih tem