» »

freesco

freesco

svejk ::

evo sem malce prebiral tale forum in nasvet za dober router je bil freesco.

vzamem 486-ko 80, pa 16m rama, pa 2x 3com mrezna, pa diketnik. pa se mi je takoj zataknilo:

ja naredim disketo v winsih, pol pa prenesem v 486-ko pa se zbuta...problem katerikoli ukaz mu dam od setupa in podobno povsod dobim: boot failed: please change disks and press any key to continue

ja saj mam samo fdd kaj naj mu pa menjam?
kaka ideja? sem ze gledal help pa nic ne pise...
  • spremenil: gkovac ()

mile ::

slaba disketa ali disketar

svejk ::

mislis, disketa je nova. disketnik pa izpraven, no ni pa izkljucena moznost... :)

svejk ::

ja pa je bla res disketa zanic, no zadevo nekako pripeljal do sredine, problem je konfiguracija, kjer ne vem kako bom. iscem navodila na netu ampak je zadeva bol kot ne klavrna :)

grem ajat ura je sto

mile ::

sej majo čist dobro dokumentacijo

http://www.freesco.org/?L=Documentation

ali3n ::

Oglej si še Coyote Linux - še en "floppy only" release; morda malo bolj "user frendly... dokumentacije je ogromno...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Lincolin ::

Danes sem se odločil da bom iz 486 plate izdelal router! Uglavnem ga mislim poganjati kar na freeSCO pa me zanimajo naslednja vprašanja:
*Koliko kartic lahko priključim na ta router?
*Ali je kartica 3 Com Ethernet III. (3c509) primerna za takšne projekte?
*Kakšni so ukazi ko se konča nalaganje datotek z diskete v ram pomilnik? Linux> ?
*Kje pa lahko nastavim IP, masko, prehod določitev kartice itd?
*Kaj moram takoj po prvem zagoni freeSCO s diskete storiti da bom preko drugega računalnika
lahko dostopal do webadmina "contral panel"?
Upam da mi boste znali odgovoriti, ter lep dan še naprej!:\ Noč mislim?:)

Gapi ::

Lincoln na freescota lahko priklopiš tok kartic kolk maš prostih mest v kompu. JA ta kartica dela. Če si v setup modu maš vse na ekranu.

Lincolin ::

@Gapi ja jest sem sedaj vse naredil v FreeSCO-ju.Windowsih pa sem tudi že vse uštimal. Povezat in pingat se mi pa nočeta, in dostop do CP mi je tudi onemogočen! Ali moram tudi določiti prehot (Gatewy), kakšen pa je na FreeSCO če je IP: 192.168.1.1 je potem prehod 192.168.1.2 Kako pa zgleda v windowsih, če je IP: 192.168.1.2 kaj pa prehod: 192.168.1.1. ALi drži tako!

roscha ::

Ne?

Daj pripopaj, kaj ti ifconfig in route ven pljuneta...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux zgolj kot router

Oddelek: Operacijski sistemi
81360 (1219) OmegaBlue
»

Kater softwearski router?

Oddelek: Programska oprema
211439 (1091) Tomay
»

softwareski router

Oddelek: Programska oprema
141957 (1582) Lith
»

Kateri ROUTER

Oddelek: Kaj kupiti
192186 (1888) Poldi112
»

Kako sestaviti router iz stare kište?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91635 (1325) Jebiveter

Več podobnih tem