» »

Pametna instalacija

Pametna instalacija

zorandol ::

pozdravljeni!

V prihodnosti imam v planu narediti pametno instalacijo v bivalnem prostoru hise. Imam osnovno znanje elektrotehnike kot tudi programiranja... Instalacija je stara okrog 30 let. Zanima me kakse moznosti nadgraditve klasicne elektricne instalacije na "pametno instalacijo" imam? V mislih imam krmiljenje luci, rolet ipd., preko Touchpanela. Premisljujem tudi o krmiljenju preko telefona (aplikacija na Androidu). Zanima me tudi ce poznate kaksne proizvajalce krmilnikov in dodatnih modulov za tovrstno zadevo:)

Za odgovore se Vam ze vnaprej zahvaljujem.:)

Lep pozdrav

PG

Apple ::

Jaz uporabljam njihove rešitve. Sem zadovoljen uporabnik že 5+ let...

Slovenski proizvajalec rešitev Cybro krmilniki in dodatni moduli
LP, Apple

zorandol ::

a mas mogoce kaksen primer načrtov oz. kako je napeljava izvedena? Da bi si lahko predstavljal celotno izvedbo projekta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zorandol ()

specialec1 ::

Zivjo
meni so bli najbolj vsec KNX Gira. Sistem deluje na Linux OS, boljša varnost v primerjavi z Windows OS. Ni potrebno nadgrajevati kakršnihkoli antivirusnih prog... app je intuitivna, uporabniku prijazna - enostavna...
Pri KNX Gira lahko vse moderne naprave spraviš na skupni imenovalec: strojne instalacije, žaluzije, luči alarm, domofon, prezračevanje- vse v skupnem in optimalnem delovanju zapakirano v lep celosten dizajn elektro opreme.
KNX je edini evropski standard, tko da če Gire v SLO čez tri leta ni več (karikiram), se lahko obrnem na kogarkoli ki dela KNX, če karkoli potrebujem. Vsi elementi na KNX so kompatibilni.
Za uporabnika pametna hiša pomeni prihranek časa, večje udobje, dodatna varnost (če te ni doma, se lahko prek simulacije prisotnosti hiša obnaša kot da si oz. v primeru gibanja v ali zunaj hiše, dvigne vsa senčila, vklopi svetila, pošlje SMS na pametni telefon, vklopi avdio itd., da prežene vsiljivca.;tudi izklop kritičnih vtičnic; Gira poskrbi s senzorji CO2 za večjo varnost, saj poveča prezračevanje, vklopi razsvetljavo, odpre okna, zapre dovod plina itd...karkoli pač sprogramiraš nanjo)...

Sistem je nadgradljiv v prihodnosti, lahko razširiš na karkoli potrebuješ. Nemška znamka itak sama po sebi govori o kvaliteti, najbolj mi je bil pri stikalih všeč dizajn, ki gleda od stene stran le 3mm, ampak za to potrebuješ posebno kvadratno Gira dozo.
lahko si pogledaš na njihovi strani: http://www.projekt-gt.si/stikala-in-vti...
Upam, da sem pomagal.
Lp

i2gshop ::

Za integracijo sistema na obstoječe stare inštalacije, je najboljša rešitev zwave brezžični protokol. Največji distributer Zwave modulov v Sloveniji pa je https://www.z-home.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: i2gshop ()

Andrej711 ::

Živjo, našel sem podjetje, ki je v razvoju in se ukvarja z vgradnjo pametnih inštalacij. Uporabljajo Sonoff, ki ima možnost glasovnega upravljanja z Alexo ali Google home-u.

Link je tukaj: https://www.facebook.com/ppsmarthouse

Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kloko ()

All ::

Knx je.....drag
(Gira...so zlatarji)
Sonoff ma samo relejske izhode (kolikor sem gledal).

Povej kaj tocno rabis?
Releji..dimmerji..rolete...impulzi.. radiatorji? Lokani nadzor? Oddaljen nadzor? Casovniki?

Zacne se z 50€ pa do....

11miles ::

Tudi sam se spogledujem z pametnimi inštalacijami...
razen žaluzij in kaksno luč v malem stanovanju ni druge potrebe.
Želja je le da je krmiljenje podprto prek iOS-a, pa google najde slovence- andivi.si

Ima kdo kake izkušnje?

fikus_ ::

Matic, za reklamiranje uporabi desno stran Slo-Techa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425740 (4952) matobeli
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617185 (1675) kriptobog
»

IT v novi hisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627790 (5784) jero_no1
»

Inteligentna hiša

Oddelek: Loža
195402 (2152) Oldi
»

sistemi pametnih hiš

Oddelek: Loža
71504 (1237) jernejp

Več podobnih tem