» »

Popravilo odpadlih elementov

Popravilo odpadlih elementov

DejaVu ::

Ko sem iz matične ploščen ven vlekel kabel, sem po pomoti poškodoval zadnji PCB grafične kartice tako, da je nekaj elementov "odpadlo" vstran.

Vstran je odpadel čip (5 pinski - označen z rdečim krogom) in mislim da dva upora (ki pa sta se žal izgubila). Zadevo sem slikal.

 1

1



K sreči imam še eno identično grafično, tako da sem poslikal, kako zgleda pravilno.

 2

2



Iščem nekoga, ki bi zadevo popravil (za gajbo pira?), po možnosti MB ali okolica.

Ti elementi so tako majhni, da bi rabil res specialno orodje, da bi prispajkal vse nazaj, poleg tega pa na čipu en pin dobesedno manjka, tako da je tudi glede tega treba neka improvizacija (mogoče celo nov čip - kakšen, kje dobit, itd... nimam izkušenj).

Highlag ::

Tvoje slike so vredne nič, ker se ne vidi oznak na komponentah.
Never trust a computer you can't throw out a window

Brane22 ::

Za gajbo pira bi mogoče kdo zalotal tistih par odpadlih elementzov, nekako se mi pa ne zdi, da se bo kdo spravil v detektivsko akcijo iskanja manjkajočih elementov.

DejaVu ::

Oznako čipa bo verjetno lahko prebral nekdo, ki ima ustrezno povečevalno steklo (če je potreben nov čip zaradi zlomljenega pina).

Ostala dva elementa pa se lahko izmeri, ali ne? Saj kaj druga kot upor, kondenzator ali dioda ne more bit...

Še ena slika... boljše žal ne morem naredit - nimam prave opreme za take slike.

 3

3

Brane22 ::

Kondenzatorjev, uporov in diod je veliko vrst.

In kako naj bi izmeril komponento, ki si jo izgubil ?

DejaVu ::

A se jih ne da? Saj imam še eno identično grafično, na kateri so te manjkajoče komponente.

SendID ::

Na teh majhnih čipih so ponavadi samo kratice in ne celotna oznaka čipa.
Zelo težko boš izvedel kateri čip je če vsaj približno ne veš za katero komponento gre.

DejaVu ::

Čip sem danes še enkrat pogledal na dnevni svetlobi in vidim, da ima vseh 5 nogic, tako da očitno ne bo problem - samo prispajkat ga je treba nazaj.

Zdaj še samo ugotovit, kaj sta rumenkasta elementa.

Tribal ::

Kondenzatorja sta.

gumby ::

Čip naj bi bil BD46445G ali MC74HVC1GT66. Poišči podatke in primerjaj s tem, kar je na matični...
my brain hurts

DejaVu ::

gumby je izjavil:

Čip naj bi bil BD46445G ali MC74HVC1GT66. Poišči podatke in primerjaj s tem, kar je na matični...


Hvala, to je bilo koristno.

BladE_ ::

Brane22 je izjavil:

Za gajbo pira bi mogoče kdo zalotal tistih par odpadlih elementzov, nekako se mi pa ne zdi, da se bo kdo spravil v detektivsko akcijo iskanja manjkajočih elementov.


Tako ja... Če dobiš elemente ti za gajbo pira z veseljem spravim to gor...
Akcija - Reakcija

DejaVu ::

Popravljeno! Hvala vsem za pomoč :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poškodovana matična plošča

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51107 (987) FX6300B
»

Lenovo y50-70 disk 100% uporaba, 88sekundni windows boot..

Oddelek: Pomoč in nasveti
71182 (1090) mtosev
»

Ohisje+napajalnik, zazeljena tisina

Oddelek: Kaj kupiti
81241 (1015) t3hn0
»

Illustrator CS 2

Oddelek: Programska oprema
121021 (803) martincek1
»

Kdo obvlada Eagle?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121143 (972) pitagora

Več podobnih tem