» »

Preklapljanje med 3G in H+

Preklapljanje med 3G in H+

Zzzzzzz ::

Zdravo

Imam probleme z nestabilno podatkovno povezavo, saj se tudi nekajkrat na minuto preklopi med 3G in H+. To se dogaja tako na mobilnem telefonu (Sony Xperia Z1 Compact) kot na modemu (Option iCON XY).
Zaradi preklapljanja je uporaba podakovne povezave skoraj nemogoča, saj je prenos podatkov izjemno počasen, med preklopom se pa popolnoma zaustavi.

Omrežje je Tušmobilovo, oddaljenost od bazne postaje je cca. 350 metrov.
Preklapljanje se dogaja tako znotraj stanovanja kot zunaj (na balkonu, v smeri proti bazni postaji).

Je imel oz. ima še kdo takšne probleme? Jih je uspel razrešiti in kako?

Se priporočam za kakšno informacijo.

Hvala.

Mavrik ::

Če se dogaja na dveh različnih napravah, na istem omrežju in na isti lokaciji, ima težave omrežje - verjetno jim zmanjkuje "slotov" za uporabnike na HSPA+ in te meče na UMTS, modem/naprava pa se proba spraviti nazaj. Pokliči in prijavi težavo pri Tušmobilu, pri sebi tega ne boš mogel dobro rešiti (ker v vsakem primeru hočeš biti na HSPA+ omrežju - UMTS je grozno počasen za to uporabo).
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Rešitev je zelo enostavna - menjava operaterja. Na Simobilu je enako. Edini, ki mu to normalno deluje je žal le Telekom. Da bi se npr. peljal 130 po avtocesti in hkrati imel neprekinjeno Skype konferenco.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

6151 ::

Primer pri simobilu:

Sem na slo techu, berem novice, preklopi na 3G. Takoj ko začnem nalagati drugo spletno stran takoj gre na H+ in ko se stran naloži spet na 3G. Med downloadom vedno H+, prav tako med skype video pogovorom. Skratka vedno ko se podatki pretakajo skoči na H+
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

Rešitev je zelo enostavna - menjava operaterja. Na Simobilu je enako. Edini, ki mu to normalno deluje je žal le Telekom. Da bi se peljal 130 po avtocesti in hkrati imel neprekinjeno Skype videokonferenco.


Tole je jasno močno odvisno od lokacije, gostote in tipa baznih postaj ter konfiguracije softwara na njih pri vsakem operaterju. Sicer je res da večinoma Telekomu omrežje boljše deluje, samo glede na to da TI ne veš kje avtor sploh je in kakšno je Telekomov omrežje tam, ga v bistvu lahko tvoj nasvet popolnoma nategne v stroške in poslabša situacijo.

Avtor naj naprej preveri v čem je problem in se v primeru problema pri operaterju potem prepriča da ima drug operater boljšo situacijo. Ne pa kar tak na kavbojsko metat denar stran ko niti vzroka ne poznaš :)

6151 je izjavil:

Primer pri simobilu:

Sem na slo techu, berem novice, preklopi na 3G. Takoj ko začnem nalagati drugo spletno stran takoj gre na H+ in ko se stran naloži spet na 3G. Med downloadom vedno H+, prav tako med skype video pogovorom. Skratka vedno ko se podatki pretakajo skoči na H+


Ja, to je ponavadi situacija ko bazna postaja nima dovolj prostora oz. licenc za vse priklopljene odjemalce na HSPA+ in jih mora potem preklapljati na počasnejši protokol. Kot si opazil znajo biti dokaj pametni in dajo samo neaktivne kliente na 3G. Kot pravim - naj najprej razčisti pri Tušmobilu kje je problem in potem gre dalje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tilen ::

Ni nujno, da je Telekom dražji. Praviloma je. Se pa strnjam, da naj raje pri katerem kolegu / kolegici preveri, če se na Telekomu dogaja enako. Poznam več primerov (Maribor z okolico), kjer drugače kot s prehodom na Telekom tega ni bilo mogoče rešiti. Nerad zagovarjam Telekom, samo tukaj so resnično boljši od ostalih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mavrik ::

Ja, to je pa res, večinoma so bistveno boljši v ruralnih regijah.
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Meni se je pa vedno zdelo, da je H+ hitrejsi od 3G. Na Telekomovem omrezju je vedno 3G simbol, ko pa kaj dol vleces, se takoj spremeni v H+.

Zzzzzzz ::

UMTS je ok za majhno količino podatkov - maile, aplikacije, ipd. Ne omogoča pa "normalnega dela" na remote (večje količine prenesenih podatkov naenkrat, remote desktop, ipd.).

V vednost: Lokacija bazne postaje je sredi Ljubljane: Tušmobil LJ120 (cerkev svete Terezije, Ulica Jana Husa 1a, 1000 Ljubljana; hitrost do 21.6 Mbit/s; 2G: GSM, GPRS, EDGE; 3G: UMTS, HSPA, HSPA+).

mitja_i ::

Kaj je narobe? Ko naprava rabi prenos, preklopi na H+, ko ni prenosa varčuje z energijo telefona in celice in preklopi na 3G. Saj tebi ne prenaša nič počasneje...

Pesimist ::

tak bi nej v teoriji delovalo. Je pa res da ta preklop med surfanjem nadležen konkretno ker se lahko čaka da se odzve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Zzzzzzz ::

Preklop je izjemno nadležen, ker se za kratek čas (od par sekund pa tudi tja do 20 sekund) prekinejo vzpostavljene TCP povezave.

Posebej nadležno je, ker se posledično prekine VPN povezava, TeamViewer seja, Windows Explorer zamrzne pri pregledovanju mrežnega diska čez VPN, prenosi datotek v brskalniku se zaustavijo in podobno.

Mavrik ::

mitja_i je izjavil:

Kaj je narobe? Ko naprava rabi prenos, preklopi na H+, ko ni prenosa varčuje z energijo telefona in celice in preklopi na 3G. Saj tebi ne prenaša nič počasneje...


Naprave samodejno ne preklapljajo med H+ in UMTS protokolom ko idlajo, ker to nima nobenega smisla (niti ni neke razlike pri porabi energije).
The truth is rarely pure and never simple.

Zzzzzzz ::

mitja_i je izjavil:

Kaj je narobe? Ko naprava rabi prenos, preklopi na H+, ko ni prenosa varčuje z energijo telefona in celice in preklopi na 3G. Saj tebi ne prenaša nič počasneje...

Ko uporabljam UMTS/HSPA modem, me prav malo briga varčevanje z energijo telefona. Hočem, da internet dela tako kot se spodobi (in kot oglašujejo v reklamah). :)

alexmarsic ::

Lahko tudi jaz kot uporabnik tušmobila potrdim da je tudi pri meni isti problem. Pri meni gre za še malo bolj obsežne narave. Brskam po internetu z H+ takoj preklopi na 3G in ko mi pol strani naloži pa preklopi na Edge.

Rešitev:
Zamenjaj tušmobil za konkurenco.

Mavrik ::

Zzzzzzz je izjavil:

mitja_i je izjavil:

Kaj je narobe? Ko naprava rabi prenos, preklopi na H+, ko ni prenosa varčuje z energijo telefona in celice in preklopi na 3G. Saj tebi ne prenaša nič počasneje...

Ko uporabljam UMTS/HSPA modem, me prav malo briga varčevanje z energijo telefona. Hočem, da internet dela tako kot se spodobi (in kot oglašujejo v reklamah). :)


Si že poklical na support?
The truth is rarely pure and never simple.

harmony ::

GTX970 ::

Omrežje je Tušmobilovo, oddaljenost od bazne postaje je cca. 350 metrov.

Na androidu si naloži njihovo aplikacijo Si Info

nato preveri če se ti res povezuje na prej omenjeno bazno postajo:
http://www.svetidej.com/aplikacije/zeml...

Zzzzzzz ::

GTX970 je izjavil:

Na androidu si naloži njihovo aplikacijo Si Info
nato preveri če se ti res povezuje na prej omenjeno bazno postajo:
http://www.svetidej.com/aplikacije/zeml...

Been there, done that. Naj se citiram:

V vednost: Lokacija bazne postaje je sredi Ljubljane: Tušmobil LJ120 (cerkev svete Terezije, Ulica Jana Husa 1a, 1000 Ljubljana; hitrost do 21.6 Mbit/s; 2G: GSM, GPRS, EDGE; 3G: UMTS, HSPA, HSPA+).

To se mi je začelo pojavljati šele v zadnjem mesecu, prej teh težav nisem imel. Na support jim še nisem težil, ker sem hotel prej preveriti, da ni pri meni kaj narobe - UMTS/HSPA modem uporabljam na Intellinetovem routerčku in sem si rekel, da si preden grem na njihov support preverim vse možne vzroke, ki so lahko pri meni.

Sedaj bo menda počasi čas, da jim grem težit na support, da to zrihtajo.

mitja_i ::

@Mavrik, seveda ne naprava, ampak omrežje. Gre za varčevanje s pasovno širino na baznih in nihče ne bo tega "zrihtal" drugače. Če pa prekinja med preklapljanjem, pa je seveda problem. Čisto druge narave.

CallMeAl ::

Kot je napisal že Mavrik, je težava lahko v zasedenosti slotov - bazna ima na voljo določeno število H+ povezav in če je prevelika gužva, se lahko zgodi, da ne prideš takoj na vrsto. Enostaven test je, da opazuješ, če se problem skozi čas spreminja. Npr: ponoči najbrž ljudje ne visijo na telefonih in bi moralo biti več slotov prostih. Če ugotoviš, da je težava v tem, lahko na Tušmobil zatežiš, če lahko problem rešijo. Vidim, da je tam UMTS na 900 in 2100 MHz - ali je na obeh frekvencah enak problem? Zasilno lahko uporabljaš tudi EDGE (2G), ki po mojih izkušnjah boljši kot 3G (kadar je H+ nedostopen), ampak to ni dolgoročna rešitev. Kaj pa, če se s kakšnim sosedom za par EUR na mesec zmeniš za wifi geslo? :)

detroit ::

isti primer jst tuki, meni sploh tri četrt časa ne dela nič isto tušmobil. Sicer pa če sem prav nekje prebral je problem v quickchangu ali neki podobni zadevi če je operater ne omogoča dela pač kar dela. E to je moj rekla kazala pristop...pač sprejmi:P Jst vem da grem dol s Tušmobila čim poteče vezava.
P.S. ko forsiram samo 3g namesto H mi pa dela tako počas da je neuporabno...ko sploh dela. Doma težave na delu bp...
Skero

KTr1sk ::

enako dela meni na Nokia Lumia 625 preklapljam med 3g in H+ in velikokrat noče odpret strani in to na lokaciji Celje, ter včasih med pogovorom ven vrže, eno leto sem še vezan, potem grem na Mobitel oz Telekom
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpad mobilnega interneta

Oddelek: Mobilne tehnologije
444185 (2520) VelkBla
»

GSM ojačevalnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
183879 (3382) starfotr
»

Mobilni internet-težki pogoji.

Oddelek: Omrežja in internet
203101 (2027) Daniel
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414136 (11967) celada
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034897 (20001) Veron

Več podobnih tem