» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
138 / 141
»»

hokuto ::

Kje lahko poberem uraden, cist iso aktualne win 10 verzije za instalacijo? Tisto skrpucalo od Media Creation Tool na desktopu ne uspe zakljucit s pobiranjem iso-ta, na win10 laptopu, pa se niti noce pognat in se mi ne zdi vredno skusat zadovoljit potrebe teh smeti. A je mogoce se vedno kaksna finta, da MS v linuxu ponudi normalen link za pobrat namesto teh njihovih nepotrebnih kolobocij?
doke!

gddr85 ::

hokuto ::

Hvala.
doke!

jedateruk ::

gddr85 je izjavil:

https://www.itechtics.com/?dl_id=151


No, tudi mene nekaj zanima, kar se dobi na itechtics.com
Imam windows 10 home, zato nimam group policy - gpedit.msc. Na tej strani lahko dobim .bat, ki bi inštaliral group policy. Pa je to varno?

bronco ::

Trenutno uporabljam Windows 10 Enterprise brez licence. Rad bi to uredil z licenco. Na Keysoftu sem zasledil poceni ključe, pa me zanima, če mora biti ključ Enterprise, ali je lahko tudi navaden W10 Pro. Hvala za odgovore.

mtosev ::

Uradno rabiš ponovno namestiti OS, če downgradaš licenco. Iti iz enterprise na pro je downgrade.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bronco ::

Hvala za odgovor, ta Enterprise mi je nekdo inštaliral skupaj z strojno opremo v njegovi firmi, ki pa je ni več. Pomeni, da moram kupiti novi W10 z licenco??

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Opažam nekaj zanimivega. Matka ima core M3 6Y30 cpu in windows update že nudi upgrade na 21H2, na mojem i7 6500U pa nič od tega. Sem na 20H2 pa mi windows update ne ponudi upgrade. Oba cpuja spadata pod Skylake serijo cpujev. Jaz mam Dell Inspiron 13 7359, ona pa Chuwi Aerobook. Zanimivo.

Danes mi pa windows update nudi nadgradnjo na 21H2. Očitno je moj notebook zdaj ready za upgrade.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MIHAc27 ::

bronco je izjavil:

Hvala za odgovor, ta Enterprise mi je nekdo inštaliral skupaj z strojno opremo v njegovi firmi, ki pa je ni več. Pomeni, da moram kupiti novi W10 z licenco??

Je kar telovadba. Moraš v registrih popravljat, in potem še enkrat windowse namestit čez (kot nadgradnja). Bolj enostavno je, če namestiš vse iz nule. Ali pa kupiš kje Enterprise ključ za majhen denar. Je pa tak ključ tko tko. Za firmo ni, za doma je pa ok.

Drugače pa neaktivirani windows 10 čisto lepo dela. Sploh ne teži kot na 7, da aktiviraš in kolikor vem, dela vse normalno.

jedateruk ::

Kalkulator v win 10 mi gre na živce, ker kaže pike pri številkah nad 1000, npr. 4.000, 2.000.000 in tako naprej. Kako se lahko tega znebim?

BorutK-73 ::

Poišči "Old Calculator for Windows 10"

benx ::

Včasih se je na ebay dobilo ključe za win10 za par €, zdaj vidim ni neke ponudbe, kar je, pa bolj sumljivo izgleda. se to še kje dobi?

mihagr ::

jedateruk ::

Kako zmešan način za rešit se pik med tisočicami. Nadzorna plošča / področje / dodatne nastavitve / združevanje števk.

zila90 ::

Imam težave z igro Metro 2033 Redux na Win10. Igro sem namestil preko GOG. Igra se uspešno zažene, ampak v igri nimam zvoka. Ne preko zvočnikov in ne preko slušalk.

Poskusil sem že vse od posodobitev gonilnikov, različnih nastavitev zvoka, ponovna namestitev igre, pregledal sem ves internet pa nikakor ne najdem rešitve. Kar je zanimivo je to, da mi igre, ko je le-ta v teku, ne pokaže v mešalniku zvoka.

Za vse ostale igre mi zvok normalno deluje. Prav tako tudi pri vseh ostalih programih.

Mi morda lahko kdo pomaga s kakšnim nasvetom?

jedateruk ::

Kaj se mora pritisniti, da se dobi ~?

Saintek ::

Alt gr pa 1 ? :) ~

jedateruk ::

Hvala. Ni mi jasno, zakaj ni nastavljeno, da bi pritisnili ctrl alt na gumb, kjer se vidi ~.

mat xxl ::

Kako v W10 ukiniti, da ti prikazuje novice, pa vreme, to bi , da zbrišem za vedno, nočem tega posiljevanja z strani MS.

MrStein ::

Desni klik na task bar, potem imaš pri vrhu podmeni "novice" (ali podobno) in tam izbereš "off".

(to bi res lahko poguglal v minuti...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mat xxl ::

Hvala MrStein, si mi pomagal, do boljših živcev.... :)

jedateruk ::

Morda sem to že vprašal.
Kako se naj znebim slikic, ki se pojavijo, ko grem z mišjo na programe v opravilni vrstici? Kako se temu reče: hover ali thumbnail?

c3p0 ::

Bravo MS! Na novem "MacOS" Windows moraš za izbiro WiFi omrežja skozi kakih 5 klikov, le da zamenjaš omrežje. Je kdo našel kako bližnjico?

DostMam ::

Bližnjica na:
netsh wlan connect name=Profile2 ssid=SSID2 interface="Wireless Network Connection"

nato en dvoklik.

c3p0 ::

Ne gre zame, ampak za neveščo osebo. Prej se je navadila na wifi ikonico v trayu, klik, izbereš omrežje in je to to, dosti se seli med lokacijami. Zdaj pa labirint menujev...

jedateruk ::

Dva dneva nazaj sem uporabil obnovitveno točko eno uro po tem, ko so jo naredil za zaščito pred virusi pred inštaliranjem nečesa. Ko mi je računalnik ponovno vklopilo, datoteke niso bile zbrisane. Zgleda, da obnovitev obnovi samo nastavitve in register.

Alexius Heristalski ::

Saj nikoli ni bilo drugače, tudi v Windows 7 ne. System Restore se ne dotika podatkov.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

spegli ::

Kake so kaj izkušnje z nadgradit na 11 ?

mtosev ::

Jaz sem na Windows 11 od oktobra in mi je vse OK.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NejcSSD ::

Razen da sem takoj googlal
"How to restore full context menus in Windows 11"
in vrnil na classic, sem zadovoljen
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Mare2 ::

NejcSSD je izjavil:

Razen da sem takoj googlal
"How to restore full context menus in Windows 11"
in vrnil na classic, sem zadovoljen


V čem je fora?

Nimam še 11 - ke. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

broken/link ::

ni fore. drugače izgled je, k ne paše vsakmu. pogooglej kako zgleda start meni v win11, pa ti bo jasno.

NejcSSD ::

Ni v izgledu ampak v dodatnih klikih. Privzeto desni klik pokaže samo Microsoft preferenčne opcije in moraš vedno kliknit še na "Show more"

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Ijus ::

NejcSSD je izjavil:

Razen da sem takoj googlal
"How to restore full context menus in Windows 11"
in vrnil na classic, sem zadovoljen


full ti hvala za tole
grem zdej to inejblat
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zimonem ::

jedateruk je izjavil:

Kaj se mora pritisniti, da se dobi ~?

Če uporabljaš Tildo bi programskem jeziku itak preklopiš na us layout.

zerdoner ::

Zdravo

kako se trajno izklopi posodobitve in da ti ne ponuja znova in znova, da posodobiš sistem. Rad bi, da ostanejo win na 19H2.

Sem že vse možne načine poskusu in je par ni ok potem mi pa update zopet vklopi in mi ponuja, da posodobim. Disablu sem update v services.msc. Bi jih moral še kje.

Hvala

Han ::

Če ti sam ne naloži "20H1" (2004), pač ne posodobiš in bo ostal na "19H2" (1909), ki je že izven podpore...

Ijus ::

zerdoner je izjavil:

Zdravo

kako se trajno izklopi posodobitve in da ti ne ponuja znova in znova, da posodobiš sistem. Rad bi, da ostanejo win na 19H2.

Sem že vse možne načine poskusu in je par ni ok potem mi pa update zopet vklopi in mi ponuja, da posodobim. Disablu sem update v services.msc. Bi jih moral še kje.

Hvala



c/p:
To disable Windows 10 Automatic Updates:
Go to Control Panel - Administrative Tools - Services.
Scroll down to Windows Update in the resulting list.
Double click the Windows Update Entry.
In the resulting dialog, if the service is started, click 'Stop'
Set Startup Type to Disabled.

https://www.google.com/search?q=windows...
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

d4vid ::

Uporablja kdo Enterprise LTSC? Je kaksna opazna razlika proti standardnem 10, da kaj ne bi delovalo?

Mi je zelo všeč, ker je praktično čist osnovna 10ka.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zerdoner ::

Sem napisal da sem v services že to disablu in ustavu pa je nekaj časa ok potem pa to zpet prstavi v manuel način in če nisi pozoren lahko hitro stisneš gumb za updaze ko rač ugašaš/resetiraš...

Ijus je izjavil:

zerdoner je izjavil:

Zdravo

kako se trajno izklopi posodobitve in da ti ne ponuja znova in znova, da posodobiš sistem. Rad bi, da ostanejo win na 19H2.

Sem že vse možne načine poskusu in je par ni ok potem mi pa update zopet vklopi in mi ponuja, da posodobim. Disablu sem update v services.msc. Bi jih moral še kje.

Hvala



c/p:
To disable Windows 10 Automatic Updates:
Go to Control Panel - Administrative Tools - Services.
Scroll down to Windows Update in the resulting list.
Double click the Windows Update Entry.
In the resulting dialog, if the service is started, click 'Stop'
Set Startup Type to Disabled.

https://www.google.com/search?q=windows...

jedateruk ::

zerdoner je izjavil:

Zdravo

kako se trajno izklopi posodobitve in da ti ne ponuja znova in znova, da posodobiš sistem. Rad bi, da ostanejo win na 19H2.

Sem že vse možne načine poskusu in je par ni ok potem mi pa update zopet vklopi in mi ponuja, da posodobim. Disablu sem update v services.msc. Bi jih moral še kje.

Hvala


Pojdi v regedit, tam v \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows. Tam daš key WindowsUpdate, v WindowsUpdate daš key AU, v AU daš 32dword NoAutoUpdate in v NoAutoUpdate vneseš 1.

Zgodovina sprememb…

jedateruk ::

Windows update sem menda izklopil, še vedno ne vem, kako se izklopi Defender update. Rad bi, da bi Defender delal, samo nočem, da dela update vsak dan. Je Defender samo v C:\Program Files\Windows Defender? Oz. kateri .exe dela update za Defender, da bi ta .exe blokiral inbound in outbound v firewall?

L1nK ::

Dober dan. Eno vprašanje imam glede batch executablov v win10/11.

D:\Games\PrBoomUmapinfo\prboom-plus.exe -iwad D:\Games\PrBoomUmapinfo\DOOM2.wad -file SOT.wad -complevel 9


pač kazanje na lokacij dir ali file v tem primeru

ali lahko skrajšam to vpisovanje celotne poti in samo pokažem z neko variablo, kje se nahaja exe file, torej eno stopnjo po drevesu nazaj? moram to v istem batch filu prej definirati, da sploh deluje? ali pa če hočem pokazati, da se nekaj nahaja v subdirektoriju?

kot je recimo v nekaterih okoljih in sintaksah ta ".\"
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

DostMam ::

Lahko!
Target: prboom-plus.exe -iwad DOOM2.wad -file SOT.wad -complevel 9
Start in: D:\Games\PrBoomUmapinfo

Lahko tudi tako, da nastavite sistemsko variablo "MYDOOMDIR" in se nato v bližnjici sklicujete na %MYDOOMDIR%\prboom-plus...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

L1nK ::

najlepša hvala
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

L1nK ::

prva opcija ne dela, sporočilo, da ni programa, ki bi to odprl, in me vrže v "program to use"
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

U24ever ::

Kako kloniram particijao w10( najlažje ! ) z w 10 na drug disk in nazaj po potrebi, da bo delovala - boot ?

L1nK ::

mislim, da sem nazadnje delal z minitool partition wizardom, 3rd party free app, oz neko edicijo te serije, je zelo preprost, voden postopek
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

DostMam ::

L1nK je izjavil:

prva opcija ne dela, sporočilo, da ni programa, ki bi to odprl, in me vrže v "program to use"

Preveril, drži. Po novem W11 sam popravlja celotno pot do programa, tako klica sploh ni mogoče vpisati drugače. Umetna inteligenca pač. Ostane druga pot.

MrStein ::

L1nK je izjavil:

Dober dan. Eno vprašanje imam glede batch executablov v win10/11.

D:\Games\PrBoomUmapinfo\prboom-plus.exe -iwad D:\Games\PrBoomUmapinfo\DOOM2.wad -file SOT.wad -complevel 9


pač kazanje na lokacij dir ali file v tem primeru

ali lahko skrajšam to vpisovanje celotne poti in samo pokažem z neko variablo, kje se nahaja exe file, torej eno stopnjo po drevesu nazaj? moram to v istem batch filu prej definirati, da sploh deluje? ali pa če hočem pokazati, da se nekaj nahaja v subdirektoriju?

kot je recimo v nekaterih okoljih in sintaksah ta ".\"

SET pot=D:\Games\PrBoomUmapinfo
%pot%\prboom-plus.exe -iwad 
%pot%\DOOM2.wad -file SOT.wad -complevel 9


V BAT fajlu lahko tudi uporabiš cd:
cd D:\Games\PrBoomUmapinfo
prboom-plus.exe -iwad 
DOOM2.wad -file SOT.wad -complevel 9
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
138 / 141
»»