» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
131 / 141
»»

Han ::

Open the Registry Editor. Find the key

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

1) Go to "ConsentPromptBehaviorAdmin" value , double click on it and set the data to 0 (zero).

2) Go to "EnableLUA" value double click on it and set the data to 0 (zero). If the value "EnableLUA" does not exist you must create it with right click as DWORD (32-bit).

Reboot your system to activate the changes.

Deluje na trenutno zadnji verziji Win10 20H2, Cortana izklopljena.

PikaPoka828 ::

Han je izjavil:

Open the Registry Editor. Find the key

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

1) Go to "ConsentPromptBehaviorAdmin" value , double click on it and set the data to 0 (zero).

2) Go to "EnableLUA" value double click on it and set the data to 0 (zero). If the value "EnableLUA" does not exist you must create it with right click as DWORD (32-bit).

Reboot your system to activate the changes.

Deluje na trenutno zadnji verziji Win10 20H2, Cortana izklopljena.


Hvala, super, deluje!

Valvoline ::

Nabavil mx3 airmouce za moj htpc thinkcentre tiny. Kako nastimat win tk da gumb za izklop na airmousu da bo pcja dal v sleeep, ne shutdown? Pa da ga lahko spet z gumbom prizges? Pac tako k velja za android box.

Zgodovina sprememb…

B34ST ::

20H2 verzija pomoje ni še čist za ziher. Jaz sem jo inštaliral, ker sem prejšnji dan 7.11. v verziji 2004 dobil BSOD v igri, čeprav je sistem drugače 100% stabilen Prime95 vsaj 6 ur in ni nič navit. Enako vrsto BSOD-jev sem drugače pred tem dobil že 16, ampak to sem rešil že 30.10. z izključitvijo C statov v BIOS-u, tako da ne verjamem da je bil nazadnje problem CPU.
Potem pa pri 20H2 dobim druge vrste BSOD-jev. Ko sem dobil že 2, sem inštaliral še vse opcijske update in sedaj dela že 3 dni. Upam da bo zdaj delalo, ker tale hardware in software, ki ga delajo sedaj je daleč od plug and play.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

MrStein ::

Pred kakim tednom-dva je bil na enem službenem laptopu na voljo pod updates 20H2.

Danes ga ni. Niti 2004 ni, zgolj "it is on the way"... (kaki mesec nazaj je bil na voljo , če se prav psomnim)


Torej neki problemi z QA so.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Danes se je 20H2 pojavil še na vseh preostalih službenih mašinah.

Na štirih sem moral po vseh uspešno izvedenih posodobitvah in restartih ca. 20 minut pustiti zagnano iskanje morebitnih novih posodobitev, da pri zaustavitvi sistema ni bilo več oranžne pike, ki opozarja, da se bo še nekaj posodabljalo...

tebodi ::

Neverjetno, ta (pred)zadnji update mi je "zaklenil" Program files mapo na drugi particiji (ne-OS).
Sem se malo zafrkaval, kot sem pred časom omenil, nazadnje restoriral backup in pavziral updatanje.

Sedaj so se updateji "vsilili" in spet onemogočili normalno pisanje aplikacijam v D:Program files mape/podmape.
Vmes je izgledalo, da bo delovalo, kot da bi bilo preprečeno samo ustvarjanje novih datotek, sedaj izgleda tudi zapisovanje obstoječih ne deluje (razumem, da je to lahko odvisno tudi, kako ima kakšna aplikacija implementirano zapisovanje).

Nazadnje se je sedaj isto zgodilo še na drugem računalniku.

Torej preveril sem dostop/pravice za mapo, ročno potrdil/dodal vse pravice adminom in svojemu userju, zadeva še vedno ne deluje.

Če kdo ve:
Ali je mogoče na kak simpl način povedati, kaj storiti za zagotovitev normalnega dostopa userja in laufajočih aplikacij do Program files mape?
So kakšne posebne pravice, je treba spremeniti principala, odstraniti kakšne pravice tretjega userja/trusted install ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

orreel ::

Zanima me ali moram odstraniti od stare trenutne grafične kartice gonilnike preden jo zamenjam z novo,ali za vse to poskrbi sam windows ?

Ko dam notri novo grafično bo najbrš sam windows naložil neke stare gonilnike in me zanima če jih je potrebno odstraniti ali jih samo posodovim preko.
Nadzorna plošča-upravitelj naprav in izberem grafično ter dam posodobi gonilik-prebrskaj računalnik in poišči gonilnike ?

Rajši vprašam vas ki se spoznate na te stvari.

lolipop2 ::

A Windows defender se je preimenoval v Microsoft defender?! 8-O

D3m ::

Od kdaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

lolipop2 ::

D3m je izjavil:

Od kdaj?


ne vem. PRejle sem hotel poskenirati en direktorij, pa ni opcije windows defender amapk samo Micorosft defender :-/

ali pa se je samo dodatno še to nainštaliralo ob updateu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

D3m ::

Pa res. Meni isto kaže Microsoft defender.

Ali kakšnemu po zadnjem updateu 20H2 dela Windows in aplikacije na splošno počasi?

Daljši zagoni pri aplikaijah OS ali 3rd party?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Twixz ::

Kako je, če kupiš licenco za windows 10 pro preko interneta? A to ti pošljejo po gmailu ali kako? Cena je sicer 60€ ampak vseeno ne bi rad da me kdo okoli prinese :D

Han ::

Pri nas je ESD licenca okrog 130 eur za Pro in 95 eur za Home verzijo. Na mail dobiš PDF "certifikat".

orreel ::

Ali sem vprašal v napačni temi o gonilnikih za grafično ?

Han ::

Odstraniš, kar lahko. Po tem v varnem zagonu poženeš še DDU, ki odstrani vse ostanke...

https://www.guru3d.com/files-details/di...

MrStein ::

D3m je izjavil:

Od kdaj?

wikipedija pravi: Microsoft Defender (known as Windows Defender before Windows 10 May 2020 Update ...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Twixz ::

Han je izjavil:

Pri nas je ESD licenca okrog 130 eur za Pro in 95 eur za Home verzijo. Na mail dobiš PDF "certifikat".


O kateri spletni strani govorimo?

In PDF certifikat je potem koda za aktivacijo windowsa? Ali je treba formatirat vse prej?

lolipop2 ::

MrStein je izjavil:

D3m je izjavil:

Od kdaj?

wikipedija pravi: Microsoft Defender (known as Windows Defender before Windows 10 May 2020 Update ...)


Se pravi vse isto, samo ime je drugo. Da ne bom šel brisat :D

Han ::

Twixz je izjavil:

Han je izjavil:

Pri nas je ESD licenca okrog 130 eur za Pro in 95 eur za Home verzijo. Na mail dobiš PDF "certifikat".


O kateri spletni strani govorimo?

In PDF certifikat je potem koda za aktivacijo windowsa? Ali je treba formatirat vse prej?
Shoppster. Na PDF je FPP licenčni ključ za aktivacijo.

Twixz ::

Han je izjavil:

Twixz je izjavil:

Han je izjavil:

Pri nas je ESD licenca okrog 130 eur za Pro in 95 eur za Home verzijo. Na mail dobiš PDF "certifikat".


O kateri spletni strani govorimo?

In PDF certifikat je potem koda za aktivacijo windowsa? Ali je treba formatirat vse prej?
Shoppster. Na PDF je FPP licenčni ključ za aktivacijo.


Kaj pa forscope? Ko so različne cene od trgovine do trgovine, pa mi ni jasno..

Twixz ::

P.S.

Kaj če imam jaz na računalniku Windows 10 PRO, rad bi pa kupil 10 Home ESD. Treba format ali?

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi šel na slabše? Jaz sem plačal za svojo verzijo windowsov 310 dolarjev. Pa nebi šel nazaj na enterprise ali pro.

Han ::

Ne poznam forscope, izgleda češka domena.

S Pro lahko narediš downgrade na Home po naslednjem postopku:

Twixz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj bi šel na slabše? Jaz sem plačal za svojo verzijo windowsov 310 dolarjev. Pa nebi šel nazaj na enterprise ali pro.


Jah, nič nisem rekel o legalnosti obeh windowsev.

Kupil bi HOME. PRO, ki imam gor je pa... za aktivirat :D

Ker imam novo kišto bi pa rad imel original ker mam probleme, ki jih povzročajo neoriginal windowsi...

WizzardOfOZ ::

Če snameš iso iz ms strani, nima kaj delat problemov.

Twixz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če snameš iso iz ms strani, nima kaj delat problemov.


Nisem še nalagal windows. Nikoli.

In nimam optične enote. Samo USB vhode.

P.S.

Downgradam windows 10 na HOME in kupim v eni trgovini ESD licenco, vnesem kodo in bom imel original windows 10 za vse večne čase? Ali je kaj bolj zapleteno vse skupaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

WizzardOfOZ ::

Iz ms potegneš iso. Uporabiš iso to dvd/usb in kreiraš inštalacijski usb. Potem pa inštaliraš windows 10 home, greš pp licenco ki jo lahko kasneje vpišes in si zrihtal zadeve. Licenca je trajna.

Twixz ::

Inštalacijski usb kreiram z Rufusom ali je dosti da samo potegnem dol na en USB windows 10 home? :)

broken/link ::

potegni si dol tool: https://www.microsoft.com/en-us/softwar...
zaženi program, ki si ga dol potegnil.
sledi postopku.
to je to.

MrStein ::

V bistvu je dovolj extractati ISO na FAT ključek.
Smo leta 2020. EFI pa to...

(ponekod dela tudi NTFS, samo ne podpira to vsak BIOS, pardon UEFI firmware).

Izjema se je seveda, če imaš prastar BIOS.

Za pisanje na ključ pa ima Microsoft namenski programček : Windows USB/DVD Download Tool
(dela z Win10 čeprav ima v imenu Windows7)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Twixz ::

Kišto imam staro manj kot en teden in mi vse nekod šteka gor. Pa so verjetno windowsi krivi. :|

D3m ::

Meni je prenosnik štekal 2 dni po BIOS updateu in najnovejših popravkih za Win10. Po parih jeznih rebootih je pa začel delati normalno.

In ne vem vzroka.

Win 10 in a nutshell.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WizzardOfOZ ::

Twixz je izjavil:

Kišto imam staro manj kot en teden in mi vse nekod šteka gor. Pa so verjetno windowsi krivi. :|



Če imaš SSD ali NVME disk, ni potrebe po indeksaciji datotek, pa lahko storiš:

Greš v file explorer -> c: disk -> desni gumb in properties -> odkljukaj "allow files on this drive to have contemnts indexed ..."
Ko klikneš apply, klikni ok in ko te vpraša za napake, daš "ignore all" pa spusti. Trajalo bo nekaj časa, ampak po reštartu bo to "drug" računalnik.

Twixz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Twixz je izjavil:

Kišto imam staro manj kot en teden in mi vse nekod šteka gor. Pa so verjetno windowsi krivi. :|



Če imaš SSD ali NVME disk, ni potrebe po indeksaciji datotek, pa lahko storiš:

Greš v file explorer -> c: disk -> desni gumb in properties -> odkljukaj "allow files on this drive to have contemnts indexed ..."
Ko klikneš apply, klikni ok in ko te vpraša za napake, daš "ignore all" pa spusti. Trajalo bo nekaj časa, ampak po reštartu bo to "drug" računalnik.


To naredim na disk kjer imam windowse (je nvme m2) ali na druga dva tudi (sta ssd)?

Kaj bo to naredilo na dolgi rok? Nič kej resnega?

MrStein ::

Iskanja bodo počasnejša.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Twixz je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Twixz je izjavil:

Kišto imam staro manj kot en teden in mi vse nekod šteka gor. Pa so verjetno windowsi krivi. :|



Če imaš SSD ali NVME disk, ni potrebe po indeksaciji datotek, pa lahko storiš:

Greš v file explorer -> c: disk -> desni gumb in properties -> odkljukaj "allow files on this drive to have contemnts indexed ..."
Ko klikneš apply, klikni ok in ko te vpraša za napake, daš "ignore all" pa spusti. Trajalo bo nekaj časa, ampak po reštartu bo to "drug" računalnik.


To naredim na disk kjer imam windowse (je nvme m2) ali na druga dva tudi (sta ssd)?

Kaj bo to naredilo na dolgi rok? Nič kej resnega?


Samo iskanje datotek je počasneje, sam sistem pa se vidno hitreje odziva zaradi tega.

MrStein ::

Znancu eno uro po sveži namestitvi (20H2) izginil systray in notification ikona.

Torej ima kot je na zgornji sliki, namesto kot je spodaj.



Ne gre za manjkajočo posamezno ikono, ampak ves komplet. (večina predlogov na internetu se ukvarja s problemom, da manjka posamezna ikona).

Sumim, da je uTorrent kriv (ker ga je namestil kot prvi program... potem pa takoj jamranje "zakaj je toliko reklam"), samo deinstalacija ni pomagala, niti reboot.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WizzardOfOZ ::

Desni gumb na taskbar in taskbar properties si probal?

MrStein ::

Itak. Razen če misliš kako specifično opcijo. Katero?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

opcija: "select which icons appear on taskbar"


A si explorerja štartal še enkrat? windows + r -> explorer.exe ALI pa task manager desni klik na windows explorer in klik na restart
Se takrat potem pojavijo ikone?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

WizzardOfOZ je izjavil:

opcija: "select which icons appear on taskbar"

No, kot sem rekel: to je rešitev za problem če POSAMEZNA ikona manjka, ne pa celoten systray in notification area


A si explorerja štartal še enkrat? windows + r -> explorer.exe ALI pa task manager desni klik na windows explorer in klik na restart
Se takrat potem pojavijo ikone?

Itak. Še Windows je bil restartan, saj sem napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

 to si probal?

to si probal?


Select the Tray Notify folder, and then right-click IconStreams and PastIconsStream to delete their values.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ne, sem pa dobil namig, da je to standardno obnašanje, če je na sistemu več monitorjev.
Znanec ima zraven TV, ki ga je sigurno priključil kot sekundarni* monitor.

* oziroma Windows je verjetno prepoznal kot primarni, in zato na monitorju ne kaže systray-a.

Bom preveril ob prvi priložnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

WizzardOfOZ ::

Zakaj nisi takoj povedal, da sta 2 monitorja, bi ti jaz to povedal že takoj na začetku.

Sam imam tudi več monitorjev in systray z ikonami se mi prikaže samo na primarnem, na ostalih pa samo ura.

MrStein ::

Ja, lahko je biti po bitki general, a ne? Če bi videl, bi rekel. Saj sem rekel, da to ni PC na moji mizi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sundance ::

Zdravo.

Poizkušam inštalirati windows 10 na novem pc-ju in mi ne uspeva najbolje :) Gre za original usb ključ win 10.
Če poizkušam inštalirati preko uefi ob izbiri 64bit sistema napiše loading files in potem konec - napiše gigabyte nek slogan in tam zmrzne/ostane.
če grem brez uefi enako loading files le da tu še pokaže moder logo (brez nalaganja) in tam zmrzne.

Kaj sem poikusil, drug usb, istall preko dvd rom, v biosih csm enable/disable, legacy enable/disable, fast boot je off. Sem vzel ven eno palčko rama, celo grafično sem zamenjal, nada niente. Zmanjkal idej, občutek je kot bi bil v letu 94 s temi biosi in windowsi.

Vedran ::

Ali je možno inštalirati Chrome na Windows brez da bi uporabil kak drug brskalnik (Internet Explorer ali Edge)?

klemenSLO ::

sundance je izjavil:

Zdravo.

Poizkušam inštalirati windows 10 na novem pc-ju in mi ne uspeva najbolje :) Gre za original usb ključ win 10.
Če poizkušam inštalirati preko uefi ob izbiri 64bit sistema napiše loading files in potem konec - napiše gigabyte nek slogan in tam zmrzne/ostane.
če grem brez uefi enako loading files le da tu še pokaže moder logo (brez nalaganja) in tam zmrzne.

Kaj sem poikusil, drug usb, istall preko dvd rom, v biosih csm enable/disable, legacy enable/disable, fast boot je off. Sem vzel ven eno palčko rama, celo grafično sem zamenjal, nada niente. Zmanjkal idej, občutek je kot bi bil v letu 94 s temi biosi in windowsi.


Matična ? Procesor?
Jst sm mel podobne težave... in kaj je blo na koncu: Bios na matični ni bil zadnji...ryzna 5600x je sicer prepoznal, več kot to pa ne. Tako da sem posodobil bios in je šlo....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

mihagr ::

@ Vedran
Ali je možno inštalirati Chrome na Windows brez da bi uporabil kak drug brskalnik (Internet Explorer ali Edge)?
Da, tule imaš dva odgovora in si preberi:
1. https://superuser.com/questions/25538/h...

2. Wget @ Wikipedia

lp
««
131 / 141
»»