» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
129 / 141
»»

MrStein ::

?

zlata medalja za Duhec-a

(vprašaj je thumbs-up ikona, ampak slotek ne podpira...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

In to je slika iz čisto novega PC, z Windows 10:



(za tistega, ki trdi, da "ne pa ni")

Computer management je na primarnem monitorju z 125% scaling (default, pač nov PC iz tovarne), tisti properties dialog pa sem kopiral gor, da ne bom dveh slik uploadal. Je na externem monitorju, ki ima 100% scaling. Po default-u.

Vse lepo zablurano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Uf, leta 2020, pa program nima šumnikov pravilnih:

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

Brez dvoma si pisal avtorju programa ali kako vezo ima W10?

uporabnick ::

Po težavah z win 10 in inštaliranju antivirusnega ki je vmes zablokiral, se win 10 ne prižge več. Na začetku diagnosticira ampak mu ne uspe zrihtat in ponudi izklop PC in še neke druge možnosti.
Zanima me če lahko windows inštaliram na ta način da bodo stvari ki so trenutno na namizju ostale.

uporabnick ::

Rekel bi da ja. vprašanje je le na kakšen način?
Do sedaj sem inštaliral na klasični način iz USB ključa ob sformatiranju diska.
Ne vem kako se loti v primeru ko stvari ostanejo na namizju.

mat xxl ::

Sploh ni jasno, kaj želiš.... če imaš neke dokumente na namizju, pač štartaj v safe mode in jih daj na usb ključek, enako shrani iz dodaj odstrani programe, kaj vse si imel inštalirano na računalniku in poberi vse dol in na novo format in nova inštalacija.

Lahko pa probaš v varnem zagonu, ko si to naredil, se vrniti nazaj na neko drugo točko in potem videti, če tam deluje, izgubiti itak nimaš kaj.

uporabnick ::

Sedaj ne morem več v namizje. Celo v varni zagon ne. Critical process died
Disk bom povezal na USB in pobral iz drugega OS.

uporabnick ::

Na novo sem naložil Win10.
Med inštaliranjem se je pojavilo okno da bo stvari od starega Windowsa dalo v mapo Windows.old.

Na novo inštaliranem sem našel omenjeno mapo in v njej kup stvari. Se lahko vsebino mape ali pa kar celo mapo izbriše?


Zanima me tudi kaj v Zasebnostih pomeni Diagnostika aplikacij. Čemu služi in ali je narobe če jo onemogočim.

D3m ::

Lahko se izbriše.
|HP EliteBook|R5 6650U|

broken/link ::

tako naredi: https://www.cnet.com/news/how-to-downlo...

edino pazi, da ne boš imel kake klukce preveč, in si ne boš počistil "Downloads" folderja. - to tudi ne vem, kateri briljantni um si je to zmislil.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

broken/link je izjavil:

edino pazi, da ne boš imel kake klukce preveč, in si ne boš počistil "Downloads" folderja. - to tudi ne vem, kateri briljantni um si je to zmislil.
Ne poznam nikogar, ki bi pomembne zadeve imel v mapi Downloads. Glede na to, da se tja shranjujejo VSI prenosi, rata hitro štala in je smiselno, da si pomembne zadeve premakneš drugam.

filip007 ::

So pa živčna Polkna, enkrat na teden jih odprem in mi meljejo 5-10 minut preden je sistem uporaben.

Povezujejo so večinoma na splet, sem preveril s TCPview, sem mislil, da je disk problem, ker je navaden, pa to ni to.

Se, da to kaj izklopiti to telemetrijo?

Sem Linux uporabnik in ne bom kupoval SSD, samo za neke fantazije na Polknah...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

orreel ::

Ker se je windowsu skisalo in se ni hotel zagnati in je bila vedno znova neka napaka na delu diska-system reserved,ga ni bilo mogoče zagnati niti v varnem načino.

Sem ga moral znova naložit z USB ključa in sem izbral da ohrani podatke,sedaj spet deluje celo večina iger razen pri igrih iz microsoft store nekatere niso ohranile profila pa sem jih kar zbrisal dol.

Pri igri Township mi sedaj ne deluje kolešček na miški za prebližat in oddaljit in je sedaj vse skupaj preveč oddaljeno,sicer drugje z miško te težave ni kako bi rešil to težavo v tej igri če kdo ve ?
Sem pa jo že tudi znova naložil pa ni pomagalo.

broken/link ::

@filip
poskusi naslednje:

tole je za navadne diske, da izklopiš TRIM:
(zaženeš v powershellu ali kot admin CMD):
-- disable unmap and trim on NTFS & ReFS v1
fsutil behavior set DisableDeleteNotify NTFS 1
-- disable unmap and trim on ReFS v2
fsutil behavior set DisableDeleteNotify ReFS 1
vir: https://communities.vmware.com/thread/5...

pol pa kaj lahko še podizejblaš:
Task scheduler
Open Task Scheduler
Navigate to Library > Microsoft > Windows > Application Experience
Disable all the tasks here (I had 3)
Navigate to Library > Microsoft > Windows > Customer Experience Improvement Program
Disable all the tasks here (I had 2)
vir: https://www.tecklyfe.com/how-to-disable...

pa še procesi (start->services):

- Background Intelligent Transfer Service (se povezuje na winUpdate, ko "server ni obremenjen")
- Connected User Experiences and Telemetry (a morm še kaj dodat, ne pove ime dost? :D )
- Geolocation Service (spet, ime pove vse)
- Themes
- Touch Keyboard and Handwriting Panel Service

drgač za win10 svetujem ta tool:
https://www.oo-software.com/en/shutup10

pa sklopiš vsaj vse, kar se tiče telemetrije. Pa še kaj drugega, če ne rabiš.

MIHAc27 ::

darkolord je izjavil:

broken/link je izjavil:

edino pazi, da ne boš imel kake klukce preveč, in si ne boš počistil "Downloads" folderja. - to tudi ne vem, kateri briljantni um si je to zmislil.
Ne poznam nikogar, ki bi pomembne zadeve imel v mapi Downloads. Glede na to, da se tja shranjujejo VSI prenosi, rata hitro štala in je smiselno, da si pomembne zadeve premakneš drugam.


Potem pa ne delaš veliko z strankami. Marsikdo tam pusti tudi pomembne stvari oz. si jih ne prekopira drugam.
Slaba praksa ampak kaj češ.
Si včasih kar ne upam mape Prenosov izbrisati, če se kaj čisti sistem, da ne bodo potem kasneje problemi kam je izginul nek dokument.

MrStein ::

A je normalno, da po defaultu namesti "preview" update-je?

Konkretno KB4576947.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

No, da ne bo še kdo iskal:

"Preview" is misconstrued. (Thanks Microsoft & the English language)

Preview Updates are fully-tested and fully functional updates that will be wrapped into the next month's Cumulative Updates. They are released for 'preview' to allow IT admins to start testing the updates in their network or if they require the patch due to bug fixes that they were waiting for.



If you "Seek" for updates (hit check for updates), Windows will check and install any and all available updates. This is a change Microsoft instituted since 2015 with Windows 10. If you are not a "Seeker", you will receive updates that are approved for your system, but none of the extra "Seeker" updates.


Vir: https://community.spiceworks.com/topic/...

Ter: Windows Update is a bifurcated mess

V glavnem: MS being MS...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fender2206 ::

Pozdravljeni

Zanima me katera razlicica windows 10 je najbolj stabilna katera pa ne ?


Hvala za odgovore

bluefish ::

V osnovi vse enako.

mat xxl ::

Je normalno, da na nekem povsem novem laptopu, sam namesti zadnjo različico w10 2004 na mojem službenem računalniku, pa ostaja 1904 in ni možnosti za nadgradnjo na 2004 oziroma pravi, da je 1904 zadnja verzija ?

fender2206 ::

Mislil sem konkretno kateri je najbolj hvaljen, 20H1 je se v probi ce imam prav mogoce

mat xxl je izjavil:

Je normalno, da na nekem povsem novem laptopu, sam namesti zadnjo različico w10 2004 na mojem službenem računalniku, pa ostaja 1904 in ni možnosti za nadgradnjo na 2004 oziroma pravi, da je 1904 zadnja verzija ?




Pa nalozi preko USB rufusa

Mislil sem konkretno kateri je najbolj hvaljen, 20H1 je se v probi ce imam prav mogoce

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

noben ni najbolj hvaljen. 2004 je zadnji stabilen, ki je zunaj.
@max xxl - je lahko normalno, če kak driver povzroča težave - https://docs.microsoft.com/en-us/window...

drugače pa ja, lahko z njihovim toolom, Windows 10 Upgrade Assistant, sforsaš. zdownloadaš tool in daš upgrade. ne rabiš rufusa.

mat xxl ::

to sem našel, hvala za nasvet, ne vem, če ima smisel riniti v težave, ker ta mašina pa ima 7 let, pa sedaj nima težav z 1904, verjetno bo že nadgradil, ko prepucajo vse težave.

Saj bi šel na silo, samo me je že več krat izučilo......., enako, kot sedaj IOS 14, pa sam počakam ene 2 do 3 tedne, da vse uredijo, eni pa piskajo kaj vse jim potem nagaja.....

Sem vsaj probal tale Windows 10 Upgrade Assistant in ja ponudi zadnjo verzijo 2004, samo sem potem skenslal.... Tako, da hvala za namig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MrStein ::

Don't fix it if it aint broken.

Na nekaterih v Update prav piše, da še niso "kompatibilni" z verzijo 2004 in zato ne morejo nadgraditi na njo.

Razen tega je za 2004, ko je prišel ven nekje pomladi, bilo kup poročil, da ima težave s tem in onim. Ravno zato so ustavili nadgradnjo in je bila na voljo le za določene sisteme. Zdaj počasi bi naj bila za vse.

V glavnem, če nimaš konkretne potrebe po novejši verziji, pusti kot je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

blazzzp ::

Živjo,

imam eno vprašanje. Dobil sem verzijo programa Design Expert (2008). Program je deloval brez problema na računalniku osebe, ki mi je dala kopijo. Na mojem računalniku(windows 10) pa, ko zaženem program javi obvestilo "the application has failed to start because its side-by-side configurtion is incorrect...". Mi zna kdo pomagati, kako rešiti problem?

PS: poskusil sem poggulati za rešitev, pa nobena od opcij ne deluje...

Hvala!

darkolord ::

Aplikacijo si namestil iz namestitvenega medija ali samo skopiral že nameščeno?

blazzzp ::

Prenesel z usb ključem

mtosev ::

Boš rabil installation files očitno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mat xxl ::

Link za posodobitev je tule prvi link : https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Sem posodobil svoj stari notesnik, računalnik v podjetju in še 2 druga računalnika v podjetju.

Nikjer nobenih težav, pa nobeden, se na standardni način ni želel z 1909 verzije posodobite čez redni update.

Pa tudi nič bati, sem še na enega probal, ki se je že prej sam, čez sistem je samo napisalo imate že zadnjo verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

cahahopie ::

Zadnji Windows Update, ki se je zgodil konec meseca septembra mi je pokvaril VELIKO zadev.
Naštevam:
- 1 / 2 Exchange računov je prenehal delovati v Outlook clientu. Tudi, ko sem pobrisal račun in se ponovno prijavil. Nato ga niti nisem morel več odpreti skozi web office 365,
- ob vsakem ponovnem zagonu Google Chrome se moram ponovno prijavit v Gmail.
- Nastavitve za OpenVPN so se poresetirale , od takrat ne morem več souporabljat več VPN računov.

Ali ima še kdo težavo z zadnjim sept. 2020 updatom ?

Hvala.
Bolje živ slabič kot mrtev junak!

D3m ::

Ne.

Je pa problem na internetu sedaj novica.

https://wccftech.com/microsoft-365-outa...
|HP EliteBook|R5 6650U|

mat xxl ::

cahahopie je izjavil:

Zadnji Windows Update, ki se je zgodil konec meseca septembra mi je pokvaril VELIKO zadev.
Naštevam:
- 1 / 2 Exchange računov je prenehal delovati v Outlook clientu. Tudi, ko sem pobrisal račun in se ponovno prijavil. Nato ga niti nisem morel več odpreti skozi web office 365,
- ob vsakem ponovnem zagonu Google Chrome se moram ponovno prijavit v Gmail.
- Nastavitve za OpenVPN so se poresetirale , od takrat ne morem več souporabljat več VPN računov.

Ali ima še kdo težavo z zadnjim sept. 2020 updatom ?

Hvala.



Na kateri verziji si 1909 ali 2004, ne piši na zadnji, ker si lahko ćez W update vseeno na 1909 .

MaxFist ::

Imam eno specifično težavo z windows update, in sicer med inštalacijo 2004 feature update pride po restartu nekje na 27% inštalacije nakar se reboota in ga vrže v repair nato pa v reboot loop. Računalnik se nato veselo reboota do hard reseta, nakar se zažene v istem stanju kot pred updejtom.

Naredil sem DSIM RestoreHealth, ki je bil neuspešen. Potem se poskusil naredit SFC scan, ki je bil isto neuspešen. Deluje kot da so problem tile trije fajli:
00000250 [SR] Cannot repair member file [l:35]'WindowsDefenderApplicationGuard.bin' of Microsoft-Windows-Dynamic-Image, version 10.0.18362.1082, arch amd64, nonSxS, pkt {l:8 b:31bf3856ad364e35} in the store, file is missing
00000251 [SR] Cannot repair member file [l:15]'mfmp4srcsnk.dll' of Microsoft-Windows-MFMP4SrcSnk, version 10.0.18362.1016, arch amd64, nonSxS, pkt {l:8 b:31bf3856ad364e35} in the store, file is missing
00000252 [SR] Cannot repair member file [l:12]'XpsPrint.dll' of Microsoft-Windows-Printing-XpsPrint, version 10.0.18362.1049, arch amd64, nonSxS, pkt {l:8 b:31bf3856ad364e35} in the store, file is missing


Poskusil sem tudi repair opcijo iz inštalacijskega usb-ja vendar se ustavi isto kot update.
Zdej verjetno če bi formatiral in na novo naložil OS bi delal, samo tega nebi počel.

Se je že kdo srečal s tako težavo?

D3m ::

Ne še.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Veron ::

V preteklosti nevem kaj točno sem čaral z updatei, nekaj sem se trudil, da jih onemogočim. Ampak sedaj situacija drugačna in bi želel novi update (zaradi wsl2).

Težavo mi predstavlja sledeča zadeva
 windows update policiy

windows update policiy



sm že resetiral group in user policy, pobrisal zapis "noautoupdate" v registry. Nimam več idej, kaj ga še blokira in zakaj je tale group policiy še kar aktiven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

darkolord ::

MaxFist: za DISM in SFC nastavi source iz instalacijskega ISO-ta.

Če na pa tiste tri fajle ročno skopiraj. Tako SFC in DISM ti morata iti skozi.

MrStein ::

Oziroma takole:

Please run the new DISM command instead:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth


it can download missing files.

Tule je isti postopek še malo bolj opisan: https://support.microsoft.com/en-ie/hel... (za malo drugačno napako, ampak postopek je isti)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klekej ::

A se še da pridobiti licenco na tisto foro z lupo? Kje drugače najcenejše do pro verzije?

Alexius Heristalski ::

klekej je izjavil:

A se še da pridobiti licenco na tisto foro z lupo? Kje drugače najcenejše do pro verzije?

The accessibility upgrade offer expired on December 31, 2017.

Vir: https://support.microsoft.com/en-us/hel...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

klekej ::

Kje potem najcenej do kode?

mtosev ::

Reputable seller na eBayu. Dobiš škatla verzijo pod 100eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Alexius Heristalski je izjavil:

klekej je izjavil:

A se še da pridobiti licenco na tisto foro z lupo? Kje drugače najcenejše do pro verzije?

The accessibility upgrade offer expired on December 31, 2017.

Tehnično ja, ampak (vsaj nekaterim) še vedno deluje:

Microsoft's much-hyped free upgrade offer for Windows 10 ended in four years ago, right? Not exactly. It's September 2020 and my readers report that you can still use Microsoft's free upgrade tools to install Windows 10 on an old PC running Windows 7 or Windows 8.1. No product key is required, and the digital license says you're activated and ready to go.


Link: https://www.zdnet.com/article/heres-how...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klekej ::

Na tem računalniku je bila legalna plačljiva verzija 7ke Enterprise. Verjetno sem zafučkal, ker sem formatiral vse particije (clean install), ker berem, da bi drugače lahko brezplačno prišel do kode. Je kakšna varjanta, da bi mi Microsoft ustregel, če jim javim kodo? Ta koda pod baterijo mi žal ne prime.

matobeli ::

Verjetno ne, glede na to da se je obdobje uradno že zaključilo. Najbolje da daš spet 7ko gor pol pa upgrejdaš.

klekej ::

Samo kaj bom naredil s tem? Aktivirala se mi ne bo 10ka na ta način?

matobeli ::

Mr stein ti je dal link gor in izsek iz članka, očitno še deluje. Je pa čist možno da je za enterprise drugač.

Alexius Heristalski ::

Enterprise niso imele brezplačne nadgradnje. Ampak koda pod baterijo ni Enterprise, lahko je Home, Pro ali Ultimate.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

klekej ::

Prav imate. Koda pod baterijo je za Windows Vista Home Basic, kar je zanimivo, glede na to, da je iz tega desetletja. Na njem pa je laufala legalna 7ka Enterprise. Ah ja, škoda, ker si nisem prepisal kode oz 7ice. Nič, bom kupil na Ebayu pa da vidimo koliko časa bo delovala. :)

Alexius Heristalski ::

Ne bi pomagalo, če bi prepisal kodo 7 Enterprise, ker Enterprise ni bila upravičena do nadgradnje na 10.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini
««
129 / 141
»»