» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
127 / 141
»»

D3m ::

Če rabiš ti lahko pošljem Gelid GC Extreme pasto za hladilnik. Ker tista industrijska pasta je samo da je. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

sm4rt4ss ::

D3m je izjavil:

Če rabiš ti lahko pošljem Gelid GC Extreme pasto za hladilnik. Ker tista industrijska pasta je samo da je. :)


Ma, ni panike. Hvala vseeno. :)

Motion ::

Bom tuki vprašal ker nisem dobil teme posebej za MS Teams.
A se da pri MS teams naštimat da bi kazalo obvestila za vse vse Organizacije katerih član si istočasno. Sedaj ko si na Org A ne dobivam obvestil če kdo piše na Org B. Moram ročno preklopit na Org B in šele nato vidim če je kaj blo. Je kaka opcija? Še bolje bi blo če bi lahko vidu ekipe Org A in Org B skupi brez preklapljanja.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

matobeli ::

Evo ena lovska: WIN10, naložen par mesecev nazaj, nov sistem. Če izklopim najprej monitor, OFF gumb na PCju ne naredi nič. Če je monitor vklopljen pa knof dela. 8-O
Priklop je preko HDMI, monitor je projektor.

A se komu kaj sanja, vse klasične nastavitve sem pregledal in bi moralo bit vse OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Lenc ::

Zdravo! Morda ve kdo ali je možno in kako zagnati Windows 10 na Windowsu 10 iz SSD diska, vzetega iz okvarjenega prenosnika? Težava ni v podatkih, da bi kaj potreboval. Rad bi ga formatiral, vendar particije na njem ne štimajo. Disk je razdeljen na dve particiji, skupaj imata 100 GB, a disk je velik 250 GB. Imam SATA - USB priklop.

Han ::

Najprej izbriši vse particije...

MIHAc27 ::

Jaz najraje naredim tako da... na USB zapečem sliko (program Rufus).

Potem pa je potrebno samo najprej bootnit USB. To je pri enih prenosnikih ratal tricky, ker je bios mimo v 0,01s . F9 ali F10 največkrat zaležeta. Če se ti boota inštalacija iz USB si zmagal. Najprej vpraša za jezik, potem v 2 ali tretjem koraku pa na katero particijo želiš inštalirat.
Tukaj vse najprej pobrišeš, in potem izbereš prazen prostor 250Gb in... počakaš da se inštalira vse skupaj.


Druga opcija je pa, da pobrišeš particije na drugem računalniku. Eni biosi potem, ko ne najdejo windowsow avtomatsko probajo bootat iz USB-ja.

matobeli je izjavil:

Evo ena lovska: WIN10, naložen par mesecev nazaj, nov sistem. Če izklopim najprej monitor, OFF gumb na PCju ne naredi nič. Če je monitor vklopljen pa knof dela. 8-O
Priklop je preko HDMI, monitor je projektor.

A se komu kaj sanja, vse klasične nastavitve sem pregledal in bi moralo bit vse OK.


V nastavitvah Možnosti porabe energije... ko greš v napredne nastavitve sheme... si nastavil kaj se zgodi, če pritisneš gumb za izklop? Da ni nastavljen na spanje namesto ugasni?

Čeprav še vedno bi moral računalnik iti spat, tudi če ekrana ni....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

matobeli ::

Knof je pravilno nastavljen in tudi ugasne se, ko je ekran buden.

z3ro ::

Pri ključu kupljenem na ebayu mi na sveži namestitvi piše, da ni mogoče aktivirati oziroma da je ključ bil že uporabljen. Probal tudi drug ključ, prav tako kupljen na ebayu, ki še ni bil uporabljen in je enako. Kakšna ideja kaj je narobe? Verzija windowsov je prava.

lolipop2 ::

Mi lahko kdo pomaga, kje naj gledam za rešitev te težave: https://ibb.co/1dy7SkV

Na neko spletno stran bi se rad logiral, pa se kar naenkrat ne morem več. Ko vpišem geslo in pass, ne morem pritisniti Enter, ker je na tistem gumbu endless loop. Karkoli naredim, se tam vrti ves čas.
Probal sem v različnih browserjih, v Mozilli sem štartal v Safe mode...pa je problem še vedno tu.
Se pa na to stran lahko brez težav logiram preko telefona. Desktop pa ne gre. Kaj bi še lahko bilo narobe oz. kam naj pogledam?

Windows uporabljam. Hvala

Han ::

Piši na podporo, verjetno se nekaj zafrknili... V Firefoxu lahko poskusiš še v "zasebnem oknu" (Ctrl+Shift+P).

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Piši na podporo, verjetno se nekaj zafrknili... V Firefoxu lahko poskusiš še v "zasebnem oknu" (Ctrl+Shift+P).


Sem probal v zasebnem oknu in ista težava. Sem pa pisal na podporo in čakam. Ampak ne vem, kaj bi lahko bilo. Da bi bila pri njih napaka za desktop? A bi bilo možno, da je zadnji win update kaj z*ebal?

lolipop2 ::

Tole res nihče ne ve?

https://imgur.com/PToS0U1

Na določen page se ne morem logirati preko desktopa. Win10. Ne ponudi mi opcije "sign in", ne ponudi pa tudi ostalih opcioj, prijava s facebookom itd... Scrolla tisti gumb, kjer bi moral stisniti sign-in in nič ne morem klikniti.
Pisal sem na podporo te spletne strani, a pravijo, da pri njih je vse OK.

Se pa lahko brez težav logiram s telefonom.
Težava je enaka na dveh različnih računalnikih.

Probal sem Safe mode, zasebno okno, tri različne browserje, Edge brez vseh dodatkov.... pa nič. Kje bi lahko bil problem?

Hvala.

misek ::

In katera je ta spletna stran, da ostali poskusimo?
A sta oba računalnika v istem omrežju (recimo doma) ali sta v različnih?

Han ::

Mogoče imaš blokado v protivirusnem ali podobnem programu...

lolipop2 ::

misek je izjavil:

In katera je ta spletna stran, da ostali poskusimo?
A sta oba računalnika v istem omrežju (recimo doma) ali sta v različnih?


Patreon.com/login

Oba računalnika sta v istem omrežju.

Na blokado v kakšnem programu sem pomislil, pa ne znam najti, kje bi to bilo. Imam pa Windows defender in pa Malwarebytes

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

misek ::

Poglej ali imaš morda nastavljen kakšen proxy v brskalniku ali na win?
https://smartproxy.com/configuration/ho...

Sicer pa meni to spletno stran lepo normalno odpre in lahko vpišem podatke.

lolipop2 ::

misek je izjavil:

Poglej ali imaš morda nastavljen kakšen proxy v brskalniku ali na win?
https://smartproxy.com/configuration/ho...

Sicer pa meni to spletno stran lepo normalno odpre in lahko vpišem podatke.


Misek, čudno mi je, ker na telefonu (ki je vezan na isti wi-fi) vse deluje, prek desktopa pa ne. :-/

Han ::

Za čas prijave izklopi Defenderja in MB...

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Za čas prijave izklopi Defenderja in MB...


OMG, Malwarebytes je bil kriv!!! Hvala Han.

Hmm, podvprašanje: verjetno moram to stran dodati v Malwarebytes, da mi jo dovoli. ampak tam pri "Allow list" je za spletne strani na voljo le v Premium paketu, v Free pa ni. A je še kje drugje, da se nastavi to v free verziji?

scythe ::

Kako rešiti težavo(error 0x800f0988) glede Windows Update? Imam orginal WIN10 PRO, probal sem že ukaz startComponentCleanup via DISM, Windows Update Troubleshooter ( ne zazna napak), reset Windows Update component, re-creating Windows Update Store Folder, CheckHealth via DIMS ( brez napak), ScanHealth via DIMS ( brez napak), SFC via DIMS ( nič našlo, vse OK). Še ima kdo kakšen predlog? Formatiranje je zadnja stvar :)

Han ::

Čiščenje diska (Disk Cleanup) - Počisti sistemske datoteke...

https://windowsreport.com/error-0x800f0...

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Specifičen WU oziroma KB popravek, ki na to vpliva, lahko odstraniš ali namestiš tudi ročno.

scythe ::

To sem že vse naredil in isto napiše error 0x800f0988, pod ročno namestitev popravka tudi.

darkolord ::

Lahko prilepiš log? V powershellu Get-WindowsUpdateLog pa dobiš na namizje WindowsUpdate.log

Zgodovina sprememb…

scythe ::

darkolord je izjavil:

Lahko prilepiš log? V powershellu Get-WindowsUpdateLog pa dobiš na namizje WindowsUpdate.log


Maš tukaj gor https://easyupload.io/vwgu4w , problem se dogaja samo pri zadnjem popravku 04/2020 za Win10 1909

CyberPunk ::

V čem je fora, da na Windows 10 v command promptu dva switcha za powercfg komando - /sleepstudy in /systempowerreport - naredita skorajda enak file z naslovom sleepstudy-report.html (njegov naslov pa je System Power Report)?

zlatotele ::

Sem še win7 uporabnik in sem dobil update Win software removal tool - v 5.82 (KB890830), ki ga nisem še pustil inštalirati.

A niso ukinili posodobitve za W7? Kaj je sedaj to?

bluefish ::

To ni posodobitev sistema ampak orodje za iskanje in odstranjevanje nesnage, ki ima posodobljene definicije vsak mesec in izide skupaj z dejanskimi popravki.

Torej: https://www.microsoft.com/en-us/downloa...

Windows Malicious Software Removal Tool (MSRT) helps keep Windows computers free from prevalent malware. MSRT finds and removes threats and reverses the changes made by these threats. MSRT is generally released monthly as part of Windows Update or as a standalone tool available here for download.

Han ::

Posodobitve za Win7 bodo (proti plačilu) na voljo še vsaj dobri dve leti...

MrStein ::

Kje v Windows 10 je ta link? Če sploh.

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

acookook ::

Imam en Philipsov FHD TV kot zunanji zaslon (primarni je FHD na laptopu - 940mx i5 7200u, zadnji gonilniki), zadnje dneve pa opažam, da je razširjen screen raztegnjen preko dimenzij ekrana in mi ga noben pristop ne uspe nazaj squashati na dimenzije ekrana. Verzija W10 je 18363.836

mtosev ::

MrStein je izjavil:

Kje v Windows 10 je ta link? Če sploh.

seveda je. Control panel > windows update > view update history > klikneš na zeljen update in maš. Simple
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Ja, za že nameščene popravke. Predhodno je bilo možno pogledati informacije pred namestitvijo posameznega. Zdaj ti preostane le še iskanje KB.

spucek ::

Previdnost je mati modrosti.

Leko ::

Kako pridete do tega kar je na sliki? Jaz do select updates to install sploh ne pridem ali ne znam.
Jaz lahko ustavim posodobitve samo za 35 dni.
Ali se da Windows update, ustavit za kaj več kot tistih 35 dni?

Han ::

MikroMehki je zopet zamočil z novo revizijo polken...

https://www.bleepingcomputer.com/news/m...

Han ::

acookook ::

acookook je izjavil:

Imam en Philipsov FHD TV kot zunanji zaslon (primarni je FHD na laptopu - 940mx i5 7200u, zadnji gonilniki), zadnje dneve pa opažam, da je razširjen screen raztegnjen preko dimenzij ekrana in mi ga noben pristop ne uspe nazaj squashati na dimenzije ekrana. Verzija W10 je 18363.836
Na lappyju (W10 2004) težave še nisem odpravil, sem pa TV priklopil na output od grafične na stacionarcu (GTX 950 in je problem identični. Bi znal biti kriv TV?

MrStein ::

Če je slika na TV raztegnjena za nekja cm (torej manjka rob slike), potem gre za overscan nastavitev.

Je ponavadi nekje skrito v nastavitvah TV. Lahko se tudi imenuje drugače: picture size, image enlargement, bog-si-ga-vedi

Če ima TV nalin slike "PC", potem je tam ponavadi že pravilno nastavljeno.

PS: Podpiram smrtno kazen izključno za primer podpore overscan-a. Gre za idiotizem, ki na modernih napravah nima kaj iskati. Aja, še drugi razlog: interlace ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

japol ::

-del teme: bluescreen, watchdog
Kar na enkrat je začel bluescrine ven metat in navaja watchdog. ni bilo nameščenih programov, ne driverjev, ne win updatov,... nič. kar na lepem. disk check, ne najde nič, test diska, rama, itd. ne najde nič, odstranim antivirus,... dump file kaže da je kriv hal.dll in ntoskrnl.exe. dam v safe mode - se pregreje da zašteka, se resetira in v dosu napiše da se je pregrel. pregledujem splet,... kaj so opcije? format diska pa na novo nameščam os? Lahko prej še kaj drugega preverim?

MrStein ::

Sem imel podoben problem. Na do takrat stabilnem PC naenkrat BSOD vsak teden (približno).
Komentarji bolj ali manj kažejo na RAM, ampak memtest dela ure in ure brez napak.
Verjetno kaka verzija gonilnika. Ali kernela. Ali položaja zvezd.

Lahko probaš starejše (ali novejše) gonilnike.
Pa prah spucaj, kontakte preveri.
Lahko je karkoli *skomig z rameni*
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Lahko je tudi napajalnik začel pešat, zaradi česar ne zagotavlja več stabilnega napajanja npr. za procesor.

MrStein ::

Se da nastaviti angleški jezik in slo tipkovnico?

Torej da so napisi v angleščini, tipkovnica pa SLO (in zgolj SLO).

Tako sem imel v prejšnjih Windows, v desetici pa so preuredili in če je izbran angleški jezik, lahko samo dodaš dodatni razpored tipkovnice, ne moraš pa nikakor ENG izbrisati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

SLO tipkovnico lahko nastaviš za privzeto in izklopiš bližnjico za preklop.

acookook ::

MrStein je izjavil:

Če je slika na TV raztegnjena za nekja cm (torej manjka rob slike), potem gre za overscan nastavitev.

Je ponavadi nekje skrito v nastavitvah TV. Lahko se tudi imenuje drugače: picture size, image enlargement, bog-si-ga-vedi

Če ima TV nalin slike "PC", potem je tam ponavadi že pravilno nastavljeno.

PS: Podpiram smrtno kazen izključno za primer podpore overscan-a. Gre za idiotizem, ki na modernih napravah nima kaj iskati. Aja, še drugi razlog: interlace ...
Hvala, sem pogledal v aspect ratio nastavitev. Je bilo sicer na auto (lol - povsod drugje, mi pravilno nastavi, tako,da krivim kar Windows10),tako da sem nastavil na 16:9 in zdaj špila. Hvala!

jest10 ::

Imam en zanimiv hec...

Na enem sistemu pri upgrade s 7 na 10 ne gre skozi aktivacija, prav tako ne gre z direktnim vpisovanjem W7 kod(jih imam več), niti s telefonsko aktivacijo.
A na 2 drugih sistemih ter virtualki je šlo brez težav.
Kode, ki ne primejo, še niso bile uporabljene za upgrade.

In ne, kode niso od nekje z neta, imam zalogo z msdnaa.

acookook ::

Možno, da je obdobje dokončno poteklo.

jest10 ::

Ma ne, ker mi je virtualko normalno aktiviralo z W7 kodo.
En čudn hec je vse skupej:))

MrStein ::

Han je izjavil:

SLO tipkovnico lahko nastaviš za privzeto in izklopiš bližnjico za preklop.

Sem nastavil. (čeprav se je že dogajalo, da je kaki program sam preklopil)
Medtem "Language bar : Hidden" ne deluje. Še vedno je viden v task baru. Niti floating ne prime. Zgleda, da te nastavitve sploh ne upošteva.

Tu je pod "option three" opisana ta nastavitev: https://www.tenforums.com/tutorials/103...

jest10 je izjavil:

Ma ne, ker mi je virtualko normalno aktiviralo z W7 kodo.
En čudn hec je vse skupej:))

Lahko nadgradiš virtualko, pa jo migriraš na pravi hardver. Mogoče bo delalo...

(torej najprej sistem iz PC na virtualko, nadgradnja, pa nazaj na PC)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
127 / 141
»»