» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
124 / 141
»»

Zaphod_B75 ::

Ok, hvala Master X

Ne rabim Enterprise, pač napačno verzijo sem snel ker je bla pre-aktivirana. Bom namestil raje Pro pa ono kodo od (bratov) tatov Hrvatov. Da bo le delovala ko bom naslednjič namestil Okna.

Han je izjavil:

Pri Hrvatih dobiš Polkna 10 Pro za 4,90 eur...

https://software-codes.com/
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Zaphod_B75 ::

https://software-codes.com/ Čak mal, pa je to ziher hrvaška stran?
Meni kaže da so po 3.44EUR, ko smo že pri temu kaj je bolje vzeti Windows 10 Pro Retail key ali Windows Pro OEM key. kaj je sploh razlika?
Eh nevermind sem že našel tukaj; https://answers.microsoft.com/en-us/win...
Zgleda da bo kar Retail
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Obstaja spletna/download od cistih verzij , vecji release iso? 1809, 1903, etc.
Lahko nadgradis Ent z Pro verzijo, kar se tega tice?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Han ::

MrStein ::

Še komu search v start meniju nehal delati?

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Jep.

Boky ::

Meni v službi in doma crknila na vseh mašinah. Noben fix ne pomaga.

MrStein ::

Nedavno? Mogoče je kaki update kriv.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Najbolj verjetno zadnja dva mesečna obliža. KB4532695 bi naj nekaj popravil, vendar iskanje po Startu še vedno ne deluje...

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

pronet ::

MrStein ::

19. Restart your PC.

Ah ja, med delom imam ful čas za restarte vindofsov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

MrStein ::

Han je izjavil:

Najbolj verjetno zadnja dva mesečna obliža. KB4532695 bi naj nekaj popravil, vendar iskanje po Startu še vedno ne deluje...

Meni je po namestitvi tega popravka spet začelo delati iskanje v start meniju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

polozweii ::

Poleg nove osnovne plošče sem kupil svoj prvi SSD disk.
V člankih ki so v glavnem le stari iz dobe Windows 7 in Windows 8, je v primeru SSD diska potrebno vklopiti AHCI in TRIM. AHCI, ki je pogoj za izvajanje ukaza TRIM, se nastavi v biosu, pri novejših osnovnih ploščah pa bi naj bil že prednastavljen.
Za Windows 8 v članku piše da je ukaz TRIM ob uporabi SSD diska že privzeto vklopljen. Iz tega sklepam da je TRIM privzeto vklopljen tudi v Win 10.
Skratka ukazov AHCI in TRIM na novejših ploščah in uporabo Windows 10 danes ni več potrebno vklapljati?

Ni mi povsem jasno kaj v primeru če v računalnik poleg SSD namestim še HDD s svojim OS. Če za AHCI res drži da ni narobe če je vklopljen tudi pri HDD, potem moram preveriti le še to da je TRIM na HDD (Windows) izklopljen?

MrStein ::

To je vse avtomatsko.

(trim na HDD ne obstaja, beri: ni problem)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

pronet je izjavil:

tole reši problem .

https://www.windowscentral.com/windows-...


Hvala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zuz3k ::

živjo, zanima me katera verzija windows 10 ima start meni kot je imela 7ka
Life is a psychological game.

broken/link ::

nobena.
lahko si poinštaliraš https://github.com/Open-Shell/Open-Shel...
ali pa poiščeš neko drugo alternativo, če ti start v w10 ni povšeči.

BorutK-73 ::

zuz3k je izjavil:

živjo, zanima me katera verzija windows 10 ima start meni kot je imela 7ka

http://www.classicshell.net/

Han ::

Edini pravi Win7 START za Win10 je StartIsBack.

NejcSSD ::

Rabiš kupit ali pa s travnika, classic shell je zastonj
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Han ::

3,99 USD je drobiž za odličen program.

Classic Shell je mrtev, Open Shell pa sledi Windows 10 podverzijam še vedno z zamudo.

shade84 ::

Kako naj pridem do zvoka na Windows 10,gonilniki posodobljeni,a zvoka ni,kje pa se izklopi da ne gre zvok prek hdmi,ker slutim ,da je v hdmi problem.Hvala!

D3m ::

Kabel od HDMI je nov?
|HP EliteBook|R5 6650U|

shade84 ::

Ja sam zakaj bi prek hdmi predvaju če ekran nimam zvočnikov in ne znam prestavit na realtek

broken/link ::

https://windowsreport.com/hdmi-output-p...
točka 2. samo da namesto HDMI, izbereš integrirane zvočnike.

Han ::

Klikneš na zvočnik desno spodaj zraven ure in izbereš napravo za predvajanje...

opeter ::

Han je izjavil:

3,99 USD je drobiž za odličen program.

Classic Shell je mrtev, Open Shell pa sledi Windows 10 podverzijam še vedno z zamudo.


Meni dela Open Shell na 1909 brez težav. Ima tri različne postavitve, skratka super.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

j0ker94 ::

Mene zanima kaj bi lahko bilo narobe,vedno ko želim pc izklopit mi medtem ko piše izklapljanje zašteka in se pc ne ugasne?

Han ::

Nas pa zanima tvoja konfiguracija...

mihagr ::

Odpri CMD in notri napiši POWERCFG /HIBERNATE OFF. Restartaj računalnik. Verjetno bo pomagalo, če pa ne, potem velja, kar je napisal Han.

SmeskoSnezak ::

Eno hitro vprasanje, ker gugl iskanje ne obrodi sadov. Windows 10 stare verzije na masinah bi radi posodibili na najnovejso. Katero MS orodje bi izvedlo kompatibilnost check s programsko opremo in seznam programja, preferencno brez interneta? A je to Media Creation Tool? Torej, primer: iz 1703 bi sli na 1909. Ampak nujno bi radi preverili, da je vse namesceno brez problemov...
@ Pusti soncu v srce... @

mihagr ::

Če imaš sedaj normalno delujoč sistem win 10, potem se bi moral že sam posodobiti na novejšo verzijo. Če pa imaš kakšne posebne nastavitve (recimo crak za windowse, ali onemogočene servise in funkcije, itd), potem ti pa teško svetujem. Recimo poišči na internetu in uporabi WSusofline. Namesti in se ga nauči uporabljat.

Han ::

Kloniraš disk, pokneš čez zadnjo verzijo in testiraš. Če kaj ne deluje, daš nazaj prejšnjo.

mulc007 ::

Inštaliral sem Windows 10 in zatem v nastavitvah ZASEBNOSTI izklopil vse kar je bilo možno.
Zatem sem začel z updejtanjem windowsa. Čez čas je zablokiralo in sem resetiral PC in zopet vklopil updejtanje. Na ta način je trikrat zablokiralo. Potem je po ponovnem zagonu na modrem ekranu javilo neko težavo in potem je poskušalo urediti vendar ni uspelo zato je razveljavilo spremembe in potem je bilo zopet na začetku kot je opisano:

- v oddelku Windows update je z rdečo napisano: V napravi manjkajo pomembni popravki varnosti in kakovosti.
2020-02 Zbirnq posodobitev za windows 10 version 1919 za x64 (KB4532693)
Znova začeni zdaj ..... znova zaženem

- ob zagonu se na modrem ekranu pojavi:
Your PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info, and then we˙ll restart for you.

- Priprava samodejnega popravljanja...

- Diagnosing your PC

- Konfiguracije posodobitev nismo mogli dokončati.
Razveljavljanje sprememb
Ne izklapljajte računalnika

In potem smo spet na začetku.

Ker je bil vmes prikazan napis Diagnosing your PC, sem pomislil da je razlog za težave mogoče v tem da sem v oddelku ZASEBNOSTI izklopil Diagnostiko aplikacij. Ali bi morala biti diagnostika aplikacij za brezhibno delovanje programov vklopljena? Ali pa je razlog za težave v čem drugem?

ejresnevem ::

poisci loge, zakaj obvisi, morda so tudi kaksni driverji problem...
sicer pa posnemi celoten WinX (download, 4-8gb) na usb kljucek in od tam upgradaj, vcasih deluje bolje kot wu.
ali pa backupiraj podatke in vse iz clean postavi...

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mulc007 ::

V članku na koncu piše:
Kot zdravilo pri Microsoftu svetujejo pregled zgodovine nadgradenj in odstranitev KB4524244. Nova različica je v pripravi in jo bodo objavili v bližnji prihodnosti.

Kje se nahaja zgodovina nadgradenj da lahko izbrišem omenjeni popravek?

Zakaj nisem imel nikoli težav s popravki ki so se samodejno nalagali v ozadju vsake toliko časa? Ali se tisti popravki ne nalagajo takoj ko so bili napravljeni ampak šele čez nekaj časa preizkušanja pri ostalih ki so popravke nadgrajevali ročno in so v primeru težav na microsoftu popravek umaknili še preden bi ga pri ostalih uporabnikih namestil samodejni proces nadgradnje?

Han ::

V oknu za posodobitev... Zato. Kakor kdaj.

j0ker94 ::

mihagr je izjavil:

Odpri CMD in notri napiši POWERCFG /HIBERNATE OFF. Restartaj računalnik. Verjetno bo pomagalo, če pa ne, potem velja, kar je napisal Han.

Sem probal pa še vedno se ustavi med zaustavljanjem.
Moja konfiguracija: windows 10
Intel i7 3770 3,4hz
ati readon rx580 8gb
16gb rama

Han ::

Popolnoma odstrani šoferje za grafično. AMD Adrenalin 2020 to zna, za vsak primer lahko poženeš še DDU. Po tem namesti zadnjo (beta) verzijo.

D3m ::

DDU uporabi v WIN safe mode.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hmm? ::

očitno nova kišta prihaja. sedaj pa vprašanje kako najlažje migrirati na nov pc win10 - win10? Obstoječi sistem bom počistil in ga dal naprej. Prav tako bom kanibaliziral HDD.

Sami fajli niso tako problematični. Bolj me skrbi za programe, ki bodo vzeli lep čas, če se lotim "peš." Če prav razumem je tole edina prava rešitev: PCmover? bo tale zadeva prenesla tudi stvari kot so npr vtičnik GpgOL v outlooku in podobne jajce, da se ne rabim zaj** 100 let, da vse skupaj postavim na novi kišti? Če je možno bi se želel izogniti plačilu PCmoverja je kakšna alternativa?

MrStein ::

Če še komu ne laptop ne prepozna zunanjih monitorjev: https://superuser.com/questions/1020636...
... je tu nekaj rešitev.

Načeloma se dogaja z dock-i.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

luuxiii ::

V začetku januarja sem nadgradil kišto, ki je imela originalne win 7 pro na win 10. Po upgrejdu se je windows identificiral kot 10 enterprise. Ker je sistem javljal da je aktiviran se nisem obremenjeval s tem. Sedaj po več kot 1 mesecu pa je začel jamrat da ni aktiviran. Kako bi to edicijo pretvoril nazaj v pro (sklepam da bi takrat aktivacija delovala ? )

Han ::

Vneseš Win7 ključ?

Alexius Heristalski ::

Odpri cmd kot skrbnik.
Vnesi ukaz: slmgr /upk
Pritisni Enter, počakaj na pojavno okno, da je ključ izdelka uspešno odstranjen.
Vnesi ukaz: slmgr /ipk YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
Spet Enter. Če imaš W10 Pro, namesto zgornjega ključa vnesi VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Master_Yoda ::

Ve kdo kako nastaviti da se ob mapiranju network driva ne odpre novo explorer okno ?
Dovie'andi se tovya sagain.

j0ker94 ::

Han je izjavil:

Popolnoma odstrani šoferje za grafično. AMD Adrenalin 2020 to zna, za vsak primer lahko poženeš še DDU. Po tem namesti zadnjo (beta) verzijo.


Probal sem odstranit driverje , in sedaj je nastal novi problem , računalnik se je ponovno zagnal in je samo črna slika na ekranu.. in takoj stoji celi čas..

Han ::

Zaženi ga z Win10 zagonskega USB ključa in popravi namestitev...
««
124 / 141
»»