» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
123 / 141
»»

luky ::

Kako to odkleniti, Windows je aktiviran z original ključem od M$.

 Zaklenjen zaslon

Zaklenjen zaslon

luky!

Duhec ::

MrStein je izjavil:

Se da nastaviti, da se Task Switcher vedno pokaže na vseh monitorjih?
(to je tisti izbirnik, ki se pojavi po pritisku na alt+tab)

Za monitorje ne vem, za namizja pa je tako:
Nastavitve/Sistem/na levi strani izberi Večopravilnost/pri Navideznih namizjih povsem spodaj pod "Če pritisnete tipki Alt+Tab, se prikažejo okna, ki so odprta" izberi "Na vseh namizjih".

spucek ::

luky je izjavil:

Fantje pomoč in sicer iščem mapo v Windows 10 kje so shranjena ozadja (slike) zaklenjenega zaslona.
Hvala.

C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets\
Previdnost je mati modrosti.

luky ::

spucek je izjavil:

luky je izjavil:

Fantje pomoč in sicer iščem mapo v Windows 10 kje so shranjena ozadja (slike) zaklenjenega zaslona.
Hvala.

C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets\


Hvala lepa.
luky!

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Kaki je že fix za blurry scaling?

Sem obupal in vse monitorje nastavil na 100% scaling (DPI). :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigBoss ::

luky je izjavil:

Kako to odkleniti, Windows je aktiviran z original ključem od M$.

 Zaklenjen zaslon

Zaklenjen zaslon



tole po navadi pomeni, da je uveljavljen group policy s strani domene.
Lahko pa tudi, da si na roke v registry našibal nastavitve ki jih sicer nastavi policy, pa mašina misli, da je v domeni.

Han ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaki je že fix za blurry scaling?

Sem obupal in vse monitorje nastavil na 100% scaling (DPI). :P

Desni klik na bližnjico za zagon programa - Lastnosti - Združljivost - Spremenite nastavitve za visok DPI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

luky ::

BigBoss je izjavil:

luky je izjavil:

Kako to odkleniti, Windows je aktiviran z original ključem od M$.

 Zaklenjen zaslon

Zaklenjen zaslon



tole po navadi pomeni, da je uveljavljen group policy s strani domene.
Lahko pa tudi, da si na roke v registry našibal nastavitve ki jih sicer nastavi policy, pa mašina misli, da je v domeni.


Nisem v registru nič delal, a je možno zaradi tega ker imam dualboot z MacOs?
luky!

MrStein ::

Han je izjavil:

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaki je že fix za blurry scaling?

Sem obupal in vse monitorje nastavil na 100% scaling (DPI). :P

Desni klik na bližnjico za zagon programa - Lastnosti - Združljivost - Spremenite nastavitve za visok DPI


- tudi če bi delalo (pa ne), a naj zdaj 100 krat to opcijo vklapljam, na vsakem programu?

- ne dela. Tu pa tam pomaga, ampak je bilanca:
-- ali res pomaga
-- ali pomaga delno (program je manj blurry, ampak še vedno je)
-- ali ne pomaga sploh

- za veliko programov (Device Manager, Paint, MMC, Explorer(!),...) sploh ni možno vklopiti
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Odvisno, kaj vklopiš... Sploh imaš zadnjo verzijo Win10, glede na to, da jamraš celo čez integrirane programe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

Ja , 1909.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Evo, pravkar sem na 4K monitorju vklopil za nekaj starih programov "High DPI scaling override - System (Enhanced)" in izgledajo skoraj tako kot prej na FHD monitorju ali celo bolje.

Han ::

Po prehodu na 4K ločljivost opažam, da sistem defektno "procesira" DPI scaling, če vklopim ekran, ko je Windows 10 (zadnja verzija) že naložen. Najprej sem posumil, da na to vpliva StartIsBack (testirano na 2.8.9 in 2.9), a je rezultat enak, če ga izklopim. Ko kliknem na lastnosti programa oziroma bližnjice, so črke nazobčane, kot da bi imel ločljivost pod 1K. Ko odprem qBittorrent, so v glavnem oknu črke skoraj mikroskopske. Pri aktivnem StartIsBack je Total Commander ikona v opravilni vrstici mikroskopsko majhna.

Če ekran vključim najprej oziroma sistem znova zaženem pri vključenem monitorju, te anomalije ni. Grafična je Sapphire RX 580 Nitro+ s svežimi šoferji, monitor je Dell U2718Q. Kakšna ideja?

negrdiraček ::

rabim eno aktivacijsko kodo za win10. ima kdo kakšne dobre izkušnje od kakšnega prodajalca z ebaya, kjer se prodajajo za 5eur?
tudi če navedete temo na forumu je ok

Han ::

Glej zgoraj, prejšnjo stran...

MrStein ::

Han je izjavil:


Če ekran vključim najprej oziroma sistem znova zaženem pri vključenem monitorju, te anomalije ni. Grafična je Sapphire RX 580 Nitro+ s svežimi šoferji, monitor je Dell U2718Q. Kakšna ideja?

Probaj tole https://superuser.com/questions/1287429...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Nič od predlaganega ni za omenjen primer...

MrStein ::

No, saj sem že prej rekel, da je scaling v Win10 katastrofa.

polrešitev je, da daš vse ekrane na 100% scaling factor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Jaz imam samo en monitor... Bom stestiral še Adrenalin 2020 skaliranje. Če ne bo rešitve, bo treba zatežit M$ in AMD.

MrStein ::

Aha, narobe razumel (da imaš en monitor ves čas, drugega pa potem priklopiš).

Vir napake sicer zna biti isti: novo priklopljen monitor nima pravega skaliranja
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

negrdiraček ::

matobeli je izjavil:

Probej dobit še račun z DŠ.

Ebay ima polkna še vedno najcenejš.


saj če sem fizična oseba mi ni treba računa...je še bolje če naročim brez?

MrStein ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaki je že fix za blurry scaling?

Sem obupal in vse monitorje nastavil na 100% scaling (DPI). :P

Fak, zdaj spet tole:



Recimo "Night light" , zadnji t je čisto kilav. Ali pa O v "Off".

No ja... winšit
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

Fantje mi lahko kdo pove kaj to pomeni? hotel sem vstopiti s certifikatom v e-zdravlje in dobil tole

 Opozorilo

Opozorilo

luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

matobeli ::

mogoče ne podpirajo več certifikatov iz browserja in rabiš met samostojni nosilec

MrStein ::

luky je izjavil:

Fantje mi lahko kdo pove kaj to pomeni? hotel sem vstopiti s certifikatom v e-zdravlje

Sem https://zvem.ezdrav.si/e-zdravje ?

Dela brez težav s certifikati.

Probaj se kam drugam prijaviti (e-davki recimo), če tam tudi ne dela, imaš kaj pri sebi zbrkljano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Buggy ::

In certifikat imas namescen kje? Zgoraj tako pise, kot da imas cert na USB HID kljucku, mogoce Gemalto kartici? Pac certifikata isce na enem izmed zunanjih sucurity device-ov, kamor je bil cert zgleda instaliran.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kaki je že fix za blurry scaling?

Sem obupal in vse monitorje nastavil na 100% scaling (DPI). :P

Fak, zdaj spet tole:



Recimo "Night light" , zadnji t je čisto kilav. Ali pa O v "Off".

No ja... winšit


Aha, (delni) vzrok je, da ta program ne uporablja ClearType fontov.
Medtem recimo Notepad uporablja (zumiraj, da vidiš):


No, ja Word ga tudi ne... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

Buggy je izjavil:

In certifikat imas namescen kje? Zgoraj tako pise, kot da imas cert na USB HID kljucku, mogoce Gemalto kartici? Pac certifikata isce na enem izmed zunanjih sucurity device-ov, kamor je bil cert zgleda instaliran.


Ja res pomotoma sem dal USB s pametno kartico Gemalto (sicer že neveljavno) in nekam se je zapisal, da išče certifikate na pametni kartici pa ne najdem kje?
Sedaj pa tečnari naj dam pametno kartico s certifikatom .. pizd********
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

Buggy ::

ce si cert prevzel direktno na kartico potem zna bit problem, ce ti ko vtaknes nazaj notri Gemalto certa ne najde. Ce imas backup certa ga ponovno namestimagar v win cert store pa probaj. Lahko je tudi kaksna tezava s programsko opremo za to kartico. V najslabsem primeru ga bos moral se enkrat prevezeti/zaprositi zanj. Kater cert pa je v igri...SIGEN-ca? Ce je ta imas dokaj hitro reseno in zastojn.

luky ::

Buggy je izjavil:

ce si cert prevzel direktno na kartico potem zna bit problem, ce ti ko vtaknes nazaj notri Gemalto certa ne najde. Ce imas backup certa ga ponovno namestimagar v win cert store pa probaj. Lahko je tudi kaksna tezava s programsko opremo za to kartico. V najslabsem primeru ga bos moral se enkrat prevezeti/zaprositi zanj. Kater cert pa je v igri...SIGEN-ca? Ce je ta imas dokaj hitro reseno in zastojn.

Ja sigen-ca, bom naročil cert ba UE in bo.
luky!

MrStein ::

Han je izjavil:



Če ekran vključim najprej oziroma sistem znova zaženem pri vključenem monitorju, te anomalije ni. Grafična je Sapphire RX 580 Nitro+ s svežimi šoferji, monitor je Dell U2718Q. Kakšna ideja?

Ugibam da:
- ima monitor scaling več kot 100%
- system default je 100%
- narobe se prikažejo programi, ki ne podpirajo dinamičnega skaliranja (lahko preveriš v Task Manager, "Per Monitor" so OK, drugi ne)
- bo pomagalo, če systemski default ascaling daš na isto vrednost, kot ga ima ta monitor
- bo mogoče najlažje z Win8DpiScaling (google it)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

Ker je Windows 7 potekla podpora sem prešaltal na Windows 10. Staro težavo z wifi kartico katera je ostala povezana na internet a interneta ni bilo, je rešena, ampak imam druge težave in ne vem več kaj naj naredim. In ker imate z Windows 10 malo več izkušenj, me zanima kako bi to napako lahko odpravil.

1. Torej, sistem šteka. To sem opazil včeraj med gledanjem filma, od takrat naprej sem bolj pozoren na to štekanje in je konstantno. Dogaja se med gledanjem filma, med poslušanjem glasbe in celo kazalec od miške šteka med premikanjem. Sem že guglal in sem naredil naslednje:
- posodobil vse gonilnike (žal ne s proizvajalčevimi, ampak katere priporoči Windows)
- povečal VRAM iz 128 MB na 512 MB)
- spremenil plan napajanja in nato še spremenil minimalno moč procesorja iz 5% na 100%, hkrati pa nastavil vse opcije na "največjo moč" in ne na kakršnokoli optimizacijo porabe elektrike
Naj še dodam da če računalnik ponovno zalaufam, to štekanje izgine in se nato ponovno pojavi. Nisem pa ugotavljal po koliko časa.

2. Internet. Prenos iz interneta ni konstanten pa ni važno ali vlečem dol torrent ali kaj drugega. Prenos vedno niha med 100% linije in celo 0% linije. Ko sem posodabljal vse skupaj sem mislil da je krivo ker sem bil preveč oddaljen od ruterja, ampak se je nato izkazalo da tudi če ga povežem na kabel, se isto dogaja.

Še podatki o računalniku:
- prenosnik Asus G771JM
- i7 4710HQ 2.50 GHz
- 16 GB ram
- Intel HD 4600
- NVIDIA GeForce GTX860M 4GB
- SSD Samsung 960 EVO 500 GB PCIe 3.0 NVMe (sistemski)
- HDD 1TB
- miška povezana preko Bluetooth, če ima to kaj vpliva na vse
- na računalnik povezujem do tri zunanje zaslone, med filmom je povezan eden
Računalnik je bil "narejen" za Windows 8, zato proizvajalčevih gonilnikov za Windows 10 ni na voljo. Najnovejši za Windows 8 so pa letniki 2014, 2015 in 2016, torej odpadejo.

DePalmo ::

In še podatki o Windowsih:
- sveža inštalacija
- 64 bit
- potegnjeni dol z Microsoftove strani (narejen bootable USB)
- posodobljeni z vsemi popravki

(sem hotel popraviti prvotni prispevek, ampak ne gre)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DePalmo ()

Han ::

Večina Win8 šoferjev lepo deluje na Win10. Nisi napisal, kaj konkretno predvajaš in s katerim programom. Poskusi še z MPC-BE, sicer pa naloži Windows 8.1 + Classic Shell ali StartIsBack.

luxxx7 ::

Zakaj ne bi delovali gonilniki iz leta 2015 na tem tvojem sistemu? Povleči tiste gonilnike iz https://www.asus.com/supportonly/G771JM... uradne spletne strani, izberi sistem Windows 8.1 in naloži.

Sam imam Asus N76VZ, torej še generacijo starejšega in normalno furam že par let Windows 10 z gonilniki od Windows 8.1.

DePalmo ::

Ker so bili narejeni za Win8 in ko jih hočem namestiti na Win10, javi napako da sistem ni podprt. In ker so to ravno gonilniki od Intla za plato, je to kar problem. Zato imam trenutno tiste katere windows sam namesti.

Sem pa o tem štekanju veliko prebral na internetu in vidim da nisem osamljen primer. Največ se to dogaja na Windows 10, nekaj na 8.1, 7 pa izjemoma. Na podlagi navodil v tistih temah sem ugotovil da zajebava wifi kartica. Gonilniki se med sabo tepejo in dejansko zašteka cel računalnik, tako mi je tudi potrdil Latency Monitor. Trenutno ročno iščem najnovejše gonilnike za vse naprave, nato bom pa videl če bo kaj bolje. Alternativa pa naj bi bila tudi da zamenjam wifi kartico za drugo ... Trenutno mam Intel Dual Band Wireless-AC 7260.

Da še odgovorim kaj predvajam. Predvajam filme v avi ali mkv formatu, avi je xvid kodek, mkv pa ponavadi x264, velikost datotek je med 1.4 in 3.5 GB, torej dvdrip ali brrip, ne pa 4K ali več. Uporabljam pa GOM Player in ker je štekalo, sem probal tudi MPC, VLC in WMP.

MrStein ::

Intel gonilnike lahko dobiš na www.intel.com
Je pa vprašanje, če je kaj razlike napram tistim v Windows. Za probat je.


Glede wifi kartice: probaj jo odstranit (vsaj softversko), da potrdiš ali je res to krivo
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fopi ::

Han je izjavil:

Pri Hrvatih dobiš Polkna 10 Pro za 4,90 eur...

https://software-codes.com/



Kaj je razlika med retail in oem, oz katero rabim, da nadgradim win7 na win10?

aerie ::

Han je izjavil:

Pri Hrvatih dobiš Polkna 10 Pro za 4,90 eur...

https://software-codes.com/

Zanimivo da imajo naveden celo sedež podjetja in transakcijski račun. So v EU, kmalu znotraj Schengena, civili obračunavajo z mafijo, imajo morje, skoraj cel piranski lavor in prodajajo sicer zastonjske ključe za akademsko uporabo.

Han ::

Če imaš licenčen (legalno aktiviran) Windows 7, ga lahko brezplačno nadgradiš na 10. Windows 10 lahko namestiš tudi na sveže in vpišeš licenčni ključ od Windows 7, 8 ali 8.1.

OEM koda se "zaklene" na osnovno ploščo računalnika, RETAIL je načeloma prenosljiva. So pa menda te poceni kode zgolj za enkratno uporabo. - Če disk pogosto formatiraš oziroma ponovno nameščaš programe, se npr. Windows 10 in Office 2019 na poceni kodo ne bosta znova aktivirala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

matobeli ::

tud na hw ni več tolk zaklenen. vpišeš microsoft account pa lahko preneseš licenco

Han ::

Han je izjavil:

Po prehodu na 4K ločljivost opažam, da sistem defektno "procesira" DPI scaling, če vklopim ekran, ko je Windows 10 (zadnja verzija) že naložen. Najprej sem posumil, da na to vpliva StartIsBack (testirano na 2.8.9 in 2.9), a je rezultat enak, če ga izklopim. Ko kliknem na lastnosti programa oziroma bližnjice, so črke nazobčane, kot da bi imel ločljivost pod 1K. Ko odprem qBittorrent, so v glavnem oknu črke skoraj mikroskopske. Pri aktivnem StartIsBack je Total Commander ikona v opravilni vrstici mikroskopsko majhna.

Če ekran vključim najprej oziroma sistem znova zaženem pri vključenem monitorju, te anomalije ni. Grafična je Sapphire RX 580 Nitro+ s svežimi šoferji, monitor je Dell U2718Q. Kakšna ideja?

Danes sem imel na servisu 12 let star PC z nVidia 8400GS grafično. Nanj sem na sveže naložil zadnji Widnows 10 in po tem spremenil DPI na 150%, kljub zgolj osnovni FHD ločljivosti, ker lastnica slabo vidi in morajo biti črke velike... Skratka, Polkna 10 se tudi v tem primeru obnašajo identično kot sem opisal zgoraj, kar pomeni, da ima skaliranje po skoraj 5 letih od prve 10-ke še vedno porodne težave. Jao! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

Sem ti zgoraj napisal rešitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Rešitev ni 100% DPI, ker so črke premajhne!

MrStein ::

Še enkrat preberi:

MrStein je izjavil:

Han je izjavil:



Če ekran vključim najprej oziroma sistem znova zaženem pri vključenem monitorju, te anomalije ni. Grafična je Sapphire RX 580 Nitro+ s svežimi šoferji, monitor je Dell U2718Q. Kakšna ideja?

Ugibam da:
- ima monitor scaling več kot 100%
- system default je 100%
- narobe se prikažejo programi, ki ne podpirajo dinamičnega skaliranja (lahko preveriš v Task Manager, "Per Monitor" so OK, drugi ne)
- bo pomagalo, če systemski default ascaling daš na isto vrednost, kot ga ima ta monitor
- bo mogoče najlažje z Win8DpiScaling (google it)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Monitor nima nobenega skaliranja.

Narobe (nepravilno skalirano, zamegljeno, nazobčano...) se prikažejo lastnosti katerekoli bližnjice do programa, kar je izključno Windows postavka, zato bi moral sistem to okno v osnovi prikazati pravilno.

MrStein ::

No, prej si se norčeval, ko sem jaz ta problem omenil...

Rešitev za zamegljenost pa je tista, katero sem omenil. Nisi probal, kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Ne razumeš.

Zaphod_B75 ::

Danes sem se spravil reinštalirat Windowse na Acer Aspire 7 A717-71g-59FW prenosnik. Ob nakupu je biu bre OS-a oziroma je bil nek lev linux gor inštariran. Tko da Windowse sem na trravniku našu Enterprise pre-aktivirane.
Namestim ostale gonilnike, AV, in ostalo - vse lepo in prav dokler niso prišli na vrsto grafični gonilniki (1050ti). Snamem jih iz nvidijinega sajta

[GEFORCE GAME READY DRIVER

Version: 441.87 WHQL
Release Date: 2020.1.6
Operating System: Windows 10 64-bit
Language: English (US)
File Size: 529.25 MB]

In ob inštalaciji le teh me preseneti popup "This NVIDIA graphics driver is not compatible with this version of Windows." nekaj v tem stilu. Lahko si predstavljate presenečenje na mojmu frisu, ma nemoj, što ti je sad ovo?! 8-O Ker Prej sem mel par let win10 pro in brez problemov. In pol grem guglat https://www.nvidia.com/en-us/geforce/fo...

Kaj moram zdaj reinštalirat al kaj hudiča? Ne.res ker če moram okna menjat, pol to rajš zdaj naredim, k so še čist frišna, če bom mel takšne sorte komedije vsakodnevno.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Master_X ::

A nujno rabiš Enterprise? Ker Enterprise ima neke specifike glede update-ov in imaš verjetno prestari build Windowsev. Nabavi si raje nekje Pro verzijo.
««
123 / 141
»»