» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
122 / 141
»»

sm4rt4ss ::

MrStein je izjavil:

Aha, torej to, kar sem napisal takoj na začetku :)


Aja, pa res. :)) Se opravičujem za površno branje in hvala za pomoč. :)

Edino formatirat sem moral v NTFS, ker je iso fajl večji kot 4GB :)

MrStein ::

ISO nima veze, ampak fajli, ki so noter. Za kar pa stavim 3 pive, da ni noben večji od 4GB.

NTFS pa ne dela na vseh PC-jih (zato sploh tista štala z Secure Boot od Rufusa...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sm4rt4ss ::

V mapi "sources" je en fajl z imenom install.wim, ki ima 4.5GB. :) Mislim, da ima to veze z MS Azure, kjer dobiš ISO: "consumer editions", ki je malo večje kapacitete kot pa "navadni" iso. Do zdaj so skoraj vsi istoti, ki sem jih naložil iz MS Imagine, DreamSpark ali Azure imeli več kot 4GB.

Pri verziji 1903 je opis sledeč:

This multi-edition Consumer media includes the following editions:
Windows 10 Home
Windows 10 Home N
Windows 10 Core Single Language
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N
*Windows 10 Pro for Workstations
*Windows 10 Pro N for Workstations
Windows 10 Pro Education
Windows 10 Pro Education N
Windows 10 Education
Windows 10 Education N

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

MrStein ::

Zanimivo. Kateri ISO fajl je točno? (če je javen...)

Kot rečeno vsi PC-je ne boot-ajo z NTFS (EUFI boot). Zna pa biti, da je pri novejših to že standard.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sm4rt4ss ::

Ni javen. Jaz imam kot študent FFMB dostop do določene MS programske opreme preko MS Azure. Ime fajla je pa: en_windows_10_consumer_editions_version_1909_x64

Mam dva zagonska USBja. Če eden ne bo delal bo pa drug. Skoraj si ne bi moral bolj zakomplicirati zadeve xD

MrStein ::

Sicer če ti ta "novi" dela, bi oni z Rufus tudi delal, ker ima dve particiji, od katerih je ena "standardna" (nima nepodpisanega NTFS gonilnika) in bi ti BIOS moral naložiti.

Glede piv pa javi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TheMarjan76 ::

Ne vem če sem na pravem delu foruma: našel sem tole trgovino ki prodaja Windows 10 Pro licence za 35€. Je to legit, ma kdo izkušnje? Hvala.

matobeli ::

Ne zgleda da bi bilo.

klinker ::

Za EU zakon je legit, enako kot une z ebay za 5€, tako da prisparaj si se 30€ in kupi licenco na ebay ;)

Han ::

Pri Hrvatih dobiš Polkna 10 Pro za 4,90 eur...

https://software-codes.com/

matobeli ::

Probej dobit še račun z DŠ.

Ebay ima polkna še vedno najcenejš.

Kurzweil ::

Imam nov SSD M.2... in delujoče bootable Windows 10 na USBju... je mogoče, da bi inštaliral Windows 10 na ta novi SSD iz Windowsov v katerih sem sedaj oz. po domače, lahko iz Windows 10, inštaliram na drug SSD drug Windows 10, po tem, ko bo inšalirano, pa samo v BIOSu spremenim booting device/order?!

MrStein ::

In zakaj ne bi inštaliral po "normalni" poti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kurzweil ::

MrStein je izjavil:

In zakaj ne bi inštaliral po "normalni" poti?


Ker lahko vmes kaj počnem... v naslednjih dneh pa moram namreč inštalirat cca 20 sistemov in ne, niso iste strojne opreme, da bi lahko štancal en image. Pač firbec, če ni nekega simple odgovora in možnosti, potem ne bom odkrival toplo vodo. Sprašujem, če ima slučajno WIN10 po možnosti ža to možnost built-in.

MrStein ::

Med delom instalacije res lahko nekaj počneš, ampak to je največ polovica časa. Potem sledi reboot in se nadaljuje tam.

Lahko bi sicer kloniral obstoječi Windows 10 s ključka na interni SSD, to pa bi šlo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

in ne, niso iste strojne opreme, da bi lahko štancal en image
Za Win 10 je vseeno. Naštancaš in bo delalo (vsaj glede strojne opreme).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Kurzweil ::

nsa_ag3nt je izjavil:

20x clean install boš delal ? Brez deploy skript ?


Raje tako:
https://lifehacker.com/how-do-you-insta...
https://www.easeus.com/backup-utility/i...

https://www.ubackup.com/articles/instal...


Itak, da če bi šlo za računalnike iz nekega podjetja/zgradbe/whatever, bi seveda vse potavil v active directory, group policies and shite... in potem tam vsem naenkrat štancal, ampak gre žal za 20 specifičnih računalnikov, ki ne bodo na istem mestu... sej me je bolj firbec, kot kaj drugega... sem pač mislil, da bi med gledanjem filma štancal inštalacije, vsak dan kakšne 3, kolikor je mislim, da tam na voljo slotov za M.2 SSDje...

darkolord ::

Lahko skloniraš, v eni dveh urah imaš vseh 20.

b3D_950 ::

Pri vsakem printerju spodaj napiše:
Nastavitev ni dokončana ...

in tiskanje ne deluje.

Je že kdo imel kaj podobnega?


Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

bbobst ::

Inštaliral sem win10 slo.Zgodilo se je naslednje. Po nekem času je nehalo v explorerju delovati iskalno polje. Bolje povedano,včasih se v iskalnem polju ne pokaže kurzor(navpična črtica) , če pa že se ,pa ne morem z miško prilepiti iskalne vsebine. Gre edino s tipkovnico. Ker sem mislil,da je kakšna napaka v Windowsih, sem na novo naložil drugo angleško verzijo in tudi tam je nekaj časa delovalo, potem pa vse po starem, kot sem opisal. Tudi po zadnji večji nadgradnji napaka ostaja.Na netu ne najdem nič uporabnega , nič ne popravi zadeve.
Kakšen nasvet ? Hvala.

Han ::

Če te to preveč moti, uporabi drug sistem. Windows 10 je in bo nikoli dokončana BETA verzija...

b3D_950 ::

b3D_950 je izjavil:

Pri vsakem printerju spodaj napiše:
Nastavitev ni dokončana ...

in tiskanje ne deluje.

Je že kdo imel kaj podobnega?



Evo rešitev:




8-O
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

MrStein ::

Sem danes namestil na en PC in čeprav me je med instalacijo vsaj trikrat vprašal po jeziku in regiji in sem vsakič izbral "Slovenija", je na koncu vseeno datume kazalo v ameriškem formatu.

Pa to je verzija 1909, nevemkateri respin. Do zdaj bi že lahko malenkosti popravili.

Da ne omenjam fantomsko ikono na desktopu (neki shortcut, ki ga ni mogoče izbrisati), po pritisku na F5 čudežno izgine.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kaki je že fix za blurry scaling?



Tista opcija v Settings (Try to fix blurry apps) je ON, ampak itak deluje le na main monitor-ju
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Duhec ::

Preizkusi kar pravi Dave.
http://blackbird.si/

klemenSLO ::

bbobst je izjavil:

Inštaliral sem win10 slo.Zgodilo se je naslednje. Po nekem času je nehalo v explorerju delovati iskalno polje. Bolje povedano,včasih se v iskalnem polju ne pokaže kurzor(navpična črtica) , če pa že se ,pa ne morem z miško prilepiti iskalne vsebine. Gre edino s tipkovnico. Ker sem mislil,da je kakšna napaka v Windowsih, sem na novo naložil drugo angleško verzijo in tudi tam je nekaj časa delovalo, potem pa vse po starem, kot sem opisal. Tudi po zadnji večji nadgradnji napaka ostaja.Na netu ne najdem nič uporabnega , nič ne popravi zadeve.
Kakšen nasvet ? Hvala.

TO je bug : https://www.askvg.com/bug-fix-search-bo...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

MrStein ::

To sem imel ravno danes. Da search box ne dela.
Mogoče bom šel nazaj na Win7.

Duhec je izjavil:

Preizkusi kar pravi Dave.

Hmm, kaj dandanes več ni pismenih ljudi? A ne more bistvo zapisati z besedami?

Ja ja, moramo klikati , pardon, gledati, reklame...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

donvito ::

Kako zamenjati pozdravno ime v 10-ki, sam jih nimam, me pa nekdo sprašuje. Lahko kdo napiše postopek(ima SLO verzijo). Je isti postopek kot pri starejših verzija ali kako?
Hvala

Gem4 ::

Pozdravljeni, sem na frišno potunkan v admin desktopov v firmi na varianto plavaj mi bomo pa gledal kako ratuje.
Ali kdo ve kakšen je najboljši način za hitro pripravo nadomestnega PC-ja v firmi če pride do totalke. Uporabnik je v AD, dokumenti so bekapirani, programi standardni, nadomestni PC nima enak HW.
Načeloma bi s prijavo na novega moralo kresniti a ni hudič, da ima vsak še kake nastavitve, bookmarke, certifikate, makroje v offisu itd in potem fiksaš do nezavesti. Najlažje bi bil kak Acronis ali pa kar kak bare metal a to vse traja, da prek mreže postaviš nazaj pa še admin za diske ni ravno happy. Idealka bi bil kak Sw , ki ti za vsakega uporabnika zbekapira samo nastavitve, nadomestni Pc ima itak že programe gor.
Thx za vsak hint.

SmeskoSnezak ::

Gem4 je izjavil:

Pozdravljeni, sem na frišno potunkan v admin desktopov v firmi na varianto plavaj mi bomo pa gledal kako ratuje.
Ali kdo ve kakšen je najboljši način za hitro pripravo nadomestnega PC-ja v firmi če pride do totalke. Uporabnik je v AD, dokumenti so bekapirani, programi standardni, nadomestni PC nima enak HW.
Načeloma bi s prijavo na novega moralo kresniti a ni hudič, da ima vsak še kake nastavitve, bookmarke, certifikate, makroje v offisu itd in potem fiksaš do nezavesti. Najlažje bi bil kak Acronis ali pa kar kak bare metal a to vse traja, da prek mreže postaviš nazaj pa še admin za diske ni ravno happy. Idealka bi bil kak Sw , ki ti za vsakega uporabnika zbekapira samo nastavitve, nadomestni Pc ima itak že programe gor.
Thx za vsak hint.

Tole si poglej: https://www.forensit.com/downloads.html
@ Pusti soncu v srce... @

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Duhec je izjavil:

Preizkusi kar pravi Dave.

Hmm, kaj dandanes več ni pismenih ljudi? A ne more bistvo zapisati z besedami?

Ja ja, moramo klikati , pardon, gledati, reklame...

Sem že čez polovico, pa kar naklada... sem vmes že dvakrat na višji nivo zavesti napredoval.

Sumim, da bo bistvo "vklopi PreWin8Scaling opcijo"

PS: Pre Win8.1, oziroma točno ime reg key-a: Win8DpiScaling
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Update: Ne, na koncu pove per-app rešitev. V file.exe Properties , na High DPI settings vklopi override opcijo.

Če bi bil problem samo z eno aplikacijo, bi to bilo OK, ampak zdaj vse klikati...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Gem4 je izjavil:

Pozdravljeni, sem na frišno potunkan v admin desktopov v firmi na varianto plavaj mi bomo pa gledal kako ratuje.
Ali kdo ve kakšen je najboljši način za hitro pripravo nadomestnega PC-ja v firmi če pride do totalke. Uporabnik je v AD, dokumenti so bekapirani, programi standardni, nadomestni PC nima enak HW.
Načeloma bi s prijavo na novega moralo kresniti a ni hudič, da ima vsak še kake nastavitve, bookmarke, certifikate, makroje v offisu itd in potem fiksaš do nezavesti. Najlažje bi bil kak Acronis ali pa kar kak bare metal a to vse traja, da prek mreže postaviš nazaj pa še admin za diske ni ravno happy. Idealka bi bil kak Sw , ki ti za vsakega uporabnika zbekapira samo nastavitve, nadomestni Pc ima itak že programe gor.
Thx za vsak hint.

Jaz vseeno (seveda poleg backupov dokumentov) prisegam kar na bare-metal backup z Veeam. Zbackupira se res hitro (prvič <15 minut, dnevni backup minutka, dve), restore je tudi hiter. Lahko restoraš poljubne fajle (kar pride prav ko userji kaj zajebejo) ali pa vse naenkrat. Ker je zadeva kompresirana, ne zasede veliko. Pri meni je povprečno ~80 GB na userja za 14 dni dnevnih backupov. Lahko daš tudi na en NAS in nekaj TB disk in je to za precej časa.

Sicer če crkne karkoli razen diska, vzamem disk in ga vtaknem v nadomestni PC. Windows 10 nima s tem nobenih težav, tudi če je HW precej drugačen.

Koliko imaš kompov? Kakšen je budget?

Zgodovina sprememb…

BigBoss ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Gem4 je izjavil:


Ali kdo ve kakšen je najboljši način za hitro pripravo nadomestnega PC-ja v firmi če pride do totalke. Uporabnik je v AD, dokumenti so bekapirani, programi standardni, nadomestni PC nima enak HW.
.....
Idealka bi bil kak Sw , ki ti za vsakega uporabnika zbekapira samo nastavitve, nadomestni Pc ima itak že programe gor.
Thx za vsak hint.

Tole si poglej: https://www.forensit.com/downloads.html


Jp. Dela ko šus. Samo osebnih certifikatov ti ne bo prenesel, jih moraš prej izvozit in nato uvozit.

mat xxl ::

darkolord je izjavil:

Gem4 je izjavil:

Pozdravljeni, sem na frišno potunkan v admin desktopov v firmi na varianto plavaj mi bomo pa gledal kako ratuje.
Ali kdo ve kakšen je najboljši način za hitro pripravo nadomestnega PC-ja v firmi če pride do totalke. Uporabnik je v AD, dokumenti so bekapirani, programi standardni, nadomestni PC nima enak HW.
Načeloma bi s prijavo na novega moralo kresniti a ni hudič, da ima vsak še kake nastavitve, bookmarke, certifikate, makroje v offisu itd in potem fiksaš do nezavesti. Najlažje bi bil kak Acronis ali pa kar kak bare metal a to vse traja, da prek mreže postaviš nazaj pa še admin za diske ni ravno happy. Idealka bi bil kak Sw , ki ti za vsakega uporabnika zbekapira samo nastavitve, nadomestni Pc ima itak že programe gor.
Thx za vsak hint.

Jaz vseeno (seveda poleg backupov dokumentov) prisegam kar na bare-metal backup z Veeam. Zbackupira se res hitro (prvič <15 minut, dnevni backup minutka, dve), restore je tudi hiter. Lahko restoraš poljubne fajle (kar pride prav ko userji kaj zajebejo) ali pa vse naenkrat. Ker je zadeva kompresirana, ne zasede veliko. Pri meni je povprečno ~80 GB na userja za 14 dni dnevnih backupov. Lahko daš tudi na en NAS in nekaj TB disk in je to za precej časa.

Sicer če crkne karkoli razen diska, vzamem disk in ga vtaknem v nadomestni PC. Windows 10 nima s tem nobenih težav, tudi če je HW precej drugačen.

Koliko imaš kompov? Kakšen je budget?



Kateri program Veam konkretno uporabljaš, je to oni free ali ??? Ker dobra opcija je tudi na USB ključ ali zunanji ali notranji disk, ki ga pred bakupom "maunta" takoj po bakupu, pa ga odklopi in zgine iz sistema ......

darkolord ::

Na desktopih Veeam Agent (Free).

Najboljša opcija je v kombinaciji z Backup & Replication Server (mislim da je do 10 desktopov brezplačen), ker potem lahko centralno upravljaš z backupi, poleg tega lahko direkt delaš offsite kopije ipd., in bolj so na varnem ker jih iz clienta ne moreš direkt pobrisati.

luky ::

Koliko je varen ta Veeam Agent?
luky!

freextr ::

Kakšna je finta da se prodaja Licenca za operacijski sistem Microsoft Windows 10 Pro OEM za 35€?
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

matobeli ::

en hoče zaslužit. take licence se dobi že za 5usd.

oem se uradno daje samo z celotno novo napravo, če jo kupiš posebej bo socer delala, inšpektorja pa morda ne bo prepričala. Razen če dobiš račun na podjetje za to licenco, kar pa navadno ni praksa.

freextr ::

matobeli je izjavil:

en hoče zaslužit. take licence se dobi že za 5usd.

oem se uradno daje samo z celotno novo napravo, če jo kupiš posebej bo socer delala, inšpektorja pa morda ne bo prepričala. Razen če dobiš račun na podjetje za to licenco, kar pa navadno ni praksa.


Torej za osebno rabo stanejo windowsi 5$?
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

matobeli ::

nisem na tekočem z cenami, poglej na ebay po koliko so trenutno.

tehnično gledano pa so nekje v tem razredu.

mislim da nam to omogoča zakonodaja EU ki dovoljuje tako preprodajo "rabljenega SW".

freextr ::

ok rabljeno. z mojim postom sem mislil novo licenco ki se prodaja na slovenski spletni strani oz. so posredniki za neko ameriško firmo. sedaj sem si malo prebral in naj bi takšne licence bile del volume licenc ki niso bile in naj ne bi bile nikoli uporabljene kakor tudi nikoli bile mišljene za prodajo končnim uporabnikom. V kolikor lahko pošljem link do strani https://sloshop.si/p-210061-licenca-za-... če se smatra kot reklama pa izbrišite. Zanima me ali je to varno kupiti ali ne.
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

Han ::

18.12.2019 sem poslal povezavo, prek katere lahko trenutno kupiš licenco za 3,60 eur.

freextr ::

ok. koliko je stvar zanesljiva da obstoji za vedno (vsaj na prvem compu)?
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

broken/link ::

za vedno? če hočeš za vedno pejt na uradno spletno stran, pa kupi za 100eur+. pa boš zagotovljeno imel za vedno.

drugače ne razumem - 5eur stane. če bo pretekla po 1letu, boš pa dal spet tistih 5eur in kupil novo.

če te pa zanimajo izkušnje s temi licencami - kolega je tako nabavil več kot leto nazaj, pa še ni nič pojamral, da kaj ne bi delalo.

Zgodovina sprememb…

freextr ::

Hvala za odgovore.
Death reveals to man what he realy is - The Berzerker

matobeli ::

Delajo

MrStein ::

Se da nastaviti, da se Task Switcher vedno pokaže na vseh monitorjih?

(to je tisti izbirnik, ki se pojavi po pritisku na alt+tab)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

luky ::

Fantje pomoč in sicer iščem mapo v Windows 10 kje so shranjena ozadja (slike) zaklenjenega zaslona.
Hvala.
luky!
««
122 / 141
»»