» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
118 / 141
»»

spucek ::

jest10 je izjavil:

Ta teden sem moral na parih W10 računalnikih odstraniti posodobitev s konca avgusta, ker je "search" stalno nabijal 25-50% cpu. Po googlu so nekaj zajebali v zvezi s cortano

Drži, v updateu KB4512941 je ta bug. Tudi sam sem na enem NBju moral ta CU odstraniti, na ostalih mašinah te težave ni.
Previdnost je mati modrosti.

ST-777 ::

solatko je izjavil:

... Defender ne deluje, če je zagnan Kas. in se vključi avtomatsko, če ga zapreš. ...
Mislim, da imaš prav, sem pogledal na svojem PC-ju pri možnosti aplikacije Windows Defender Antivirus in je redno pregledovanje pri defenderju izklopljeno, tnx.

fender2206 ::

Men osebno NOD32 premium novi definitivno daljec boljsi od windows defendera
ali se da defender izkopiti in kako ?

MrStein ::

solatko je izjavil:


Pri nekaterih to ni urejeno, ker središče za varnost nima vseh AV programov v bazi in potem ti delujeta dva ali celo trije AV programi, virusi pa se prosto sprehajajo po sistemu.

Daj ne nakladaj. Če je en AV aktiven, bo ulovil viruse. Če sta dva, pa bo eden od njiju (ki "prvi pride").

Lahko pa se seveda dobiva in mi pokažeš, kako delujeta dva ali več AV in ne zaznata virusa.
(lahko tudi zgolj z besedami opišeš, da ne rabiš hoditi...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

fender2206 je izjavil:

Men osebno NOD32 premium novi definitivno daljec boljsi od windows defendera ali se da defender izkopiti in kako ?
How to Turn Off Windows Defender in Windows 10:

fender2206 ::

Moj PC ne razume angleskih ukazov

solatko ::

fender2206 - Dobra definicija, ni kaj. Boš razložil zakaj je boljši?

MrStein - Edini problemi, ki so nastajali pri strankah v OS, brez vidnih razlogov, je bilo zaradi delovanja več AV programov istočasno. Ko si izklopil enega in pregledal mašino za neželjenimi kodami, je bilo na računalniku praktično vse, kar si lahko dobil ob normalnem obnašanju uporabnika.

http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/m...

Lahko si pa malo pogledaš tudi odgovore tukaj, da ne boš trosil neumnosti

https://support.microsoft.com/sl-si/hel...
Delo krepa človeka

MrStein ::

Aha, torej enega konkretnega primera ne moreš naštet?
Se mi je zdelo. (in ne, ne bom jaz iskal primere. Ti trdiš, da so, ti jih boš navedel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

MrStein - Kakšen konkreten primer naj ti dam, zaženi dva ali tri različne AV programe (lahko free verzije, da ne boš trošil denarja brez veze, tako, kot nekateri) in opravljaj normalno dejavnost na mašini. Opazuj, kaj se bo dogajalo, ko pa se sistem ne bo več postavil, pa izberi restore point, preden si to naredil.
Konkretne primere ne moreš dobit, ker nihče tega ne snema in vsaka mašina se obnaša drugače, saj je odvisno predvsem od navad uporabnikov.

Če boš to naredil, boš prišel do vseh odgovorov, če ni zadosti tisto, kar sem ti dal linke.

Vsi, ki so imeli probleme na računalnikih in so jim delovali dva ali več AV programi, z odstranitvijo viškov, niso imel več problemov, to je čisto dovolj, da smo serviserji strankam svetovali, da ne počnejo tega.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Aha, torej še en primer, ki se ne more demonstrirati, ampak je ziher res. OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

MrStein - Saj lahko poizkusiš, če ne zaupaš mnenjem drugih. Boš potem poročal ali imamo prav ali se motimo in je nagajalo kaj drugega.
Osebno stvari, ki jih ne poznam in ne verjamem drugim, enostavno poizkusim.
Delo krepa človeka

broken/link ::

tipični prodajalski odgovori.

fender2206 ::

Povejte mi pol prosim katera je najbolj ziher zascita PC omrezje ostalega.
Solatko odgovor na tvoje vprasanje zakaj je Nod 32 boljsi ker najde tisto kar defender spregleda
probaj za hec da se prepricas

fender2206 ::

Vse je danes cilj da se cim vec zasluzi,vrhunska zascita za vse sisteme ne obstaja ker velike korporacije prvo ustvarijo virus potem pa prodajajo "zdravilo" za istega tako da so vedno korak pred nami.
Ostali hakeri tipa zasluska pa so bolj povrsni naivni
Najbolj ziher zascita odklop od omrezja ter ne instalirat nic neznanega

MrStein ::

solatko je izjavil:

MrStein - Saj lahko poizkusiš,

Saj sem. Zato pričakujem konkretne proti dokaze. "Verjemi mi na besedo" to pač ni.

Ko pa bo kdo kaj imel, pa lahko nadaljujemo debato.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

solatko ::

Jaz sem poiskusil - panda, nod32 in bitdefender in je računalnik v enem dnevu zmrznil, s tem, da je bilo delovanje vedno počasnejše - restore point rešil zadevo.

Instaliral mcafee, avg in eset - zadovoljivo delalo nekaj dni, potem pa težave z zmrzovanjem, reset pomagal za nekaj minut, restrore point rešil zadevo.

avast, avira, avg - po instalaciji avg takoj zmrznu.

Bi rad še kaj?
Delo krepa človeka

bluefish ::

Čakaj, tri AV produkte si imel nameščene naenkrat?

solatko ::

bluefish - Da, zato da sem testiral obnašanje, saj so mi podobne zadeve nosile stranke, ker računalnik ni delal v redu ali pa sploh ne Mrstein pa pravi, da to ne vpliva na delovanje.
Delo krepa človeka

MrStein ::

Jaooo (res, kaj naj še rečem).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Oh well: This is a known bug in the Windows 10

https://appuals.com/how-to-fix-folder-s...

Bom samo ponovil: v 1% časa, ko uporabljam Win10 naletim na več problemov kot v 99% časa, ko uporabljam win7 (ali win8). Skoraj, kot če bi uporabljal Linux... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

MrStein je izjavil:

v 1% časa, ko uporabljam Win10 naletim na več problemov kot v 99% časa, ko uporabljam win7
Kaj nimaš nobenega programa nameščenega, ki bi ga dejansko uporabljal za delo? :))

MrStein ::

Iz česa to sklepaš?
Ravno za delo uporabljam, za kar imam čas, ker se ne rabim ukvarjati z Windows in njegovimi muhami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Glede na opis se ukvarjaš pretežno z windowsi. Ponavadi je obratno: 99% z aplikacijo oz. aplikacijami in 1% z windowsi.

MrStein ::

Tema je "[Windows 10] Vprašanja in težave" zato tu pišem zgolj to, ne pa o težavah z recimo z PaintShop-om.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fender2206 ::

Evo ravno sedaj mi se je spet zapletlo glede antivirusne zascite.Na opravilni vrstici Windows 10 ne vidim ikon niti mojega Noda 32 niti windows defenderja,grem poskusit odstranit Nod32 pridem do polovice in tema ne gre.
Niti slab teden nimam nalozenih wind. na novo in to mi se ze od maja meseca to leto konstantno dogaja
Prosim za konkretno pomoc

fender2206 ::

Na windows udpate to mi pise
Pri nameščanju posodobitev smo imeli nekaj težav, a bomo pozneje poskusili znova. Če se težava ponavlja in želite informacije poiskati v spletu ali pri podpori, vam bo morda v pomoč ta koda napake: (0x80070424)

crniangeo ::

zakaj nameščaš krekan nod ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

fender2206 ::

Ni krekan imam originalen licencni Nod premimum,prosim ne odgovarajte na vprasanja ce niste na tekocem glede mojih prejsnih vprasanj

BorutK-73 ::

Prvo onemogoči windows defender, potem šele namestiš Nod32. Imho bi jaz kar pustil windows defender in se nebi zajebaval z nod32. Meni je tudi Comodo nagajal na Win10.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

To smo že svetovali, pa so mu drugi "strokovnjaki" rekli in ga prepričali, da, če hoče bit varen, mora imeti najmanj dva AV programa.
Delo krepa človeka

mat xxl ::

Kar je povsem neumno, razen, če kakega dodatnega uporabljaš le, kot pasivnega na vpoklic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

fender2206 ::

Hehehe solatko si pravi lik a vseeno imas prav :)

solatko ::

Vem, pri teh stvareh ne ugibam, jih sam stestiram in potem povem, kako in kaj.
Delo krepa človeka

MrStein ::

BorutK-73 je izjavil:

Prvo onemogoči windows defender, potem šele namestiš Nod32.

Med namestitvijo se Defender avtomatsko izklopi.

Katero verzijo ESET-a imaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

fender2206 ::

Imel sem Nod 32 premium zadnja verzija.
Vceraj sem spet na novo instaliral winse brez seveda Nod-a pa vam javim rezultate.
To mi se je zacelo dogajat od aprila maja to leto ne glede ali imam instaliranega Noda ali ne.
Vam sporocim ce se bodo tezave se naprej ponavljale pa ga nesem na servis

Skylord ::

Zanima me sledeče.
Nameravam na novo namestit windowse. Na usb ključek preko rufusa sem namestil iso datoteko. Zanima me razlika v oznakah MBR in GPT. V rufusu je privzeto GPT in sploh nisem obračal pažnje na to. Sedaj pa sem šel gledat v nastavitve trenutne oznake nosilca oziroma slog particije, ki ga imam nameščenega sedaj na PCju pa je oznaka MBR. Ali bo kaj narobe, če sedaj namestim windowse preko usb ključka kateri so bili preko rufusa nameščeni na ključek z oznako GPT.
Kot sem bral naj bi bil GPT novejši standart. Toda ali bo vse v redu pri namestitvi?

Kurzweil ::

Skylord je izjavil:

Zanima me sledeče.
Nameravam na novo namestit windowse. Na usb ključek preko rufusa sem namestil iso datoteko. Zanima me razlika v oznakah MBR in GPT. V rufusu je privzeto GPT in sploh nisem obračal pažnje na to. Sedaj pa sem šel gledat v nastavitve trenutne oznake nosilca oziroma slog particije, ki ga imam nameščenega sedaj na PCju pa je oznaka MBR. Ali bo kaj narobe, če sedaj namestim windowse preko usb ključka kateri so bili preko rufusa nameščeni na ključek z oznako GPT.
Kot sem bral naj bi bil GPT novejši standart. Toda ali bo vse v redu pri namestitvi?


Tule imaš čudovito razloženo razliko med MBR in GPT

Skylord ::

Ja to sem že bral. Mi lahko kdo to razloži po slovensko.

MrStein ::

Uporabi GPT, razen če imaš dober razlog proti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::



Super, da to pove po namestitivi, ko se že Windows enkrat zruši. (celo VM je zraven potegnilo, ampak ne bom o tem, ker so fanboy-i tega VM na forumu in jih bo bolela resnica)

Na support linku (https://support.kaspersky.com/14447 ) sploh še ne omenja build 1903.

Tak, za opozorilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

orreel ::

Ali je windows verzija 1903 kriva da ne deluje več normalno program sandboxie ?
https://www.sandboxie.com/
Ko sem imel še verzijo 1809 ni bilo nobenih težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

Han ::

1903 ima svoj peskovnik...

https://www.windowscentral.com/how-use-...

Kurzweil ::

Ne bom rekel, da ravno pogrešam Paint, ampak pri novi verziji definitivno pogrešam Snipping Tool

ali3n ::

Snipping Tool= WIN + Shift + S
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Kurzweil ::

ali3n je izjavil:

Snipping Tool= WIN + Shift + S


O lej ga, je še tu,... hvala! Sem bil prej navajen Win + S + Enter (ker je pač bil prvi zadetek)

... če pa odprem start menu in začnem pisat "snipping tool" pa ga ne najde,... in to od zadnjega updejta (1903) dalje,... bojda je treba v control panelu pod indexing and shite opotions še enkrat poindexirat zadevo,... ne vem, bom pogledal, ko bom za desktopom...

orreel ::

Vem da ima sedaj windows svoj peskovnik, vendar ali morajo sedaj zato onemogočit konkurenco ?

bluefish ::

Han je izjavil:

1903 ima svoj peskovnik...

https://www.windowscentral.com/how-use-...
Peskovnik v W10 je od Pro verzije navzgor. Sandboxie za Home je torej še vedno smiseln, sploh sedaj, ko je free.

orreel je izjavil:

Ali je windows verzija 1903 kriva da ne deluje več normalno program sandboxie ?
https://www.sandboxie.com/
Ko sem imel še verzijo 1809 ni bilo nobenih težav.
Praviš, da ne deluje normalno. Napaka pa je?

orreel ::

Kateri koli program ali brskalnik slimjet,opera... ki ga zaženem v peskovniku se ne more povezat na internet, tudi tor brskalnik ni možno več zagnati v njem.

Han ::

Internet Explorer tudi ne dela?

orreel ::

Izven peskovnika deluje vse normalno.
Niti kodi playera ni možno več zagnati v peskovniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()
««
118 / 141
»»