» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
117 / 141
»»

ziga1990 ::

Ali še kdo od vas dobiva vsak dan obvestilo da je nekaj narobe z Microsoftovim računom ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ttommy ::

Klikni na ikono za Varnost sistema windows, ki je v obliki ščita desno spodaj in na okencu za zaščito računa klikni na opusti.
Gamer

ziga1990 ::

hvala
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Blisk ::

Kako rešujete težave z WIN10 crapware, ki si ne zapomni nastavljenih aplikacij kot default.
Naprimer nastavim firefox za privzeti brskalnik po ponovnem zagonu je spet Edge privzeti.
Prav tako ne odpira slik ali video posnetkov napiše error ali pa da programa za to sploh ni, čeprav je.
Probal sem že vse živo kar se najde na netu in nič ne pomaga.

ST-777 ::

Blisk je izjavil:

Kako rešujete težave z WIN10 crapware, ki si ne zapomni nastavljenih aplikacij kot default. Naprimer nastavim firefox za privzeti brskalnik po ponovnem zagonu je spet Edge privzeti. Prav tako ne odpira slik ali video posnetkov napiše error ali pa da programa za to sploh ni, čeprav je. Probal sem že vse živo kar se najde na netu in nič ne pomaga.
V Win10 sem nastavil programe v zavihku Privzete aplikacije in vse deluje v redu.

ziga1990 ::

Jaz nisem imel nobenih težav nastimat Chrome kot privzeti brskalnik
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Blisk ::

ST-777 je izjavil:

Blisk je izjavil:

Kako rešujete težave z WIN10 crapware, ki si ne zapomni nastavljenih aplikacij kot default. Naprimer nastavim firefox za privzeti brskalnik po ponovnem zagonu je spet Edge privzeti. Prav tako ne odpira slik ali video posnetkov napiše error ali pa da programa za to sploh ni, čeprav je. Probal sem že vse živo kar se najde na netu in nič ne pomaga.
V Win10 sem nastavil programe v zavihku Privzete aplikacije in vse deluje v redu.

ne deluje

ziga1990 ::

Blisk

a si šel v nastavtve to delat ali?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ST-777 ::

Blisk je izjavil:

ST-777 je izjavil:

V Win10 sem nastavil programe v zavihku Privzete aplikacije in vse deluje v redu.
ne deluje

Če imaš več računov v Win10, nastavi programe kot admin.

Blisk ::

V nastavitve, vsepovsod sem probal in ne obdrži nastavitev.

ziga1990 ::

Blisk ali imaš originalne Windowse?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bandidosss ::

Torej, že ure in ure tuhtam, nastavljam, pa nikakor ne najdem rešitve.
Zadeva je naslednja ... na 2 računalnikih sem šel iz WIN7 na WIN10 64 PRO, tretji pa je čisto novi, prav tako je dobil isti windows. Vsi imajo WIFI AC, prej je delal internet, mreža na polno (200/6), sedaj pa ne gre čez 50/6. Prav tako ne na čisto novem. Dva imata zadnji windows direktno z uradne strani, eden je s pašnika.

1. prenosnik ima intelovo 7xxx ac kartico,
2. kišta ima USB AC adapter,
3. prenosnik ima intelovo 9xxx ac kartico.

Preko telefona dobim polno hitrost 200/6. Prav tako preko kabla na PC-jih (vsaj na enem).

Posodobljeni gonilniki/izbrisani, sprobane vse možne rešitve na netu, bližina ni težava itd.

Kdo je krivec? WIN10? Morda UBEE Telemach modem, čeprav je na WIN7 delal ok? Je imel kdo podobno težavo?

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Ugibam, morda ga muči power management?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bandidosss ::

Žal ne ... že sprobano. Hvala vseeno.

MIHAc27 ::

Blisk je izjavil:

V nastavitve, vsepovsod sem probal in ne obdrži nastavitev.

Mora si zapomnit. Naredi nov profil, pa še tam probaj.

broken/link ::

@bandidosss - meni zgleda, kot da se ti ne poveže na 5Ghz omrežje, ampak ti ostane na 2.4. maš obe omrežji enako poimenovani?

bandidosss ::

broken/link je izjavil:

@bandidosss - meni zgleda, kot da se ti ne poveže na 5Ghz omrežje, ampak ti ostane na 2.4. maš obe omrežji enako poimenovani?


Nimam, sem zdaj celo izklopil 2.4. in isto ... 60/4, zraven pa Android 200/6. Saj ni življenjsko pomembno, je pa tečna zadeva.

bandidosss ::

SOLVED 8-)

Evo, če bo še koga kdaj kaj podobnega jezilo ... težava je bila v varnosti wifi omrežja.
Prej je bilo nastavljeno na WPA PERSONAL/v1-v2 MIX/AUTO.
Sedaj pa sem dal na WPA PERSONAL/v2/AES in internet šiba kot strela tudi na WIN10. ;)

Bedna, ampak dejansko takšna malenkost ... no, morda ni malenkost, za tiste ki se bolj spoznate.

Hvala vseeno vsem za pomoč!

MrStein ::

To si spremenil na Windows ali ruterju?

Sicer čudno, da ne izbere v2, če je na voljo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bandidosss ::

Na Telemachovem ruterju.

Ijus ::

če se ena od posodobitev ne inštalira zaradi faila, kako ročno še en krat lahko probam inštalirat to posodobitev.
tle mam kolegov komp pred sabo - naredil fresh install (zgleda ga je BIOS jebal - sem ga upgrejdal) in ko sem delal v settingsih od win10homex64 posodobitve windowsov je za posodobitev "2019-08 cumulative update for windows 10 version 1903 for x64 based systems (KB4512508)" prišlo do faila.

kako zdej to ročno še en krat probat zalaufat?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Blisk ::

MIHAc27 je izjavil:

Blisk je izjavil:

V nastavitve, vsepovsod sem probal in ne obdrži nastavitev.

Mora si zapomnit. Naredi nov profil, pa še tam probaj.


Windowsi so original, nimam drugih profilov in ne uporabljam microshit računov za to, ker je zadeva v mreži in v domeni.
na 20 računalnikih dela na 5ih pa ne

MIHAc27 ::

Blisk je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Blisk je izjavil:

V nastavitve, vsepovsod sem probal in ne obdrži nastavitev.

Mora si zapomnit. Naredi nov profil, pa še tam probaj.


Windowsi so original, nimam drugih profilov in ne uporabljam microshit računov za to, ker je zadeva v mreži in v domeni.
na 20 računalnikih dela na 5ih pa ne

Če imaš domeno pa menda ja imaš vsaj 2 profila - uporabnika. Logiraj se še z enim poskusno. Pa jaz bi ga kot lokalni admin dodal, če to ni problem.

D3m ::

Windows 10 mi hoče na vsak način povoziti AMD gonilnike za grafično z njihovimi crap driverji, ki mi povzroča BSOD.

Ali je kakšen način, da ta driver ne namesti???
|HP EliteBook|R5 6650U|

Qcube ::

D3m je izjavil:

Windows 10 mi hoče na vsak način povoziti AMD gonilnike za grafično z njihovimi crap driverji, ki mi povzroča BSOD.

Ali je kakšen način, da ta driver ne namesti???


Ko ti windows namesti svoje izberi rollback driver v device managerju.

D3m ::

Hvala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fender2206 ::

winscomrssv.dll error at startup

To mi se pokaze na monitorju kadar zazenem operacijski sitem windows 10
Prosim za strokovno pomoc par krat sem ze formatiral winse update nove 1903 cez dva tedna vse skup dela normalno
pol mi prvo izklopi moj antivirusni program nod 32 in mi kaze po ponovnem vklopu da mi ta datoteka manjka
Hvala za odgovor

MrStein ::

Ne uporabljaj nod32, za začetek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sparkius ::

prvi zadetek v googlu:
tole downloadaš https://docs.microsoft.com/en-us/sysint... in instaliraš
zaženeš Autoruns ali Autoruns64 kot administrator
v Logon Tab išči vse v zvezi z winscomrssrv.dll, na to desno klikni in izbriši

upam, da ti bo pomagalo

d4vid ::

Sedaj par dni imam prenosnik za okras.
Očitno so se okna nekaj posodabljala, sedaj pa mi ne dela wifi, sem dal odpravljanje težav, pa ni nič bolje, poleg tega tudi kaže, da je nekak narobe s grafičnim gonilnikom, poleg tega starta sploh ne odpre.

Je kakšna rešitev, da to spravim na delujočo verzijo nazaj? Ker mi pije živce, da bi ga najraje zabrisal v smeti...

Prenosnik medion akoya e4214, intel n3540, integrirana graficna...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tonis ::

https://www.medion.com/gb/service/downl...
Vtipkaj e4214 v polje full text search in naloži ustrezne driverje...

fender2206 ::

Imam licencni windows 10 64 bitni naredim update 1903 laufa recimo 2 tedna,prvo kar se zgodi mi z opravilne vrstice zginejo windows defender in nod 32 recimo ce ga imam nalozenega.
Ker mi pc verjetno ni zasciten sem prisiljen spet na novo PC obnovit da mi zadeva laufa normalno.
Mene konretno zanima ali so kaksne tezave z windowsi ali kaksen zahrbten hinavski virus ali kaj drugega.
To mi se ze zgodilo par krat tako da me full moti

Prosim za nasvete

fender2206 ::

Samo da se navezem na zgornje moje vprasanje ali je nod 32 povrsna zadeva ali se sploh splaca nalozit na pc
to mi se je dogajalo kadar ga nisem imel nalozenega na PC

SmeskoSnezak ::

Kaj storiti, ce so mi dokumenti in prenosi nenadoma izginili? Odklopila sem se od interneta. Imam pa od par dni nazaj Restore Point.
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

ST-777 ::

fender2206 je izjavil:

Imam licencni windows 10 64 bitni naredim update 1903 ... Mene konretno zanima ali so kaksne tezave z windowsi ...
Tudi jaz imam licenčne windows 10 64 bitne, update 1903 od junija in nisem opazil nobenih težav.

ST-777 ::

fender2206 je izjavil:

... ali je nod 32 povrsna zadeva ali se sploh splaca nalozit na pc ...
Pri Telekomu imam trojček in naročnino na Kaspersky Anti-Virus, ki na mesec stane manj kot 1 €. Dela v redu in se mi zato ne zdi smiselno uporabljati kakšen drug Anti-Virus program.

MrStein ::

fender2206 je izjavil:

Samo da se navezem na zgornje moje vprasanje ali je nod 32 povrsna zadeva ali se sploh splaca nalozit na pc
to mi se je dogajalo kadar ga nisem imel nalozenega na PC

Vgrajeni antivirus na Windows 10 je čisto OK.
Edino če se ti zdi, da je počasen, so baje drugi hitrejši.

Za konkreten problem pa lahko, ko se zgodi, prevgledaš PC z drugimi programi:
- drweb CureIT
- mcAfee Stinger (po koncu pregleda se v systray pojavi ena ikonica RealProtect, tam klikni z desno in daj Remove)
- HouseCall
- kaki priljubljeni anti-spayware

Lahko pa nekje stakneš CD ali USB s samostojnim AV pregledovalnikom.

PS: Pa ne kopij sporočil zasebno pošiljati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Malajlo ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kaj storiti, ce so mi dokumenti in prenosi nenadoma izginili? Odklopila sem se od interneta. Imam pa od par dni nazaj Restore Point.
Smeska

Izginili s seznama map v Explorerju, ali tudi z diska?
Če je zadnje, potem - so pobrisani in jih ni. Samo restore z orodji, pa še to ni 100%, če je kakšna datoteka že zgažena s kakšno drugo.

fender2206 ::

MrStein ni mi bila namera kaksne kopije posiljana na ZS ampak to je moje osebno vprasanje mojih tezav z posodobitvijo.
Na privat sem pisal nenamerno zaradi hitrejsega odgovora.
Zasledujem na forumu da so velike tezave z novimi posodobitvami maj 2019 1903 verz verjetno bom v prihodnje obrdzal
verzijo 1809 ce mi ne bodo seveda na podpori vsilili z posodobitvami da moram

ST-777 ::

fender2206 je izjavil:

Zasledujem na forumu da so velike tezave z novimi posodobitvami maj 2019 1903 verz
O tem so različna mnenja, moje izkušnje so s 1903 pozitivne, nekoga drugega negativne. Morda je uspešnost posodobitve na 1903 odvisna od drajverjev, imamo pa različne drajverje, ker imamo različne komponente in različne programe.

solatko ::

fender2206 - Velike težave imajo po navadi uporabniki, ki poleg original AV programja, ki mimo grede domače uporabnike skoraj najbolje zaščiti, nabite v sistemu free verzije AV programja in potem se čudijo, da jim Windows 10 ne dela tako, kot mora.

Zmeči ves crap dol in pusti, da se sistem ščiti tako, kot so predvideli pri M$, če pa si navajen pritisnit vsako priponko, svetleče kvadratke na brovserju,.... te pa niti AV sistem CIA-e ne reši pred okužbo.

Sistem naloži na čisto s programi, s katerimi boš kaj počel, igricami,.... zaščito pa pusti original.

S posodobitvami in delovanjem OS WINDOWS je namreč praviloma vse O.K..
Delo krepa človeka

fender2206 ::

Solatko to mi se je zacelo dogajat kadar sem prvi update 1903 naredil takrat se nisem imel nobenega dodatnega AV programa
Nod 32 premium imam licenco na 2 leti in je top zadeva a se vseeno cez cas oba AV izgineta iz opravilne vrstice oz.nedosegljiva vendar windows pravi da sta instalirana.
Drugih tezav nimam, vgradil sem SSD disk 1Tb zadeva laufa kot sus.

A je mozno da je kaksen nevaren trojanec ali hinavski crv da je nekje skrti in da se neda niti s formatom winow ocistit.
Ne vem v Big Bangu so mi rekli da pac dam PC na servis da pregledajo ce je res kaksna zajedalska nesnaga

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

https://support.eset.com/kb3733/
bottom line (ker predvidevam, da tega ne bo nihče bral) - inštaliraj zadnjo verzijo ESETa.

če pa uporabljaš nod32 endpoint encryption - pol pa maš 2 možnosti:
- ali ga začasno ne uporabljaš
- ali ne updateaš windowsov na 1903 build
link: http://support.eset.com/ca7311/

ESET ma kar uredu support, tako da uporabi ga (še posebej, če imaš kupljeno licenco).

fender2206 ::

broken/link hvala koncno nekdo s korisno informacijo.
Imam vse original winse AV ti pravim do verzije 1903 je vse delalo v nulo

solatko ::

fender2206 - Da ti dam še koristnejši nasvet - v nastavitvah ugasni original zaščito, ne vem, če ti jo sistem avtomatsko na zagon NOD-a. Pri nekaterih zunanjih AV programih, se to zgodi avtomatsko, pri drugih ne, dva AV programa istočasno pa ne smeta laufat, ker prihaja do nesporazumov, restartanj ali celo do nedelovanja OS-a, pa za to ni kriva nadgradnja ampak delovanje dveh podobnih programov, kjer en zazna fail kot korekten, drugi pa kot zloben, zato enkrat za vselej - uporabljajte izključno samo en AV program!

Ni pa nobene potrebe po dodatnem AV programju za domačo uporabo, saj je original čisto zadovoljiv.
Delo krepa človeka

jest10 ::

Ta teden sem moral na parih W10 računalnikih odstraniti posodobitev s konca avgusta, ker je "search" stalno nabijal 25-50% cpu. Po googlu so nekaj zajebali v zvezi s cortano

fender2206 ::

Se strinjam s tabo solatko
Nalozil sem na novo winse pa bom vido bred noda kako se bo obneslo cez cas
Hvala :)

MrStein ::

solatko je izjavil:

fender2206 - Da ti dam še koristnejši nasvet - v nastavitvah ugasni original zaščito, ne vem, če ti jo sistem avtomatsko na zagon NOD-a. Pri nekaterih zunanjih AV programih, se to zgodi avtomatsko, pri drugih ne, dva AV programa istočasno pa ne smeta laufat, ker prihaja do nesporazumov, restartanj ali celo do nedelovanja OS-a, pa za to ni kriva nadgradnja ampak delovanje dveh podobnih programov, kjer en zazna fail kot korekten, drugi pa kot zloben, zato enkrat za vselej - uporabljajte izključno samo en AV program!

Če en zazna fajl kot zloben, ga bo blokiral. Nič drugo se ne bo zgodilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

MrStein je izjavil:

solatko je izjavil:

... delovanje dveh podobnih programov, kjer en zazna fail kot korekten, drugi pa kot zloben, zato enkrat za vselej - uporabljajte izključno samo en AV program!

Če en zazna fajl kot zloben, ga bo blokiral. Nič drugo se ne bo zgodilo.

Na PC-ju (Windows 10 64 bit) imam Windows Defender Antivirus in Kaspersky Antivirus, pa nisem opazil, da bi bilo kaj narobe, če sta aktivna oba.

solatko ::

MrStein - Dokler ni tega preveč in zaradi tega OS zašteka.
ST-777 - Defender ne deluje, če je zagnan Kas. in se vključi avtomatsko, če ga zapreš. Z nekaterimi je to tako programsko narejeno. Enako se zgodi, če vzameš MT z AV, se Defender avtomatsko izklopi.
Pri nekaterih to ni urejeno, ker središče za varnost nima vseh AV programov v bazi in potem ti delujeta dva ali celo trije AV programi, virusi pa se prosto sprehajajo po sistemu.

Pri AV programju ne velja več je bolje.
Delo krepa človeka
««
117 / 141
»»