» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
111 / 141
»»

Saul Goodman ::

za intermezzo, en nasvet vsem uporabnikom Win10: študenti in marsikateri dijak ima v okviru svoje izobraževalne ustanove možnost, da si pridobi legalno kopijo Windows 10. Windows 10 Education verzija JE boljša od Windows 10 Professional ali Home in je praktično na nivoju Enterprise. Vzemite Windows 10 Education, namestite in uporabljajte to verzijo. Po šolanju ne poteče, torej je vaša za vedno. Prednost Windows 10 Education je v nekaterih odklenjenih funkcijah, ki omogočajo večjo omejevanje telemetrije s pomočjo group policya, namestitev po defaultu ne vsebuje nobenih bullshit iger ala candycrush, cikel posodobitev je daljši, zato naj bi se te verzije windows 10 manjkrat srečevale s težavami na katere včasih naletijo home/pro userji, ipd. ipd. pa še zastonj so!

tldr: če imate možnost uporabljati Windows 10 Education, zamenjajte za Pro/Home verzijo. Thank me later.

hp98 ::

hp98 je izjavil:

To vidim v Device Managerju:



Kaj sedaj? Hvala vsem, ki pomagate :)


Na drugem laptopu, kjer wifi dela izgleda tako:

tebodi ::

Duhec je izjavil:


Imaš vse na Asus strani za točno tvoj model in ne mešaj nekih tretjih "Driver Install" programov, ker lahko fašeš še kak adware zraven.
Seveda lahko narediš Windowsupdate, ki mogoče traja malce dlje in ti z nekaj restarti posodobi sistem.

Razumem, tudi sam bi imel enake pomisleke, zato nisem nikoli zalaufal nobenega drugega "driver check" programa. Sem jih pa par preveril.
Domnevam, da nisi preveril SDI-ja.
Kolikor je meni znano, je povsem ne-nevaren in zanesljiv in free.

tebodi ::

hp98 je izjavil:

hp98 je izjavil:

To vidim v Device Managerju:
Kaj sedaj? Hvala vsem, ki pomagate :)

Na drugem laptopu, kjer wifi dela izgleda tako:

Ne izgubit potrpljenja, vsi naletimo na takšne probleme, če vztrajaš boš zagotovo rešil.
Tudi jaz ti ne morem ničesar garantirat, na par domačih pc-jih sem zadeve uredil z SDI-jem.
Z Asusi nimam izkušenj, še manj s specifičnimi asus-ovimi programčki, po moje je smiselno poskusiti:

>Deinštaliraj Intel Proset programčke.
Glede tega imam tudi sam izkušnjo, ko intel wi-fi ni deloval brez njihovega programčka, je pa nato deloval oz. bolje deloval z naknadno posodobljenimi driverji (prek SDI-ja, asusov/intelov programček ohraniš in bi moral delovati isto). Sem tudi imel varianto, kjer je wi-fi deloval samo z eno "vmesno" verzijo driverjev (šlo je sicer za USB adapter).
Torej: tako za wi-fi kot vse druge naprave najbolje da najprej namestiš vse originalne asusove programčke in driverje, nato posodobiš driverje prek SDI-ja, predhodno si zabeležiš kateri driver je bil pred tem nameščen (najbolje skupaj z datumom oz. screenshote), ker lahko prek sdi-ja downgradaš brez problema.

BTW: Za primer, par let star Lenovo prenosnik je uspelo prek SDI-ja 100% usposobit brez vseh Lenovo programčkov in driverjev (njihov uradni driver updater je bil čisto zanič, najprej sploh ni delal, nato nazadnje ni ničesar našel). Jeba je, ker je polno specifičnih fint, npr. je model prenosnika (hp), kjer wi-fi ni delal, če nisi namestil programa/driverja za "gumb" za vklop-izklop wifi-ja, nato si prek tipk vklopil in naprej je potem delalo.

Za uporabo SDI-ja sem prepričan, da obstaja kak how-to video na youtube. Ti vedno izpiše za vsak driver trenutno in razpoložljivo posodobljeno verzijo. Najbolje, da preneseš "full" verzijo, če ne moreš, lahko izbereš samo omrežne driverje (vendar ne opcije "for this PC only", če ne gre za isti model), ki jih SDI nato downloada in nato celotno mapo preneseš na drug pc in isto zalaufaš "SDI".

To, kar opisuješ, bi lahko šlo tudi za IP nastavitve wifi-ja. Da se ti kakšne nastavitve ne tepejo, ali v pc-ju ali v domačem omrežju, tudi to preveri. Saj nimaš vstavljene kakšne dodatne wifi kartice, ne.

hp98 ::

Nimam nobene dodatne wifi kartice. Ali je mogoče, da je kakšna tehnična napaka na hardveru? Na laptopu je bil linux, kjer je tudi net bolj počasi delal, je pa res, da sem samo poskusil enkrat.

b3D_950 ::

Lahko je tudi slaba wifi kartica, npr. ima majhno oddajno moči. Najcenejša alternativa je wifi dongle na USB, 5-20€...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

hp98 ::

b3D_950 je izjavil:

Lahko je tudi slaba wifi kartica, npr. ima majhno oddajno moči. Najcenejša alternativa je wifi dongle na USB, 5-20€...


Lahko kupim katerega koli ali se razlikujejo glede na OS/laptop...?

b3D_950 ::

Načeloma bi moral delat ne glede na OS, ampak...
Za linux gledaš tiste z Atheros čipi.

https://www.wirelesshack.org/best-kali-...

https://www.raymond.cc/blog/best-compat...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Qcube ::

@hp98
Imam isti model kartice in dela enako težave v windows 10.

Nekaj rešitev ki potencialno pomagajo:
V device managerju desni klik na RTL8723BE -> Lastnosti -> Dodatno -> Bandwidth nastavi na 20Mhz, tudi wireless mode lahko spremeniš iz auto na 802.11b/g. In še v zavihku "Upravljanje energije" daj kljukico Dovoli rač. da izklopi napravo zaradi varčevanja z energijo.

V Kali linux dela brez problemov, podpira monitor mode kar je dobro.

hp98 ::

Qcube je izjavil:

@hp98
Imam isti model kartice in dela enako težave v windows 10.

Nekaj rešitev ki potencialno pomagajo:
V device managerju desni klik na RTL8723BE -> Lastnosti -> Dodatno -> Bandwidth nastavi na 20Mhz, tudi wireless mode lahko spremeniš iz auto na 802.11b/g. In še v zavihku "Upravljanje energije" daj kljukico Dovoli rač. da izklopi napravo zaradi varčevanja z energijo.

V Kali linux dela brez problemov, podpira monitor mode kar je dobro.


Kje najdem RTL8723BE V device managerju? Vidim to:



Kaj pa v windows 7 ali 8? So tudi težave s tem modelom kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

b3D_950 ::

Driver dobiš tukaj:
https://www.asus.com/Laptops/ASUS-VivoB...

za Intel ali Realtek ali Qualcomm Athereos
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

hp98 ::

Ta driver sem že naložil, pa ne pomaga.

tebodi ::

hp98 je izjavil:

Ta driver sem že naložil, pa ne pomaga.

Na kratko: zgornji screenshot kaže, da ni nameščenega driverja. Torej SDI še nisi poskusil. Vse druge variante so bolj zahtevne. Če lahko tako kot predhodno usposobiš wifi, da dela "počasi", poskusi tako in prek SDI izbereš zadnji driver, če bo bolje. Priporočljiv reboot, nato če ne dela bolje, poskusiš z verzijo starejšim driverjem, to ponavljaš, dokler ne dela dovolj dobro. Nazadnje lahko poskusiš z driverjem, za katerega SDI pravi, da je "ne optimalen", enako lahko poskusiš par variant.
Splača se ti nabavit en OK usb wifi, prav za takšne primere. Ključno je, da je čimbolj kompatibilen za Win 10, verjetno ne za Linux, če ga ne uporabljaš. Okrog 20 EUR.
Ne, danes boš verjetno imel več težav v vseh drugih win razen win 10, zato nima smisla se mučiti z drugimi windowsi.
Po mojih izkušnjah je najbolje izklopiti vse "napredne" energy saving funkcije, ker so s tem samo večji problemi (preklapljanje iz enega v drugi mode).
Če se slabše spoznaš na omrežne nastavitve, še posebej preveriti le-te. Nimaš priklopljenega ničesar na omrežnem kablu? Če ne rabiš, disablaj kartico/priklop (ki naj ne bo na istem subnetu). Če se še nisi seznanil z osnovami omrežja, je dobro kak youtube pogledat, da veš za naprej.

slodreamer ::

Zadnje čase mi nagaja iskanje v Windows 10 - ne pokaže nobenih rezultatov.
Se to mogoče dogaja še komu, je kdo uspel odpravit?
 Posnetek zaslona

Posnetek zaslona

hp98 ::

tebodi je izjavil:

hp98 je izjavil:

Ta driver sem že naložil, pa ne pomaga.

Na kratko: zgornji screenshot kaže, da ni nameščenega driverja. Torej SDI še nisi poskusil. Vse druge variante so bolj zahtevne. Če lahko tako kot predhodno usposobiš wifi, da dela "počasi", poskusi tako in prek SDI izbereš zadnji driver, če bo bolje. Priporočljiv reboot, nato če ne dela bolje, poskusiš z verzijo starejšim driverjem, to ponavljaš, dokler ne dela dovolj dobro. Nazadnje lahko poskusiš z driverjem, za katerega SDI pravi, da je "ne optimalen", enako lahko poskusiš par variant.
Splača se ti nabavit en OK usb wifi, prav za takšne primere. Ključno je, da je čimbolj kompatibilen za Win 10, verjetno ne za Linux, če ga ne uporabljaš. Okrog 20 EUR.
Ne, danes boš verjetno imel več težav v vseh drugih win razen win 10, zato nima smisla se mučiti z drugimi windowsi.
Po mojih izkušnjah je najbolje izklopiti vse "napredne" energy saving funkcije, ker so s tem samo večji problemi (preklapljanje iz enega v drugi mode).
Če se slabše spoznaš na omrežne nastavitve, še posebej preveriti le-te. Nimaš priklopljenega ničesar na omrežnem kablu? Če ne rabiš, disablaj kartico/priklop (ki naj ne bo na istem subnetu). Če se še nisi seznanil z osnovami omrežja, je dobro kak youtube pogledat, da veš za naprej.


Najbrž je ta usb wifi OK: http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... ?

Zdaj prenašam SDI.

hp98 ::

hp98 je izjavil:

tebodi je izjavil:

hp98 je izjavil:

Ta driver sem že naložil, pa ne pomaga.

Na kratko: zgornji screenshot kaže, da ni nameščenega driverja. Torej SDI še nisi poskusil. Vse druge variante so bolj zahtevne. Če lahko tako kot predhodno usposobiš wifi, da dela "počasi", poskusi tako in prek SDI izbereš zadnji driver, če bo bolje. Priporočljiv reboot, nato če ne dela bolje, poskusiš z verzijo starejšim driverjem, to ponavljaš, dokler ne dela dovolj dobro. Nazadnje lahko poskusiš z driverjem, za katerega SDI pravi, da je "ne optimalen", enako lahko poskusiš par variant.
Splača se ti nabavit en OK usb wifi, prav za takšne primere. Ključno je, da je čimbolj kompatibilen za Win 10, verjetno ne za Linux, če ga ne uporabljaš. Okrog 20 EUR.
Ne, danes boš verjetno imel več težav v vseh drugih win razen win 10, zato nima smisla se mučiti z drugimi windowsi.
Po mojih izkušnjah je najbolje izklopiti vse "napredne" energy saving funkcije, ker so s tem samo večji problemi (preklapljanje iz enega v drugi mode).
Če se slabše spoznaš na omrežne nastavitve, še posebej preveriti le-te. Nimaš priklopljenega ničesar na omrežnem kablu? Če ne rabiš, disablaj kartico/priklop (ki naj ne bo na istem subnetu). Če se še nisi seznanil z osnovami omrežja, je dobro kak youtube pogledat, da veš za naprej.


Najbrž je ta usb wifi OK: http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... ?

Zdaj prenašam SDI.


Prek SDI naložen driver. Wifi enako počasen, če naložim starejši driver tudi. Torej sedaj poskusim usb wifi? Kupim lahko tega: http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez... in če še vedno ni OK, je hardverski problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

mat xxl ::

Je kak možnost W10 prof povedati, da naj ne posodablja v nobenem primeru driverja za nek HP printer PCL 6, ker z original HP dela v nulo, ko pa čez čas W10 sam updajta gonilnik z svojo generiko se pa takoj začno težave.... in sicer mrežni printer HP Office pro 476 dw začne ko oddaš za print 10 listov mleti krogec leta na printerju se ne zgodi nič po nekaj minut ................. ko zbrišem vse te driverje in še z orodjem od HP ja odstranim vse HP driverje iz mašin, in inštaliram nov HP pcl6 driver iz HP strani dela spet vse v nulo ene pol leta dokler spet MS ne posodobi driverja za ta printer.......

Vem, da lahko ustavim vse nadgradnje, kar pa ni OK, se kako da ustaviti ali W10 prepovedati, da bi spreminjali posodabljali točno ta 1 driver ???

D3m ::

No danes sem posodobil službeni PC, kar preko windows update assistant 1809.

*tok* *tok* *tok*

Dela ok....za enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Qcube ::

mat xxl je izjavil:

Je kak možnost W10 prof povedati, da naj ne posodablja v nobenem primeru driverja za nek HP printer PCL 6, ker z original HP dela v nulo, ko pa čez čas W10 sam updajta gonilnik z svojo generiko se pa takoj začno težave.... in sicer mrežni printer HP Office pro 476 dw začne ko oddaš za print 10 listov mleti krogec leta na printerju se ne zgodi nič po nekaj minut ................. ko zbrišem vse te driverje in še z orodjem od HP ja odstranim vse HP driverje iz mašin, in inštaliram nov HP pcl6 driver iz HP strani dela spet vse v nulo ene pol leta dokler spet MS ne posodobi driverja za ta printer.......

Vem, da lahko ustavim vse nadgradnje, kar pa ni OK, se kako da ustaviti ali W10 prepovedati, da bi spreminjali posodabljali točno ta 1 driver ???


Naloži tvoj driver ki dela, nato klikni da samodejno posodobi na windows driver. Nato v device managerju pod lastnosti nekje poišči roll back driver. To bi moralo namestit driver ki je bil pred tem nameščen in ne bo več samodejno posodabljal v prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

hp98 ::

Sem se odločil, da vrnem laptop (manj kot 14 dni od nakupa preko spleta). Windows 10 je bil že aktiviran in prodajalec pravi naj ga pustim gor (na začetku je bil Linux). Ali morda lahko zahtevam dodatno plačilo (polega kupnine za laptop), ker bodo dobili še Windows 10 namesto brezplačnega Linuxa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

mat xxl ::

NE, ti ga daj dol .....................

tebodi ::

mat xxl je izjavil:

NE, ti ga daj dol .....................

Vsekakor, najbolj simpl varianta.
Jaz ne bi priporočal kupovati takšnih manjših zadev, kot je USB adapter rabljenih prek Bolhe. Bolje kupiti v trgovini, in lahko vrneš v predpisanih dneh, če ne dela.
Mimogrede: Koliko pa je bil prenos prek wifija (Mbit)?
Ta prenosnik si nabavil v trgovini novega ali iz druge roke?

Sam tega nisem delal, ampak če še nisi poiskal za prenos licence za win:
https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

Motion ::

Pam en problem z windows 10 na probooku 4730s.
Pre kakim mesecem ali dvema sem se odloču da bi na prenosnik namestil linux. Vzamem C disk kjer so windowsi ven in na nov SSD namestim linukse. Zdej vidim da rabim en certifikat iz brskalnika (IE) ki ga mam na windowsih. Vzamem SSD z linuksi ven in fliknem SSD z windowsi nazaj v laptop. Ko pa hočem bootat stvar zmrzne ko se pokaže windwos logo. Windowsi so bili nameščeni preko GRUb-a (zaradi kompatibilnosti z mrežno kartico (white-list) . Prav tako sem enkrat umes SSD z windowsi dal v prenosno USB 3 ohišje da sem si ene par datotek iz namizja na hitro prenesel na linuks. Brisano ni blo nič.

Poskusil sem popravit boot z windows instalacijskim USB kljuckom sam ni pomagalo. Ubistu nobena opcija za popravilo na kjucku ni pomagala.
Ubistu rabim sam tisti certifikat, če se ga da še na kak drug način dobit iz windowsov me niti ne briga za samo instalacijo windwosov.

finpol1 ::

Qcube je izjavil:

@hp98
Imam isti model kartice in dela enako težave v windows 10.



Kakšen pa je ta model kartice? A to imajo samo Asus-i?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

Qcube ::

@finpol1 windows in linux pokažeta driver RTL8723BE, na njem dejansko piše samo Lenovo in razne številke: mac, serijska. Prenosnik Lenovo.
Podpira monitor mode in packet injection, čeprav nisem opazil da kje piše da podpira, toliko boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

misek ::

mat xxl je izjavil:

Je kak možnost W10 prof povedati, da naj ne posodablja v nobenem primeru driverja
Jaz uporabljam za preprečitev posodabljanja ta postopek: https://www.ghacks.net/2017/06/03/stop-...
Edina slabost je ta, da večje posodobitve Windowsov le-to ignorirajo. Takrat pač ponovim postopek (enkrat ali dvakrat na leto).

spenstar ::

mat xxl je izjavil:

Je kak možnost W10 prof povedati, da naj ne posodablja v nobenem primeru driverja za nek HP printer PCL 6, ker z original HP dela v nulo, ko pa čez čas W10 sam updajta gonilnik z svojo generiko se pa takoj začno težave.... in sicer mrežni printer HP Office pro 476 dw začne ko oddaš za print 10 listov mleti krogec leta na printerju se ne zgodi nič po nekaj minut ................. ko zbrišem vse te driverje in še z orodjem od HP ja odstranim vse HP driverje iz mašin, in inštaliram nov HP pcl6 driver iz HP strani dela spet vse v nulo ene pol leta dokler spet MS ne posodobi driverja za ta printer.......

Vem, da lahko ustavim vse nadgradnje, kar pa ni OK, se kako da ustaviti ali W10 prepovedati, da bi spreminjali posodabljali točno ta 1 driver ???

Jaz uporabljam tale tool https://www.digitalcitizen.life/how-blo... od Microsofta in deluje brez problema.
SPENSTAR--builder

finpol1 ::

Qcube je izjavil:

@finpol1 windows in linux pokažeta driver RTL8723BE, na njem dejansko piše samo Lenovo in razne številke: mac, serijska. Prenosnik Lenovo.
Podpira monitor mode in packet injection, čeprav nisem opazil da kje piše da podpira, toliko boljše.


Kakšne težave pa so s tem driverjem/ modelom kartice? Kupujem prenosnik in se poskušam izogniti taki kartici, ker bo gor 10-ka.

Qcube ::

Je stalno rumen klicaj na ikoni od wifija, je povezan ampak ni omrežja. Saj možno da je potrebno poiskat samo driver ki dela, po defaultu tisti ki se naloži mu je treba v device managerji fiksirat spremenljivke ki so nastavljene na auto.

hp98 ::

Qcube je izjavil:

Je stalno rumen klicaj na ikoni od wifija, je povezan ampak ni omrežja. Saj možno da je potrebno poiskat samo driver ki dela, po defaultu tisti ki se naloži mu je treba v device managerji fiksirat spremenljivke ki so nastavljene na auto.


A ni to stvarna napaka?

Saj laptop je namenjen wireless uporabi?

mat xxl ::

Hvala posvečenim za pomoč okoli blokade posodabljanja printer driverja ....

solatko ::

Glede rumenega klicaja na wi-fi napravi, preverite nastavitve routerja, da nimate slučajno nastavljeno na USA, saj so kartice večina kombinacije wi-fi/BT, je pa frekvenca na kateri teče BT vojaška in za ameriški trg delane kartice, delujejo samo pri nastavitvi na USA, ostale pa pač na tistih nastavitvah, za katere je bila narejena.

Ko vam priklapljajo modem/router pustijo po navadi na default nastavitvah in se potem pojavljajo problemi zaradi wi-fi/BT kartic.
Opozorila o tem imate v vsakem manualu za prenosnike.

Če ni pravilno nastavljen router, ne pomaga noben gonilnik, saj vsakega sprejme, ob resetu je pa zopet trikotnik.
Delo krepa človeka

Egidij88 ::

Po updejtu na 1809 se ustvari windows.old, ki je velik skoraj 30GB... ker vse izgleda ok, lahko to izbrišem? Na C: če desno kliknem na windows.old mi napiše 4GB, WinDirStat pravi 28Gb, wot?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Qcube ::

Zaženi cleanmgr.exe in tam lahko pobrišeš sistemske začasne datoteke in ostalo.

MrStein ::

solatko je izjavil:

Glede rumenega klicaja na wi-fi napravi, preverite nastavitve routerja, da nimate slučajno nastavljeno na USA, saj so kartice večina kombinacije wi-fi/BT, je pa frekvenca na kateri teče BT vojaška in za ameriški trg delane kartice, delujejo samo pri nastavitvi na USA, ostale pa pač na tistih nastavitvah, za katere je bila narejena.

Ko vam priklapljajo modem/router pustijo po navadi na default nastavitvah in se potem pojavljajo problemi zaradi wi-fi/BT kartic.
Opozorila o tem imate v vsakem manualu za prenosnike.

Če ni pravilno nastavljen router, ne pomaga noben gonilnik, saj vsakega sprejme, ob resetu je pa zopet trikotnik.

Bluetooth dela po celem svetu na istih frekvencah.

Če pa ti ena naprava dela na eni frekvenci, druga pa na drugi, pa se sploh ne vidita in ni nobenega rumenega klicaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

MrStein - Imel sem problem s prenosnikom, ki se ni hotel povezat na mrežo. Vsi gonilniki so padli po resetu. Potem sem pogledal nastavitve mojega routerja in opazil da je wi-fi protokol za usa (baje je boljše oddajanje - mnenje telemachovega serviserja). Ko sem prestavil na evropo, se je prenosnik brez problema povezal, pa tudi gonilnik je bil brez trikotnika.
Isti prenosnik se je lepo povezal v bljižnem lokalu na unifi in že par mesecev nazaj pri meni.

Potem sem iz firbca pogledal v user manualu prenosnika in naletel na opozorila o lokacijskih omejitvah wi-fi/BT kartice.

Sedaj najprej pogledam nastavitve internet povezave, če se mi kakšna zadeva noče priklopit.

Napisal sem to zato, ker se je dogajalo popolnoma enako, kot ima nekdo težave zgoraj. OS je bil w7.
Delo krepa človeka

S24B370 ::

Čau!
Kdo ve zakaj mi kdaj p kdaj ikonica miške na W10 postane čudna migutoča, tk se pixli popačijo. Moram še enkrat zagnati računalnik in je polvse ok. Vse ostalo pa normalno kaže. Samo ikonica miške rata čudna popačena, ponavadi ko ga en čas ne uporabljam in gre v spanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: S24B370 ()

solatko ::

S24B370 - Grafični gonilni ali kakšna manjša napaka na RAM-ih.
Delo krepa človeka

Brainstorm ::

Kako winse prepričat, da bo ostala jakost svetilnosti lcd ekrana ob zagonu laptopa enaka, kot je bila pred izklopom.
Namreč po vsakem zagonu moram z funkcijskimi tipkami znova in znova zmanjševat jakost osvetlitve, ker zmeraj ponastavi osvetlitev na nekje 1/3.
Če grem pod nastavitve in zaslon, ter spremeni svetilnost, lahko dam na minimum, ob naslednjem zagonu bo spet nekje na tretjini.

solatko ::

Brainstorm - Pri mojih 5-ih prenosnikih, sem svetilnost nastavil o prvi instalaciji W10 in je ena redkih nastavitev, ki se od prvega builda ni spremenila. Imaš kak optimizator ali kaj podobnega, ki lahko vpliva na nastavitve - možnost porabe energije?

Nastavitve ima pa zelo različne tako za delo z baterijo, kot na napajalniku.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Brainstorm - Pri mojih 5-ih prenosnikih, sem svetilnost nastavil o prvi instalaciji W10 in je ena redkih nastavitev, ki se od prvega builda ni spremenila. Imaš kak optimizator ali kaj podobnega, ki lahko vpliva na nastavitve - možnost porabe energije?

Nastavitve ima pa zelo različne tako za delo z baterijo, kot na napajalniku.

Solatko, Brainstorm ima verjeno HP višjega cenovnega razreda. Ti imaš bolj take, stare prenosnike.

Brainstorm ::

Nimam nobenega optimizatorja ali kaj podobnega instaliranega.
Je pa prenosnik Asus ROG.

solatko ::

Imam dva pro booka, en asus in dva lenovo - prvi trije so i5 druge generacije, lenova pa sta i3 pete generacije in i5 predzadnje generacije. Dovolj različni, da bi lahko imel kak problem, pa za enkrat delajo vsi kot je treba, tudi pri posodobitvah, edino webcam na asusu ne deluje, ker za M$ kot napravo ne podpira zaradi slabe resolucije od prvega builda ob uradnem izidu, preizkusna je delala eno leto b.p..

Brainstorm - Asus Rog sem instaliral w10 in je bilo kar nekaj hudih problemov z gonilniki, tako da smo hoteli nazaj na w8,1, potem pa je update popravil, preden smo šli nazaj. Od takrat deluje normalno in uporabnik me nič ne kliče, da kakšna zadeva nebi delovala, je pa noob in za vsako malenkost kliče.
Delo krepa človeka

Brainstorm ::

Mislim, da sem rešil zadevo.:)
Pri možnosti porabe energije, sem imel nastavljeno na največjo učinkovitost, sedaj pa sem prestavil na uravnoteženo (priporočeno) in svetilnost je ostala na minimumu tudi po vnovičnem zagonu.

tebodi ::

Brainstorm je izjavil:

Mislim, da sem rešil zadevo.:)
Pri možnosti porabe energije, sem imel nastavljeno na največjo učinkovitost, sedaj pa sem prestavil na uravnoteženo (priporočeno) in svetilnost je ostala na minimumu tudi po vnovičnem zagonu.

BTW, profile lahko nastaviš oz. ustvariš svoje (podrobno prek izjemno slabega UI-ja), ki jih lahko preklapljaš tudi prek bližnjic (batch skriptov), je pa še ena malenkost oz. bug, ki verjetno še obstaja: Če preklopiš npr. na izjemno varčen profil, kjer se delovanje PC-ja občutno upočasni, in nato s tem aktivnim profilom izklopiš PC, bo ob zagonu v veljavi ta zadnji profil (ne npr. normal oz. default). Sam sem se čudil, ko so se naslednjič windowsi nalagali +5 min dlje.
Mogoče so to popravili, nisem preverjal.

samsung8 ::

zanima me nakup windows 10. nagibam se na win 10 home. ker pro je zgleda čist enak tolko da ima dodane neke opcije za podjetja. tisto pa jaz itk ne rabim.
A drugo ka me zanima. tu na primerjavi piše
Windows Update za podjetja home nima , pro ima. kak je te mišljeno da home različica nebi imela updates? drgač pa je torej za mene home bolj primerna opcija?
https://www.microsoft.com/sl-si/windows...

broken/link ::

odvisno kaj dojemaš kot podjetja. Za nekatera podjetja je recimo dealbraker, če ne moreš dat računalnika v domeno (te opcije namreč HOME verzija nima). Naprej niti ne gledaš...

windows update majo vse verzije.

če pa sprašuješ, ča lahko kot S.P.jevc kupiš home verzijo in jo uporabljaš za biznis - komot.

mihagr ::

Samsung8
Razlik med home in pro verzijo je več. Na primer, v home ne moreš na enak način odložiti posodobitev kot v pro (če je napaka v updateu jo boš fasal) v pro jo odložiš za tri mesece. V pro verziji lahko dodajaš uporabnike na veliko elegantnejši način, ja potem je še pristop do domene, pa še marsikaj bi se našlo.

tebodi ::

mihagr je izjavil:

Samsung8
Razlik med home in pro verzijo je več. Na primer, v home ne moreš na enak način odložiti posodobitev kot v pro (če je napaka v updateu jo boš fasal) v pro jo odložiš za tri mesece. V pro verziji lahko dodajaš uporabnike na veliko elegantnejši način, ja potem je še pristop do domene, pa še marsikaj bi se našlo.

RDP, remote desktop dostop, ki je nepogrešljiv, če imaš doma kak server ali drug pc, ki ga upravljaš.

MrStein ::

RDP klient je na home tudi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
111 / 141
»»