» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
110 / 141
»»

D3m ::

P.S.

Gonilnike sem še enkrat odstranil in inštaliral.

Sedaj deluje....tok tok po lesu.

;(
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

Je kdo od vas že dobil 1809 jaz sem še vedno na 1803 pa redno update delam?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Na domačem sem že nekaj časa na 1809 na službenem pa 1803.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

Kako to da jaz še nimam pa imam Win 10 Home
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Zato, ker sem 1809 ročno namestil, ko je bil na voljo preden so ga skenslali.

Ko bodo popravili zadeve bo spet v obtoku.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ziga1990 ::

aha hvala za razlago
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

tebodi ::

D3m je izjavil:

P.S.
Gonilnike sem še enkrat odstranil in inštaliral.
Sedaj deluje....tok tok po lesu.
;(

Če ima kdo podobne probleme, driverji so pogosto vzrok, meni je npr. izmed ~10 verzij ena starejša nazadnje delala.
Kot rečeno, najlažje je različne verije testirati oz. reinstalirati prek Snappy driver installer-ja.

andromedar ::

Eh?

orreel ::

Po posodobitvi windowsa 10 pro 1803,zadnja popravka 13 in 27 november. Sem opazil da je velikost mape windows na sistemskem disku samo 2.43 GB kar je občutno premalo,sicer pa vse deluje normalno.
Ali ima kdo kaj izkušenj z tem ?
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Mare2 ::

orreel je izjavil:

Po posodobitvi windowsa 10 pro 1803,zadnja popravka 13 in 27 november. Sem opazil da je velikost mape windows na sistemskem disku samo 2.43 GB kar je občutno premalo,sicer pa vse deluje normalno.
Ali ima kdo kaj izkušenj z tem ?
https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

Izbriši Windows Old. :)

hp98 ::

Imam študentski (DreamSpark oz. Imagine) Win 10 ISO na USB. Laptop ima Linux. Če dvokliknem setup.exe napiše: sorry you can't run setup.exe on Endless. Kaj moram narediti, da ga lahko naložim?

gddr85 ::

bootaš iz usb in instaliraš

orreel ::

Saj niti nisem nadgrajeval windowsa na drugo verzijo- imam 1803, in nikjer nimam mape windows old.

Očitno se je windowsu malo zmešalo po zadnji posodobitvi.
Ko kliknem na lastnosti sistemske mape windows mi prikaže da je velika komaj 2.33 GB,ko pa grem v mapo windows pa je system23 velika 4.54 GB in WinSxS 9.61 GB, kar je precej več kot mi prikaže ko kliknem na lastnosti mape.

hp98 ::

gddr85 je izjavil:

bootaš iz usb in instaliraš


Kako pa v Linuxu Endless OS pridem v BIOS oz. da nastavim, da boota iz USB?

gddr85 ::

f2 oz. probaš f10/12 za boot opcije

hp98 ::

Hvala, f2 je bilo.

Sedaj sem tukaj:



Na desni imam boot priority, kjer ne morem "vpisati USB" USB ključek je ves čas priklopljen.

Tisti kurzor (roka) mi ne koristi, ker ne morem "prenesti USB port pod boot priority"

Poskusil boot menu spodaj, pa je enako kot boot priority. Tudi guglal, pa je očitno preveč podatkov in ne najdem konkretno nič uporabnega. Hvala za pomoč :)

Kako torej nastavim, da boota iz USB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

gddr85 ::

hp98 je izjavil:

Hvala, f2 je bilo.

Sedaj sem tukaj:



Na desni imam boot priority, kjer ne morem "vpisati USB" USB ključek je ves čas priklopljen.

Tisti kurzor (roka) mi ne koristi, ker ne morem "prenesti USB port pod boot priority"

Poskusil boot menu spodaj, pa je enako kot boot priority. Tudi guglal, pa je očitno preveč podatkov in ne najdem konkretno nič uporabnega. Hvala za pomoč :)

Kako torej nastavim, da boota iz USB?

sigurno se nekako da izbrat usb boot oz. namesto biosa probaš f10/11/12 za boot opcijo in tam izbereš usb

Mare2 ::

Brobaj f9

hp98 ::

Sem prišel do opcije "ADD NEW BOOT OPTION". Kaj točno se vpiše noter? Boot from USB? Ni ponujene opcije, je potrebno vtipkati.

Mare2 ::

hp98 je izjavil:

Sem prišel do opcije "ADD NEW BOOT OPTION". Kaj točno se vpiše noter? Boot from USB? Ni ponujene opcije, je potrebno vtipkati.


Pa imaš bootable ključek? Kaj imaš to? HP?

hp98 ::

Ključek mora biti bootable? To pomeni, da najprej moram z rufusom iti skozi en postopek?
Drugače je Asus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

Lonsarg ::

Z uradne microsoftove strani boš dobil .exe ki ti zlovda najnovejši W10 in avtomatsko tudi naredi bootable USB ključek. Zgolj pazi da izbereš isto verzijo kot imaš študentsko licenca (če me spomin ne vara je to Pro).

To je najbolj ziheraško, ta Microsoftov tool tudi avtomatsko naredi USB ključ hkrati legacy BIOS in UEFI bootable da deluje ne glede na nastavitev v Biousu(priporoča se sicer uefi-only, torej z disabled legacyboot, ker pridobiš hitrejši boot in še kaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Ponavadi med zagonom (vklopom) pritiskaš F8, ali ESC (ponavadi kar piše na ekranu) in dobiš one-time-use boot meni.

Vprašanje je seveda, ali je ključek sploh bootabilen. Najbolje preverti drugje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hp98 ::

Hvala za nasvete. Sem uredil, vendar mi javi, da se windowsi lahko inštalirajo le na paticijo formated as NTFS. Prej je bil gor Linux. Kako to naredim?

broken/link ::

izbriši vse obstoječe particije.

hp98 ::

Sem inštaliral, vendar ni možno se povezati na internet. Na linuxu je delal wifi, nima priključka za kabel, da bi lahko poskusil, samo nikakor ne morem nastaviti wifi. Slika:

D3m ::

Si pogledal v upravitelja naprav kaj ti kaže pod wifi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hp98 ::

Vidim to:

modelno1 ::

Kar vidiš, je polno naprav, za katere še nisi namestil driverjev. Pojdi na stran od proizvajalca laptopa, najdi driver za wifi in ga namesti, ostalo bodo winsi sami namestili preko Windows Update.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

andromedar ::

hp98 je izjavil:

Sem inštaliral, vendar ni možno se povezati na internet. Na linuxu je delal wifi, nima priključka za kabel, da bi lahko poskusil, samo nikakor ne morem nastaviti wifi. Slika:



Stari, ni to linux, ko vse dela ob prvem bootu - brez zajebavanja z gonilniki :)

Zdaj rabiš še eno delujočo mašino, da si potegneš dol gonilnike za Wifi Če seveda uspeš ugotovit kateri WiFi čip imaš in katere gonilnike sploh potrebuješ...(sicer Catch22) :)
Eh?

Lonsarg ::

Ja avtomatska namestitev gonilnikov pri Windows je zgolj preko interneta. To pomeni da moraš internet usposobit na staromoden način ročno predno ti ostalo avtomatika zrihta.

Pri laptopih ponavadi google sicer najde pravi driver, brez da ročno gledaš ID naprave da ugotoviš kateri čip imaš.

tebodi ::

hp98 je izjavil:

Vidim to:

Ni mogoče vedeti, kaj točno rabiš, na splošno par možnosti za primer, da še ni uspelo porihtat:

1. Če ti wifi ne dela, je vsekakor treba najprej uredit, da za silo dela. Čudno, Win 10 bi v osnovi morali vsebovati večino osnovnih wifi driverjev, in domnevam, da ne gre za kak izjemno redek specifičen prenosnik. Če ne bi uspelo, je najbolje poiskati USB wifi adapter, ki ga win 10 prepoznajo, in si s tem pomagat, da se Win 10 posodobi in usposobi.
To si verjetno preveril:
[Notebook] How to find the correct Wireless LAN Driver installed in my ASUS Notebook?
https://www.asus.com/support/FAQ/100066...
https://www.asus.com/support/Download-C...

2. Kot sem že ~6x omenil, Snappy driver installer pogleda za vse driverje v pc-ju in jih lahko posodobi. Vmesnik je neintuitiven, ampak se da. Lahko tudi greš na drug PC, prek SDI-ja preneseš cel paket gonilnikov (se ne spomnim, mogoče okrog 10 GB), in nato SDI zaženeš v ciljnem PC-ju in namestiš vse driverje.
Nazadnje pa še vedno traja kak dan, da se Win 10 posodobi z vsem.

hp98 ::

ASUS VivoBook 15 X540UA

Ali je to izjemno redek specifičen prenosnik?

Sem prenesel wireless driver. Najbrž dvokliknem ta setup_Proset file in potem extract all (napiše, da je priporočeno preden daš run)?

http://shrani.najdi.si/nalozi1.php

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

ziga1990 ::

no pa sem dobil 1809
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

no pa sem dobil 1809

Pa vse dela? :)

ziga1990 ::

dokumente imam se vse:D

nimam težav
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

oiwedfhjweif ::

Mare2 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

no pa sem dobil 1809

Pa vse dela? :)

URL shortcute na namizju mi je začelo odpirati kot dokument v chromu. Je treba v context meniju nastavit, da se privzeto odpirajo z "spletnim brskalnikom" in ne več z chromom.

Game bar aplikacijo se ne da odstranit iz start menija... postaja pa W530 z Nvidia Quadro. Kaj naj igram? Tetris?

Dokumenti so menda vsi ostali na disku, morem preko backup restore preverit, za ostalo pa ne vem.

Edina vizuelna razlika je možnost dark theme v file explorerju, preostali bloat od aplikacij imam pobrisan in izklopljen.

hp98 ::

Sem prenesel wireless driver. Če dvokliknem ta setup_Proset file in potem extract all ter potem run wifi dela le za silo.



Sedaj zaženem windows update in počakam pa vse posodobi ali raje naložim https://sdi-tool.org/download/ ker wifi ne dela pravilno?

Duhec ::

@hp98, glede na zgornjo sliko Device Managerja (upravitelja naprav) si najprej inštaliraj Intel INF Update Driver, nato vse ostale kar jih potrebuješ: wireless/lan, audio, bt...
Imaš vse na Asus strani za točno tvoj model in ne mešaj nekih tretjih "Driver Install" programov, ker lahko fašeš še kak adware zraven.
Seveda lahko narediš Windowsupdate, ki mogoče traja malce dlje in ti z nekaj restarti posodobi sistem.
http://blackbird.si/

hp98 ::

Duhec je izjavil:

@hp98, glede na zgornjo sliko Device Managerja (upravitelja naprav) si najprej inštaliraj Intel INF Update Driver, nato vse ostale kar jih potrebuješ: wireless/lan, audio, bt...
Imaš vse na Asus strani za točno tvoj model in ne mešaj nekih tretjih "Driver Install" programov, ker lahko fašeš še kak adware zraven.
Seveda lahko narediš Windowsupdate, ki mogoče traja malce dlje in ti z nekaj restarti posodobi sistem.


Ravno poskusil, napiše: a newer version is already installed. Are you sure you want to downgrade?

hp98 ::

Duhec je izjavil:

@hp98, glede na zgornjo sliko Device Managerja (upravitelja naprav) si najprej inštaliraj Intel INF Update Driver, nato vse ostale kar jih potrebuješ: wireless/lan, audio, bt...
Imaš vse na Asus strani za točno tvoj model in ne mešaj nekih tretjih "Driver Install" programov, ker lahko fašeš še kak adware zraven.
Seveda lahko narediš Windowsupdate, ki mogoče traja malce dlje in ti z nekaj restarti posodobi sistem.


Windowsupdate zagnal in stoji na 0% že precej dolgo...

Mogoče bom poskusil SDI. Najbrž potegnem SDI full?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

MrStein ::

hp98 je izjavil:

Sem prenesel wireless driver. Če dvokliknem ta setup_Proset file in potem extract all ter potem run wifi dela le za silo.

... ker wifi ne dela pravilno?

Kaj pa ne dela pravilno?


Malo težko svetovati, če ne poveš nič podrobnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Qcube ::

Danes se je meni zgodila zgodba z aktivacijo, s to razliko da imam aktivirane windowse 10 pro ki bi morali bit dejansko neaktivirani. Go figure...

ziga1990 ::

Qcube je izjavil:

Danes se je meni zgodila zgodba z aktivacijo, s to razliko da imam aktivirane windowse 10 pro ki bi morali bit dejansko neaktivirani. Go figure...


keep quiet:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Hušššššššš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hp98 ::

MrStein je izjavil:

hp98 je izjavil:

Sem prenesel wireless driver. Če dvokliknem ta setup_Proset file in potem extract all ter potem run wifi dela le za silo.

... ker wifi ne dela pravilno?

Kaj pa ne dela pravilno?


Malo težko svetovati, če ne poveš nič podrobnosti.


Preveč počasi se odpirajo strani (včasih kakšno odpre samo s tekstom in brez prave grafične podobe) tako v chromu kot v edge. Na drugem laptopu in telefonu normalno dela wifi (odpira vse strani hitro), tako da ni problem v omrežju. Sem gledal pod wireless settings in piše connected.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hp98 ()

MrStein ::

Deinštaliraj Intel Proset programčke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hp98 ::

Sem, zdaj wifi sploh ne dela. Znova naložim isti wifi driver ali raje SDI full ali kaj tretjega?

MrStein ::

Program in driver sta dve različni zadevi.
Z malo sreče je dirver še v sistemu. V Device Manager daj, da išče.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hp98 ::

To vidim v Device Managerju:



Kaj sedaj? Hvala vsem, ki pomagate :)
««
110 / 141
»»