» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
109 / 141
»»

D3m ::

Ahahahahahahahaah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kokpa ::

shadeX je izjavil:

Windows...you had one job...one job!



Mam isti problem

LunKi ::

tebodi je izjavil:

LunKi je izjavil:

Vse delalo super in bp. Win 10 updated na relativno novem laptopu. Sledi update in potem...no boot.
Kao ni niti winsov instaliranih. Recovery itak ne dela noben (what a surprise there!). V glavnem ima kdo to the point resitev za omenjeni problem?

Lahko poskusim čisto osnovno: povsem premalo podatkov za kakšno koli (verjetneje) koristno pomoč.
Moja izkušnja: preveriti, ali hardwer dela normalno (kabli, priklop,...), npr. meni trenutno občasno javi, kot da diska ni (predvidevam, da HW problem).
Poskusi z win instalacijo in možnostjo "repair" na začetku.
Par orodij je na voljo na BootDVD-USB-jih, npr. Hiren’s BootCD PE x64, ki lahko preverijo particije in restorirajo oz. poskusijo popraviti boot.


Hvala ti a thousand!
Torej po vseh kolobocijah in narejenem win10 usb boot v upanju za repair seveda zadeva ni delovala. Probal sem se v cmd-ju razne mbr fixe, registry fixe in tudi default boot v safe bode, ki ga ni sprejelo da bi vsaj probal nekako priti do safe moda, vendar neuspesno (zakaj je ze to nemogoce?). No po predlogu tebodija sem naredil Hirens USB. Ob kopici toolov sem najprej naredil image za vsak slucaj z Acronis. Baje je super ampak sem kmalu naletel na oviro, da je samo trial in nekako nisem hotel nadaljevati, ker sem enkrat ze imel backupe z Acronisom in se niso hoteli sprovesti zaradi razlik v verzijah itd. V glavnem shitware. Probam od lazesoft img backup in dela kot suza. Sledi resitev problema...hmmm...kako ze? Eden in edini utility, ki se je slisal prav je bil zopet od Lazesoft in sicer windows recovery tool. Ima ene sedem opcion in eno all in one, ki baje vse popravi za novices z undo funkcijo celo. Probam, restartam, dela kot iz skatlice in pride v winse kot, da ni bilo nic.

Hvala tebodi, svaka cast da si me napotil v pravo smer in pa tudi Lazesoft za work of art software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()

klinker ::

Ta tema postaja podobna kot za WP10, ko je bil v zadnjih vzdihljajih 8-O

oiwedfhjweif ::

Jaz resno razmišljam o downgradeu na Windows 7, od zadnje posodobitve imam probleme z mrežno na delovni postaji. Potem pa vidim kup novic o izginjanju podatkov, težave uporabnikov v tej temi... To ni več smešno. Windows 10 Pro bi naj bil business verzija, na koncu pa redno brišem preko powershella candy crush, spiderman in podobne programe in reklame. A so lepo povedano funkjeni pri microsoftu?

Z Windows 7 nisem imel nikoli takšnih težav.

LunKi ::

Uff za mrezo je tudi svoja zgodba. Z october updatom, ki je prinesel...3d paint, ki mi do groba ne bo 1x prisel prav, so tudi odstranili homegroup, ki je meni vedbo deloval. Mreza se je sesula, discovery ne dela vec. Pomaga samo dodajanje naprav manually v host file datoteki.

mat xxl ::

LunKi je izjavil:

tebodi je izjavil:

LunKi je izjavil:

Vse delalo super in bp. Win 10 updated na relativno novem laptopu. Sledi update in potem...no boot.
Kao ni niti winsov instaliranih. Recovery itak ne dela noben (what a surprise there!). V glavnem ima kdo to the point resitev za omenjeni problem?

Lahko poskusim čisto osnovno: povsem premalo podatkov za kakšno koli (verjetneje) koristno pomoč.
Moja izkušnja: preveriti, ali hardwer dela normalno (kabli, priklop,...), npr. meni trenutno občasno javi, kot da diska ni (predvidevam, da HW problem).
Poskusi z win instalacijo in možnostjo "repair" na začetku.
Par orodij je na voljo na BootDVD-USB-jih, npr. Hiren’s BootCD PE x64, ki lahko preverijo particije in restorirajo oz. poskusijo popraviti boot.


Hvala ti a thousand!
Torej po vseh kolobocijah in narejenem win10 usb boot v upanju za repair seveda zadeva ni delovala. Probal sem se v cmd-ju razne mbr fixe, registry fixe in tudi default boot v safe bode, ki ga ni sprejelo da bi vsaj probal nekako priti do safe moda, vendar neuspesno (zakaj je ze to nemogoce?). No po predlogu tebodija sem naredil Hirens USB. Ob kopici toolov sem najprej naredil image za vsak slucaj z Acronis. Baje je super ampak sem kmalu naletel na oviro, da je samo trial in nekako nisem hotel nadaljevati, ker sem enkrat ze imel backupe z Acronisom in se niso hoteli sprovesti zaradi razlik v verzijah itd. V glavnem shitware. Probam od lazesoft img backup in dela kot suza. Sledi resitev problema...hmmm...kako ze? Eden in edini utility, ki se je slisal prav je bil zopet od Lazesoft in sicer windows recovery tool. Ima ene sedem opcion in eno all in one, ki baje vse popravi za novices z undo funkcijo celo. Probam, restartam, dela kot iz skatlice in pride v winse kot, da ni bilo nic.

Hvala tebodi, svaka cast da si me napotil v pravo smer in pa tudi Lazesoft za work of art software.


Lahko točno poveš, katero verzijo Lazesoft si vzel ?

tebodi ::

LunKi je izjavil:

tebodi je izjavil:

LunKi je izjavil:

Vse delalo super in bp. Win 10 updated na relativno novem laptopu. Sledi update in potem...no boot.
Kao ni niti winsov instaliranih. Recovery itak ne dela noben (what a surprise there!). V glavnem ima kdo to the point resitev za omenjeni problem?

Lahko poskusim čisto osnovno: povsem premalo podatkov za kakšno koli (verjetneje) koristno pomoč.
Par orodij je na voljo na BootDVD-USB-jih, npr. Hiren’s BootCD PE x64, ki lahko preverijo particije in restorirajo oz. poskusijo popraviti boot.

Hvala ti a thousand!

Me veseli, da tudi kdaj uspe kaj rešit in je forum koristen! ;)

Mimogrede, tile CD-DVD boot romi so v preteklosti vsebovali tudi nekatere ne-legalne verzije programov, tale pa je (bi naj bil) čisto legalen, zato tudi dodane nekatere "trial" verzije programov (Acronis ipd.).
Pred časom so meni na Lenovo prenosniku win update-ji toliko pokvarili boot, da ni šlo z ničemer rešit, res sreča, da ti je ratalo. V vsakem primeru pa treba biti pozoren, tudi če sedaj izgleda vse 100%, ni izključeno, da bo kak prihodnji win update "popravil"=pokvaril popravljeno, tako da je potrebno obdržati popravljen delujoč (backup) image sistema.

Pa še tole cvetko za win 10, ker lahko kdo na podobno naleti:
Priklopil sem NAS (sicer priklopljen na router) na PC prek kabla (za prenos večje količine podatkov, vse ok nastavljeno, ločen subnet itn.), po kopiranju odklopim in - nobena omrežna povezava ne deluje (PC pa je viden=ping reply iz vseh drugih naprav v domačem omrežju). Pogledam, preverim vse omrežne nastavitve, vse ok, nič jasno. Ker uporabljam drug firewall (Comodo), win 10 to prepozna in ima (naj bi imel) izklopljen win firewall, in to tudi sporoča (torej da je "provider" Comodo), in tudi disablanje Comoda ni pomagalo. Vendar pa je "stikalo" za win firewall vklopljeno (oz. pravi, da bi naj bilo za "lokalno" omrežje, karkoli že).
Ko sem že vse poskusil, mi je preostalo (samo) še to, torej IZKLOPIM-VKLOPIM win 10 firewall in potem - omrežne povezave normalno delujejo. Zaenkrat. Teh norosti res ni konca.

solatko ::

Odstrani Comodo, pa ti bo win10 delal b.p..
Delo krepa človeka

broken/link ::

ne, ne bo. ker je win10.

LunKi ::

Meni je prav tako ravno na Lenovo prenosniku yoga 710 prišlo do napake oz. po update-u ni hotel več bootati.

Mare2 ::

Meni na HP prenosniku po updejtu v opravilni vrstici ko kliknem na znak baterije, ne omogoča več, da s štirimi enostavnimi kliki izberem svetlost zaslon na 25, 50, 75 100%. Vsakič po zgonu se postavi na srednjo vrednost.

Se da kako to zrihtat?

harmony ::

Danes pridem v sluzbo, se mi je ocitno windows sam posodobil in sedaj mi vse RDP povezave in povezave preko citrixa kaze v ocitno 4k locljivosti. Laptop je pa full hd. Nice.

Sploh ne vem vec kaj se tu posodoblja, kaj ne. Pa vsakic, ko si porihtam privacy nastavitve le te izginejo ali se spremenijo.

Npr. na domacem gaming racunalniku sem imel problem, da kar naenkrat ni hotel delati mikrofon. Vzrok? Spremenjene privacy nastavitve...mikrofon je bil zaklenjen za aplikacije. Noro.

broken/link ::

če sem malo zloben - nekdo bi ti priporočil, da odstrani citrix, pa bo vse delalo b.p :)

win10 je z vsakim updateom večji polizdelek, kjer nikoli ne veš, kaj se bo z naslednjim updateom zgodilo. Jaz imam sklopljene update, in si jih dam gor 1x na pol leta. in takrat se psihično pripravim, da mi lahko gre cel dan v **** zaradi takšnih in drugačnih težav. Vem pa, da se ne bom moral izognit temu, da bo treba po updatih spet čez vse nastavitve še enkrat.

Alexius Heristalski ::

Windows 10 ni izdelek, je storitev. :D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

LunKi ::

Moje osebno mnenje je, da je to namenoma. Ni samo attention grabbing ampak je revenue making. Si predstavljate koliko support ur gre za podjetja ker ne razumejo ozadja?
Network discovery da ne dela??? To je osnova za vsako firmo.


mat xxl: Vzel sem tisto kar je bilo na hirens boot cd/usb pod recovery utility. Vse je tam, ni nekih verzij.

lopov ::

Pod hiren najdem (vsaj) dve strani, katera je prava, priporočljiva?

https://www.hirensbootcd.org
https://www.hiren.info

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Mare2 ::

broken/link je izjavil:

in takrat se psihično pripravim, da mi lahko gre cel dan v **** zaradi takšnih in drugačnih težav.

To je res zajebano, če ne veš, kaj se zgodi po updatu. Lahko bi microkroft napovedal spremembe, tudi take s stranskimi učinki. :(

Lonsarg ::

No, spomnite se na spremembe ko si upgradal na 3 leta full verzijo, npr W7-W8-W10. Proti temu so tile polletni updati precej precej blagi.

tebodi ::

lopov je izjavil:

Pod hiren najdem (vsaj) dve strani, katera je prava, priporočljiva?
https://www.hirensbootcd.org
https://www.hiren.info

Kot sem rekel, verzij je več, predlagal bi prvo (Hiren’s BootCD based on Windows 10 PE x64), domnevam (nisem sedaj preverjal), da druge (vsaj nekatere) ne podpirajo UEFI, in vse, kar gre s tem.

tebodi ::

Mare2 je izjavil:

Meni na HP prenosniku po updejtu v opravilni vrstici ko kliknem na znak baterije, ne omogoča več, da s štirimi enostavnimi kliki izberem svetlost zaslon na 25, 50, 75 100%. Vsakič po zgonu se postavi na srednjo vrednost.
Se da kako to zrihtat?

Spet lahko samo na splošno, kar verjetno že veš: ne morem(o) vedeti, ali je HP kaj spremenil/updatal, ali so windowsi kaj spremenili.
Vsekakor pa je na voljo ogromno možnosti, če želiš to funkcionalnost.
-Recimo lahko narediš direktno v win 10 "power profile", kjer pustiš vse enako razen osvetlitve zaslona, nato pa preprost batch (.bat/.cmd) skript, ki preklopi na drug profil. Torej bližnjico do tega cmd skripta lahko nato postaviš npr. na desktop, lahko pa .bat spremeniš v .exe (na voljo preverjeno delujoč free utility, npr. sam mislim da sem uporabil Bat To Exe Converter iz www.f2ko.de), in nato bližnjico do tega .exe "pinaš" na taskbar ali Win 10 "start" meni (in vežeš na shortcut key po želji, verjetno tudi lahko). Vse našteto mora biti zato, ker so win 10 toliko "friendly", da ni mogoče pin-ati na taskbar karkoli želiš.
-Mora pa biti tudi polno freeware aplikacij za windowse, ki ti nato isto naredijo prek system tray-a.
Nisem preverjal, ali windowsi omogočajo tovrstne preklope prek vgrajenega power utility-ja.

tebodi ::

@harmony, @broken/link, @LunKi:

Res je (vsaj meni) neverjetno, koliko bug-ov. Osebno me moti, da opaznih istih niso že 10-20 let popravili (da nebom samo na pamet govoril, npr. dialog Save As, kjer nehote označiš mapo/podmapo, nato klikneš Save in ti namesto tega odpre to podmapo in se je treba potem prav izviti iz tega, da nekaj samo posnameš ipd.).
Pripravljam se, da posodobim kompletno vse driverje, mimo HP uradnih posodobitev, kjer so izgleda manj kot 1 leto star prenosnik že zradirali iz updates.
Kot je bilo omenjeno, tudi sam imam manjši problem z zvokom, 2-3 s zakasnitev pri predvajanju, in še win 10 ob startu javlja, da sem izklopil-vklopil sound napravo (čeprav je seveda vse isto priklopljeno non-stop), predvidevam pa, da bi sound driverji to lahko rešili, ali pa vse pokvarili, bomo videli.

misek ::

Imam zunanji disk WD My Book in sem večkrat opazil, da ga nisem mogel varno odstraniti. Razlog je v odprtem Task managerju. Kot kaže je on nekaj šaril po njem.

luky ::

Bom se kar tu pridružil s svojim problemom Win10.
Instaliram Win10 1803 na zunanji disk z WinToUSB in sem OS instalira brez napake in tudi z zunanjega SSD-ja dela lepo.

Nato sem hotel narediti prav tako instalacijo Win10 1809 na zunanji SSD in zadeva ne gre.
Namreč prvi del instalacije gre normalno in ko se Win10 ponovno zažene in začne drugi in končni del instalacije se ponavi tisti modri ekran kjer piše, da je prišlo do napake (nič kakšne) in se resetira. To potem ponavlja dokler vse skupaj ne prekinem.
Kaj je narobe s to gradnjo 1809 ne vem, downloadal sem jo prav iz MS.

Mogoče kakšna ideja.
luky!

tebodi ::

luky je izjavil:

Bom se kar tu pridružil s svojim problemom Win10.
Instaliram Win10 1803 na zunanji disk z WinToUSB in sem OS instalira brez napake in tudi z zunanjega SSD-ja dela lepo.
Nato sem hotel narediti prav tako instalacijo Win10 1809 na zunanji SSD in zadeva ne gre.
Namreč prvi del instalacije gre normalno in ko se Win10 ponovno zažene in začne drugi in končni del instalacije se ponavi tisti modri ekran kjer piše, da je prišlo do napake (nič kakšne) in se resetira. To potem ponavlja dokler vse skupaj ne prekinem.
Kaj je narobe s to gradnjo 1809 ne vem, downloadal sem jo prav iz MS.
Mogoče kakšna ideja.

Čisto ugibam, par idej, ker ne vem, kaj si že uspel sam preveriti:
-Lahko bi šlo za driverje, čeprav ne bi smelo biti to vzrok, vendarle pa je SSD-prek-USB.
-Čeprav se niso namestili, ampak če bi lahko prišel v win, preveriti in nastaviti v System properties - Startup recovery - System failure - Automatically restart, če ti res takoj restarta, da ne moreš videti napake.
-Načeloma bi vedno moralo izpisati napako, če je "prehitro", lahko tudi posnameš video s telefonom in potem preveriš.
Sam nisem preskušal laufati Win prek USB, ampak gre za toliko specifično zadevo, da bi moral najti na googleu kakšne rešitve za ta primer.
-Sicer bi pa moralo tudi iti klonirati sistem-particijo iz diska na ssd, pred tem pa še preveriš, da so res morebitni driverji za ssd nameščeni v delujočo instalacijo.

luky ::

Ena interesantna zadeva se pojavi, recimo ko imam na zunanjem disku win10 1803 in v njih poskušam nadgradnjo na 1809 oct.
Takrat mi napiše, da USB Windows ni možno nadgraditi na verzijo 1809.
Mislim da tu imajo neko prepreko, da se potem instalacija ne izvede do konca kot to gre brez vsakega problema pri verziji 1803.

Na googlu ne najdem trenutno nič okoli tega zakaj instalacija win10 na USB-SSD ver. 1809 ni možna.
luky!

tetriandoch ::

Pred uporabo natančno preberite navodilo. O tveganju in neželenih učinkih se posvetujte z vedeževalko ali vračem. In potem si zamisliš, da ima to skropucalo nameščen neki nadzorni računalnik za nadzor prometa, naprave v bolnišnicah itd.

Zgodovina sprememb…

luky ::

Sem naredil Cloning in OK.
luky!

LunKi ::

Sem probal tudi jaz winse na usb se preko bootcampa in ni delalo. Ze leta od tega. Gre za dokaj nisno zahtevo ampak zna biti zelo uporabna imo.

Macos ni nekaj blazno boljsi. Se imel tudi problem ali dva, ceprav je vseeno bolje porihtano.

Glede updatov:
Sem imel macos se do lanskega leta in je iz awesome sel proti wtf pocasi. Se dobro da ni imel 4 service zagnane za zaznavanje prepiha v prostoru. Res se je nabralo bloatware-a in celo steka.
Razlog menjava je stroskovna neucinkovitost, nemodularnost, vse imam na googlu in predvsem najvecji problem, da ne delajo specializirani programi gor. Ce bi bil designer ali manj vesc bi verjetno ostal na macos ker je bolj sleek pa se cool factor ma ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LunKi ()

gorski volk ::

Pa še to, dvd optičnega zapisovalnika sedaj sploh ni nikjer videti. Ne vem zakaj?
Nameščen imam Windows 10 Enterprise 1809, gradnja 17763.134, posodobljeno na KB4464330
Naj poskusim posodobit, počakat, ali namestim na novo čist sistem in počakat s posodobitvijo?

MrStein ::

gorski volk je izjavil:

Pa še to, dvd optičnega zapisovalnika sedaj sploh ni nikjer videti. Ne vem zakaj?

Mislim da ga v Explorer-ju ne pokaže, če nima ploščka noter.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tebodi ::

Dodajam to malenkost glede jezikov/languages:
Torej jezike/načine vnosa (oz. region/languages/input method) sem imel nastavljeno kot na prejšnji strani navedeno, na vrhu English (En-Sl), katerega mislim, da instalacija avtomatsko določi (glede na izbran Slo jezik-regijo, edina tipkovnica povsod Slo).
Ničesar nisem posebej (želel) spreminjat ali dodajal, nakar mi je (najverjetneje po katerem updateu) Word začel vnašati vsako vtipkano črko v "no style" oz. "Times New Roman" fontu. Nič ni bilo mogoče popraviti v templates ali kjerkoli, in ker je javljal, da manjka črkovalnik, sem prenesel/namestil vse kar je bilo zahtevano, nato tudi spremenil jezik v celem dokumentu, nič pomagalo, vsaka vtipkana črka v "no style". Edino naknadno ročno spremenjen style je ustrezno spremenil pisavo (in jezik), ampak tega ne moreš početi za vsako vrstico.
Nazadnje je v Win 10 odstranitev tega "jezika" rešila problem in sedaj izgleda vse deluje normalno.

Sicer se ta problem dogaja izgleda manj, ampak vseeno kar nekaj uporabnikom, ki imajo več kot 1 jezik/regijo, kar imamo pri nas praktično vsi.

Joze_K ::

@tebodi..
ma ti si a baš vse probleme dobil, kar se na WINsih dajo dobit...

imam jaz srečo, da še nič kaj tako eksotičnega nisem fasal kot tole... oz. tolikokrat kot ti :))

Alexius Heristalski ::

Zakaj sploh dodajaš regije/jezikovne pakete, zakaj enostavno ne dodaš samo tipkovnic?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Včasih to samo doda. Pa Language bar v systray. Pa avtomatsko preklapljanje med njimi (ker user ziher hoče, da mu naenkrat tipka X ne da več iste črke kot 5 minut prej...).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tebodi ::

MrStein je izjavil:

Včasih to samo doda. Pa Language bar v systray. Pa avtomatsko preklapljanje med njimi (ker user ziher hoče, da mu naenkrat tipka X ne da več iste črke kot 5 minut prej...).

Ja. Nisem dodal tiste kombinacije sam, mislim, da je privzeta. (Da bom malo bolj natančen, nisem podrobno raziskoval, kaj kako je dodana, ker se želim čimmanj s tem ukvarjati, ampak zadeva ni delovala, tako kot je sicer od... pribl. Win98 naprej.)
Ker je word "zahteval" oz. so mu manjkali jezikovni paketi (črkovanje ipd.), sem jih naknadno dodal, pa ni pomagalo.
Še vedno me preseneča, ko nekaj časa (tednov) vse dela ok, nato pa več ne. In je potrebno iti vse skozi.

Preseneča me, da ni na 1. google zadetku najti preverjenih, tozadevnih optimalnih nastavitev za Slovenijo.
Bi MS lahko to dal gor, bi številnim prihranil precej časa. Dejansko pa je težko najti kar vsakršne trenutno aktualne nabore nastavitev, ker se v zadnjem času zadeve malenkostno ampak lahko pomembno spreminjajo.

MrStein ::

Heh, za ne-ameriške sisteme (locale) je en bug v Windows že od Viste dalje in jim dol visi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Alexius Heristalski ::




Wordov črkovalnik nima zveze s tem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tebodi ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Wordov črkovalnik nima zveze s tem.

Ok? Ne vem, če razumem, kaj praviš: So to optimalne oz. pravilne nastavitve za Win 10 v Slo?

Kolikor sem jaz dešifriral te Win 10 stvari, so tvoji screenshoti nastavitev precej mimo.
Ali bo s takšnimi nastavitvami pravilno prikazovalo šumnike, npr. v naslovih oken, v podnapisih (video) ali v izpisih (imen) datotek?
Verjetno bo tipkovnica delovala prav, seveda, kot je @MrStein lepo opozoril, če ne bo Win 10 "magično" preklopil tipkovnice ali vklopil taskbar language bar-a (vse to se je tudi meni večkrat zgodilo!) in še kaj. Zato sem zgoraj navedel, da razen če uporabnik ima US tipkovnico (fizično) in NE ŽELI uporabljati šumnikov sploh, je najbolje, da US tipkovnice NE DODA in DISABLA VSE SHORTCUT KEYS ZA PREKLAPLJANJE TIPKOVNIC.
Itn...

PS: Da ne bo nesporazuma, jaz sem zgoraj navajal zadeve, če sem imel problem ali če sem menil, da sem našel rešitev, za koga drugega v podobni situaciji. Če se motim, tudi z zgornjimi par navedbami, prosim in hvala za popravek. ;)
Aja, glede wordovega črkovalnika, mi je teden/dva javljal, da manjka za "En-Sl jezik", češ, da bo potem pa VSE OK, ko sem namestil vsa manjkajoča orodja, seveda ni bilo ok in word še vedno praktično ni bil uporaben (nedelujoči slogi=styles itn.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

MrStein ::

tebodi je izjavil:


Ali bo s takšnimi nastavitvami pravilno prikazovalo šumnike, npr. v naslovih oken, v podnapisih (video) ali v izpisih (imen) datotek?

Imena datotek bodo OK vedno.
Težave pa delajo prastari 8bitni programi, ki jih še mrgoli.
Ter programi, ki delajo z TXT datotekami, ki nimajo navedeno, v kaki kodni tabeli so in program lahko zgolj ugiba.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tebodi ::

MrStein je izjavil:

tebodi je izjavil:


Ali bo s takšnimi nastavitvami pravilno prikazovalo šumnike, npr. v naslovih oken, v podnapisih (video) ali v izpisih (imen) datotek?

Imena datotek bodo OK vedno.
Težave pa delajo prastari 8bitni programi, ki jih še mrgoli.
Ter programi, ki delajo z TXT datotekami, ki nimajo navedeno, v kaki kodni tabeli so in program lahko zgolj ugiba.

Drži. Si bolj podrobno seznanjen kot sem sam uspel to preučiti.
Tukaj gre res za večino uporabnikov za takšne podrobnosti, da ne bodo nikoli naleteli na njih.
Za pojasnitev dodajam, pa hvala za vsak popravek: imena datotek so lahko prav prikazana npr. v win explorerju, ne nujno v kakšnem drugem programu, ki odpira te datoteke, kot omenjeni text editorji, ali file managerji, ali se sklicuje na njih, npr. batch skripti. Še vedno govorimo samo o imenih datotek, vsebina je naknadno. Tako se še vedno zgodi, če dobiš kakšno datoteko npr. iz ruskega ali japonskega jezikovnega področja, da bo "višji" del znakov napačen oz. "neznan".
Mislim, vsaj kolikor sem slučajno našel, da imajo Win 10 "beta" verzijo UTF8 podpore, kjer pa bi moralo potem bit vse ok.

ziga1990 ::

pozdravljeni,

mene pa zanima:

brat je ob nakupu laptopa dobil tudi win 10 in sedaj mu je poosodobitev zmešala windowse in nemoremo preko nstavitev ponovno inštalirat windowsov in sedaj me zanima on ni dobil USB-ja jaz ga pa imam ali lahko uporabim svoj USB od mojih winsow da izvedemo ponovno namestitew windowsov?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

Komot, če je v obeh primerih PRO ali HOMe, torej enak. :)

Lahko pa DL https://www.microsoft.com/en-ca/downloa...

Mare2 ::

Navedel sem napačen link. Tale je pravi. Imel boš tudi najnovejšo verzijo. :)

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

ziga1990 ::

hvala smo rešili
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Trenutno me moti statični zvok med predvajanjem.

Ne vem katera posodobitev je kriva ali pa kar 1809 na sploh.

Statika se pojavi med predvajanjem AIMP, YT (chrome), VLC....

Reinstal driverjev ali fix ne pomaga nič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Na desni spodaj imaš v opravilni vrstici znak - zvočnik, klikni z desno tipko, nastanitve zvoka...

D3m ::

Sem probal samo generične driverje.....isti šit.

;(
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Greš še lastnosti naprave
sorodne nastavitve
dodatne lastnosti naprave
izbiraš
splošni
prostorski zvok itd

D3m ::

Že probal.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
109 / 141
»»