» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
104 / 141
»»

mtosev ::

Fixes & Enhancements
Fixes
- Update Intel ME Firmware to address security advisories INTEL-SA-00125 (CVE-2018-3655) & Intel-SA-00131 (CVE-2018-3643 CVE-2018-3644).
- Fixed a potential system hang issue when an incorrectly formatted password is entered at the BIOS Security Manager (BIOS pre-boot password) prompt.
- Added BIOS Password Feature: Master Password Lockout.

Enhancements
- Not Applicable.
Version
Version 1.21.0, 1.21.0
Category
BIOS
Release date
29 Aug 2018
Last Updated
29 Aug 2018
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

D3m ::

Opa Spectre fix. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

mtosev ::

Risk Assessment
Based on the analysis performed by this tool: This system is not vulnerable. It has already been patched.

For more information refer to the INTEL-SA-00086 Detection Tool Guide or the Intel Security Advisory Intel-SA-00086 at the following link: https://www.intel.com/sa-00086-support

INTEL-SA-00086 Detection Tool
Application Version: 1.2.7.0
Scan date: 31. 08. 2018 16:09:36

Host Computer Information
Name: DESKTOP
Manufacturer: Dell Inc.
Model: Inspiron 13-7359
Processor Name: Intel(R) Core™ i7-6500U CPU @ 2.50GHz
OS Version: Microsoft Windows 10 Home

Intel(R) ME Information
Engine: Intel(R) Management Engine
Version: 11.8.55.3510
SVN: 3

Copyright(C) 2017-2018, Intel Corporation, All rights reserved.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

lopov je izjavil:

Namestil sem KB4100347 in računalnik z Win 10 se ni "postavil".

Hmm, na enem PC pa je ta popravek nameščen, a mikrokoda je še vedno stara (i3-5005U , MC ver 25, morala pa bi biti 2A po KB4100347 sodeč. Čeprav ima Intel na voljo že 2B verzijo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Kar nekaj časa sem iskal rešitev za problem ugašanja monitorja po 1 minuti, ko je zaslon zaklenjen. No, končno sem našel delujočo rešitev, ki jo delim z vami :)

Power Options - Add Console lock display off timeout

tebodi ::

lopov je izjavil:

Ne se jezit :) Moj odgovor se nanaša na privzet format po zadnji posodobitvi za 1803. Kar se pa tiče programa zna poleg prikaza ure in datuma še kaj več. Meni je bistveno, da si lahko nastavim bližnjice preko tipkovnice za hitri ogled koledarja ali izvedbo kakšnega ukaza. Nekateri ne morejo brez Total Commanderja, jaz pa ne brez T-Clock 8-)


Mimogrede, sedaj sem obupal in šel nastavit "čisto poseben", torej edini normalen format, ker so mi windowsi povsod začeli navajati datume s presledki in "09." za mesec v letu. Res nenavadno, kot da jim nihče iz Slo ničesar ne sporoči, pa imajo tukaj svojo podružnico (ali kakorkoli že). Saj se ne motim, da nihče pri nas nikoli ni uporabljal formata "09." za številko meseca?

Če kdo ne bi našel takoj: Control Panel\Clock and Region - Change date, time, or number formats > "d.M.yyyy"
Mislim, da smo to vsi uporabljali zadnjih par desetletij..

tebodi ::

Ali ima kdo idejo, zakaj bi windowsi, klonirani iz SSD-ja na navaden disk, preprosto odpovedali in postali neuporabni?

Gre za malo starejši prenosnik, ki je še pred par dnevi deloval spodobno (i7, hp dv7), sedaj pa odpiranje text editorja vzame 1-2 min, občasno zašteka še miškin kazalec. Trdi disk je sicer bil prenešen iz novejšega prenosnika (tudi hp), kjer je deloval povsem normalno (običajen 1 TB disk: HGST HTS721010A9E630, 1 TB HDD @ 7200 rpm, 1x M.2 Typ 2280 PCIe 3.0 x4).

Poskusil mislim da sem vse, od testiranja v BIOS-u, benchmarki (npr. "user benchmark", dajejo normalne rezultate, razen za disk), noben utility ne javi nobenega problema. Sem preveril izvajanje procesov in je sicer res, da antivirus laufa kljub izklopu real-time (comodo ali MS-jev MsMpEng.exe), ampak to se na noben način ne bi smelo tako poznati. Obremenjenost CPU-ja je 5-10%.

Zasledil sem, da zaradi kloniranja lahko windowsi zaznajo "neupravičeno menjavo hardware-a", vendar to spet ne bi smel biti vzrok. Hkrati pride tudi to de-aktivacije software-a (win in ms office), kjer pa je vse nespremenjeno že 4+ let.

Prilagam par meritev čudnega obnašanja diska:
 Trdi disk kot da crkuje, čeprav ne.

Trdi disk kot da crkuje, čeprav ne.

solatko ::

tebodi - S katerim programom si clon-iral OS?
Prenos sistema z AOMEI PA mi niti na enem prenosu ne deala problemov.
Odstrani Comodo ali zapri original AV, saj dva AV programa po defaultu upočasnita računalik in delata druge probleme do crash-anja sistema.
Delo krepa človeka

Pungiish ::

Pozdravljeni, a še komu nagaja točen čas na windowsih? Prej je bil minuto počasnejši, potem sem spremenil network time, zdaj prehiteva,..
slika
https://imgur.com/a/zlaNrY1

MrStein ::

tebodi je izjavil:


Prilagam par meritev čudnega obnašanja diska:
 Trdi disk kot da crkuje, čeprav ne.

Trdi disk kot da crkuje, čeprav ne.


To dobiš, če vmes kaj drugega uporablja disk. Bi se moralo videti v Task Managerju.

Prvo kar bi puskusil je: nič
Pusti PC na miru kako uro (ali kar čez noč), da "pride k sebi".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

espacious ::

Pungiish je izjavil:

Pozdravljeni, a še komu nagaja točen čas na windowsih? Prej je bil minuto počasnejši, potem sem spremenil network time, zdaj prehiteva,..
slika
https://imgur.com/a/zlaNrY1


Nastavi si ntp1.arnes.si kot ntp strežnik ali pa nek evropski/slovenski "vsesplošni" ntp.
Trenutno se ne spomnem imena, sam pa vedno arnes uporabljam.
LP, espacious

Malajlo ::

tebodi je izjavil:

lopov je izjavil:

Ne se jezit :) Moj odgovor se nanaša na privzet format po zadnji posodobitvi za 1803. Kar se pa tiče programa zna poleg prikaza ure in datuma še kaj več. Meni je bistveno, da si lahko nastavim bližnjice preko tipkovnice za hitri ogled koledarja ali izvedbo kakšnega ukaza. Nekateri ne morejo brez Total Commanderja, jaz pa ne brez T-Clock 8-)


Mimogrede, sedaj sem obupal in šel nastavit "čisto poseben", torej edini normalen format, ker so mi windowsi povsod začeli navajati datume s presledki in "09." za mesec v letu. Res nenavadno, kot da jim nihče iz Slo ničesar ne sporoči, pa imajo tukaj svojo podružnico (ali kakorkoli že). Saj se ne motim, da nihče pri nas nikoli ni uporabljal formata "09." za številko meseca?

Če kdo ne bi našel takoj: Control Panel\Clock and Region - Change date, time, or number formats > "d.M.yyyy"
Mislim, da smo to vsi uporabljali zadnjih par desetletij..

Datumi in ure so v Sloveniji s piko, datum ima še presledek. Vodilna ničla pa je nepotrebna, res.

Pungiish ::

espacious je izjavil:

Pungiish je izjavil:

Pozdravljeni, a še komu nagaja točen čas na windowsih? Prej je bil minuto počasnejši, potem sem spremenil network time, zdaj prehiteva,..
slika
https://imgur.com/a/zlaNrY1


Nastavi si ntp1.arnes.si kot ntp strežnik ali pa nek evropski/slovenski "vsesplošni" ntp.
Trenutno se ne spomnem imena, sam pa vedno arnes uporabljam.

Ok, super, dela. Hvala ti:)

tebodi ::

solatko je izjavil:

tebodi - S katerim programom si clon-iral OS?
Prenos sistema z AOMEI PA mi niti na enem prenosu ne deala problemov.
Odstrani Comodo ali zapri original AV, saj dva AV programa po defaultu upočasnita računalik in delata druge probleme do crash-anja sistema.


Od nekje sem imel eno verzijo Easeus-a. Moram pa natančno navesti vse, da se lahko karkoli prepozna:
1. Sem poskusil s tem kloniranjem (predvidevam, da bi program moral vedeti, kako je z "id/guid" diska, ali kakorkoli ga že windowsi označijo), je pa bilo potrebno z win instalacijo narediti "repair windows". Nato je bilo potrebno popraviti "črke pogonov" (kar lahko ima svoje probleme), ob čemer so se pred tem enkrat naložili windowsi (z napačnimi črkami pogonov, razen C-ja), ker je iz neznanega razloga boot preskočil dvd-rom (sem takoj nato popravil "črke", "user folderje" imam namreč na E:). Slednje ne bi smelo biti bistveno, ampak bogsigavedi. Po prvem bootanju s tega novega diska je kot običajno (pri spremembi particij, hardwarea) seveda bil potreben še 1x restart, vendar že tukaj in nato naprej je vse delovalo z "2%" hitrostjo.
2. Ker ni šlo nič razrešiti, sem restoriral par mesecev star 100% delujoč (ker je že bil predhodno restoriran in ni bilo problemov) image C-ja (sicer tudi narejen s ssd diska, sedaj restoriran na hdd). Prvi vtis je bil, da deluje "malo bolje", vendar nato bilo jasno, da ne, še miška občasno štekala.

Sem tudi disablal vse "real-time" AV-je, pa tudi če bi delali po svoje naprej, takšnega ubijalskega učinka ne bi smeli imeti (vendarle je še kar ok procesor, disk ni ssd, ampak tudi čisto sprejemljiv). Ta disk/hdd v drugem prenosniku dela ok tudi prek USB-ja (sicer usb2 ohišje, tako da prenos je dobrih 30 MB/s, ampak tudi to je 10x več od siceršnjega v tej "problematični" situaciji).

Nisem zasledil tega pojava, ampak sumim, da so windowsi nekako "prepoznali" neupravičeno zamenjavo hadware-a in "vklopili bremzo" ("za kazen"). Sumim lahko še na kabel ali kaj podobnega (čeprav zelo neverjetno, in predvidevam, da bi številni testni programi to prepoznali), poskusil bom še s priklopom prek drugega internega "drive bay-a". Drugih idej res nimam, sem se sprijaznil s tem, da bo treba na novo namestiti sistem, ampak če bo disk neuporaben, tudi to ne more pomagati.

tebodi ::

MrStein je izjavil:

tebodi je izjavil:


Prilagam par meritev čudnega obnašanja diska:
 Trdi disk kot da crkuje, čeprav ne.

Trdi disk kot da crkuje, čeprav ne.


To dobiš, če vmes kaj drugega uporablja disk. Bi se moralo videti v Task Managerju.
Prvo kar bi puskusil je: nič
Pusti PC na miru kako uro (ali kar čez noč), da "pride k sebi".


Hvala - sem poskusil. Sem sicer non-stop preverjal stanje (prek process explorerja, za moj okus bolje prikaže), nič ni uporabljalo diska.
Sem pustil na miru 2 dni, laufalo je za vse malware-je, opravljen defrag (čeprav nizka fragmentacija), razni testi (nobenih napak javljenih, razen počasnega=2MB/s delovanja). Sicer pri meni nikoli ni bila najdena nobena okužba, dobro, vsi vemo, kako je dejansko s tem (nemogoče 100% garantirati), ampak dejansko že leta ni bilo nič novega nameščeno, nobeno nenavadno delovanje, vsako potencialno tvegano brskanje, nepoznan software zalaufan prek sandboxa (sandboxie-ja) itn.
Danes sem isti disk priklopil prek usb-ja na drug pc in pustil 1 dan preskenirati (malwarebytes (custom scan) + comodo (realtime) + win AV, kakorkoli že vsak deluje), našlo ni nič (oz. nič posebnega, par "sumljivih" datotek).
Kot rečeno, nisem seznanjen, da bi bila možnost, da je kakšna nova verzija vmesnika (sata je menda sata...), mislim si, da bi problem s kablom ali čem podobnim izgledal drugače. Ne vem, v skrajnem primeru bom moral za nadaljno možnost uporabe pc-ja nabaviti kak mini ssd-disk, ko je bilo ravno govora o dostopnosti slednjih.

Hvala nasploh za odzive - neprecenljivo je tudi vedeti, da nisi sam ni kaj očitnega spregledal. 8-O

Pungiish je izjavil:

Pozdravljeni, a še komu nagaja točen čas na windowsih? Prej je bil minuto počasnejši, potem sem spremenil network time, zdaj prehiteva,..
slika
https://imgur.com/a/zlaNrY1


Hecno - jaz sem mislil, da je z mojo novo (restorirano) windows instalacijo kaj narobe, pa sem spremenil server (mislim, da na US gov ali kaj je druga možnost).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

MrStein ::

tebodi je izjavil:


Danes sem isti disk priklopil prek usb-ja na drug pc in pustil 1 dan preskenirati (malwarebytes (custom scan) + comodo (realtime) + win AV, kakorkoli že vsak deluje), našlo ni nič (oz. nič posebnega, par "sumljivih" datotek).

Si testiral tudi hitrost diska na tem drugem PC?

Kaj pa hitrost diska na originalnem PC, a zagnanim drugim OS-om? (s kakega ključka lai CD/DVD)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klekej ::

A bo šlo po formatu na računalnik naložiti 64bit verzijo, čeprav je bil računalnik posodobljen na win10 32bit. Kupljeni so bili sicer original win7 32bit, ključ imam.

tebodi ::

MrStein je izjavil:

tebodi je izjavil:


Danes sem isti disk priklopil prek usb-ja na drug pc in pustil 1 dan preskenirati (malwarebytes (custom scan) + comodo (realtime) + win AV, kakorkoli že vsak deluje), našlo ni nič (oz. nič posebnega, par "sumljivih" datotek).

Si testiral tudi hitrost diska na tem drugem PC?
Kaj pa hitrost diska na originalnem PC, a zagnanim drugim OS-om? (s kakega ključka lai CD/DVD)


Ja, sem - kar sem mogel. Nimam pri roki vseh dodatkov, npr. ohišje imam usb2 (omejitev 30MB/s), sedaj so skoraj vse utility zadeve za uefi, imam par starejših boot dvd-jev, kjer nekatere stvari delujejo nekatere ne, skratka, na istem PC-ju je disk načeloma delal, na drugem PC-ju tudi. Ampak je vedno kup variant, kaj bi lahko vplivalo, od kakšnih "novejših" vmesnikov/protokolov (SATA* npr.), s čimer ne morem biti na tekočem.

Po izvedeni novi instalaciji win 10 problema ni več. Vsaj zaenkrat deluje čisto normalno, sistem normalno odziven (čisto uporaben kljub HDD disku). Težko z gotovostjo reči, kaj bi bilo vzrok, ampak skoraj ni druge razlage kot da so pri MS-ju zaznali »neupravičeno« menjavo hardware-a, torej kloniranje diska iz ssd na hdd, in onemogočili windowse (ki so prej 5 ali koliko že let normalno delovali, sedaj pa je tudi popolni partition restore postal neuporaben, lahko bi se verjetno še kako hecal z reševanjem tega, ampak nima smisla).

 Za statistiko...

Za statistiko...

MrStein ::

Ne, 100% niso "onemogočili windowse".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tebodi ::

Mimogrede, res neverjetno ^2, koliko neskončne zabave omogočajo win 10: naletel na nov problem pri osnovnem networkingu. Običajni preprosti windows local sharing/workgroup na tej novi instalaciji win 10 ni delal.
Vsi pc-ji/NAS sicer dostopni, delujoči med seboj, razen slednje win 10 instalacije, kjer je bilo vse vidno prek tcp/ip (prek ping-a), vendar win explorer ni niti videl niti mogel dostopati.

1. Preverim advanced network settings (Network and Sharing Center\Advanced sharing settings), profile private/public/other (pri čemer se še nisem podučil o izjemni koristi zadnje opcije "All networks", verjetno samo zato, da kaj zafrkne). Vse nastavitve OK, poskusim vse odpreti, nič ne pomaga (in restart itn. itn.), najdem rešitev, da je treba vse dostope zapreti/onemogočiti, deinstalirati driverje, nato vse odpreti/omogočiti, nakar naj bi delalo. Seveda, to ne dela.
2. Poskusim potencialno škodljiv regedit ("AllowInsecureGuestAuth"): v explorerju, Network presenetljivo viden dodatno 1x pc, ostalo ne, dostopno nič. Verjetno se isto lahko spremeni tudi prek Group policy editorja.
3. Preverim/vklopim 4x services (Function Discovery*, SSDP discovery, UPnP Device Host): viden dodatno še 1x pc.
4. Preverim/dodam windows features: SMB 1.*.

Aha, sedaj dela, lahko normalno dostopam do network sharing-a (pc-ji, NAS je wd live).

Sem prepričan, da tisti regedit vendar ni potreben, zato ga izklopim. Spet ne dela, sicer so vidne vse naprave v lokalnem omrežju, vendar ni mogoče dostopati do nobene.

Torej, res lepo. Da ne govorim o tem, da na začetku glede na nastavitve (samodejne oz. privzete, ki jih še takrat nisem preverjal) na prvem pc-ju (win 10 nameščen pred par tedni) sploh ne bi smelo delovati lokalno omrežje na tak način, pa je.

MrStein je izjavil:

Ne, 100% niso "onemogočili windowse".

Seveda, ne zdi se verjetno, ampak ne vem, kaj bi še bilo drugega. Posebej zato, ker sem predhodno isti backup že restoriral in problemov ni bilo. Je pa bila instalacija pač "vezana" na prejšnji disk, na katerikoli "identifikator" že uporabljajo za ta namen (oz. "hash" seštevka česarkoli pač). Saj nima smisla razpravljati, mogoče jih je motilo, da kup naprav prek usb-ja (tipkovnica, miška itn.) tudi ni bilo na voljo, torej po njihovem sofisticiranem algotu "mora iti za drug računalnik", kar pa ni dovoljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

tebodi ::

Imam pa eno vprašanje, za katerega skoraj zagotovo ni rešitve, pa ga bom pustil tukaj, če v prihodnje kdo kaj najde.
Namreč win 10 imajo še dodatno kup novih keyboard shortcuts/hotkeys, ki jih sam ne rabim, ne morem pa uporabljati kup drugih zadev, ki sem jih dnevno do sedaj lahko.
Kolikor sem uspel ugotoviti, je možno samo čisto izklopiti/zamenjati določeno tipko na tipkovnici (ne pa modificirane, npr. ctrl+tipka ali win+tipka), kar ničesar ne reši.
Npr. cel nabor tipk za windows desktops, ctrl+win+D/... je čisto neuporabna za mene, in tudi za večino uporabnikov kvečjemu moteča, ker sploh ne vedo, kaj so pritisnili in kaj se je zgodilo (nov desktop "skrije" vsa obstoječa okna, brez vidne razlage).
Da MS ne dovoli izklopiti teh funkcij, je skrajno bedno.

Alexius Heristalski ::

tebodi je izjavil:

Seveda, ne zdi se verjetno, ampak ne vem, kaj bi še bilo drugega. Posebej zato, ker sem predhodno isti backup že restoriral in problemov ni bilo. Je pa bila instalacija pač "vezana" na prejšnji disk, na katerikoli "identifikator" že uporabljajo za ta namen (oz. "hash" seštevka česarkoli pač). Saj nima smisla razpravljati, mogoče jih je motilo, da kup naprav prek usb-ja (tipkovnica, miška itn.) tudi ni bilo na voljo, torej po njihovem sofisticiranem algotu "mora iti za drug računalnik", kar pa ni dovoljeno.

Kloniranje Windows včasih ni 100% uspešno in je potrebna ponovna namestitev. Nima absolutno nobene zveze z aktiviranjem. Če sistem zazna spremembo hardvera, so edine posledice opozorila o aktiviranju in nezmožnost prilagajanja videza (slika za ozadje itn.), ne pa težave, ki si jih doživel.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

b3D_950 ::

tebodi je izjavil:


4. Preverim/dodam windows features: SMB 1.*.



Vzrok je verjetno update - 1709, ker je ta verzija polna lukenj in je onemogočena:
https://blogs.technet.microsoft.com/fil...

https://support.microsoft.com/sl-si/hel...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b3D_950 ()

tebodi ::

b3D_950 je izjavil:

tebodi je izjavil:


4. Preverim/dodam windows features: SMB 1.*.

Vzrok je verjetno update - 1709, ker je ta verzija polna lukenj in je onemogočena:
https://blogs.technet.microsoft.com/fil...


Ja, mislim da je, no saj je več raznih "updateov", na katere se naleti ob reševanju problemov.
Ampak dejstvo, da se to še vedno dogaja, in popolna neuporabnost vmesnika windowsov za vsakršno reševanje ne-tako-redkih-ali-nepomembnih težav, je žalostno.
Verjetno je kdo kdaj preletel komentarje pod kakšnim videom za reševanje problemov v windowsih (ali čem drugem)? Vao, kakšna zamujena priložnost.

tebodi ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Kloniranje Windows včasih ni 100% uspešno in je potrebna ponovna namestitev. Nima absolutno nobene zveze z aktiviranjem. Če sistem zazna spremembo hardvera, so edine posledice opozorila o aktiviranju in nezmožnost prilagajanja videza (slika za ozadje itn.), ne pa težave, ki si jih doživel.


Ok, verjamem, nimam posebnih, obsežnih izkušenj s tem. Ampak v preteklih 1-2 letih je isto restoriranje (sicer na isti, izvorni disk) uspelo, pred tem v še več letih je vedno uspelo tudi restoriranje na razne druge diske (morda z dodatno izvedbo "repair windows" z instalacije ipd.). Morda je kaj čisto tretjega, ampak zelo nenavadno obnašanje in škoda, če mora uporabnik potem vse na novo...
Hvala, bom si zapomnil, kako izgleda ta nedopustna sprememba hardwarea.

mtosev ::

eno hitro vprašanje: kolk bi najceneje prišo upgrade iz win 10 home na pro? MS hoče 140€. pozna kdo kaj bolj ugodno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mikhaair ::

Eno vprasanje, ker sem skuril ocitno enote na gsm racunu...:D
Torej fotke iz telefona se mi prenesjo na PC in tam potem sortiram fotke v druge folderje.
A se ta prenos v druge folderje dela preko internetne povezave ali se fotke prenasajo le na One drive racunu?Upload fotografij imam seveda nastavljen le na wi-fi povezavo. Fotke sem pa prekladal na hotspotu telefona.

klinker ::

mtosev je izjavil:

eno hitro vprašanje: kolk bi najceneje prišo upgrade iz win 10 home na pro? MS hoče 140€. pozna kdo kaj bolj ugodno


Ebay

mtosev ::

kolk vem so na ebayu standardni ključki. mene zanima, če so kaki kateri bi bili cenejši, ker veljavno licenco že imam. jaz bi imel nek cenejši upgrade, ker, če že imam licenčen home bi rabil dobiti za kakšno boljšo ceno. win7 vem, da so imeli upgrade pakete iz professional na ultimate in podobne fore
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

O cemu ti to? 3-5€ je key za 10ko pro na ebay. Kupis, gres v nastavitve, utipkas novo kodo in se ti odklenejo pro moznosti. Simpl

mtosev ::

če so kaki upgrade ključi. uradni s strani Msja. ključi za 5EUR na ebayu so večinoma ključi katere so ljudje dobili, ker so študenti in podobno. err sn se spomnil. zlogiral se bom na microsoftov forum in tam vprašal, če je kaj. 145EUR kolk mi MS nudi prek stora mi je preveč. za tolk dobim čisto nov/unused legalno licenco pri kakšnem podjetju v EU/DE
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klinker ::

Pa kaj pol? A mislis da Win Pro za 140€ dela bolje od tega za 5€ :D

broken/link ::

najboljši operacijski sistem: https://www.monitor.si/novica/microsoft...

mtosev ::

sn tole že vido včeraj. v final verziji tega ne bo. kot drugo lahko vseeno inštaliraš browser po želji. je pa malo microsoft tečen s takšnimi pristopi/idejami, a to počnejo tudi drugi v big business
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Tipajo kje je meja... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Lonsarg ::

Če uporablaš Googlove storitve v Edge so tudi zelo nadležni oglasi za inštalirat Chrome. Smo v časih agresivnega marketinga očitno.

kokpa ::

Zdravo, kolega mi je prinesel prenosnik iz l.2006 futjitsu siemens el 80, intel t5500, 2.5gb rama ddr2 400mhz, nvdia 7600 go, 120gb sata disk, z windows xp. Stvar za to dobo dejansko leti na teh windowsih. Njegov problem pa je da chrome in proklik ne podpirat izgleda vec xp. Mene pa matra tudi ce ga sedaj pošljem nabavit windows 10 in mu to nalozim da bo to zelo upocasnilo delujoc prenosnik. Prvo bi moral dobiti še eno palcko ddr2 2gb rama da bi prisel na 4gb potem bi recimo windows 10 lazje dihal.

jonystar ::

@kokpa z media creation toolom(microsoftova stran) si prenes namestitven ISO, ali pa si kar naredi bootable ključek. Naloži in med namestitvijo izber, da nimaš ključa izdelka. Tako boš videl kako se bo zadeva obnesla. Problem pa zna bit pri driverjih.

kokpa ::

jonystar je izjavil:

@kokpa z media creation toolom(microsoftova stran) si prenes namestitven ISO, ali pa si kar naredi bootable ključek. Naloži in med namestitvijo izber, da nimaš ključa izdelka. Tako boš videl kako se bo zadeva obnesla. Problem pa zna bit pri driverjih.


Hvala, sploh nisem vedel da to obstaja(je pa res da nisem namescal, upgredal sistemov ze vsaj 5let). Rekel kolegu da je prenosnik ravno 50eur vreden, da si naj že novega omisli :) Rabi za pisarnisko delo, plus pregled autocad, pdf nacrtov

MrStein ::

Windows 10 na taki PC je čisti mazohizem. Sploh če ostane 2 GB RAM-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kokpa ::

MrStein je izjavil:

Windows 10 na taki PC je čisti mazohizem. Sploh če ostane 2 GB RAM-a.


Kaj pa predlagas da se usposobi nlb proklik?

MrStein ::

Nič, ker se na ProKlik ne spoznam.
Pravim ti samo, da je Windows na takem HW muka.

Lahko sicer probaš. Sploh, če ga boš uporabljal zgolj za ProKlik, bo mogoče zadovoljiv.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kokpa ::

MrStein je izjavil:

Nič, ker se na ProKlik ne spoznam.
Pravim ti samo, da je Windows na takem HW muka.

Lahko sicer probaš. Sploh, če ga boš uporabljal zgolj za ProKlik, bo mogoče zadovoljiv.


Še namestitev mi ne uspe, rufus+iso pa mi noce bootat. Se vstavi pri crnem ekranu in utripajaci podcrti na ekranu. Rufusa mi pa na xp sploh noce odpret, tako da kljucek naredil na win10 prenosniku. Sem zaenkrat obupal.

Joze_K ::

Hm, meni pa se je po updateu porušil internal network - ne vidim NASa - potem sem bral neka navodila, in spet prižgal SMB, vendar sedaj vidim NAS diske, ampak piše error 0x80070035 - network path was not found
kako hudiča še tole poštimat

b3D_950 ::

Joze_K je izjavil:

Hm, meni pa se je po updateu porušil internal network - ne vidim NASa - potem sem bral neka navodila, in spet prižgal SMB, vendar sedaj vidim NAS diske, ampak piše error 0x80070035 - network path was not found
kako hudiča še tole poštimat




to si vklopil?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mtosev ::

kokpa je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nič, ker se na ProKlik ne spoznam.
Pravim ti samo, da je Windows na takem HW muka.

Lahko sicer probaš. Sploh, če ga boš uporabljal zgolj za ProKlik, bo mogoče zadovoljiv.


Še namestitev mi ne uspe, rufus+iso pa mi noce bootat. Se vstavi pri crnem ekranu in utripajaci podcrti na ekranu. Rufusa mi pa na xp sploh noce odpret, tako da kljucek naredil na win10 prenosniku. Sem zaenkrat obupal.
priporočaj mu windows 7 al linux. ta grafa katera je v tem prenosniku sploh ne podpira win 10. najboljša možnost mu je nov prenosnik. v SLO že najdeš dual core, 4gb rama in win10 za 200e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Joze_K ::

b3D_950 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

Hm, meni pa se je po updateu porušil internal network - ne vidim NASa - potem sem bral neka navodila, in spet prižgal SMB, vendar sedaj vidim NAS diske, ampak piše error 0x80070035 - network path was not found
kako hudiča še tole poštimat




to si vklopil?

 SMB

SMB


in

Qcube ::

Se ti je mogoče spremenil network iz private v public? Pogooglaj za powershell ukaz za spremenit, ker po ta novem updejtu ni več mogoče to spremenit v nastavitvah.

Joze_K ::

Qcube je izjavil:

Se ti je mogoče spremenil network iz private v public? Pogooglaj za powershell ukaz za spremenit, ker po ta novem updejtu ni več mogoče to spremenit v nastavitvah.


madona... tukaj pa se nič ne razumem:
PS C:\Users\joze_> Get-NetConnectionProfile


Name : Network
InterfaceAlias : Ethernet
InterfaceIndex : 6
NetworkCategory : Private
IPv4Connectivity : Internet
IPv6Connectivity : NoTraffic



PS C:\Users\joze_> Set-NetConnectionProfile -InterfaceIndex 6 -NetworkCategory Private
Set-NetConnectionProfile : Unable to set the NetworkCategory due to one of the following possible reasons: not running PowerShell elevated; the NetworkCateg
ory cannot be changed from 'DomainAuthenticated'; user initiated changes to NetworkCategory are being prevented due to the Group Policy setting 'Network Lis
t Manager Policies'.
At line:1 char:1
+ Set-NetConnectionProfile -InterfaceIndex 6 -NetworkCategory Private
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : PermissionDenied: (MSFT_NetConnect...B27B2C721E64}"):root/StandardCi...nnectionProfile) [Set-NetConnectionProfile], CimExcept
ion
+ FullyQualifiedErrorId : MI RESULT 2,Set-NetConnectionProfile

Qcube ::

Nisi admin, ampak ni v tem problem ker je že na Private. Očitno je nekje drugje težava.
««
104 / 141
»»