» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
105 / 141
»»

klinker ::

MrStein je izjavil:

Windows 10 na taki PC je čisti mazohizem. Sploh če ostane 2 GB RAM-a.


Niti ne. Jst imam 10ko na Turion X2 in 2GB rama ter SSD, pa razen YT zadeva kr dela. Grafa je X1250, ki tudi ni podprta, pa delajo gonilniki od Viste.

kokpa je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nič, ker se na ProKlik ne spoznam.
Pravim ti samo, da je Windows na takem HW muka.

Lahko sicer probaš. Sploh, če ga boš uporabljal zgolj za ProKlik, bo mogoče zadovoljiv.


Še namestitev mi ne uspe, rufus+iso pa mi noce bootat. Se vstavi pri crnem ekranu in utripajaci podcrti na ekranu. Rufusa mi pa na xp sploh noce odpret, tako da kljucek naredil na win10 prenosniku. Sem zaenkrat obupal.


Kljucek naredi s MS toolom al pa z diskpart. Z Rufusom sem imel tudi sam tezave z 10ko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Joze_K ::

ali tile windowsi pa so res sranje od sranja..
pri vsakem updateu nekaj neha delat...

če npr. pingam lokacijo NASa..
mu uspe brez problemov

če pa hočem vsebino videti v Explorerju pa ta bedast 0x80070038 error

C:Users_joze_>ping 10.150.117.129

Pinging 10.150.117.129 with 32 bytes of data:
Reply from 10.150.117.129: bytes=32 time 1ms TTL=64
Reply from 10.150.117.129: bytes=32 time 1ms TTL=64
Reply from 10.150.117.129: bytes=32 time 1ms TTL=64
Reply from 10.150.117.129: bytes=32 time 1ms TTL=64

Ping statistics for 10.150.117.129:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

Qcube ::

Si preveril firewall? Windows defender razne nastavitve?

Joze_K ::

Qcube je izjavil:

Si preveril firewall? Windows defender razne nastavitve?


hm, a veš, da ne vem kaj naj gledam v firewallu.. tam ni teh IP-jev,.. in pa so inbound, outbound rules,..

uh, mi res ta WIN10 gre že preko vseh mej...

b3D_950 ::

Naprej poglej kater NAS uporabljaš in če lahko narediš kakšn upgrade software/firmwarea. Potem preveri, katere verzije SMBja podpira in, če omogoča NFS sharing, da probaš preko NFS, namesto SMB.
Get-SmbConnection -servername IP_od_NAS
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Joze_K ::

Podpira 1,2,3 SMB
Tudi NFS vendar pa ga ne poznam

Gre za Asustor AS302T

Do tega updatea je vse lepo delalo...

Tudi zdaj s pingom...
Explorer, oz.IP dostop - pa tema

klinker ::

To je tudi meni v nekem trenutku vse crknilo. Nobena naprava vec ni imela dostopa do racunalnika, niti TVji, na katere streamam multimedio po bajti s TvMobili ni vec delalo in niti do sharanega tiskalnika vec nisem mogu dostopat.
Resu sem pa tako, da sem 10ko poknu dol in namestil Server, ker po nekaj dnevih jebanja mi ni uspelo zadeve nazaj vzpostavit v celoti.
Skratka, ni kriv NAS, ampak Winsi.

b3D_950 ::

Press Windows + R to launch the Run application. Type “gpedit.msc” in the dialogue box and press Enter.
Once in the editor, navigate to the following path:

Computer Configuration > Administrative Templates > Network > Lanman Workstation

At the right side, you will see an entry named “Enable insecure guest logons”. Double-click it to change its properties.

Change the option from “Not Configured” to “Enabled”. Press Apply to save changes and exit. Now restart your computer and check if the problem got solved.

https://appuals.com/fix-cannot-access-n...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Joze_K ::

Windows 10 HOME
Windows ne najde "gpedit.msc"

Home verzija nima te nastavitve

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

klekej ::

klekej je izjavil:

A bo šlo po formatu na računalnik naložiti 64bit verzijo, čeprav je bil računalnik posodobljen na win10 32bit. Kupljeni so bili sicer original win7 32bit, ključ imam.


Ne gre.. "Za različico programa za vaš osebni računalnik se obrnite na založnika programske opreme". Obstaja kakšen trik, da prelisičim sistem?

Qcube ::

Bi moralo it skozi. Si izbral pravo verzijo, pro oz. home? Za 32/64 so delovali isti ključi.

klekej ::

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Tle sem si prenesel namestitveno orodje na USB ključek in me je takoj opozoril, ko nisem uporabil priporočene nastavitve za računalnik, ki je win32, rabil ključ izdelka. Vse ok, ga imam, ampak štartat mi pa nikakor noče. Ko na ključku pritisnem setup mi javi tisto opozorilo.

solatko ::

Tvoj procesor verjetno ne podpira 64 bitne verzije.
Delo krepa človeka

klekej ::

AMD Athlon II X2 255 3.10GHz

32-bitni operacijski sistem, procesor x64.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

klekej ::

Kako se v tem biosu pride do boota z usb? V glavi imam sicer, da win10 ne bootas iz biosa, ampak direktno iz ključka v windowsih?

 BIOS

BIOS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klekej ()

gddr85 ::

ob bootu stisneš eno f (11/8/2) tipko za boot opcijo

ethelred ::

Joze_K je izjavil:

Podpira 1,2,3 SMB
Tudi NFS vendar pa ga ne poznam

Gre za Asustor AS302T

Do tega updatea je vse lepo delalo...

Tudi zdaj s pingom...
Explorer, oz.IP dostop - pa tema


Sem imel enak problem, rešil ga je Network reset.
Link: https://www.howtogeek.com/265870/how-to...

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ethelred ()

Joze_K ::

@ ethelred
hvala, bom shranil za naslednjo priliko,..
skratka včeraj večer po 20h, ko sem že obupal čez vse, preizkusil milijon nekih opcij .. je začelo delati, samo od sebe - pravzaprav v tem trenutku nisem nič spreminjal in je začelo...

!!!! za znoret !!!!

definitivno bo potrebno poiskat nek nov način za dostopanje do NASa v lastni mreži,.. bral sem o NFS dostopu, vendar moj WIN HOME nima te opcije za vključit...

bo treba nekaj novega poiskat, tako, da bom lahko gledal vsebine preko explorer-ja
(je pa hudič, ker so KODI-ji po PCjih na SMB naravnani - sedaj spet vse na novo konfigurirat in nastavljat... mater pa MS)

aha še to,
včeraj mi je en kolega komentiral, da je imel iste probleme, in da bi naj bilo krivo, da ko je bil nov update in si odkljukal za VSE opcije kot NE DOVOLIM DOSTOPA MICROSOFTU... da pride do teh problemov,..
baje bi nekaj od tega moralo biti vklopljeno... kaj pa ne vem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

b3D_950 ::

Joze_K je izjavil:

je začelo delati, samo od sebe - pravzaprav v tem trenutku nisem nič spreminjal in je začelo...

!!!! za znoret !!!!



Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Joze_K ::

@ b3D_950
bad joke :(, stvarno za znoret..

vidim, da bo MS ukinjal tole SMB za vsako ceno..

vendar ne vem kaj sedaj uporabit/nastavit, da bom lahko dostopal do NASa (W Home - npr. nima NFS ki ga priporočajo...) in da bom lahko KODI laufal

broken/link ::

si moral za dostop do sharea vpisat username in password? ker lahko da se ti je samo avtentikacija zdrkljala.

Joze_K ::

ja v poverilnicah sem dodal ta NAS...
sem med "ustvarjanjem" tudi tega pobrisal, pa ni delalo, ..ni se mogel conectati na IP
.. šele ko je zgrabil (po n-urah) je zahteval tudi vpis gesla..

ampak, ok, študiram protokole,..
mislim, da bom šel vse preštelati iz SMB na FTP protokol... kak teden dni dela za vse KODI-je po hiši.. ampak upam, da bo future proof (ker tale SMB šit em sedaj že ene 3x imel probleme)

lopov ::

Glede starejše verzije SMB -- preberite tole: https://www.thewindowsclub.com/disable-...

Če nimate pomislekov glede varnosti, se lahko vklopi.

Jaz nič kriv 8-)

tebodi ::

kokpa je izjavil:

MrStein je izjavil:

Nič, ker se na ProKlik ne spoznam.
Pravim ti samo, da je Windows na takem HW muka.

Lahko sicer probaš. Sploh, če ga boš uporabljal zgolj za ProKlik, bo mogoče zadovoljiv.


Še namestitev mi ne uspe, rufus+iso pa mi noce bootat. Se vstavi pri crnem ekranu in utripajaci podcrti na ekranu. Rufusa mi pa na xp sploh noce odpret, tako da kljucek naredil na win10 prenosniku. Sem zaenkrat obupal.


Če nisem spregledal kakšnih odgovorov, mimogrede: si preveril vse variante BIOS/EFI, MBR/GPT, ker če danes narediš (v win 10) bootable medij, bo zelo verjetno ustvarilo EFI varianto. Pa tudi če imaš/daš pravi (stari) format, je možno, da je vsebina za "efi". (Vsaj toliko sem uspel sam preveriti o delovanju z zagonskih diskov.)

tebodi ::

Jao, jao. Res neverjetno.
Network share, v domačem omrežju, prav prek "slabega" windows/SMBx protokola, spet ne deluje.
Ne želim se ukvarjati z ustvarjanjem računov na drugem PC-ju (kjer več ali manj laufa samo Plex), zato sem vedno imel običajen, odprt network share, kjer sem lahko bral/pisal brez zafrkavanja.

Kot predhodno rečeno, zadevo nekako uspelo urediti, shared folder dostop za NAS deluje, ampak sedaj nikakor ne morem dostopat do v Win 10 ustvarjenega share-a (oba pc-ja z win 10).

Res se nas samo par tukaj zafrkava s tem, ampak ali ni to nekaj najbolj pogostega, kar vsi uporabljajo doma: sharaš folder in potem v (zaprtem, varnem) lokalnem omrežju bereš/pišeš do te mape.
Ali sem kaj spregledal, ali to več ne deluje (pa še ne vem)?
Seveda sem 100x preveril Properties - Share, - Security (od začetka imel ustrezno nastavljeno, tudi poskusil par "napačnih" nastavitev, če bi potem delalo), nič.

Mimogrede, primer navodil:
https://tunecomp.net/set-up-network-acc...

Bom pa sedaj šel še enkrat skozi tole:
https://www.tenforums.com/tutorials/111...

Glede spreminjanja formata datumov v Win 10: ne samo običajne aplikacije, razni (batch) skripti, ki so dosti let brez problemov laufali, so lahko čisto porušeni zaradi tega. Sam sem preveril izvedb, neodvisno od "region settings", pa ni vredno (načeloma vsako pridobivanje prek WMIC traja več sekund).

tebodi ::

Aja, "\Users\" folder pa gre dostopat, ki ga sicer nisem sam sharal.

Lonsarg ::

Pravice v Windows share so dvojne. Si nastavil potrebne pravice za share in nato ločeno še potrebne pravice za folder, ki ga sharaš?

Qcube ::

Imam ubuntu 16.04 in 18.04 v virtualkah, 16.04 se nikakor noče povezat v win 10 share, 18.04 brez problema. Lahko pa sheram mapo v 16.04 in se iz windows brez problemov povežem nanj. Tazadnji KODI dela in se poveže brez problemov z win v obe smeri, tam nisem imel težav.

broken/link ::

s sharei smo imeli mi probleme med serverji 2012 R2. Ker zadeva kar naenkrat ni več delovala.
kakšna je bila rešitev?
update clientov in serverjev.
En windows update je očitno ***** vse skp. in ni bilo dovolj, da se je samo server poupdatealo, je bilo potrebno poupdateat tudi kliente. ne vem pa, za kateri update je bil krivec.

tebodi ::

Lonsarg je izjavil:

Pravice v Windows share so dvojne. Si nastavil potrebne pravice za share in nato ločeno še potrebne pravice za folder, ki ga sharaš?

Ja, seveda. Kot tudi povsod navajajo v navodilih, vse x-krat vklopljeno/izklopljeno/restartano. Ironično je, da pa deluje za "nek" User folder (za katerega ne vem, zakaj bi "moral" biti sharan, gre sicer res predvsem za "public" podmapo, ampak vseeno).
Bom seveda še x+1-krat probaval. Mora biti spet nek win 10 update.
Kot sem že rekel, zakaj vedno takšni problemi s temi res osnovnimi nastavitvami (2x win 10 pc-ja). Sicer so/smo vsi tiho, in domnevam, da imam(o) zelo redki s tem težave, če pa se pogleda kak youtube video, pa spodaj 20k+ komentarjev "thank you, you saved my life".
Mimogrede, prejšnji win 10 update mi je na 2. pc-ju zbrisal poimenovanje "workgroup" (v workgroup). To so verjetno MS-jeve "dobro premišljene" varnostne pomoči za neuke uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

tebodi ::

Da zaključim pozitivno, naslednji dan je delovalo. Zakaj natančno, ne vem, zaenkrat network sharing deluje normalno.
To, da MS v vsaki verziji takšne stvari spreminja, tudi malenkostno v smislu UI-ja, je problem.

Sem pa naletel na en nenavaden primer: po preskusu aplikacije za disk image backup (Acronis) in nato deinstalaciji, in zaključni izvedbi posebnega "total" removal tool-a, je še vedno ostal nek vnos v registry, zaradi katerega se je Security Center oglašal, da je en problem in da niso najdeni driverji. Troublesolver ni rešil ničesar.
Ročno odstranjevanje vnosa v registru pa ni bilo mogoče, na noben način, niti pogledati ni bilo mogoče ključa: prek owner/permissions, niti v Safe mode. (Ne bom komentiral, kaj so naredili s safe mode, in kako deluje OS sistem, kjer kot admin spremeniš lastnika/pravice, pa jih nato spet resetira na "lastnika" nekega installerja.)
Nazadnje je uspelo prek PsExec orodja (Sysinternals), komaj komaj:

https://social.technet.microsoft.com/Fo...

Če kdo naleti na podoben problem pri "registry entries removal", bi to moralo delovati.

orreel ::

Mene zanima ali je mogoče odstraniti adobe flash player iz windowsa 10 ?
Vsi se že izogibajo tega predvajalnika, tudi brskalniki ga ne podpirajo več vsaj večina ne,microsoft ga pa še kar uporablja in vgradi celo v sam operacijski sistem.

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Vsaj v IE se da izklopiti Flash v celoti.
Edge pa baje sprašuje za dovoljenje za zagon vsakič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ngc2392 ::

čisto btw...jaz vedno izklopim "zahtevaj geslo za skupno rabo" tam pri nastavitvah omrežja. windows to zelo rad vklaplja pri posodobitvah in potem se nekaj minut praskaš po glavi, kaj je spet narobe :)
no, lahko da je pri tebi kaj hujšega...
United We Stand, Divided We Fall

tebodi ::

Mimogrede, ker me je totalno raz*zilo, ko so win10 spet preklopili tipkovnico na US. Po vseh preverjanjih (vsi hotkey switchi so off, language, keyboards, itn. itn.) sem našel to, in se v prihodnje (verjetno) ne bom več s tem ponastavljanjem ukvarjal. Torej tega sam še nisem prej našel:

... if you happen to have more than 1 keyboard, just press Windows+Space to switch.
https://devrant.com/rants/212075/if-win...

Sicer vsi ostali nasveti ne delujejo, windowsi pač (tudi to) vsake toliko ponastavijo. (Ne, sem precej 100%, da nisem pritisnil zgornje kombinacije, da bi sam preklopil na US tipkovnico, saj so se windowsi ravnokar naložili in je bil prvi stik s tipkovnico v US jeziku).

Pa to je tudi hec: če slučajno uporabnik klikne "clear all notifications" in potem spozna, da je vmes mogoče bilo obvestilo, ki bi ga še rad preveril, to ni mogoče. Windowsi ne hranijo "notifications history", ker bi teh "bilo preveč in ni dovolj prostora". Domnevam, da je to več ali manj uradni odgovor. Ja, za zadnjih 6 text notifications bi se še našel prostor, se mi zdi, pa od kakšnih ~10 GB ali koliko je povprečno raznih nepotrebnih starih updateov pa bi šlo kaj počistit. (Nisem podrobno preverjal in kakšne dodatne aplikacije zaenkrat samo za to ne nameravam nameščati.)

Aar2rk ::

@tebodi

samo da veš, da sem imel tudi sam vse naštete probleme, ki ti tako lepšajo dneve:
1.predvsem neskončno zabavo z mrežo in vidljivostjo računalnikov, parkrat. Vklop SMB1 je pomagal prvič, potem so ukinli workgroupe in sem se moral še enkrat zafrkavati z vsem, potem je en (neznan) update pomagal, da vidim spet tudi linux šerane diske.
2. prav tako mi skačejo tipkovnice na več računalnikih na US same od sebe po kakšnem restartu
3. notofications so pa itak beda, ker so not ali sama jajca, ali pa ne prideš do redkih koristnih (in pomembnih) in info. Da pa ugasneš vsa obvestila o novih albumih slik moraš pa itak narediti stojo, medtem ko pritiskaš z levo roko Windows+Space+Ctrl+Del+Enter+AltGr v enem obskurnem oknu.
Ampak samo do naslednjega večjega updejta, potem pa vse na novo.
ta poskrbi da dobim nazaj tudi vse reklamne/vohalne/brezvezne programe, ki sem jih počasi odstranjeval...

mogoče računajo, da nas je toliko nesrečnih in jeznih uporabnikov, da se bolečina razporedi na minimum.

MrStein ::

Ah, ker leta 2018 še vedno ne znajo narediti, da OS sam prepozna in nastavi jezik tipkovnice. Kot da smo leta 1912... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Meni je prepoznal ko sem cca 1mesec nazaj nazadnje nalagal. Sicer sem moral še vedno potrdit izbiro, ampak so bile slovrnščine že prednastavljene. Nalagal sem preko svežedolpotegnenega mediacreation tool.

MrStein ::

Zanimivo, meni ni:

MrStein je izjavil:

Zakaj med instalacijo vpraša "Is this the right keyboard layout?" in ponudi "US", če sem 4 minute prej na začetku instalacije izbral "Slovenian" layout?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

Včeraj sem se zajebaval s to nesrečo od Win10 mreže (ker na Win 7 mi še vedno vse dela tako kot mora). 3 računalniki, povezani že kakšni 2 leti se po novem niso "videli" + linux jih ne vidi & najde. V praksi to pomeni, da imam na vsakem računalniku definirana uporabniška imena in gesla ter da če vem ime deljene mape, lahko ročno vtipkam pot \\server\mapa in bo na windows delovalo, linux pa ne.

Če pa grem preko explorerja pogledat omrežje pa tam zlistanih ni nobenih računalnikov.

Sledil sem tem navodilom in dejansko šel korak za korakom:
https://www.thewindowsclub.com/network-...

"Function Discovery Resource Publication" -- pogledam -- povsod je izklopljen. Preklopim na Auto + zaženem. Takoj je rezultat -- vsi računalniki se pojavijo v omrežju, a do map drugih računalnikov ne morem dostopati, vsak odpre samo svoje.

Dodatne nastavitve windows -- dodal obe kljukici (server + client) za SMB1 in mape s prikažejo + lahko se jih odpira.

Mal mi je zmanjkal časa (jutranje ure) in nisem preverjal, če dela tudi na linux klientih.

Pod črto -- brez SMB1 mi računalniki Win10 ne prikažejo map v skupni rabi. Win 7 na sicer samo enem računalniku dela -- tam imam izklopljeno samodejno posodabljanje in predvidevam, da se SMB1 zaradi tega ni izklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

b3D_950 ::

https://serverfault.com/questions/91389...


  In the smb.conf [global] section add max protocol = SMB2
    Restart your Samba.


nekaj v tej smeri...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

lopov ::

@tebodi -- v nastavitvah izklopi preklop tipkovnice s tipkami.

Nastavitve Win 10 --> Ura in jezik --> Regija in jezik (meni na levi) --> Napredne nastavitve tipkovnice --> Možnosti jezikovne vrstice --> preklopiš na drugi zavihek (Dodatne nastavitve tipk) --> označi preklapljanje med jeziki in spodaj izberi "spremeni zaporedje tipk" --> oboje spremeni na "ni dodeljeno".

Najdeš tudi v klasični nadzorni plošči a ima računalnik, kjer to tipkam dostop onemogočen, na pamet pa ne vem.

b3D_950 je izjavil:

https://serverfault.com/questions/91389...


 In the smb.conf [global] section add max protocol = SMB2
Restart your Samba.


nekaj v tej smeri...


Thx, za izhodišče bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

krepki ::

Imam problem in sicer Acer V3 574G prenosnik po sveži namestitvi windows 10 se pojavlja blue screen z napako video dxgkrnl fatal error windows 10,a ima kdo idejo kako to rešit.
Poskusil sem že po tem navodilu ampak neuspešno.

Še kakšna ideja mogoče?

tebodi ::

lopov je izjavil:

@tebodi -- v nastavitvah izklopi preklop tipkovnice s tipkami.

Hvala! No, sem sicer to že naredil (od prvih winsov, vedno naredim takoj po instalaciji), še naknadno x-krat preveril (pa vse, kar je možno izklopil od accessibility ipd.), in ravno sedaj, ko to tipkam, ko so se ravnokar win 10 naložili, in spet - US tipkovnica.

Se opravičujem, če je komu tečno, to že bolj pišem, ker je smešno vse skupaj.

Ok, sedaj sem šel še enkrat pogledat, prejšnjikrat sem posebej nastavil/preveril "override default input method" = Slovenian, in kot rečeno, sedaj spet US tipke.
Dobro, mogoče bi moral prevzeti krivdo (ne zares, pa naj bo), sem samo želel pogledat, kako izgleda Win Mail (ne bom komentiral), in ni nastavitve jezika (UI bil v slovenščini), razen da uporabnik to nastavi pod "windows region/language". In sem zato potem (če se prav spomnim), premaknil v Region & language: "English (United States)" na 1. mesto. In posebej preveril/potrdil zgoraj omenjeno nastavitev "default input method" (=Slo), ampak tudi tako potem ne deluje po pričakovanjih. Je pa ob naslednjem zagonu "Win Mail UI" bil v US, kar me je pravzaprav že pozitivno presenetilo.
Sem sedaj preveril tudi opcije pod "Windows display language", imam edino "English (United States)" in mislim, da nikoli nisem imel nobene dodatne. Že samo to je neverjetno, da potem na raznih mestih windowsi vseeno "uturijo" Slo vmesnik (UI).

Torej, sedaj sem šel še 1x skozi, in spremenil (po možnosti dodal Slo tipkovnico, odstranil US tipkovnico), sedaj imam v vseh 3 "jezikih" samo Slo tipkovnico.
Nastavitev preferred languages:
1. English (United States) --> da bo res UI v angleščini
2. English (en-Sl) --> kolikor razumem, bi to moral biti "En" jezik s "Slo" input method
3. Slovenski

Ali imate tako ali ima kdo izkušnje, da bo to prineslo kakšne probleme? Bom poročal, če se bo to izkazalo za ok. Vse 3 opcije so windowsi sicer že sami namestili (in nisem spreminjal, ker je načeloma delalo).

Nimam in (vsaj zaenkrat) nisem nameščal nobenih pack-ov, pustil pa sem Slo jezik, ker bi črkovalnik enkrat še namestil. Priznam, da se mi je težko spustit v podrobne "microsoft the-right-way-to-do-this instructions", ker navadno vzame dosti časa, ampak nazadnje: 1. ali še vedno sploh ne dela prav, 2. naslednji teden spet spremenijo.

Sicer naj bi bilo tako:
https://superuser.com/questions/1241083...
Keep in mind that spell check is dependent on input language, so you won't be able to use spell check in Russian or German. If you do need spell check in these languages setup three input languages as JosefZ stated in a comment.

BTW: Kakšno zanič implementacijo antialiasinga imajo v teh "novih" oknih, to je res sramotno.

krepki je izjavil:

Imam problem in sicer Acer V3 574G prenosnik po sveži namestitvi windows 10 se pojavlja blue screen z napako video dxgkrnl fatal error windows 10,a ima kdo idejo kako to rešit.
Poskusil sem že po tem navodilu ampak neuspešno.

Še kakšna ideja mogoče?


Kolikor sem preletel, je najverjetneje "driver issue", v tem primeru bi šlo poskusiti z "drugo ali novejšo" verzijo driverjev prek Snappy Driver Installer.
Malware ipd. se zdi manj verjetno, ni pa nemogoče (tudi instalacija se lahko kje okuži).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

tebodi ::

Aar2rk je izjavil:

@tebodi

samo da veš, da sem imel tudi sam vse naštete probleme, ki ti tako lepšajo dneve:

Hvala, cenim(o) so-izkušnje. Saj se še nasmejimo, tudi, malo. :)

krepki ::

Sem namestil novejši driver zaenkrat je ok bomo videli kako dolgo bo zdržalo brez blue screena.

MrStein ::

Še komu piše "Some settings are managed by your organisation" v Settings / Updates?

Gre za netbook, ni del nobene organizacije.
Window 10 Home edition
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m ::

Jup.

Lenovo Win 10 Pro
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
105 / 141
»»