» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
89 / 141
»»

aannaa_1234 ::

Lonsarg je izjavil:

1. Licenca nima NIČ z inštalacijskim diskom, to je čisto ločena zadeva.
2. Obstaja več vrst licenc, OEM licenca je vezana na računalnik, Retail licenca pa na serijski ključ in jo prenašaš med računalniki, vendar zgolj 1 ali 2 računalnika naenkrat spet odvisno od vrste Retail licence!
3. Prednaloženi Windowsi na laptopih so v 99.999% OEM in so torej vezani na tisti laptop in ne moreš prenest licence, niti tako da bi na prvem računalniku odaktiviral. Kaj točno si ti počela da je oboje aktivirano pa ne vem, bi rabil več info:)



Hvala za podrobnejšo razlago. Naredila sem točno tako, kot sem opisala že zgoraj, in sicer:
1. na prenosniku - najprej prenesla orodje za posnetek diska z uradne Microsoftove strani;
2. še vedno na prenosniku - na dvd zapekla Windows 10;
3. naredila čisto namestitev windowsa na namiznem računalniku - torej formatirala obe particiji in bootala z namestitvenega dvd-ja;
4. do konca namestila windows 10; tudi povezava z internetom se je normalno vzpostavila;
5. poskušala aktivirati windows, a mi najprej ni uspelo;
6. na prenosniku v Ukazni poziv prilepila tekst iz zgornjega komentarja, da mi je izpisalo serijsko številko;
7. to isto serijsko številko vpisala na namiznem računalniku in ročno aktivirala windows - zaenkrat vse deluje in windows je bil uspešno aktiviran (vsaj tako je napisalo).

Upam, da res ne bo kakšnih težav zdaj. Pa še nekaj me zanima: kaj točno pa se zgodi po tem, ko preteče 30 dni in se izteče to obdobje, v katerem naj bi aktiviral windows?


Hvala in LP.

ST-777 ::

aannaa_1234 je izjavil:

...zaenkrat vse deluje in windows je bil uspešno aktiviran (vsaj tako je napisalo).
Če je bil res windows uspešno aktiviran na obeh računalnikih, vidiš s programom Speccy.

aannaa_1234 ::

ST-777 je izjavil:

aannaa_1234 je izjavil:

...zaenkrat vse deluje in windows je bil uspešno aktiviran (vsaj tako je napisalo).
Če je bil res windows uspešno aktiviran na obeh računalnikih, vidiš s programom Speccy.



Hvala lepa. Torej ga samo potegnem z neta in preverim na obeh racunalnikih?

MrStein ::

A Windowsov System Properties dialog narobe kaže aktiviranost?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ST-777 ::

aannaa_1234 je izjavil:

Torej ga samo potegnem z neta in preverim na obeh racunalnikih?
Da, program Speccy je free, ko ga namestiš, ga zaženi kot skrbnik/administrator (klik na ikono na namizju/desni klik/izberi: zaženi kot skrbnik).

aannaa_1234 ::

ST-777 je izjavil:

aannaa_1234 je izjavil:

Torej ga samo potegnem z neta in preverim na obeh racunalnikih?
Da, program Speccy je free, ko ga namestiš, ga zaženi kot skrbnik/administrator (klik na ikono na namizju/desni klik/izberi: zaženi kot skrbnik).



Ja, seveda. Razumljivo. Samo zanimalo me je, da ni se kje ta program placljiv. Hvala se 1x.

aannaa_1234 ::

MrStein je izjavil:

A Windowsov System Properties dialog narobe kaže aktiviranost?



Zaenkrat mi povsod, tako v nastavitvah kot programih AIDA64, Speccy, pri obeh računalnikih kaže, da je Windows uspešno aktiviran. Upam, da tako tudi ostane in ne bo čez nekaj dni spet kaj narobe.

Hvala vsem za pomoč in nasvete. LP

MrStein ::

Pravilen način je sicer, da Windows 7 nadgradiš na Windows 10.
To je legalno in zastonj.

Načinov je kar več, so opisani tule: https://www.howtogeek.com/272201/all-th...

Za nazaj je zdaj sicer tak, da je najbolje, da pustiš kot je.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

aannaa_1234 ::

MrStein je izjavil:

Pravilen način je sicer, da Windows 7 nadgradiš na Windows 10.
To je legalno in zastonj.

Načinov je kar več, so opisani tule: https://www.howtogeek.com/272201/all-th...

Za nazaj je zdaj sicer tak, da je najbolje, da pustiš kot je.



Hvala za informacije. Zaenkrat bom pustila tako, kot je. Res pa ne razumem, zakaj npr. ne bi bilo to ravno legalno, glede na to, da sem lani kupila prenosnik na Mimovrste, ki je imel prednaložen Windows 10, sicer res z digitalno licenco. Tudi v tem orodju, ki si ga preneseš iz Microsoftove uradne strani piše, da lahko potem windows normalno nameščaš v računalnik, ki ga trenutno uporabljaš, ali druge. Imam jih pa tako ali tako za domačo uporabo. Če se komu ljubi, bi prosila še za kakšno dodatno razlago, ker tega res ne razumem najbolje.

Hvala vsem za dosedanjo pomoč in nasvete. LP

Lonsarg ::

Kaj je tle za razumet, v licenci lahko piše da je Windows 10 veljaven dokler imaš psa roze barve in če ti umre si dolžen odinštalirat.

Skratka če v Windows OEM licenci piše, da je veljavna zgolj za tisto mašino na katero je previč(oziroma prednaložena) potem pač to velja.

Je pa Microsoft znan po tem, da se to kako Windows serverji označijo tvoj računalnik (aktiviran/neaktiviran) velikokrat NE ujema z tem ali je licenčen in torej legalen. Pač malo nalašč, ker jim je vseeno če home userji piratizirajo, malo pa tudi ker so pač preveč zakomplicirali mehanizem aktivacije. Tudi trenutni "hack" za zastonj nadgradnjo iz Windows 7 na W10 je kao legalen zgolj če uporabljaš "pripomočke za posebne potrebe" v praksi pa bodo najverjetneje v roku par let za Home Verzije licenciranje kar ukinili.

aannaa_1234 ::

Lonsarg je izjavil:

Kaj je tle za razumet, v licenci lahko piše da je Windows 10 veljaven dokler imaš psa roze barve in če ti umre si dolžen odinštalirat.

Skratka če v Windows OEM licenci piše, da je veljavna zgolj za tisto mašino na katero je previč(oziroma prednaložena) potem pač to velja.

Je pa Microsoft znan po tem, da se to kako Windows serverji označijo tvoj računalnik (aktiviran/neaktiviran) velikokrat NE ujema z tem ali je licenčen in torej legalen. Pač malo nalašč, ker jim je vseeno če home userji piratizirajo, malo pa tudi ker so pač preveč zakomplicirali mehanizem aktivacije. Tudi trenutni "hack" za zastonj nadgradnjo iz Windows 7 na W10 je kao legalen zgolj če uporabljaš "pripomočke za posebne potrebe" v praksi pa bodo najverjetneje v roku par let za Home Verzije licenciranje kar ukinili.



No, saj sem samo vprašala. Ja, veš da mamo vsi vse orginalno, sej smo pa ja znani po tem pa še poceni je vse. Šalo na stran, sicer pa hvala. :D

travica ::

Je kak windows 10 geek tukaj, ki je pripravljen za par ur razlage tips& tricksov?
Podrobnosti na ZS.

killa bee ::

Za zamenjavo namizja je nastavljena kombinacija tipk: 'ctrl + windows_key + ->'

Zanima me če bi lahko za zamenjavo namizja imel kombinacijo tipk: 'ctrl + mouse wheel' ali pa 'windows_key + mouse wheel'

jaka23 ::

a je kdo tuki gor, ki bi mi inštaleru oz. zrihtu windows 10 licenco prek šole, podjetja? kupil ga bom namreč brez op.s

Spc ::

jaka23 je izjavil:

a je kdo tuki gor, ki bi mi inštaleru oz. zrihtu windows 10 licenco prek šole, podjetja? kupil ga bom namreč brez op.s

Zakaj bi te to rabil, microsoft je javno objavil vse ključe na njihovi uradni strani:

https://technet.microsoft.com/en-us/lib...

To uporabiš na MSDN iso image-u in zadeva deluje.
 

MrStein ::

In je nelegalna.
Saj v banki tudi lahko denar vzameš, ko noben ne gleda.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

MrStein je izjavil:

In je nelegalna.
Saj v banki tudi lahko denar vzameš, ko noben ne gleda.


Who cares :))

borut_p ::

MrStein je izjavil:

In je nelegalna.
Saj v banki tudi lahko denar vzameš, ko noben ne gleda.


ni čisto tako. ker če na banki ugotovijo da si vzel denar imaš problem, še vedno si ga vzel nelegalno. kar se pa tukaj tiče, so pa naredili sistem, ki naredijo windowse legalne. kaj pomeni legalne - skladne s (C) določbami microsofta. kar je pa velika razlika z zakonskimi določili.

kakorkoli obrneš, so winsi legalni in registrirani/aktivirani.

Spc ::

MrStein je izjavil:

In je nelegalna.
Saj v banki tudi lahko denar vzameš, ko noben ne gleda.

Ključi so javno objavljeni na microsoftovi strani, sam microsoft jih je objavil z namenom, da jih naj uporabljamo.
To pač ni isti primer ko da prideš v banko in vkradeš denar.

Primer bi bil prideš v banko in to javno podarijo denar zastojn. Tukaj ne vidim nič ilegalnega.
 

MrStein ::

Torej Windows je od takrat dalje zastonj? OK. Meni paše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Če prav razumem ti ključi niso direkt uporabni ampak samo preko KMS serverja? In v bistvu potrebuješ še en ključ za KMS server?

dell0rto ::

Pozdravljeni,

V službi smo naročili ASUS-ov prenosnik z WIN10 Home licenco. Rad pa bi zamenjal privzeto aktivacijsko kodo s službeno (Enterprise licenca).
Po formatiranju (.iso is Microsoftove strani) se WIN10 seveda samodejno aktivira s Home licenco. Enterprise licenca pa naknadno ne prime.
Ali je sploh možen potem preskok Home->Enterprise?

Ko formatiram PC-je s tem .iso, ponavadi dobim neaktivirano Pro verzijo, ki jo nato aktiviram z Enterprise licenco.

Lp.

Malajlo ::

Zamenjaš ključ. Activation, Change key.

Unknown_001 ::

Zdravo!

Včeraj sem imel dokaj neprijetno situacijo. Bil sem na terenu z računalnikom in na telefonu sem vklopil mobilno dostopno točko. Imel sem še 1GB zakupljene količine ki pa ga je priklop Win10 računalnika skuril v manj kot 10 minutah. Pogledal sem le e pošto in 2 pdf datoteki s tekstom. Nič drugega.

Zdaj me oa zanima ali je možno da je tust gigabajt računalnik požrl za update? Je mkžno da so tako veliki paketi? Na računalniku nimam nobenih torrentov!

Načelno imam pri operaterju vklopljeno avtomatsko opcijo zakupa (3EUR) dodatnega GB ampak vseeno ni da bi razmetaval s podatki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Čist možno da so updati od septembra + updati od office-a.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

lopov ::

Skoraj zagotovo je razlog v kakšni posodobitvi ali sinhronizaciji. Poglej za nastavitev "metered connection".

Settings --> Network & Internet --> Wi-Fi > Manage known networks --> Select the Wi-Fi network --> Properties --> turn on Set as metered connection.

To bi moralo onemogočiti raznorazne posodobitve ko si na wifi.

Unknown_001 ::

Ali lahko nastavim da se mi samo v določenih omrežjih posodablja? Glede na SSID določim katero omrežje DA katero omrežje NO GO ?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

solatko ::

Windows 10 ima opcijo, ki jo nastaviš v oddelku posodobitev, da ti nič ne prenaša, če uporabljaš mobilne podatke, samo problem nastane, ker acespoint, ne pove da je mobilen.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Jaz to na dopustu čisto lepo rešujem z zgoraj omenjeno nastavitvijo v Windows 10. Torej za tisti WiFi, ki ga hočem omejiti grem pod Network/WiFi/Manage known networks in ga izberem/properties in dodam kljukico pod "set up as metered connection".

Windows se bo za ta WiFi trudil šparati, predvsem najbolj potratne so posodobitve windowsev in pa Store aplikacij. Še vedno pa ti lahko v ozadju kak OneDrive in podpbna aplikacija žre, to nastavitev upoštevajo zgolj nekatere aplikacije. Ampak meni zaenkrat perfektno deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Malajlo ::

Itak da scuza na LTE, preden ti sploh na pamet pade. Metered connection dela. OneDrive te pa opozori.
Been there, paid extra GB. Tretjega v mesecu ;((

Unknown_001 ::

Malajlo je izjavil:

Itak da scuza na LTE, preden ti sploh na pamet pade. Metered connection dela. OneDrive te pa opozori.
Been there, paid extra GB. Tretjega v mesecu ;((


Moje iskreno sožalje :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Lonsarg ::

Zato pa jaz na dopustu poleg nastavitve "metered connection" dodatno izklopim še sihronizacijo(v mojem primeru Seafile). S tem nekako pokrijem vse velike porabnike.

Unknown_001 ::

Hvala vsem za odgovore :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Isotropic ::

A kdo ve, kako je s tisto upgrade licenco in menjavo plate? Baje da se nekako se vedno da zrihtat, da dela.
Menjal vom plato za podoben model, ker sumim neki data corruption. Sta ppa obe lga775

Alexius Heristalski ::

Preden menjaš, poveži digitalno licenco na Microsoftov račun. Različica Windows 10 mora biti 1607 ali novejša. Po menjavi ponovno aktiviraš z Odpravljanje težav.

Več info: https://support.microsoft.com/sl-si/hel...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CleanPower ::

Po inštalaciji win 10 mi baterija zdrži natančno 40minut. Na win 8 mi je pa 3 ure. Zakaj?

klinker ::

Verjetno prvi, drugi dan, da razmelje vse tvoje podatke in razposlje raznim agencijam >:D :D

CleanPower ::

mislim da je nekje 56. dan tako da so verjetno že vse poslali

lopov ::

Slab power management. Imaš nameščen namenski program? Preveri procese, če se je kaj zaciklalo.

CMpunk ::

Mislim d je problem v driverjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CMpunk ()

Gregex ::

Na laptopu imam windows 8.1 in bi rad naredil clean install windows 10. Imam particiji c in d, na c so windows, na d podatki. Kako bi zdaj naredil clean install na particijo c in obdržal particijo d? Inštalacijski dvd sem že zapekel. Preden se lotim raje vprašam, da ne bo šlo vse na d k vragu. :D

MrStein ::

Backup je v vsakem primeru priporočljiv.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Malajlo ::

Hja, prav klikni, ko te vpraša, kaj narediti med upgradeom.
Jaz sem večinoma v situaciji, ko najprej migriram na SSD, potem pa naredim upgrade. Še ni šlo v cvet nič zadnjih nekaj deset nadgradenj. Sem pa imel fizično ločeno prejšnje stanje na starem disku in sem vedno lahko premontiral nosilce podatkov.

klinker ::

Gregex je izjavil:

Na laptopu imam windows 8.1 in bi rad naredil clean install windows 10. Imam particiji c in d, na c so windows, na d podatki. Kako bi zdaj naredil clean install na particijo c in obdržal particijo d? Inštalacijski dvd sem že zapekel. Preden se lotim raje vprašam, da ne bo šlo vse na d k vragu. :D


Enostavno. D particijo ob instalaciji ne tikas. Install itak vidi normalno vse tvoje particije tako da bos enostavno pocistu samo C particijo in nanjo nalozil OS, brez da bi D particijo karkoli slatal.
Se prej pa 8.1 nadgradi na 10ko, razen ce imas namensko licenco za Win10.

marjan_h ::

Zanima me koliko kaj RAM pomnilnika požre Windows 10 v primerjavi s Windows 8.1? Imam le 4GB DDR2.

ST-777 ::

"RAM usage W8.1 versus W10 ... I have compared the RAM usage of 8.1 and 10 in exactly the same (virtual) system. They are quasi identical." https://www.tenforums.com/general-suppo...

spucek ::

Poraba RAM-a v frišno štartanih up-to-date popatchanih virtualkah Win8.1 in Win10 s 4GB RAMa brez dodatno nameščenega software-a:


Previdnost je mati modrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spucek ()

alex401 ::

Ko poskušam na namizju ali drugod usvariti Novo mapo - New folder, je to onemogočeno, se pravi desni klik, ko postaviš kurzor na Novo....se vrstica z možnostjo ukaza takoj zapre. Kot na tej sliki, samo tukaj deluje. Pozna kdo rešitev ? Pregled in popravek v registru : HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\ContextMenuHandlers\New and change the value of "Default" to {D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719} - ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alex401 ()

Duhec ::

A v Raziskovalcu pa lahko skreiraš mapo? Odpri Raziskovalca, pomakni se na npr. Namizje, Zavihek Osnovno, Nov element, Mapa...
http://blackbird.si/

alex401 ::

Ne tudi ne, v vsakem primeru ko izberem novo mapo, tisti dodatni meni, ki se odpre izgine oz. zapre. Tudi v raziskovalcu, ko izbereš novo mapo, je videti, kot da jo bo ustvaril, vendar jo istočano zapre. Nekaj očitno blokira ustvarjanje novih map.
««
89 / 141
»»