» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
90 / 141
»»

Maverick33 ::

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

Želel bi pripeti točno določen excel file takole v start window ampak mi ne uspe, ne mi rečt, da to ni mogoče?


https://imgur.com/a/r4hN1 Želim pripeti točno ta file Invoice.

Zgodovina sprememb…

Maverick33 ::

Ganon ::

Je že kje na voljo nova nadgradnja?

Že posodablja! Tokrat so pa točni. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

filip007 ::

Ja prvo žez noč ni naredil nič, pisalo resetiraj, potem pa nič, v drugo pa dela.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Spc ::

 

MrStein ::

Hmm, saj ReFS je na volj še od Windows 8.x dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

MrStein je izjavil:

Hmm, saj ReFS je na volj še od Windows 8.x dalje.

Ja ampak ne moreš formatirat diska na ReFS, lahko ga samo uporabiš kot storage spaces.

Ima še kdo težave z 1709 ?
Meni ne deluje driver za TechniSat CableStar Combo HD CI USB (DVB-C/DVB-T)

Takoj ko inštaliram driver v device managerju dobim blue screen:KERNEL_SECURITY_CHECK_ERROR
Ta napaka se zgodi samo v 1709, 1703 in vsi ostali windowsi delujejo brez napak, vključno z server od 2003 do 2016 in vsi windowsi od xp do 10 (1703).
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Buggy ::

BSOD sicer nisem dobil...sem imel pa tokrat z 1709 prvic tezave z instalacijo volana Fanatec CSW.

Vedno isti postopek kot do sedaj ni sel cez, ker ga nikoli ni detektiral pod driverjem od Fanateca, winsi so ga pa nasli pod devices.

Po kaksenem 4 poskusu sem sel dummy varianto in restartal takoj, ko so winsi nasli nov device (tako je rekel tooltip).
Potem po rebootu se je spet javil tooltip in rekel "setting up your device...reboot required". Spet reboot in sele potem Fanatec driverji, ki so volan koncno zaznali.

Prvic kaj takega, pa sem ga dosedaj ze ene 5x instaliral tako da sem ga po "upgredu" prizgal, instaliral dedicated driverje, bootal in je bilo to to!

MrStein ::

Eh, a brez reboota še vedno ne gre?
To je USB naprava?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Narobe je to ker so nekaj zmrdali z celotnim USB sistemom:

- Improved support for ASMedia and other 3rd party USB controllers

In ravno ASMedia controllerji mi delajo težave.
Če na novo inštaliram 1703 in uporabim vse iste driverje deluje vse brez napake.
1709 pa takoj blue screen.

Tako da driverji ki jih imam so vsi vredu, saj drugače ne bi delovali v 1703.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

billy ::

Kaj je še komu 1709 zjebal šumnike v določenih aplikacijah? Recimo notepad++

Unknown_001 ::

Vprašanje! Zakaj v Windows 10 spremembe na hosts file nimajo učinka? V prejšnjih različicah XP, Vista, 7 je vse delovalo normalno. Zakaj se daj ne deluje. Isti problem sem imel pri W8.1
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jonystar ::

@Raptor, odpri file v total commanderju(zagnan kot administrator) in popravi file. Predvidevam, da se ti popravki ne shranijo.

Unknown_001 ::

jonystar je izjavil:

@Raptor, odpri file v total commanderju(zagnan kot administrator) in popravi file. Predvidevam, da se ti popravki ne shranijo.


Problem je ravno v tem da se shranijo, pa vseeno ni efekta.

Na začetku sem imel problem z admin privilegiji kar sem seveda rešil, ker ima W10 dva diskretna profila en je guest en je admin. Potem, ko sem uspešno shranil spremembe se ni zgodilo nič. Dobesedno nič.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Mogoče ti je editiralo "shadow" kopijo, ne pa pravi fajl. Ugibam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

MrStein je izjavil:

Mogoče ti je editiralo "shadow" kopijo, ne pa pravi fajl. Ugibam.


Shadow kopija? Druge hosts datoteke tam ni.

Windows C \ program files \ system 32 \ drivers \ etc \ hosts
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Windows že od Viste dalje za sistemske fajle naredi kopije, če jih poskusiš editirati. Tebi zgleda kot da si ga uredil, v resnici pa si uredil le svojo kopijo.
Če gre v tvojem primeru za to, pa je vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shintaro ::

Windows 10 je zakon... Ma to je raketa.. Bravo MS

goranv ::

Koliko casa bo trajalo da Microsoft odpravi prve napake, ki se bodo pojavile na zacetku uporabe Fall Creators? In kdaj je "varno" posodobiti?

ST-777 ::

goranv je izjavil:

Koliko casa bo trajalo da Microsoft odpravi prve napake, ki se bodo pojavile na zacetku uporabe Fall Creators? In kdaj je "varno" posodobiti?
Včeraj sem prenesel iz https://www.microsoft.com/en-gb/softwar... Update Assistant (6,2 MB). Windows 10 Fall Creators Update sem naložil in popravil velikost črk pod ikonami na namizju s programom Winaero Tweaker (ker so po updatu postale premajhne). Nato sem naložil še NVIDIA driver za grafično kartico, ker NVIDIA nadzorna plošča ni bila več dosegljiva. Drugih težav nisem opazil.

Lonsarg ::

Splošni bugi so vglavnem opaženi že v fast in slow ringih, ker je tam res veliko uporabnikov. Drugo so device-specific zadevce, tisto pa lahko da se še kaj pojavi če imaš kak bolj sšecifičen hardware, ki ni tako pogost med testerji, ki so načeloma bolj uptodate z jardwerjem.

spucek ::

V preteklih dneh sem posodobil mašino z i5-4690, mašino z E8500, ter dve virtualki. Vse je OK.
Previdnost je mati modrosti.

Spc ::

Še vedno ne morem uporabljat USBjev.
Največji problem je DVB-C tuner kateri deluje v čisto vseh windowsih od xp dalje v 1709 pa blue screen, češ da je driver za USB crashnil.
Sprobal sem že original windows 1709 driverje in najnovejše driverje, vedno se isto zgodi.
 

ziga1990 ::

Spc je izjavil:

Še vedno ne morem uporabljat USBjev.
Največji problem je DVB-C tuner kateri deluje v čisto vseh windowsih od xp dalje v 1709 pa blue screen, češ da je driver za USB crashnil.
Sprobal sem že original windows 1709 driverje in najnovejše driverje, vedno se isto zgodi.


meni na 1709 delajo USB-ji brez težav
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Mare2 ::

Kako se obvaruješ pred izsiljevalskimi in krypto virusi. Debata že poteka. Konkretne rešive najdete na:

V Windows 10, nujno naredite to
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kurzweil ::

Torej z updejtom 1709 vidim, da so same težave zaenkrat, bom dal kar disable update za kakšen dan/teden.

ziga1990 ::

^^men dela bp
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Kurzweil ::

@ziga1990, dela kej boljše? :D

ziga1990 ::

ne opazim, da bi kaj boljše delalo ampak je že meni prej odlično delal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ST-777 ::

Kurzweil je izjavil:

Torej z updejtom 1709 vidim, da so same težave zaenkrat, bom dal kar disable update za kakšen dan/teden.
Ko sem popravil tiste malenkosti, ki sem jih omenil 24.10., dela Windows 10 Fall Creators version 1709 brez težav, z updejtom sem zadovoljen.

krneki0001 ::

Spc je izjavil:

Še vedno ne morem uporabljat USBjev.
Največji problem je DVB-C tuner kateri deluje v čisto vseh windowsih od xp dalje v 1709 pa blue screen, češ da je driver za USB crashnil.
Sprobal sem že original windows 1709 driverje in najnovejše driverje, vedno se isto zgodi.


Si probal s kakim drugim sistemom, če ti ni kak kontroler crknil? Kako imaš nastavljene usb-je v biosu?

Kurzweil je izjavil:

Torej z updejtom 1709 vidim, da so same težave zaenkrat, bom dal kar disable update za kakšen dan/teden.


Na treh mašinah ni nobenih problemov (HP Z820, HP Z220 in Lenovo X220T) s tem updejtom.

Najlažje je pa vzet prazen prenosni disk, inštalirat windows 10 gor (jaz kar cel image prenesem, da imam vse že narejeno) in narest update, pa sprobat, če deluje vse na mašini.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Sem dal updejtat, pa da vidimo, javim, da bo [e en feedback več, kar folk verjetno najbolj zanima.

Kurzweil ::

edit: inšaliral in zaenkrat dela vse povsem identično kot prej.

Spc ::

krneki0001 je izjavil:


Si probal s kakim drugim sistemom, če ti ni kak kontroler crknil? Kako imaš nastavljene usb-je v biosu?


Sprobal sem z vsemi windowsi:
Windows XP - Windows 10 (1703)
Windows Server 2003 - Windows Server 2016

Vsi omenjeni windowsi delujejo v nulo brez problema.
Problem nastane samo pri 1709

Ja, testiral sem z čisto praznim diskom, enaki gonilniki in na novo inštalirani windowsi.
Zadevo sem tudi stestiral na 3 drugih računalnikih, vključno z notebookom, DVB-C driver naredi vedno bluescreen in to samo na 1709 na vseh mašinah.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

globoko grlo ::

Mam težavo, sem inštaliral tole 10tko iz usb ključka na 300GB hdd, pa je zadeva normalno delala.

Zdej sem dal pa not samsunga 850 evota, odklopil 300 GB hdd, inštaliral winse, ampak ...
se po prvem restartu, zadeva ne zažene, monitor se vgaša in prižiga, slike pa nobene.

plata asus h81m-e
i3 4xyz (3.5GHz)
4GB rama
ati 6870 grafa
aja, samsung 850 evo 250 GB :)

A se komu sanjakaj bi to blo.
V biosu mam ahci mode.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

Sem pozabil omenit nekaj.
Torej zadeva se boota, widim tist moder okn in uni krogci se vrtijo, pol se pa nehajo vrtet za kkšno sekundo dve, potem pa izgleda kot, da bi se monitor ugašal in prižigal, čeprav on/off lučka na monitorju je ves čas on. Pa zdej sem opazil, da se miška vidi, če jo premaknem, ampak samo takrat, ko je monitor "on", kar pa traja skoraj manj kot sekundo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

sem bootal iz ključka in mi bootrec /scanos vrže ven :
Total identified windows instalations : 0

a to kj pomaga?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

A bi mogoče moral v biosu on-board grafiko čist disejblat?
Zdej je on, če se ne motim, pa pci-e ima prioriteto
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Spc ::

globoko grlo je izjavil:

sem bootal iz ključka in mi bootrec /scanos vrže ven :
Total identified windows instalations : 0
a to kj pomaga?


Naredi sledeče:
Boot from DVD, Set Language, repair PC, boot into diagnostics with command prompt

bcdedit /set {DEFAULT} device partition=c:

(press enter)

bcdedit /set {DEFAULT} osdevice partition=c:

(press enter)

bcdedit /set {BOOTMGR} device partition=c:

 (press enter)




To je možno ? sedaj že enterprise verzija gnjavi za update:
Feature update to Windows 10, version 1709



189GB ?8-O
 

D3m ::

189Gb ne 189GB.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Spc ::

D3m je izjavil:

189Gb ne 189GB.

Ja, byte-i so, ne biti.
Tisti skupni cumulativni update je tudi 975,07 Mega Byte-ov in ne bitov, saj sem sam preveril datoteko in piše Mega Byte-ov v explorerju (v software distribution folderju).
 

OttoParts ::

Vprašanje:
Imam računalnik z 8 GB rama in 64 bitnimi Win 10 Home.

Upravitelj opravil me poskuša prepričat, da je zasedenega 48% RAM-a, ko je zasedenih 1.880 MB rama (od 8 GB)?

V čem je problem?

Spc ::

Danes sem še enkrat sprobal.
Sveže inštalirali Windows 1703 + samo gonilniki, vse deluje v nulo brez napake.
Update preko windows update na 1709, po inštalaciji bluescreen in nato rollback na 1703.

Spet crashne gonilnik za dvb-c tunner na 1709 po rollbacku na 1703, pa deluje vse pravilno.
 

globoko grlo ::

globoko grlo je 26. okt 2017 ob 22:15:15 izjavil:

sem bootal iz ključka in mi bootrec /scanos vrže ven :
Total identified windows instalations : 0
a to kj pomaga?

Spc :: včeraj, 01:41:57
Naredi sledeče:
Boot from DVD, Set Language, repair PC, boot into diagnostics with command prompt
bcdedit /set {DEFAULT} device partition=c:
(press enter)
bcdedit /set {DEFAULT} osdevice partition=c:
(press enter)
bcdedit /set {BOOTMGR} device partition=c:
(press enter)


sem rešil zadevo z win8.1 :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Spc ::

Danes sem še probal RedStone 4.
USB gonilnik tudi v RS4 naredi bluescreen.
Zgleda da ostajam na windows server 2016 in 1703 še zelo dolgo.
:))
 

BorutK-73 ::

OttoParts je izjavil:

Vprašanje:
Imam računalnik z 8 GB rama in 64 bitnimi Win 10 Home.

Upravitelj opravil me poskuša prepričat, da je zasedenega 48% RAM-a, ko je zasedenih 1.880 MB rama (od 8 GB)?

V čem je problem?

Pa ti kaže 8GB rama v opravitelju?
48% od 1888 je ravno 3.6, kar je omejitev za 32 bitne windowse

OttoParts ::

Windows podatki o sistemu napišejo, da je 8.0 GB in 64 bitni Windowsi 10.

Upravitelj najde 7.9 GB (?).
V uporabi 4,5 GB.
Uveljavljeno 5/7.9 GB.
Lahko kako zbrišem predpomljen pomnilnik (3,9 GB) - piše, da se ne uporablja?

Spc ::

Spc je izjavil:

Danes sem še enkrat sprobal.
Sveže inštalirali Windows 1703 + samo gonilniki, vse deluje v nulo brez napake.
Update preko windows update na 1709, po inštalaciji bluescreen in nato rollback na 1703.

Spet crashne gonilnik za dvb-c tunner na 1709 po rollbacku na 1703, pa deluje vse pravilno.


Rešitev je v "modificiranih" driverjih za enak chipset.
Ta driver deluje, in sicer driver je v mapi:
DigitalTV\drivers\7070\XP

Dobite ga tukaj, če ima kdo enak problem:
http://www.azurewave.com/Support_Utilit...
 

SimplyMiha ::

Ok, Windows 10 je definitivno ratal temnejši po zadnjem (Fall) update-u, ko je uvedel Night Light.
Prva stvar, ki jo naredim, je da v night light nastavitvah dam na 100% in izklopim. Nič boljše ni.
Druga stvar je, da v Windows nastavitvah poiščem brightness setting. Ugotovim, da ga sploh ni več - ne obstaja, vsaj pri mojih Windows 10 ne! Niti v power plan nastavitvah ga ni.
Tretja stvar je, da pogledam setting v monitorju. Je že na 100%.

Kaj sedaj?

Edit: Sem probal še Display Color Calibration in je sedaj veliko bolje! Če ima še kdo ta problem, odprete Color Management (control panel), v Advanced tabu je "Calibrate display" gumb.

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

@SimplyMiha, naložil sem Windows 10 Fall Creators version 1709 in preko NVIDIA Nadzorne plošče lahko nastavim zelo svetli ali zelo temni zaslon, svetujem, da storiš enako.
««
90 / 141
»»