» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
19 / 141
»»

seba-beba ::

Zdravo!

Včeraj sem poročal o počasni namestitvi W10. No sedaj lahko povem, da se je W10 namestil, vendar imam pa kar veliko težav.
1. Računalnik je zelo počasen
2. Slika ni vidna čez celotni ekran, vendar je okoli nje rob cca 3 cm.
3. W10 ni aktiviran. Če ga skušam aktivirati z gumbom "aktiviraj", je neuspešno.

Moje specifikacije:
Intel Core i5 3550 S-1155 (3,3 GHz)
8 GB DDR3
2000 GB HDD
GeForce GT640 2 GB DDR3
Microsoft Windows 8.1 (že nameščen v računalniku)

Kaj storiti?
Klicati na Windows SLO?
Namestiti nazaj W8.1?
Ponastaviti računalnik?
...?

Hvala

jest10 ::

Anney je izjavil:

Še nekaj za vraževerne: :)



Je tole iz končne verzije? Ker testne so pošiljale podatke in se je to dobro vedelo.
Če je enako tudi sedaj, bom lepo ostal na W7

njyngs ::

Ob instalaciji je možno izbrati, kaj bo Windows 10 zbiral - torej "keyloganje", capture videa ali zvoka, itd. To se da vse vsaj delno kontrolirati oz. izklopiti (v kolikšni meri se to v ozadju potem res izklopi je druga stvar), če le nisi obični japec in ne klikaš next, ker bi rad prvi na vasi ime 10ko.

Je pa tako, da se bo treba sprijaznit s tem, da nam lahko kadarkoli sledijo. Vsak posamezni produkt. Od Googla, Appla, MS, itd. Če tega nočeš pač ne uporabljal PC in telefona.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Tr0n ::

Vecino se da izklopit ja, ostalo je pa cena za free upgrade. :)

billy ::

cekr je izjavil:

Zadeva je vredu za desktop. Vse lepo teče. Pogrešam pa metro IE. Upam, da bodo s časom na ta način pripravili Edge.
Za tablični način je bil metro IE super.

Se mogoče kje skriva.


+1

tudi mene preseneča, kako slab je W10 kar se tiče tabličnega načina in kako super je bil 8.1. But then again, bojda je tablični način 8.1 ravno motil ljudi, tisto svajpanje jim ni bilo po godu, čeprav je meni bila to ena bolj super funkcij, ampak je očitno zaradi tega v W10 zaenkrat še ni, in m$ čaka na feedback ljudi...mogoče v prihodnje bo. Recimo svajp naprej nazaj v metro IE je bil super feature...

Jerry000 ::

Tle mutite ko vam MS posega v privatnost a se ne zavedate da google to počne že X let...

Tr0n ::

Pa ne samo Google seveda. :)

Qrents ::

hm jest še zmeraj nisem dobil nič posodobitve
Turn your pc into piece of ART

jest10 ::

Jerry000 je izjavil:

Tle mutite ko vam MS posega v privatnost a se ne zavedate da google to počne že X let...

Če me tepe en, naj me pa še tadrug? Bravo.
btw, tudi na googlu imam koliko je le mogoče minimizirano sledenje in zbiranje podatkov.

kuglvinkl ::

njyngs je izjavil:

Ob instalaciji je možno izbrati, kaj bo Windows 10 zbiral - torej "keyloganje", capture videa ali zvoka, itd. To se da vse vsaj delno kontrolirati oz. izklopiti (v kolikšni meri se to v ozadju potem res izklopi je druga stvar), če le nisi obični japec in ne klikaš next, ker bi rad prvi na vasi ime 10ko.

Je pa tako, da se bo treba sprijaznit s tem, da nam lahko kadarkoli sledijo. Vsak posamezni produkt. Od Googla, Appla, MS, itd. Če tega nočeš pač ne uporabljal PC in telefona.


čaki, dve ureditvi imaš, glede na to, ali si kupil nove win 10 ali pa se zastonj nadgradil W 7,8?

Edri so precej močni. Zdaj tudi razumem besede Tima Cooka, ko je pravil, da v to ne verjamejo. Sam sem mislil, da govori predvsem o Googlu, kot kaže je imel tudi podatke, tko kot Hrvati :), o MS. Se zna zgodit, da bo EK kaj naredila. V US se ne bo nič zgodilo.
Your focus determines your reallity

Nummy ::

seba-beba je izjavil:

Zdravo!

Včeraj sem poročal o počasni namestitvi W10. No sedaj lahko povem, da se je W10 namestil, vendar imam pa kar veliko težav.
1. Računalnik je zelo počasen
2. Slika ni vidna čez celotni ekran, vendar je okoli nje rob cca 3 cm.
3. W10 ni aktiviran. Če ga skušam aktivirati z gumbom "aktiviraj", je neuspešno.

Moje specifikacije:
Intel Core i5 3550 S-1155 (3,3 GHz)
8 GB DDR3
2000 GB HDD
GeForce GT640 2 GB DDR3
Microsoft Windows 8.1 (že nameščen v računalniku)

Kaj storiti?
Klicati na Windows SLO?
Namestiti nazaj W8.1?
Ponastaviti računalnik?
...?

Hvala

Tudi jaz sem pred tem, da bom ravnokar služben prenosnik vrgel skozi okno...
5+ ur inštalacija trajala, danes zjutraj prižgem, pa mi wsappx, system in service host local system drkajo po disku, da je non-stop na 99%. Res fajn sistem...

win64 ::

kuglvinkl je izjavil:

njyngs je izjavil:

Ob instalaciji je možno izbrati, kaj bo Windows 10 zbiral - torej "keyloganje", capture videa ali zvoka, itd. To se da vse vsaj delno kontrolirati oz. izklopiti (v kolikšni meri se to v ozadju potem res izklopi je druga stvar), če le nisi obični japec in ne klikaš next, ker bi rad prvi na vasi ime 10ko.

Je pa tako, da se bo treba sprijaznit s tem, da nam lahko kadarkoli sledijo. Vsak posamezni produkt. Od Googla, Appla, MS, itd. Če tega nočeš pač ne uporabljal PC in telefona.


čaki, dve ureditvi imaš, glede na to, ali si kupil nove win 10 ali pa se zastonj nadgradil W 7,8?

Edri so precej močni. Zdaj tudi razumem besede Tima Cooka, ko je pravil, da v to ne verjamejo. Sam sem mislil, da govori predvsem o Googlu, kot kaže je imel tudi podatke, tko kot Hrvati :), o MS. Se zna zgodit, da bo EK kaj naredila. V US se ne bo nič zgodilo.

Tudi pri nadgradnji te vse to vpraša.

Assass1n ::

Na mojem laptopu iz hoferja je tudi trajalo več ur da je namestil, ampak sedaj pa dela kot šus, kakšne pohitritve ne opazim, ker imam ssd in je že prej letelo.
Na desktopu pa je v pol ure naredilo.
Sem tudi opazil da včeraj ni aktiviralo, danes pa je vsaj na laptopu, kišto preverim popoldne.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

mitkos ::

Je tole legalno ali je kak nateg?

hojnikb ::

Key je verjetno legit, sam legalno pa verjetno ni.
#brezpodpisa

Clubraider ::

Prosim lepo, če mi lahko kdo pove, kje izklopim vso to sledenje in oddajanje podatkov.
Želel bi vse spremenit na minimum. Če že karkoli moram oddat, da je to res minimalno.

Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Tr0n ::

Settings / Privacy.

roCkY ::

seba-beba je izjavil:

Zdravo!

Včeraj sem poročal o počasni namestitvi W10. No sedaj lahko povem, da se je W10 namestil, vendar imam pa kar veliko težav.
1. Računalnik je zelo počasen
2. Slika ni vidna čez celotni ekran, vendar je okoli nje rob cca 3 cm.
3. W10 ni aktiviran. Če ga skušam aktivirati z gumbom "aktiviraj", je neuspešno.

Moje specifikacije:
Intel Core i5 3550 S-1155 (3,3 GHz)
8 GB DDR3
2000 GB HDD
GeForce GT640 2 GB DDR3
Microsoft Windows 8.1 (že nameščen v računalniku)

Kaj storiti?
Klicati na Windows SLO?
Namestiti nazaj W8.1?
Ponastaviti računalnik?
...?

Hvala

Očitno ima setup teave z zaznavo Nvidie in ekrana na jem. na PC na katerem je na Nvidei 520 panasonic Plazma sem dobil resolucijo 1024*768 pri 64 Hz na defolt driverju za ekran pa je napisal standard PnP monitor. pod 8.x je bil ekran prpoznan kot "panasonic plasma". Dobro da je sploh ekran znal risat pri teh nastavitcvah. Slika kakih 20% od robov. Probal namestiti nvivia driver iz njihove strani za WIN 10 neuspešno. Avtomatska zaznava kartice prek njihove strani neuspešna. Naslednja varianta je bila gonilnik za 8.1. Ta je šel skozi in se nazadnje celo posodobil na enega starega le par dni. Resolucije in osveževanje imam sedaj vse dostopne. ekran pa je ostal "standard monitor". zaenkrat je ostalo OK.
Aktivacija se je naredila prek noči. Torej vsaj pol dneva po namestitvi. Ročno je včeraj zavračal cel dan.

branc ::

Windows 10 nameščeni, ampak:
- ne namesti gonilnikov za NVidia GTX650 - na uradni strani od Nvidie se čist lepo sname opcija za Win 10 64-bit, ampak setup zajambra, da ne more namestit.
- ne morem aktivirat izdelka s serijsko številko od Win 7 ultimate 64 bit.

Any ideas?

edit: Windows update je našel šoferje za Nvidio, to je rešeno. Še vedno ostaja problem aktivacije z keyom od Win 7...
Edit 2: Gonilnike za Nvidio je sicer update naše, celo resolucijo je spremenil in slika je čist ok, ampak gonilnikov ne namesti, update javi error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

chucki ::

Sem kar hvaležen, da še nisem dobil opcije za update, ker vidim, da so velike težave.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Anney ::

Težave ni nobene, težave imajo sami uporabniki, bog ve kaj delajo. Dela tako upgrejd kot fresh install. Če si laik, daj drugemu da ti naredi, ki se bolje spozna. Vse je tipitopi. ;)

jakan123 ::

chucki je izjavil:

Sem kar hvaležen, da še nisem dobil opcije za update, ker vidim, da so velike težave.


Namestil na 3 svoje računalnike in štirim strankam. Niti ene težave. Večina težav je problem v uporabniku, ki ne ve kaj dela.

Tr0n ::

Jp, nobenih tezav z upgrejdom, razen da se ni bil unlockan in sem sel po USB/ISO poti. Vsi programi delujejo, vse nastavitve taksne, ko so bile na 8.1

veqlargh ::

branc: kako si namestil desetico? Si preko Windows Update mehanizma? Če si kakorkoil drugače ne boš aktiviral nikakor. Jaz sem se zajebal včeraj pa sem namestil desetico s pomočjo M$ toola. Ampak tist ni ok, mi je potem support povedal. Treba NUJNO nadgradit preko Windows Update mehanizma. Ko maš pa enkrat tako nameščene in (avtomatsko) aktivirane pa menda lahko formatiraš na isti strojni opremi kolikor pač želiš. Bi morali biti še vedno aktivirani.

roCkY ::

Anney je izjavil:

Težave ni nobene, težave imajo sami uporabniki, bog ve kaj delajo. Dela tako upgrejd kot fresh install. Če si laik, daj drugemu da ti naredi, ki se bolje spozna. Vse je tipitopi. ;)

Kako naj uporabnik vpliva na to kateri grafični gonilnik mu bo namestil in katero resolucijo ter osveževanje vklopil?

Tr0n ::

Saj po defaultu instalira AMD/NVIDIA gonilnike. Potem pa si potegnes z uradne strani zadnje gonilnike in instaliras rocno. Tako kot vedno. :)

branc ::

veqlargh je izjavil:

branc: kako si namestil desetico? Si preko Windows Update mehanizma? Če si kakorkoil drugače ne boš aktiviral nikakor. Jaz sem se zajebal včeraj pa sem namestil desetico s pomočjo M$ toola. Ampak tist ni ok, mi je potem support povedal. Treba NUJNO nadgradit preko Windows Update mehanizma. Ko maš pa enkrat tako nameščene in (avtomatsko) aktivirane pa menda lahko formatiraš na isti strojni opremi kolikor pač želiš. Bi morali biti še vedno aktivirani.


Natanko tako sem nadgradil, preko MS toola....Torej, v nadzorni plošči izberem, da naj mi da nazaj na Win 7 in počakam update?
Mimogrede, sej licenca noter je, ampak ma kar en XY key...ko sem hotel dat change key, je javilo, da ne more...

Tr0n je izjavil:

Saj po defaultu instalira AMD/NVIDIA gonilnike. Potem pa si potegnes z uradne strani zadnje gonilnike in instaliras rocno. Tako kot vedno. :)


No, pri meni to ni šlo. Javi error, bodisi preko namestitvenega programa gonilnikov, bodisi preko win update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

Tr0n ::

BTW vceraj so prisli ven novi Windows 10 NVIDIA gonilniki, ce se kdo nima.

http://www.geforce.com/whats-new/articl...

Malcolm_Y ::

Glede težav, najprej sem čakal 2 uri, ko sem upgrade pognal iz win ikone. potem sem to prekinil in pognal upgrade iz Windows Update, pa je tudi tam "Pripravljalo potrebno" več kot pol ure. Zato sem restartal PC, po tem pa se je update samodejno zagnal, kako minuto "pripravljal" in lahko sem začel. In pol je trajalo kake pol ure (nisem bil zraven) in Win 10 je uspešno instaliran, in dela vse, monitor, certifikati,... brez kakršnih koli težav (šel pa sem iz kupljenih Win7).

Mi je pa med kopiranjem windows.old mape iz C: na D: disk popolnoma zmrznil in sem ga moral ugasniti na gumb. Pa tudi med kopiranjem ni hotela nobena reč delati.

Jerry000 ::

jest10 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tle mutite ko vam MS posega v privatnost a se ne zavedate da google to počne že X let...

Če me tepe en, naj me pa še tadrug? Bravo.
btw, tudi na googlu imam koliko je le mogoče minimizirano sledenje in zbiranje podatkov.

Maš miljone? Si pomemben v državi? Imaš skrivnosti? Si politik? Za navadne smrtnike je čist vseen, če pa ti deliš tvoje razne zaupne podatke in slike je pa to tvoja reč. Jaz na net dam toliko kolikor vem da lahko. Sm navaden državljan in nisem ne kriminalec ne politik in ne pomembna oseba...res da ni prav da posegajo toliko v zasebnost ampak smo tudi mi krivi ker vseeno uporabljamo to in delimo. Jaz se ne bojim ker vem da FBI in CIA nima kaj z mano, nisem nič naredil. Google uporabljam leta kot tudi android...kakšne moje podatke že imajo, ampak živim pa še vedno isto kot pred leti, mi ni še noben FBI težil ali policija ali google. In še vprašanje, uporabljaš Android, Google, Fabecook, Win10? Če uporabljaš potem sklepam da se zaveš zasebnosti ampak zgleda da vseeno uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

gslo ::

eno vprašanje, ker se s tem še nisem ukvarjal:

prevzel sem en Lenovo B50 laptop, ki je imel gor nameščen WIN 8.1 (with bing) OEM verzijo. Ker je prišel ven win 10, sem potegnil ISO in naredil inštalacijo "WIN 10 x64 HOME SLO verzijo".

Thinkpad naj bi imel licenco zapečeno v BIOS-u. Ko se sprehodim tja, ne morem prepisati celotnega ključa, ker ni naveden (piše samo LICENSE: WIN). Windows 10 je očitno nek ključ pobral, saj mi v meniju "Aktiviranje" kaže ****-XXXX (zadnji 4 znaki ključa).

Bottom line: aktivacija je neuspešna, ven flikne error 0xC004C003 (blokiran ključ s strani MS).

Naslednji korak je, da poskušam naredit telefonsko aktivacijo. Za tisto bi potreboval celoten ključ (a kdo ve, kje točno na mašini ga lahko lociram?).

Če razumem prav, bi laptop z original Win8.1 OEM verzijo moral biti upravičen do brezplačne nadgradnje?

No, sam nisem naredil nadgradnje, ampak sem raje naredil clean install. vsak napotek bo dobrodošel.

ziga1990 ::

si upravičen do nadgradnje in win 10 se sam aktivira preko Windows update
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

gus5 ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz se ne bojim ker vem da FBI in CIA nima kaj z mano, nisem nič naredil.

Ravno zato, ker si varnostno neproblematičen, je problematično zajemanje tvojih podatkov. Poleg tega je nadzor problematičen tudi z vidika kršenja človekovih pravic. Čeprav se ti zdi, da so tvoje človekove pravice tvoja "last", se motiš. Če pristanemo na stališče, da so posameznikove človekove pravice last vsakega posameznika, potem pristanemo tudi na stališče, da se ima vsakdo pravico prodati v sužnost. Posameznik nima te pravice! Družba oz. država je tista, ki postavlja standarde človekovih pravic, zato noben posameznik nima pravice do tega, da bi svojevoljno pristal na nižanje teh družbenih, skupnih standardov. S svojevoljnim pristajanjem na omejevanje 'lastnih' pravic pravzaprav neodgovorno pristaja tudi na nižaje pravic drugih. Če te že ne briga za lastno zasebnost, bodi obziren/razumevajoč vsaj do tistih, ki jih briga njihova zasebnost.

Han ::

@gslo: Najprej boš moral narediti nadgradnjo... Klik!

Jerry000 ::

gus5 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Jaz se ne bojim ker vem da FBI in CIA nima kaj z mano, nisem nič naredil.

Ravno zato, ker si varnostno neproblematičen, je problematično zajemanje tvojih podatkov. Poleg tega je nadzor problematičen tudi z vidika kršenja človekovih pravic. Čeprav se ti zdi, da so tvoje človekove pravice tvoja "last", se motiš. Če pristanemo na stališče, da so posameznikove človekove pravice last vsakega posameznika, potem pristanemo tudi na stališče, da se ima vsakdo pravico prodati v sužnost. Posameznik nima te pravice! Družba oz. država je tista, ki postavlja standarde človekovih pravic, zato noben posameznik nima pravice do tega, da bi svojevoljno pristal na nižanje teh družbenih, skupnih standardov. S svojevoljnim pristajanjem na omejevanje 'lastnih' pravic pravzaprav neodgovorno pristaja tudi na nižaje pravic drugih. Če te že ne briga za lastno zasebnost, bodi obziren/razumevajoč vsaj do tistih, ki jih briga njihova zasebnost.

Že že, ampak še vseeno, uporabljaš FB, android, google, win10,...? Se pa strinjam o človekovih pravic in poseganje v zasebnost. Ampak klub temu uporabljamo stvari katere kršijo to.

Magic1 ::

Hmm, kaj se zgodi ko zamenjas plato in procesor? Kako pa potem aktiviras 10?
Magic

kuglvinkl ::

Jerry000, več kot očitno ne veš o čem govoriš. Ne brodi še globlje.

Magic1 je izjavil:

Hmm, kaj se zgodi ko zamenjas plato in procesor? Kako pa potem aktiviras 10?


mene zanima, kaj se zgodi, če zamenjaš disk :).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Glede na to da je vezan na tvoj hardware,vrjetno ce menjas propade :)

Tr0n ::

Nic, naredis clean install in bo aktivirano.

Magic1 ::

Glede na kaj poteka aktivacija, dolocen kos hardwarea, ali mail prijave?
Magic

roCkY ::

Tr0n je izjavil:

Saj po defaultu instalira AMD/NVIDIA gonilnike. Potem pa si potegnes z uradne strani zadnje gonilnike in instaliras rocno. Tako kot vedno. :)

Izjeme očitno potrjujejo pravila. Pri meni pač ni bilo tako.

ncop1 ::

Evo jaz sem naložil preko dreamsparka, clean instal. zadeva resnično leti, z driverji zaenkrat nimam problemov, (za wireles sem moral sam naložit, ostalo je poiskal na spletu)

krneki0001 ::

veqlargh je izjavil:

branc: kako si namestil desetico? Si preko Windows Update mehanizma? Če si kakorkoil drugače ne boš aktiviral nikakor. Jaz sem se zajebal včeraj pa sem namestil desetico s pomočjo M$ toola. Ampak tist ni ok, mi je potem support povedal. Treba NUJNO nadgradit preko Windows Update mehanizma. Ko maš pa enkrat tako nameščene in (avtomatsko) aktivirane pa menda lahko formatiraš na isti strojni opremi kolikor pač želiš. Bi morali biti še vedno aktivirani.



Naredil iso, naredil update iz tega isota in ne preko windows update, pa so windowsi aktivirani.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tr0n ::

roCkY je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Saj po defaultu instalira AMD/NVIDIA gonilnike. Potem pa si potegnes z uradne strani zadnje gonilnike in instaliras rocno. Tako kot vedno. :)

Izjeme očitno potrjujejo pravila. Pri meni pač ni bilo tako.

Problem je verjetno bil, ker je Windows se instaliral gonilnike za graficno po prvem loginu, in ce si takrat hotel instalirat se uradne gonilnike, si dobil error. Je blo treba restartat masino, da je Windows Update naredil svoje, potem je pa slo. Ista fora kot pri Win7, Win8.1 etc.

s1m0n ::

Jap kolega imel podoben problem za gonilnike treba je bilo počakat, da je Windows update namestil svoje!

mikimisek ::

veqlargh je izjavil:

branc: kako si namestil desetico? Si preko Windows Update mehanizma? Če si kakorkoil drugače ne boš aktiviral nikakor. Jaz sem se zajebal včeraj pa sem namestil desetico s pomočjo M$ toola. Ampak tist ni ok, mi je potem support povedal. Treba NUJNO nadgradit preko Windows Update mehanizma. Ko maš pa enkrat tako nameščene in (avtomatsko) aktivirane pa menda lahko formatiraš na isti strojni opremi kolikor pač želiš. Bi morali biti še vedno aktivirani.


Potem je bolje počakati ker imam isti problem z aktivacijo iz w7 na w10.
Ali je kakšen drug način kako uporabiti originalen ključ iz w7 tako da bo delal z w10?
Na srečo obstaja revert. Upam da dela tako kot dela update in potem lepo počakam na win update.

Egidij88 ::

...še vedno na Windows 7... mapa $Windows.BT je bila downloadana, to je pa tudi to. Komaj čakam, da končno pride nekaj novega na moj laptop... je pa res, da vse dela kot mora in tako naj ostane.

Jerry000 ::

kuglvinkl je izjavil:

Jerry000, več kot očitno ne veš o čem govoriš. Ne brodi še globlje.

Magic1 je izjavil:

Hmm, kaj se zgodi ko zamenjas plato in procesor? Kako pa potem aktiviras 10?


mene zanima, kaj se zgodi, če zamenjaš disk :).


Vem kaj govorim. Vprašanje kot sem rekel, ali uporabljaš navedene storitve kot so FB, google, android, win10 itd? Če ja pol veš kako je in si bil obveščen in seznanjen o zasebnosti :)

jest10 ::

Jerry000 je izjavil:


Maš miljone?

Mogoče. Vsekakor pa to ni tvoja stvar in ne stvar MS, Googla, FB,...

Jerry000 je izjavil:


Si pomemben v državi?

Vsak je pomemben

Jerry000 je izjavil:


Imaš skrivnosti?

Ti jih nimaš?

Jerry000 je izjavil:


Jaz na net dam toliko kolikor vem da lahko

Tukaj bodo drugi odločali o tem, kaj bo šlo na net>:D

Jerry000 je izjavil:


In še vprašanje, uporabljaš Fabecook, Win10?

Ne. In za W10 je dosti možnosti, da jih ne bom

OttoParts ::

Jerry000 je izjavil:

jest10 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Tle mutite ko vam MS posega v privatnost a se ne zavedate da google to počne že X let...

Če me tepe en, naj me pa še tadrug? Bravo.
btw, tudi na googlu imam koliko je le mogoče minimizirano sledenje in zbiranje podatkov.

Maš miljone? Si pomemben v državi? Imaš skrivnosti? Si politik? Za navadne smrtnike je čist vseen, če pa ti deliš tvoje razne zaupne podatke in slike je pa to tvoja reč. Jaz na net dam toliko kolikor vem da lahko. Sm navaden državljan in nisem ne kriminalec ne politik in ne pomembna oseba...res da ni prav da posegajo toliko v zasebnost ampak smo tudi mi krivi ker vseeno uporabljamo to in delimo. Jaz se ne bojim ker vem da FBI in CIA nima kaj z mano, nisem nič naredil. Google uporabljam leta kot tudi android...kakšne moje podatke že imajo, ampak živim pa še vedno isto kot pred leti, mi ni še noben FBI težil ali policija ali google. In še vprašanje, uporabljaš Android, Google, Fabecook, Win10? Če uporabljaš potem sklepam da se zaveš zasebnosti ampak zgleda da vseeno uporabljaš.


Nimam milijonov, nimam pa tudi nobene želje, da bom tarča ciljanjih oglasov glede na moje stanje na TRR (in prirejenih cen oz. onemogočanja nakupov, ker so prilivi na moj trr prenizki za "ciljno skupino kupcev", čeprav imam denar za nakup...); tudi možni minusi na računu, ki bi nastali kot posledica tega, da bi "grdi hekerji" dobili moje podatke me ne veseli niti najmanj.
Vsi ljudje imamo skrivnosti in prav je tako. Glede na to, da sem popolnoma nepomemben in nisem politik - zakaj mi torej vsi hočejo krast moje podatke?
Če nisi kriminalec potem tudi nihče nima pravice, da se do tebe obnaša kot do kriminalca, še posebej ne PRIVATNE organizacije...
Ravno v deljenju podatkov na netu je zanka - do sedaj si moral sam, aktivno delit, objavljat podatke na netu- sedaj bojo tvoje podatke kar direktno iz računalnika, brez objave na netu, vlekli Win10.

Kako se torej odstopi od tega upgrada? Raje počakam še to 1 leto, da vidim, kako se to razvije?
««
19 / 141
»»