» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
18 / 141
»»

menjalnik ::

Meni in še drugim računalnikom domaga sploh noče prenesti. Upam, da bo jutri

JerryP ::

Clubraider je izjavil:

Zakaj ne morem nastavit ločljivosti zaslona v WIN 10?

Prosim pomoč.


Pojdi na display settings potem imaš pa čisto spodaj namajhno napisano advanced display settings, kjer lahko spremeniš resolucijo 8-)

Clubraider ::

Hvala vsem za nasvete. Ja vse sem probal pa ni šlo.
Ampak zdaj že gre.

Grafične mi ni zaznalo. Ampak zdaj deluje vse tako kot treba.
Zaenkrat sem zelo zadovoljen z prvo uporabniško izkušnjo. :)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

JerryP ::

Runnagain je izjavil:


Hm, tole pri meni je čudno. V device managerju imam driverje za ATI HD 4550, ampak ko ruknem desno tipko na namizje, pa grem potem v display settings -> advanced, jih pa ni...tam je generičen microsoft basic display driver.


Pusti generične gonilnike inštalirane pa povozi čez tele modificirane iz moje povezave, garantirano delujejo in ni nobenih težav z inštalacijo in z multi monitor sistemom.

Phantomeye ::

A komu namesto upgrejda ponudi 2 opciji kao da obdrži samo fajle ali pa da ne obdrži nič? Na laptopu (8.1) je slo lepo skozi, tukaj mi pa ne da opcije lepega updejta.

je mogoce zaradi truecrpyta?

Pesimist ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Ajrina ::

Meni dela NLB klik v Edge, Store tudi. Aktivirati mi pa sprva tudi ni hotelo po upgrejdu. Čez kakšno uro je šlo. Verjetno res preobremenjeni strežniki.
Remote Server Administration Tools (RSAT) za final release zaenkrat še ne obstaja. Baje bo v kratkem. Če se hoče kdo s Cortano igrati, mora nastaviti regijo na USA pa gre :) Hello pa dela s pravo opremo (kamera, scan šarenice). Meni deluje s fingerprintom.

Runnagain ::

JerryP je izjavil:

Runnagain je izjavil:


Hm, tole pri meni je čudno. V device managerju imam driverje za ATI HD 4550, ampak ko ruknem desno tipko na namizje, pa grem potem v display settings -> advanced, jih pa ni...tam je generičen microsoft basic display driver.


Pusti generične gonilnike inštalirane pa povozi čez tele modificirane iz moje povezave, garantirano delujejo in ni nobenih težav z inštalacijo in z multi monitor sistemom.


Dela ko šus...s kje si, častim pivo ;)!

Mare2 ::

Meni se že prenašajo datoteke dol. Ne vem, ali naj bom vesel ali ne? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jizzer ::

Torej z navadno kamero ne dela "face signin"?
Regijo pa sem nastavo na UK pa cortana še vedno ne dela. Kr nekaj.

Nevem če je kriv upgrade (nisem delal clean instala), ampak nisem zadovoljen. Dolgo logina, prižiga se kakih 20% počasneje, builtin appe odpira kar hitro, tiste ko pa sem mel prej pa niti ne. Da ne govorim da je prvih par minut na začetku sistem totalno neodziven...

JerryP ::

Runnagain je izjavil:



Dela ko šus...s kje si, častim pivo ;)!


Evo lepo vidt, da ti je ratal :-) Sam še tist fast startup ugasni, ker zna pokvariti grafične gonilnike. Simptomi so črn zaslon pri zagonu, vidi se samo kazalec miške. Ali pa temen zaslon tudi pri zagonu, ki pa se normalizira če daš računalnik v spanje ter ga prižgeš nazaj.

branc ::

ncop1 je izjavil:

drugače pa @branc tole poskusi: https://www.microsoft.com/en-us/softwar...



najbolj gvišno....že downloada, pa da vidmo :) Hvala ti!

deejay2 ::

Kakšen smeh je ta Microsoft. Windows 10 si lahko naložijo tisti, ki imajo Windows 7 ali Windows 8.1. A kdo ve, kako naj si ga tisti, ki imamo Windows 8? Hvala.

Ajrina ::

jizzer je izjavil:

Torej z navadno kamero ne dela "face signin"?
Regijo pa sem nastavo na UK pa cortana še vedno ne dela. Kr nekaj.

Nevem če je kriv upgrade (nisem delal clean instala), ampak nisem zadovoljen. Dolgo logina, prižiga se kakih 20% počasneje, builtin appe odpira kar hitro, tiste ko pa sem mel prej pa niti ne. Da ne govorim da je prvih par minut na začetku sistem totalno neodziven...


Ne, z navadno kamero ne dela. Nastavi in regijo in speech to UK. Če ne deluje z UK, poskusi z USA. Meni je tudi takoj po upgrejdo delalo vse bistveno bolj počasi. Sedaj je bolje. Verjetno vso nameščanje v ozadju, indeksiranje datotek... Ni pa tako hiter kot Windows 8.1 :(

deejay2 je izjavil:

Kakšen smeh je ta Microsoft. Windows 10 si lahko naložijo tisti, ki imajo Windows 7 ali Windows 8.1. A kdo ve, kako naj si ga tisti, ki imamo Windows 8? Hvala.


Ne, moraš imeti ali Win 7 ali Win 8.1. Posodobi na 8.1 pa bo :)

Tilen ::

Jaz po nadgradnji na Windows 10 Pro nisem dobil še nobenih posodobitev. Ne vem kakšne verzije vi uporabljate.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

particle ::

Privzeti jezik imam angleški, tudi regijo imam nastavljeno UK, vendar mi microsoft vedno zlouda slovensko verzijo, in potem ne morem izvesti upgrejda, zato ker se razlikuje jezik. Pusti mi inštalirat, vendar mi hoče zbrisat programje. Banda nesposobna :)

Anney ::

Aktivacija pro verzije za vse, dela še od aktiviranja insiderja:

cdm (run as admin)
slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX
slmgr /skms kms.xspace.in
slmgr /ato

Tale ključ preverjeno dela, zgleda pa tako, dokler bo delalo bo pač tako, ni pa geniue:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

kuglvinkl ::

Ok, update je narejen na dveh mašinah. Moram pa zamenjat boot disk na obeh. How friggin' to? Kmečka varianta je skopirat disk na drugega in naredit clean install. Kaj pa clean install from the scratch?
Your focus determines your reallity

Cancer ::

Imam eno težavo. Imam dva diska(SSD in HDD). Pri sveži inštalaciji windowsov sem oba driva izbrisal, kliknal za new na SSD-ju, kamor se je windows tudi naložil. HDD sem samo pobrisal, brez da bi kliknil new volume. Sedaj pa ko pridem v windowse mi SSD kaže, HDDja pa ne. Kako enable-am HDD?



EDIT: sem uredil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

LuGi ::

FYI Intel Pentium G3258 + Windows 10 = No Go.

http://hardforum.com/showthread.php?p=1...

Cel dan se že zafrkavam in sedaj končno vem zakaj ne dela ;(

XsenO ::

Zgleda, da mi ključ ni več genuin + integrirana kartica od intela mi ne zna pravilno namestit driverjev, tako da sem za zdej naredil rollback na 7
1 + 1 = 1

IceBoX ::

Jaz nimam možnosti za "keep documents, files and apps". Je greyed out...
Huh...

Blazz ::

LuGi je izjavil:

FYI Intel Pentium G3258 + Windows 10 = No Go.

http://hardforum.com/showthread.php?p=1...

Cel dan se že zafrkavam in sedaj končno vem zakaj ne dela ;(


zanimivo, jaz sem pred 3 urami na G3258 brez problema upgradeal in sistem laufa tipi topi

LuGi ::

Blazz je izjavil:

LuGi je izjavil:

FYI Intel Pentium G3258 + Windows 10 = No Go.

http://hardforum.com/showthread.php?p=1...

Cel dan se že zafrkavam in sedaj končno vem zakaj ne dela ;(


zanimivo, jaz sem pred 3 urami na G3258 brez problema upgradeal in sistem laufa tipi topi



Wow, kera plata? Meni nikakor ne uspe..vceraj ko je sam zlovdal update in danes ko sem ponovil vajo + fresh install + 2x zlovdal novi esd&iso

Blazz ::

Clubraider je izjavil:

Zakaj ne morem nastavit ločljivosti zaslona v WIN 10?

Prosim pomoč.


mel jaz isti problem, šel po nove driverje od integrirane grafike na plati oz od intela. Majo posebi win 10 driverje, sicer je reklo da so starejši kot moji a sem updateal in je potem začelo delovati

LuGi je izjavil:

Blazz je izjavil:

LuGi je izjavil:

FYI Intel Pentium G3258 + Windows 10 = No Go.

http://hardforum.com/showthread.php?p=1...

Cel dan se že zafrkavam in sedaj končno vem zakaj ne dela ;(


zanimivo, jaz sem pred 3 urami na G3258 brez problema upgradeal in sistem laufa tipi topi



Wow, kera plata? Meni nikakor ne uspe..vceraj ko je sam zlovdal update in danes ko sem ponovil vajo + fresh install + 2x zlovdal novi esd&iso


plata je Gigabyte GA-Z97N-Gaming 5 uspelo mi je v prvo, nobenih errorjev, nimam nobenih coreov izklopljenih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

XsenO ::

IceBoX je izjavil:

Jaz nimam možnosti za "keep documents, files and apps". Je greyed out...

Menjaj regijske nastavive (locale) na USA
1 + 1 = 1

Blazz ::

evo še slike

Mare2 ::

Meni je dol potegnilo, namestitev pa ni bila uspešna.

A bo poskusil še enkrat? Sam?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

RockyS ::

Wow, disk pa cel čas na 100% . Baše pa ga System. Bo treba SSD?

Anney ::

Še nekaj za vraževerne: :)

seba-beba ::

Rabil bi se eno pomoc.

Zjutraj sem uspesno na 7 let starem prenosniku nadgradil W8.1 na W10. Sama namestitev je trajala brez problema cca 45 min. Sedaj pa sem to zelel storiti se na leto dni starem namiznem racunalniku (i5, 8gb ram). Na zacetku je namestitev potekala normalno, sedaj pa se ze prakticno 2 uri nic ne zgodi oz. se je dvignilo zgolj za 2 %. Trenutno sem na 92 % (konfiguriranje nastavitev 68 %). Bi me ze moralo skrbeti?

DarkSite ::

1) Nikakor ne morem naložiti Nvidia driverja za GTX 750 TI. Pri instalaciji napiše error in nobenega razloga zakaj.
2) Ne morem aktivirati. Piše, da se ne more povezati. Poleg tega mi prikazuje druge številke za product key kot pa sem jih dobil pri nakupu 8ke.

Qcube ::

Takoj po upgrajdu iz 8.1 na 10 zagnal "sfc /scannow" in je takoj našel nekaj koruptiranih sistemskih datoek in jih sam popravil ;((

mat xxl ::

Ko posodobiš iz 7 ke 64 bit na 10 ko 64 bit ali je treba Office in ostalo na novo nalagati ali kako je s tem ?

Lonsarg ::

Tudi iz 7-ke obstaja možnost da ohraniš programe.

BorutK-73 ::

Anney je izjavil:

Še nekaj za vraževerne: :)


In potem nam še računajo da nam vohunijo. Verjetno tole ni daleč od resnice.

Clubraider ::

Ali je to res????

Citiram:
"POZOR !!

Microsoftov novi mali tisk

Nova Microsoftova POLITIKA O ZASEBNOSTI s 1. Avgustom.
Vsebina tega članka je šokantna. Vsak uporabnik Win10 bi si moral prebrati tale članek;

https://edri.org/microsofts-new-small-p...

- Windows 10 = NI ZASTOJN = Uporabniki ga bodo plačali s svojimi ''Zasebnimi podatki'' oz. s popolno izgubo zasebnosti. Zasebni podatki se bodo namreč prodajali in uporabljali vsepovprek. Tudi če je uporabnik proti, si po novi Microsoftovi Poliki o zasebnosti Microsoft pridržuje VSO pravico do vseh zasebnih podatkov uporabnika in vsega kar uporabnik dela na svojem računalniku. Kar pomeni da lahko sledijo (snemajo) vsako potezo na WIN 10 (z vklopljenim ali izklopljenim sledenjem).
Windows 10 je pravzaprav dodelan vohunski software zato pa ga ''podarjajo''."
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Mare2 ::

Meni itak hrvatje radi prisluhnejo, pa naj še Bil. :)

Zasebnosti ni več...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

PredatorX ::

Clubraider je izjavil:

Ali je to res????

Citiram:
"POZOR !!

Microsoftov novi mali tisk

Nova Microsoftova POLITIKA O ZASEBNOSTI s 1. Avgustom.
Vsebina tega članka je šokantna. Vsak uporabnik Win10 bi si moral prebrati tale članek;

https://edri.org/microsofts-new-small-p...

- Windows 10 = NI ZASTOJN = Uporabniki ga bodo plačali s svojimi ''Zasebnimi podatki'' oz. s popolno izgubo zasebnosti. Zasebni podatki se bodo namreč prodajali in uporabljali vsepovprek. Tudi če je uporabnik proti, si po novi Microsoftovi Poliki o zasebnosti Microsoft pridržuje VSO pravico do vseh zasebnih podatkov uporabnika in vsega kar uporabnik dela na svojem računalniku. Kar pomeni da lahko sledijo (snemajo) vsako potezo na WIN 10 (z vklopljenim ali izklopljenim sledenjem).
Windows 10 je pravzaprav dodelan vohunski software zato pa ga ''podarjajo''."



Vohunil? Kako boš crekal špile? Poslušal muske? eh, no ne se preveč obremenjevati stem, če si normal user (gaming,filmi,splet). Drgač maš pa linux.

dev ::

Torej trade off za free win10 je privacy?
Zakaj točno bi že blo dobro upgradat iz win7, če pa vse dela super? (razen hitrejši startup)
Hm... unreserve copy for now
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

DarkSite ::

DarkSite je izjavil:

1) Nikakor ne morem naložiti Nvidia driverja za GTX 750 TI. Pri instalaciji napiše error in nobenega razloga zakaj.
2) Ne morem aktivirati. Piše, da se ne more povezati. Poleg tega mi prikazuje druge številke za product key kot pa sem jih dobil pri nakupu 8ke.


Update
2) Sedaj se je aktiviral. Očitno je rabil nekaj časa.

HighBane ::

Anney je izjavil:

Še nekaj za vraževerne: :)



iiin ostajam na Windows 7. To res malo preveč podatkov zbirajo. Res da ima možno vse te podatke že microsoft in google (ter kdo drug), samo to je malo preveč. Da uporabljam računalnik in gre lahko vsaka moja akcija direkt k Microsoftu, naredi res nelagodno izkušnjo. Tudi ne čutim neke potrebe za nadgradnjo.

Pesimist ::

pa home bi lahko dali free for all legit.

PredatorX ::

dev je izjavil:

Torej trade off za free win10 je privacy?
Zakaj točno bi že blo dobro upgradat iz win7, če pa vse dela super? (razen hitrejši startup)
Hm... unreserve copy for now



Za gaming in kšne programe bo kr vredu drgač pa nerabš.

Pesimist je izjavil:

pa home bi lahko dali free for all legit.


http://wccftech.com/download-windows-10...

uf tole pa ni to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Pesimist ::

kdo bo mi pa aktivacijsko kodo dal? Ms za 100 ojru ne!

Enterprise ::

OK, do kakšne mere se da omejiti Windows Update? Gre se zato, da gonilnike vedno namestim sam. Nekatere samo ročno preko Device Managerja, ker potrebujem samo gonilnik, in ne vso sranje od bloatwara, ki pride zraven, in se ga ne da izključiti iz namestitve. Če sedaj Windows Update forsira svoje gonilnike (ki dostikrat naredijo več škode kot koristi), potem je trud za unbloated PC pač brezvezen, ker tako ali tako pride vse za mano.

Miha 333 ::

abyssus je izjavil:

Mah, ta postopek, da najprej upgrejdaš pol pa clean install, očitno ne deluje, vsaj pri meni ni.

Nove informacije od MS: Ko upgrejdaš, moraš iz teh upgrejdanih winsov narediti obnovitveni medij (nekje v start meniju zaženeš). S tem lahko potem narediš clean install na isti napravi. Prej so v vseh FAQ trdili drugače.

cekr ::

Zadeva je vredu za desktop. Vse lepo teče. Pogrešam pa metro IE. Upam, da bodo s časom na ta način pripravili Edge.
Za tablični način je bil metro IE super.

Se mogoče kje skriva.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ziga1990 ::

sem še malo pogledal in opazil če grem pod poišči pomoč za to napako mi da tako napako ven: WindowsUpdate 80240020 WindowsUpdate_dt000 kdo ve kaj ta dt000 pomeni in kako se popravi?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

krneki0001 ::

Phantomeye je izjavil:

A komu namesto upgrejda ponudi 2 opciji kao da obdrži samo fajle ali pa da ne obdrži nič? Na laptopu (8.1) je slo lepo skozi, tukaj mi pa ne da opcije lepega updejta.

je mogoce zaradi truecrpyta?


Poglej kakšen jezik ima update in nastavi še na računalniku enakega, pa bo šlo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
18 / 141
»»