» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
16 / 141
»»

Cancer ::

Če prav razumem je Education verzija enaka kot enterprise?
EDIT: pa volume key če prav razumem ni vezan na ene windowse? kakšna je potem razlika med navadnim licensingom in volume?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

s1m0n ::

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Ashrack ::

Na Windows 7 uporabljam od Sysinternals Desktops, ki mi omogoca virtualna namizja.
Zdaj Win10 ima to ze vklopljeno out of the box. Ampak ali lahko uporabim keyboard shortcut da pridem prav do specificnega namizja?
Recimo sem na Desktop3 zdaj bi pa rad z bliznjico prisel na Desktop1?

lp
....

ziga1990 ::

to je že smešno vsakič ko windows update preveri za nove poosodobitve napiše neuspela posodobitev koda 80240020 in če greš v zgodovino pogledat je pa 18x WIN 10 Pro neuspelo.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

am-on ::

s1m0n je izjavil:

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Sam sem naredil clean install in mi prejšnji ključi niso delali, mi pa sedaj na Windows 10 PRO prime ključ iz dreamsparka Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: am-on ()

MrStein ::

ziga1990 je izjavil:

to je že smešno vsakič ko windows update preveri za nove poosodobitve napiše neuspela posodobitev koda 80240020 in če greš v zgodovino pogledat je pa 18x WIN 10 Pro neuspelo.

A ni čas , da odpreš temo "Windows 10 upgrade mi javi napako 80240020" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

s1m0n ::

am-on je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Sam sem naredil clean install in mi prejšnji ključi niso delali, mi pa sedaj na Windows 10 PRO prime ključ iz dreamsparka Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit


Super, če gre takole :) A je verzija Pro ?

Blazz ::

Blazz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Blazz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ce bi kdo rad sprožil download:

http://venturebeat.com/2015/07/28/how-t...


meni ne dela


Si naredil tocno to kar piše?


sem naredil točno vse kot piše, na 2 različnih computrih, nato sem šel še renameat windows BT folder pa tudi to ne pomaga, enostavno update ne najde novih updateov, torej ko poženem wuauclt.exe /updatenow se nič ne zgodi...


če bo imel še kdo tako težavo: na microsoftu sem pognal FIX IT za windows update, ki je odpravil nekaj napak, nato sem še parkrat rebootal in potem poizkusil in sedaj je šlo...

am-on ::

s1m0n je izjavil:

am-on je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Sam sem naredil clean install in mi prejšnji ključi niso delali, mi pa sedaj na Windows 10 PRO prime ključ iz dreamsparka Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit


Super, če gre takole :) A je verzija Pro ?


Kaj se skriva zadaj "Multiple Editions" ne vem, sam sem namestil PRO iz https://www.microsoft.com/sl-si/softwar... s ključem od "Multiple Editions"

Saintek ::

Če leti na prenosniku win 8 pro moram z iso upgradom dat gor PRO verzijo, da bo lepo upgradalo ali gre upgradat z enterpise verzijo ?

Miha 333 ::

am-on je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Sam sem naredil clean install in mi prejšnji ključi niso delali, mi pa sedaj na Windows 10 PRO prime ključ iz dreamsparka Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit

Še enkrat, najprej moraš naredit upgrade iz obstoječih Windows 7/8, da lahko kasneje na isti napravi brez vnosa ključa narediš clean install.

MrStein ::

Saintek je izjavil:

Če leti na prenosniku win 8 pro moram z iso upgradom dat gor PRO verzijo, da bo lepo upgradalo ali gre upgradat z enterpise verzijo ?

http://www.microsoft.com/en-us/windows/...

Pro gre na Pro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jizzer ::

Mel sem W8.1 iz MSDNAA. Predolgo trajajoči upgrade je bil pred parimi minutami končan. Aktivirat mi ni šlo direkt zato sem potegnil novi key iz MSDNAA.
Se mi zdi da zaenkrat ne deluje nič kaj tekoče kot 8.1 ...

Ve kdo mogoče za shortcut za TaskView? OSX like, mi je všeč. //okay got it

Nasploh pa je izgled všečen, verjetno sem zaj malo bolj napaljen ker je na računalniku vidna neka sprememba, ampak vseeno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Saintek ::

Hvala MrStein :)

billy ::

Kaj je tole:

http://www.windowscentral.com/microsoft...

Že kdo potegnil dol? Jaz sem sicer Insider in imam 10240 verzijo, a mi danes ni nič novega potegnilo dol, tudi ko ročno DLjam ta update iz zgornjega linka, mi napiše, da je že namščen. Čeprav malo čudno, ker je tisti file velik zgolj 300 mega, v članku pa je govora o 1GB.

konspirator ::

10240 insider je rtm.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Ja, ampak kaj pa je potem tale update, 1GB? To kar smo mi že dobili, ampak pač v enem velikem fajlu, ali je za nas tudi? Ker odkart imam 10240 sem dobil že ene par teh security updejtov...mogoče je za uradno W10 res na voljo vse v enem fajlu?

abyssus ::

Se da kako nastaviti, da v primeru, ko imam na desktopu 1 odprt recimo Edge in ga še enkrat odprem na drugem desktopu, da mi ne bi switchalo desktopov ampak bi mi odprlo novo instanco aplikacije?

jakan123 ::

jizzer je izjavil:

Mel sem W8.1 iz MSDNAA. Predolgo trajajoči upgrade je bil pred parimi minutami končan. Aktivirat mi ni šlo direkt zato sem potegnil novi key iz MSDNAA.
Se mi zdi da zaenkrat ne deluje nič kaj tekoče kot 8.1 ...

Ve kdo mogoče za shortcut za TaskView? OSX like, mi je všeč. //okay got it

Nasploh pa je izgled všečen, verjetno sem zaj malo bolj napaljen ker je na računalniku vidna neka sprememba, ampak vseeno :)


Za taskview - Win + Tab

billy ::

No..iz članka je razvidno da je zadnja verzija: the day one patch should download alongside the main OS files, which will update your installation to 10240.16405 by the time you finally reach the new desktop.

Meni pa piše, da imam 10240.16384...torej obstaja novejša verzija od te, ki jo imam jaz, mi pa vseeno updejti nič ne najdejo?

dvihtelic ::

Miha 333 je izjavil:

am-on je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Sam sem naredil clean install in mi prejšnji ključi niso delali, mi pa sedaj na Windows 10 PRO prime ključ iz dreamsparka Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit

Še enkrat, najprej moraš naredit upgrade iz obstoječih Windows 7/8, da lahko kasneje na isti napravi brez vnosa ključa narediš clean install.


A potem rabiš narediti backup ali kako

Ganon ::

Blazz je izjavil:

Blazz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Blazz je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ce bi kdo rad sprožil download:

http://venturebeat.com/2015/07/28/how-t...


meni ne dela


Si naredil tocno to kar piše?


sem naredil točno vse kot piše, na 2 različnih computrih, nato sem šel še renameat windows BT folder pa tudi to ne pomaga, enostavno update ne najde novih updateov, torej ko poženem wuauclt.exe /updatenow se nič ne zgodi...


če bo imel še kdo tako težavo: na microsoftu sem pognal FIX IT za windows update, ki je odpravil nekaj napak, nato sem še parkrat rebootal in potem poizkusil in sedaj je šlo...


Kje si pognal FIX IT? Daj razloži bolj podrobno.

Miha 333 ::

dvihtelic je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

am-on je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Čudne verzije :)
Bom raje upgradal 8.1 Pro.

Sam sem naredil clean install in mi prejšnji ključi niso delali, mi pa sedaj na Windows 10 PRO prime ključ iz dreamsparka Windows 10 Multiple Editions 32/64-bit

Še enkrat, najprej moraš naredit upgrade iz obstoječih Windows 7/8, da lahko kasneje na isti napravi brez vnosa ključa narediš clean install.


A potem rabiš narediti backup ali kako

Ne, z nadgradnjo aktiviraš licenco za to napravo. Izgleda, da se hardware ID shrani pri MS. Potem lahko kadarkoli narediš clean install na tej napravi in ti ne gnjavi za ključ, oziroma ta korak lahko preskočiš.

Ganon ::

Lahko nadgradim preko te strani? Ne bi rad čakal na Windows Update.

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...

jakan123 ::

Ganon je izjavil:

Lahko nadgradim preko te strani? Ne bi rad čakal na Windows Update.

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...


Ja

Ganon ::

Kdaj pa naredim ISO za svežo namestitev? Kje ga dobim?

chucki ::

Ne moreš, ker ti key ne bo prijel...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Ganon ::

Saj bom najprej nadgradil Windows 8, potem pa formatiral in ponovno namestil Windows 10.

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

D-PaX ::

Meni pa je danes izginilo okence v opravilni vrstici...
niti še mi ni dol potegnilo win10...
V nadzorni plošči pod update piše vaš win10 je rezerviran, kako ga naj potegnem dol?
Paxy

ziga1990 ::

D-PaX je izjavil:

Meni pa je danes izginilo okence v opravilni vrstici...
niti še mi ni dol potegnilo win10...
V nadzorni plošči pod update piše vaš win10 je rezerviran, kako ga naj potegnem dol?



WIN 10 bo prišel v valih in če ni dones je lahko jutri
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

konspirator ::

Ampak g3ki bi radi updejt takoj in zdaj (cepeta z nogami, besno krili z rokami ter ima peno okoli ust).

D-PaX ::

a ma to kaj vpliva če nisem prijavljen v winse z elektronskim naslovom?
to sem ukinil, ker mi ni bilo všeč, da me silijo z app.
Paxy

konspirator ::

Jerry000 ::

Madona vi ste že vsi dobili? Jaz še nimam nič -.-

tomaz- ::

Nisi edini :-)

branc ::

http://venturebeat.com/2015/07/28/how-t...


Potrjujem, da sprožitev 'umetnih popadkov' deluje. Windows 10 se namešča.

Jerry000 ::

branc je izjavil:

http://venturebeat.com/2015/07/28/how-t...


Potrjujem, da sprožitev 'umetnih popadkov' deluje. Windows 10 se namešča.

Pa je ql to delat al je bolje počakat da ti uradno dajo oziroma ponudijo pač

harvey ::

Pa je ql to delat al je bolje počakat da ti uradno dajo oziroma ponudijo pač

Kaj, a misliš, da bodo druge datoteke?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

D-PaX ::

hehe brez da sem pobrisal tiste mape v C:\Windows\SoftwareDistribution\Download in sem samo napisal v cmd 2x komando wuauclt.exe /updatenow in že dela že vleče dol :)
hvala..
Paxy

galu ::

Je Bitlocker še vedno najbolj optimalna metoda enkripcije na W10?

P.S. download speed je... well... 550 kb/s. ;(
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

D-PaX ::

upam, da na win10 delajo digitalna potrdila....
meni na max vleče...
Paxy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D-PaX ()

Clubraider ::

Točno. Lahko kdo pove, ali ostanejo digitalna potrdila v obstoječem brskalniku (v mojem primeru Chrome)? Hvala.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

galu ::

D-PaX je izjavil:

meni na max vleče...


Po reštartu kompa (ker je v prvo ta media creation tool krešnil pri 90%, v drugo pa je bil izredno počasen) zdaj tudi vleče na max. Go figure...
Tako to gre.

JerryP ::

Clubraider je izjavil:

Točno. Lahko kdo pove, ali ostanejo digitalna potrdila v obstoječem brskalniku (v mojem primeru Chrome)? Hvala.


Evo meni je ostalo digitalno potrdilo za klik v chromu po nadgradnji na 10ko 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

Ganon ::

Napaka "Code 80240020". :8)

branc ::

Ganon je izjavil:

Napaka "Code 80240020". :8)



Meni isto, po sprožitvi nameščanja....

Clubraider ::

JerryP je izjavil:

Clubraider je izjavil:

Točno. Lahko kdo pove, ali ostanejo digitalna potrdila v obstoječem brskalniku (v mojem primeru Chrome)? Hvala.


Evo meni je ostalo digitalno potrdilo za klik v chromu po nadgradnji na 10ko 8-)


Super!

Hvala ti. ;)
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

tplink ::

Kateremu napise d je windows 10 rezerviran naj samo pocaka. Ko bo bo samo javilo... A ima se kdo te probleme, da mu touchpad ne dela na asusu? Kot zgleda se ni driverjev..

abyssus ::

Nadgradnja je bila uspešna, zatem sem na USB ključek spravil "čisti" ISO, ponovno namestil, sedaj pa nimam OS-a aktiviranega, bivši WIN 8.1 key pa ne deluje. Not good.

Cancer ::

Tule je en vodič za clean install:
https://www.reddit.com/r/Windows10/comm...
««
16 / 141
»»