» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
15 / 141
»»

chucki ::

Jaz sem naredil iso, in zdaj če resetiram računalnik in poženem boot from dvd, bi moralo začeti instal?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

s1m0n ::

S kakšno serijsko / ključem pa gre namestitev? Od 7/8/8.1 ?

chucki ::

da
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

gus5 ::

Lonsarg je izjavil:

Glede na vse kar berem zadnje dni bo tale free W10 upgrade OEM only(vezan na hardware) ne glede na to iz kakšne licence upgradaš. Najbrž bo obstajal torej tudi plačliv W10 upgrade, ki ti iz retai W8.1 serijske da retail W10 serijsko.

Sklepam tudi da bo celo leto ali pa vsaj na začetku preverjanja namenoma šlampasto in bo geniue status zadosten pogoj da dobiš tehnično delujočo OEM aktivacijo.(ki bo sicer pravno gledano neveljavna v primeru da si uporabil neveljavno licenco).

MS bo pobral "prstne odtise" HW in z njimi pogojeval veljavnost/legalnost licence. Konkretno katere informacije bo MS zajel? Vrsto CPU, GPU, HDD, SSD, RAM, matične plošče?

Blum ::

Na dell inspiron 7537 dela vse kot mora, še boljše kot kdaj koli prej. Vse avtomatsko, kakor se pričakuje, seveda.
LP iz 10ke.

Master_Yoda ::

Heh Windows 10 NSA edition. Vse je po defaultu enablano (dostop aplikacij do kamere, mikrofona, lokacije, stevilke gat), in moras disablati. Seveda je opcij miljon in so skrite v 3 P* M* in jih zagotovo par zgresis. Je ze kdo ugotovil kako disablati automatic update na kaksen drug nacin kot da disablam Windows Update servis v services.msc ?

Blazz ::

Blazz je izjavil:

harvey je izjavil:

Blazz enostavno potegni strani - https://www.microsoft.com/en-us/softwar... in potem zaženi. Lahko narediš ISO ali pa direktno upgrade.


evo , sedaj poizkušam tole, zaenkrat downloada, potem bomo pa videli :)


en big problem je, ne pusti mi opcije "ohrani programe in nastavitve" opcija je siva. Dovoli mi samo opcijo: ohrani datoteke, vse ostalo (programi, nastavitve) bo izbrisano ali pa opcijo izbriši vse. Tega pa nočem... upgradeam pa iz Win 7.

Misasagi ::

Tudi na HP ProBook 4730s dela super.

Thuban ::

dj_uro je izjavil:

celih f*cking 7min sem zdržal z 10ko...
Non stop mi ven meče internet, tako na kablu kot wifiju... pa ne vem zakaj... vse sem ''resetiral'', pa še zmeraj enako...
driverjev za to pa ŠE? ni...

ko pa sem dal nazaj na 8.1, pa vse normalno dela... mislim WTF???
-kakšna rešitev??


driverje piše proizvajalec strojne opreme, ne microsoft.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Mare2 ::

Misasagi je izjavil:

Tudi na HP ProBook 4730s dela super.

Kake opcije ponudi? Tudi na novo instalacijo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Clubraider ::

Za vse, ki vam še ni dalo signala.

V ukazni vrstici Comand Prompt (Cmd) kot Administrator vpišete direktivo wuauclt.exe /updatenow. Po nekaj minutah bo Windows Update pričel s prenašanjem želene datoteke. Po uspešno zaključenem prenosu lahko posodobitev normalno zaženete.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

razcepljeni ::

Update še kar ne dela.. Sem poskušal zgornje variante za sprožitev downloada. Najprej mi je samo downloadalo pri installu pa javilo napako, sedaj pa še downloadat noče več. Mogoče jutri probam še z ISO iz MS strani. Skratka razočaranje

mihec87 ::

Itq da ma update probleme če je kupe folka navalilo.. Mene bolj zanima kaj v primeru ko menjaš kak hw kos ali pa cel računalnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Misasagi ::

Mare2 je izjavil:

Misasagi je izjavil:

Tudi na HP ProBook 4730s dela super.

Kake opcije ponudi? Tudi na novo instalacijo?


Slo je kot update. Nic ni ponudilo svezga instala.

znamovsi ::

Hee
Kaj se nareedi z driverji, za moj pc jih še ni zato ne vem ali naj naložim gor 10ko
Licenca originalna če iz 7 na 10 naložiš je samo 1 leto ane?
Lp

oo7 ::

Mene zanima a se splača takoj naložit Win 10 ali bodo na začetku še kakšne težave in je bolje počakati nekaj časa? Zaenkrat sem zelo zadovoljen z Win7.
Ali bodo starejše igre delale na Win10? Starejše mislim vsaj igre tam od leta 2005 naprej?
Če naložiš nove Windowse je bolje starejše zbrisati? Sprašujem, ker Windowsov nisem še nikoli nalagal :)

Nummy ::

Prvi try inštalacije error:
80070652
Microsoft zelo velik pove s tem errorjem.

Probam drugič... mi gre na novo vlečt dol windovse 10... con-fu**ing-gratulations microsoft! Dejmo vsakič na novo vse dol vlečt, celih 3GB!

Svet še ni vidu tolk fajn update sistema!

Tilen ::

Ne vem zakaj forsirate update.

 x

x



Bolj jasno skoraj ne bi moglo biti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

harvey je izjavil:

solatko je izjavil:

eric_cartman - In kaj je tu smešnega?
Veliko jih še vedno prisega na Windows XP.

Jest prisegam na Win 3.11 in pa PageMaker 5.0 :)

Da ne bo kdo preveč presenečen, ob navdušenju nad Windows X, ko bo potrebno oddati recimo obračun DDV preko eDavki , - saj v Edgeu ne dela komponenta za podpisovanje, tako da open with IE 11. ;((


Tudi certifikati, ki so v prejšnjih buildih delali (recimo klik) sedaj ne delajo v edgeu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

gus5 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Glede na vse kar berem zadnje dni bo tale free W10 upgrade OEM only(vezan na hardware) ne glede na to iz kakšne licence upgradaš. Najbrž bo obstajal torej tudi plačliv W10 upgrade, ki ti iz retai W8.1 serijske da retail W10 serijsko.

Sklepam tudi da bo celo leto ali pa vsaj na začetku preverjanja namenoma šlampasto in bo geniue status zadosten pogoj da dobiš tehnično delujočo OEM aktivacijo.(ki bo sicer pravno gledano neveljavna v primeru da si uporabil neveljavno licenco).

MS bo pobral "prstne odtise" HW in z njimi pogojeval veljavnost/legalnost licence. Konkretno katere informacije bo MS zajel? Vrsto CPU, GPU, HDD, SSD, RAM, matične plošče?


No to ravno ne drži, ker bi moral potem meni javit danes vsaj 10x error. Namreč inštaliral (ne inštalacije na usb ključ, ampak sistem na usb ključ, da se sistem že štarta iz ključa - windows to go varianta) sem jih na usb ključ in sprobaval na različnih prenosnikih in različnih računalnikih (10 različnih prenosnikov(hp, dell, lenovo in asus) in 5 različnih desktopov(lenovo, hp in dell), pa mi ni nič jamral, da je hardware drug in so ostali aktivirani.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

chucki ::

Men pri instalaciji z Iso , original key ne zagrabi? 8-O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ziga1990 ::

wtf potegne vse dol naredi pripravo na namestitev nato pa koda 80240020
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

broken/link ::

to si že 2strani nazaj spraševal in ti je bilo tudi odgovorjeno.
https://slo-tech.com/forum/t622385/p485...

ziga1990 ::

ja samo takrat sploh do downloada ni prišlo sedaj pa je vse dol potegnil in nato po pripravi vrglo ta error in to je bila ročno sprožena nadgradnja.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

s1m0n ::

No kako je s clean install in aktivacijo?

Pesimist ::

dellon ::

s1m0n je izjavil:

No kako je s clean install in aktivacijo?


Če boš hotel na clean install aktivirat s ključem 7/8/8.1 ne bo šlo.

Najprej je treba upgradat nato pa najboljše naredit factory reset kar je v bistvu clran install.

s1m0n ::

dellon je izjavil:

s1m0n je izjavil:

No kako je s clean install in aktivacijo?


Če boš hotel na clean install aktivirat s ključem 7/8/8.1 ne bo šlo.

Najprej je treba upgradat nato pa najboljše naredit factory reset kar je v bistvu clran install.


Aha, bomo raje počakali, da se pojavi na Dreamsparku.

Pesimist ::

nevem ce je factory reset lih clean isntall. Ze ce se spomnimo kak windows 7 default particijo naredi, in kak jo windows 8/10. Mislim da 10 celo vecjo prazno naredi ko 8.

luky ::

Kaj pa ver. Enterprise se da nadgraditi ali ne?
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

dellon ::

luky je izjavil:

Kaj pa ver. Enterprise se da nadgraditi ali ?


Enterprise je no go.

s1m0n ::

A gre mogoče podobno kot je bilo pri prehodu iz W8 na 8.1 ?
Da namestiš brez vnosa ključa in ročno aktiviraš po namestitvi s ključem od 8/8.1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

mat xxl ::

Pesimist je izjavil:

nevem ce je factory reset lih clean isntall. Ze ce se spomnimo kak windows 7 default particijo naredi, in kak jo windows 8/10. Mislim da 10 celo vecjo prazno naredi ko 8.


Ja tudi mene zanima, kako bi se dalo fresh instal narediti pa licenco od 7 ke kupljeno uradno in registrirano uporabiti, ker imam to 7 co malo zaflešano in mi nekaj okoli ssd ja nagaja , sicer vse dela a bi šel raje na fresh instal.

No bom pa itak še počakal vsaj nekaj mesecev, da vse bugse od 10 ke zakrpajo.....

pardon, da največje bugse zakrpajo, vseh itak nikoli ne bodo ....

luky je izjavil:

Kaj pa ver. Enterprise se da nadgraditi ali ne?



Se smatra, da tistega, ki denar žuli in najjačo verzijo kupi, da bo tisti z lahkoto še enkrat keširal ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

gus5 ::

Pesimist je izjavil:

nevem ce je factory reset lih clean isntall. Ze ce se spomnimo kak windows 7 default particijo naredi, in kak jo windows 8/10. Mislim da 10 celo vecjo prazno naredi ko 8.

OS sam naredi particijo? Dvomim, zagotovo te v postopku namestitve povpraša, kje in ali sploh narediti novo particijo; če zavrneš opcijo nove particije, ti naredi "čisto namestitev" preko že obstoječe.

Dejancek ::

Kakšna je razlika med PRO in PRO N?

dellon ::

Dejancek je izjavil:

Kakšna je razlika med PRO in PRO N?


N verzija je brez media playerja

s1m0n je izjavil:

A gre mogoče podobno kot je bilo pri prehodu iz W8 na 8.1 ?
Da namestiš brez vnosa ključa in ročno aktiviraš po namestitvi s ključem od 8/8.1?


Ročno boš lahko aktiviral vendar samo z win 10 ključem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dellon ()

BivšiUser2 ::

Verjetno bo vsak čas w10 iso na dreamparku,Tp in Ip so umaknili
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MrStein ::

gus5 je izjavil:

Pesimist je izjavil:

nevem ce je factory reset lih clean isntall. Ze ce se spomnimo kak windows 7 default particijo naredi, in kak jo windows 8/10. Mislim da 10 celo vecjo prazno naredi ko 8.

OS sam naredi particijo? Dvomim, zagotovo te v postopku namestitve povpraša, kje in ali sploh narediti novo particijo; če zavrneš opcijo nove particije, ti naredi "čisto namestitev" preko že obstoječe.

Ja, naredi particijo. To počne že od NT dalje.
Če je disk prazen (brez particij), samo pustiš označeno prazen del diska in klikneš NEXT, pa sam naredi boot in system particijo.

----------------- po obliki in vsebini ločeno sporočilo :

Iz http://www.microsoft.com/en-us/windows/...

Can I reinstall Windows 10 on my computer after upgrading?

Yes. Once you've upgraded to Windows 10 using the free upgrade offer, you will be able to reinstall, including a clean install, on the same device. You won't need a product key for re-activations on the same hardware. If you make a meaningful change to your hardware, you may need to contact customer support to help with activation. You'll also be able to create your own installation media like a USB drive or DVD, and use that to upgrade your device or reinstall after you've upgraded.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Miha 333 ::

Na Microsoftovih straneh piše, da ko enkrat nadgradiš na 10 skozi program brezplačne nadgradnje, lahko zatem kadarkoli na isti napravi namestiš Windows 10 iz medija (clean install) brez vnosa ključa in je licenca veljavna. Ampak pogoj je, da prvič uporabiš brezplačno nadgradnjo, s tem na nek način aktiviraš licenco za določeno napravo.

Vir

BTW, vse te brezplačne nadgradnje so na OEM verzijo, se pravi je licenca potem vezana na napravo. Tudi če si imel prej Windows 7/8 retail, boš sedaj imel Windows 10 OEM. Izgleda, da je za to ceno to to. Glede na to, da je zastonj, niti ni tako slabo.

seba-beba ::

@ konspirator, lukao

Hvala vama!

gus5 ::

Zakaj je skrita mapa z Win10 "težka" 6 GB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gus5 ()

Ganon ::

Nekam sem založil listek z Windows 8 serijsko številko. Dobim zdaj novo za Windows 10? Če ne, kaj naredim? :'(

Mimogrede, pri meni je izginila Windows ikona spodaj desno. Zdaj mi v Windows Update piše, da je kopija rezervirana in da me bodo obvestili, ko jo bom lahko namestil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

dellon ::

Ganon je izjavil:

Nekam sem založil listek z Windows 8 serijsko številko. Dobim zdaj novo za Windows 10? Če ne, kaj naredim? :'(

Mimogrede, pri meni je izginila Windows ikona spodaj desno. Zdaj mi v Windows Update piše, da je kopija rezervirana in da me bodo obvestili, ko jo bom lahko namestil.


LINK

MrStein ::

gus5 je izjavil:

Zakaj je skrita mapa z Win10 "težka" 6 GB?

Tista BT mapa je kolikor vem kopija namestitvenega CD/DVD/USB, ki se naredi, če upgradaš iz stare verzije Windows (poženeš setup.exe, namesto da bi bootal z medija).
Načeloma se lahko briše oziroma bi se moralo samo od sebe.
Kar bi jaz poskusil je da bi pognal Disk Cleanup (sistemsko verzijo, to je nekje tam opcija) in tam poklikal, da izbriše backup kopije od namestitve in podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

A stiskanje sistemskih fajlov dela Windows 10 na space constraint sistemih (ala tablice z 32GB placa) ?
#brezpodpisa

Miha 333 ::

Ganon je izjavil:

Nekam sem založil listek z Windows 8 serijsko številko. Dobim zdaj novo za Windows 10? Če ne, kaj naredim? :'(

Mimogrede, pri meni je izginila Windows ikona spodaj desno. Zdaj mi v Windows Update piše, da je kopija rezervirana in da me bodo obvestili, ko jo bom lahko namestil.

Ne rabiš nobenega ključa, samo prvič moraš pognati kot nadgradnjo. Zatem lahko na isti napravi namestiš iz nule. Izgleda, da se ID naprave shrani pri njih.

MrStein ::

Tule je razloženo, s slikami: http://www.bleepingcomputer.com/tutoria...

Tule pa kratko in jedrnato z besedami: http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

(matr, tu pa ne združi sporočil, ko bi bilo smiselno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Ganon ::

dellon je izjavil:

Ganon je izjavil:

Nekam sem založil listek z Windows 8 serijsko številko. Dobim zdaj novo za Windows 10? Če ne, kaj naredim? :'(

Mimogrede, pri meni je izginila Windows ikona spodaj desno. Zdaj mi v Windows Update piše, da je kopija rezervirana in da me bodo obvestili, ko jo bom lahko namestil.


LINK


Hvala!

gus5 ::

MrStein je izjavil:

Tule je razloženo, s slikami: http://www.bleepingcomputer.com/tutoria...

Tule pa kratko in jedrnato z besedami: http://windows.microsoft.com/en-US/wind...

(matr, tu pa ne združi sporočil, ko bi bilo smiselno)

Hvala za odgovor. :)

am-on ::

Sedaj je tudi na dremsparku :)
««
15 / 141
»»