» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
107 / 141
»»

D3m ::

Ena zanimivost, ki sem jo danes opazil po posodobitvi na 1809.

Radeon driverje je downgradal iz 18.9.3 na 16.6

Da funk? :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

P.S.

Problem rešen s ponovno namestitvijo 18.9.3 driverjev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

Pri vsakem W10 upgrade-u je v izogib takih ali drugacnih problemov, itaq smisleno ponovno namestiti vse driverje (gpu,sound,net,periferija na USB), tudi ce na oko izgleda, da je vse v najlepsem redu...no vsaj jaz naredim tako. Ravno zaradi tega, bom za kaksen teden ali dva, postponal upgrade s tem, da bom dal network na "Metered connection".
Kot pa berem porocajo z 1809 na vecjedernih procesorjih celo neke performance booste, kar je kul.

D3m ::

Mi ne pomaga. Drkam že dual core...pardon 1 CMT modul. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

s1m0n ::

Končno se, da spremenit velikost pisave brez DPI scalinga!

@Joze_K, Win+Shift + S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

b3D_950 ::

Zadnji update baje briše datoteke.

"I have just updated my windows using the October update (10, version 1809) it deleted all my files of 23 years in amount of 220gb."

8-)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

spenstar ::

Microsoft umaknil build 1809 iz serverjev. Jeeej. :))
https://www.windowscentral.com/microsof...
SPENSTAR--builder

D3m ::

Shiiiiiiet. Jaz sem pa sedaj na 1809.
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Zdaj ti jih več ne bo zbrisalo, če ti jih ni pri posodobitvi :)
Meni je update šel skozi na petih sistemih BP.

Je pa to brisanje dokumentov verjetno povezano z OneDrive sinhronizacijo.
So že bile podobne težave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Dejan99 ::

Mogoče je težava v temu, da se po novem v okviru Disk cleanup-a briše tudi Downloads folder. Jaz sem si tako pomotoma izbrisal okoli 20GB podatkov, sreča da sem imel backup :)

s1m0n ::

Pri meni je na vseh ta mapa ostala nedotaknjena.

Joze_K ::

s1m0n je izjavil:

@Joze_K, Win+Shift + S


thank you very, very much....

jaz pa sem notepad zaganjal... tole očitno ni eno te isto..

mega uporabna funkcija

BivšiUser2 ::

Haha keri kekci, dobro, da mam na laptopu večinoma samo programe. Ko tele, sem se danes spraševal, zakaj updejta ne ponuja WU... isto se je zgodilo z pri Xiaomi Mi A1 z 8 na 8.1, ko so SMSje pobrisal, pa baje trippali safety net.:))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

D3m ::

Dejan99 je izjavil:

Mogoče je težava v temu, da se po novem v okviru Disk cleanup-a briše tudi Downloads folder. Jaz sem si tako pomotoma izbrisal okoli 20GB podatkov, sreča da sem imel backup :)


Sem opazil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

s1m0n ::

Kdo še sploh uporablja ta Disk cleanup? A niso celo s tem updatom prekinili nadaljnjo podporo za Disk Cleanup? Pa že nekaj časa je tam privzeto označen folder downloads za čiščenje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

gddr85 ::

kaj pa še lahko uporabiš razen tega oz. da zloadaš en wise cleaner, ccleaner ipd., od updejtov ti pa tud ostane shitload zasedenega placa samo zarad backupa in če glih ne rabiš brišeš skupaj z ostalim

tebodi ::

b3D_950 je izjavil:

Zadnji update baje briše datoteke.
"I have just updated my windows using the October update (10, version 1809) it deleted all my files of 23 years in amount of 220gb."
8-)


Pun k... imam tega sr... (kufer).

Po bootu mi skoraj nobene aplikacije ne gre naložit, "not responding bla bla", od explorer-ja naprej (še v "intro" fazi nalaganja).
Pa so se pred dnevom, par dnevi izvedli vsi available updateji (sem tudi ročno preveril). Rebootam, isto. Ročno preverim Win update, najde spet en kup updatejov, in potem po 10 min, ko se jih del že instalira, se začenjo aplikacije uspešno nalagat, "unfreezat", torej brez "not responding".

Hm. V Win 10 sem posebej nastavil svojo sprotno delovno mapo kot "Downloads" (ni na C: particiji).
Torej mi lahko windowsi slučajno izbrišejo vse skupaj?...

b3D_950 ::

Kupiš še eno licenco in računalnik na katerem testiraš update. MS zmaga, ker proda še eno licenco, ti pa potem vidiš ali delujejo njihovi updati ali ne.:)

//sarkazem off

Možno je vse.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mat xxl ::

Ja jaz sem še na starem, če nisi preveč tečen uporabnik in vsak dan ne preverješ za pososdobitvami, jih imaš res kak teden ali več kasneje na compu ampak takrat so že ok, ker so se že drugi sitnači opekli z zgodnjimi verzijami in ms pol popravi ;).

Buggy ::

W10 1809 naj bi bil zopet na voljo.

https://www.computerworld.com/article/3...

..so se pa ze pojavile nove tezave povezane s popravkom in sicer na HP in Dell sistemih, ki naj bi bili povezane z HP-jevim driverjem od keyboarda.

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

...zdej me pa ze malce matra, da bi se spustil v adrenalinsko avaturo z novo namestitvijo 1809, bo lahko za vikend nekaj dela :P

Mare2 ::

Buggy je izjavil:

W10 1809 naj bi bil zopet na voljo.

https://www.computerworld.com/article/3...

..so se pa ze pojavile nove tezave povezane s popravkom in sicer na HP in Dell sistemih, ki naj bi bili povezane z HP-jevim driverjem od keyboarda.

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

...zdej me pa ze malce matra, da bi se spustil v adrenalinsko avaturo z novo namestitvijo 1809, bo lahko za vikend nekaj dela :P


Morda bi bilo res dobro preizkusit to. :)

D3m ::

Do it.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Kje si to našel? Gor je še aprilska verzija. :)

D3m ::

Sem dobil en dan preden so skenslali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mare2 ::

Buggy, halo. :) Kje si videl to?

Buggy ::

Mare2 je izjavil:

Buggy, halo. :) Kje si videl to?


Ni se public, tokrat zgolj za Windows Insider Program - Windows 10 version 1809 (build 17763.17)

Prestavi se v fast ring in uzivaj :)
https://www.windowscentral.com/how-join...

broken/link ::

Buggy je izjavil:


Prestavi se v fast ring in uzivaj :)

morš bit pa hard core mazohist za kaj takega :D

Mare2 ::

broken/link je izjavil:

Buggy je izjavil:


Prestavi se v fast ring in uzivaj :)

morš bit pa hard core mazohist za kaj takega :D


Po mojem ja.

D3m ali lahko nekam naložiš iso od Win 10 pro, rad bi samo to naložil. :)

Buggy ::

mah sej nisem, pravzaprav sem kar se tega tice totalen pussy, kot sem ze napisal. Sam sem pa ravno sedaj pred tem, da bom na novo instaliral sistem in je res gadno cakat oz. namestit staro verzijo in jo glih popedenat, potem pa cez par dni spet jovo na novo :S

Glede na to, da je moj sodelavec ze od zacetka W10 v Insider programu na domaci masini in do sedaj ni porocal se o nobenih tezavah, pa recimo da je OK oz. zakaj pa nebi se sam sprobal :P

HP-ja nimam, za folderje mi dol visi. Kakorkoli, gre za masino, ki jo uporabljam dvakrat/trikrat na teden in se to pretezno za vikend.

tebodi ::

Se ne pritožujem, ker nima smisla, navajam za primer, da ima še kdo podobno:
Kot rečeno, pred par dnevi dobim okence "Microsoft Windows": "The application is not responding. The program may respond again if you wait. Do you want to end this process?".
Potem se drugikrat zavrtijo tile zadnji updateji, en dan je bilo ok, nato pa včeraj še enkrat updateji.
Danes pa spet zgornje "obvestilo". (Je hp prenosnik, pa dvomim, da je to krivo.)
Yes, end that process.

D3m ::

Mare2 je izjavil:

broken/link je izjavil:

Buggy je izjavil:


Prestavi se v fast ring in uzivaj :)

morš bit pa hard core mazohist za kaj takega :D


Po mojem ja.

D3m ali lahko nekam naložiš iso od Win 10 pro, rad bi samo to naložil. :)


To late. Že brisal. Pa saj bo, malo poglej po MS katalogu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tebodi ::

Če komu naenkrat ne bi delovalo omrežje (spet):
Potrjeno je, da Win 10 ob vsakem malo večjem updateju resetira nekatere nastavitve. (Popolna norost, ampak tako pač je.)
V mojem primeru naenkrat domače omrežje spet ni delovalo, vzrok je bil:
"Avtomagična" sprememba omrežja v public (iz private) / Izklop "network discovery".
Po ponovni nastavitvi nato (zaenkrat) omrežje deluje normalno.

harmony ::

Ne pozabit, ce imas dve mrezni kartici, ki ti v NIC teamingu...se ti bo tudi to razjahalo.

voltaire ::

Kako bi lahko v W10 nastavil deljenje omrežja.
Torej podobno kot egnyte program, kjer je ena datoteka, poimenova arecimo Z do katere lahko vsi dostopajo?

Mare2 ::

Vprašanje za znalce: Če so morda že znani podatki, kdaj bo uradna verzija Windows 10 version 1809 update?
------------
Sem se hvala bogu zadnji čas premislil in ne grem v Windows Insider Program. Prišparal nešteto ur klikanja ... Tako da ne mi s tem. :)

tebodi ::

voltaire je izjavil:

Kako bi lahko v W10 nastavil deljenje omrežja.
Torej podobno kot egnyte program, kjer je ena datoteka, poimenova arecimo Z do katere lahko vsi dostopajo?

Nisem prepričan, ali sprašuješ nekaj zelo specifično strokovnega ali najbolj simpl network sharing/workgroup v win?
Če slednje, lahko ponovim, da homegroup v win 10 več ni na voljo, torej uporabiš workgroup (izbereš "private" omrežje, vklopiš "network discovery" itn., če ne dela->Google).

tebodi ::

Predvidevam, da gre (spet) za nek redek problem, pa vseeno:

Zadnjih par tednov se mi po Win 10 pojavljajo problemi s "šumniki", npr. Plex podnapisi ne kažejo šumnikov (vse x-krat preverjeno, prej je in bi sedaj moralo delati), sedaj tudi pri text editorju (šumnikov ni), datoteke s šumniki v imenu (ali v poti/path) niso dostopne z nekaterimi programi (photo view), copy-paste besedila (npr. v gmail) - vse, s čimer že dolgo ni bilo problemov.
Nisem uspel najti kakšne rešitve, ampak če kdo naleti na podobno, naj sporoči, potem se bo lahko vedlo, da gre za nek novejši problem.

D3m ::

Menu nekam čudno malo zvok poka med predvajanjem YT v Chrome. Pa ne vem ali je zaradi nove verzije Chrome ali zadnji update od Win 10.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Predlagam, da obiščeš zdravnika, če ti poka v ušesih.

tebodi ::

D3m je izjavil:

Menu nekam čudno malo zvok poka med predvajanjem YT v Chrome. Pa ne vem ali je zaradi nove verzije Chrome ali zadnji update od Win 10.

Najverjetneje so to audio driverji. Vredno poskusiti s posodobitvijo (oz. pač drugo verzijo).

Pri meni se je v teh dneh pojavil 1 s zamik-delay zvoka ob začetku predvajanja videa. Enako driverji, ali pa codec (namestil sem k-lite pack zaradi preprostega enkodiranja).

SmeskoSnezak ::

https://www.catalog.update.microsoft.com/

Katalog

Radi bi vedeli, katere posodobitve (KB) so (novejse) verzije Windows 10? Kako dobiti tocno dolocene verzije Windows 10?
(Na primer 1803 ali pa 1709)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Niso še dali na katalog, ker še nekaj popravljajo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SmeskoSnezak ::

Vem za najnovejsega, iscemo prejsne verzije.

A nima vsak "update" KB cifro?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

Vse lepo po vrsti, kot so hiše v Trsti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SmeskoSnezak ::

Alexius Heristalski je izjavil:

https://support.microsoft.com/en-us/hel...

Vse lepo po vrsti, kot so hiše v Trsti.

Torej moram tega naloziti, kot prvega? Sistem je 64 bitni... KB 4103721

https://www.microsoft.com/en-us/itpro/w...


Si tak dober in pomagas z direkt linkom do download? Prej smo nekaj probavali, pa stalno popup da ni za ta operacijski sistem.
@ Pusti soncu v srce... @

Brazor ::

Pozdravljeni, na starem prenosniku imam inštalirane licenčne Win7, rad bi nadgradil na Win 10.Kakšen je postopek? A je treba potem vse gonilnike in programe na novo inštalirati?
Hvala za pomoč

matobeli ::

Najbolje je če se izvede čisti reinstal sistema.

Če bo pa samo nadgradnja pa bo veliko gonilnikov win10 že sam namestil, nekaj posebnih, pa bo zih potrebno ponovno.

Je pa precej odvisno od HW, ni to apple ki ima vsega skup par kombinacij.

klinker ::

Upgrade da obdrzis licenco, nato pa je ql fresh install nardit ja. Ze tako zna ta 10ka kr jebat.

Mare2 ::

Disk, ki je sedaj kot primarni C z Windows 10 bo zaradi vgradnje SSD postal sekundarni. Torej, ker je na njem preveč slik -datotek da bi jih nekam shranil bi rad iz njega le odstranil Win 10 vendar tako, da ne bi motil, če bosta oba diska v prenosniku.

Hvala za info.

solatko ::

Mare2 - Če nimaš dveh particij, boš težko odstranil samo sistem, sicer pa s tem orodjem, enostavno preneseš sistem na SSD, potem pa odstraniš HDD in ga zamenjaš s SSD.

https://www.aomeitech.com/pa/standard.h...
Delo krepa človeka
««
107 / 141
»»