» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
98 / 141
»»

Motion ::

mene zanima ali se da naštimat da v tablet modu ne skriva vrhnje vrstice (vrtica-bar na vrhu kjer je knof za nazaj pa križec za zapret, minimizirat)?

scipascapa ::

Nisem tok vešč, pa vem, da je Google ampak vseeno, kak nasvet, kaj vse naštimat ob Windows 10 itd....kao 10/25 tips ipd?

Web ::

Zdravo,
jaz sem si pa danes na nov računalnik namestiti Windows 10 Pro (prej operacijskega sistema ni bilo naloženega) iz spletne strani: https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
Vendar je problem, da Windowsa ne morem aktivirati, saj mi javla napako 0x803fa067 (lahko vidite na spodnji sliki).

[img]http://shrani.si/f/z/VW/28hF6wU9/1/zaje...

Če je imel kdo podobno težavo in jo je rešil prosim za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Web ()

scipascapa ::

 slika

slika

vres.ales ::

S čem pa si ga sploh mislil aktivirati?

Qcube ::

Si vtipkal kjuč od win10pro ali win7? Ker brezplačna nadgradnja ni več možna.

mat xxl ::

Delati bi moralo z ključi za W7....

matobeli ::

Če ni bil še nadgrajen ne bo šlo. Lahko se poiskusi z tisto opcijo za "invalide", kakšen mesec nazaj luknja še ni bila zaflikana, čeprav so rekli da ni več možno.

winto ::

Na Windows 10 imam zadnji update 1703, javlja mi da Win ni posodobljen ko dam ročno posodobitev mi nekaj časa melje potem pa spet napiše, da win ni posodobljen,..
Šel sem po teh navodilih;
http://www.catalog.update.microsoft.com...

Največ kar sem dosegel je, da sem iz
http://www.catalog.update.microsoft.com... potegnil critical updates.

Še vedno pa sem na verziji 1703 in še vedno piše, da win ni posodobljen,..

Ima kdo še kakšno idejo, kako to rešit. Windowsi so licenčni.

BivšiUser2 ::

Probaj izbrisati zacesne EU datoteke, v povezavi appuals.com/windows-10-wont-install-or-download-updates/ 3.resitev, potem če pa ne prime poročaj kaj pravi
sfc /scannow
ukaz
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

winto je izjavil:

Na Windows 10 imam zadnji update 1703, javlja mi da Win ni posodobljen ko dam ročno posodobitev mi nekaj časa melje potem pa spet napiše, da win ni posodobljen,..
Verjetno win poskuša posodobiti na Windows 10 (različica 1709), vendar mu ne uspe. Znane težave v tej posodobitvi so na: https://support.microsoft.com/sl-si/hel...

lolipop2 ::

Eno kratko vprašanje:

Ob vsakem zagonu mi WIN10 na namizje kreira prazno mapo. Če jo pobrišem, je ob naslednjem zagonu spet tam. Kako ugotoviti, kaj to je in kako se tega znebiti? Prebrskal sem vse Properties od direktorija, advanced properties.. pa nikjer nisem našel, kdo to kreira.

Tnx.

BorutK-73 ::

CCleaner ali še bolje autoruns program.
In preveri če je kaj sumljivega pri Logon, Scheduled task in Services (to se nanaša za Autoruns program)
https://filehippo.com/download_autoruns/

lolipop2 ::

BorutK-73 je izjavil:

CCleaner ali še bolje autoruns program.
In preveri če je kaj sumljivega pri Logon, Scheduled task in Services (to se nanaša za Autoruns program)
https://filehippo.com/download_autoruns/


Ha, sedaj sem pa tam. Kaj se šteje pod sumljivo? :D

BorutK-73 ::

Probaj prvo pregledat PC z Malwarebytes in CCleaner.

poker93 ::

Qcube je izjavil:

Pojdi v device manager v dodatne nastavitve za wifi in nastavi bandwith na 20 MHz.


Si lahko bolj specifičen. Je to treba narediti na laptopu ali nastavitvah ruterja ?

Web ::

Na prenosni računalnik sem poskusil namestiti Windows 10 z cdja vendar ko se je računalnik ponovno zagnal se vedno pokaže isto (tudi, če cd ni v računalniku). Pokaže se za izbiro jezika ter časovni pas in pa drugo okno kjer je potrebno vpisati ključ za aktiviranje, vendar nič ne prime oz. ko bi ga moralo pregledati se prikaže okno za izbiro Wifija nato pa pokaže da ni mogoče in če nadaljuješ brez aktiviranja se 15-20 sekund nalaga vmes zaslon hitro utripne nekaj krat (2-3) nato pa se ponovno zažene in se pojavi isto okno. Poskusil sem tudi že z windowsom iz USBja vendar ga noče zagnati.
Poskusil sem tudi če bi lahko prišel v BIOS vendar ni mogoče, saj se zažene prvotno okno.

Prosim za pomoč.

Qcube ::

poker93 je izjavil:

Qcube je izjavil:

Pojdi v device manager v dodatne nastavitve za wifi in nastavi bandwith na 20 MHz.


Si lahko bolj specifičen. Je to treba narediti na laptopu ali nastavitvah ruterja ?


Včasih so problemi ko avtomastko preklaplja med 20 in 40MHz pasovne širine, zato ročna nastavitev pomaga. Najprej poskusi samo na prenosniku, lahko pa isto nastavitev spremeniš tudi v routerju.
V Device managerju, properties, advanced, bandwidth.

ST-777 ::

Web je izjavil:

Na prenosni računalnik sem poskusil namestiti Windows 10 z cdja vendar ko se je računalnik ponovno zagnal se vedno pokaže isto (tudi, če cd ni v računalniku)....
Formatiraj disk na drugem računalniku, naredi particije (če jih rabiš) in nato namesti Windows 10, ki si jih dobil preko spleta na Microsoftovi strani in sicer tako, da z njimi narediš iso file na DVD. Iz DVD-ja namesti Windows 10.

Web ::

ST-777 je izjavil:

Web je izjavil:

Na prenosni računalnik sem poskusil namestiti Windows 10 z cdja vendar ko se je računalnik ponovno zagnal se vedno pokaže isto (tudi, če cd ni v računalniku)....
Formatiraj disk na drugem računalniku, naredi particije (če jih rabiš) in nato namesti Windows 10, ki si jih dobil preko spleta na Microsoftovi strani in sicer tako, da z njimi narediš iso file na DVD. Iz DVD-ja namesti Windows 10.


Bom poskusil, hvala za odgovor.

poker93 ::

Qcube je izjavil:

poker93 je izjavil:

Qcube je izjavil:

Pojdi v device manager v dodatne nastavitve za wifi in nastavi bandwith na 20 MHz.


Si lahko bolj specifičen. Je to treba narediti na laptopu ali nastavitvah ruterja ?


Včasih so problemi ko avtomastko preklaplja med 20 in 40MHz pasovne širine, zato ročna nastavitev pomaga. Najprej poskusi samo na prenosniku, lahko pa isto nastavitev spremeniš tudi v routerju.
V Device managerju, properties, advanced, bandwidth.


Na starem hp dobim to opcijo. Na svojem ne. Ima pa moj Liteon (qualcom version) driverje). Mogoče zna bit zaradi tega kej....bom pobrskal malo bolj podrobno. Vseeno hvala za pomoč, sedaj vem nekaj novega :)

MrStein ::

Ja, to je odvisno od gonilnikov. Eni imajo, drugi imajo drugje, tretji pa nimajo.
Raje na ruterju preklopi, vsaj začasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aar2rk ::

Aar2rk je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga z networking problemi?
Imam 10 računal z Win10Pro, razen dveh vsi na zadnjem buildu (1709/16299,192), ter en prastar server SBS 2003 (brez domene, in ja vem, bo kmalu zamenjan),Vsi so v istem Workgroupu, peer2peer mreža, za bonus pa še dva računala z Linuxom in Sambo. Zadnje dni se dogajajo čudne zadeve v mreži. Še pred dobrim mesecem je vse lepo delovalo, vsi so se videli in dostopali, zdaj pa par Win10 računal (različni buildi) ni vidnih na mreži, čeprav jih ročno (vtipkam ime) lahko najdem in dostopam. SBS2003 se je v istem obdobju odločil, da do Win10 računalnikov ne bo več dostopal (ampak zato pa vidi čisto vse računalnike v mreži). Med iskanjem rešitve po netu sem nastavil en win10 firewall da ima Remote Desktop omogočen in tisti računalnik je zdaj viden na mreži, vendar do SBS2003 še vedno ne more (medtem ko dejanski Remote Desktop s istega računalnika do SBS2003 računala dela že leta). In predvsem drugih z enakimi nastavitvami nisem tikal in še vedno lahko dostopajo do vseh, tudi SBS2003.
Tolko na kratko ;(( Kakšen predlog, kje naj začnem iskati in odpravljati probleme?


Če koga matrajo Win10 1709 in network, meni je tole pomagalo
točneje tale post:
Click the start button and type "Turn windows features on or off" and open this window.
Then check the "Simple Network Management Protocol (SNMP)" option. Thats all...
If you have troubles with samba, find and check the option "SMB 1.0/CIFS Client"


zdaj se vsi sheri na vseh računalnikih, Win10 in Linux, vidijo med sabo.

Mahagonij ::

Kakšne pravice je treba nastavit userju v win 7 in 10, da lahko updata že nameščene programe, razen admin acc seveda. Probal sem v nastavitvah nastavit zaženi kot skrbnik in pa da naj to velja za vse uporabnike vendar se vedno teži za admin acc, ko želiš instalirat update.

BivšiUser2 ::

Na router bi rad preklopil disk, ki ga imam trenutno za laptop. Potem bi nanj mapiral uporabniške mapi (jih sicer imam že zdaj), bi pa do njih dostopal tako, da se na disk povežem odvisno od lokacije, če sem v LANu oz. zunaj. Kateri je dober mehanizem za syncanje, če kje povezava odpove, sepravi, da se stvari shranijo na interni SSD in ob povezavi šifrirano prekopirajo na disk. VPN zaradi nekaterih omrežij (SDLnet) ne pride v poštev.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Spc ::

Še komu ne deluje recording v Windows 1803 / Server 2019 z najnovejšimi Creative X-FI gonilniki ?
 

s1m0n ::

Kdaj bo sploh 1803 na voljo z Media Creation orodjem ?
Preko update bi naj bil

kitl76 ::

Pol leta nazaj sem kupil Windows 10 (prvič v življenju imam original :)) Problem imam z zagonom, dokler sem imel ne registrirane windowse(piratske) sem mi je računalnik zagnal v parih sekundah od vklopa. Zdaj ko imam naložene origanal pa se je ta čas podaljšal na minuto ali celo več. Problem je v tem, da se vrti krogec v prazno po kakšni minuti pa napiše scanning E: in potem se postavi. E: (navidezni drive) so mi windowsi naredili sami pri inštalaciji. Kako se znebim tega drive-a, da zopet normalizeram hitri zagon. Boot disk je seveda SSD.

simnov ::

Zakaj mi v windows update ne prikazuje zgodovino posodobitev za windows kaže mi samo za office.

Spc ::

s1m0n je izjavil:

Kdaj bo sploh 1803 na voljo z Media Creation orodjem ?
Preko update bi naj bil

Baje 10 aprila.
Audio Recoding naprave še vedno ne delujejo v 1803.
 

filip007 ::

Kje je zdaj ta spomladanski popravek/nadgradnja?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BivšiUser2 ::

SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

filip007 ::

Šprehnzi dojč, pri meni ni najdel nič?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BivšiUser2 ::

Niti media creation tool ni pomagal?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

filip007 ::

Nov install ne bom delal, bom probal jutri.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BivšiUser2 ::

Pa ne da delaš nov install, lahko direkt nadgradiš.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

filip007 ::

Tisto pravi, da je že nadgrajen, samo jaz imam 1709.

Počasi sem sit teh Windowsov in lovljenje rešitev.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BivšiUser2 ::

Si ziher, da si potegnil dol tool in ne tisti upgrade advisor, lahko pa se začasno v Insajder program predstaviš.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

ST-777 ::

"The spring update for Windows 10 is expected to release on April 10, 2018 ... if your device isn’t seeing the Windows 10 Spring Creators Update, it’s likely because it’s not ready for your device." https://pureinfotech.com/what-windows-1...

filip007 ::

Insider ni prijel, sem se registriral pa polkna niso sprejela računa kot, da ni sem registriran.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

klinker ::

Ta MS je vedno bolj nesposoben ;((
https://www.windowscentral.com/microsof...

lopov ::

Bolje to kot pa fail s prejšnjimi nadgradnjami (za nekatere).

Sicer pa novica nikjer ne pravi, da je bil 10.4.2018 uradno najavljen datum, pač pa " ... Microsoft had internally pegged April 10 as the release date of the next major version of Windows 10, known only as 'Version 1803' at this time. Just like with the Fall Creators Update, I had been told by contacts that Microsoft was planning to begin rolling out this new release on April's Patch Tuesday ..."

Rekla-kazala. In folk to pograbi 8-)

Če te fejst matra imaš z nekaj iznajdljivosti na netu ISO in lahko sveže namestiš :D

dr.Akula ::

Živjo, imam en problem s svežo inštalacijo Win10, če bi mi znal kdo pomagat. Nalagam ga na en predpotopen komp (že prej je lavfal 10ko, ampak je bil upgrade iz 7ke). Prej je bila 10ka naložena na HDD, zdaj je notri na novo kupljen SSD na katerega bi jo rad naložil (nalagam iz USB-ja, windows sliko sem nanj naložil z Media creation toolom iz Microsoftove strani)
Problem je, da se zadeva vedno ustavi na modrem Windows logotu in ne dobim tistega vrtečega krogca - spinning dots, kot so recimo tle:
...Čakal sem tudi po 5 minut, pa se ne pojavijo.

Kaj sem naredil do sedaj:
- uporabil 2 usb-ja (eden 2.0, eden 3.0)
- odklopil DVD drive na kompu, tako da so bili priklopljeni le še tipkovnica, miška, monitor, ssd, usb z Win10
- probal inštalirat v IDE ali AHCI načinu
- updejtal bios na zadnjo verzijo, ki je na voljo (letnik 2008, matična je Foxconn G33M, če je relevantno)
- šel skozi bios pregledat, če so kakšne nastavitve kot jih je postal tale tip v reply-u, pa ne najdem nič podobnega

Poizkusil sem še kakšno malenkost, pa se jih trenutno ne spomnim več. Že velikokrat se mi je zgodilo, da se je inštalacija zaradi takih ali drugačnih komplikacij zavlekla, ampak do sedej mi je še vse uspelo razrešiti, tule mi pa počasi zmanjkuje idej.
Na misel mi pride le še, da probam zapeči na DVD (malo smotano, ker tega nisem počel že kakšnih 10 let, posledično nimam diskov in ne burnerja).
Druga opcija, ki ne vem če je ravno po pravilih, je da priklopim SSD na moj komp, inštaliram iz USB-ja. Ko pride inštalacija do konca in se komp prvič restarta; komp ugasnem, odklopim SSD in ga priklopim na drugi komp, kjer se inštall in "prilagoditev" OS-a na sistem dokonča. Je to "kosher" oz. bo zatežilo da to ni isti sistem na katerem se je izvajal original install?
Sicer bi raje, da ima nekdo en eureka moment in mi pove eno očitno stvar, ki je še nisem sprobal, ki bo delala, ker me res firbec matra kaj je še lahko vzrok. V glavnem vnaprej za odgovore, take ali drugačne ;)
ni podatka

Duhec ::

Mogoče je problem ssd in dinozaverplata.
Inštaliraj za test na hdd.
http://blackbird.si/

dr.Akula ::

Če pa niti ne pride do točke, kjer bi mi ponudilo izbiro kam naj inštalira.
ni podatka

ST-777 ::

filip007 je izjavil:

Kje je zdaj ta spomladanski popravek/nadgradnja?
"Nadgradnja Spring Creators Update za operacijski sistem Windows 10 bo na voljo konec aprila ali pa na začetku maja." https://www.racunalniske-novice.com/nov...

MrStein ::

dr.Akula je izjavil:

Če pa niti ne pride do točke, kjer bi mi ponudilo izbiro kam naj inštalira.

Kaj pa če SSD odklopiš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dr.Akula ::

@mrstein Sprobal tudi to, isti rezultat. Izgleda da bo tole postal prvi komp pri katerem mi ne bo uspelo narediti normalnega installa Windowsew :)

Zdaj sem ubral malo drugacno pot in iz starega diska na ssd skloniral OS, danes bom pa naredil obnovitev sistema, da bo vsaj priblizno na novo postavljen.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

MrStein ::

Si probal v starem Windows pognati Windows Readiness Tool oziroma Update Advisor ali kako se pač imenuje?
Ta ponavadi pove, ali se lahko namesti Win 10 ali pa če so kaki problemi ali nekompatibilnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dr.Akula ::

V primeru da bi bile nekompatibilnosti najbrž že v štartu ne bi pustilo narediti upgrade-a iz Win7 na Win10. Skratka ne, tool-a nisem poganjal.
ni podatka
««
98 / 141
»»