» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
97 / 141
»»

Qcube ::

Mare2 je izjavil:

Kaj ti bo potegnil, lahko odločiš sam. :)


Samo dodaš textovno datoteko z določenim imenom v določen folder in prikaže okno pri bootu, google.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

BivšiUser2 ::

modelno1 je izjavil:

AFAIK ti po novem ti treba izbrati verzije, ko pripravljaš ISO, ampak jo zbereš med inštalacijo.


Mi je po default namestilo Home verzijo ;(, sem pa z 8.1 Pro ključem nadgradil. Kako pa mapirati uporabniške datoteke na HDD, ki bo vedno priključen na prenosnik ( v igri je tudi HDD kot mrežni disk na LEDE routerju), da se ob kreiranju novega uporabnika avtomatsko napora vse na HDD.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jonystar ::

@S4NNY1, verjetno imaš računalnik, ki je imel ob nakupu nameščeno Home verzijo in kodo "zapečeno" v BIOSu zato ti je avtomatično izbral Home. Vse opcije ti pokaže če gre za računalnik, ki nima nobene kode "zapečene" v BIOS-u.

BivšiUser2 ::

Samo še mi ne bi moral avtomatsko nadgraditi na Pro?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Mare2 ::

jonystar je izjavil:

@S4NNY1, verjetno imaš računalnik, ki je imel ob nakupu nameščeno Home verzijo in kodo "zapečeno" v BIOSu zato ti je avtomatično izbral Home. Vse opcije ti pokaže če gre za računalnik, ki nima nobene kode "zapečene" v BIOS-u.

Torej govorimo o "pametnem operacijskem sistemu"? :)

Alexius Heristalski ::

To je možno zaobiti, se pravi, da ti ne prebere ključa iz UEFI. Na namestitvenem mediju Windows poišči mapo Sources, v njej ustvari datoteko PID.txt z naslednjo vsebino:
[PID]
Value=VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Stokarino ::

Kje da snamem win10? Na partisu majo vsi neke viruse

BivšiUser2 ::

Alexius Heristalski je izjavil:

To je možno zaobiti, se pravi, da ti ne prebere ključa iz UEFI. Na namestitvenem mediju Windows poišči mapo Sources, v njej ustvari datoteko PID.txt z naslednjo vsebino:
[PID]
Value=VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

Hvala za idejo. Sicer bi lahko še novejša koda lahko po želji zapekla v UEFI.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Alexius Heristalski ::

Ne verjamem, da lahko Windows šari po UEFI.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MrStein ::

Stokarino je izjavil:

Kje da snamem win10? Na partisu majo vsi neke viruse

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lolipop2 ::

Sem posodobil Nexus, pa je problem še vedno. Ob zagonu mi ostaja na namizju odprt. :-/


tonis je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Mi lahko kdo pomaga tole rešit:



Ne vem, kako naj izklopim, da se mi ob zagonu ne bo takole vedno odpiralo na namizje. Sem šel v Task manager in dal pri "Startup" opcijo Disabled, pa še kar skače ven, vedno, ko zaženem. :)


Posodobi nexus personal. (Nisem siguren, mislim pa da je treba prej odstranit obstoječo verzijo.)
dobiš ga znotraj proklik inštalacije:
http://www.nlb.si/images/content/_doc/N...
(ne rabiš proklika inštalirat, samo odpakiraj in in znotraj mape "nexus" ali morda "nexus personal" poženi inštalacijo). Obvezno prej preveri ali imaš 32 ali64bit windowse, ker znajo bit komplikacije če namestiš napačno verzijo.

jonystar ::

@lolipop2 imaš Windows 10 1709? Ker enaka zadeve se dogaja pri meni vendar ne pri Nexusom. Če pustim odprt npr. Word, Outlook, Firefox,... in teh programov ne zaprem vsageka posebej preden ugasnem računalnik se programi avtomatično zaženejo, ko računalnik naslednij prižgem. Sem bral na internetu, da je to kr pogost problem. Zgleda je neki update to zakuhal.

lolipop2 ::

Ja, mislim da tega. Čist tazadnji update, ki se je naredil, mi je to začelo delati.
Tisti PošljivOneNote sem uspel rešiti, tega Nexusa pa ne znam skinit. :-/

MrStein ::

jonystar je izjavil:

@lolipop2 imaš Windows 10 1709? Ker enaka zadeve se dogaja pri meni vendar ne pri Nexusom. Če pustim odprt npr. Word, Outlook, Firefox,... in teh programov ne zaprem vsageka posebej preden ugasnem računalnik se programi avtomatično zaženejo, ko računalnik naslednij prižgem. Sem bral na internetu, da je to kr pogost problem. Zgleda je neki update to zakuhal.

Aha, torej je to feature, ne pa bug? ;)

Je verjetno povezano s tem, kar sem malo prej vprašal (po reboot-u izgleda, kot da je uporabnik že prijavljen).

(tule: https://slo-tech.com/forum/t622385/p577... )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jonystar ::

@MrStein zgleda, da je to res "feature" :) Ampak teh "feature-jev" mam jest dost in zato močno razmišljam, da preklopim na Linux al pa celo na Mac OS. Pa si postavm virtualko za Windowse ko jo rabim.

poker93 ::

Vglavnem imam dve wifi omrežji. Če se hočem povezati na drugo omrežje mi ne dela, razen, če zaženem odpravlanje napak, potem dela (kdaj moram tudi v nadzorni plošči pod spremembo kartice onemogočiti zadevo in jo ponovno zagnati). In potem obratno. Obe omrežji delata na drugem laptopu in na telefonu brez najmanjšega problema, zato mislim, da je problem bolj kot ne v laptopu. Pregledal sem že vse vodiče za fix dsn (ker se mi je to izpisalo ko zaženem odpravlanje težav), ponovno zagnal pc, resetiral oba ruterja ampak nič od nič, zato bo vsaka pomoč več kot dobrodošla.

Qcube ::

Pojdi v device manager v dodatne nastavitve za wifi in nastavi bandwith na 20 MHz.

BivšiUser2 ::

Ej, a je mogoče mapirati C:\Users na nek mrežni disk?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Alexius Heristalski ::

jonystar je izjavil:

@MrStein zgleda, da je to res "feature" :) Ampak teh "feature-jev" mam jest dost in zato močno razmišljam, da preklopim na Linux al pa celo na Mac OS. Pa si postavm virtualko za Windowse ko jo rabim.

Googlaj "Cortana Pick up where I left off".
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mat xxl ::

Kaj narediti, na enkrat me je začel win 10 opozarjati, da bo kmalu konec uporabe w10 ???

Do win 10 sem na ene 7 let starem HP prenosniku prišel iz legalnih W7 , sedaj pa tole, kaj mi je storiti.....

Mare2 ::

mat xxl je izjavil:

Kaj narediti, na enkrat me je začel win 10 opozarjati, da bo kmalu konec uporabe w10 ???

Do win 10 sem na ene 7 let starem HP prenosniku prišel iz legalnih W7 , sedaj pa tole, kaj mi je storiti.....


Takoj zjutraj pokliči na Microsoft SLO. :)

ST-777 ::

mat xxl je izjavil:

Kaj narediti, na enkrat me je začel win 10 opozarjati, da bo kmalu konec uporabe w10 ???
Rešitev za to težavo je opisana na: http://www.monitor.si/clanek/Jesenske-n...

"Nekatere uporabnike večje posodobitve sistema Windows 10 pošteno prestrašijo, ko jim sporočijo, da njihova licenca ni več veljavna. To sporočilo dobro poznajo tudi uporabniki, ki pogosto menjajo računalniške komponente, saj spremenjena strojna oprema v očeh Microsofta pomeni, da imamo nov računalnik, ki potrebuje novo licenco. Po novem lahko uporabniško licenco povežemo s svojim Microsoftovim računom in takšnih presenečenj ne bo več, tudi če bomo zamenjali osnovno ploščo in procesor. Storiti moramo le to, da se odpravimo na nadzorno ploščo in v razdelku Posodobitev in varnost (Update & Security) kliknemo možnost Aktiviranje (Activation). Najprej dodamo Microsoftov račun (če ga še nimamo), nato pa kliknemo možnost Odpravi težave (Troubleshooting) in licenco povežemo z našim Microsoftovim računom."

Alexius Heristalski ::

mat xxl je izjavil:

Kaj narediti, na enkrat me je začel win 10 opozarjati, da bo kmalu konec uporabe w10 ???

Do win 10 sem na ene 7 let starem HP prenosniku prišel iz legalnih W7 , sedaj pa tole, kaj mi je storiti.....

Verjetno so se licenčne komponente malo pokvarile in Windows misli, da imaš količinsko licenco, ki po določenem času poteče. Poskusi s troubleshooterjem, ki ga je svetoval moj predhodnik. Če ne bo šlo, poskusi ročno:
Odpri cmd kot skrbnik.
Vnesi ukaz: slmgr /upk
Pritisni Enter, počakaj na pojavno okno, da je ključ izdelka uspešno odstranjen.
Vnesi ukaz: slmgr /ipk YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
Spet Enter. Mimogrede, če imaš W10 Pro, namesto zgornjega ključa vnesi VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Hvala vsem za pomoč, sem nekaj na pol od tega naredil pa je danes povsem tiho z tovrstnimi opozorili.

Badwolff ::

Imam laptop kupljen na Amazon.de, v originalu so nemški win 10. Nastavil sem si angleščino in slovenščino ter odstranil nemščino. Večinoma vse ok, ampak še vedno se občasno pojavi nemščina, sploh kaka sistemska obvestila, pa recimo wilkommenn....
Se da to kako odstraniti, da bi bol eng/slo only.

modelno1 ::

Clean install s slovenskim isotom?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Qcube ::

Se da vse spremenit v drugi jezik, samo je skrito nekje pod regional settings v stari nadzorni plošči, je potrebno izbrat copy pri eni od nastavitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

Alexius Heristalski ::

 Tole?

Tole?

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Qcube ::

Ja, to je to.

Badwolff ::

dela, tx

Sandi1987 ::

Bluetooth dongle ne deluje v Windows 10. Sploh ni ikone za bluetooth.

klinker ::

Driverji?

Sandi1987 ::

Na matični plošči sem imel vklopljen bluetooth in je takoj deloval ampak je Sony PS4 controller izgubil signal. Sedaj sem ga izklopil in bluetooth ne deluje preko BT dongle. BT potrebujem predvsem zaradi Sony PS4 controllerja.

Zgodovina sprememb…

ngc2392 ::

Sem eno leto nazaj kupil 2016 pro office za tistih 6 eur in sedaj je ključ že neveljaven. očitno mali mehki le preverja določene ključe. in ja, z istim ključem sem prenesel namestitev direktno iz microsofta, kjer vpišeš ključ, preden potegneš dol iso. Tako da ni nujno da bo vsak ključ na ebayu delal. oziroma, delal več let :)
United We Stand, Divided We Fall

misek ::

Jaz sem decembra nadgradil legalne Windows 7 na Windows 10. In po nadgradnji mi legalni Office 2010 javlja, da ni aktiviran. Prej pa je bil. Tako da tudi popolnoma legalne licence lahko imajo probleme :)

mat xxl ::

Ja pa jih pač še 1 x aktiviraj, sicer pa če imaš vse legalno na MS u v Ljubljani z veseljem pomagajo.

japol ::

Kako izklopiti windows update proces? Non stop se mi vkljaplja. Tudi trigerje v task schedularju sem disablal, pa se vseeno postavlja. Kaj lahko še naredim?

broken/link ::

izklopiš ga pod servici (start->services)
lahko pa uporabiš recimo kaj takega: shutup10 https://www.oo-software.com/en/shutup10
boš lahko še kej več kot samo update izključil.

ST-777 ::

japol je izjavil:

Kako izklopiti windows update proces? Non stop se mi vkljaplja.
S programom Winaero Tweaker lahko izklopiš update.
How to disable Windows Update in Windows 10 https://winaero.com/blog/how-to-disable...

japol ::

Winareo Tweaker, ne deluje. Update se spet zažene. CMD, powershell, registri, services, task scheduler. Povsod tu sem popravil, pa se vsak dan ponovno update zažene. Še nekje v ozadju mora nekaj biti. OOShutup10 - od podjetja sem dobil odgovor, da tega tudi njihov program ne more izklopiti, pri njih je na seznamu kot:

oz. s sporočilom o spremembi:

Ta del se vsak dan ponovno postavi v Enable.
V task schedulerju: Windows --> Windows Update, glede na datum, se bo jutri (27.2.) zagnal:

in v windows --> Update orchestrator, ravno tako 27.2. se bo zagnal:

A obstaja možnost, da se kao updata na oz. z IP naslova 0.0.0.0.? Ali nekaj podobnega? Rabim workarround.

Na enak način tudo Adobe updater. Vsak dan je ne novo v services v Enaible.

luky ::

Je mogoče kdo delal čisto instalacijo Windows 10 na Lenovo IdeaPad MIIX 310-10ICR.
Sam poskušam naložit gor Win10 x86, vendar mi ne uspe. USB mi v Biosu pokaže (Secore Boot je Off)ko pa kliknem za install pa vse počaka.
luky!

mat xxl ::

Ja je meni kolega tole naložil ene 5 mesecev nazaj in je preklinjal .... ko star mornar , na koncu je nekje en driver dal ali vkomponiral na usb, da je šlo, vem, da je zgubil nekaj ur, da je rešil težavo.....

Je pa on nalagal W10 64 bit. Če ti ne rata me kontaktiraj na ZS spa se sam zmeni z njim, obvlada zadeve ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

ST-777 ::

mat xxl je izjavil:

... je nekje en driver dal ali vkomponiral na usb, da je šlo, vem, da je zgubil nekaj ur, da je rešil težavo.....
Nekaj ur? Potem je bolje kupiti zunanji zapisovalnik DVD in naložiti Win iz DVD plošče, najcenejši zapisovalnik stane komaj 20,50 €.

Zunanji zapisovalniki DVD: https://www.mimovrste.com/opticni-pogon...

luky ::

ST-777 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

... je nekje en driver dal ali vkomponiral na usb, da je šlo, vem, da je zgubil nekaj ur, da je rešil težavo.....
Nekaj ur? Potem je bolje kupiti zunanji zapisovalnik DVD in naložiti Win iz DVD plošče, najcenejši zapisovalnik stane komaj 20,50 €.

Zunanji zapisovalniki DVD: https://www.mimovrste.com/opticni-pogon...


Pa misliš, da bo potem šla instalacija če začneš iz znanjega DVD..?
luky!

ST-777 ::

luky je izjavil:

Pa misliš, da bo potem šla instalacija če začneš iz znanjega DVD..?
Win sem enkrat poskusil namestiti iz USB ključka, ker me je zanimalo kako to poteka, pa ni šlo. Namestitev iz znanjega DVD je nato potekala brez problemov.

dvihtelic ::

nič težkega ni, rabiš samo program pa iso datoteko Windows sistema pa gre...lahko pomagam

simnov ::

Odakar imam najnovejše posodobitve mi kamera logitech c615 pri vsakem ponovnem zagonu ne deluje več vsakič jo moram iztaknit iz usb in nazaj , da deluje.

sm4rt4ss ::

Na laptop brez OS sem namestil Windows 10. Vse dela BP. Bi še moral preveriti za kakšne gonilnike?

vres.ales ::

Načeloma je naložilo vse kar potrebuje. Jaz še vedno pogledam na uradni strani za gonilnike matične plošče ipd. Za grafično kartico tudi raje potegnem gonilnike iz uradne strani.

sm4rt4ss ::

Za matično še bom preveril, grafika pa je integrirana in koliko sem preveril je tole najnovejši driver tako da, to je to zgleda. Tnx. :)
««
97 / 141
»»