» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
81 / 141
»»

Lonsarg ::

To je vgrajeni antivirusnik. Če nimaš alternativnega inštaliran daj seveda vgrajenemu pravice za zagon(torej yes) da lahko opravi svoje delo.

Duhec ::

k4vz0024 je izjavil:

Kako nastaviti, da se ob vstavitvi USB ključka, dodati v meni "Tapnite, kaj naj se zgodi z USB napravo?" možnost, da po mediju lahko brskamo z Explorerjem?

NP, Naprave, Samodejno predvajanje ---> na Vklopljeno
http://blackbird.si/

k4vz0024 ::

To že. Vendar, ko vstavim USB ključek ali SD kartico ne ponudi možnosti brskanja ali pregledovanja datotek z Raziskovalcem.

k4vz0024 ::

Pač pa npr, zgolj uvoz fotografij, čeprav so na ključku tudi exe datoteke in dokumenti.

Bolek7 ::

Zdravo!
Ker sem ravnokar kupil nov računalnik in me zanima kako bi lahko namestil windows sistem na nov računalnik brezplačno!
Hvala za odgovore!

D3m ::

S tem, da poiščeš rešitev drugje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Modri dirkač ::

Z usb ključem ...
Everybody lies!

Bolek7 ::

Ja ampak v primeru da kupim originalen usb ključ na katerem je naložen windows moram plačat, zanima me če je mogoče od kje dol potegnit neoriginalen windows in ga kasneje naložiti na svoj usb ključek.

111111111111 ::

D3m je izjavil:

S tem, da poiščeš rešitev drugje.

Beri. Forum ni namenjen temu.

opeter ::

Bolek7 je izjavil:

Ja ampak v primeru da kupim originalen usb ključ na katerem je naložen windows moram plačat, zanima me če je mogoče od kje dol potegnit neoriginalen windows in ga kasneje naložiti na svoj usb ključek.


Boš moral poiskat kakšen drug forum ali spletno stran.

Windows 10 lahko 30 dni uporabljaš brezplačno, če ga že nujno rabiš.
Windows 10 Enterprise ima celo 90 dnevno poskusno različico.

Vedno pa lahko naložiš Linux in druge odprtokodne rešitve. Te so brezplačne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Duhec ::

k4vz0024 je izjavil:

To že. Vendar, ko vstavim USB ključek ali SD kartico ne ponudi možnosti brskanja ali pregledovanja datotek z Raziskovalcem.

k4vz0024 je izjavil:

Pač pa npr, zgolj uvoz fotografij, čeprav so na ključku tudi exe datoteke in dokumenti.

Kakšen izbor imaš za Izmenljivi pogon pod "Izberite privzete nastavitve samodejnega predvajanja"?
Moralo bi biti 6 osnovnih: Izberite kaj želite marediti s posamezno vrsto nosilca podatkov, Ne naredi ničesar, Odpri mapo za ogled-Raziskovalec, Vsakič me vprašaj, Konfiguriraj pogon za ..., Konfig. nastavitve..., in opcijsko dodatne npr. Uvoz fotografij-CEWE.., Prikaži fotografje-CEWE.
Če izbereš "Vsakič me vprašaj" potem se pri vstavitvi USB ključka pojavi okno, ki ga tapleš in iz menija izbereš enega od preostalih 5+ stvari.
Ta popup izbor se pojavi, če je USB ključek formatiran v FAT32 ali NTFS sistemu, če je v ExFat pa se ta popup okno ne pojavi in se obnaša kot, da je izbor "Ne naredi nič". Zakaj je tako ne vem.
Win10 Home Različica 1607, graditev 14393.693
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

k4vz0024 ::

Nobene, pri mešani vsebini. Drugod pa zgolj po eno. Saj to je problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

mtosev ::

mi lahko kdo na ebayu linka tiste poceni windows 10 za 20e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

Kaj ti bo to? Je vseeno, če imaš piratsko. Ti ključi iz ebayja bodo slej ko prej blokirani. Stran vržen denar IMO.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

ni zame. jaz mam originalne windowse.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Kaj ti bo to? Je vseeno, če imaš piratsko. Ti ključi iz ebayja bodo slej ko prej blokirani. Stran vržen denar IMO.


Ne klobasaj. Tej kljuci so pristni in celo MS support z njimi nima tezav, sprobano ;)

Mtosev, a search na ebay ne znas uporabit? Pa so dalec cenejsi od 20€ http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4...

mtosev ::

a ma kdo link na kakšno preverjeno stran kjer je nekdo že kupil ali ve, da so ključi ok?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

Jst sem jih kupu ze 5 od razlicnih prodajalcev in vse ok. Kupu sem tudi Office in Server 2016, isto vse ok.
Ne paranoji za 5€, ki jih bos tudi dobu nazaj, ce karkoli ne bo stimalo ;)

mtosev ::

no zame ni. za to se gre. eni rabim winse uredit
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

Evo ti enega od kerega sem sam vzel... http://stores.ebay.com/bestactivation

CyberPunk ::

A kdo ve, ce je bash shell v Win10 samo za Insiderje? Ce grem pod Turn Windows Features On/Off, na spisku namrec ne vidim "Windows Subsystem for Linux (beta)". Developer Mode v Settings je seveda vklopljen.

Lonsarg ::

Jaz imam vklopljeno na zadnji Win10 in nisem insider.

Morda nimaš zadnje verzije? Morda nimaš 64bit?

CyberPunk ::

Aja, to pa mozno, da je 32-bitno, ker je ena low end tablica. Bom preveril jutri se enkrat. Zadnja verzija pa definitivno je.

Master_Yoda ::

Ve kdo kako scistiti Windows 10 System reserved particijo ? Namescam na novo masino in mi Anniversary update ne gre skozi ker ne more updatati te particije...

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lojk ::

Na novem asusu je nameščen win 10 home. Namestil sem classic shell, znižal resolucijo in nastavil cleartype in sedaj je neodziven. Miška se normalno premika vendar ne deluje levi/desni klik. Ctrl alt del deluje, win tipka pa ne. Kako povrniti v prejšnje stanje?

Vedran ::

Ali mogoče kdo ve katera različica Windows-a 10 se dobi na original CD-ju ko se kupi licenca?
1607 ali kaka starejša?

Lonsarg ::

To je pa čisto odvisno od tega, kako dolgo je zadeva v skladišču. Ampak glede na to da je zadnja verzija vedno na voljo zastonj za download rabiš itak samo serijsko.

mtosev ::

mam tukaj en prenosnik na kateremu se ne da vklopiti wifi. piše izklopljeno, pritisnem tipko vkop in ostane na izklopljeno in seveda ne vidim nobenih omrežji. kot drugo sem probal dat tisti refresh windows pa je vrglo ven error, da ne more nadaljevati. sem mi zdi, da je windows v kurcu in da je edina rešitev format. sem probal tudi pod safe mode in networking pa tudi tam nisem mogel vklopiti wifi. driver je nameščen in piše, da pravilno deluje.
rešitev je format c: and reinstall al ima kdo še kakšno drugo idejo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

solatko ::

Niti ne poveš kateri tip prenosnika, niti kateri windows, v precej pogosti uporabi so namreč 4-je, ki se zelo različno obnašajo. Po navadi zaradi nedelovanja wi-fi povezave ni potreben reinstal OS.
Delo krepa človeka

mtosev ::

če pišem v temi o windows 10 pa lahko verjetno uganeš kateri windows je gor. prenosnik je cx620mx.
sem reinštaliral winse pa še vedno ni mogoče enajblati wifija. knof v windowsu strane na off in nič omrežji ne vidim, driver pa sem probal ogirinal katerega je windows 10 namestil in tudi stari win7 driver sem probal pa je isto. sem pa rešil zadevo s hibernacijo. prej se ni želel zbuditi iz spanja,zdaj pa to deluje
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

noben nima ideje zakaj ni možno wifi vklopiti? je možno, da je crknil wifi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dvihtelic ::

možno je da je crknil ja, lahko pa da so se updatal driverji in je tu problem. Poskusi softwarsko odstraniti napravo in boš videl.

A bo kdo od vas naročeval ključe za win in office preko ebaya? bi tudi jaz pa nakažem denar

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

mtosev je izjavil:

noben nima ideje zakaj ni možno wifi vklopiti? je možno, da je crknil wifi?

Si probal na hitro s kakim Live OS-om z USB ključka?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mihagr ::

V navodilih piše:
"Pritisnite in držite Fn tipko in potem večkrat pritisnite F8 tipko, da vključite ali izklopite funkcijo Brezžičnega LAN-a (WiFi) ali WiMAX.

mtosev ::

MrStein je izjavil:

mtosev je izjavil:

noben nima ideje zakaj ni možno wifi vklopiti? je možno, da je crknil wifi?

Si probal na hitro s kakim Live OS-om z USB ključka?
nisem. je pa to dobra ideja. bom probal, če bom imel še možnost
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

crniangeo ::

Probi resetirati bios :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

mtosev ::

bios default settings?
drugače je ta bios zelo restricted. not ni skoraj nič za spremeniti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Je kaka rešitev za "taskbar je nad remote desktop oknom" ?

RD je full screen, ampak lokalni taskbar je pred/nad njim in seveda zelo moti.

Pomagal je restart Explorer-ja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mat xxl ::

Ja sem že spraševal Explorer zadnji mi ne dela v W10 že vse živo probal in se vedno zaplete vsaj po kakem dnevu, se obeša in ultra počasen. Zanimivo , na notesniku mi enak dela BP . Kaka ideja, kaj še .....


Ja sem prisiljen delati z Google cromom in Edgom mi pa gre pri obeh noro na živce, ker sem imel prej vedno vklopljene priljubljene na levi strani pač ene 4 cm ekrana imam 24 col širok ekran , tu se pa tega nikakor ne da uštimati, da bi jih skozi kazal na levi. Sicer uvoziti iz Explorerja priljubljenih ni problem , tudi vrstica nad okni ni problem, samo, da bi bili pa skozi ob levi strani pa ne gre , ali je kaka možnost ?

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Malajlo ::

MrStein je izjavil:

Je kaka rešitev za "taskbar je nad remote desktop oknom" ?

RD je full screen, ampak lokalni taskbar je pred/nad njim in seveda zelo moti.

Pomagal je restart Explorer-ja.

RDP zmanjšaš v okno, potem pa nazaj v full screen.

MrStein ::

Ni pomagalo, le restart explorerja, kot sem napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Kako se za vekomaj onesposobi Windows Malicious Software Removal Tool na Windows 10 (vključno s tem, da se ob apdejtih ne bo znova nalagal in zalaufal?) V Task Schedulerju sem pod Windows/RemovalTools disablal oba taska, ampak kaže, da to ne pomaga.
Malo je tečno, ker ne moreš dodati izjem za datoteke in folderje, kot pri regularnem antivirusnem programu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

crniangeo ::

Seveda jih lahko. Potrebna bo telovdba po registru :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

CyberPunk ::

Kaj pa je treba narediti? Kar sem nasel na Guglih, so v glavnem navodila, kako preimenovati mrt.exe in kako onesposobiti prej omenjena taska.

roccat ::

a se spozna kdo na ta problem
tipkovnica pa miska s ene odzvita naprej ne gre

poiskal na googlu pa ne najsem resitve


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roccat ()

luky ::

Fantje prosim za pomoč:
Imam Lenovo ThinkCentre M900z in sem poskušal narediti čisto instalacijo Winows 10, da se rešim tistega šmorna, ki ga Lenovo naloži gor na novi PC.
Instalacijo Windows 10 sem naredil na USB ključ s orordjem Rufus. Ker imam Bios UEFI sem tudi instalacijo na USB naredil za UEFI.
Vse OK, dokler pridem do diska, katerega sem čisto zbrisal in kliknil naprej, da se začne instalacija. Instalacija se začne in pri drugem menuju " kopiranje datotek" vrže ven napako, da naj ponovno zaženem vse od začetka.
To sem naredil vendar ista napaka.
Potem sem z diskpartom vse zbrisal in naredil convert gpt pa tudi ne pomaga. Enostavno napiše, da Windows ne more naložiti na disk oz. particijo. Zakaj mi ni jasno, ker nisem čisto sveži pri tem.

Nato sem poskusil z Legacy v Biosu in Windows MBR se naloži normalno.

Je mogoče kdo imel takšen ali podoben primer pa ga je rešil, ga prosim za pomoč.
luky!

Lonsarg ::

Najbrž vrže kakšno bolj točno napako, ki se jo da dešifrirati. Drugače lakho samo ugibamo...

luky ::

Ja enkrat j napisal napako 0xc0000005
luky!
««
81 / 141
»»