» »

[Windows 10] Vprašanja in težave

[Windows 10] Vprašanja in težave

««
80 / 141
»»

MrStein ::

sejmon, dodati USB3.0 gonilnike na _instalacijski_ USB ključek gre. Sam sem Intelove USB3 gonilnike tak "vcepil".
Lahko bi kaki Live sistem zagnal (pa ne predpotopni Hiren) in s tistim driverje na SSD skopiral.

No ja, šola za drugič.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lolcek23 ::

Pozdravljeni, v Windows 10 se želim prijaviti v aplikacijo "Filmi in oddaje". Ampak ne gre, vse kar dobim je sporočilo napake 0x80004005 (če se probam vpisat na novo) ali če uporabim windows račun: 0xc00d1388. Vse kaj so pisali sem probal. Imam pa račun in računalnik nastavljen na slovensko regijo.

Malajlo ::

solatjek je izjavil:

Vprašanje glede koledarja v WIN 10. Po posodobitvi aplikacije koledar mi ob kreiranju novega dogodka ponudi, da se bo le ta shranil v:
- račun outlook ali
- račun Microsoft

Kakšna je razlika med tema dvema računoma? Prav tako je pri aplikaciji ljudje možno imeti stike v outlookovem računu in/ali Microosoftovem računu? Za kaj se tu gre?

Imaš dva accounta odprta. Sprašuje te, v katerega naj vtakne dogodek. Zamenjaj Microsoft z Gmail ali pa Yahoo, pa bo jasno.
Razen če imaš pojahane accounte, npr. da si se s sekundarnim prijavljal v aplikacijo. Preveri na Accounts nekje med settingi, kolilo imaš računov. Live (Microsoft) vsekakor rabiš. No, ali pa ne, če ne rabiš OneDrive itd. 

solatjek ::

 MS in Outlook računi...

MS in Outlook računi...



Tako imam pri računih.

 https://dl.dropboxusercontent.com/u/47057875/koledar.jpg

https://dl.dropboxusercontent.com/u/47057875/koledar.jpg



Tako mi pa daje koledar možnost izbire. Pojma nimam kaj to pomeni, zakaj je sedaj kar naenkrat dvojno (microsoft in outlook račun). Imam samo en MS račun, z njim se vpisujem, da vidim onedrive, skype, pošto, kontakte, koledar, nimam dveh računov, zato ne vem, kaj mi sploh to ponuja????

Malajlo ::

sejmon ::

MrStein je izjavil:

sejmon, dodati USB3.0 gonilnike na _instalacijski_ USB ključek gre. Sam sem Intelove USB3 gonilnike tak "vcepil".
Lahko bi kaki Live sistem zagnal (pa ne predpotopni Hiren) in s tistim driverje na SSD skopiral.

No ja, šola za drugič.


saj meni je napisalo, patched is done itn.....ampak ni našlo vseeno driverjev pol
povej s katerim live sistemom in sprobam...?

MrStein ::

Recimo Ubuntu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kitl76 ::

Koliko časa lahko uporabljaš neaktivirane winse? 1 mesec ali dlje?

Lonsarg ::

Neskončno ampak so funkcionalnosti omejene ter občasna opozorila.

Če to delaš zaradi testiranje ne kršiš licence, če to uporabljaš za kaj drugega kot test je že en dan uporabe kršitev.

kitl76 ::

Hvala.

ssdnzalo ::

Windows 10 vprašanje...
Imam HPjev namizni računalnik in na njem naložene licenčne Win 10...do danes zjutraj (to je skoraj 2 leti) je comp delal brez problema.
Danes ko ga prizgem in se prijavim mi za cca.5 sekund naloži namizje in potem se naredi takoj črn ekran...z tipkam ctrl+alt+del lahko potem zazenem upravitelja ali se izpisem ponovno v namizje za prijavo...ob ponovni prijavi pa zgodba enaka...
V spodnjem desnem kotu pa mi pise da morm Win 10 aktivirat v nastavitvah vendar do tja ne morem priti nikakor ne...
Poizkusil sem tudi z varnim nacinom in odpravljanjem napak vendar nic negre skozi ves cas javla da operacija ni dokoncana...
Zagnal sem tudi varni nacin in zelel racunalnik.ponastavit na tovarniske nastavitve in vse zbrisat vendar tudi to po cca 15% prekine...

Ima kdo kaksno idejo kako lahko to uredim.

Hvala

Lonsarg ::

Če ti v varni zagon ne pride normalno je inštalacija pokvarjena. Lahko da se je sama od sebe, lahko pa da kak hardware(disk) crkuje.

ssdnzalo ::

In kaj naj naredim ?

ST-777 ::

@ssdnzalo, na tvojem mestu bi v računalnik vstavil nov HDD ali SSD, nanj namestil Win 10, iz starega diska na novega prekopiral podatke, nato pa stari disk pregledal če ima napake, morda je še uporaben kot rezervni disk.

Lonsarg ::

Najprej je treba preverit če je res z diskom sploh kaj. Ali disk v drug računalnik vtaknit ali pa se poigrat z chkdsk kar direkt iz Windows inštalacijskega diska(command line recovery).

Za preverit kako kaže s sektorji rabiš program kot je Crystal Disk Info. Že na začetku lakho kaj najde, če ne najde nič potem zaženeš še format oziroma chkdsk za celoten disk in potem še enkrat preveriš.

Dragocene podatke se kopira predno se chkdsk zažene, ker ga ta lahko dokončno ubije, če res crkuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ssdnzalo ::

Pač zadeva je takšna...
Računalnik lahko ves čas uporabljam...lahko odpiram word,excel, surfam po netu z google chrome, uporabljam vse programe na računalniku, ki niso povezane z sistemom Windows.
Kar pa se tiče menija start, nastavitev, programov windows pa skos javlja napake in ne morem odpreti nič od tega.
Niti v nadzorno ploščo in nikamor ne morem priti.

Potegnil sem si tudi program Crystal Disk Info, ter me zanima kaj točno moram pogledat in preverit da vem kako je stanje z diskom.

V varni način in kako obnovitev sistema pa ne morem narediti tudi skos javlja napake.

Pač kar je v zvezi z sistemom Windows je kurco...ostalo dela brez problema...

Pač v 25 letih kaj takega še nisem videl

solatko ::

Potegni si dol tole in preglej, verjetno ti neka zlobna koda preprečuje dostop do komand sistema:

http://www.superantispyware.com/superan...
Delo krepa človeka

ssdnzalo ::

@solatko
sem potegnil kaj točno pa sedaj naredim

BorutK-73 ::

Zaženi program.

japol ::

Vsakokrat, ko zmanjka elektrike, se modem resetira, s tem se v win10 spremeni DNs naslov za wifi. in moram zaradi tega vsakokrat na novo nameščat wireless printer. A ma še kdo podobne težave?
Sedaj opažamo, da se to zgodi tudi, če se laptop vmes prijavi na drugo omrežje in se ponovno prijavi na staro omrežje.

Modri dirkač ::

Ne.
Everybody lies!

crniangeo ::

japol je izjavil:

Vsakokrat, ko zmanjka elektrike, se modem resetira, s tem se v win10 spremeni DNs naslov za wifi. in moram zaradi tega vsakokrat na novo nameščat wireless printer. A ma še kdo podobne težave?
Sedaj opažamo, da se to zgodi tudi, če se laptop vmes prijavi na drugo omrežje in se ponovno prijavi na staro omrežje.

Kaj maš to za nek laptop. Po napisanem sodeč imaš nek program ki ti nastavlja network profile(na misel mi pade Lenovo s svojim Nrtwork toolom in HP s prav tako svojim network toolom).
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

japol ::

HP je. ;)

klinker ::

Pokni dol vso to HP saro ker samo serje po sistemu.

ssdnzalo je izjavil:

Pač zadeva je takšna...
Računalnik lahko ves čas uporabljam...lahko odpiram word,excel, surfam po netu z google chrome, uporabljam vse programe na računalniku, ki niso povezane z sistemom Windows.
Kar pa se tiče menija start, nastavitev, programov windows pa skos javlja napake in ne morem odpreti nič od tega.
Niti v nadzorno ploščo in nikamor ne morem priti.

Potegnil sem si tudi program Crystal Disk Info, ter me zanima kaj točno moram pogledat in preverit da vem kako je stanje z diskom.

V varni način in kako obnovitev sistema pa ne morem narediti tudi skos javlja napake.

Pač kar je v zvezi z sistemom Windows je kurco...ostalo dela brez problema...

Pač v 25 letih kaj takega še nisem videl


Virus 99%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

japol ::

Večino tega HP sranja sm že, za določene pa nisem 100% ali so kakšne težave, če se jih odstrani.
Kaj od tega gre lahko stran oz. ste odstranili:

Printer in OCR, naj bosta. Kaj pa drugo? Večino sem pregledal kaj je kaj in odstranil, za to akj je pa na seznamu pa nisem ravno 100%.

solatjek ::

Jaz se tega HP sranja lotim drugače. Nov računalnik naložim na novo, potem pogledam med naprave, če je kje klicaj ali vprašaj in takrat naložim HP software, samo tisto kar je nujno potrebno. Običajno je to samo kak Hotkey da primejo zipke za glasnost in spreminjanje svetlosti. Tak PC dela pitem bistveno bolje...

klinker ::

solatjek je izjavil:

Jaz se tega HP sranja lotim drugače. Nov računalnik naložim na novo, potem pogledam med naprave, če je kje klicaj ali vprašaj in takrat naložim HP software, samo tisto kar je nujno potrebno. Običajno je to samo kak Hotkey da primejo zipke za glasnost in spreminjanje svetlosti. Tak PC dela pitem bistveno bolje...


Enako.
Predinstalirane winse vedno povozim.
Driverje, ce ze sam ne najde, pa poberem od proizvajalca naprave, ne racunalnika.
Doma imam 3 HP laptope in nic od HPja na nobenem.

Lonsarg ::

Driverje lahko daš tudi CD od proizvajalca notri ampak NE pritistnit setup, ki lahko še kak balast naloži.

Namesto tega greš pod device manager in pri nalaganju driverjev rečeš naj poskenira CD.

Je pa to ultra redko potrebno, ker dandanes je 99.99% driverjev na Windows Update.

Modri dirkač ::

Res je, pred enim mesecm sem formatiral 2 leti star laptop, edina stvar, ki sem jo inštaliral je nvidia "paket". Sicer pa tudi to ni bilo nujno potrebno.
Everybody lies!

Duhec ::

ssdnzalo je izjavil:

...
Potegnil sem si tudi program Crystal Disk Info, ter me zanima kaj točno moram pogledat in preverit da vem kako je stanje z diskom....

Daj sliko, da se vidijo vsi ID podatki.
Primer
http://blackbird.si/

D3m ::

Jutri se vam pridružim na Win10.

Je danes zaribala službena mašina.

Kaj konkretnega, kar moram vedeti?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Duhec ::

Inštaliraj, restartaj, počakaj da se umiri :) in začni kompleten windowsupdate, ki (odvisno s katero verzijo si začel inšalacijo) lahko traja kar nekaj časa od nekajkratnih restartov do končnega zaključka, različice 1607 in graditve 14393.693.
Za vsak slučaj si prej prenesi gonilnike za mrežno (in wifi), če se inštalaciji kaj zalomi ali podre z ritjo, da si vsaj na netu in lažje rešuješ. Načeloma pa ni problem
http://blackbird.si/

BivšiUser2 ::

Ima mogoče kdo kakšno idejo, zakaj se včasih prijavljam par minut v Winse drugič par sekund? Do samega login screena pride normalno hitro, potem pa ko vtipkam geslo in enter se včasih skoraj takoj pokaže namizje, včasih pa potrebuje par minut.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Viroza? ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

jackorsen88 ::

jaz bi rad nastavil možnost vpisa na prstni odtis, sem skrbnik računa,računalnik je služben ampak še vedno mi piše:

"Nekatere nastavitve upravlja naša organizacija
Za prebujanje tega računalnika iz stanja spanja je zahtevano preverjanje pristnosti......"

Niti naš službeni IT-guy ne ve kaj je treba naredit.
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

BivšiUser2 ::

D3m je izjavil:

Viroza? ;)

Ne, da bi vedel, malwarebytes ne kaže nič.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

CyberPunk ::

Nedolgo nazaj sem nekje bral, da naj bi bilo zdaj možno uporabljati Store (torej instalirati in posodabljati "metro" aplikacije) brez prijave (za brezplačne aplikacije). A kdo ve, če je treba kaj posebnega nastaviti - ko sem probal, mi je namreč vedno vrgel gor dialog box za prijavo, če sem hotel kakšen app instalirati.

Blitzkrieg ::

Pozdravljeni
Ne morem se vpisat v računalnik, ker mi ne pokaže uporabnika in okna za geslo. Vse kar imam na zaslonu je miška in v spodnjem desnem kotu ikone za internet, dostopnost in zaustavitev. Različne kombinacije tipk ne primejo, normalno se lahko vpišem v safe mode. Prosim za pomoč.

solatjek ::

CyberPunk je izjavil:

Nedolgo nazaj sem nekje bral, da naj bi bilo zdaj možno uporabljati Store (torej instalirati in posodabljati "metro" aplikacije) brez prijave (za brezplačne aplikacije). A kdo ve, če je treba kaj posebnega nastaviti - ko sem probal, mi je namreč vedno vrgel gor dialog box za prijavo, če sem hotel kakšen app instalirati.

Na zadnji verziji 14393.6xx deluje prenos iz trgovine brez prijave, preverjeno, ne gre pa na starejših, recimo 10586.xxx

CyberPunk ::

Deluje samo posodobitev ali tudi instalacija nove brezplacne aplikacije? Pri meni posodobitve gredo skozi, ce pa kliknem pri poljubnem appu na gumb GET, mi odpre dialox box "Add your Microsoft account to Store". Imam pa zadnjo verzijo Pro.

MrStein ::

Še komu ekran izklaplja ekran ko teče Chrome?
Slika počrni, potem se čez sekundo vrne, najprej sivina, potem ozadje desktopa in potem start meni, nakar lahko preklopim nazaj na Chromovo okno. Se zna tudi ponavljati, recimo enkrat na minuto.

hardver je Asus T101HA
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

crniangeo ::

jackorsen88 je izjavil:

jaz bi rad nastavil možnost vpisa na prstni odtis, sem skrbnik računa,računalnik je služben ampak še vedno mi piše:

"Nekatere nastavitve upravlja naša organizacija
Za prebujanje tega računalnika iz stanja spanja je zahtevano preverjanje pristnosti......"

Niti naš službeni IT-guy ne ve kaj je treba naredit.

Odstranite HP security tool

Blitzkrieg je izjavil:

Pozdravljeni
Ne morem se vpisat v računalnik, ker mi ne pokaže uporabnika in okna za geslo. Vse kar imam na zaslonu je miška in v spodnjem desnem kotu ikone za internet, dostopnost in zaustavitev. Različne kombinacije tipk ne primejo, normalno se lahko vpišem v safe mode. Prosim za pomoč.


probaj winkey+p , 3x stisnes puscico navzgor za kurzor na tipkovnici, stisnes enter. V kolikor ni bolje, v safe modu odstrani driverje za grafo

MrStein je izjavil:

Še komu ekran izklaplja ekran ko teče Chrome?
Slika počrni, potem se čez sekundo vrne, najprej sivina, potem ozadje desktopa in potem start meni, nakar lahko preklopim nazaj na Chromovo okno. Se zna tudi ponavljati, recimo enkrat na minuto.

hardver je Asus T101HA

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-V...

poskusi, s to razliko, da ga bos ti onemogocil :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

mumbo ::

Zanima me kje najbolj ugodno kupim ključ oz licenco za windows 10, angleško verzija? Verjetno je PRO verzija zame? Imam s.p. in bi rad legalno naložil na en starejši računalnik, ki ga bom imel v trgovini.

Če kupim npr na ebayu ključ je to okej, če pride inšpektor v kontrolo?

Alexius Heristalski ::

Ne. Ali kupi direktno od Microsofta ali pa FPP licenco od pooblaščenih prodajalcev.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mumbo ::

kaj pomeni FPP?

sem šel sedaj na microsoft spletno trgovino - 279 eur z ddv 8-O

drugače sem imel licenčne win10 na prenosniku HP, ki pa je v okvari in ne dela več. a obstaja mogoče možnost da se npr. prenese tista licenca?

Alexius Heristalski ::

Ja, to je normalna cena Win10 Pro. Lahko pogledaš na ceneje.si, če kdo ponuja za manj, vendar pod 200 EUR verjetno ne bo.

FPP - full packaged product, po domače maloprodajna licenca, prenosljiva (lahko zamenjaš računalnik).

Prednaložena licenca na HP prenosniku ni prenosljiva, gre za licenco proizvajalca računalnika (OEM oz. DSP). Ta je vezana na licencirani računalnik.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Lonsarg ::

Če ne rabiš domene bo Home verzija povsem dovolj. Dobrih 100€.

mtosev ::

na amazon.co.uk maš poceni FPP licenco
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

k4vz0024 ::

Kako nastaviti, da se ob vstavitvi USB ključka, dodati v meni "Tapnite, kaj naj se zgodi z USB napravo?" možnost, da po mediju lahko brskamo z Explorerjem?

Slipi ::

Zadnje čase se mi ob vklopu WIN10 pojavi okno za "Nadzor uporabniškega računa", kjer moram klikniti DA ali NE. Dokler ne kliknem ne morem delati na računalniku. Ker pa kliknem vedno NE, zakaj pa bi moral Windows skrbeti za nadzor mojega uporabniškega računa?, se okno izriše vedno znova ob vsakem zagonu winsew.
Kje najdem to datoteko, da lahko izbrišem to opozorilo? Mislim, da je začel to delati po predzadnji nadgradnji, nisem pa prepričan.
Piše: "Ali želite tej aplikaciji dovoliti spreminjanje vaše naprave?
Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool.
Preverjen založnik: Microsoft Windows."
Ali je to spet kak nateg. Sam vztrajam in bom pri kliku na NE.
Hvala za nasvet in pomoč.
««
80 / 141
»»